|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 21:37:35   
rija
Malo me zezajo tale citiranja in okvirčkiuser posted image

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 21:40:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija
In vsi sosedi....še posebej modrice....


Potem pa kar glejte...pišite o tem po forumih....in govorite o realnosti. Tudi vi ste del nje in tudi vi dopuščate, da je takšna, kakršna je in kakršno gledate.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 21:44:17   
rija
Mič, naša soseda je polnoletna, opravilno sposobna ženska....

In se pravi, da le ni svet okrog nas takšen, kot smo samiuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 21:45:56   
rija
Aja, in kaj bi v takem primeru storila ti?
Če bi bila to tvoja soseda....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 22:01:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija
Aja, in kaj bi v takem primeru storila ti?


Bodi faca in mu povej, da je tele, ker pretepa (?) svojo ženo. Direktno v obraz, kot si to povedala javnosti na forumu.


Kaj bi naredila jaz?
Zadnjo klofuto sem dobila več kot 15 let nazaj od nekoga, ki je bil v marsikaterem pogledu močnejši od mene. Kaj sem naredila? Povedala sem, da tega ne prenašam. Da imam ušesa, da poslušam in jezik, da govorim. Če komu kaj ne paše, sedim tu in poslušam. In če slučajno še kdo kdaj pomisli na kaj takega, me ne bo videl nikoli več. In mislila sem zelo zelo resno. In nisem dobila nobene klofute več, ne v takem, ne v drugačnem smislu. Ja, svet je res tak, kot ga vidimo, od njega pričakujemo in ga ustvarjamo sami.

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 22:24:30   
rija
Ja MIč, razlika je v tem, da si takrat TI dobila klofuto....

Jaz pa je nisem. In se nimam nobene pravice vtikat v življenje drugih. Vsak živi kot želi....

Kot tudi ne želim, da se drugi vtikajo v mojega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 22:31:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija
In se nimam nobene pravice vtikat v življenje drugih. Vsak živi kot želi....


Vtikaš se že s tem, da soseda imenuješ tele....ja, vsak živi kot želi in vsak govori kot želi. Tole tele je del tvojega besednega zaklada, del tvojega življenja...

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 22:36:38   
rija
Mič, to je bil le primer....moja edina soseda je prijazna gospa, stara 82 let, ki mi nosi rožice in sveže sadje.....

Je pa takih sosedov veliko, ne glede na to, da mogoče živijo z pravimi dušicami.
Samo dokaz, da naša okolica ni nujno enaka nam.

Lepo je bilo debatirati s teboj, zdaj pa se grem stisnit k mojima dvema ljubčkomauser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 23:44:37   
Sita
V tej knjigi tudi piše, da je okrog vsakega človeka ozračje, ki privlači ali odbija določene ljudi. Če je človek dobrosrčen, prijazen in poln topline, vse to izžareva na svojo okolico ter privlači takšne ljudi k sebi. Če pa je zlonameren, mrk, hladen pa privlači podobne sebi. Vedno pritegnemo tisto, kar smo sami.

Če pa je kdo videti dober, pa privlači nekoga, ki ga izkorišča ali zlorablja, pa to pomeni, da je nekako že po naravi žrtev, ki pritegne takšnega človeka.

Ljudje si zmeraj zaslužimo drug drugega, pa če se še tako čudno sliši. Govorim o odraslih ljudeh, ne o otrocih. 

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 23:51:45   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Mič

IZVIRNO SPOROČILO: Sita
Več daš, več lahko prejmeš. Ne da bi dali več zato, da bi več prejeli. To je pač naravna posledica. 


Edino, kar ostane semenu je seme samo. In to, kar mu ostane, da zemlji. Iz zemlje ponovno vzklije cvet. Seme je bilo pripravljeno dati sebe in tvegati, da iz njega ne bo zrasalo nič. Ali pa najlepši cvet.




