|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  185 186 [187] 188 189   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
19.11.2007 16:20:43   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mala pikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4651
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 16:52:40   
puri
Ketrin,..ja, alkohola vbistvu res ne rabiš, ker čistijo sedaj samo s fiziološko. Samo jaz ga bom za vsak slučaj kar kupila, ker sem ga imela vedno,...pri prvem, mislim, da sem uporabljala tudi alkohol, sploh ker se mu popek nikakor ni hotel zaceliti.

(odgovor članu Ketrin24)
Neposredna povezava do sporočila: 4652
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 17:02:44   
Zasanjana
Pozdravljene!user posted image

Mi smo doma iz porodnišnice! user posted image  Marc Julien se je rodil v četrtek 15.11 ob 17:55, težek 2320g in velik 45cm. Šlo pa je nekako takole: V sredo so me obdržali noter in mi v četrtek po viziti rekli, da mi bodo sprožili porod, tako sem okrog desetih dopoldne dobila prvo tableto za odpiranje in mehčanje MV, ki pa ni imela učinka, zato sem ob enih dobila še eno. Rekli so, da naj bi prijela čez dobre pol ure in naj pokličem, ko me bo začelo zvijat. Pa sem si pripravila vse za v porodno in poklicala user posted image , naj pride iz službe. Bil je ravno sredi sestanka in je zagnal paniko, so se mu vsi sodelavci smejali. user posted image  
Je minila še ena ura pa je prišla pome sestra za klistir in britje, pa sem ji rekla, da še se nič ne dogaja. Malo čudno je pogledala in šla po G, ki je pogledal, če sem res še zaprta. "Ja, gospa, vi ste pa že 4 cm odprta.user posted image Ne čutite popadkov?" je rekel. Sem samo debelo pogledala in odkimala. Sledil je klistir, ki je bil olajšanje user posted image , potem pa je že prišel  user posted image  in so naju pošibali v porodno. Moji popadki so bili šibki in redki pa sem dobila umetne in nastavili so mi kanilo za ultivo. Sprva je bilo luštno, smo se hecali z babico(imela sem isto kot prejšnjič in je bila res prijazna), naredili so mi CTG in UZ. G je rekel, da je otroček lepo razvit in ne bi smelo biti problemov. Sva bila z možem ful vesela in se mi je prav odvalil kamen od srca. Okrog štirih popoldne pa se je zares začelo, dozo popadkov so mi povečali in začelo je dobesedno sekatuser posted image , ampak jaz sem bila še zmeraj sproščena in sem veselo stiskala na črpalko, ko je prišel popadek, tako da ni čisto nič bolelo. user posted image V slabi uri sem bila do konca odprta in otroček je že hotel ven. Od tu naprej je šlo vse na hitro. Ko se je zaslišal jokuser posted image , sem najprej vprašala, če ima vse prstke.user posted image Mož je prerezal popkovino, potem pa je hitro iskal aparat, da ne bi zamudil tega. Kakih 15 minutk smo se cartali, potem pa so Marca odnesli stehtat in pregledat, jaz pa sem si prislužila 4 notranje šive, ker sem se raztrgala. user posted image

Naj povem, da nas je hkrati rojevalo 46 in Marc je bil edini fantek. Pravi kaos!

Marc je tak user posted image , ga kar gledam in gledam in sploh ne morem verjeti, da je že zunaj in da ga lahko objamem in poljubim. Lepo pridobiva na teži, zato smo danes že doma. Prvo noč je bil na intenzivni v inkubatorju, potem pa so ga prinesli k meni in je dobil ogrevano posteljico. Dojenje nam še ni popolnoma steklo, saj so ga v porodnišnici hranili po flaški in ima zdaj malo težav z joško, ampak se tudi na to privajamo. Vsak poskus je uspešnejši. Zala se že v porodnišnici ni mogla nagledat bratca. Mu je prinesla darilo, ki sta ga kupila skupaj z očijem. Zdaj ga ves čas gleda in je ponosna big sister.user posted image
Skratka, porod je bil lahek, ultiva je super. Jo priporočam vsem, čeprav sem dvakrat rodila brez protibolečinskih sredstev. Porod te bistveno manj utrudi... evo, prvo ko sem prišla domov sem šla likat.user posted image

Slikice sem dala v album, če katero zanima. Geslo je Julien.

