|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: December(ke/čki) 2006
20.12.2006 20:34:22   
frufru
Shorty zakaj pa rabiš te kapljice?user posted image user posted image .
A bebe čaj pomaga pri kolcanju?user posted image user posted image user posted image Tega pa nisem vedla. Pol moram pa sprobat. Naš Lovro ima težave s podiranjem kupčka in se mu po tem vedno kolca. Pol pa nekaj časa to prenaša pol pa joka. user posted image Pa mu dam še malo mleka, sam pol je treba pa spet kupček podret in se pogosto vrtimo v začaranem krogu.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: December(ke/čki) 2006
20.12.2006 22:28:51   
LanaM
Sicer jaz pašem k majčicam, vendar naj vam povem nekaj naših izkušenj s plenicami:
najprej smo imeli Pampers New Born-kupljene v mullerju - zadovoljna, potem sem  imela pamperske, kupljene v sparu - razočarana, saj so ponoči premočile, pa še, če se je pokakala, je pri straneh premočilo, potem sem uporabljala Huggiske v zeleni embalaži, s katerimi sem bila zelo zadovoljna, za čez dan pa  mulerjeve, ki so tudi dobre. Nazadnje sem kupila paket Sparky plenic, pa moram rečt, da sem zaenkrat z njimi zadovoljna. Porabila sem že cel paket, pa je plenica premočila samo enkrat..pa še to je bila mala v isti plenici od sedmih zvečer do zjutraj do pol devetih, ko sva vstali.

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 8:02:23   
tintara
Zivijo punce! Super, nova tema! Zdaj se mirne vesti pridruzujem, ceprav smo za kak teden v november premaknjeni.

Plenice? Mi imamo Pamepreske iz Merkatorja, torej zagotovo delane za Vzhod. Obcasno premoci, ampak sile tudi ni. Pri prvem smo imeli Huggies, dokler so delali boljse, potem so jih pa vmes kao pocenili in zraven zelo, zelo poslabsali. Od tkrat smo pa na pampers.

Joj, seveda, London-Paris, cestitke kar tukaj za Ožbeja. Sta imela pa z naso NAdjo zelo podobne mere, nasa je bila 20 g tezja, ostalo je enako, se uri rojstva se razlikujeta le za 7 minut in par tednov seveda.

Sicer smo ap mi ze kar perecj zunaj, vceraj smo bili enkrat dve in enkrat uro in pol. Je bil tak lep soncek. V vozicku sicer je dokaj rada, ampak ne pozabi na uro, kot je to delal prvi in sva bila res lahko dolgo zunaj. Sicer mi je pa tale porodniska super casovno uspela, so v istem kraju kar 4 sosolke naenkrat na porodniski in lahko setamo skupaj kolkor hocmo. Pol jih je pa se ene par par km izven. Super, druscino ze imam in mi je ni terba iskat. PA se v P sem lezala zraven sosede, tak da definitivno ne bom sama na spancirjih.

Ah, ja sem ze zacela flancat. Se mi je zdel, da sebo dete takopj zbudilo in nisem sla likat plenic, se ni splacal. Zdaj pa kar spi? Ja, je zmatrana od noci, ko ga je od pol 4 mal srackala. No, saj jaz sem tud mal zmatrana, sam ce se ulezem, se itak takoj zbudi.

Ponoci jemo nekako na tri ure, obcasno malo potegne do 4 ur. Problem je nocno podiranje kupcka in nato previjanje, ko se mala cisto zbrihta in gleda naokoli kot da je vse novo. In ta procedura traja kako uro in pol, potem pa tista ura in pol do naslednjega hranjenja kar prehito mine.

A jih ve previjate ponoci? Nasa je dobesedno skoz pokakana, ima en cuden ritem kakanja. Vcasih po obroku, dostikrat med previjanjem, dostikrat pa tudi kar enkrat vmes. Ima pa dosti obcutljivo ritko, tko da se ne upam pustit in vsakic preverim, ce je pokakana. IN ko je ze razvita, jo pac se enkrat previjem, tudi ce slucajno ni pokakana. No, ampak se moram pohvalit, da odkar jo jaz pedenam (razen prvih par dni po CR v porodnisnici) rita ni vec rdeca, medtem ko je biola v P zelo, zelo grozna.

