|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  49 50 [51] 52 53   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke
6.7.2007 14:23:29   
kajča
ojla sonosečke,

že kar nekaj časa se nisem oglasila, vas pa stalno berem. Ta teden sem doma, moj malček ima hudo angino in je na antibiotikih. Že tretji dan ima vročino nad 39, tako da vsakih 6 ur laufajo svečke. Revček je, ker se slabo počuti in potem je tečen in ga je težko animirati pa še cel dan ga nosim okrog in 10 kg ni malo. Potem me v spodnjem delu trebuha boli in moram it mal počivat, pa je potem malo boljš. Skratka ta teden je ful naporen.

Drugače pa jaz tudi že čutim gibe in to od enega 15 t, samo sedaj jih čutim vsak dan ampak še vedno bolj poredko.

Ne vem katera je že spraševala za telovadbo na gorenjskem, ravno včeraj smo v Vita centru v Naklem končali nosečniško telovadbo, baje je sedaj še enkrat na teden v Aerofitu v Kranju, drugače pa septembra. Se je pa fino malo zmigat, čeprav te kaj boli, je potem ful boljše.

Še za statistiko, stara sem 29 let, 3. nosečnost (enkrat je bil SS), rodila bom pa v Kranju, na NS so mi rekli, da je 90% verjetnost, da bo tokrat punčka. No bolj točno povem po morfologiji 20.7. pri mojem G ali pa ko bom imela mofologijo pri Pušenjaku 7.8. (bom že 23t 1d, ampak pravi, da je še vedno ok).

Lepo se imejte za vikend, jaz grem pa mal počivat.

lp,

kajča

(odgovor članu Ayo)
Neposredna povezava do sporočila: 1251
   RE: Decembrke
6.7.2007 15:26:46   
ElaM
IZVIRNO SPOROČILO: ajtak

user posted image , tole sem nasla pri Septemberkah, verjetno lahko nase ze-mamice kaj pokomentirajo in mi nardimo seznam za december, ste za??

1.OPREMA:
- VOZIČEK
- AVTOSEDEŽ
- TORBA ZA POTREBŠČINE, večina jo dobi zraven vozička, če jo ne, je dober tudi navaden ruzak, ki ga ima sigurno vsaka doma
- ZIBELKA ali KOŠEK ali POSTELJICA + POSTELJNINA, mi smo imeli samo posteljico, posteljnjino ene 3 komplete 
- MIZICA ZA PREVIJANJE + previjalna blazina

- BANJICA
- KOŠ ZA PLENICE 
nimamo, razmišljam, pa o nakupu, zdaj ko bosta 2. Če ima katera naj napiše, če se splača?

Komentarji: Pri vozičku se prepričajte, da gre v prtljažnik od avta (z vso pripadajočo opremo)! Nekatere mamice odsvetujejo uporabo košare za voziček, ker je uporabna le kratek čas in le, če zunaj ni prevroče. Zibelka in košek se tudi uporabljata manj časa, zato nekatere priporočajo, da otrok spi od začetka v posteljici.
 
2.PRIPOMOČKI ZA HRANJENJE:

- STEKLENIČKA ZA HRANJENJE
- ŠČETKA ZA ČIŠČENJE STEKLENIČK
- DUDA ZA NOVOROJENČKA - 2 kom
- CUCLJI z različnimi velikostmi luknjic , za novorojenčka naj bi bil cucelj s samo eno luknjo

Komentarji: Nekatere priporočajo Aventove, druge NUK stekleničke - v bistvu je vseeno, le da imajo cucelj za novorojenčka. Kupiš jih po potrebi, če dojenje ne steče. Dude izdelujejo iz silikona in kavčuka. Silikonske prodaja Avent, kavčukove pa Chicco. Slednji ima dudo, ki sicer ni lepa na pogled, je pa popolnoma mehka in se dojenček lahko tudi uleže nanjo. Pri dudah in cucljih iz kavčuka je potrebno biti pazljiv pri prekuhavanju, začnejo se hitro limati, s silikonom ni teh problemov.
 