Šibam, pridne bodite!user posted image  

Meli, upam, da zdržita čimdlje. user posted image

Lp, Tina

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 4653
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 17:33:49   
dašabina
Ja čestitke, tole je pa kar nekaj časa pred rokom! Bodite zdravi in veseli! Super, da lahko že pogledamo kakšnega januarčka!

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 4654
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 17:39:32   
dašabina
Juuu, je tako lep tale dojenček od Zasanajane! Sem pa se malo ustrašla, ker je tako zgodaj rodila, ker jaz še nič kaj veliko ne mislim na to in si mislim, da imam še velikoooo časa. Bo treba že kaj pripravit!

(odgovor članu dašabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4655
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 17:48:48   
Ketrin24
Zasanjana čestitke user posted image user posted image user posted image , da boste zdravi, srečni,...skratka vse naj naj

(odgovor članu dašabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4656
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 17:51:09   
Ketrin24
martinca prav tako se napiše. drugače pa vtipkaj v najdi.si samo photo express 6, meni ga najde

(odgovor članu Ketrin24)
Neposredna povezava do sporočila: 4657
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 18:06:56   
puri
Zasanjana,....ČESTITKE!!!user posted image user posted image user posted image

Marc je pa pravi lepotec, je tako srčkan, da ni čudno, da se ga kar ne moreš nagledat,...pa pravi korenjak je videt na slikcah, prav nič mu ne manjkauser posted image

Sedaj pa uživajte vsi skupaj v prvih lepih trenutkihuser posted image

(odgovor članu Zasanjana)
Neposredna povezava do sporočila: 4658
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 18:20:29   
klaja
Zasanjana iskrene čestitke, čim več caranja in lepih trenutkov vam želim! Marc Julien pa je pravi lepotec, joj sem se kar razjokala zraven, ko sem gledala slikice.

Glede alkohola pa mi je patronažna danes rekla, da ga naj kar nabavim.

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 4659
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 18:22:02   
piškamiška
Pozdravljene!

Zasanjena
en  velik user posted image zate in za tvojega fantka. user posted image Čestitke tebi, atiju in starejši sestrici. Fantek je res luškan in prav nič se mu ne pozna, da je rojen prej.
Lepo se cartajte in eno user posted image za mamico.

Tako pa smo že januarčice odprle sezono. user posted image Uhhhh počasi se začenja!

Hja izgleda, da res ne bom prva. user posted image  
Sem bila danes na pregledu in je se OK (urin, pritisk itd). Fanta bom videla pa v petek, ko bo delala UZ. user posted image Sva se pa z G že pogovorili o predvidenem dnevu poroda oz. o datumu, ko naj bi ga sprozili in o načinih poroda in kako naj bi to izgledalo pri dvojčkih. In prav zanimivo, kot sem se s user posted image user posted image zmenila, morata počakati do 36 tedna. user posted image

O merah: 103 cm obseg trebuha, kilce so šle pa zadnjih 14 dni dvojno gor.user posted image user posted image user posted image user posted image

Danes sem uredila tudi na CSD. Pridobila napotnico za prevoz in porod, tako, da je papirologija za mano.