JOk, cao.

(odgovor članu LanaM)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 9:13:01   
klavdijak1
Dobro jutro
Jest sem se danes ful naspala sva samo enkrat jedla ob 1:30.
Glede plenic jast mam Fixies iz baby centra pa so super je pa neš tud včasin pri strani moker ampak je blo pri prvem isto fantki pač.
Tintara men je petronažna rekla da tud če je mal pokakan da ga naj ponoči raje pustim. Jest ga ponoči previjem če mam občutek da je polna plenica al pa če noče zaspat.
Shorty ja sem vidla da si se kar matrala jest sem rodila ob 16:54, za ime me je pa moj kar mal presenetu ko ga je babca vprašala kako bo fantu ime on pa Tristan to ime je bilo cel čas sam na mojem spisku. Zgleda si je mislil da če sem se že tok matrala naj bo pa po mojeuser posted image .

No zdej grem pa vse pripravit ker pride petronažna in se bomo kopaliuser posted image .

(odgovor članu tintara)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 9:23:16   
frufru
Klavdija daj kakšno slikico Tristana gor, sem firbčna, kakšni so naši decembrčki

(odgovor članu klavdijak1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 13:38:29   
tejkaz
tudi pri nas ponoci ne previjamo, razen ce je res kriza. da so tok polne plenice da se spat ne more.
torej, kaj boste pocele za novo leto... ;)

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 13:42:56   
tejkaz
da vidim ce dela podpis...

_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 13:43:19   
tejkaz
dela!!!  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 13:48:48   
vampirka
IZVIRNO SPOROČILO: frufru

Naš Lovro ima težave s podiranjem kupčka in se mu po tem vedno kolca. Pol pa nekaj časa to prenaša pol pa joka. user posted image Pa mu dam še malo mleka, sam pol je treba pa spet kupček podret in se pogosto vrtimo v začaranem krogu.
  Kot da bi jaz to napisala... No, jaz ji kar dudo "uturim" - ker že samo cuclanje pomaga.

Tintara, midva jo previjeva nazadnje okrog polnoči (ali najkasneje 1h), ko se dojimo...vmes (od 3-4h se samo dojimo), naslednjič jo previjem spet okrog 7h...pa isto veliko kaka in ritko ima tudi ful občutljivo - jo sperem pod tekočo vodo in s fenom posušim (krive so pa za to pamperske iz mercatorja user posted image ) - ampak smo že skoraj "zaceljeni" in vsa zahvala gre kremici LASEPTON(m?) (dobi se v lekarni brez recepta) - čez jo pa še z "lamprehtovo" žavbo napacam...se noben drekec ne prime na kožo!



_____________________________


http://vampirka.moj-album.com/

The brain is like a parachute. It works only when it is open!

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 13:53:49   
vampirka
London_paris: user posted image user posted image user posted image  za lepo porodno zgodbo!

Ženkica: user posted image user posted image user posted image  za luštkano Kajo, ki se prav lepo redi!

Kako pa se vaši cukri redijo? Laura pridobi cca. 300g na teden...

_____________________________


http://vampirka.moj-album.com/

The brain is like a parachute. It works only when it is open!

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 15:15:04   
Zasanjana
Živjo!

Midva z Aleksom sva ravnokar vstala in pojedla.Odspala sva eno kitico kar na veliki postelji.Se mu tako fino zdi, ko sam kraljuje gor.user posted image

Mi se ponoči previjamo samo enkrat.Okrog dveh po navadi.Včasih pa to kar spustimo, ker ni krize, da ne bi mogel spat.

Dopoldne smo imeli SPET pregled pri pediatru.Zdaj nas naroča enkrat na mesec, ker je nedonošenček.Po novem letu moram še po datum za UZ srčka.Mali je iz 3,5 kg prišel na 4 kg!user posted image Zrasel pa je za dobra dva cm.
Ženkica, eno vprašanje zate, ker sta najina user posted image  približno enako stara.Ali ti Kajo še vedno široko povijaš?