Tale primera s semenom je zanimiva, ampak mi nismo semena, smo malce bolj razvita bitja. In vsako malo bolj razvito živo bitje stremi k ugodju. Nobeno malo višje razvito živo bitje si ne želi neugodja, psihičnega ali fizičnega.
Je pa primerjava s semenom fajn iz sledečega vidika: seme ni na svetu zaradi semena samega, ampak ima kot vsaka stvar na tem svetu svoj namen. ta namen pa je lahko pozitiven ali negativen za stvar (****t ga, usoda je pač usoda),  a bolj ko je ta stvar razvita, večjo možnost ima vplivati na svojo usodo - torej poskrbeti za svoje ugodje.
Seme ni bilo nič pripravljeno dati ali ne dati sebe, imelo je pač smolo (negativna usoda), da  je bilo neko drugo seme močnejše (močnejši zmaga!). Kljub temu, da seme ni vzklilo, pa je izpolnilo svoj namen kot člen v verigi - postalo je hrana žužku (močnejšemu, kakopak), le-to je postalo hrana krtu (spet močnejšemu, kakopak), le-ta hrana ... etc. v neskončno vrteči se krog življenja zmak in izgub, borbe za preživetje, volje do moči.

Enako je s človekom. Tisti, ki samo daje, daje in še enkrat daje (da čustveno umre, smo že ugotovili), postane hrana močnejšemu, tistemu, katerega ego je močnejši, sebičnejši, ima močnejšo voljo do moči. In ker konec koncem morajouser posted image živeti tudi taki (Rijin sosed), morajo obstajati tudi tisti (Rijina soseda), ki take osebke hranijo.

In krog je sklenjen. C`e la vie. (a sem prav napisala?)


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Ljubezen in egoizem
26.10.2006 23:55:55   
nejcko
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

V tej knjigi tudi piše, da je okrog vsakega človeka ozračje, ki privlači ali odbija določene ljudi. Če je človek dobrosrčen, prijazen in poln topline, vse to izžareva na svojo okolico ter privlači takšne ljudi k sebi. Če pa je zlonameren, mrk, hladen pa privlači podobne sebi. Vedno pritegnemo tisto, kar smo sami.

Če pa je kdo videti dober, pa privlači nekoga, ki ga izkorišča ali zlorablja, pa to pomeni, da je nekako že po naravi žrtev, ki pritegne takšnega človeka.

Ljudje si zmeraj zaslužimo drug drugega, pa če se še tako čudno sliši. Govorim o odraslih ljudeh, ne o otrocih. 


To pa je itak že splošno znano. Človek, ki se počuti lepega (pa sploh ni nujno, da je res - v nekem klasičnem pomenu), ga bodo tudi drugi videli lepega.
In normalno je, da se določeni ljudje med seboj bolj privlačijo - temu rečemo kemija ... ali pa fizikauser posted image

(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Ljubezen in egoizem
27.10.2006 8:20:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

Iz neke knjige: "Prvi korak



Ce je prvi korak iz knjige.. pol je prvi korak ze napacen.. umeten, brez vezen

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Ljubezen in egoizem
27.10.2006 8:22:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nejcko


To pa je itak že splošno znano.


Ja.. to je vse splosno znano.. in teorija je pri teh receh, zlo nepotrebna.. in velika ovira.. ker ustavrja zakompleksanost..

(odgovor članu nejcko)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Ljubezen in egoizem
27.10.2006 9:58:03   
Sita
V šoli smo imeli najprej teorijo, da je potem lahko bila praksa. Brez teorije, ne bi mogli imeti prakse. Torej, kako Tjazy?
Misliš ti, bi najprej bila praksa, brez predhodne teorije? Potem bi si na naši šoli na praksi vsi porezali prste in bi vse eksplodiralo, ker bi mešali napačne kemikalije skupaj.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Ljubezen in egoizem
27.10.2006 10:01:18   
Anonimen
Pa še ena tema za bluzenje...user posted image  

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Ljubezen in egoizem
27.10.2006 10:09:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

V šoli smo imeli najprej teorijo, da je potem lahko bila praksa. Brez teorije, ne bi mogli imeti prakse. Torej, kako Tjazy?


