Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati? Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.
Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi. Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.
Več o tem
Kremšnite;ali jih delate z ali brez vanilijev... 25.11.2006 13:50:03
Maja Z
Ojla
namreč, pripravljam se, da bi prvič probala doma narest kremšnite. Malo sem brskala po receptih in sem zasledila, da je nekje krema z vanilijevim pudingom, nekje pa brez.
kako delate ve? In kere so boljše. Hočem, da so dobre. Torej potrebujem preverjeno dober recept. Če se keri da pisat, seveda, ker je tok zaspan dan.
Lp maja
_____________________________
Lepo je biti mamica!.......včasih tudi naporno seveda :)
Testo razvaljaš in spečeš 2x (napikaš z vilicami da se ne dvigne preveč). Za kremo: Mleko, malo ga das stran v posebno posodo, ostalo zavreš. V zavreto mleko zakuhaš 6 rumenjakov, sladkor, moko in vanilijev sladkor (to prej vse zmešamo v posodici z mlekom, ki smo ga dali na stran). Mleko z zmesjo kuhamo toliko časa da se strdi. Ves čas mešamo. V kuhano maso vmešamo še sneg iz beljakov in pomažemo po testu.Pokrijemo z drugim testom in pustimo ohladiti.
RE: Kremšnite;ali jih delate z ali brez vanil... 25.11.2006 20:48:10
Samoyedka
Meni so te s kremo tudi boljše, taprave domače Pa krema je čist simpl za naredit- edino kar pazi, da ne daš smetane gor, dokler je še krema topla Sem naredila jaz enkrat, pa imela poc hehehe
_____________________________
13.8. je na svet prijokal za mamico in atija najlepši rožnati fantek - Tilen Vsi se rodimo neumni- eni takšni tudi ostanejo...
Testo razvaljaš in spečeš 2x (napikaš z vilicami da se ne dvigne preveč). Pa pred peko ga namažeš z jajcem, da je lepe barve. Za kremo: Mleko, malo ga das stran v posebno posodo, ostalo zavreš. V zavreto mleko zakuhaš 6 rumenjakov, sladkor, moko in vanilijev sladkor (to prej vse zmešamo v posodici z mlekom, ki smo ga dali na stran). Mleko z zmesjo kuhamo toliko časa da se zgosti. Ves čas mešamo(jaz kr z mikserjem miksam na najmanjši hitrosti, je lažje). V kuhano maso vmešamo še sneg iz beljakov, ter malce ruma in zlijemo na testo. Ko se ohladi, dam gor še stepeno alpsko smetano in pokrijem z drugim testom.
Jaz naredim isto, z malimi spremembami. Sem kr krepko označila.
< Sporočilo je popravil hothien -- 26.11.2006 11:46:50 >
RE: Kremšnite;ali jih delate z ali brez vanil... 26.11.2006 11:46:08
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: teta beta
Kako pa naredite listnato testo? A ni to FUUL komplicirano, z valjanjem v nekih pravokotnikih in zlaganjem itd.?
jaz kupim zmznjenega. Ga dam par ur prej ven (ali prejšnji dan) in fino razvaljam, namažem z jajcem, da je pečen lepe barve, da ni ves bled in pečem po navodilih na peki papirju. Pa fejst ga je treba prešpikat.
RE: Kremšnite;ali jih delate z ali brez vanil... 26.11.2006 17:39:32
Maja Z
Ojla
poročilo: kremšnite žal niso uspele . Okus je bil sicer dober, ampak smo jih pili namesto jedli. Krema se namreč ni strdila. Delala sem jih po naslednjem receptu, ker imam velik pekač:
12 dl mleka 12 dl vode 12 jajc 33 dag ostre moke 51 dag sladkorja limonina lupina 1 l sladke smetane listnato testo
A katera mojstrica kremšnit ve, kaj bi lahko šlo narobe, da se niso strdile? Krema je bila namreč bolj kot ne v tekočem stanju. pa bi jih zelo rada še kdaj nardila, ampak ne vem če jih bom še upala. A mislite, da je bilo na koncu preveč snega iz beljakov (12jajc). Vsaj meni se tako zdi.
Mnenja, prosim.
lp maja
_____________________________
Lepo je biti mamica!.......včasih tudi naporno seveda :)
rumenjake s polovico cukra penasto zmešaš. Posebej zmešaš 4 dcl mrzle vode 6 žlic moke, 4 vanilije, 1 gustin, polovico cukra in 1 vanili puding. NAto vse skupaj premešaš. Zavreš 2 l mleka, primešaš ostalo maso, ki mora ob stalnem mešanju zavreti. Na koncu primešaj sneg iz 6 beljakov (ne na ognju)
Kremo vliješ na pečeno listnato testo in ko se krema ohladi, nanjo namažeš še stepeno smetano in gor naribaš čokolado
RE: Kremšnite;ali jih delate z ali brez vanil... 26.11.2006 18:26:37
Anonimen
ne, saj ga v škatli ni dost. Pa čisto nič nima okus po plastičnem ali gustinu. Res so najboljše kremšnite, kar sem jih jedla. Dala mi je pa recpt kolegica, ki jih je vedno v službo nosila in smo jih vedno vse zmazali. PA pri nas doma je tudi tako
RE: Kremšnite;ali jih delate z ali brez vanil... 26.11.2006 21:52:08
eya
Jaz pa delam kremšnite z vanilijevim pudingom od Galete-to je ta, ki ga ne rabiš kuhat in so res dobre kremšnite, pa še čisto enostavno jih je naredit. Puding pa naredim v pol mleka in pol smetane.
