|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 22:02:28   
Lunc_a
http://sl.wikipedia.org/wiki/Vitamin_D
Pikica res ne poznaš?Dvomim da nobena ne pozna človeka mladega ali pa starega saj je vseeno,ki ima težave zaradi pomanjkanja.Moja babica tudi moji mami ni dajala kapljic in ima težave s kostmi,meni moja mami tudi ni dajala pa imam težave.ja,sem dajala svojemu otroku,ker ne vem zakaj mu ne bi dajala in s tem bi mu tudi škodovala kasneje v življenju.ne smete gledati samo prva leta,ampak tudi ko je otrok že odrasel
Nočko

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 22:13:08   
Natti
Naš korenjakec je stra 9 mesecev in mu nisem nikoli dala kaplic. Rojen je juija. Celo zimo sva vsak dan zunaj  in pri pregledu zdaj pri devetih, nama je pediatrinja rekla, da se je glavica že lcela epo zaprla.
Je moj tretji in niti prvima dvema nisem nikoli dajala. Ne vem, pač nisem pristaš teh zadev, pa še krčki so bili po njih.

Odločitev pa je na tvoji strani. Saj sama najbolje veš, kaj je dobro za tvojega otroka.

_____________________________

Jaz sem pa najsrečnejša mamica treh sončkov!!!

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 22:24:19   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: atena

Draga Eya peditri napišejo recept za ad3 kapljice vsem otrokom če ga rabijo ali ne.Mene je pa članek prepričal da jih ne dajem, sem vsak dan najmanj dve uri zunaj.


Ni čisto tako. Pediatri predpišejo manj kapljic tistim otrokom, ki so hranjeni z adaptiranim mlekom, ker ta pa že tako imajo dodan D vitamin-a tukaj pa nimate nič proti, da ga vsebujejouser posted image Poleg tega je količina kapljic in to, kako dolgo jih otrok jemlje, odvisno od zapiranja mečav na glavici. Torej mora pediater odločiti koliko in kako dolgo se jih daje.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu atena)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 22:28:33   
zungi
Zakaj pa ne?
Jaz mojemu fantku dajem AD3 kapljice že kar nekaj časa in moram reči, da jih zelo dobro prenaša.
Na današnje sonce se pa ni preveč dobro zanašat. Al' ga ni al' je pa premočno za male bebice. user posted image


(odgovor članu Natti)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   [Brisano sporočilo]
16.3.2007 23:22:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu zungi)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
16.3.2007 23:34:28   
nita24
a mi lahko prosim ktera pove kak se imenujejo kapljica proti krčem ki se dobijo baje tud na hrvaškem(samobor)??user posted image

_____________________________

Ljubiva sončka:)

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
17.3.2007 7:25:17   
zungi
Nita24: za krče bi ti jaz priporočala kapljice ANITFLAT in mazilo za trebušček WINDSALBE.
Vendar se to dobi samo v Avstriji.

(odgovor članu nita24)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
17.3.2007 7:26:45   
zungi
Nita24: se opravičujem za tipkarsko napako: kapljice so ANTIFLAT
lpuser posted image

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
17.3.2007 8:38:15   
Maggie
Jaz mu že nekaj dni dajem AD3 kapljice od beograjske Galenike, ki naj bi bile narejene na vodi in ne na olju in naj ne bi povzročale krčev. Naš sicer nekaj krčev še ima, ampak še zdaleč ne toliko in take kot po Krkinih.
Ne vem pa, če se jih da dobit v kateri od slov. lekarn.

(odgovor članu zungi)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
17.3.2007 8:57:28   
atena
težave s kostmi niso posledica ne dajanja ad 3 kpljic ampak genov in kasnejšega načina življenja, zdrava prehrana, gibanje ...Kajenje, alkohol, stres stanje seveda poslabšajo

(odgovor članu Maggie)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
17.3.2007 9:00:43   
Maxica
Oba je pri sedmih tednih, ko jih je treba začeti dajati, od kapljic zvijalo, tako da sem pri obeh prekinila z dajanjem do tretjega meseca starosti. Takrat sem pa pri obeh začela in je vse ok.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
17.3.2007 9:09:59   
anja80
Jaz AD3  kapljic ne dajem. Pediatrinja me je vprašala, če smo veliko zunaj in ker smo, je rekla,da niso potrebne. Sicer sem takrat še polno dojila, jedla pa sem tablete CALCIA, ki se dobijo v lekarni. Vsebujejo (poleg ostalih vitaminov) tudi vitamin  D, in pediatrinja je rekla, da kapljice ob teh tabletah niso potrebne.
Pri starejši hčerki jih pol leta nismo dajali in se tudi polno dojili. Ko pa sem ji po šestih mesecih začela dajati adaptirano mleko, sem dobila tudi kapljice, ki smo jih dajali. Krče je imela v začetku; kot pa sem ugotovila jiih je potrebno zelo postopoma uvajati. Npr., ne že prvi dan dati 6 kapljic, temveč lepo postopoma, da se orgfanizem navadi.
Tako je moje mnenje o teh kaplicah nekako deljeno user posted image .
Lp