Šibam, ker Aleksu igralna blazina ni več zanimiva.LP!

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 15:55:10   
frufru
Kot da bi jaz to napisala... No, jaz ji kar dudo "uturim" - ker že samo cuclanje pomaga.

Vampirka sem probala tvojo variantouser posted image , zdaj pa brez dude noče bituser posted image
Mi smo pa včeraj zmagal. Sva z R sama skopala Lovra in JE BIL TIHO (z dudo seveda)user posted image  dokler mu ni padla iz ust, ampak to je blo že tik pred koncem. Mislim, da mu patronažna ni všeč. Pa sam noče bit, saj kdo je pa rad. Zdajle je že 1 uro buden, sem ga dala v lupinco, dudo v usto, pa poslušamo muziko, delamo čestitke in pojemo božične pesmice. Upam, da jih bomo danes tudi napisali in poslali. Če ne pa jutri.

< Sporočilo je popravil frufru -- 21.12.2006 15:58:36 >

(odgovor članu vampirka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 16:11:25   
Strawberrie Cherrie
Malo sem vas na hitro prečitala, Ožbi pa D lepo spita, jaz pa na hitro na RR in v trgovinouser posted image
No, glede plenic -> samo v torek,ko smošli domov je dobil Newborn Pamperske slovenske -premočile; ko smo prišli domov, je dobil gor 2 Mini Pamperske - premočile; potem mi je včeraj mama iz avstrije prinesla njihove 2 Mini - plenica JE ODLIČNA, nič ne premoči, naš pa kakca tiste taprave velike porcije, da je plenica prav napihjena,ko ga grem sprevijatuser posted image
No, tudi mi kolcamo in zaradi samega kolcanja jokauser posted image - dudike pa noče, jo kr ven vržeuser posted image , me pa zanima, ali ima katera izkušnje z Vetrovnimi kapljicami (iz koromačka) ? Sem videla enih par mamic, da jih uporabljajo, dobijo se pa v takšni flaški v lekarni kot alkohol 70%???

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 16:14:01   
Strawberrie Cherrie
Frufru: ti zavidam tole božično vzdušjeuser posted image ; pri nas za1x spimo, jemo, podiramo kupčka, zopet malo zaspimo in pa kakamouser posted image
Ok, šibamuser posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 17:00:28   
tejkaz
mi imamo vetrovne kapljice koroskih lekarn. so pa full ampak res full sladke zato jih ne dajem evi zarad tega ker ne vem kako bo to vplivalo kasneje na zobe. dam ji jihrazen ce je res kriza tk kot danes ko neprestano joka. eno kapljico kapnem na dudo in je pol ure tiho. raje ji dam 20 ml komarckovega caja in je en cas tiho. zdej ze celo micken drema.

_____________________________

Eva - 26.11.2006
Jaša - 3.8.2008

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 18:28:52   
Ženkica
Zasanjana: ja, še vedno široko povijam in nameravam še kar nekaj časa in sicer zaradi dveh razlogov:
- ker je zima je bolj hladno, torej, če je malce bolj povita, ji je topleje,
- da jo lahko konkretno primem (dvignem), se mi zdi še vedno kar majhna, pa čeprav se bliža štirim kilogramov.
Torej, še vsaj minimalno dober mesec jo bom široko povijala.

Daj mi še povej koliko je pridobil tvoj mali korenjak od odpusta v porodniščnici pa do danes user posted image . Prosim.

