|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kaj se ne sme jesti in piti
7.1.2007 16:56:15   
Anonimen
Pozdravljene!

Ali se lahko na eno mesto napiše česa vsega nosečnice ne smejo jesti oz. česa bi se bilo dobro izogniti. Prav tako za pijače. In morda zakaj?
Vse jedi so namreč raztresene po celotni temi, nikjer pa nisem zasledila na enem mestu konkretnega spiska jedi in pijače.

S tem seveda ne želim sprožiti val odgovorov, da lahko ješ kar ti paše itd. Sama sem sicer tudi takega mnenja da jej kar ti paše, vendar mora obstajati tudi kak razlog zakaj česa raje ne jesti ali v manjših količinah, ker lahko vseeno škodi in ne želimo tvegati.

In če bi to bilo zapisano na enem mestu bi bilo marsikdaj lažje iskati.

Lp, Srček
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kaj se ne sme jesti in piti
7.1.2007 19:50:36   
fusia
Kolikor jaz vem, so prav prepovedana samo tista živila, pri katerih se lahko okužiš s toksoplazmozo. To pa je surovo meso (pršut, pašteta, biftek...) ali slabo oprana surova zelenjava, s katero so lahko prišle v stik okužene mačke, sveži siri... Pri tem naj bi bilo tudi vse prej našteto, ki je industrijsko pridelano in naprodaj v supermarketih, zagotovo prosto toksoplazmoze. Previden je treba biti predvsem pri domačih izdelkih te vrste.

Po moje nobena druga hrana ni prepovedana, če nosečnica nima nobenih težav. V primeru diabetesa, visokega pritiska ali drugih zdravstvenih problemov nosečnice zna biti prepovedano tudi še kaj drugega oz. priporočena kakšna posebna dieta.




(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kaj se ne sme jesti in piti
8.1.2007 8:31:52   
Rožica*
Kaj pa domača suha salama?
Jo nosečnica sme?


(odgovor članu fusia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kaj se ne sme jesti in piti
9.1.2007 12:48:14   
Anonimen
Drage moje. Jaz jem vse kar mi srce poželi. Mislim da kar ne bi smela tako.

Ker sem doma na podeželju nam domačih mesnih izdelkov ne manjka. Jem vse od pršuta, domačih prekajenih salam in klobas (to imam namreč že od nekdaj najraje). Toksoplazmozo sem sicer prebolela ampak nikoli se ne ve.
Edina stvar ki je ne jem in je nikoli nisem preveč marala so jajca. Saj če so v izdelku v takem stanju da jih ne čutim potem je ok. Nikoli pa ne jem samega jajca ali kakšnih posebnih krem. Temu se izogibam od nekdaj ne samo zdaj, saj se mi zdi okužba z jajci že tako ali tako nevarna.

Rožica jaz torej jem domačo salamo ampak tudi vem kako je narejena. Ne jem pa salam od neznanega proizvajalca.
Nam je sestra na predavanju rekla da si kdaj pa kdaj lahko privoščimo tudi domače salame in pršut le če vemo poreklo. Zakaj torej nebi.


Ja je pa verjetno odvisno od telesa posameznice kako določeno živilo sprejme (saj ne vem moje mnenje). Jaz se v nosečnosti počutim tako zelo dobro, da sploh nimam nobenih omejitev niti si jih ne postavljam.

Pa dober tek

(odgovor članu Rožica*)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kaj se ne sme jesti in piti
11.2.2007 8:01:24   
tinki_winki
Jaz se izogibam zgolj suhim salamam in jajcem, drugače pa nimam slabosti tako, da sploh nimam občutka kaj  je ok in kaj ne. pa še nekaj izogibam se tudi kave, že tako jo ne pijem veliko, zdaj ko vem da ni priporočljiva pa sploh ne. Sem pa tudi razmišljala, da me bodo na ta način sodelavci hitro pogruntali tako, da si jo bom občasno privoščila (ko mi bo zadišala). Ko pomislim kaj nekatere vse počnejo med nosečnostjo mi pride kar slabo, jaz pa si zaradi slabe izkušnje nenehno predstavljam le najhujše. Lep pozdravček, pa pa.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kaj se ne sme jesti in piti
11.2.2007 10:14:30   
Nikki24
Jaz sem si včeraj privoščila regrat. Obužujem ga, ampak sem ga res zelo, zelo dobro oprala.

