|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  52 53 [54] 55 56   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Decembrke
12.7.2007 10:50:46   
ajtak
Loncica, ti si pa srecnica- pa ne zato ker mors pospravljat user posted image
Ampak, ker si se zredila sam 1,5 kg...
Jaz mam do 20t ze 5-6 kg viska...

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu loncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1326
   RE: Decembrke
12.7.2007 10:53:09   
loncica
Ajtak počakaj. Jaz mam še tri tedne do 20t. Morda se pa razpočim do takratuser posted image

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 1327
   RE: Decembrke
12.7.2007 10:58:53   
ajtak
user posted image , a mozek tako dobro kuha ??


_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu loncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1328
   RE: Decembrke
12.7.2007 11:11:42   
loncica
Kuha že dobro, kadar se spravi kuhat. Samo kaj ko je to bolj redkost. Ko sem zaradi problemov v 7.in 8. tednu dva tedna ležala mi je moral dva tedna kuhat, pa je bilo že prevečuser posted image

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 1329
   RE: Decembrke
12.7.2007 11:15:17   
lana38
Moj user posted image , takrat ko kuha, potem ko gremo jest, komentira:"Toliko dela za 10 minut jesti!"user posted image Zdaj vsaj vidi malo, kako je nam ženskam. Drugače pa se jim zdi to brezvezno delo.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu loncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1330
   RE: Decembrke
12.7.2007 11:20:02   
ElaM
Ojla, čvekulje.user posted image
Raho, glej, da boš počivala, pa ob priliki se kaj javi.
Lana, srečno jutri. Boš videla, da bo vse ok.user posted image
Lončica, mene še vedno zanima, če se midve poznava? user posted image
Magi* tudi meni v službi, hudo dvigajo pritisk, tako da nimam prenizkega.user posted image  joj, te službe, jaz včasih prav obupujem. No med porodniško imam že cilj, da jo zamenjam, nujno in še enkrat nujno.
Mene pa nekaj zanima, tiste ki imate že enega otroka, a vas tudi vprašajo, če imate sedaj npr. punčko, a zdaj bo pa še en fant?user posted image  Ne vem kaj ljudje tako komplicirajo, okrog spolov in očitno mislijo, da je res želja vsakega, da bi imel par, ali kako. No, in potem, ko jaz rečem, da kaže še na eno punco, mi pa rečejo, no saj ni važno, glavno da bo otrok zdrav. Včasih imam na koncu jezika kakšno nesramno pripombo, ampak se vedno ugriznem, samo ne vem koliko dolgo se bom še.user posted image  No, sem se morala malo izkašljat.
Aja, še moje kile, 18t ,+2.
Lepo se imejte, papa

_____________________________

:)

(odgovor članu loncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1331
   RE: Decembrke
12.7.2007 11:22:50   
loncica
ElaM, poglej slikico v mojem albumu, pa boš videla če me prepoznašuser posted image .

p.s.: tolk od tega kolk jaz pospravljam, raje visim tle gor

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 1332
   RE: Decembrke
12.7.2007 11:37:52   
ElaM
Hmmmmm, kaj pa vem, znana se mi zdita, samo ne vem kam bi vaju dala.user posted image
Še kakšno barvno sliko daj v album, da se bom poglobila.
Me spominjaš na eno S., samo mislim, da nisi ta, ker nisem nič slišala, da bi se poročila. je pa res, da jaz nič ne vem, kaj se dogaja v naših koncih.user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu loncica)
Neposredna povezava do sporočila: 1333
   RE: Decembrke
12.7.2007 12:17:04   
andreja2000
raho user posted image  super,da si doma,pa pridno počivaj!

Lana38  vem kako ti je,jaz sem tisto noč pred AC komaj kaj spala.
Tukaj vse mislimo nate in že stiskamo pesti za jutri inza dobre rezultate.Drži se,pa za sečo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


No z mojimi kilami je pa zenkrat precej drugače kot v ostalih user posted image ,saj nimam preveč apetita.Sem v 19 tednu in sem šla gor za 1,5kg,drugače pa sem se vedno v user posted image  zredila kot kaka user posted image  ,ja sicer je pa še čas!user posted image

pa,pa!

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 1334
   RE: Decembrke
12.7.2007 13:31:54   
medika 13
Jaz sem pa danes tako žalostna, že cel dan bi najraje kar  user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Včeraj smo bili v LJ na pregledu za user posted image pri dr. Veselu. Naš user posted image ima najverjetneje srčno napako, samo še ne morejo čisto točno povedati za kakšno napako gre, saj je user posted image še premali, meri le cca. 5mm. Tako moramo še enkrat na pregled čez 3 tedne. Že tako cela živčna čakam na rezultae AC, sedaj še pa to.

lana38 jurti močno stiskam pestke zate in za dobre rezultate. Saj sama veš, da je čakanje najtežje. Zate: user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

raho ti pa veliko počivaj in pusti se razvajat!user posted image user posted image user posted image


Vsem user posted image lep pozdrav!


_____________________________

12.12.2008

Pravijo, da nam življenje naloži toliko kolikor zmoremo. Očitno zmorem več kot si mislim.

(odgovor članu andreja2000)
Neposredna povezava do sporočila: 1335
   RE: Decembrke
12.7.2007 13:41:10   
andreja2000
medika13 user posted image user posted image user posted image  sem žalostna s teboj in upam,da gre za manjšo napako,mislim nate!user posted image user posted image user posted image

nemrak hvala za pestke in lepe želje!