Aja, mi imamo jutri že drugič pediatra, bom poročala kako je šlo.

pa pa
Ženkica

(odgovor članu tejkaz)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 18:54:36   
Strawberrie Cherrie
TejkaZ: saj vetrovne kapljice so izvleček koromačkauser posted image Sem si zdajle malo prebrala - mamice pa ponavadi dajejo 2 kapljici na dudiko.
Naš dudike nočeuser posted image user posted image user posted image
Sem pa tudi vprašala prej patronažno, pa je rekla, da so kr fajne in da pomagajouser posted image , in jih grem jutri kupit, mogoče bo bolje. Saj mali se zaradi krčkov ne dere kot bikec, ampak jamra, pa se zvija in kolca -> fant bi kar po svoje že premikal glavo pa roke pa noge, ampak ga poizkušam kontrolirat, ker je menda vsaj 3mesece priporočeno, da tega ne počne, predvsem zaradi razvoja hrbtenice -> tako da ga še malo jezim, ker mu ne pustim krilit naokoliuser posted image

Frufru
: ja, saj vem, da bo verjetno postal prav živahten fantek in samo čaka, da se mami malo odpočije -> potem bo pa pravi falot (verjetno) -> ampak jaz še vedno stiskam pesti in trkam na les, da bo pridkan SKOZuser posted image
Manetka; ravno vlčeraj zvečer, ko sva se z malim dojila, sem razmišljala, ali sem zasledila kje tvoj post ali ne - tako da dobrodošla doma tudi tiuser posted image user posted image


Glede previjanja ponoči -> meni so v porodnišnici rekli, da ponoči ni potrebno previjat in je bil v bolnici mali neprevit od 10h do 6h (ko so še sestre previjale prva2dni), jaz ga pa nazadnje previjem okoli12h ponoči, pa potem ob 6h, ko pri nas začnejo polno kurit in je že prijetno toplo. Pa tudi hlačke pa bodye prej segrejem malo na radiatorju, da so vsaj malenkost topli in je jakost glasnosti joka dosti manjša in hitreje mine -> ko dam gor plajšček in plenico + tetra + povijalno je mali tiho; prej se je pa user posted image dokler ni dobil gor vsa oblačila in ga nisem vzela v roke.
Na široko bom pa previjala do konca 3meseca -> kljub temu, da ima kolke OK, in bi menda lahko manj, ampak ziher je ziher.user posted image

Katere kremice pa uporabljate za ritko? Jaz sem mojga poslala kupit kremo in je šel v DM in prinesel Babylove, pa se mi zdi, da je ritka malo rdeča - pa jo vedno dobro umijem in posušim, nato pa namažem.
Ali bi mogoče poizkusila z drugo kremico?

Polubčkajte svoje škratke....user posted image

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 19:56:09   
lonja
Ups... sem malo falila in prišla do vas, sicer sem pa lanska decembrka...

London_paris, tudi jaz sem enkrat imela tako za pokušino od Babylove kremico, pa je bla tudi ritka potem rdeča. Zdej že zlo dolgo uporabljamo Bebival od Mariborskih lekarn in je zakon. PA tudi lekarniško mazilo od Galenskega laboratorija Ljubljana je super.

Uživajte!!!

lonja user posted image

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 20:22:18   
Zasanjana
Ženkica, jaz sem svojega do danes, pa mi je pediater rekel, da ni več potrebe.Še eno breme manj.Aleks pa je od odpusta v porodnišnici do danes pridobil 2600g.Fajn opravita jutri pri pediatru!user posted image

Zdaj kot velik poba čaka na papico v lupinici in se igra s kravico.Se ji smeji, pa jo brca z nogami.Zala se mu pa pači z druge strani sobe in misli, da se smeji njej.user posted image

Mi smo za ritko prvi mesec uporabljali Bubchen, pa je bila ritka ful rdeča in smo hitro prešaltali na Niveo in je zakon.user posted image

No evo, čas je za papico!

(odgovor članu lonja)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: December(ke/čki) 2006
21.12.2006 20:30:34   
frufru
Naše dete je le zaspalo. Je bil že tko zaspan, da je komaj oči narazen držal, ampak spat pa ni hotel in samo neki cmizdril. No po enournem branju časopisov je le omagal. Bomo videl, koliko časa bo zdaj spal. Mu je to čutje zgleda rutino zrušilo. Upam, da ne tudi nočno spanje.user posted image

