|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kako ste po CR rihtale dva otroka?
3.10.2007 20:43:34   
živa
Hoj!

Spet bom rodila s carskim rezom, mali bo takrat star 21 mesecev (to bo že čez kake tri tedne user posted image ). Dajte mi povedat, če je imela katera tudi CR in majhno razliko med otrokoma, kako ste zmogle z dvema? Saj kak mesec bo mož doma, a vseeno si ne predstavljam, kako naj enako dobro kot sedaj poskrbim za velikega (sploh ker si res ne predstavljam dvigovat kaj težjega kot novorojenčka, občasno pa se temu seveda ne moreš izogniti - ga je treba dati v banjo, dvigniti na gugalnico ipd.)?

Pa še kak nasvet bi mi prav prišel, kako naj ravnamo z velikim, da bo dojenčka čim lepše sprejel in da mu ne bo prehudo, ker ne bo več edini.

Lp,

živa
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kako ste po CR rihtale dva otroka?
3.10.2007 22:11:33   
barrbara
Cao! Jaz sem imela razlike 20 mesecev, in tudi oba s carskim rezom. ni bilo nobenih problemov, večjega kak teden nisem dvigala, potem pa sem ga počasi začela, ko me je nehalo boleti. Sem mu pa povedala, da me boli trebušček in da ga ne morem nosit, in je kar nekako sprejel. Pripravljali pa smo ga počasi ves čas, je božal trebušček in se pogovarjal z dojenčkom, brali smo vse možne knjigice o vseh živalih, ki dobijo bratce ali sestrice,..., pa tudi na to, da ga ne bom mogla nosit, smo ga pripravili v naprej.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kako ste po CR rihtale dva otroka?
3.10.2007 22:19:27   
eva1
Zakaj pa imaš 2 CR?
Jaz sem 1 rodila s CR, drugo po naravni poti, razlika med njima je nekaj manj kt 22 m-in sem fuul vesela, ker sem lahko oba cartala in dvigovala brez da bi kej skrbela za trebuh in šive!
Drugače pa mislim,da ni panike, sej prvih nekaj tednov je ati doma(vsaj pri nam), pol pa že počas k seb prideš!

(odgovor članu barrbara)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kako ste po CR rihtale dva otroka?
3.10.2007 22:23:39   
eva1
Aja-še drugo vprašanje-jaz sem naredila tako,da sem tavelkmu posvečala ves moj prosti čas, ker prvi vtis in tisti prvi dnevi doma sa najbolj važni(vsaj jaz tako mislim)...in med njima ni bilo nobenega ljubosumja-je pa res ,da nisem nikjer razlik delala, ubistvu sem bila na začetku veliko več časa z Lukcem, ker je bila Alja zelo priden dojenček in je veliko spala..ko pa je bila budna sem mu vse razlagala, kaj ji delam, zakaj...in ga uključila zraven!

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kako ste po CR rihtale dva otroka?
3.10.2007 22:32:59   
živa
Eva1, CR imam zaradi visoke dioptrije in drugih težav z očmi.

Lp,

živa

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kako ste po CR rihtale dva otroka?
4.10.2007 8:22:08   
diva 4
Jaz sem tudi rodila 2x s CR.Razlika 2 leti in 14 dni. Tavečja je bila še vedno v plenicah.Sem pa čisto normalno delala vse.Mali je itak samo jedel in spal.Tako , da je bilo veliko časa za tavečjo.Ko sem malega previjala , sem jo vedno vključila zraven .Mi je pripravila pleničko , pa kremico odprla... Tak , da ni bilo nobenih težav.