Vprašanje za vas user posted image : ali ste šle že delati tretji test za tokso oz. v tretje dati kri za različne teste? Meni moja G nič ne reče oz. je zadnjič rekla, da je še čas.user posted image


Za vikend smo rihtali naš domek. Sicer jaz samo iz kavča, ampak baje sem dajala super navodila. Hihihihihihihi! user posted image user posted image user posted image user posted image   Važno je, da imam vse pod kontrolo, če že nimam mandata aktivno sodelovati. user posted image

Novo leto in okraševanje: letos bom začela z okraševanjem tako kot v veleblagovnicah. Zelo zelo zgodaj, tam okoli 1 decembra, saj potem ne bom imela časa. user posted image Ste mi pa dale par idej za darilca in voščilnice itd. (Vaney in Mml).  Bodo pa letošnje voščilnice združene z "obvestili" o rojstvu (ideja pobrana od Mml - hvala za nasvet), čeprav dvomim, da bo še kakšen tak, ki ne bo prej izvedel najnovejših novic. user posted image

Sani, čestitke za obletnico! Upam, da sta jo z user posted image obeležila temu primerno.user posted image

Nana, glede božanja trebuha so tudi meni svetovali v porodnišnici, da raje kot da non stop božam trebuh, samo položim roke na trebuh. user posted image vseeno čuti ta dotik kot, da bi ga božal. Čeprav vam povem, da ga jaz še vedno božam. Je pa res, da večkrat prakticiram spoščanje s tem, da položim dlani na trebušček, globoko trebušno diham in "meditiram". user posted image

Mala pikica, ti pa le pojdi k G ali pa vsaj prej pokliči G, da ti pove kako naprej. Saj nočem te strašit, samo, kot so ostale povedale, lahko privede do tistih zoprnih stvari (preeklampsija, Help sindrom).

Pa še nekaj smešnega, vsaj meni. Zadnje čase se kolca tudi mojemu Ajčku, ki je postavljen glavično. Kolcanje čutim pa tam nekje v tazadnji. user posted image user posted image user posted image Prav zanimiv občutek. Ali je katera od vas tako čutila (brce, kolcanje) bejbico, predvsem tiste, ki so glavično?

Tako, toliko za danes. Uzivajte v nosečnosti, saj se počasi izteka. Božajte svoje bušije in tavelike sestrice in bratce!

dvojni lp od piškemiškeuser posted image user posted image


(odgovor članu dašabina)
Neposredna povezava do sporočila: 4660
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 18:40:36   
klepetka
dober večer punce

Samo toliko ,da vas pozdravim.

Mi smo doma.Sem se kar pošteno ustrašila,amap k  k sreči je zaenkart vse ok.

.Zdaj pa grem prebrati za nazaj kaj ste čvekale(da bom na tekočem),potem pa se oglasim in povem kaj več.Tak oj pa vam moram povedati ,da sem vas vse zelo pogrešala ,kljub temu da m i ni bilo dolgčas ,ker sem imela  tri super punce v sobi.Neverjetno ,kolk se človek navadi na prijateljice ,pa čeprav virtualne.user posted image



_____________________________



(odgovor članu piškamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 4661
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 18:46:33   
Sunny Morning
zasanjana user posted image user posted image user posted image  Mali je pravi cukerček.

_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 4662
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 18:52:26   
aurora6
Zasanjana res je mali pravi cukrček čestitam :-). Jaz se ne oglašam pogosto vendar vas pa berem. Imam en problem pa me zanima kako je s tem pri vas. Namreč zelo težko diham in sicer se ta problem pojavi ko grem spat. To je tako, da imam kdaj občutek da se bom kar zadušila, ko pa zaspim pa moj dragi pravi, da diham tako kot da vmes neham pa se pol mučim da bi vdihnila. Mal zmedeno sem to napisala, sam me še kar skrbi glede tega dihanja. Čez dan pa funkcioniram čisto normalno. Kaj naj naredim?user posted image

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 4663
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 18:53:33   
septemberka
Bravo Zasanjana user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image zelo lep fantek!!


(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 4664
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 19:02:19   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: benika
Ma ja, sej pravim, da je še G skoraj kap zadela ko me je videl v petek.

