|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   kdaj kruh
10.1.2010 16:58:26   
PC Baby
Kdaj ste ve prvič dale otroku hrano v koščkih da je jedel s prstki in kakšno hrano. Naš je 8,5 in mu dam npr. prepečenec, ki ga zmečka in spremeni v kašo in bolj malo poje. Zdaj bi mu dala kakšno skorjico kruha ali banano pa ne vem če ni še prezgodaj?

Kako je prvič pri vas zgledalo?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: kdaj kruh
10.1.2010 17:08:13   
Petka09
Jaz sm naši že pred enim mesecem (ko je bla 7 mes. stara) dajala v roke: kruh, piškot, banano... pa je bolj čuden jedec, oz. kar grize z dlesnimi al si je pa pregloboko porinila.
Pa sem zato dala res bolj trd kruh oz. skorjico... banano je lepo jedla (beri: cuzala) le, če sem jo jaz lepo držala in ji v usta dajala.
Od kolegice tamali je pa pravi stručko; itak je tut velik jedec in vse te stvari tut že od 7. meseca lepo cuza po ustih.
Ti mu kar dajaj, zraven pa opazuj, da se mu ne zaleti. Se pač morajo naučiti...

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: kdaj kruh
10.1.2010 17:13:20   
manna
Naša 7-mesečnica ima zgleda neko krizo in žlice sploh videt ne more, zato ji dam kar v rokico - banano, skorjo kruha, piškot, suho slivo, kos avokada, skuhano jabolko narezano na krhlje, korenček. Da vsaj to malo pogloda in poliže, če že jesti noče. Mi smo namreč spet nazaj samo na mleku user posted image Po mojem lahko komot daš v rokico kar za glodat, sam pač opazuješ da se mu kaj ne zaleti.

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: kdaj kruh
10.1.2010 17:15:02   
Katy78
Jaz sem prvič poskusila nekje med 7. in 8. mesecem. Dala sem mu malo kruha, pa si je kar vse naenkrat stlačil v usta in se potem napol davil zraven. Potem sem na vsake toliko časa spet probala in je šlo vsakič bolje. Kakšna banana je tudi fajn za začetek, ali pa kakšni otroški piškoti ali pa prepečenec, ki se v ustih hitro razmočijo. Seveda pa si še danes kdaj preveč nabaše v usta ampak zdaj je že toliko brihten, da potem pljune ven ali pa s prstom ven porine. user posted image

Ti kar poskušaj in naj trenira, zraven ga imej pa ves čas na očeh.user posted image

(odgovor članu Petka09)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: kdaj kruh
10.1.2010 17:15:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Kdaj ste ve prvič dale otroku hrano v koščkih da je jedel s prstki in kakšno hrano. Naš je 8,5 in mu dam npr. prepečenec, ki ga zmečka in spremeni v kašo in bolj malo poje. Zdaj bi mu dala kakšno skorjico kruha ali banano pa ne vem če ni še prezgodaj?

Kako je prvič pri vas zgledalo?



jz svoji dajem že od 7meseca skorjico kruha za glodat pa baby piškotke,

(odgovor članu PC Baby)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: kdaj kruh
10.1.2010 17:32:58   
mama_milchy
IZVIRNO SPOROČILO: PC Baby

Kdaj ste ve prvič dale otroku hrano v koščkih da je jedel s prstki in kakšno hrano. Naš je 8,5 in mu dam npr. prepečenec, ki ga zmečka in spremeni v kašo in bolj malo poje. Zdaj bi mu dala kakšno skorjico kruha ali banano pa ne vem če ni še prezgodaj?

Kako je prvič pri vas zgledalo?


piškote in kruhek od 7.meseca; sem pa seveda zraven ko ji dam take stvari za jest;
drugače pa krhelj jabolka al kos banane, hruške, mandarino pa od 9meseca dalje; tudi koščke sira dobi al krogle mocarele sira;

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: kdaj kruh
10.1.2010 17:45:42   
Urska09
Naša je bila stara okoli 8 mes., ko smo začeli s kruhom, otroškimi piškoti in riževimi vaflji. Sem probala tudi že prej, pa se je preveč davila.
Hja, drugač je bilo pa pri naši zelo podobno kot opisuješ, PC Baby. Koščke hrane je mečkala v roki in jih metala na tla. Tudi slučajno ni noben zajadral v njena usta user posted image . Če sem ji dala kos kruha v roko, si ga je pa toliko časa basala v usta, da je imela čist polna. Ali pa je odgriznila ful velik kos piškota/vaflja in se začela davit. No, to še zdaj počne. Sploh nima občutka. Zato ji raje jaz dajem male koščke v usta.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: kdaj kruh
10.1.2010 19:07:52   
PC Baby
OK, hvala za nasvete. Jutri bo padla prva skorjica user posted image

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: kdaj kruh
12.1.2010 22:52:02   
jutranja rosa
Moj tudi še je samo kašice pri 8,5 mesecih. In kaj naredite, ko se jim zaleti? Se sami odkašljajo ali je kdaj hujeuser posted image user posted image user posted image Saj vem, da se mora enkrat navaditi, ampak si res ne predstavljam, kako naj grize, če nima zob. No, vseeno ste me vzpodbodle in bom jutri poskusila s krhlji kuhanega jabolčka.