3.OBLAČILA:
- TETRA MAJČKE – 5 kom (za na kožo) – št. 56/58/62 smo jih imeli enih par in nikoli oblekliuser posted image
- MAKO MAJČKE – 5 kom (za čez) enako
- ŽABICE bombažne – 4 kom
- NOGAVIČKE – 4 kom
- KAPICI tetra ali mako – 2 kom + 2 volneni kapici za čez
- COPATKI – 2 kom
- POVIJALNE PLENICE – 5 kom (frotir)
- BODI – 3 kom (2x dolgi, 1x kratki rokavi), bodijev bi priporočala več, no mi teh mako in tetra majčk nismo uporabljali in je imela bodije
- PAJACEK PLIŠ – 2 kom
- BRISAČA ZA PO KOPANJU, S KAPUCO
- SPALNA VREČA – 2 kom (kupiti pozneje)
dovolj je ena
- PAJAC oz. KOMBINEZON ZA VEN
- PLENICE, TETRA – 20-30 kom (za široko povijanje, nego)
- PLENICE, KALIKO
- PLENICE, npr. Pampers Newborn 1 ali BOMBAŽNE PLENICE
- POVIJALNE PLENICE - kupi po potrebi
- ODEJICA – 2 kom
- SLINČEK – 2 kom
slinčke običajno dobiš tudi za darilo, no kakšnega je že treba imeti doma, vendar jih novorojenčki takoj ne rabijo
- ROKAVIČKE ZA DOJENČKA - če se bo praskal z nohtki 
 
Komentarji: Nekatere pravijo, da spalna vreča ni potrebna, druge pa da je bolje, da navadiš dojenčka na njo zgodaj, preden začne s sebe odrivati odejico. Namesto mako in tetra majčk mamice raje uporabljajo kar bodije. Bodije je priporočljivo kupovati s stranskim zapenjanjem, da se ne mučiš z oblačenjem čez glavico. Plenice za enkratno uporabo kupi le en zavoj, če bo dojenček slučajno imel alergijo ravno na to vrsto plenic. Pajacke je priporočljivo imeti tudi bombažne, ne samo plišaste, ker je v njih lahko prevroče.

4. KOZMETIKA:
- OTROŠKO MILO za kopanje dojenčka (trdo) nikoli imela, pač pa vedno tekočo kopel Bubchen in ni bilo nikoli težav
- MLEKO za po kopanju
- MANDLJEVO ali OLIVNO OLJE ali BEPANTHEN LOSION
- HLADILNO MAZILO za ritko
- 70% ALKOHOL (za razkuževanje toplomera, mizice, popka)
- FIZIOLOŠKA RAZTOPINA (čiščenje popka in nosu)
- TETRA KRPICE – 12 kom
- ŠKARJICE ZA NOHTKE
- GLAVNIK in KRTAČKO
- ROBČKI za nego ritke (mini pakiranje za sprehode)
- VATA (za »nacufati«) mi smo uporabljali vatne blazinice, nacufana vata hitro zaide dojenčku, kamor ni treba
- PALČKE – bibe (debele)
- MAZILO BEPANTHEN – roza (za celjenje bradavic in za dojenčka)
- ZA ČIŠČENJE NOSU; npr. Sterimar iz lekarne ali fiziološka
- KAPLJICE PROTI KRČEM; npr. Sap simplex iz lekarne
- PRAŠKA PASTA (za vneto, rdečo ritko) 

Komentarji: Nekatere so za, druge proti robčkom za ritko - če je ritka občutljiva, se robčki odsvetujejo, drugače pa naj bi se uporabljali v glavnem na kakšnem potovanju. Palčke za čiščenje noska in ušes se odsvetujejo - namesto tega se priporoča uporaba svaljka vate. Kapljice proti krčem kupiti po potrebi.