Reakcija moje G povsem enaka glede velikosti mojega trebuha.
Sem se glih zdajle zmerila in je obseg 110 cm, s kilogrami sem pa na +7,5 kg. Sem čisto zadovoljna in me sploh ne moti, ker je trebušček tak. Sem že itak 100x rekla, da si ga itak ne morem zbirat. Pač nosim bolj spredaj, user posted image je velik, pa še preveč imam plodovnice.user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: benika
Predvsem imam pa tud velike težave s tem, kaj obleči. Dobro, s hlačami in mikicami že gre, ampak ko je treba pa bundo nase navlečt, se pa vse neha.

Pri meni se vse neha že s hlačami. So mi moje nosečniške že premajhne. Vse me tišči v trebušček in se najbolje počutim v trenirki. Majice niso problem, pa tudi plašček imam en tak, da ne bo nobenega problema trebuh noter pospravit do samega konca. Hvala bogu!


_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 4665
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 19:12:33   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: aurora6
Namreč zelo težko diham in sicer se ta problem pojavi ko grem spat. To je tako, da imam kdaj občutek da se bom kar zadušila, ko pa zaspim pa moj dragi pravi, da diham tako kot da vmes neham pa se pol mučim da bi vdihnila. Mal zmedeno sem to napisala, sam me še kar skrbi glede tega dihanja. Čez dan pa funkcioniram čisto normalno. Kaj naj naredim?user posted image

Mogoče ti bo tole kaj pomagalo iz knjige Vse o nosečnosti in porodu.
"Dve tretjini vseh nosečnic sta občasno zasopli. Vzrok je povišana raven progesterona, ki poveča hitrost dihanja. V zadnjem trimesečju povzroča zasoplost predvsem povečana maternica, ki pritiska na trebušno prepono in pljuča. Dihanje se navadno izboljša, ko se otrok v zadnjih tednih nosečnosti spusti v medenico."

Moram priznat, da jaz teh težav nimam.
 

_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu aurora6)
Neposredna povezava do sporočila: 4666
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 19:13:56   
SuzanaKK
Zasanjana iskrene čestitke, nas je že vse skrbelo, kako je s tabo. Klepetka lepo, da je vse ok z vama. Kaj zdaj, se ti je že otrok obrnil? Ker jaz še vedno čutim, da je občasno še povprek. Aurora, nam so v MŠ povedali, da otrok pritiska na vse notranje organe, še posebej na pljuča, zato težko dihaš. Saj nisi edina, ne skbi. Ko se bo otrok enkrat (drži pesti, da se bo) spustil, boš tudi dihala lažje. Ko moje dete kolca, ga čutim vsepovsod, odvisno kje se nahaja, lahko pap ovem, da se mi še vedno ful obrača. Komaj čakam pregled v četrtek, da vidim, če je vse ok. Je pa mene poslala sedaj v laboratorij (v četrtek bom noseča 34 tednov). No, za vse tiste, ki nosite leče, sem ravno od okolista in je rekel, da niti pod razno ne smem imeti leč pri porodu, da niti očal verjetno ne bodo pustili.

_____________________________

Smo že trije, januarja bomo pa štirje :)!

(odgovor članu septemberka)
Neposredna povezava do sporočila: 4667
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 19:14:10   
butara
Zasanjana,
čestitam!!! Zelo lepega sinka imaš user posted image Pa prav nič se mu ne vidi, da bi bil prej rojen... pravi januarček je user posted image

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 4668
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 19:18:40   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: Ketrin24
sodelavci so me ful lepo presenetili res nisem mogla verjeti. Kupili so mi bon za S Oliverja
Za bebico so mi pa kupili bon za Baby centr,  pa še eno ful lepo vazico za v dnevno sobo. Tok sm bila presenečena,.da so mi solze same od sebe lile.

Imaš pa super sodelavce. Jaz od svojih ne pričakujem čisto nič, ker bom samo razočarana. user posted image  Jih pa toliko poznam, da vem da ne smem nič pričakovat. Pa jutri delam zadnji dan in ne bo nič posebnega, tako kot vsak drugi dan.


