|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: shiza - preklana ustnica
14.1.2008 18:04:20   
benika
Naš malček se je rodil s preklano ustnico ter delno preklanim mehkim nebom. Bili smo že na pregledu pri dr. Koželjevi, ki nam je zagotovila, da se bo vse krasno poštimalo, saj ima Jakob zelo blago obliko te lepotne napake.

Zanima me pa nekaj drugega. V porodnišnici Jakobu že dvakrat niso mogli izmeriti sluha. Napravica sicer začenja nekaj merit, potem pa se vse skupaj sesuje. Rekli so nam, da je to lahko povezano s preklanim nebom in da imajo ti otroci lahko težave s sluhom. Danes smo imeli kontrolo, pa sluha spet niso mogli izmeriti, ponovno kontrolo imamo čez en teden. Zanima me, ali je imel še kdo tako težavo, ker mene naravnost grabi totalna panika, da bo moj malček gluh.

lp

(odgovor članu guerini)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: shiza - preklana ustnica
18.1.2008 12:02:45   
miny1
Draga Benika

Tudi mojemu sinu, ki ima preklano ustnico in nebo niso mogli v porodnišnici izmerit sluha in so nas napotili na polikliniko na ORL vendar tudi tam niso mogli nič ugotoviti, rekli so samo da ni gluh ampak da rabi še eno kontrolo in sicer so nas poslali v klinični center kjer ga bodo 5. februarja pregledali z eno napravo ki se ji reče
APMD avdiometrija, tako da bomo takrat kej več zvedli.
Tudi jaz sem zelo živčna ampak upam da bo vse ok in tudi tebi želim da bo vse uredu.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: shiza - preklana ustnica
22.1.2008 16:31:23   
benika
miny, veš da bom držala pesti za vaju in upam, da izveste kaj vzpodbudnega. Zame bi bilo trenutno dovolj že, če bi mi nekdo dejal, da mali ni gluh.
Ko boste dali kontrolo čez, bi bila pa vesela, če bi poročala, kaj ste izvedeli.

Srečno!!!!!!

(odgovor članu miny1)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: shiza - preklana ustnica
5.2.2008 13:42:31   
miny1
pozdravljena Benika
 
mi smo od zdravnika kjer so nam ugotovili lažjo naglušnost, user posted image
na levo stran manj sliši kot na desno, najbrš zaradi tega ker imamo levostransko shizo, kej več nam pa itak niso hotl povedat
ker moramo spet nazaj na ORL , tam pa nam bodo dali nadaljne napotke o zdravljenju.
To bo pa šele 20.3.
Kako je s tvojim sinčkom ?
Upam da imaš tudi ti že kakšne boljše rezultate!

Ko bomo kaj več zvedli ti pa javim

lep pozdravček

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: shiza - preklana ustnica
6.2.2008 21:53:30   
benika
Joj minyuser posted image user posted image user posted image , sej se bo vse poštimalo. Pa tudi če gre za lažjo naglušnost, važno je, da sliši. Mi imamo pregled na ORL-ju šele 10. marca, tako da se bomo še kar malce načakali.
Drugače pa smo bili danes na kontroli na Stomatološki. Shiza je kar lepa, ne širi se tako zelo narazen, tako da imamo ponovno kontrolo čez 2 meseca.

(odgovor članu miny1)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: shiza - preklana ustnica
7.3.2008 13:43:28   
miny1
Pozdravček
mi smo pa dobili datum za prvo operacijo 16.4.
Po eni starni komaj čakam po drugi me je pa zelo strah ker mislim da bo zelo hudo za tamalga.
Pa še cel teden mormo bit not, mal mi bo hudo ker mojga starejšga sinčka ne bom tolk dolg vidla, pa kaj čmo tko je in to mormo dat skoz.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: shiza - preklana ustnica
7.3.2008 13:53:49   
benika
No Miny, pa ste le dočakali datum. Boš videla, kako hitro bo tukaj april in s tem tudi operacija.
Zaradi tavelikega sinčka se ne sekiraj, verjamem, da mu bo čisto fajn v varstvu pri očkuuser posted image  Tamičkanega bo pa bolelo, seveda ga bo, ampak naj te tolaži, da hitro mine in da se fantek ne bo spominjal niti ene stvari.

Še en velikuser posted image za vse vas.