5. OSTALO:

- TERMOMETER ZA VODO imamo, vendar nikoli uporabljali
- TERMOMETER ZA MERJENJE VROČINE – klasični, elektronski je meni ljubši, se temperatura hitreje izmeri
- Babyphone ali Angelcare , imamo oboje, babyphone služi svojemu namenu, Angelcare pa tudi inštalirali nismo
- ROKAVIČKA ZA KOPANJE DOJENČKA
- TEHTNICA ZA DOJENČKA - ni nujen pripomoček  tehta ga patronažna, mi nimamo

Komentarji: Babyphone in podobne zadevice kupi po potrebi - odvisno od tega, ali je novorojenček v drugem prostoru, ko spi... Termometer je najbolj priročen/drag tisti, ki meri temperaturo v ušesu, ni pa nujno potreben pripomoček. Povsem dovolj je navaden digitalni termometer, ki meri temperaturo pod pazduho. Tehtnica tudi ni nujen pripomoček, saj na začetku lahko svojo prinese tudi patronažna, nato pa dojenčka tehta pediater.

6. ZAME:
- NEDRČEK ZA DOJENJE – 2kom
- BLAZINICE ZA V NEDERČEK
- PRSNA ČRPALKA – 2kom - kupi po potrebi
- NASTAVEK ZA BRADAVICE - kupi po potrebi
- VLOŽKI ZA V PORODNIŠNICO - bombažni Vir
- KREMA ZA BRADAVICE - lahko uporabljaš Bepanthen
- NAPIHLJIV OBROČ ZA PLAVANJE - po potrebi, če boš šivana 

mrežaste spodnje hlače za enkratno uporabo, imajo v Sanolaborju

Komentar: Prsno črpalko kupi po potrebi, če bo treba črpati in shranjevati mleko. Krema za bradavice je lahko Bepanthen ali pa krema z lanolinom - za slednjo pravijo, da se bolje obdrži na bradavicah in da je pred dojenjem ni potrebo spirati. Nedrček kupi le 1 kom s čim manj šivi, drugi kos pa, ko bo znana številka :))

7. ODHOD V PORODNIŠNICO
POTREBŠČINE
- OSEBNA NEGA (milo, zobna krtačka, pasta, glavnik, krema, vazelin za ustnice, brisača, krema za bradavice) šampon
- NEDRČEK ZA DOJENJE in BLAZINICE
- NOGAVICE
- COPATI (z debelim podplatom, da se lahko zmočijo)
- TEL. KARTICA
- MOBITEL + POLNILEC
- BOMBAŽNI VLOŽKI Vir 80
- KOPALNI PLAŠČ
DOKUMENTI
- NAPOTNICA ZA PORODNIŠNICO
- NAPOTNICA ZA REŠILCA
- IZVIDI: KG-Rh, WaRe (originali!)
- MATERINSKA KNJIŽICA
- ZDRAVSTVENA KARTICA
- OSEBNI DOKUMENT
- POROČNI LIST
- POTRDILO ZA SPREMLJEVALCA, ČE BO ZRAVEN
potrdilo o očetovstvu za neporočene, ki se ga lahko pridobi že pred rojstvom

Komentarji: V porodnišnici dobiš spodnje hlačke, vložke, spalno srajco... Če pa mamica biva tam dalj časa in bi si rada npr. umila lase, se priporoča, da s seboj prinese sušilec za lase, ker ga tam baje ni.

8. ODHOD IZ PORODNIŠNICE (prinese nekdo pred odhodom):
ZA DOJENČKA
- 5 TETRA PLENIC user posted image
- 1 POVIJALNO PLENICO
- 1 PLENICO ZA ENKRATNO UPORABO
- ODEJICA
- BODI Z DOLGIMI ROKAVI
- KOMPLETEK (hlačke + jopica ali majčka)
- COPATKI ali NOGAVIČKE
- TANKE ŽABICE
- KAPICA
- AVTOSEDEŽ / LUPINICA
ZA MAMICO

- OBLAČILA (majica, hlače, nogavice...)
- ČEVLJI
- SPODNJE PERILO



Evo, sem si vzela čas, namesto, da bi pospravljala.user posted image  Kar je napisano z lila sem dopisala, z ostalim se pa strinjam.

