|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 12:40:07   
Anonimen
Glede na Metino temo o jagodah, me zanima tole: kakšna zelenjava je "najboljša" pozimi? A je to zmrznjena, vložena ali "sveža"? katera je najmanj obdelana in najmanj "škodljiva"?

Hvala.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 12:51:16   
Markova
Po moje zelje in repauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 12:55:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Markova

Po moje zelje in repauser posted image


Ja, ne rečem, da ni. Samo kaj pa druge sorte zelenjave: ali je bolje, da so zmrznjene, vložene ali "sveže"? pa iz trgovine, se razume, če imaš svoje zadeve vložene ali zmrznjene, že veš, kako so ti zrasle.

Sprašujem zato, ker je zadnjič bumerang pisala, kako obdržijo solato svežo, pa ne vem, še nekaj, pa se mi je malo zagravžalo vse skupaj.

(odgovor članu Markova)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 12:56:12   
Hans
Jaz prisegam na zelenjavo z domačega vrta, ali pa z njive kakšne tetke. Poleti sveža, pozimi pa vložena.

_____________________________

Nikoli ne obupajte! Če vam ne uspe v prvo, bo mogoče v drugo ali pa v tretjo! UPAJTE !

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 12:59:11   
piščanc
bio tržnica in zmrzovanje najbrž. vložena spet, če jo sam vlagaš, sveža pa spet na bio tržnici?

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Hans)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 13:00:27   
Anonimen
To pa mene tudi zanima. Tibor ima najraje jagode, pa fino se m zdi,d a je začel jest zeleno solato, zato ga spodbujam. Zdaj pa tole.
Mah, po moje je povsod polno koncerzansov, vitaminom pa nikjer nič. Samo ne vem, kako to, da potem sploh še živimo?

(odgovor članu Hans)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 13:01:47   
Anonimen
bio tržnica


Na bio se jaz požvižgam. Ker nobena stvar ni bio, ker ne more biti. Je, po ceni, po načinu pridelave pa ne. Pa ne more biti eno jabolko, krasno, debelo, čisto rdeče, pridelano na BIO način user posted image  Ne ga srat.

O.K., še enkrat, ni pridelano doma, ni vlagano doma. Pač pa greš v štacuno, da si narediš recimo grah v omaki: kupiš zmrznjenega, vloženega ali svežega? To je osnovno vprašanje.

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 13:05:42   
pety78
Jaz bi rekla da je po moje najbolje zamrznjena zelenjava. Sem pa tudi jaz včeraj o tem razmišljala zaradi teme o jagodah. 

_____________________________



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 13:19:05   
bamby
Zmrznjen grah (konkretno grah) ne izgubi nobenih hranilnih vrednosti z zamrzovanjem. Jaz vedno kupim zmrznjenega in to kar konkretno količino 1.5kg user posted image .

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 13:20:30   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

O.K., še enkrat, ni pridelano doma, ni vlagano doma. Pač pa greš v štacuno, da si narediš recimo grah v omaki: kupiš zmrznjenega, vloženega ali svežega? To je osnovno vprašanje.


isti šmorn, na žalost. ne moreš zmagati. mogoče še najbolje zmrznjeno? gledaš kot nor etikete in če so konzervansi dodani ne kupiš. saj se najde, samo je cena temu primerna.



_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
18.1.2008 13:31:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 13:46:13   
lelaval
bio tržnica



Na bio se jaz požvižgam. Ker nobena stvar ni bio, ker ne more biti. Je, po ceni, po načinu pridelave pa ne. Pa ne more biti eno jabolko, krasno, debelo, čisto rdeče, pridelano na BIO način Ne ga srat.

O.K., še enkrat, ni pridelano doma, ni vlagano doma. Pač pa greš v štacuno, da si narediš recimo grah v omaki: kupiš zmrznjenega, vloženega ali svežega? To je osnovno vprašanje.


Eto Albina - popolnoma isto mišljenje imam jaz o BIO proizvodih. Ko pa sem lani zvedela, s čim vse šprica eden v naši bližini svoje sadovnjake, nato pa prodaja sadje kot bio, pa te besede še slišat ne morem več.

Od vsega naštetega pa jaz najraje kupim v trgovini zamrznjeno - če že čisto logično razmišljaš, naj bi se le ta samo zamrznila, pri vseh ostalih pa morajo naredit neke postopke in kaj dodat, da ostane lepa, okusna in, da zdrži.
Tudi sadje raje kupim zamrznjeno (razen, če si otroci res zaželijo vloženega - pa še to jedo le breskve) - jagode so fine, pa gozdni sadeži tudi.


_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 15:49:37   
kjava

IZVIRNO SPOROČILO: al bina

bio tržnica


Na bio se jaz požvižgam. Ker nobena stvar ni bio, ker ne more biti. Je, po ceni, po načinu pridelave pa ne. Pa ne more biti eno jabolko, krasno, debelo, čisto rdeče, pridelano na BIO način user posted image  Ne ga srat.



