|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kapljice bio gaia
14.10.2008 14:21:15   
monika30
Verjetno ste o tem že kej pisale, ampak mi nagaja iskalnik na računalniku, tak da bi vas prosila za informacijo.

Povedali so mi, da so baje kapljice Bio Gaia zelo dobre.
Zanima me, ali so tudi proti krčem, ali bolj proti zaprtju dojenčka? Kakšne so vaše izkušnje z njimi.
Naš 3 tedne star dojenček ima krčke in bi rada sprobala s kakšnimi kapljicami.

Hvala in lp.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kapljice bio gaia
14.10.2008 15:15:03   
lili3
Naš user posted image  je star 2 meseca in pol in jih jemlje kakšen mesec in pol. Je imel tudi krče, pa so mu te najbolj pomagale. Smo sprobali vse možne kapljice (koroške, Sabsimplex, Lefaxin, homeopatske), pa so mu te najbolj ustrezale. So nam tudi pediatri rekli, da se jih lahko jemlje, medtem ko so nam npr. homeopatske odsvetovali. Tako, da nam so super.

(odgovor članu monika30)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kapljice bio gaia
14.10.2008 15:16:43   
nia5
Nam so še najbolj pomagale, pa še prebavo uredijo. Priporočam, škodit itak ne morejo.

(odgovor članu monika30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kapljice bio gaia
14.10.2008 16:06:03   
freja33
pri nas pa kapljice niso nič pomagale. šli smo celo ene v avstrijo kupit. pomagalo pa je naslednje (žal smo za to izvedeli šele po 2 mesecih hudih krčev): v jeseniški bolnišici so mi predpisali dieto brez jajc in brez mleka in po slabem tednu take diete, so se krči unesli in izginili. seveda, če sem se pregrešila, jih je naš pikec spet dobil.
je pa kar huda dieta, ker praktično nimaš kaj za jest (sadja in zelenjave tud nisem jedla zaradi napenjanja, tak da sem bla bolj na kruhu, krompirju, polenti ipd.).

vredno je poskusit!

(odgovor članu monika30)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   [Brisano sporočilo]
14.10.2008 16:15:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu freja33)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kapljice bio gaia
14.10.2008 16:27:20   
dragana1
Nam so pa kapljice biogaia zelo pomagale. user posted image  Začele so učinkovati po par dneh. Sprva so se krči zmanjšali, nato pa izginili. Prej smo poskusili s kapljicami Sab Simplex, pa so bili krči še hujši. Poskusili smo si pomagati še  s kapljicami Gas bimbi. pa niso imele nobenega učinka. Je pa vse odvisno od otroka do otroka kak učinek bo imelo nanj. Upam, da Vam bodo kaj pomagale.    user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kapljice bio gaia
14.10.2008 17:24:36   
Anonimen
Bio Gaia kapljice so zakon! Sinu jih dajem od prvega meseca dalje, pa ni niti enkrat imel težav s prebavo ali krčev.

Za pohvalit res user posted image

(odgovor članu dragana1)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kapljice bio gaia
14.10.2008 20:10:18   
Tisana
To niso zeliščne kapljice proti krčem, temveč kapljice, ki vsebujejo eno od koristnih bakterij, ki ji pravimo probiotiki in ki sestavljajo črevesno floro in s tem imunski sistem človeka. Definitivno škoditi ne morejo! So pa nepogrešljive, če ima otrok drisko, jemlje antibiotike (ki poleg nezaželenih bakterij uničujejo tudi koristne), ima diagnosticirano alergijo na kakšno živilo in verjetno še v kakšnem primeru.

Tukaj pa še link do debate na to temo:

http://www.ringaraja.net/forum/kapljice_biogaia/m_3060519/tm.htm


_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kapljice bio gaia
14.10.2008 21:13:24   
*zoe*
A se dobijo v vsaki lekarni?

A so pol za dojene otroke tudi?

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kapljice bio gaia
15.10.2008 9:16:35   
nia5
Ne, ne dobijo se v vsaki lekarni, jaz sem pri nas vprašala, pa so jih pol naročili. Je pa vseeno, če je otrok dojen ali ne.

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kapljice bio gaia
21.10.2008 14:30:33   
klavdex
Hej.

Moj fantek je star en mesec, pa sem mu do zadj dajala samo eno kaplico biogaia na dan, a je katera dajala več, ker se mi zdi, da mu ne pomagajo več, kot so mu od začetka.

_____________________________

pupa

(odgovor članu monika30)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kapljice bio gaia
21.10.2008 15:41:21   
dzanika
našemu so pa za krče pomagale koroške kapljice. Priporočam!

(odgovor članu klavdex)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kapljice bio gaia
21.10.2008 15:50:53   
dragana1
Kapljice biogaia se daja 5 kapljic na dan. Ni pa nujno, da učinkujejo na vse enako.

(odgovor članu klavdex)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kapljice bio gaia
21.10.2008 17:56:26   
3jeMi
... predvsem pa ne učinkujejo z danes na jutri, ampak traja nekaj dni... nas je na to opozorila patronažna

(odgovor članu dragana1)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kapljice bio gaia
25.8.2010 11:44:07   
pika pok
punce a ve te kapljice dajat takrat ko ga napenja oz. ga dajajo vetrovi? al predno ga začne. tko preventivno.
ker našga fanta zmeram ponoč napenja.

