|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   katera skuta, jogurt?
1.7.2008 10:32:36   
palas
Mene pa zanima katero skuto kupujete vašim user posted image in kateri jogurt?
Ter kako skuhate govejo juhco za malčka? Vem , da se nič ne soli, ampakali se lahko da kocka noter?
Sem namreč še začetnica pri GH!
Hvala za pomoč!


_____________________________

* Od 17.1.2008 naju osrečuje Leon *
*3.4.2010 je Leon postal starejši bratec Evi*
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 10:38:33   
Nika v službi
Mi nismo nič komplicirali. Je jedla našo klasično domačo govejo juho (kamor damo tudi eno kocko, pa veliko mesa, kosti, korenje, zeleno, čebulo, vegeto...), skute ni marala (in je še vedno ne mara), jogurt pa polnomasten (3,5).

Lepo papcajte.

(odgovor članu palas)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 10:43:19   
Anonimen
Navadne in sadne skute  LM, jogurt 1,6 ker je naš user posted image   pravi bucek...  Govejo juho smo kuhali običajno kot za ostale...je pa po mojem boljše, da se malo soli kot pa daje razne kocke ali vegeto. Vendar će se skuha cel lonec juhe in da notri eno kocko je tudi za preživet user posted image

(odgovor članu Nika v službi)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 11:19:34   
kristinaj
najprej sem ji dajala skutke od fruchtzwerge in lm, samo pazi ker od lm pridejo včasih pokvarjene, nato pa ta velike od lm s podloženim sadjem.....

jogurte sadne od lm, 3,2 maščobe...

juho kuham z govejim mesom in zelenjavo, brez kocke, brez kosti, vegete ne maram... solim malo, ker tudi jaz ne jem slano, če se mi pa zdi premalo slano dosolim.... na začetku sem ji dajala plehko a sem ji kmalu začela dosoljevati...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu palas)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 11:35:49   
mateyka
naša ma rada fruchtzwerge, pa podloženo skuto s sadjem od LM, pa vse sadne jogurte od LM (3,2), pa probiotične jogurte, pa uni vanilijevi jogurtovi deserti od zelene doline so ji tud okusni user posted image

govejo pa isto kot kristinaj - z govejim mesom in zelenjavo, brez kocke, brez kosti, malo soli.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 12:22:43   
palas
še nekaj: pri kolkih mesecih ste začele uvajat skuto in jogurte?
Midva zdej jeva že sadje in zelenjavo, pa krompir, vmes se pa še dojiva. stara sva 5,5 m.


_____________________________

* Od 17.1.2008 naju osrečuje Leon *
*3.4.2010 je Leon postal starejši bratec Evi*

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 12:35:43   
Anonimen
Mi smo pričeli z uvajanjem skute pri 7,5 mesecih, jogurt pa kakšen mesec kasneje.

(odgovor članu palas)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 13:57:06   
Paštetka
Če mene vprašaš, goveja juha (sploh pa ne kocka), ni primerna za 5,5, mesečnega otroka, sploh pa ne za uvajanje. Tam okrog 7, 8. meseca naprimer. Brez kocke.

Jogurt se uvaja najprej anvaden, nato sadni in to kar polnomastne oz. s 3,5 mm

Prav tako skuta. Najprej navadna in šele potem sadna. Čim bolj enostavna, tem boljše je za uvajanje. Pomeni, da razni fruchtzwergeji pridejo na vrsto kakšen mesec po jogurtih. user posted image

Mi smo mlečne izdelke uvajali nekje pri 6. mesecih.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 14:03:42   
Naja30
Se strinjam s paštetko.

Mlečne izdelke je pa do 5.leta kar priporočljivo dajat polnomastne.
Miša99 a ti je P svetovala, da mu daješ 1,6?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 14:04:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

naša ma rada fruchtzwerge, pa podloženo skuto s sadjem od LM, pa vse sadne jogurte od LM (3,2), pa probiotične jogurte, pa uni vanilijevi jogurtovi deserti od zelene doline so ji tud okusni user posted image

govejo pa isto kot kristinaj - z govejim mesom in zelenjavo, brez kocke, brez kosti, malo soli.


Do potankosti isto kot pri nasuser posted image

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 14:07:31   
buček
navaden jogurt 3,5, skuta pa navadna pasirana od leklerka. ji potem sama dodajam sadje. juhico pa govejo, kurjo kuhano z zelenjavo brez kocke!

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 14:36:22   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Naja3


Miša99 a ti je P svetovala, da mu daješ 1,6?