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 16:03:20   
piščanc
jaz sem enkrat na lj bio tržnici kupila korenje user posted image  in dejansko je veliiiiika razlika med navadnim korenjem iz trgovine, ki je precej voden in tem bio. če skuhaš korenje iz trgovine ti ne ostane veliko ko ga stisneš (npr. za kašico), če pa skuhaš bio korenje, je pa malo vode in veliko kaše. seveda je najbrž to odvisno tudi od vrste.

je pa res, da vsak kmet prodaja svoje 'bio' izdelke, ki so normalno škropljeni. samo je to veliko manj od potapljanja solate v konzervas?



_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 16:14:26   
Markova
Bi rekla, da je zmrznjena še najboljša.

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 16:19:36   
pety78
Sicer malo smešno vprašanje, ampak....ali ima (ok, sedaj verjetno ne user posted image ) katera solato v koritu na balkonu? user posted image user posted image user posted image user posted image Jaz bi pa imela enih par glav. user posted image Več koristi od nje, kot pa od rož... Aja, živim v bloku. user posted image user posted image user posted image

_____________________________



(odgovor članu Markova)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 16:22:00   
Anonimen
Kivi in šparglji so baje ena izmed redkih kultur, ki praktično ne rabijo nič  škropljenja. Tu pri nas imajo vsi sosedi kivi. Raste full in res ne vidim, da bi ga kdo kaj škropil. Drugače pa pri prijateljici imajo kar velik nasad jablan po integrirani pridelavi. In dobro rodijo vsako 2. leto. Letos je bila "prazna" letina, zato niso skoraj nič škropil. Jabolka so bila nikakva. Tako da brez strupov - lepih jabolk ni.

(odgovor članu Markova)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 16:24:10   
Anonimen
korenjem iz trgovine

mene ne pripraviš, da bi tega jedla surovega. Ja za v zelenjavne juhice že. Drugače pa svežega iz vrta "njami".

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 17:12:33   
želva
pety78 mi imamo solato, redič še vedno na vrtu in jo vsak dan sproti nabiramo. ob taki zimi se da,pokrišeš s kovertanom, pa čez polivinil in je solata celo zimo, tako da bi se tud tvoja vrjanta na balkonu obnesla, pa bl koristn je kot rožice

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 18:42:30   
Anonimen
Kar se sveže solate tiče, pomoje zdajle najbolj kak motovilec pride v poštev. Vsaj moja mat ga ima na vrtu oz. ji ga je pred kratkim zmanjkalo no, samo je v zimskem cajtu sveža.

(odgovor članu želva)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 18:47:42   
piščanc
IZVIRNO SPOROČILO: Miša99

mene ne pripraviš, da bi tega jedla surovega. Ja za v zelenjavne juhice že. Drugače pa svežega iz vrta "njami".


men je pa ravno ta trgovniski bolj všeč ker je bolj sladek in sočen. jah no...

glede neškorpljenih jabolk...naša jabolka so popolnoma neškropljena, samo na tistih dveh majhnih novih jablanah so v treh letih zrasli 4 zelo lepi veliki jabolki. pa se najej, če lahko...

potem smo mnenja, da je zmrznjena najbolj neškodljiva?

upam,da se javi še katera iz Ete, da pove, kaj tam počnejo ...

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 19:03:25   
Enolla
Jaz bi tudi rekla, da zamrznjeno - res pa je, da mi glih zamrznjene kumare in paprike ne dišijo najbolj. So vložene v kisu najboljš. Sem tudi jaz prebrala mnenje od Bumeranga in se z njim strinjam. Rekla bi edino tole da je najbolje, da se hraniš s tisto zelenjavo, ki ti jo ponudi letni čas. Tukaj smo primorci sicer v rahli prednosti, ker imamo na razpolago domač radič in domač motovilc, ki dejansko rase iz zemlje, seveda pokrit. Od zelja in repe (kislo in sveže) - ostajajo vse sorte kapusinic recimo z drugačnim okusom  bi recimo dodala še por.

_____________________________

Nič ni težjega od iskrenosti in nič ni lažjega od laskanja(Dostojevski).

(odgovor članu piščanc)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 19:53:31   
Primoza
Tukaj se nekaj najde, pe ne preveč tuhtat, da vas ne bo postalo strahuser posted image user posted image user posted image .

LINK

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 19:55:59   
bumerang
Integrirana pridelava ni bio, je samo "manj strupena" in predvsem čebelam prijazna. Redke karence so pod enim tednom, večinoma okoli 3 tednov!
Večino sadja je potrebno špricat, se pa to da narediti tako da je res minimalno oz. še v fazi plodičev.
Kivijev, kakijev, fig, granatnih jabolk pa verjetno še česa, zdaj mi ne pade na pamet, ker me fajn boli glava in grem spat, se ne šprica.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Enolla)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kakšna zelenjava je najbolj neokrnjena?
18.1.2008 19:58:42   
Primoza
Vendar ne smemo pozabiti na dodatke, ki podaljšajo obstojnost.

Končna ugotovitev je lahko, da počakajte na regrat, tega definitivno ne škropijo, ampak le zalivajo večji in manjši primerki sesalcev.

Pa pomarančni sok se zdi po tisti študiji kar prebavljiv.

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako iz kuhinjskih ostankov ustvariti rast...
Tale priročnik Naj zraste spet bi moral biti v vsaki družinski kuhinji! Zakaj, preverite v članku.
Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?