|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Septemberke 2007
15.1.2007 13:45:26   
surya
Na prvem ultrazvoku se je plodek že videl, ne pa še srček. Zato grem v sredo še enkrat. Res imam zlato G. V decembru mi je naredila enih pet ultrazvokov, da smo videle, če sploh imam ovulacijo. In ravno takrat se je prijelo. user posted image

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 151
   RE: Septemberke 2007
15.1.2007 14:44:26   
Anonimen
Vsaka čast Surya, meni bi dih zaostal da grem na prvi pregled in še ni videti srčka. Spetuser posted image . To se mi je namreč zgodilo na prvem pregledu pred 6. mesci in ker ga še čez 1 teden ni bilo-abrazija. Plodek pa je bil viden. 2.2 mm pri 6t5d.

Koliko pa si user posted image ?? Verjetno je bilo prehitro ali pa si kasneje zanosila in bo še vse ok.user posted image

Srček user posted image 5t5d

(odgovor članu surya)
  Neposredna povezava do sporočila: 152
   RE: Septemberke 2007
15.1.2007 16:10:24   
Rožica*
Živjo!

Prišla z preglada.
Vse je OK!
Plod je velik 8,9mm in mu bije srček.
PDP potrjeno 5.9.2007.

Povem kasneje kaj več, ker sem preveč lačna za klepet.

LP. Rožica.

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 153
   RE: Septemberke 2007
15.1.2007 16:56:12   
nora
Oh Rožica res lepe noviceuser posted image user posted image user posted image upam, da bomo vse ostale imele taksne lepe noviceuser posted image
Tudi jaz sem zacela s Tifolom, brez recepta sem ga kupila v lekarni, pa vsak dan spijem po eno tableto.
LEVASI, izgleda kot da sem jaz pisala tvoj postuser posted image enaki znaki, isti datumi user posted image
Pregled imam v četrtek in me je kar strah. Rožica, a lahko nam poves kaj so ti vse delali na prvem pregledu?user posted image me zelo zanima...


user posted image Lp,
Nora

(odgovor članu Rožica*)
Neposredna povezava do sporočila: 154
   RE: Septemberke 2007
15.1.2007 17:34:40   
žarnica
jaz sem se danes naročila na pregled in ga imam 29.1. Tako daleč se mi zdi še do takrat,čeprav se prej ne bi ničesar videlo.

bom že, še 2 tedna

(odgovor članu nora)
Neposredna povezava do sporočila: 155
   RE: Septemberke 2007
15.1.2007 19:29:18   
Anonimen
Jaz se pa danes zelo slabo počutim: boli me glava, srce mi razbija pa še slabo mi je kar naprejuser posted image  Pristisk imam normalen (110/80). Verjetno je malo tudi vreme krivo.
Na pregled se še nisem uspela naročit, ker moj G nima prostega tremina. Jutri mi bodo sporočili h katerem G so me naročili in kdaj.
No, drugače je pa vse OK, tako da moram nehat jamrat in se smilit sama sebi.

(odgovor članu žarnica)
  Neposredna povezava do sporočila: 156
   RE: Septemberke 2007
15.1.2007 19:39:36   
guppy
Evo še mene s pregleda. Čist sem v pozitivnem šoku, samo telefonarim odkar sem prišla domov, tako da bom kratka: DVOJČKA IMAM user posted image  user posted image  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Oba sta normalno velika (okoli 1 cm) in obema bije srček. Jaz sem tooook zaljubljena, da se mi kar roke tresejo. Jutri imam še en kup preiskav, tako da vam bom takrat tudi pisala o celi izkušnji skupaj.

Papa !!!!!!!!!!!!!!!!
user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 157
   RE: Septemberke 2007
15.1.2007 19:43:48   
buškica
Guppy, BRAVO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Čestitke!!!!!

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 158
   RE: Septemberke 2007
15.1.2007 19:44:37   
Anonimen
Dvojne čestitke!

user posted image user posted image

Imate v sorodu dvojčke? Koliko generacij nazaj? Mož ali ti?