To tudi mene zanima.



Juhica: Z govejim mesom, zelenjavo, brez kosti, brez kock in brez soli.

Skuta: Navadna od LM, notem vmešam npr. borovnice itd.

Jogurti: Navadni od LM (3.2.mm), v katere vmešam sadje in sadni Čebelica Maja.

< Sporočilo je popravil tianna -- 1.7.2008 14:37:06 >

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 15:03:38   
buček
no nevem kako je z MIŠA99 ampak nam je P.odsvetovala vse stvari ki so jim odvzete maščobe, kalorije in sladkor.  light stvari niso za otroke.

< Sporočilo je popravil buček -- 1.7.2008 15:04:09 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 15:15:05   
Mat3ja22
Mi smo začeli z Fruhcwergerji in jogurti ko je bil star 6 mesecev in 10 dni. tako natančen datum pa vem zato, ker to ni dolgo nazaj.
prav goveje juhce še ni jedel, je pa zelenjavno, pa murkovo pa sem dala not tudi malo kocke.

(odgovor članu buček)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 18:17:10   
Laubica
Mi smo stari 8 m-sva danes 2 dan probala govejo juho z zelenjavo mozgovo kostjo dosti mesa in čisto malo soli brez kocke in vegete,fruscverge še nisva jedla samo od Lm sadno skutko -pa ne tisto ki je spodaj sadje ampak tisto ki je že dolgo njihov proizvod in dobiš vedno samo en okus(ne vem drugače opisatuser posted image )je niti na njihovi strani ni da bi jo prilimala-no včasih so samo tako delali-ta mi ni tako osladna je prav skuti podobna

_____________________________

smo družina laubekov:ata laubek
mama laubica
pa dva mala laubičarja

(odgovor članu Mat3ja22)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 21:21:37   
Pobalami
Jaz sem začela skuto in jogurte uvajat pri 7-8 mesecu.

Skute so bile od hippa (ki ima tudi sadje zraven), fruhtzverge po 1 letu (oz. najprej tiste iz hoferja)
Jogurt mu je zelo škodil zato ga je dobil po 1 letu pa še to redko.

Navadno skuto mu nisem dajala, ker se mi je zdela precej slana.

< Sporočilo je popravil Pobalami -- 1.7.2008 21:23:21 >

(odgovor članu Laubica)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 21:28:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pobalami


Jogurt mu je zelo škodil zato ga je dobil po 1 letu pa še to redko.




Kako to misliš škodil?

(odgovor članu Pobalami)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 21:51:39   
Naja30
Mogoče je polival?
Moja tamala je do cca 1,5 leta po jogurtu polivala in bruhala in sem ji ga tudi zelo redko dajala.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 21:59:02   
Anonimen
Moj tudi. user posted image  Predvsem po navadnem jogurtu.
Ampak sem ml.izdelke zmanjšala in vedno vmešam sadje in zaenkrat je ok, nič ne poliva. user posted image

< Sporočilo je popravil tianna -- 1.7.2008 22:00:44 >

(odgovor članu Naja30)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: katera skuta, jogurt?
1.7.2008 22:52:32   
Paštetka
Moj mož še zdaj poliva po jogurtih. Pa je čez 30 let user posted image . Še povohat ga ne smeuser posted image

Samo res, lahko, da mu tako smrdi kot mojemu in zato zbruhnejo.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: katera skuta, jogurt?
2.7.2008 13:00:07   
annie
Skute preveč ne mara, tako da je zelo redko na programu user posted image . Sem pa jo kupila uno pasirano od LM. Navadne jogurte pa ima zelo rad in mu jih mešam z raznoraznim sadjem (banane, marelice, slive, breskve, jabolka, borovnice). Navadni jogurt pa kupim kar od Špara 3,5 mm.

Glede goveje juhice jo kuham kar enako kot za nas, edino manj začinim in brez vegete, kocke. Prvič jo je jedel pri 7,5m. 

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: katera skuta, jogurt?
2.7.2008 15:05:37   
Pobalami
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

IZVIRNO SPOROČILO: Pobalami


Jogurt mu je zelo škodil zato ga je dobil po 1 letu pa še to redko.




Kako to misliš škodil?