Ko se bos peljala z avtom.. 100 km/h in malo zadremala in potem odprla uci in 3 metre pred seboj videla tovornjak.. a bos tekla v knjiznico po knjigo o smrti, da bos znala umreti ob trcenju?

A gre nerojeni otrok v knjiznico, da zna zadihati z lastnimi pluci, ko se rodi?

A si sla v knjiznico pogledat, kaj pomenijo tisti metuljcki ob pogledu in dotiku z ljubljeno osebo?

Nekatere zadeva pac vemo.. brez halucinacij nekaterih avtorjev.. ki se nimajo kam dat.. in ne vejo kaj koristnega bi poceli.. in zato bluzijo s svincniki po listih.. Tako tudi pripomorejo k sekanju gozda, ki nam daje kisik.. torej cisti kiks...

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Ljubezen in egoizem
27.10.2006 10:10:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Pa še ena tema za bluzenje...user posted image  


user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Ljubezen in egoizem
27.10.2006 10:25:09   
Sita
IZVIRNO SPOROČILO: Tjazy

Nekatere zadeva pac vemo..


Če vemo, je vse v redu.
Zakaj pa je potem toliko nesrečnih vez in smo dejansko zelo sebični, ker se bojimo odkriti sebe, da bi se pokazali kot iskeni ljudje, ki se ne bojijo dajati? 
Če je to tako splošno znano - zakaj pa potem mnogi hlepijo in hlastajo, da bi čim več prejeli v bojazno, da bi jih drugi izkoriščali in bi potegnili ta kratko? Zakaj - od kod ta strah? A ni bolj preprosto povsem darovati samega sebe svojemu ljubljenemu in v zameno nič pričakovati? A ni človek razočaran, če že vnaprej pričakuje? Kajti pričakovanja mnogokrat niso izpolnjena ...
Kaj nas naredi sebične? Odgovor poznam: strah. Zakaj nas je strah?
Odgovor: da ne bi bili razočarani.
Zakaj bi pa bili razočarani, če se darujemo? Si upamo?

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Ljubezen in egoizem
27.10.2006 10:37:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sita


Zakaj pa je potem toliko nesrečnih vez in smo dejansko zelo sebični, ker se bojimo odkriti sebe, da bi se pokazali kot iskeni ljudje, ki se ne bojijo dajati? 



To je vse življenje Sita, to se ne bo nikdar spremenilo. Niti nobena knjiga ne bo spremenila. Meni osebno dosti bolj da za razmislit RR, kot pa katerakoli knjiga.

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Ljubezen in egoizem
27.10.2006 12:03:47   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: nivess

Meni osebno dosti bolj da za razmislit RR, kot pa katerakoli knjiga.



Meni tudi.. da nivess velik vec za razmisljat s kaksno svojo potezo.. user posted image user posted image user posted image  vse tisto bluzenje v mrtvih bukvah..

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Ljubezen in egoizem
27.10.2006 12:07:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

Če vemo, je vse v redu.
Zakaj pa je potem toliko nesrečnih vez


In ce ne vemo je tudi vse v redu, ker nam je postrezeno z raznimi nesrecnimi vezami, da bi vedeli..
Ce umetno unicis nesrecne veze.. unicis cloveka..

Ce reces nekomu, da mora biti prijazen.. on pa ne cuti tega da bi bil prijazen.. ampak bi te rejsi skurcal.. ga unicis..

Ko tko popolnoma sprejemas svojega parnerja.. pa sprejmi se to, da je na zemlji pac tko.. To bi v bistvu mogla prej sprejet kot vse ostalo.. oziroma ce bi njega res sprejela tko brezpogojno, bi posledicno vse..