_____________________________
Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.
RE: Kremšnite;ali jih delate z ali brez vanil... 26.11.2006 23:14:46
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Maja Z
Ojla
poročilo: kremšnite žal niso uspele . Okus je bil sicer dober, ampak smo jih pili namesto jedli.
Maja Z, tko k sem se pa zdej nasmejala pa že doglo ne. Sem hotla mojmu prebrat, ampak sem se tok smejala, da ni šlo. Sori, sam res mi je smešn. Še zdej k pišem, se smejim, k mal odvezana.
Drugač jih pa jest nardim tud tko k eya. Dve sladki smetani, dva pudinga Galeta, mal mleka in to je to. Pa so ful dobre. Ravno včeraj sem jih nardila, po kosliu jih ni bilo več!
RE: Kremšnite;ali jih delate z ali brez vanil... 26.11.2006 23:17:05
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: NUR
IZVIRNO SPOROČILO: Maja Z
Ojla
poročilo: kremšnite žal niso uspele . Okus je bil sicer dober, ampak smo jih pili namesto jedli.
Maja Z, tko k sem se pa zdej nasmejala pa že doglo ne. Sem hotla mojmu prebrat, ampak sem se tok smejala, da ni šlo. Sori, sam res mi je smešn. Še zdej k pišem, se smejim, k mal odvezana.
Drugač jih pa jest nardim tud tko k eya. Dve sladki smetani, dva pudinga Galeta, mal mleka in to je to. Pa so ful dobre. Ravno včeraj sem jih nardila, po kosliu jih ni bilo več!
Sem prehitr stislna tipko. Smejala se se zato, ker sem si predstavljala kako vam je vse tekl, k ste jedl, nisem nič hudga mislna.
RE: Kremšnite;ali jih delate z ali brez vanil... 27.11.2006 8:01:34
Valentina
Jst bi tud, jst bi tud... jedla kremšnite
Nisem se jih še nikoli lotila pa bi poskusila. Dejte mi povedat, s katero žago vam uspe listnato testo razrezat. Ker bi se kar strinjala z Urško, da rata en velik poc ven. Sploh zgornji štuk se mi zdi vprašljiv
RE: Kremšnite;ali jih delate z ali brez vanil... 27.11.2006 8:22:39
Anonimen
Zgornjo plast testa jaz narežem na enake kvadrate,ko je ohlajeno in nato pokrijem kremo.Tako ni problema rezati.Drugače se pa fino režejo z električnem nožem za kruh.
RE: Kremšnite;ali jih delate z ali brez vanil... 27.11.2006 11:05:26
Anonimen
Urškine kremšnite so pa res zakon, sem jih jaz tudi delala, pa nisem štručko v kremah in mi je iz prve ratalo naredit. Sem nesla tašči in njeni prijateljici, ki vse po vrsti kritizirata in sta odlični v peki, pa teh kremšnit kar nista mogli prehvalit . enostavno za naredit in okusno
RE: Kremšnite;ali jih delate z ali brez vanil... 27.11.2006 13:36:17
Maja Z
Ojla
ja, definitivno bom probala še kak drug recept. Se nisem mogla upreti skušnjavi in sem jih dons še 1x probala, testo in smetana sta ful dobra, krema se pa vseeno ni strdila, tut čez noč ne. Strdila bi se edino v skrinji.
NUR, verjamem, da si se nasmejala. Sej smo se tut mi vsi smejali, samo jaz nisem vedla al naj se smejem al jokam. Pol je pa fotr rekel, da se bo v službi pohvalil, da je SPIL tri kremšnite. Pol smo pa skor crknl od smeha. No zdej sem pa končno vse skupaj zabrisala v smeti. Mi je kr škoda, ampak smo se jih že včeraj fejt napili.
URSKA, tut tvoj recept bom probala! A so res trde oz. se strdijo? Joj kok sem zdej skeptična.
lp maja
_____________________________
Lepo je biti mamica!.......včasih tudi naporno seveda :)
RE: nelomljivo testo za kremšnite? 4.12.2006 23:00:33
LanaM
mene pa zanima, kako spečete listnato testo, da se ne lomi. Namreč, ko sem delala kremšnite, je bilo spečeno litnato testo čisto trdo in lomljivo. Koliko časa ga pečete? Ali ga s čim premažete? Skratka, kako narediti testo takšno kot je v slaščičarni
RE: nelomljivo testo za kremšnite? 5.12.2006 12:36:46
Strawberrie Cherrie
Mene pa neki druzga zanima: a ni kremšnita brez pudings pač KREMŠNITA kremšnita s pudingom pa ZAGREBŠKA Mislim, ok ni ravno v kontekstu, ampak mislim da je to to???
Moja hči (23 mesecev) uporablja dudo samo ponoči, ko gre spat. V vrtcu so jo od dude odvajali s popoldanskim počitkom, zato mislim, da je čas, da se dude popolnoma znebimo. Kako ste otroku pomagali, da se je znebil dude?