_____________________________

Kjer je upanje,je tudi pot...

(odgovor članu medika 13)
Neposredna povezava do sporočila: 1336
   RE: Decembrke
12.7.2007 13:52:18   
ajtak
Medika user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , tele pikapoke naj tebi in tvojemu user posted image  prinesejo sreco, da bo vse OK.

Lana, stiskam pesti za AC.

Raho, lepo, da si doma- upam da si sedaj OK!!

Vsem so user posted image  pa posiljam en veeeeelik user posted image .

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu andreja2000)
Neposredna povezava do sporočila: 1337
   RE: Decembrke
12.7.2007 14:28:47   
hokejistka
medika pošiljam ti en velik user posted image in cel kup user posted image za srečo. Naj ti čas do pregleda in rezultatov hitro mine. Misli pozitivno!

lana38 tudi tebi user posted image za srečo. Dobro opravi jutri!

andreja2000 čakamo na dobre rezultate! Še par dni!

Moje kile: 16 tednov 2-2,5 kg. Sem še kar zadovoljna, se pa bojim kaj šele bo, ker mi zelo paše jest. user posted image

Zanima me, kakšni so znaki gestacijskega diabetesa in kako zgodaj se lahko pojavijo. Ali lahko ugotovijo, da nekaj ni v redu s sladkorjem, pri navadnem odvzemu krvi pri G?

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 1338
   RE: Decembrke
12.7.2007 14:51:05   
DANVARI
Prvo vsem čakajočim na rezultate AC en velik user posted image . Si ne morem mislit kako je to ker men bi se že odpeljalo od čakanja, upam da vas drugi dovolj zamotijo. Medika tebi pa še dodatno en user posted image in veliko upanja da gre za manjšo napakico, ki bo hitro popravljiva.

IZVIRNO SPOROČILO: hokejistka

Zanima me, kakšni so znaki gestacijskega diabetesa in kako zgodaj se lahko pojavijo. Ali lahko ugotovijo, da nekaj ni v redu s sladkorjem, pri navadnem odvzemu krvi pri G?



Kolegica ga je imela in je bila skoz utrujena in lačna (no zdej sem opisala večino nosečnic user posted image )
Mislim da ti ga ugotovijo šele potem pri tistem pregledu k ves tist hudičev user posted image cukr piješ user posted image in potem visiš tam kot tazadnji obešalnik.Vem pa, da je žeja en tak boljši pokazatelj ampak v tej vročini je tud skoz žejnih večina nosečnic user posted image tako da, brez pregleda težko. RAZEN če imaš v družini kakšnega diabetika. Moja teta ma tisto mašinco k ti špikne v prst in potem takoj izmeri sladkor, pa narediš isto kot v laboratoriju (zmeriš, spiješ cukr in zmeriš) in če je tadrugič mislim da čez 6.5 potem je možnost da ga imaš.


_____________________________

"In raising my children, I have lost my mind but found my soul." ~ Lisa T. Shepherd
"People who say they sleep like a baby usually don't have one." ~ Leo J. Burke


(odgovor članu hokejistka)
Neposredna povezava do sporočila: 1339
   RE: Decembrke
12.7.2007 15:47:48   
NatašaC
No, pa še malo mojega komentarja na tole opremo. Mi smo bili bolj skromni, tako da ogromno stvari nisem imela, dosti pa jih je bilo izposojenih. Zdaj pa najbrž tudi ne bo dosti drugače. Drugače pa ne zdaj kupovat na veliko. Kupite tiste res nujne stvari, ostalo pa potem, ko boste vidle, da to rabite.

