|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice 2007
21.5.2007 11:03:34   
principessablu
pozdravljene,tudi jaz sem nova,prebiram vas sicer ze kak nekaj casa pa vendar mi ni nikoli uspelo nic napisati zaradi prenatrpanega urnika,sedaj pa 10 dni po porodu-cr-sem doma z malo dojencico Nikki,ki je na svet prijokala 11..05.2007,velika 46cm in tezka 3200g,..user posted image user posted image user posted image tudi jaz se soocam z enakimi tezavami kot ve,samo da je zame prvic-nikoli ne reci nikoli-ampak najbrz tudi zadnjic...zakaj?izcrpanost,financni problem-najemnina,brez sluzbe,starsi ki delajo cele dneve,se pravi  da nimam nikogar,ki bi jo lahko malo pocuval,imam partnerja,ziviva skupaj,je zelo prilagodljiv in potrpezljiv za razliko od mene...obcudujem zenske,ki imate vec otrok(3,4)complimenti..nevem kako zmoreteuser posted image imam tezavo oz.vec njih,pa zacnimo..
-problem z dojenjem,ni mleka,oz premalo pa se ta ji ni vsec,rada bi prekinila,ker je ze od samega rojstva na dodatku,vendar nevam na koga naj se obrnem za prekinitev?os.zdravnika ali ginekologa?
-kako uredim dokumente za malo Nikki,kam iti in kaj odnesti,da dobi rojstni list?
-ali katera pozna dobrega pediatra na koncesijo v Crnucah?
-kateri vrtec oz.jasli izbrati-Crnuce-vlogo oddati,ce pa nimam rojstnega lista?pa da ne bo prepozno?

vglavnem tolko enih vprasanj in strahu,da ne morem verjet kaj vse prinese dojencek,po naravi sem borka-oven-neustraslijiva v vseh stvareh in ponavadi mi problemi predstavljajo izziv,tokrat pauser posted image user posted image user posted image upam da mi bo uspelo prebroditi prve krize..neprespanost,zbujanje,dretje,strah pred iti ven na sprehod in nahranit otroka...ojoj sej bo boljse se tolazim,life goes on,in imeli bomo tako kot si bomo naredili...

P.S:la nostra vita e importante,ma adesso la vita dei nosstri bambini ancora di piu,amiamo gli col tutto il cuore...e vai...

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Majčice 2007
21.5.2007 12:32:36   
Putka
Dobrodošla princeska in Nikki!

No, na par vprašanj pa lahko odgovorim:
- glede dojenja - če vama ne gre in si prepričana, da želita prekiniti, se pač prekine. Ti pa povem, da je nama z Vesno po prven cr "steklo" šele nekje po treh tednih. Do takrat sem si pomagala z dodatki in prsno črpalko. Tako kot ti, sem bila trmasta in vztrajala, dokler se nisva ujeli


- rojstni list - dobiš po pošti, v porodnišnici te je obiskala matičarka, ki posreduje naprej podatke

- danes sem klicala na upravno enoto zaradi dokumentov - rabiš kopijo roj.lista, pa eno fotografijo in nekje v 10-14 dneh je dokument gotov. Jaz sem izgubila osebno, tako bom dala hkrati delati več stvari. Za obe punci sem se kar za potni list odločila, ker kmalu zaradi šengena z osebno ne bo možno več na jug


- glede financ - tudi midva sva bila pri prvem otroku bolj brezupna primera, potem pa se je vse uredilo. Dobila sva službo, s stanovanjem se je izšlo...Važno da se imate radi in otroček bo priden in zadovoljenuser posted image

Če te še kaj zanima vprašaj - zato smo tukaj.




(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Majčice 2007
21.5.2007 12:36:36   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: Eca

Spet smo padle na novo stran....a vse dojite, da nimate časa kaj napisatuser posted image ?

Lep teden želim!


Eca



Saj se bomo javile! Kam pa ti za cel teden? Pa ticker si zamenjaj, ker Janeza že krepko predolgo nosišuser posted image .

Pa dojimo se precej, vmes previjamo, malo rr preberemo, pa spet od začetka... Dopoldne še kar gre, popoldne pa je Vesna doma - ni par minut miru.

(odgovor članu Eca)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Majčice 2007
21.5.2007 18:40:17   
ajdaN
Hoj!

Kako ste? Pri nas bolj kriza! Ponoči skorajda ne spimo večuser posted image . Oz. prva runda še nekako gre, ko zaspi
(po kakšni urci in 100 poskusihuser posted image ) - spi nekje do polnoči, enih, potem pa gospa malica na dobro urco, potem je 15 minutk miru, pa godrnjanje, stokanje, jamranje, "renčanje"... do naslednje runde hranjenjauser posted image . Okrog petih, šestih kapituliram in jo vzamem v svojo posteljo, pa jošk v usta, da za silo oddremam kakšno urco.

In glede na nočno hranjenje se tamala seveda redi kot pujsek! V treh dneh je dobila 130g, tako da lačna ponoči definitivno ni. Kaj narest da bo spala, pa še ne vemuser posted image .

Tako da je tole 1000% zadnji otrok!!!

Danes ponoči je pa še tamal rjovel kot user posted image ! