|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 10:44:38   
tiny83
Pričakujemo drugega otroka, ki bo fantek, imamo pa že Petro. Ne moremo se odločiti za ime.... pa sem že obupala.
Petra je dobila ime tudi v porodni sobi, ker smo mislili, da bo fantek - Jaka in za punčko se sploh nismo pogovarjali... Takrat sem ime kar izstrelila, da bo Petra in je mož samo presenečeno pogledal...in mu je bilo zelo všeč.  nočem pa, da je sedaj tudi tako

sedaj pa je sigurno, da bo fantek - kaouser posted image po 10 ultrazvokih če ne so pa nesposobni...
no in kolebamo med imeni Jaka ali TINE,ki je meni najbolj všeč, ampak je že mož Tine??!! Kaj menite, če bi dala sinu enako ime, kar možu ni najbolj všeč, predlaga pa nič...user posted image  
od malega pa sem si želela imeti Tineta, ker je to tradicija v družini in je lepo ime...Kdo pa je vedel, da bo moj mož TINE???!!!

lp tiny

< Sporočilo je popravil tiny83 -- 27.5.2008 10:48:11 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 10:49:34   
Spark
Meni nekako ne potegne, da imata oče in sin enako ime.
Mogoče kaj podobnega. Tilenuser posted image

(odgovor članu tiny83)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 10:50:58   
Polonca H.
Želela si imeti Tineta in ga imaš. Izpolnjena je tvoja želja in zadostila si tradiciji družine.
Meni je to mimo da je otroku ime enako kot partnerju! Ko kličeš enega prideta oba ali pa nobeden, ker ne vesta katerega ti želiš.
Ne vem...jaz vem da ne bi dala otroku ime enako kot je partnerju, ker je TAKO VELIKO imen da res ni potrebe da bi v eni družini imeli dva enaka imena.

(odgovor članu tiny83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 10:51:36   
metkica1
Če ti je ime Tine všeč zakaj ne.  Jaz ne bi dala otroku isto ime, kot je ime očetu otroka oz. partnerju, ker mi to nekako ni.user posted image

< Sporočilo je popravil metkica1 -- 27.5.2008 10:52:19 >

(odgovor članu tiny83)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 10:55:15   
Jančika_
Moj mož je Jože, že tretji po vrsti. Seveda se je pri nas tudi pojavilo vprašanje, če bo sin Jože, a je bil mož odločno proti, ker se sam nikoli ni dobro počutil s tem imenom in ga že od nekdaj vsi kličejo/mo drugače. Če bi on tako hotel, ne bi sama verjetno imela nič proti, čeprav bi poskusila shandlati kakšno drugo obliko imena.

A njegovo mnenje je, da ni prav, da otroka že na začetku poštempljaš kot samo enega v vrsti, kot naslednika, kot da ni svoja osebnost; sama o tem težko sodim, a če on tako pravi, ko je bil sam v tej situaciji, bo že menda res. S tradicijo je prekinil tako, da je pri poroki vzel tudi moj priimek (vsi štirje imamo oba priimka), sinovoma pa tudi ni ime Jože.

(odgovor članu tiny83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 10:56:58   
Anonimen
Moj mož ima ime po očetu in ima celo življenje s tem težave.Največji problem je pošta,ker poštar ne gleda številko hiše, ampak samo imena, tako, da večkrat odpirata pošto, ki sploh ni njuna.
Počasi je imel mož dosti tega, zato si je šel spremeniti ime.Ime je podobno, vendar ni isto.
NIKOLI ne bi dala otroku ime po nama.

(odgovor članu metkica1)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 11:06:25   
ajat
Ojla tudi jaz navijam za Tilna :)

Poznam brata in sestro s tem imenom user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 11:11:25   
tiny83
kaj pa Jaka? meni je ime zelo všeč, pa ne vem kako se bo obneslo zaradi sklanjanja... vem, da bodo domači rekli, da imamo Jakata ne Jako. Isto je z Mihom, npr.
kako se spopasti s tem?

(odgovor članu tiny83)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
27.5.2008 11:22:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu tiny83)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 11:22:59   
kristinaj
poglej pomen imena jaka, pa še sklanja se slabo.... jaz imam tudi v ožjem izboru tine, vendar nikoli ne bi dala otroku istega imena kot je mož ali pa jaz......

poskusi s kakšnim drugim, npr, maks, feliks, tilen....

(odgovor članu tiny83)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 11:26:50   
Splet.Ka
Jaz si predstavljam, da moraš poteme enega (moža ali sina) drugače klicat...in pri telefonskih pogovorih nastane zmeda, pri pošti,...


_____________________________

Cvetim...

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 11:37:39   
azzura
TINE JE ZELO LEPO IME IN GA LAHKO TUDI LJUBKUJEŠ NA VEČ NAČINOV NPR.TINČEK ,TINČI,TINEK IN ŠE BI SE NAŠLO,MEDTEM,KO PA ZA JAKO JE SAMO JAKEC ,SAJ JAKČI SE NE SLIŠI DOBRO.UPAM,DA SEM TI S TEM KAJ POMAGALA!SICER PA JE ZELO LEPO,ČE IMA SIN IME PO OČETU.MOGOČE TVOJEMU MOŽU ZDAJ TO NE DIŠI NE VEM KAKO,AMPAK KASNEJE BO PA ZELO VESEL,ČEPRAV JE TO SAMO MOJE MNENJE!user posted image user posted image user posted image user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: tiny83