1.OPREMA:
- VOZIČEK bodite pozorne na dimenzije vozička in na težo. Med porodniško namreč mamice večinoma same tovorimo te zadeve okrog in takrat je dobro, da je voziček čim lažji in kompakten. Se strinjam. Sicer pa, če kupujete en voziček za več časa, pazite, da bo na začetku le za ležanje, potem se mora pa nujno premaknit v sedeči položaj, ker ko začne dojenček malo bolj spremljat življenje okrog sebe, hoče gledat ven. Mora pa biti tudi kasneje možnost, da v vozičku zaspi.
- AVTOSEDEŽ Ne gledat tolk na denar, najbolj pomembna naj bo varnost. Pa seveda praktičnost.
- TORBA ZA POTREBŠČINE, večina jo dobi zraven vozička, če jo ne, je dober tudi navaden ruzak, ki ga ima sigurno vsaka doma dobro je samo da ima mal več žepov, ker če je vse v enem potem NIČ ne najdeš, ponavadi pa itak večina mamic dobi za darilo Nivein ruzak in je čisto ok - zato z nakupom počakajte. Se strinjam.
- ZIBELKA ali KOŠEK ali POSTELJICA + POSTELJNINA, mi smo imeli samo posteljico, posteljnjino ene 3 komplete enako, prvi mesec je pa spala v košari iz blaga samo dno je bilo trše tako da sem jo lahko prenašala kjerkoli sem že bila Mi imamo posteljico in 2 kompleta posteljnine - čisto dovolj. Ker pod glavo itak daš eno pl
eničko, pa te večkrat pereš. Pa priporočam še nepremočljivo podlogo za jogi. Sicer pa sem jaz dala nepremočljivo prevleko na jogi še eno veliko rjuho večkrat prepognjeno, ker ko se je mali polulal, je bilo lahko precej mokro, pa sem potem samo vse to oprala.
- MIZICA ZA PREVIJANJE + previjalna blazina
če se da čim večjo dobit, mi smo jo kr doma zbil skupaj, naj ima nekaj priročnih odlagalnih površin, da ne rabiš okorg letat, ko naletiš na pokakano plenico - naša ni zelo velika (brevi), je pa zelo uporabna, ker ima še banjico (enim ni všeč, nam je pa bilo fino, ker ne vem kam bi drugače banjico pospravili) Mi pa imamo samo previjalno blazino, ki smo jo postavili kar na pralni stroj v kopalnici in se tam previjamo (stiska s prostorom). Praktično, ker je zraven lijak (voda) in ker iz banje skočimo naravnost na previjanje.
- BANJICA mi imamo še čebriček kar je dobro za novorojenčka ker ti nima kam zdrsnit amoak po štirih mesecih je pa mal gužva, Zanjo ne zapravljajte veliko denarja, ker otroci te zadeve hitro prerastejo in se kmalu kopajo kar v veliki bani (pa še uživajo ob tem). Banjico smo uporabljali tam nekje do 1 leta, zdaj se pa kar velike banje poslužujemo.
- KOŠ ZA PLENICE 
nimamo, razmišljam, pa o nakupu, zdaj ko bosta 2. Če ima katera naj napiše, če se splača? Nimamo, mam kar lavor da noter mečem kar trenutno očistim in potem stresem v šparovo  vrečko zavežem in postavim na balkon, ko grem ven odnesem v kanto, samo tega ne. Smo imeli in se na srečo losali. Smrdi vseeno. Še najbolj pali stainski sistem. Plenico daš v vrečko in zavežeš, takoj ko je mogoče pa neseš ven (živimo v bloku). Nimamo - uporabljam kar koš za smeti s pokrovom, pa ni problemov s smradom - večkrat odneseš v smeti.

Komentarji: Pri vozičku se prepričajte, da gre v prtljažnik od avta (z vso pripadajočo opremo)! Nekatere mamice odsvetujejo uporabo košare za voziček, ker je uporabna le kratek čas in le, če zunaj ni prevroče. Zibelka in košek se tudi uporabljata manj časa, zato nekatere priporočajo, da otrok spi od začetka v posteljici.
 
2.PRIPOMOČKI ZA HRANJENJE:

- STEKLENIČKA ZA HRANJENJE ko se odločiš za eno znamko se je drži ker se ponavadi da vse kombinirat in ni treba za večjo flašo potem druge cuclje kupovat in druge pokrovčker ipd.
- ŠČETKA ZA ČIŠČENJE STEKLENIČK
- DUDA ZA NOVOROJENČKA - 2 kom Dobro imet, čeprav je ne preveč kraticirat - moj jo je še tu pa tam vzel prvi mesec, potem pa je ni več maral in tako čisto ok živi brez dude.
- CUCLJI z različnimi velikostmi luknjic , za novorojenčka naj bi bil cucelj s samo eno luknjo najbolj se splača kupit po dva komada in to sproti ko vidiš da bi rabil večji pretok mleka, ne pretiravajte z zalogo cucljev, ker se lahko zgodi, da vašemu malčku izbrani cucelj ne bo ustrezal. To lahko dokupiš pozneje, na začetku rabiš le eno do dve steklenički s cuclji, v primeru, da bo treba dodajt mleko.

Komentarji: Nekatere priporočajo Aventove, druge NUK stekleničke - v bistvu je vseeno, le da imajo cucelj za novorojenčka. Kupiš jih po potrebi, če dojenje ne steče. Dude izdelujejo iz silikona in kavčuka. Silikonske prodaja Avent, kavčukove pa Chicco. Slednji ima dudo, ki sicer ni lepa na pogled, je pa popolnoma mehka in se dojenček lahko tudi uleže nanjo. Pri dudah in cucljih iz kavčuka je potrebno biti pazljiv pri prekuhavanju, začnejo se hitro limati, s silikonom ni teh problemov. Dud boste skozi celotno "kariero" zamenjali na tone (vsaj pri nas je tako), zato se z njimi ne obremenjujte preveč. Mi trenutno prisegamo na Nuby.
 