_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu Ketrin24)
Neposredna povezava do sporočila: 4669
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 19:21:01   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: piškamiška
Vprašanje za vas user posted image : ali ste šle že delati tretji test za tokso oz. v tretje dati kri za različne teste? Meni moja G nič ne reče oz. je zadnjič rekla, da je še čas.user posted image

Jaz sem bila pred enim tednom.

_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu piškamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 4670
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 19:25:26   
mml
zasanjana vse čestitke tebi in ostalim družinskim članom, Marc Julien  je pa pravi user posted image  in se mu čisto nič ne vidi, da je prišel na svet malo prezgodaj. Lepo se imejte in uživajte kar se le da user posted image

klepetka dobrodošla spet doma, lepo pridno počivaj in ne posnemaj zasanjane, ampak lepo počakaj na PDP user posted image

suzana meni je okulistka že prejšnjič rekla, da je boljše, da leč ne nosim že pred porodom in še po tem kakšne 14 dni, da se mi oči spočijejo. Imam pa dioptirijo -2 levo in - 0.5 desno in sem čisto lepo preživela user posted image

vaney mislim, da si ti spraševala glede čaja iz malinovih listov...pije se ga od doplnjenega 36. tedna dalje, najprej 1 skdoelico dnevno, po tem pa 2 user posted image

Sem si šla izmerit obseg trebuha in sem zdajle zvečer na slabih 96 cm, ne bi pa rajši o obsegu okoli riti in bokov user posted image , kilogrami tam nekej med 10 in 11 +, samo malo zaostajam za vami, ker sem ravno dobor napolnila 30. tednov, tako da me še čaka nekaj tednov...user posted image

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu butara)
Neposredna povezava do sporočila: 4671
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 19:49:56   
mml
No še to...sem dala fotke voščilnic v album...tiste za RD so šele ideja in so iz knjige, ostale so pa že resnične user posted image

Aja tokso...tretje testiranje, naj bi bilo med 32. in 36. tednom

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 4672
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 20:11:03   
vaney
Jaz sem pa ravno prej stala pred omaro in gledala, kaj vraga naj jutri oblečem za v službo. Nič mi ni udobno, prav so mi pa samo ene črne hlače in ene rdeče lanene. Bom pa šla v trenirki, kaj pa naj (delam v  vftcu). Zdaj pač ni več čas za šminkiranje.
Zasanjana, tvoj user posted image  je pa takoooo luškan. In sploh se mu ne vidi, da je prezgodnji. Veliko sreče in zdravja vama želim in čestitke celi družinici.

(odgovor članu mml)
Neposredna povezava do sporočila: 4673
   RE: Januarčice 08
19.11.2007 20:39:17   
katee
Zasanjana: vse čestitke tebi, očku in Zali!!! Ko sem brala tvoj post, so mi kar solzice tekle po licu - solze sreče, da je z vama vse super. Res je lep fantiček. Sedaj že jaz komaj čakam, da svojega user posted image  stisnem v naročje. Res, še enkrat vse čestitke in da boste srečni in zdravi!!!

Piškamiška: mene je G poslala na tretjo preiskavo za tokso, za hepatitis, pa še za ne vem kaj. Pa nisem jaz nič spraševala, me je G sama dala.ž

Klepetka: dobrodošla spet med nami user posted image user posted image user posted image

Drugače sem pa ok. Sem bila spet na masaži, pa me je spet full bolelo, ko smo razbijali vozle. Še v sredo, potem pa upam, da bo bolje. Zdaj grem pa počivat, sem bila spet cel dan na nogah - sploh ne upoštevam bolniške, joj kok sem smotana!!!

Lep večer vsem in uživajte!

(odgovor članu piškamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 4674
   [Brisano sporočilo]
19.11.2007 20:41:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Zasanjana)
  Neposredna povezava do sporočila: 4675
Stran:   <<   < Prejšnja stran  185 186 [187] 188 189   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  185 186 [187] 188 189   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?