(odgovor članu guppy)
  Neposredna povezava do sporočila: 159
   RE: Septemberke 2007
15.1.2007 19:48:38   
Anonimen
Guppy bravouser posted image  ČESTITKEuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 160
   RE: Septemberke 2007
15.1.2007 19:54:33   
nora
Oh guppy ČESTITKEuser posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image
kolk lepouser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 161
   RE: Septemberke 2007
15.1.2007 21:12:09   
guppy
Septembrke smo se kar nabrale (z neuradnimi PDP in datumi prvega pregleda):

27.8. lumpa6
28.8. Pikica pokica  (PP 26.1.)
28.8. Marelica
1.9. Lili17
2.9. Anonimna user posted image user posted image user posted image
3.9. guppy  user posted image  user posted image  
4.9. surya  user posted image
5.9. Rožica*  user posted image
5.9. Anonimna user posted image (PP 22.1.)
5.9. lani 27 (PP 5.2.)
5.9. nejka7 (PP 15.1.)
5.9. Žabonka
5.9. *Marty* (PP 31.1.)

7.9. Carmy (PP 30.1.)
8.9. bodoča (PP 24.1.)
8.9. Anonimna user posted image user posted image  (PP 19.1.)
9.9. Čakajoča
9.9. jst86 (PP 22.1.)
?.?. Zaenkrat anonimna (PP 24.1.)
10.9. LEVASI

10.9. nefretiti  user posted image
13.9. Anonimna user posted image  user posted image  (PP 1.2.)
13.9. Zoya27 (PP 1.2.)
15.9. srček (PP 7.2.)
15.9. cuma (PP 6.2.)

15.9. nora (PP 18.1.)
?.?. lemavrica user posted image
19.9. *ribica*
20.9. buškica (PP 29.1.)

21.9. žarnica (PP 29.1.)

Anonimne, podpisujte se na enak način, kot ste se prvič, da bomo vedele, ga gre za isto anonimko :)
Tiste, ki ste že bile na PP in imate "uradni" PDP, ste obarvane takole. user posted image

user posted image user posted image user posted image  nove nosečke
5.9. bo pa zelo roden dan :)

(odgovor članu nora)
Neposredna povezava do sporočila: 162
   RE: Septemberke 2007
15.1.2007 21:22:54   
guppy
Evo, še vedno sem pijana od sreče, ampak si bom vseeno vzela nekaj minutk, da vam napišem nekaj o tem, kako zgleda prvi pregled.

Trenutno sem noseča 7 tednov in 2 dneva. Danes nisem bila naročena na prvi redni pregled, ampak sem šla prosit, da me vseeno vzamejo, zato ker že od 4. tedna dalje neprestano bruham (tudi do 5x dnevno). Ob bruhanju obstaja možnost dehidracije in izgube elektrolitov, kar ni najbolje za mamico in mora v prehudi izgubi na infuzijo. Ni pa nič zelo kritičnega baje.

No, tako sem potrkala na vrata in so me sprejeli. Sestra me je vprašala zaradi kakšnih težav prihajam. Ko je napisala, da sem noseča "šele" 7 tednov in 2 dni ni vedela ali bo zdravnik želel, da mi odpre materinsko knjižico. Vseeno me je stehtala in izmerila pritisk.

Ginekolog me je lepo sprejel in vprašal o počutju. Pravi, da je normalno da veliko bruham in da to načeloma lahko traja celo prvo tromesečje. Pogledal je moj karton, izvide zadnjega brisa in se odločil, da greva na ultrazvok. Sestri je naročil, da mi odpre materinsko knjižico.

Imela sem moža s seboj, ampak je G rekel, da je še prezgodaj, da je zraven in da svetuje, da je partner zraven šele na nuhalni. Mi je bil malo hudo, ker je moj možek čakal zunaj, ampak sem zaupala zdravniku. In glej no glej - na UZ sta se pokazala dva mala lumpija. Oba je premeril in zaključil, da sta velika okoli 1 cm, kar je povsem dovolj za to starost ter da obema bije srček. Mi je obrnil monitor in pokazal oba pikija kako spančkata user posted image . Mi je naredil slikico vsakega posebej... ahhh. In rekel je... "vse mi je jasno". Pri nosečkah z dvojčki je namreč več nosečniškega hormona, ki povzroča slabost. Tako sploh ni čudno, da bruham od 4. tedna in da toliko bruham....