3.OBLAČILA:
- TETRA MAJČKE – 5 kom (za na kožo) – št. 56/58/62 smo jih imeli enih par in nikoli oblekli  mi smo jih uporabljali samo ko je bila največja vročina prvi mesec potem pa ne več škoda denarja - raje ga vložite v bodye Na začetku uporabljali (ni treba dajat čez glavo), potem pa ni več tako dobro, ker je pas hitro zunaj, ko ne uporabljaš več širokega povijanja.
- MAKO MAJČKE – 5 kom (za čez) enako uporabljali dokler je bila široko povijana, potem ne več, ker so lezle gor beri komentar pod tetra majčkami
- ŽABICE bombažne – 4 kom
- NOGAVIČKE – 4 kom V začetku jih nisem uporabljala - bolj hlačke in čez copate. Kasneje pa zelo uporabne.
- KAPICI tetra ali mako – 2 kom + 2 volneni kapici za čez Tetra ali mako kapic smo mi rabili več, ker jo še zdaj dobi po kopanju na glavo, da ga ne zebe v glavo in da se prej posuši (imamo še malo las).
- COPATKI – 2 kom
- POVIJALNE PLENICE – 5 kom (frotir), meni so bile najboljše bombažne (mako) Tudi jaz sem imela bombažne.
- BODI – 3 kom (2x dolgi, 1x kratki rokavi), bodijev bi priporočala več, no mi teh mako in tetra majčk nismo uporabljali in je imela bodije enako Za zimo samo dolgi rokavi. Pa za začetek priporočam bodije, ki se zapnejo ob strani in jih ni treba dajat čez glavo. Drugače pa je bodi res najbolj uporabna majčka. Pri nakupu bodijev bodite pozorne tudi na to, da imajo dovolj veliko odprtino za glavo (ali pa gumbe zraven za zapet), če bo imel vaš sonček bolj veliko bučo (kot moj), ker potem znajo biti problemi kako brez slabe volje spravit sicer dovolj velik bodi čez glavo.
- PAJACEK PLIŠ – 2 kom mi plišastih nismo uporabljali, ker je bilo naši v njih vroče Pajacke smo uporabljali take in drugačne. Potrebuješ nekaj za obleči, pa če je to pliš ali bombaž. Ker samo v žabicah in tetra majčki pa res ne moreš imet otroka. Sicer pa še zdaj uporabljamo take pajace za spanje, ker noče biti pokrit. 
- BRISAČA ZA PO KOPANJU, S KAPUCO čimbolj mehka, za začetek naj bo tako tkana kot t-shirt ker frotir s pranjem rata grob mehčalca pa pri novorojenčkih ne priporočajo mi smo uporabljali kar navdno brisačo Važno je, da je brisača dovolj velika, da lahko pokca zaviješ noter. Sicer pa jaz uporabim brisačo, na to pa tetra plenico, tako da je lahko brisača tudi malce bolj groba.
- SPALNA VREČA – 2 kom (kupiti pozneje)
dovolj je ena res je mi smo imeli dve, ker je punči polivala Jaz nisem uporabljala nobene. Edino enkrat, ko smo bili cel dan zunaj v vozičku. Drugače pa odejica.
- PAJAC oz. KOMBINEZON ZA VEN
- PLENICE, TETRA – 20-30 kom (za široko povijanje, nego) jaz sem jih imela 40 da mi jih ni bilo treba skoz prat, so bile pa praktične za vse (podložit pri previjanju zunaj, obrisat po kopanju, hranjenju...)ene dve smo pa razrezali in obrobili za robčke, ki so tudi zelo uporabni za kopanje brisanje.... Tudi jaz jih imam precej in jih uporabljam vsepovsod.
- PLENICE, KALIKO ? Kaj je to?
- PLENICE, npr. Pampers Newborn 1 ali BOMBAŽNE PLENICE Ne kupuj velikih zalog, ker novorojenček hitro preraste, pa velikokrat dobiš plenice tudi za darilo.
- POVIJALNE PLENICE - kupi po potrebi - Te so napisane že par vrstic višje.
- ODEJICA – 2 kom
- SLINČEK – 2 kom
slinčke običajno dobiš tudi za darilo, no kakšnega je že treba imeti doma, vendar jih novorojenčki takoj ne rabijo mi smo jih rabili na tone zaradi polivanja (spodaj plastificirane) Slinček pri novorojenčku še ni pomemben. V začetku si pomagaš kar s tetra plenico. Kasneje pa so zelo dobrodošli, čeprav ga mi uporabljamo samo pri jedi, ne pa da ga ima stalno okrog vratu.
- ROKAVIČKE ZA DOJENČKA - če se bo praskal z nohtki  nikoli rabili enako
 
Komentarji: Nekatere pravijo, da spalna vreča ni potrebna, druge pa da je bolje, da navadiš dojenčka na njo zgodaj, preden začne s sebe odrivati odejico. Namesto mako in tetra majčk mamice raje uporabljajo kar bodije. Bodije je priporočljivo kupovati s stranskim zapenjanjem, da se ne mučiš z oblačenjem čez glavico. Plenice za enkratno uporabo kupi le en zavoj, če bo dojenček slučajno imel alergijo ravno na to vrsto plenic. Pajacke je priporočljivo imeti tudi bombažne, ne samo plišaste, ker je v njih lahko prevroče. Sploh je glede vseh oblekic priporočljivo, da se zapenjajo na strani zaradi ležanja, da otroka kaj ne žuli, pa majhni RES NIMAJO RADI, da se jim karkoli vleče čez glavo.