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: December(ke/čki) 2006
22.12.2006 7:58:30   
frufru
No danes vas zastopim, ko govorite o jokanjuuser posted image . Mi smo imeli danes ponoči uzbuno. Ob treh se je zbudil kot ponavadi za dojenje. Smo spraznil eno joško in podrli kupčka (je celo takoj ratalo), potem se je pa začelo  en sami ljubu jokuser posted image . Sva ga previla, ker je bil moker pa ni blo nič boljše.user posted image Tudi dudika ni pomagala. user posted image Sem ga nosila po stanovanju, je zaspal, ko pa sem se premaknila pa spet jokuser posted image . Isto je bilo pri R. user posted image Sem pomislila na krčke in mu masirala trebušček, spa ni bilo nič boljše (z jokom)user posted image . Samo ni kazal znakov krčev (kriljenje in krčenje nogic, kot piše po knjigah) In tako naprej user posted image do 7.30, ko je utrujenost le naredila svoje.

(odgovor članu Shorty_)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: December(ke/čki) 2006
22.12.2006 8:23:36   
Ženkica
Jutro.

Punce, jst sm čist čao user posted image ; spat sva šli ob 22.00, vstali ob 8.00; se pravi, od desetih uh vsega skupaj, sva spali mogoče ene 3 ure; Kaja je non stop jokcala, pa se zvijala, al pa samo naokol gledala in dudo ven metala user posted image ; v glavnem, zdele šibamo k pediatru, potem pa grem spat, nujno, ker komaj gledam.

pa pa

Ženkcia

(odgovor članu frufru)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: December(ke/čki) 2006
22.12.2006 10:03:30   
Vilma
London_paris vetrovne kaplice Koroških lekarn so ZAKON!
Mi smo prvo poskusili Sab simplex - nič, potem pa te koroške in ne boste verjele. Otrok je 15 minutk prdel kot veliki potem pa padel v odrešilni spanec! Tako da nam so te kapljice izredno pomagale in jih dajemo le 1X na dan.

Kar se tiče ritke uporabljamo kar hladilno mazilo, ki se dobi v lekarni in ni še imel vnete ritke (moram trkat). Je pa tako, da ima čisto vsako plenico pokakano, tako da me prav čudi, da še ni vse vneto. Tako da jaz bom ostala kar na hladilnem mazilu.

Drugače imamo kar burne noči, naš Dominik podnevi spi, ponoči bi se pa pogovarjal. Ponavadi se zbudi tam okorg pol četrte in gleda po svetu user posted image  Kakšno uro in pol je pokonci, potem se podojimo, previjemo in ura je že šest user posted image  Tako da meni tudi veliko spanca manjka, ampak bo.

Kdaj boste pa ve šle na sprehod s svojimi sončki? Pri nas v Postojni tako piha, da ni variante tudi za balkon. Je pa malček star 17 dni, patronažna pa je rekla, da čez 3 tedne bi že lahko šli malce na zrak.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: December(ke/čki) 2006
22.12.2006 10:06:51   
frufru
Vilma meni je patronažna rekla, da zdaj grem lahko za par minutk ven z njim v pajacku, potem naj pa vsakič 5 min dlje ostanem, da se postopoma navadi tudi na mraz pa sta istega dne rojenauser posted image . Mogoče ti je tko rekla zaradi vetra?

< Sporočilo je popravil frufru -- 22.12.2006 10:08:08 >

(odgovor članu Vilma)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: December(ke/čki) 2006
22.12.2006 10:10:16   
tejkaz
london_paris: ce bos kupila kapljice bos videla da so veliko bolj sladke kot caj. sladkor se kar nabira pri pokrovu. saj ji tudi jaz dam kdaj kaksno kapljico vendar pazim da cim manj. caj pa tudi pije enkrat max dvakrat na dan.
tudi jaz se povijam siroko. so bili kolki ok, venar povijam zaradi istega razloga ko je ena napisala. prvic zato da ji je bolj toplo ker je zima in drugic zato ker je se tok mickena da me je kar strah jo dvignit ce ima samo pampersko :) no, strah glih ne, vendar je tok lahka

(odgovor članu Ženkica)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepša voščila za mamo
Ravno takrat, ko potrebujemo navdih za čestitko, ki bi jo radi namenili mami, se nam rado pripeti, da ostanemo z izprazn...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?