Ko sva se vrnila z UZ, ki je potrdil nosečnost, je pri sestri vzel materinsko knjižico (dobila sem jo zastonj). Vanjo se vpišejo osnovne zadeve, kot so družinske bolezni, teža, pritisk, alergije, podatki o plodu ... Res nič posebnega. Prav tako mi je dal napotnico za laboratorij (ki dela samo dopoldan), tako da grem jutri dati kri in urin za vse možne zadeve, ki jih gledajo ob prvem pregledu. Pa še napotnico za urgenco mi je dal za jutri zjutraj. Pogledali mi bodo kri in urin tudi tam, da ugotovijo ali sem dehidrirala in ali moram v bolnico na infuzijo.

Evo, to je to. Sploh torej lepa in prijetna izkušnja. Vsem želim, da se jim izteče tako lepo !!!!

Pozdravček od prave srečke nosečke !!!


(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 163
   RE: Septemberke 2007
16.1.2007 5:49:15   
jst86
čestitke Guppy za user posted image  user posted image  user posted image !

Zdej pa delatuser posted image
Lep dan vam želim!

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 164
   RE: Septemberke 2007
16.1.2007 9:06:54   
cuma
O guppy, čestitam za user posted image user posted image !!!! Naj še naprej pridno rasteta!!!! user posted image user posted image

rožica: lepo, da je vse ok!!

Kako ste ostale?? Kaj novega? Pri meni nič. Počutim se dobro, torej sigurno nimam dvojčkov user posted image !


(odgovor članu jst86)
Neposredna povezava do sporočila: 165
   RE: Septemberke 2007
16.1.2007 9:17:53   
bodoča
Ja, Guppy, čestitke za user posted image  user posted image !!!

Čestitke in dobrodošle vse nove septemberke!!!

Pri meni se ne dogaja nič novega. Zjutraj, ko vstanem sem edino tako boga, da ne vem kam naj se dam. Pa ne bruham al pa kaj, samo tak težek želodec imam, da rabim nekaj ur, da se mi pomiri, pol lahko sploh kaj pojem. Od hrane se mi pa itak nič ne lušta, edino čokolino je zakon!!!

Še dober teden, do pregleda, punce ste mi dale mislit. Prej niti za sekundo nisem pomislila, da bi bilo kaj narobe že na prvem pregledu, zdaj mi gre pa še to po glavi. Mene je bolj strah nuhalne svetline.

Lepo se imejte in pazite nase in na user posted image .

_____________________________

mojeustvarjanje

(odgovor članu cuma)
Neposredna povezava do sporočila: 166
   RE: Septemberke 2007
16.1.2007 9:53:10   
LEVASI
ojla punce. jaz sem včeraj klicala svojo ginekologinjo da se naročim in imam datum prvega pregleda šele 12.2. Ne vem zakaj tako pozno? Zadnja M je bila 2.12., koliko tedenov sem potem zdaj noseča? In kdaj se dela nuhalna, da je ne bom slučajno zamudila, ker kolikor vem se dela v določenih tednih nosečnosti. Mislite da bi morala še enkrat poklicati in vprašati če me lahko kaj prej naročijo? Vidim da ste nekatere že imele svoje prve preglede, moj je pa tako pozno. Mogoče so me naročili zato da se bo takrat sigurno že kaj videlo ali kaj?

(odgovor članu surya)
Neposredna povezava do sporočila: 167
   RE: Septemberke 2007
16.1.2007 10:08:02   
cuma
Na dan pregleda boš noseča 10 tednov in 2 dni. Mogoče bi te res lahko kaj prej naročili. NS običajno delajo okrog 12 tedna. Jaz mislim, da naročajo pozno bodisi zato, da se potem res že kaj vidi, bodisi zato, ker imajo najbrž tako čakalno dobo.  