4. KOZMETIKA:
- OTROŠKO MILO za kopanje dojenčka (trdo) nikoli imela, pač pa vedno tekočo kopel Bubchen in ni bilo nikoli težav imamo oboje milo in kopel, milo namiliš prej in potem daš v banjico otroka, pri kopeli pa direkt v banjico (naša se je bala pene zato smo uporabljali milo prvo, zdaj smo samo na kopeli), mi smo uporabljali trdo milo od Babylove, nato pa niveino tekoče milo. Ne priporočam pa Johnson&Johnson, ker ima menda precej otrok nanj alergijo Kupila milo, a ga dosedaj še nismo uporabili. Sicer pa precej otroške kozmetike lahko dobiš kot darilo.
- MLEKO za po kopanju mi uporabljamo samo olje ali pa ribodermin mi nismo uporabljali ničesar Ničesar nisem uporabljala.
- MANDLJEVO ali OLIVNO OLJE ali BEPANTHEN LOSION Olje smo uporabljali v začetku pri kopanju - dali par kapljic v vodo, da je bila koža manj suha. Potem ni bilo več težav in ga nisem več rabila.
- HLADILNO MAZILO za ritko Vsekakor potrebuješ, mi uporabljamo od Bubchen. To lahko kupiš tudi v večji količini, ker se ne pokvari in ga tako ali tako rabiš dolgo.
- 70% ALKOHOL (za razkuževanje toplomera, mizice, popka) Rabiš na začetku (prvih 14 dni recimo), potem pa ne več.
- FIZIOLOŠKA RAZTOPINA (čiščenje popka in nosu) Za popek kupi eno večjo, ker jo itak hitro porabiš (čeprav smo mi večinoma čistili z alkoholom), za nos pa dobro nabavit več manjših, ker jih lažje uporabljaš kot kapljice, pa vedno imaš lahko s sabo.
- TETRA KRPICE – 12 kom razrežeš in obrobiš plenico Jaz sem jih uporabljala tudi, ko sem dojila (dala na drugo bradavico), ker drugače mi je vse prišlo skozi moderček. Niso nobene blazinice pomagale. Drugače pa jih pri dojenčku niti nisem dosti uporabljala.
- ŠKARJICE ZA NOHTKE mi mamo rajši ščipalnik ker mam občutek da ji bom drugače prstek odrezala ponesreči Uporabljava škarjice, sam na začetku tako ali tako samo odrtaš nohtek, ker so še tako mehki. Drgač pa ene je priročno nabavit.
- GLAVNIK in KRTAČKO Ima še vedno tako malo las, da še vedno nič ne uporabljava. Nikoli pa ne veš, kakšen se bo rodil, tako da vseeno dobro nabavit.
- ROBČKI za nego ritke (mini pakiranje za sprehode) Jst vedno uporabljam kar veliko pakiranje (80 kom), ker smo itak vedno z avtom okrog, za krajše sprehode pa tako ali tako ga previjem prej pa potem.
- VATA (za »nacufati«) mi smo uporabljali vatne blazinice, nacufana vata hitro zaide dojenčku, kamor ni treba če se nacufana zmoči potem je ok in ne gre nikamor, če pa čistiš z oljem je pa katastrofa Jst sem jo kupila, sam uporabila pa res zelo malo, ker boljše vatne blazinice.
- PALČKE – bibe (debele) Lahko tudi tiste tanjše za odrasle, sam zelo pazljiv moraš biti pri čiščenju ušes, da ne greš pregloboko v uho. Drugače pa tudi zelo uporabna stvar pri čiščenju popka, ko se že malo posuši.
- MAZILO BEPANTHEN – roza (za celjenje bradavic in za dojenčka) Na začetku smo z njo mazali ritko pri vsakem previjanju, ker je baje najboljša za to. Pa dobra za bradavice.
- ZA ČIŠČENJE NOSU; npr. Sterimar iz lekarne ali fiziološka Meni je bila dovolj fiziološka.
- KAPLJICE PROTI KRČEM; npr. Sap simplex iz lekarne Nisem kupila, ker nismo imeli krčev - kupi po potrebi.
- PRAŠKA PASTA (za vneto, rdečo ritko)  Nisem kupila, ni bilo potrebe.
- PUMPICA ZA ČIŠČENJE NOSU - Uporabna pri večjih prehladih, lahko kupiš tudi pozneje.

Komentarji: Nekatere so za, druge proti robčkom za ritko - če je ritka občutljiva, se robčki odsvetujejo, drugače pa naj bi se uporabljali v glavnem na kakšnem potovanju. Palčke za čiščenje noska in ušes se odsvetujejo - namesto tega se priporoča uporaba svaljka vate. Kapljice proti krčem kupiti po potrebi.

5. OSTALO:

- TERMOMETER ZA VODO imamo, vendar nikoli uporabljali potem ko dobiš občutek je komolec najboljši termometer Smo uporabljali na začetku, potem komolec.
- TERMOMETER ZA MERJENJE VROČINE – klasični, elektronski je meni ljubši, se temperatura hitreje izmeri Uporabljala sem oba, boljši elektronski.
- Babyphone ali Angelcare , imamo oboje, babyphone služi svojemu namenu, Angelcare pa tudi inštalirali nismo Nimam nič, sam tokrat bom nabavila Babyphone, ker drgač stalno hodim poslušat, če še spi.
- ROKAVIČKA ZA KOPANJE DOJENČKA lahko je tudi tetra krpica Mi uporabljamo kar robčke za brisanje ritke - ga prej zmočiš z vodo, da izpereš tisto olje stran.
- TEHTNICA ZA DOJENČKA - ni nujen pripomoček  tehta ga patronažna, mi nimamo nam jo je patronažna kar pustila za kakšen mesec, ker ni imela gužve z novorojenčki - rataš pa lahko odvisen in skoz tehtaš po dojenju če je zadosti pojedel, sem imela abstinenčno krizo ene par dni ni potrebe Ne rabiš - meni jo je sicer pustila babica, sam te dela bolj živčnega kot ne. Sej hodi babica tehtat. Sicer pa sej vidiš, če je otrok lačen (joka).