(odgovor članu živa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kako ste po CR rihtale dva otroka?
4.10.2007 9:56:10   
Bejba
Jaz sem tudi imela obakrat CR, razlika med našima pobalinoma pa je 18 mesecev.
Ja, jaz sem drugič malo zaj......, ker sem bila tako vesela ta večjega ko je prišel na obisk v porodnišnico, da ko je stekel k meni, sem ga avtomatsko dvignila k sebi in objela user posted image . Uf, me je tako vtrgalo, da sem mislila, da me je na pol prelomilo.
Potem sem se doma tudi premalo pazila. Ta večjega sem kljub prepovedi še vedno dvigovala, kjer je pač bilo potrebno - na stolček, v banjico, na previjalno,.... in posledično se mi je vnel šiv user posted image . Ni bilo neke hude katastrofe, dobila sem neko kremo, pa je bilo hitro boljše. Bi bilo pa lahko veliko, veliko huje, posebej, če bi se notranji šiv kaj poškodoval.
Tako, da le previdno, da ne bo večjih posledic.

Kar se tiče pripravljanja ta velikega na porod, smo delali podobno kot ostali. Se o tem pogovarjali, je božal trebušček in podobno. Ampak je bil še premajhen, da bi res razumel kaj se dogaja in tudi pretiranega ljubosumja ni bilo čutiti, ker sem se trudila, da sem se ta večjemu ful posvečala, ko sem le imela čas.
Se pa ljubosumje kaže sedaj, ko sta stara 3 leta in 1,5 leta. In sicer je ljubosumen ta mali. Noro, ta večjega se še dotaknit ne smem, že cvili zraven in se oklepa moje noge user posted image . Ma bo že.
Prvih sto let je težko, potem se pa človk navadi user posted image user posted image user posted image .

Aja, pa vso srečo user posted image !

LP; Bejba

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu diva 4)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kako ste po CR rihtale dva otroka?
4.10.2007 11:07:17   
bobek05
Glede prvega vprašanje ti ne znam odgovorit (imam "samo" 1 CR za sabo in zaenkrat 1 otroka), kar se pa drugega vpr. tiče - veliko mamic mi je povedalo, da se obnese, če novorojenček "prinese" ta večjemu darilo (nekaj kar si ta veliki želi)... drugače pa prakticiraj to, kar so ti že napisale - ta starejšega otroka čim več vključuj pri previjanju, hranjenju, prinašanju stvari, kopanju user posted image  itd., da se bo počutil pomembnega...

Pa še to - če se le da, vse ki pridejo gledat user posted image  na tak ali drugačen način opozori, da naj se naprej ustavijo pri starejšem otroku, ga povprašajo kako je, če ima kakšno novo igračo, če jim bo pokazal user posted image  ipd.

_____________________________

Najin sonček Anej se je rodil 16.6.2005.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kako ste po CR rihtale dva otroka?
4.10.2007 11:36:01   
Bejba
IZVIRNO SPOROČILO: bobek05

Glede prvega vprašanje ti ne znam odgovorit (imam "samo" 1 CR za sabo in zaenkrat 1 otroka), kar se pa drugega vpr. tiče - veliko mamic mi je povedalo, da se obnese, če novorojenček "prinese" ta večjemu darilo (nekaj kar si ta veliki želi)... drugače pa prakticiraj to, kar so ti že napisale - ta starejšega otroka čim več vključuj pri previjanju, hranjenju, prinašanju stvari, kopanju user posted image  itd., da se bo počutil pomembnega...

Pa še to - če se le da, vse ki pridejo gledat user posted image  na tak ali drugačen način opozori, da naj se naprej ustavijo pri starejšem otroku, ga povprašajo kako je, če ima kakšno novo igračo, če jim bo pokazal user posted image  ipd.


To sem pozabila napisat, ja. Tudi naš mini je prinesel ta večjemu darilo "iz trebuščka" in obratno, pa vsem ki so prišli ta malega pogledat sem rekla naj raje prinesejo darilo ta večjemu, za tamalega imamo itak že vse, pa tudi ničesar se še ne zaveda. Ter seveda da najprej porajtajo in ogovorijo ta starejšega ter ga vprašajo, če jim pokaže bratca. Pri nas je to palilo, se je počutil ful pomembnega user posted image .

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu bobek05)
Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?