< Sporočilo je popravil cuma -- 16.1.2007 10:09:00 >

(odgovor članu LEVASI)
Neposredna povezava do sporočila: 168
   RE: Septemberke 2007
16.1.2007 10:08:23   
Anonimen
Levasi, noseča si 6t4d, prvi pregled pa boš imela na 10t2d. Če te kaj potolaži bom jaz imela prvi pregled na 9t0d 7.2. In je tudi še sraaašansko daleč in se mi bo do takrat zmešalouser posted image . Ampak baje po novem naročajo tako pozno. Pdp pa imaš 9.9. NS je nekje v 12 tednu, tako da bo še časa za vse. Malo se tolažim da bo takrat, ko imam prvi pregled že precej vidno, tudi rokice in nogice...in ne samo ena pika.

Punce ki so bile že na pregledu so eventuelno že dlje časa noseče ali pa imajo srečo in so naročene prej.

Guppy, čestitam za dvojčke, mene bi najverjetneje kap zadela. Mislim, da nimam ravno velikih želj po dvehuser posted image . Zakaj pa misliš da sta dva, si jedla Klomifen ali pa so dvojčki v družini?

Srček user posted image 5t2d

(odgovor članu LEVASI)
  Neposredna povezava do sporočila: 169
   RE: Septemberke 2007
16.1.2007 10:27:30   
Rožica*
Živjo!

Včeraj je bil nepopisno lep dan.
Sva se z dragim spravila na kavč in pregledovala materinsko knjižico in revije, kako velik je,.... In seveda slikco.

prvi pregled poteka tako kot je povedala guppy. Le da mene niso stehtali in mi niso izmerili pritiska. Ne vem zakaj.  dala pa sem kri in vodo.
Dobila napotnico za nuklearno medicino, za pregled ščitnice.
več o pregledu si lahko preberete tukaj: 
http://www.mojmalcek.si/nosecnost/zakaj_h_ginekologu.htm


Guppy čestitke, jaz sem mojga predvčerajšnim hecala, da pa sta mogoče dva in prvo kar sem mu sporočila po pregledu je bilo to da je eden. user posted image

Napotki, ki sem jih dobila, delajte jejte tako kot prej. Šport dovoljeno vse za kar se čuti nosečnica sposobna in da nima ob izvajanju težav. je pa rekel da je možnost splava ob močnih udarcih ali padcu,....

Levasi na tem naslovu imaš grafični nosečniški koledarček in si lahko pogledaš sama  http://www.mama.si/index.php?menu=A100

Jaz sem  takega dobila včeraj v reviji nosečnost, me pa moti da kaže en dan zamika, je izgleda nagajal tiskarski škrat.

LP. Rožica.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 170
   RE: Septemberke 2007
16.1.2007 10:47:38   
LEVASI
hvala punce za tolažbo in informacije. še eno vprašanje, mogoče veste koliko dolgo se čaka (čakalna doba) za nuhalno, kdaj je najboljš da se naročim? verjetno bom šla pa v Dravlje na pregled, baje jih gre veliko tja.

prej sem bila zmedena pa sem pozabila čestitati guppy za dvojčke user posted image ... res lepo... srečnica... dve muhi na en mah user posted image ...

(odgovor članu surya)
Neposredna povezava do sporočila: 171
   RE: Septemberke 2007
16.1.2007 15:22:54   
Anonimen
Ali mi lahko popraviš datum prvega pregleda iz 7.2. na 2.2.? Sem klicala svojo G, da ne mislim čakat tako dolgo in če lahko pridem že kaj prej na vrsto. In ni popustila za več kot za 5 dniuser posted image . Ampak boljše kot nič. Pravi da ne naročujejo prej kot v 9 tednu. Čudno, glede na to da sem pri njej bila na prvi pregled naročena pred pol leta pri 6t5d.