_____________________________

:)

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 1252
   RE: Decembrke
6.7.2007 15:31:57   
andreja2000
skyline  ojoj,to pa ni kar tako.Ma kaj vse se ne pripeti človeku.

raho moji podatki,ki še jih nisem navedla so sledeči: starost41,pa upam,da bom rodila v Mb,kajti če AC pokaže napake,potem bi morala predčasno rodit v LJ,no,močno upam,da se mi to spet ne ponovi!
Ostale podatke pa mislim da imaš že vse.

Vsem lep dan in vikend,ki prihaja!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu kajča)
Neposredna povezava do sporočila: 1253
   RE: Decembrke
6.7.2007 20:25:57   
Vrtnica79
Raho, še moji podatki: 28 let, 2user posted image , rodila bom v Mb - za spol pa še ne vemuser posted image

Lpuser posted image

(odgovor članu andreja2000)
Neposredna povezava do sporočila: 1254
   RE: Decembrke
6.7.2007 23:21:29   
Magi*
dober večer!

mi smo nazaj iz eksotičnega popotovanja po južni Srbiji, deželi velikih nasprotij. saj je bilo zelo zanimivo, a sem zelo vesela, da sem doma v mojem prečudovitem domekuuser posted image

Zarji je bilo zelo, zelo všeč. še posebej na vasi, kjer se je čas ustavil tam nekje po drugi sv. vojni. se je podila za ovčkami, hranila kokice, se igrala z mucki... čisto nič je ni motila umazanija, odsotnost civilizacije, kot je to motilo mamicouser posted image  so pa tam doli zelo pozorni do otrok. kamorkoli prideš, v gostilno, trgovino ali tinejđerski klub, povsod so otrok iz srca veseli in jim takoj vse živo skupaj nanosijo, jih zaposlijo, jim razkazujejo. še celo gostje so tako neprisiljeno prijazni. skratka, indija koromandija za našo Zaki. zame pa tudi, ker sem končno lahko malo v miru posedela in nisem rabila za njo tekat. sicer pa je J Srbija za BG kar precej zadaj. saj živijo bolje, a miselnost se zlepa ne bo spremenila. skrb za okolje - kaj je že to? varnost v avtu, na cesti, pri delu - nikad čuli. no, to so ta nasprotja. po eni strani skrbni, po drugi pa čisto nič ne razmišljajo...

jaz sem vse skupaj odlično prenesla. edino ceste tam doli mi niso bile kaj všeč, mi je po tistem tresenju vse dol pritiskalo. pa sem malo poležala in je bilo dobro. za zdaj se super počutim, zredila se nisem kaj dosti, vsaj vidi se ne. trebušček pa lepo raste in mali pridno brca. Zarja pa je že našla ime za našega dojenčka. pravi, da bo Viva. od kod ji to ime nimam pojma. niti ne vemo ali bo fantek ali punčka, ampak ona se je odločila, da bo Vivauser posted image

upam, da ste tudi ve vse dobro. lahko noč, utrujena Magi*

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 1255
   RE: Decembrke
7.7.2007 7:55:18   
loncica
Čav!

Ste se pa razpisale:)). Najprej še moji podatki: starost 22, 1.user posted image , rodila bom najverjetneje v Ljubljani.

Glede poroke. Dodala sem eno sličico v album, če katero zanima. Midva tudi nisva bila pristaša velike poroke s šrango, ohcetjo in sva naredila bolj v ožjem krogu. Danes 3 tedne po poroki pa imava piknik za kolege. Me čaka še veliko dela, dobro da smo bolj pozno uro postavili.