Po jogurtu je dobil res hude krče. Pride lahko tudi do driske in tudi bruhanja - polivanja kot pišete.
Sem pa pred kratkim brala, da so nekateri otroci zelo občutljivi na proteine v jogurtu, zato jih odsvetujejo do 1 leta. Če boste imeli kakšne težave pomislite tudi na jogurt.
jaz sem rabila en teden, da sem krče povezala z jogurtom, ker se mi je zdel čisto neškodljiv oz. za odrasle je celo koristen.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: katera skuta, jogurt?
5.7.2008 13:07:02   
Anonimen
Mlečni izdelki se uvajajao nekje po 6. m, mi smo jih okoli 7. meseca. Vedno polnomastne, ker jih otrok potrebuje tja do treh let. Danes ko je stara 17 m, ji dam izjemoma tudi 1,5, če drugega recimo nimamo doma, vendar na splčošno zanjo kupimo vse od mleka do skutk polnomastnih. Na začetku uvajanja sem ji kupovala kar domačo skuot na tržnici, zadnje čase jo pa kar pozabim, kupimo kar trgovinske. user posted image user posted image

Glede juh pa tako, mi smo jih uvajali nekje po 7. ali 8. m, kuhane posebej za user posted image , absolutno brez kock (ker je tam največ soli), nasplošno je do enega leta jedla brez soli, ker ledvičke pri dojenčkih soli še ne izločajo.

(odgovor članu Pobalami)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: katera skuta, jogurt?
5.7.2008 14:37:44   
BAMBINA_
Nam je bilo uvajanje mlečnih izdelkov svetovano po devetem mesecu. Jaz svojemu malemu predvsem NE dajem Fruchtzwerge. Tale mail sem dobila pred časom:
Revija Öko test vsako leto naredi povzetek vseh opravljenih testov, prejetih dopolnil in proizvajalčevih razlag in izda
letno knjigo priporočil, ki uživa takšen ugled, da ji pri nakupih sledi vsaj 10 milijonov Nemcev.
Nekaj zanimivih ocen iz knjige za leto 2008, testirali so 1400 izdelkov:

Dobrega mlečnega deserta ne iščite v trgovini!
Vemo, da imate radi svoje otroke in jim želite dolgo in zdravo življenje.
Zato ne nasedajte reklamam, ki se sklicujejo na vašo ljubezen in zdravje otrok, ponujajo pa izdelke,
ki so vse prej kot zdravi.

V letnih priporočilih za 2008 revije Öko test so pregledali mlečne izdelke, namenjene otrokom.
Noben izdelek ni dobil ocene >zelo dobro< ali >dobro<. Tistih, ki so pogojno sprejemljivi, pri nas ni za dobiti.
Tisti, s katerimi nas pri nas najbolj bombardirajo, pa so precej problematični.
Tako so izdelki Danone Fruchtzwerge ocenjeni kot komaj sprejemljivi,
ker so preveč aromatizirani, vsebujejo ogromno sladkorja in dodan kalcij. 
Nestle Jogurt & Smarties so ocenjeni še slabše, ker vsebujejo več kot 18 % sladkorja, preveč maščobe in dodane arome.
Najslabše se je na testu odrezal Monte iz Zotta, ki ob presežnem sladkorju in maščobah vsebuje tudi dodane arome in kalcij.

Ne zapravljajte denarja za izdelke, ki vaše malčke zakisajo in jim ropajo kalcij iz kosti, namesto, da bi ga dodajali,
raje sami pripravite zdravo sladico.
Proizvajalci, ki imajo slabe ocene, bi verjetno iste ocene dobili tudi za ostale svoje proizvode, v kolikor bi bili zajeti v teste.

Več bo ozaveščenih potrošnikov, manj nam bodo prodali slabih izdelkov.






_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu palas)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: katera skuta, jogurt?
6.7.2008 15:19:37   
Solero
Moj sine (nekje od 7. meseca dalje) dobiva tudi jogurte in skute. Kupujemo kar navadne oziroma ne tistih malih, "otroških" (tipo Fruchtverge in podobne monade). Na znamko niti slučajno ne gledamo, če smo v Spinu, vzamemo njihove, če smo v Hoferju, njihove itd. Dam mu sadne in navadne s sadjem, sadne skutice, sirne namaze itd.
Kar se tiče (ne)polnomastnosti pa mu raje dajem manj mastne mlečne izdelke. Polnomastno mu bom dajala po dopolnjenem enem letu oz. takrat, ko bo začel dobivat kravje mleko.

Govejo juho skuham tako kot za naju, sprva sem malemu dajala zvezdice (oziroma neke majhne testeninice), zdaj pa je že rezance, le da mu jih malce "skrajšava". Kocke sva tudi opustila, pa je juha še boljša.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?