Drugače počutje čisto ok, hrana mi nobena ne paše kaj preveč, sem pa ful brez energije in vsa zaspana.

Srček user posted image 5t6d

(odgovor članu LEVASI)
  Neposredna povezava do sporočila: 172
   RE: Septemberke 2007
16.1.2007 15:46:47   
guppy
Septembrke smo se kar nabrale (z neuradnimi PDP in datumi prvega pregleda):

27.8. lumpa6
28.8. Pikica pokica  (PP 26.1.)
28.8. Marelica
1.9. Lili17
2.9. Anonimna user posted image user posted image user posted image
3.9. guppy  user posted image  user posted image  
4.9. surya  user posted image
5.9. Rožica*  user posted image
5.9. Anonimna user posted image (PP 22.1.)
5.9. lani 27 (PP 5.2.)
5.9. nejka7 (PP 15.1.)
5.9. Žabonka
5.9. *Marty* (PP 31.1.)

7.9. Carmy (PP 30.1.)
8.9. bodoča (PP 24.1.)
8.9. Anonimna user posted image user posted image  (PP 19.1.)
9.9. Čakajoča
9.9. jst86 (PP 22.1.)
?.?. Zaenkrat anonimna (PP 24.1.)
10.9. LEVASI
(12.2.)
10.9. nefretiti  user posted image
13.9. Anonimna user posted image  user posted image  (PP 1.2.)
13.9. Zoya27 (PP 1.2.)
15.9. srček (PP 2.2.)
15.9. cuma (PP 6.2.)

15.9. nora (PP 18.1.)
?.?. lemavrica user posted image
19.9. *ribica*
20.9. buškica (PP 29.1.)

21.9. žarnica (PP 29.1.)

Anonimne, podpisujte se na enak način, kot ste se prvič, da bomo vedele, ga gre za isto anonimko :)
Tiste, ki ste že bile na PP in imate "uradni" PDP, ste obarvane takole. user posted image

5.9. bo pa zelo roden dan :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 173
   RE: Septemberke 2007
16.1.2007 15:50:26   
guppy
Živjo!
Dud, sem komaj k sebi prišla. Čisto cel dan sem letala od urgence do ginekološke klinike, do moje zdravnice... Preiskav malo morje, izvidi niso ravno navdušujoči. Zgleda, da vam bom še nekaj časa aktivno delala družbo, ker imam bolniško za "nedoločen čas", mogoče celo do zaključka nosečnosti, ker sta 2.

AMPAK! Nisem slabe volje! Ampak happy, happy, happy user posted image

Dva sta po moje ratala zaradi Klomifena, ker jih v družini nima nihče. Je pa smešno, da so to v moji službi že četrti dvojčki, tako da se sprašujem, da ni kaj tudi s tem povezano user posted image  user posted image

Rožica, tako vesela sem zate!! Upam, da bo na pregledu ščitnice vse OK.
Tudi vsem ostalim močno močno držim pesti !



(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 174
   RE: Septemberke 2007
16.1.2007 16:50:05   
nejka7
user posted image user posted image user posted image Guppy, ISKRENE ČESTITKE!user posted image user posted image

Tudi jaz sem bila včeraj na PP. Plod je velik 8mm, ko mi je naredila UZ, je rekla, da se pikica malo skriva, je pa vse vredu. Vprašala sem jo, kdaj se vidi oz. sliši srček, pa je rekla, da ko bom prihodnjič prišla (11T), se bo videlo. Sem pa zanosla v drugi polovici ciklusa, mogoče je to razlog. PDP je 3.9.
Zanima me, če moraš sam reči za sliko UZ, ker jaz je nisem dobila.user posted image   Naslednji pregled imam 12.2. (točno 11T). Kdaj pa ve?

Sicer pa se dobro počutim, nobenih slabosti, razen zaprta sem bila par dni, pa sem Donat pila, tako da je zdaj Ok.

Pozdravljam tudi vse noveuser posted image . lp

(odgovor članu guppy)
Neposredna povezava do sporočila: 175
Stran:   <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  5 6 [7] 8 9   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?