Komentarji: Babyphone in podobne zadevice kupi po potrebi - odvisno od tega, ali je novorojenček v drugem prostoru, ko spi... Termometer je najbolj priročen/drag tisti, ki meri temperaturo v ušesu, ni pa nujno potreben pripomoček. Povsem dovolj je navaden digitalni termometer, ki meri temperaturo pod pazduho. Tehtnica tudi ni nujen pripomoček, saj na začetku lahko svojo prinese tudi patronažna, nato pa dojenčka tehta pediater.

6. ZAME:
- NEDRČEK ZA DOJENJE – 2kom Potem jih rabiš več, ker jaz nedrčkov z kostjo nisem mogla nosit - me je žulilo.
- BLAZINICE ZA V NEDERČEK odvisno koliko imaš mleka jaz sem rabila točno 2 kom ker potem ni bilo potrebno Jaz sem jih uporabljala več kot eno leto.
- PRSNA ČRPALKA – 2kom - kupi po potrebi zakaj pa 2 kom?!? Nisem rabila nobene. Saj je pikec jedel pri meni.
- NASTAVEK ZA BRADAVICE - kupi po potrebi Nisem rabila.
- VLOŽKI ZA V PORODNIŠNICO - bombažni Vir In za doma (mi smo jih v Lj v porodnišnici dobili). Ker dokler maš čiščo bolje uporabljat bombažne, ker so bolj naravni. Mene je zaradi Always bolelo mesto šivanja po CR.
- KREMA ZA BRADAVICE - lahko uporabljaš Bepanthen
- NAPIHLJIV OBROČ ZA PLAVANJE - po potrebi, če boš šivana 

mrežaste spodnje hlače za enkratno uporabo, imajo v Sanolaborju , toplo priporočam tudi za doma dokler je čišča, da ni potrebno prati spodnjic

Komentar: Prsno črpalko kupi po potrebi, če bo treba črpati in shranjevati mleko. Krema za bradavice je lahko Bepanthen ali pa krema z lanolinom - za slednjo pravijo, da se bolje obdrži na bradavicah in da je pred dojenjem ni potrebo spirati. Nedrček kupi le 1 kom s čim manj šivi, drugi kos pa, ko bo znana številka :))

7. ODHOD V PORODNIŠNICO
POTREBŠČINE
- OSEBNA NEGA (milo, zobna krtačka, pasta, glavnik, krema, vazelin za ustnice, brisača, krema za bradavice) šampon
- NEDRČEK ZA DOJENJE in BLAZINICE
- NOGAVICE
- COPATI (z debelim podplatom, da se lahko zmočijo) Nisem rabila, v Lj uporabljala bolnišnišnične.
- TEL. KARTICA če imaš mobi ne rabiš
- MOBITEL + POLNILEC
- BOMBAŽNI VLOŽKI Vir 80
- KOPALNI PLAŠČ mi smo ga dobil v porodnišnici, sicer je glede obleke dobro imet čimmanj svojega (spalno srajco, kopalni plašč) ker če se umaže s krvjo možek doma sigurno ne bo pral in potem si poredstavljaj to prat po 3-4 dneh Se strinjam.
DOKUMENTI
- NAPOTNICA ZA PORODNIŠNICO
- NAPOTNICA ZA REŠILCA
- IZVIDI: KG-Rh, WaRe (originali!)
- MATERINSKA KNJIŽICA
- ZDRAVSTVENA KARTICA
- OSEBNI DOKUMENT
- POROČNI LIST - nisem rabila, vendar imej s sabo
- POTRDILO ZA SPREMLJEVALCA, ČE BO ZRAVEN
potrdilo o očetovstvu za neporočene, ki se ga lahko pridobi že pred rojstvom

Komentarji: V porodnišnici dobiš spodnje hlačke, vložke, spalno srajco... Če pa mamica biva tam dalj časa in bi si rada npr. umila lase, se priporoča, da s seboj prinese sušilec za lase, ker ga tam baje ni.

8. ODHOD IZ PORODNIŠNICE (prinese nekdo pred odhodom):
ZA DOJENČKA
- 5 TETRA PLENIC dve sta dovolj če otrok rabi široko povijanje Odvisno kako daleč imaš do doma, če otrok poliva itd. Bolje več kot premalo. 5 pa max.
- 1 POVIJALNO PLENICO
- 1 PLENICO ZA ENKRATNO UPORABO
- ODEJICA
- BODI Z DOLGIMI ROKAVI
- KOMPLETEK (hlačke + jopica ali majčka)
- COPATKI ali NOGAVIČKE
- TANKE ŽABICE
- KAPICA obvezno, ker gre prvič ven
- AVTOSEDEŽ / LUPINICA
- pozimi ZIMSKI PAJAC ali vsaj še kakšna toplejša stvar za obleči (ker gre iz sobne temp. v bolnišnici lahko tudi na minus)
ZA MAMICO

- OBLAČILA (majica, hlače, nogavice...)
- ČEVLJI
- SPODNJE PERILO
včasih je dobro da pripraviš bodočemu očku vse da samo prinese, ker sem slišala že razne zgodbice od prijateljic kaj vse so jim prinesli jaz sem vse to nesla s seboj že takrat, ko sem šla rodit V Lj ni ravno dosti prostora v omaricah, tako da boljše, da ti prinese tisti, ki pride pote.