(odgovor članu Pikca)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
17.3.2007 11:08:53   
CAPA
težave s kostmi niso posledica ne dajanja ad 3 kpljic ampak genov in kasnejšega načina življenja, zdrava prehrana, gibanje ...Kajenje, alkohol, stres stanje seveda poslabšajo


Se povsem strinjam!!!
KAJ pa generacije nazaj, ko teh kapljic še ni bilo...??? Poznam nekaj ljudi (sedaj že ostarelih), ki seveda niso jemali kapljic, pa v življenju niso imeli zlomljene kosti!!!
user posted image propagandauser posted image

(odgovor članu anja80)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
17.3.2007 11:23:50   
Bonnie_RR
Sicer ne vem, čemu je sploh namenjen post, ker je iz odgovorov itak razvidno, da si proti dajanju AD3 kapljic oz. da se ti zdijo čist brezvezne. Verjetno iskanju potrditve, da tako ali tako niso potrebne...user posted image

Sama sem že večkrat napisala, da sem jih svojemu user posted image redno dajala od 6. tedna starosti naprej pa vse do dopolnjenega 1. leta, ko je pediatrinja ocenila, da niso več potrebne.
Sama v bistvu nisem nikoli niti pomislila na to, da jih malemu ne bi dajala. Zakaj?
-  recept sem dobila od pediatrinje, ki verjetno ve malo več od mene
-  ker nismo imeli po njih nobenih krčev in drugih problemov
-  ker pri samem "nastavljanju" soncu nikoli ne moreš vedeti, ali je user posted image dobil zadostno količino vitamina ali ne
-  ker mu škodit ne morejo, lahko mu le koristijo
-  ker mi podatek, da niti dajanje kapljic ne zagotavlja, da ne more priti do zapletov, pove, da je z dajanjem le manj možnosti, da do tega pride
-  ker to, da ne poznam nobenega, ki bi imel zaradi nedajanja probleme, ne pomeni, da do tega ne more priti ravno  pri mojemu otroku
-  ker si, če bi do tega prišlo, ne bi nikoli odpustila svoje odločitve.

Vsaka mamica se pač odloči sama. Js sem se odločila za dajanje AD3.



_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu anja80)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
17.3.2007 11:44:01   
Anonimen
Jaz mislim, da bi morala vsaka mama presodit za svojega otroka, če jih potrebuje ali ne. Saj edino me same vemo, kaj jemo, koliko časa smo z otroci zunaj in ali jih nimamo preveč zadekane, da sonce ne more do njih. Je pa res, da čisto vsi pediatri predpišejo AD3 kapljice. Nam so v šoli za starše rekli, da AD3 ne povzročajo krčev. Seveda sem jim verjela, ker je to moj prvi otrok. Prvič ko sem mu dala kapljice pa sem ugotovila, da je bila to le ena laž. Večkrat sem poskusila z AD3, na koncu pa sem se odločila, da zakaj bi moj otrok tako trpel (saj je imel hude krče tudi po D3), če pa je itak vsak dan po 2-3 ali še več ur na soncu, jaz pa tudi jem zdravo hrano. Mislim, da naj bi se vsaka mama odločila po svoje in da nas drugi ne bi smeli kritizirati zaradi tega in nam govoriti, da ne delamo prav.

LP

(odgovor članu Pikca)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
17.3.2007 11:47:11   
Baucka
IZVIRNO SPOROČILO: london_paris



Občasno mu dam kakšno kapljico oleovit d3.


Tudi jaz samo občasno, ker vse kar je preveč škodi. In ena kapljica Oleovita pokrije dnevne potrebe po vitaminu D. Nekaj ga dobi iz hrane, nekaj iz sonca in vsak 3 ali 4 dan dobi še kapljico. Po mojem mnenju dobi dovolj.


Bonni
ne morejo mu škodit. Vsega kar je preveč škodi, tudi vitamina d, edin vitamin ki se pri prevelikem vnosu sam izloči je vitamin C. Vsi ostali se nabirajo nekje v telesu. Vitamin d povzroča okvare jeter in še česa, malo preberi navodila, katera so priložena kapljicam AD3.