LP

(odgovor članu tinki_winki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kaj se ne sme jesti in piti
11.2.2007 17:51:37   
Anonimen
Če ti bo kaj pomagalo, poglej: http://www.ezdravje.com/si/zenska/nosecnost/prehrana/

(odgovor članu Nikki24)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kaj se ne sme jesti in piti
19.2.2007 15:41:48   
ursikazala
Jaz praktično jem vse kot prej... le izogibam se nezdravi prehrani, t.j. cvrtje, McDonalds in podobno.
Mi pa smrdi recimo morska hrana - slani fileti, kalamari. Ribo lahko jem, ampak bognedaj da jo pipam svežo (to ima zdaj moj čez user posted image ).
Kavo sem si omislila brez kofeina (vedno sem pila instant kavo, tako da me sodelavci ne morejo pogruntatuser posted image  ). Problem je pri alkoholu. Dvakrat sem se že izgovorila, da rajši ne bom zaradi hudega prehlada... )seveda so že malo zastrigli z ušesi, ampak sem jih pomirila). Upam, da ne bo kmalu kakšno praznovanje spet, ker bo res sumljivo user posted image  No ja, enkrat se lahko še antibiotike spomnim.. da zaradi tega ne smem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kaj se ne sme jesti in piti
3.3.2007 17:07:44   
Laubica
Kaj pa gobe -v omaki naprimer(jurčki)lahko ali ne?

(odgovor članu ursikazala)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kaj se ne sme jesti in piti
5.3.2007 7:39:25   
tinki_winki
za gobe nisem nikjer zasledila, da se jih nebi smelo. So pa malo težke za želodec in gotovo previdnost ni odveč. Jaz sem jih že parkrat jedla pa user posted image .

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kaj se ne sme jesti in piti
5.3.2007 9:14:05   
Laubica
Hvala ,saj zato ker so težke je mož paniko zagnal da jih ne smem -in jih pač nisemuser posted image

(odgovor članu tinki_winki)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kaj se ne sme jesti in piti
5.3.2007 16:13:44   
Solero
Šampinjoni so lažji od gozdnih gob, pa tudi aromo imajo nežnejšo (za vse tiste, ki jim močne vonjave obračajo želodec).

Jaz nisem bistveno spremenila prehrambenih navad. Suhega mesa, paštet in podobnega pa že prej nisem marala. Jem, kar mi paše in, ko sem lačna, mi paše skoraj vse. Marsikaj mi smrdi in tistega se pač ne dotaknem. Dva- do trikart na teden pa ob kosilu spijem tudi 1 dcl vina ali piva. Paše.

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kaj se ne sme jesti in piti
5.3.2007 22:54:14   
Laubica
Solero -alkohol škodi ,saj o tem že ptički čivkajo,moj mož se je zgrozil ko je to prebraluser posted image

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kaj se ne sme jesti in piti
6.3.2007 8:38:06   
ursikazala
Alkoholu se je treba striktno izogibati v prvem tromesecju, ko se razvijajo vsi pomembni organi in  alkohol lahko vpliva na ta razvoj. Po 4.mes pa mislim, da ni panike spiti kak deci, če že zapaše. No ja, s tem mislim, kak deci vincka ali eno pivo na teden user posted image

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kaj se ne sme jesti in piti
6.3.2007 14:57:36   
Solero
A seveda škodi. Če ga je preveč. Kot vse drugo.
Če imaš npr. za kosilo juho, ki je slana, meso, ki je seveda soljeno, prav tako krompir, marsikje si solite tudi svežo solato (no, ob tem se jaz zgrozim), narediš več škode, kot bi si s požirkom domačega refoška.
Pretiravanje škodi, ne zmernost. To čivkajo ptički, čiv-čiv. user posted image

< Sporočilo je popravil Solero -- 6.3.2007 14:58:04 >

(odgovor članu ursikazala)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?