Meni se trebuh tudi že kar vidi. Od začetka sem se zredila za 1,5kg. Zdajle moram še v trgovino po meso za piknik, malce pospravit in začet pripravljat kakšno solatko za zvečer.

Skyline, grozna je tale prigoda. Važno je, da si ti ok.

Lep dan vsem

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 1256
   RE: Decembrke
7.7.2007 9:39:40   
lana38
Magi*, lepo, da ste se imeli fajn na dopustu. Ste bili pa kar daleč. Jaz ne vem, če bi si upala, tudi če ne bi imela rizične user posted image . Še to razmišljam, če bi šla do Izole za par dni. Moja dva gresta čez 14 dni na dopust, tako kot smo planirali. Morda bom šla par dni za njima. Bom videla, kako se bom počutila po AC in kaj bo rekel G na to. Tu imam porodnišnico čez cesto, če se mi kaj zgodi. Tako da ne bo panike, tudi ko bom sama doma.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu loncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1257
   RE: Decembrke
7.7.2007 13:14:01   
andreja2000
Magi* super,da ste se imeli lepo in je mala Zarja tako uživala.Ime Viva,pa sem jaz že slišala-je ena deklica z tem imenom v našem kraju.

Jaz pa danes malo bolj pospravljam,včeraj  pa smo bili na pikniku in je bilo super,če prav meni ne diši od mesa nič drugega kot perutničke.

Imejte se lepo! user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 1258
   RE: Decembrke
8.7.2007 9:21:55   
ajtak
Dobro jutro, se malo na hitro javim iz sluzbe, kjer je prava norisnica- jutri so razprodaje in mormo vse cene spremenit..,.

Mi ze veselo migamo in se premikamo, ce bo user posted image  tako zivahen tudi ko se rodi bo joj user posted image .

Vsem skupaj zelim en lep dan in drzite se v senci- bo baje spet vroce...

PS, komaj cakam popoldne ko greva z user posted image  na piknik!!

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu andreja2000)
Neposredna povezava do sporočila: 1259
   RE: Decembrke
8.7.2007 10:04:03   
hokejistka
Včeraj sem se vrnila iz shoppinga po Grazu. Sem bila pa kar malo razočarana. V HM sem kupila ene kavbojke, trenerko, spodnje perilo in še par malenkosti. Sem mislila, da bom dobila kakšne lušne kratke hlače ali pa poletne pa so imeli zelo slabo izbiro. Saj številke se še kar najde, čeprav imam občutek, da vsi proizvajalci nosečniških številk mislijo, da se user posted image zredimo kot user posted image . Komaj sem dobila kaj v 36 in 38 oz. S. V C&A je pa zgodba katastrofa. Imajo številke 34 ali pa 46 user posted image Sem se odločila, da bom kakšne hlače raje v LJ nabavila, saj so cene zelo podobne.

Jaz pa nič otročka ne čutim. Se mi je kakšen teden nazaj zdelo, da čutim mehurčke, zdaj je pa vse mirno že nekaj dni user posted image







(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 1260
   RE: Decembrke
8.7.2007 10:17:25   
ajtak
Hokejistka, glede Graza sem bila tudi jaz razocarana!! Jaz iscem stevilko L in se mi zdi, da je nikjer ni bilo, kupila sem samo ene kr. hlace, ki so krasno pod trebuhom, regulirajo pa se z76 elastiko... To pa je tudi edino, o kakih lepih tunikah ni biolo govora...

Kar se pa tice premikov se pa nikar ne sekiraj, pri meni je trajalo skoraj en mesec, dokler nisem bila prepricana, da je pa to res to... In se sedaj pride dan ko ni nic, drug dan se pa full premika.