Pričakujemo drugega otroka, ki bo fantek, imamo pa že Petro. Ne moremo se odločiti za ime.... pa sem že obupala.
Petra je dobila ime tudi v porodni sobi, ker smo mislili, da bo fantek - Jaka in za punčko se sploh nismo pogovarjali... Takrat sem ime kar izstrelila, da bo Petra in je mož samo presenečeno pogledal...in mu je bilo zelo všeč.  nočem pa, da je sedaj tudi tako

sedaj pa je sigurno, da bo fantek - kaouser posted image po 10 ultrazvokih če ne so pa nesposobni...
no in kolebamo med imeni Jaka ali TINE,ki je meni najbolj všeč, ampak je že mož Tine??!! Kaj menite, če bi dala sinu enako ime, kar možu ni najbolj všeč, predlaga pa nič...user posted image  
od malega pa sem si želela imeti Tineta, ker je to tradicija v družini in je lepo ime...Kdo pa je vedel, da bo moj mož TINE???!!!

lp tiny



_____________________________

Najlepše je,ko ti otrok se smejčka,saj tako veš,da je zdrav.Zdravje je pa največja sreča.

(odgovor članu tiny83)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 12:02:45   
jerikou
tudi moj partner ima isto ime kot njegov oče in pravi da je to sama zmeda,kot so že predhodnice rekle...tako, da sedaj ko midva pričakujeva in če bo sine sigurno ne dobi imena po očetu in dediju...user posted image

(odgovor članu azzura)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 12:08:52   
nuala
Meni je všeč, če nosi najstarejši sin očetovo ime.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu tiny83)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 12:13:22   
bskrle
Jaz bi dala v tem primeru dve imeni, zato,da ni težava zaradi dokumentov.
Lahko gA imenujeta Valentin -to bo v dokumentih, kličete ga pa Tine.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 12:21:07   
fricka
Nikar istega imena! Moj mož ima isto ime, živimo skupaj v hiši. Oče je v pokoju in bi lahko vodil dnevnik prejete pošte. Kako se ti zdi, da pče 40 letnemu sinu čekira seznam NLB in razmišlja kam hudiča je porabil denar in v katere trgovine hodi. Pa prepiri glede priporočene pošte,...... Pa vedno kadar gremo na potovanje in rezerviramo avion moramo trikrat preverit ali so karte za oba. Se je že zgodilo, da so enega pozabili.

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 12:22:40   
fricka
Aja, pozabila povedat, da si je moj brat iz istega razloga pri 25. letih spremenil ime. Sicer samo iz Janeza v Jani, ampak razlog je bil isti.

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 12:25:37   
ledenka
lahko daš kako obliko imena Tine - Martin, Davorin, še kaj se najde user posted image  

_____________________________

Никогда и ничего не просите! Никогда и ничего, и в особенности у тех, кто сильнее вас. Сами предложат и сами все дадут!


(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 12:53:51   
jernejav
Tudi meni ni všeč da se sin imenuje po očetu. Res je da bo vedno prihajalo do zmešnjav, takšnih in drugačnih.
Veliko kje se potem zgodi da se pogovorno začno drugi pogovarjati o "ta starem" in o "ta mladem"

(odgovor članu fricka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 12:57:50   
viv_
Meni je všeč, če gre neka tradicija... Pa to sem že 100x pisala. Če bi imela sina, bi bil sigurno Gabrijel, ker bi bil 4. po vrsti, pa še lepo ime mi je. Ampak imamo 2 punci user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu jernejav)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 12:59:22   
pety78

IZVIRNO SPOROČILO: tiny83

 
od malega pa sem si želela imeti Tineta, ker je to tradicija v družini in je lepo ime...Kdo pa je vedel, da bo moj mož TINE???!!!

lp tiny


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ojej, si pojava. Kako si si lahko izbrala moža s takim imenom....user posted image user posted image user posted image

Ne vem, ali ti tradicija res toliko pomeni, ampak jaz bi se raje odločila za ime Jaka.

_____________________________



(odgovor članu tiny83)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 13:07:41   
bastian111
Tudi sama sem v dvomih glede ime po očetu in sva se nekako odločila ,da bo imel različico ampak prva črka bo po možu!

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 13:12:12   
mika
Želela si imeti Tineta in ga imaš. Izpolnjena je tvoja želja in zadostila si tradiciji družine.


Moja prva misel. in jaz ne bi dala otroku isto ime kot možu, oz po nobenem od bližnjih.
nekako se mi zdi, da si vsak otrok  zasluži 'svoje' ime....

(odgovor članu Polonca H.)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 13:12:17   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: tiny83
od malega pa sem si želela imeti Tineta, ker je to tradicija v družini in je lepo ime...Kdo pa je vedel, da bo moj mož TINE???!!!

lp tiny


A pri vas v družine je ime Tine tradicija, pa še možu je ime Tine? Ma če ni to usoda, no ... po moje kar mora biti Tine. Mogoče je bila pa 1. hčerka, ker bi bil, če bi bil fant, Jaka? Ma vsi indici kažejo na Tineta, ni kaj.

No, tole je bilo sicer malo šaljivo, ampak konec koncev ... meni sicer ni všeč, da je očetu in sinu ime enako, sploh ne, ampak v vašem primeru, če je res po obeh straneh tako ...

(odgovor članu tiny83)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kaj pa vi menite - ime za fantka po možu
27.5.2008 13:13:58   
mika
ampak jaz bi se raje odločila za ime Jaka.


men je to zelo zelo zelo lepo ime, ampak je tako ime tastu, zato ga svojemu sinu(če ga bom kdaj imela) ne bi dala

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?