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Ljubezen in egoizem
27.10.2006 12:09:11   
Zahi
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

Kaj nas naredi sebične? Odgovor poznam: strah. Zakaj nas je strah?
Odgovor: da ne bi bili razočarani.



torej.. zakaj je tebe strah priznat da si ženska? user posted image



(odgovor članu Sita)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Ljubezen in egoizem
27.10.2006 12:14:47   
Sita
Lepo.

No, mene so pa knjige spremenile. Odvisno je, kako se človek poglobi in razmišlja. Kajti tudi jaz sem bila na začetku najine zveze dosti bolj destruktivna kot sedaj. Seveda pa mi je ob vsem pomagal tudi moj partner, ki je izredno pozitivna oseba. No, midva kar oba uresničujeva svoje ideale. In tako se ideali spremenijo v realnost.
Torej nekaj, kar je lahko za nekoga iluzija, je za drugega realnost. Vsi si sami krojimo svojo usodo z našim razmišljanjem. Seveda pa v precejšnji meri razmišljamo glede na naše pretekle izkušnje. Samo tudi to ni čisto res. Nekdo ima lahko zelo nesrečno otroštvo in bo še kako pozitivna oseba. Drugi pa bo destruktiven. Torej okolje ni vse. Pomembno je, kar je v nas samih.

V vsaki stvari lahko najdeš nekaj, da se spreminjaš. samo, če hočeš. Tako v knjigah - duhovnih, neduhovnih ali otroških pravljicah, kot v filmih ali na forumih. Jaz sem tu na forumu ravno zato, da spoznavam različne ljudi, v bistvu me zanima psihologija ljudi. Iz tega se učim, včasih pa tudi zabavam. Seveda pa tvegam tudi napade raznih vrst in kar nekaj jih tudi pride. A nič hudega. Zmeraj se najdejo ljudje, ki se strinjajo z menoj in tisti, ki se ne. In oboji so mi všeč. Moti me le zmerjanje, posmehovanje in omaloževanje, kajti tudi do tega včasih pride. To bi rada povedala, da se lahko nestrinjamo. Takšno vedenje, da druge omaložujemo in zmerjanje, mi pa ni ravno všeč in priznam, da mi je ob tem hudo.

No, kakorkoli že .... ljubezen je gibalo vesolja. Bolj je čista, očiščena egoizma, bolj čisto lahko prejmemo ...

Pisateljica te knjige je nekoč napisala v neki drugi knjigi nekako takole (ni citirano, samo po spominu): Človek bi moral živeti svoj ideal in potem to ne bi bil več ideal ... ljudje pravijo, življenje ni takšno ... vendar bi lahko bilo takšno (če bi le poskušali živeti tako preprosto v skladu s svojimi ideali, brez preračunljivosti in nenehnega barantanja).

Da ne bo zvenelo, da hočem kaj učiti. Ne - predstavljam le drugi zorni kot gledanja na življenje. To je vse.

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Ljubezen in egoizem
27.10.2006 12:20:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Sita

Lepo.

No, mene so pa knjige spremenile.


Definitvno... samo v kaj.. !? user posted image

Ce te knjige ne bi spremenile.. se ziher ne bi vrtela v tem teorijskem bluzu.. Stekas?

(odgovor članu Sita)
  Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Ljubezen in egoizem
27.10.2006 12:22:21   
Sita
IZVIRNO SPOROČILO: Zahi

IZVIRNO SPOROČILO: Sita

Kaj nas naredi sebične? Odgovor poznam: strah. Zakaj nas je strah?
Odgovor: da ne bi bili razočarani.



torej.. zakaj je tebe strah priznat da si ženska? user posted image





Zakaj se čutiš ogroženega, če bi bile ženske enako sposobne kot moški? user posted image

_____________________________

Ljubi svojega moža kot Boga in ti mož, svojo ženo kot Boginjo. Pri tem ni žrtev in nič nam ni težko.

(odgovor članu Zahi)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?