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 1261
   RE: Decembrke
8.7.2007 10:20:27   
lana38
Meni se je tudi že zelo zgodaj zdelo, da čutim user posted image . To je trajalo nekaj časa, potem pa ni bilo več.user posted image  Se mi je pa včeraj ene parkrat spet zdelo, da se nekaj dogaja. No, za tisto pravo miganje, ki ga user posted image  dobro čutimo, imam še kar 5 tednov časa. Nekatere pa prav začutijo šele v 22T.
Včeraj zvečer me je pa dež dobil, ko sem bila na sprehodu.user posted image  Čez dan je vroče. Zvečer pa me je dež preganjal. Ker pa hodim zelo počasi, pač nisem mogla pohiteti domov. No, samo ni dolgo šli, tako da navsezadnje niti nisem bila mokra.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 1262
   RE: Decembrke
8.7.2007 10:51:41   
andreja2000
Hojla user posted image

Jaz pa mojega user posted image  že kar konkretno čutim,a se tudi zgodi da kakšen dan manj drugi bolj.Pravijo,da ga po večih user posted image  čutiš prej in bo to pri meni kar držalo.

ajtak lepo se imejta na piknikuuser posted image
hokejistka  tudi meni se je v začetku zdelo,da user posted image že čutim,potem pa par dni nič,potem pa spet.
Lana38 tudi jaz sem mislila še zvečer na sprehod,pa je bilo tako temno in vetrovno,da potem raje nisem šla,če bi,bi me pa tudi dež ujel.

Vsem želim lepo nedeljouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 1263
   RE: Decembrke
8.7.2007 10:54:53   
hokejistka
Danes sem slikala bušija, pa ne znam slikice gor prilepit. Sem bolj računalniški butelj, pa ponavadi delam vse copy-paste, ampak tukaj pa to ne deluje. Pomoč prosim user posted image .

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 1264
   RE: Decembrke
8.7.2007 11:04:26   
lana38
hokejistka, tu pri slikicah, sem pa tudi jaz bolj zaostala, tako da ti ne morem pomagati. Jaz ne znem še niti iz fotoaparata na računalnik spravit.user posted image

andreja2000, sem šla ven, ko je še malo sončekl svetil, ampak se je zelo hitro spremenilo. Ker pa hodim bolj po polžje in za razdaljo, ki sem jo prej prehodila v 10 minutah, zdaj porabim skoraj pol ure, pač nisem mogla uiti dežku. Še sreča, da sem pred tistim najhujšim nalivom bila doma. Čez kakšno uro je pa bilo pravo neurje z vetrom in dežjem.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 1265
   RE: Decembrke
8.7.2007 11:35:51   
Magi*
dan!

jaz sem pa danes čisto fuč. včeraj smo bili na poroki moje prijateljice, tamala je bila naspidirana, da so se iskre za njo kresale. oča so cel večer klepetali s starim prijateljem, ki ga dolgo ni videl, da sem ga komaj domov zvlekla ob enih zjutraj. jaz čisto hin, ona dva pa kot sredi dneva. sta pa zato danes toliko bolj sitna, sem ju kar k tašči poslala. uf, zdaj pa na zasluženi počitek. jutri pa spet služba.

tale nosečnost je popolnoma drugačna od prve. v prvi sem morala ležati, zdaj pa ravno obratno non stop laufam sem ter tja. to bo kondicijauser posted image

glede premikanja dojenčka je pa tako: odvisno je tudi od tega kam je obrnjen. če je obrnjen z nogicami in rokicami proti trebuhu, potem prej čutimo. če pa brca nazaj proti hrbtu, pa manj čutimo. ker so zdaj še tako majhni, se skoz obračajo, ne da bi me to čutile in tako ga enkrat čutiš, drugič pa spet ne. tako sem vsaj prebrala in se mi zdi dokaj logično. počakajte še malo, pa jih boste fajn čutile, še posebej tisto je luštno, ko te brcne v mehuruser posted image  naša Zarja je bila pravi fuzbaler v trebuhu in taka je še danes. bomo videli kaj se nam tokrat obeta.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 1266
   RE: Decembrke
8.7.2007 12:04:50   
pikica*
Ojla,

tiste, ki ste nakupovale v Grazu...kaj pa številke S na nosečniškem je bilo kaj? Mislim na hlače. Majčke pa kakšna M. Da bom videla, če se splača gor hodit. Kaj pa v Celovcu je katera bila?  Kaj pa v Celju? Raje tako malo povprašam, da vidim kam se najbolj splača it.