(odgovor članu 3jeMi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: kapljice bio gaia
25.8.2010 19:33:58   
m_o_i
no, ker sem ravno naletela na debato-a se samo pri nas dogaja, da po sab simpleksu otroka se bolj zvija!? meni bo enkrat iz kinderpeta odletel mulc, tako dela z nogami, predno prdneuser posted image

no, biogaio jemljeva redno ze lep cas, ker je tudi na antibiotikih ze od rojstva. za krce sva jemala koroske kapljice; so minili in je nekak tezko potem kakal. je sla mami kupit sab simpleks-pa je se vecje s**je pr hisi. sicer zdaj kaka, ampak po vsakem obroku je veselica, predno prdneuser posted image
no, SS jaz dajem pri vsakem obroku-pa bom nehala malo, da vidim, ce bo kaj boljse.

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu pika pok)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: kapljice bio gaia
26.8.2010 11:33:37   
domci
IZVIRNO SPOROČILO: *zoe*

A se dobijo v vsaki lekarni?

A so pol za dojene otroke tudi?


Naša je samo dojena in jih jemlje od prvega meseca naprej in so ena A. Krckov skoraj nima kaka že tako na 4-5dni prdi pa kar napej dokler jih nisva jemale je blo za znort tulila ko vrag pred vsakim prdcem. Zdaj pa samo malo dvigne noge pa ga spusti in se naprej smeje. Ji dajem pa 2 kaplici zjutraj pa 3zvečer. Ja dobi pa se jih v skoraj vsaki lekarni, če jih nimajo bodo pa naročili


< Sporočilo je popravil domci -- 26.8.2010 11:35:48 >


_____________________________

MOJI CUKERČKI SO ROJENI:
4.5.2006 Domen
5.6.2010 Marjetka
19.4.2012 Tinkara

(odgovor članu *zoe*)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: kapljice bio gaia
27.8.2010 9:02:58   
somo
Bio gaia so probiotiki, ki pomagajo otroku uravnati njihovo še ne vzpostavljeno prebavo. V kaplicak so probiotične kulture, ki se v manjši količini nahajajo tudi v maminem mlekcu.

Mi smo jih uporabljali in so nam od vsega še najbolj pomagale. Mi je farmacevtka v lekarni svetovala. Je rekla, da so super, res popolnoma naravnega izvora in da bi jih lahko jemal vsak dojenček od rojstva dajle, kot pomoč pri vzpostavitvi normalne prebave.

Jaz jih toplo priporočama. V primeru,da ne pomagajo pa je verjetno težava v preobčutljivosti na kako živilo (v prvi vrsti mleko in jajca).

(odgovor članu domci)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: kapljice bio gaia
27.8.2010 13:05:41   
natasarobi
Pozdrav!

Naš bo star 1 mesec in na začetku sem mu dajala 5 kapljic. Na začetku se mi zdi, da je bilo Ok, nato se je pa vedno bolj zvijal. Kapljice sem za enkrat opustila in moram rečt, da je sedaj bolje. Preden prdne malo se zvije in pojoka potem je ok, prej je pa kar kričal in se zvijal. Mogoče je šlo za kakšno naključje, vendar menim, da so mu kapljice naredile slabo.

Imela sem jih pa v hladilniku, samo ne vem če je bila temperatura med 2-8 stopinj. Kje jih pa hranite ve?

(odgovor članu somo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: kapljice bio gaia
27.8.2010 13:59:15   
m_o_i
sab simplex ne uporabljam vec ze dva dni, prav tako opuscam Aptamil ADC. bio gaia ostaja, ker smo ze od rojstva na antibiotikih(pravzaprav jih nikoli nisem uporabljala zaradi krcev, ampak samo za crevesno floro, tak da sem vzporedno dajala se druge zaube za krce)

zdaj se mulc malo napne in prdne/kaka. prej pa kristusove muke okol tegauser posted image  pa koroske kapljice, pa sab simplex, pa telovadba z nogicami, masaza, krema celjskih lekarn za krce-ni da ni.

evo in potem me razpeezdi SUM na alergijo na KM, postopno zamenjujem mleko z "navadnim" (ne kravjim!)-tezav ni vec!
kakec je postal lepe svetlo rjave barve, prej je bil pa tak umazano zelen, kot da travo je...
biogaia se pa hranijo v hladilniku, ja... in predpisana doza je 5 kapljic; nic vec in nic manjuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu natasarobi)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: kapljice bio gaia
27.8.2010 19:24:03   
izgubljena_ovcka
Uh, nobelovo nagrado tistemu, ki jih je izumil! user posted image  Pri nas so ravno Bio Gaia odpravile vse težave z napenjanjem, težavami in mukami preden nam je uspelo spravit ven kakec in take in drugačne tegobe... Prvemu sem jih dajala do enega leta, drugi jih je dobil še preden je dopolnil mesec dni. Rezuletat? Nobenih krčev (okej, to jih tudi prvi ni imel), noebenega napenjanja, urejena prebava, srečen mali dojenček! user posted image

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: kapljice bio gaia
6.9.2010 21:56:02   
mayci
Kako sem vesela, da sem na tole debato zdajle naletela user posted image ! Naša skoraj enomesečna punca kaka na dva dni, danes je že tri dni, kar je nazadnje user posted image , potem jo pa muči...
Takoj jutri jih grem kupit! user posted image


_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: kapljice bio gaia
6.9.2010 22:04:55   
m_o_i
pa ne obupaj takoj; nekaj casa je potrebno, da zadeva zacne funkcionirat user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: kapljice bio gaia
7.9.2010 9:17:22   
mayci
m_o_i, hvala user posted image , bom vztrajala. Danes sem ji že dala prvi dve kapljici, pa zvečer še tri.

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: kapljice bio gaia
7.9.2010 19:53:42   
pika pok
jest mu dajem žeskoraj 14 dni redno ob isti uri in moram rečt da tile kapljice res učinkujejouser posted image user posted image user posted image user posted image .
dam mu pa kar vseh 5 kapljic naenkrat

(odgovor članu mayci)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?