|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
30.1.2007 18:12:55   
krfjolca
No, potem očitno vseeno delam narobe user posted image ...
Pleničko namreč vedno podstavim tako, da mu medenico dvignem. Sicer ne za gležnje, ampak tako, da dam roko pod levo nogico in da primem za desno stegno - tako so mi pokazali ...

A lahko vprašam - če ima kdo te podatke: kolikšen je sploh odstotek otrok, ki jih napotijo v razvojno zaradi napačnega handlinga? Ker kolikor spremljam, za handling folk sploh ne ve. Sploh glede na to, da v porodnišnicah tega ne upoštevajo.



_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
30.1.2007 18:26:03   
Seven*
krfjolca!! Tako kot si napisala je cisto prav!! Vazno je, da ne primes za obe nogici in povleces v zrak! user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
30.1.2007 20:43:18   
Ezi
Tudi jaz sem mnenja, da je handling zlata vreden, ja! Spoznala pa sem ga v razvojni ambulanti. Sem z obema user posted image  tja hodila oz. z mlajšim še vedno. Res se mi zdi pomembno, da pravilno "rokuješ" z dojenčkom, sem pa v svoji karieri mame, ogromnokrat naletela na zmrdovanje nad "današnjo kaprico dohtarjev" (kakor mi je bilo enkrat rečeno)!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
30.1.2007 22:08:10   
anajmad
Res,Seven ima prav. Skoraj vse patronažne so imele predavanja(vsaj na našem koncu) in seminarje na temo handling. Toda jaz osebno ne poznam nobene,ki bi to izvajala. Meni normalno so pokazali v porodnišnici LJ,ker imam nedonošenko. Bila sem pa kr mal jezna,ko so vse tok nahitro in potem opa cupa ponovi. Seveda od enkrat ne moreš znati. Mal sem znorela in sem zahtevala še parkrat,fizioterapevtko,da mi je pokazala pravilne prijeme in sploh kar se vsega tiče. Izvajam ga zmeraj,pa res zmeraj. Ker naša Ula se še posebno izteguje,kljub redni fizioterapiji,vaje redno delava vsak dan,toda revčka je bila res zelo zgodaj rojena in je po eni strani razumljivo,da ima toliko problemov. Žalostno pa je to,da študentov medicine sploh ne uvajajo na to temo. Ko sva bile v bolnišnici,je pošiljala mentorica študentke medicine,da sem jim pokazala osnovne prijeme.
Najbolj pomembno je,ko otroka nosiš,da je v tako imenovanem jajčku-v naročju. Tudi dvigovanje je zelo pomembno,da se otrok ne steguje preveč-v glavnem čim več in kakovostno.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
1.2.2007 19:56:39   
jeremicn
Ali mi lahko katera razlozi kako dvigovati 6 mesecnega dojencka iz posteljice. Ker je kar velik ( 9 kg in 73 cm) ga v zadnje case dvigujem tko da ga primem "pod pazuho". Ali je to narobe?

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
4.2.2007 19:17:20   
MALINČICA
Nam so v materinski šoli na brzino pokazali tale handling, malo se ga držim, malo ne.. Včasih ga tud dvignem za pazduho, ker ga iz lupinice enostavno ne znam drugače vzet ven, kot pač pod pazduho.
Se pa sprašujem, če je zdaj z nami kaj narobe, ko nas starši niso dvigovali in previjali po današnjih metodah???? Tako, da mislim, da vsako obdobje prinese pač nove metode.
Tudi dojile so včasih ženske tako, da so joško med dva prsta dale, da se otrok ne bi zadušil oz. da bi lahko dihal med dojenjem, pa zdaj pravijo "samo prste stran, otroku se nosek prilagodi in bo dihal brez vaš pomoči, vam pa bodo nastali vozlički na dojkah zaradi neiztekanja mleka"
Kaj pa vem, mislim, da nima neke velike škode, če otroka lepo počasi dvigneš pod pazduho.

_____________________________

I´ve got mommy wrapped arround my finger...

(odgovor članu jeremicn)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
4.2.2007 19:40:24   
Seven*
Malincica. Stvar je taksna, da pri zdravem otroku, ki ni imel nobenih problemov pri porodu ali bil nedonosen naceloma ne bi smelo biti problemov in to tudi ne bi pustilo nekih posledic. Problem je v tem, da pogosto med porodom nastanejo dolocene majhne - mikro krvavitve, ki jih noben ne opazi, posledica pa je lahko razvoj nepravilnih vzorcev gibanja, ki se z nepravilnim nosenjem stopnjujejo.