(odgovor članu DANVARI)
Neposredna povezava do sporočila: 1340
   RE: Decembrke
12.7.2007 16:16:48   
lana38
medika13, jutri bo že 3 tedne od tvoje AC. Če te do sedaj še nihče ni klical, bo izvid verjetno v redu in ga boš dobila po pošti.user posted image user posted image  Z napakami ne srčku pa se tudi lahko živi. Veliko teh napak se da operirati in je potem user posted image  v redu. Vem, da je vse to zelo težko in tudi hudo, ko mora user posted image  na operacijo, ampak možnost pa vendarle ima. Morda pa gre za kakšno manjšo napako in operacija niti ne bo potrebna. Držim pesti, da se bo vse še dobro izteklo.
LP

_____________________________

lana38

(odgovor članu NatašaC)
Neposredna povezava do sporočila: 1341
   RE: Decembrke
12.7.2007 16:28:47   
medika 13
lana38 drži, jutri bodo minili že 3 tedni in glede teh rezultatov sem pozitiva in sem skoraj prepričana, da bodo ok.
Ti pa jutro dobro opravi, potem pa upam, da ti bo čas hitro minil.user posted image user posted image user posted image


_____________________________

12.12.2008

Pravijo, da nam življenje naloži toliko kolikor zmoremo. Očitno zmorem več kot si mislim.

(odgovor članu lana38)
Neposredna povezava do sporočila: 1342
   RE: Decembrke
12.7.2007 19:32:28   
Skyline
medika 13, stiskam pestke, vse bo ok in tudi za ostale jih stiskamuser posted image

js sm pa dodala čisto frišno slikco v album, sm v 17. tednu....kile pa so verjetno šle gor +2, je pa res, da sm jih mela 48 kg, ko sm zanosila, tko da ni panike, čeprav sm ugotovila, da me pri G tehtajo oblečeno in obuto, pa pravijo, da odštejejo to in še vedno mi pokaže več kot doma, tega ne razumem.....raje bom gledla po tehtnici, ki jo imamo doma, hehe ....kašn optimist smuser posted image

no, punce, mi se pripravljamo na kalono jutri, v soboto pa na poroko, danes sm kupila v cvetličarni sončnice po 4,5 EUR šopek, ki ima 5 sončnic, tko da sm za 10 sončnic dala 9 EUR in so fuuuuul lepeuser posted image

pri nas je tolko za jest, da samo če pomislim na hrano, mi gre kr na bruhanje, ker ne vem več, kaj bi jedla, preveč je vsega, sploh pa sladkarij....mama peče že 2 dni non stop....tolko piškotov, kroglic, breksvic še nism vidla na enem kupu....škoda, ker ni mogoče, bi jih kr po ringaraji poslala mal vam vsem tukaj, da vas malo pocrtamuser posted image

nč, se javim kaj jutr, če bo čas, drugače pa v nedeljo, da vam poročam, kako pijano je vse blouser posted image

lep vikend, sabina

(odgovor članu medika 13)
Neposredna povezava do sporočila: 1343
   RE: Decembrke
12.7.2007 20:15:19   
ajtak
Punce, sedaj se pa lahko tudi jaz pohvalim z tako cist tapravo brco user posted image user posted image , nas user posted image  je brcnil in ko sem se prijela z roko se ene dvakrat in sem tudi na roki to tocno cutila user posted image .

Full sem vesela, ker sem pa to zdej ze res nestrpno pricakovala!




PS: Skyline, kje si doma?? Js krozim po kuhinji ko jastreb in ne vem kaj naj se dam v usta, danes je pa noro kok sem pozresnauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

17.11.2007 Tjaš
24.4. 2011 Kaja





(odgovor članu Skyline)
Neposredna povezava do sporočila: 1344
   RE: Decembrke
12.7.2007 22:26:19   
Magi*
čer punce!

če bi lahko, bi današnji dan izbrisala iz svojega življenja. ne, z bebico je vse OK (upam). veselico so mi pripravili "kolegi" v službi. Angleži pravijo: "With friends like this, who needs enemys?". nikoli si ne bi mislila, da so ljudje lahko tako zelo pokvarjeni in škodoželjni. pa so. na žalost. kakorkoli, bom že rešila zadevo, so mi pa ukradli par let življenjauser posted image  zavedam pa se, da je v življenju itak daleč najpomembneje, da imaš zdrave otroke, vse ostalo je postranskega pomena. BTW, jaz sem v tem tednu za dobro kilco shujšala. skrbi pač naredijo svoje.user posted image

medika13, ne vem kaj naj ti rečem, da te vsaj malo potolažim. verjamem, da ti je hudo, sploh ta čas, ki se vleče, ti pa čakaš na novice. vseeno moraš upati, da bo z dojenčkom vse v redu.

lana38, drži se jutri. pa počivaj in še enkrat počivaj. o loteriji pa itak že vešuser posted image

andreja2000, držim pesti, da dobiš izvide čez kak teden, po pošti. langsam, aber sicheruser posted image

vse ostale bodite dobro!

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu ajtak)
Neposredna povezava do sporočila: 1345
   RE: Decembrke
13.7.2007 10:35:46   
Anonimen
Pozdravljene punce!

Najprej bi se vdsem rada zahvalila za lepe želje. Sedaj mi je že malo bolje. Upam, da mi bo še boljše.