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 1267
   RE: Decembrke
8.7.2007 14:36:00   
hokejistka
Poglej malo više...

GRAZ (seirsberg in west HM): Saj pravim, se najde tudi S, ampak posamezni primerki. Problem je, ker nimajo izbire. Imajo ogromno različnih modelov dolgih kavbojk. Ostale hlače pa zelo ubogo. Imajo predvsem take bolj fine, elegantne, ne pa poletne. Potem imajo take rjave barve hlač, pa črne. Zelo slaba izbira 3/4 hlač. Skoraj nič. Kratkih hlač nisem našla.  Majčk imajo veliko.
Midva sva šla na izlet v GRaz in se nisva namenoma peljala tja gor. Če greš samo v shopping se ti definitivno ne splača. Imajo ogromno veliko XL številk in 44 številk, manjših pa je le za vzorec. Pa tudi cene niso ne vem kako ugodne. V C&A nimajo pa popolnoma nič pametnega. Same modele za stare mame.

Jaz bi šla na tvojem mestu v Celje, pa tudi v LJ se za skoraj isti denar najdejo zelo lepe stvari.


(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 1268
   RE: Decembrke
9.7.2007 7:57:49   
pikica*
No, samo zaradi nosečniških oblek sigurno ne bi šla v Grazuser posted image .  Mogoče se en dan spraviva v Ikeo (itak bo treba it, ker morava stanovanje malo reorganizirat in bo potrebna ornk nabava), potem pa še ostale trgovine padejo. Jaz bi v bistvu rabila predvsem kakšne temno rjave hlače za v službo, tudi črne bi prišle prav, svetlo rjave.  Kratkih hlač ne rabim, mogoče kakšne 3/4, ja. No, bomo videli. Najbrž bom šla prej v Celovec in videla, če se tam kaj dobi.

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 1269
   RE: Decembrke
9.7.2007 8:18:36   
hokejistka
pikica potem boš imela pa več sreče kot jaz. Temno rjave in črne hlače dolge so pa imeli. Pa tudi številke so bile. Ikea ima pa tudi neko razprodajo sedaj, tako da se ti tudi splača. Je pa res, da avgusta začne veljati nov katalog in bodo imeli nove stvari- saj nekaj imajo že sedaj.
Midva bova šla konec septembra v Ikeo, da malo pohištva dodava stanovanju user posted image .

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 1270
   RE: Decembrke
9.7.2007 8:40:13   
pikica*
Ja, hokejistka, mogoče pa bo res kaj sreče. Samo vprašanje je kdaj se bom kam spravila, nikoli ni pravega časa. Pa s hčerko nama ni gor za hodit (je potem preveč akcije in nimava miru, da bi si kaj pogledala), z varstvom je pa vedno problem. Ampak upajmo, da nama kmalu rata. Bo pa vsekakor treba it v nabavo, ker ne mislim pri nas kupovati dodatkov za otroško sobo. So cene čisto pretirane. Bo pa treba celo sobico opremiti. Zdaj je namreč tam en tak delovni kabinet, ki ga bo potrebno izseliti, kar pomeni, da bo potrebno v dnevni sobi naredit prostor, poleg vsega morava pa še celo stanovanje prebelituser posted image . V glavnem, pri nas je potreben pravi logistični podviguser posted image . Pa saj je časa še dovolj, ampak vem, da tam novembra, decembra več ne bom imela ne energije, ne volje za kakšno opremljanje in hude fizične aktivnosti. Zato je treba it v akcijo prej.