Bila bi zelo vesela, če bi se kaj javljala tule gor in poročala kako potekajo priprave na operacijo. Da bom vedela, kaj nas še čakauser posted image

lp

(odgovor članu miny1)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: shiza - preklana ustnica
13.3.2008 0:56:40   
maja979
IZVIRNO SPOROČILO: miny1

Pozdravček
mi smo pa dobili datum za prvo operacijo 16.4. mi imamo pa 23. kontrolo. te pridem pogledat v bolnicouser posted image
Po eni starni komaj čakam po drugi me je pa zelo strah ker mislim da bo zelo hudo za tamalga. ne mislit na to. ti morš bit močna, ker če bo user posted image  videl, da si ti neki "čudna" bo to čutil in bo to negativno vplivalo na njega
Pa še cel teden mormo bit not, mal mi bo hudo ker mojga starejšga sinčka ne bom tolk dolg vidla, pa kaj čmo tko je in to mormo dat skoz. sej boš vidla kako bo hitro minil ta en teden


pogumno naprejuser posted image user posted image  

_____________________________

zbiram kode čajev 1001 cvet

(odgovor članu miny1)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: shiza - preklana ustnica
13.3.2008 9:40:43   
miny1
Hvala maja za te besede,sej vem da moram biti močna ampak me malo skrbi.
Ti si to že dala skoz pa me zanima kako je v bolnici, a so prijazni?
Ali ima mamica tud posteljo al bom mogla na tleh spat.
Za obisk bi bla pa ful vesela jaz mislim da bomo 23 še not, mislim da bu bodo takrat šive ven pobral.

pozdravček

(odgovor članu maja979)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: shiza - preklana ustnica
13.3.2008 9:42:44   
miny1
Benika, kako je blo na ORL-ju, a so mu lahko izmerli sluh?

pozdravček

(odgovor članu miny1)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: shiza - preklana ustnica
13.3.2008 10:29:07   
benika
Jah, tako tako. Sliši zvoke med 45-50 db. Se sploh ne vem, ker mi nihče ni nič povedal, niti nič razložil. V roke so mi dali izvid, nas naročili na kontrolo v aprilu in nas poslali še na nevrofiziološko preiskavo, ki jo imamo jutriuser posted image , in to je to. Definitivno bom aprila zahtevala posvet z zdravnico, da sploh vidim, kako in kaj je z našim malčkom.

Miny, vi se pa držite in ne se preveč obremenjevat z operacijo. Če bomo slučajno tudi mi tisti teden imeli kontrolo te tudi jaz pridem pogledatuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu miny1)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: shiza - preklana ustnica
15.3.2008 1:40:26   
maja979
IZVIRNO SPOROČILO: miny1

Hvala maja za te besede,sej vem da moram biti močna ampak me malo skrbi.sej to je normalno da te skrbi
Ti si to že dala skoz pa me zanima kako je v bolnici, a so prijazni? ja so prijazni
Ali ima mamica tud posteljo al bom mogla na tleh spat.mamica ma svojo posteljo. otrokec ma pa svojo
Za obisk bi bla pa ful vesela jaz mislim da bomo 23 še not, mislim da bu bodo takrat šive ven pobral.no potem se pa vidiva

pozdravček


_____________________________

zbiram kode čajev 1001 cvet

(odgovor članu miny1)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: shiza - preklana ustnica
17.3.2008 14:59:53   
BELAJ
Živjo. Mene pa nekaj zanima. Moji punčki manjka tudi del dlesni ( za en zobek) pa me zanima če mogoče veste kako to operirajo. Za ustnico si predstavljam sam za dlesen me mal sktbi pa potem kasneje zaradi zobkov?

(odgovor članu maja979)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: shiza - preklana ustnica
22.3.2008 22:17:28   
maja979
IZVIRNO SPOROČILO: BELAJ

Živjo. Mene pa nekaj zanima. Moji punčki manjka tudi del dlesni ( za en zobek)pri našmu gabru je ista zadeva pa me zanima če mogoče veste kako to operirajo.operirajo takrat kot shizo - dlesen pomaknejo skupaj Za ustnico si predstavljam sam za dlesen me mal sktbi pa potem kasneje zaradi zobkov? hm. to pa je vprašanje. pri nas še vedno na tistem mestu ni prišel zobek ven - pa bo gaber star že dve leti; in je vprašanje kako bo. bom na kontroli vprašala. bom pa samo to rekla. je pa zelo bogi, ko ga boliuser posted image


_____________________________

zbiram kode čajev 1001 cvet

(odgovor članu BELAJ)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: shiza - preklana ustnica
23.3.2008 20:14:05   
benika
Maja, a ima Gaber preklano tudi mehko nebo v ustih?