Naj povem, da je v času, ko me ni bilo doma, moj ljubi uspel na računalnik spraviti virus, tako, da sem popolnoma nepismenauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Lana38 - danes ti zelo močno držim pesti, da bo vse OK in da boš prestala AC in potem dolgo, dolgo čakala na izvide.
 
Medika 13 - saj ne vem, kaj naj ti rečem. Vem, da ti je hudo, ampak morala boš biti močna. Večina srčnih napak se pri otorčkih danes porihta in uredi, tako da sploh nimajo kasneje posledic.

Andreja2000 - to, da še vedno ni rezultatov, je zelo dober znak, ne? Upam, da jih še enih 10 dni ne bo.user posted image

Magi* - glede službe te popolnoma razumem. Jaz sem v enakem zosu kot ti in seveda zelo razočarana. Sedaj sem prišla v službo in me noben niti ni vprašal, kako semuser posted image . Pa ponavadi ej tako - od tistih, od katerih največ pričakuješ, te na koncu zaj...user posted image . Je pa res, da se zaradi tega tudi jaz sekiram. Pa se sploh ne bi smela razburjatiuser posted image . Sam kaj čmo, life goes on. Edino, kar me prizadane je, da sem 5 let skrbela za to, da so imeli plače, delala podnevi in ponoči, pustila Črtoja pri 2,5 mesecih za pol delovnega časa možu, samo, da bi vse laufalo tako kot mora. Sedaj pa tako.user posted image  Ja, veste, kako pravijo - dobrota je sirota.

Vsem še enkrat hvala za lepe želje. Upam, da bo moja škatla kmalu popravljena.

Bojda pa bomo dobili deklico. 80%. 100% zvem na morfologiji, ki jo imam 31.07.user posted image  v Feldbachu - sem hotela 3D. Potem pa iemm še eno v MS.

Odpovedati moram morje, ker mi G. v tej vročini ne dovoli na morje - bojda me lahko rukneuser posted image . In vsak dan moram vzeti en otroški aspirin, da se mi bo redčila kri, ker imam veliko možnost, da me zadane kap (na odpustnici imam napisano PREDINFARKTNO STANJEuser posted image ). Evo, sem pri 34 fasala managarsko bolezenuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  - FENOMEN, ha?

Sedaj bom počasi odkefala domov - skrajni čas je že, ker je Črto pri babici. Pa malo bom pogledala pinki bugaboojauser posted image user posted image user posted image user posted image

Aja, še nekaj!

Glede na to, da sem na bolniški do nastopa porodniške (jaz, ki sem se temu sr... tako upirala) sem zelo produktivna v mojih ročnih dejavnostih.
LEPO VAS PROSIM, DA MI NA ZS NAPIŠETE VAŠE NASLOVE, KER IMAM ZA SVAKO OD VAS PRESENEČENJEuser posted image
 
lp
Rahela


ah, pa še PS: A veste, koliko sems e zredila do začetka 19t? 0. Imam enako težo kot pred zanositvijo. Ma glede na nabiranje kil v 1. user posted image  sem prav ponosna nase. No, to, da imam še iz prve user posted image  10 kg viška pa je druga zgodba, ne?user posted image user posted image user posted image

< Sporočilo je popravil raho -- 13.7.2007 10:36:43 >

(odgovor članu Magi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 1346
   RE: Decembrke
13.7.2007 10:46:28   
ElaM
Punce, živjo.
Raho, super, da si zdaj ok. Pa le glej, da boš v kakšni senci z nogami v luftu. Mater, predinfarktno stanje, ni se hecat.
Kdaj te je pa to zvilo? Pa kako si se počutila? Ker mene občasno tudi špika v prsih, pa sem vedno zamahnila z roko, da to ni nič, glede na to, da imam nizek pritisk. Vendar očitno tudi to ni garancija.user posted image  Skratka, drži se.
Medika13, močno stiskam pesti, da je srček tvojega pikca ok. Je pa res, če slučajno ni, kot so ti že druge povedale, medicina dela čudeže. Punca, srečno.
Magi*, glede službe, kako zelo te razumem. Se mi dogaja isto, sem tako nesrečna zaradi tega, po drugi strani jezna. Skratka sita vsega skupaj. Potem me tolaži misel, da do novembra, če bo vse po sreči bom že zdržala. Če bo pa prehudo, se bom za teh par mesecev zaposlila pri mojem. Bomo že nekako.
Raho, a to z naslovi, ti resno? A štrikaš copatke?user posted image
Lepo se imejte, papa

_____________________________

:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1347
   RE: Decembrke
13.7.2007 10:53:11   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: ElaM

Raho, a to z naslovi, ti resno? A štrikaš copatke?user posted image


Ja, v kompletu z jopčkami ali puloverčkiuser posted image

(odgovor članu ElaM)
  Neposredna povezava do sporočila: 1348
   RE: Decembrke
13.7.2007 10:54:08   
rija
sem te pogrešala user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 1349
   RE: Decembrke
13.7.2007 10:55:34   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: rija

sem te pogrešala user posted image


Te pokličemuser posted image . Sam da se privlečem domovuser posted image . Saj si prebrala, da je pri nas vse betežno - moj je na računalnik uspel spraviti virususer posted image

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 1350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  52 53 [54] 55 56   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  52 53 [54] 55 56   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zatekanje nog v nosečnosti
Pogosta nosečniška težava, še posebej v drugi polovici nosečnosti so otekli gležnji in noge. Ali lahko otekanje prepreči...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?