< Sporočilo je popravil Baucka -- 17.3.2007 11:50:56 >


_____________________________

Gremo veselo.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
17.3.2007 12:12:57   
Bonnie_RR
IZVIRNO SPOROČILO: Baucka


Tudi jaz samo občasno, ker vse kar je preveč škodi. In ena kapljica Oleovita pokrije dnevne potrebe po vitaminu D. Nekaj ga dobi iz hrane, nekaj iz sonca in vsak 3 ali 4 dan dobi še kapljico. Po mojem mnenju dobi dovolj.



No, če pediatrinja meni predpiše takšno pa takšno dozo kapljic, verjetno ne bom zdej js tista, ki bom presojala njeno odločitev in tuhtala o predoziranju in podobnem. Ti pa pač drugače razmišljaš.

IZVIRNO SPOROČILO: Baucka

Bonni
ne morejo mu škodit. Vsega kar je preveč škodi, tudi vitamina d, edin vitamin ki se pri prevelikem vnosu sam izloči je vitamin C. Vsi ostali se nabirajo nekje v telesu. Vitamin d povzroča okvare jeter in še česa, malo preberi navodila, katera so priložena kapljicam AD3.



Glede stranskih učinkov pa raje ne bi razpravljala, ker jih lahko ima prav vsaka stvar, ki jo vzameš. Sem prebrala navodila (brez skrbi). Sicer si malo slabo prebrala, ker sem js govorila o stranskih učinkih normalnih doz in ne predoziranja, pa ni važno. Ne vem pa, o kakšnem prevelikem vnosu sploh govoriš?user posted image user posted image user posted image



_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu Baucka)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
17.3.2007 15:56:00   
lenika
Sem jih dajala od 6. tedna dalje in jih pri 10. mesecih še vedno dajem.

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
17.3.2007 17:19:03   
karin412
Pri 1 letu na sistematskem (in tudi že prej) pediater gleda zaprtost velike mečave na lobanji. In če je vedno vse v redu in se zapira oz. je pri 1 letu zaprta, se ni treba bat za premajhen vnos D vitamina. Jaz sem ji kapljice dajala samo na začetku nekje od 2.meseca dalje, ko ni bilo sonca, potem spomladi, ko smo bili več zunaj pa ne več in kasneje tudi ne. Sem pač sama presodila, ali je dovolj na soncu ali. Sicer pa tiste ki dodajajo adaptirano mleko, to itak ima D vit.
Pediatri pa morajo napisat te kapljice, ker so za to plačani in da tista farmacevtska firma več zasluži.

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
17.3.2007 21:36:43   
Slončica
Če so rekli so rekli.S kapljicami investiramo v otrokove kosti, tko da ji jih dajem,mamo pa D3 in nima nobenih problemov.Bi se pa požrla če si bo slučajno zlomila kako kost napr.na smučanju,rolerjih...pa bi me vprašal če sem ji dajala D vitamin pa bi se mogla zlagat...in to zarad tega ker bi gonila svoj pravuser posted image

(odgovor članu karin412)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
17.3.2007 23:10:34   
nita24
hvala!user posted image
sva nabavila kapljice babynos...ampak mi ni čist jasno, če je to glih uredu za malega alena, ker vsebujejo alkohol... mal mi je čudno tole...
ne vem, najraje bi še malo počakala z njimi, čeprav so tejle njegovi krčki čedalje hujšiuser posted image !

_____________________________

Ljubiva sončka:)

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
18.3.2007 10:25:32   
gogi73
Se strinjam s tabo. Tudi mene bi ful pekla vest, da bi si zlomil kaj in bi me vprašali za doziranje vitamina.
Ne vem, sem mnenja, da mu škodit ne morejo.

(odgovor članu Slončica)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
18.3.2007 13:03:52   
NRMM
Sem ji začela dajat pri 6 tednih oleovit pa jo je zvijalo,sva to ponovili pri 4 mesecih in jo je spet zvijalo in tako ji nisem več dajala. Je pa december 2005,ko je bila kar huda zima in je z našimi kostikami vse ok user posted image ,sva pa res bili vsak dan zunaj,tako pozimi kot poleti.



_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu gogi73)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: ad3 kapljice da ali ne?
18.3.2007 20:40:50   
miska2004
Mi dajemo Oleovit; po AD3 in Plivitu ga je zvijalo.
Se pa sprašujem, kako user posted image  nastavite soncuuser posted image  Naš čisto znori, če ga sonček samo oplazi. Imam vedno pleničko čez košaro, da mu sonce direktno ne sije v obraz.

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   [Brisano sporočilo]
18.3.2007 21:01:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu miska2004)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?