(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 1271
   RE: Decembrke
9.7.2007 8:44:25   
ajtak
Dobro jutro!!

Pripravljeni, na startu, ZDAJ... Tako bo danes izgledal prvi dan razprodajuser posted image , me je ze kar groza jit v sluzbo, ko bo full guzva in vsi bodo kupovali, ko da so bli do danes nagi, zraven pa pri majici za 3 eur gledali vse sive in robe user posted image

Vceraj sem se mela super (predvsem popoldne, ko je blo sluzbe konec)!! Res, po dolgem casu v druzbi, z dobrimi prijatelji en tak sproscen vecer!!!

Zelim vam lep dan, pa da jkupite kaj ugodnega user posted image

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 1272
   RE: Decembrke
9.7.2007 9:22:27   
Skyline
živjouser posted image

mene je pa danes spet tak krš v dimlje na desni strani prijel, da niti  vstat nism mogla, pol sm se mal razmigala in sedaj je bolje....me pa prav skrbi, ker se mi zdi, da sm se do sedaj navajala na to, da sm noseča, ker sm bla skoz lačna in da je tko vse OK, zadnje dni pa niti nism, sploh pa ko kaj spijem, se mi zdi, kot da bom počla, mi tako napenja trebuh, da je groza....mislite, da je kaj narobe?

....ene 3x zvečer, okrog polnoči, ko sm ležala v postelji, se mi je izbočil trebuh, 2x na desni strani, 1x na levi strani tam pri popku in je ratalo za par sekund prav trdo, čutla pa sm kot da mi kaj leze pod kožo...a mislite,da je bila to pikica user posted image , ali da je bilo zgolj črevesje???

drug teden v četrtek imam pregled pri G, bom v 18. tednu, se pravi me morfologija čaka kasneje, a ne???

lp, sabina

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 1273
   RE: Decembrke
9.7.2007 9:39:48   
pikica*
Skyline, a je možno, da ti trebuh otrdeva? Če je tako, poskusi z magnezijevimi in kalcijevimi šumečimi tabletami. Do tega otrdevanja včasih pride, ni pa fino, če se dogaja zelo pogosto (vsaj ne tako zgodaj v nosečnosti). Drugače pa to omeni svoji g. in ti bo povedala kako in kaj.
Tudi pri krčih pomagajo te šumeče tablete. Trenutno me  sicer še ne mučijo, se jih pa še zelo dobro spomnim in prve nosečnosti. Boli ko user posted image , še  najhuje pa je to, da ponavadi zagrabi ponoči. Zato zdaj kar preventivno vsak dan spijem vsaj eno magnezijevo šumečo tableto (s kalcijem se pa še malo šparam, ker se mi zdi, da ga dobim dovolj z mlečnimi izdelki).

(odgovor članu Skyline)
Neposredna povezava do sporočila: 1274
   RE: Decembrke
9.7.2007 10:05:36   
Skyline
ne vem no, kolkor sm jaz brala o tem otrdevanju trebuha, ga nekatere čutijo skozi celotno nosečnost, ni pa ok, če ga čutič kake 10 x na dan....ampak kakšen je občutek tega otrdevanja, mislim da pri meni ne gre za to, ker otrdevanje trebuha je kot da bi ti stisnilo cel trebuh, kot da bi mišico stisnilo, meni se je pa v ležečem položaju zgolj izbočil del trebuha, ki je bil bolj trdkast, ostali del trebuha je bil mehek oziroma pač napet, kot je v nosečnosti....sem bolj mislila, da se je pikica user posted image  pretegovala, kot pa da bi mi otrdeval trebuh...

(odgovor članu pikica*)
Neposredna povezava do sporočila: 1275
Stran:   <<   < Prejšnja stran  49 50 [51] 52 53   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  49 50 [51] 52 53   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?