In ce bi spremljala celotno debato tule na RR na temo Razvoj in razvojna, bi lahko videla, da je VSAJ 10 mamic zaradi te debate pristalo na nevrofizioterapiji. Pa drugace niso nikoli opazile nobenih nepravilnosti, tudi pediater jih ni.

Zato je mnenje, da je dobro vsakega otroka obravnavati kot rizicnega, ker pac dejstvo je, da skoditi ne more, lahko pa skodujes z nepravilnim dvigovanjem.

Ne rabis znat cisto pravilnega handlinga. Ze to, da otroka dvigujes, ko lezi na boku in ga previjas tako, da ga rolas iz ene strani na drugo, ze to je lahko pravzaprav vse..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu MALINČICA)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
4.2.2007 20:10:44   
krfjolca
IZVIRNO SPOROČILO: Seven


In ce bi spremljala celotno debato tule na RR na temo Razvoj in razvojna, bi lahko videla, da je VSAJ 10 mamic zaradi te debate pristalo na nevrofizioterapiji. Pa drugace niso nikoli opazile nobenih nepravilnosti, tudi pediater jih ni.





Seven, jaz zadevo čisto razumem, ampak po kmečki logiki se pa še vseeno sprašujem, kaj bi se recimo zgodilo, če teh 10 mamic ne bi šlo na nevrofizioterapijo. Kakšne posledice bi imeli ti otroci? Ali je to stvar samo: pač ne bo ravno ultra uspešen športnik, ali je še kaj drugega?
Glede na to, da so tudi prejšnje generacije rojevale, doživljale mikro krvavitve med porodi, pa jih niso pravilno "hendlali" ali vozili po razvojnih ambulantah, kako se takšne napake v razvoju kažejo pri odraslem, ne vem - nisem še videla nobenega dvajsetletnika kobacati naokrog user posted image (okej, malo karikiram, ampak me res zanima ...)

< Sporočilo je popravil krfjolca -- 4.2.2007 20:11:34 >


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
5.2.2007 15:30:02   
Seven*
Krfijolca. Stvari, ki ostanejo seveda pogosto niso drasticne, v skrajnih primerih je pa posledica lahko cerebralna paraliza, kjer se diagnozo doloci ravno iz teh razlogov, ker se otrok sele razvija pri treh letih.

Posledice pa so: Recimo en primer, ziher poznas kaksnega otroka, ki je oznacen kot "ta je pa ze po naravi bolj storast in hitro pade". Pogosto to nastane zaradi tega, ker v svojih razvojnih fazah ni osvojil vsakega nivoja do potankosti (dobro sedel, plazil) in je potem, ko je enkrat shodil bil pri tem precej nesiguren. Vedeti moras, da je ze samo sedenje ful zahtevno, da se moras znat pobrat, loviti ravnotezje, itd. Zato je dobro, da vsako stopnjo dobro tudi obvladas, preden gres na njo.

Stvar je precej komplicirana in tudi precej kompleksna. Marsikomu ni recimo ostalo nic, komu bi pa lahko dosti bolj pomagali, ce bi pravocasno pristopili k zadevi.

Ko sem fizioterapevtko vprasala glede moje pupe, kaj bi bilo, ce recimo ne bi delali vaj in handlinga. Je rekla: "V najslabsem primeru? Cerebralna paraliza.."

Otrok se v prvem letu zivljenja nauci najvec in takrat mu lahko najvec pomagamo. Po letu dni je ze marsikaj zamujenega in se ne da vec nadoknaditi.

Upam, da sem ti vsaj malo uspela razloziti. V zivo bi bilo lazje. user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
5.2.2007 15:46:38   
krfjolca
Hvala, Seven user posted image
To sem želela vedeti ;)


_____________________________

Anžetko Bosopetko in Sarica Košarica :D



(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
5.2.2007 15:49:56   
Seven*
Krfijolca, anytime. Ce te bo pa kaj zanimalo, pa kar vprasaj..

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu krfjolca)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
7.2.2007 8:57:14   
Mana
http://www.storklja.si/t3/t3/index.php?id=1162

V centru štorklja bo v soboto ,17. 02. tečaj handlinga. Več si lahko preberete na njihovi strani in termin  si lahko ogledate na februarskih dejavnostih...

LP

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
7.2.2007 9:06:20   
Seven*
Mana, hvala!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Mana)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Handling-koliko ga poznate in uporabljate?
8.2.2007 15:33:24   
Baucka
Mi smo imeli eno predavanje v materinski šoli handling  in dihanje. Nam je fizioterapevtka kazala, ravno to iz boka na pok, pa kako nigice dvigneš ko previjaš (nikakor ne za pete), predavala je od pediatra Bigeca žena.

_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 39
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?