(odgovor članu maja979)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: shiza - preklana ustnica
24.3.2008 0:43:48   
maja979
IZVIRNO SPOROČILO: benika

Maja, a ima Gaber preklano tudi mehko nebo v ustih?


ne. še srečauser posted image

_____________________________

zbiram kode čajev 1001 cvet

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: shiza - preklana ustnica
25.3.2008 10:20:00   
miny1
Mi smo imeli še enkrat kontrolo na ORL-ju in niso ugotovili nič novega v prostem polju se odziva na jakost 40 do 45dB, tako da so nas napotili na Widex da so malemu naredili ušesni vložek da mu bodo lahko še z temi vložki izmerili sluh to je pa tud use kar so nam povedali ker ti itak nobeden nič ne pove.Rekli so samo to da bo mogoče po operaciji ustnice bolje.Najbrž pa bo mogel nosti slušni aparat.

Kar se pa tiče priprave na operacijo smo za enkrat dobili samo take napotke da mora otrok pred operacijo obiskati svojega pediatra,ta pa mora otroka pregledat in potrdid da je zdrav in cepljen ne sme biti 3 tedne prej pa še krvno sliko moramo prinest s seboj.To je vse kar ta trenutek vem, jutri imamo kontrolo na stomatološki in mogoče izvem še kaj koristnega.

Benika kaj ste pa vi opravili na tisti preiskavi?

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: shiza - preklana ustnica
25.3.2008 22:37:27   
maja979
miny1 kaj bi pa še rada izvedela? mogoče lahko pomagam?

_____________________________

zbiram kode čajev 1001 cvet

(odgovor članu miny1)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: shiza - preklana ustnica
26.3.2008 21:48:46   
miny1
Ja zanima me kako je z hrano poskrbljeno zame in za otroka, kako je z obiski(ali lahko očka pride ), koliko nas bo v sobi, kaj naj sabo vzamem....?
To me zaenkrat zanima

(odgovor članu maja979)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: shiza - preklana ustnica
27.3.2008 21:21:42   
maja979
IZVIRNO SPOROČILO: miny1

Ja zanima me kako je z hrano poskrbljeno zame dobiš normalno hrano 3 obroke dnevno in za otroka če dojiš boš dojila, če ne pa dobiš adaptirano mleko, frutek , čokolino, kako je z obiski(ali lahko očka pride ja lahko pride kdor hoče mislim da od 12-19. se ne spomnim točno ), koliko nas bo v sobi, verjetno 2; kaj naj sabo vzamem trenirko, mikice, sodnje perilo, pribor za osebno higieno, copate, pižamo....za otroka pa kakšen bodi+ hlačke...ampak za user posted image  boš itak tam dobila
To me zaenkrat zanima


od kje pa si

_____________________________

zbiram kode čajev 1001 cvet

(odgovor članu miny1)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: shiza - preklana ustnica
27.3.2008 22:11:53   
benika
Miny, rezultate nevrološke preiskave smo sicer dobili po pošti, vendar brez kakršnekoli razlage izvida. Menda,da ti vse potem razložijo na ORL-juuser posted image  Ma ne grem naslednjič prej domov, preden ne odgovorijo na moja vprašanja. Kontrolo na stomatološki imamo v sredo, na ORL-ju pa 8.4. 

(odgovor članu maja979)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: shiza - preklana ustnica
28.3.2008 10:16:20   
miny1
hvala maja za odgovore, drgač sm pa iz domžal

(odgovor članu maja979)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: shiza - preklana ustnica
28.3.2008 10:51:06   
miny1
Benika  upam da ti bodo kej več  povedali kot meni ker te  tako hitro diplomatko
odpravijo da to sploh ni res, mi mormo pridt smet z aparatki 3.4 na kontrolo in bomo verjetno tam spet 3 ure tko kot vedno do zdejuser posted image . Mislim res sramotno da moraš z dojenčkom tolk časa čakat.
A vi ste naročeni na ORL-ju v Ljubljani?

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: shiza - preklana ustnica
28.3.2008 13:13:59   
benika
Naročeni smo na polikliniki na ORL avdiološki ambulanti. Se pa strinjam s tabo, da je sramotno, da moraš tolk časa čakat. Mi smo bili zadnjič tam od 14h-17h, pa nismo bili edini. V tistem malem prostoru se nas je stiskalo 12+4 vozičkiuser posted image  Placa pa je bilo ravno še toliko, da so se lahko vrata odprla, več pa ne. Pa še za znoret vroče je tam. 

(odgovor članu miny1)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: shiza - preklana ustnica
2.4.2008 10:26:37   
miny1
Še 14 dni do operacije  user posted image

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?