(odgovor članu PC Baby)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: kdaj kruh
12.1.2010 22:52:58   
ledenaa
jutranja rosa,ko bo bo
kdo smo mi da bomo govorili zdaj pa moraš
Misliš da bo v OŠ še jedel kašice?

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: kdaj kruh
13.1.2010 9:00:07   
manna
jutranja rosa, naši 7m se zaleti, pa se sama nekako odkašlja, rata pa cela rdeča in par sekund zgleda kot da se davi. Pa jo to nič ne prestraši ker mirno nadaljuje. Ko so še brez zob, "grizejo" tako, da valjajo po ustih in malo stiskajo z dlesnimi. Če je košček hrane bolj moker, gladek, potem gre lažje. Če je pa kak suh košček kruha ali piškota, je najtežje. Recimo majčkene testenine (une majčkene zvezdice), ki so zelo gladke, grejo naši dol brez vsakega problema, ker kar spolzijo dol. 

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: kdaj kruh
13.1.2010 9:31:34   
Urska09

IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

Moj tudi še je samo kašice pri 8,5 mesecih. In kaj naredite, ko se jim zaleti? Se sami odkašljajo ali je kdaj hujeuser posted image user posted image user posted image Saj vem, da se mora enkrat navaditi, ampak si res ne predstavljam, kako naj grize, če nima zob. No, vseeno ste me vzpodbodle in bom jutri poskusila s krhlji kuhanega jabolčka.

pri nas je bilo enkrat kar hudo. davila se je par minut. mož jo je takoj dvignil, nagnil, tolkel po hrbtu, pa nič. Šele po parih minutah (meni so se zdele ure) je očitno uspela tisti košček pogoltniti. Jaz sem doživela tak šok, da sem čist odpovedala. Za nobeno rabo nisem bila. Samo tresla sem se in jokala. Še dobro, da imam prisebnega moža. Ampak sva se po tistem odločila, da greva na tečaj oživljanja, ki ga je enkrat PC Baby omenjala.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: kdaj kruh
13.1.2010 10:03:40   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: jutranja rosa

Moj tudi še je samo kašice pri 8,5 mesecih. In kaj naredite, ko se jim zaleti? Se sami odkašljajo ali je kdaj hujeuser posted image user posted image user posted image Saj vem, da se mora enkrat navaditi, ampak si res ne predstavljam, kako naj grize, če nima zob. No, vseeno ste me vzpodbodle in bom jutri poskusila s krhlji kuhanega jabolčka.


Naš je zelo zgodaj začel s koščki, k sreči nismo imeli problemov, če se je davil (hotel požret prevel košček), je sam izpljunil ali si je pa s prstkom ven skopal. Kot opisuje mannauser posted image . Daš pa mu hrano ki se stopi v ustih ali pa na izi prežveči. Zobi niso pogoj za koščke, ker potem bi lahko čakali na koščke tudi do 2 let. To naredijo z dlesmi, jezikom in slino. Oni žvečijo hrano in ne grizejo oz sekajo. Problem je samo, ker ne znajo žvečit, saj so do zdaj samo požirali in to hočejo še naprej počet, koščki pa tega ne dovolijo, zato ga hočejo požret in se jim zatakne, pa se davijo. Ko se naučijo žvečit, uporabljat jezik in dlesni potem zalaufauser posted image

Začneš pa z enakomernimi koščki v hrani, torej mini mini koščki z vilico pretlačeno skoraj v kašico. Ne pa s pasirano hrano in potem en košček not, ki bi še odraslega človeka presenetil in bi ven spljuval. Potem čedalje manj pasiraš. Ali pa daš koščke hrane, ki se hitro stopijo v ustih oz jih na hitro prežveči. Iz naših izkušenj ti lahko povem, da kuhan jabolk ni najboljša rešitve, naš še dolgo ni mogel kuhanega jabolka jest v koščih, je še vseeno pretrd, razen če ga skuhaš tako, da skoraj razpade. Začel je npr z lubenico in malinami ter podobnim sadjem. Mali koščki, pa malo sem mu še stisnila z vilico ali prsti, da ni dobil glih bombe v ustauser posted image

Je pa res, vse ob pravem času, brez forsiranja, če gre gre, če ne pustiš in poskusiš kasneje.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: kdaj kruh
13.1.2010 10:11:41   
Hope2

IZVIRNO SPOROČILO: ledenaa

jutranja rosa,ko bo bo
kdo smo mi da bomo govorili zdaj pa moraš
Misliš da bo v OŠ še jedel kašice?



Saj ne piše, da ga bo forsirala in da mora jestuser posted image , ampak poskusi pa lahko najbrž

(odgovor članu ledenaa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: kdaj kruh
13.1.2010 13:39:34   
PC Baby

IZVIRNO SPOROČILO: Urska09


Ampak sva se po tistem odločila, da greva na tečaj oživljanja, ki ga je enkrat PC Baby omenjala.


user posted image user posted image user posted image

Boš vidla, ful je fajn. Se boš počutila zelo varno in sigurno vase, ker boš vedla kako pomagat otroku, če bi se spet ponovilo.

(odgovor članu Urska09)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?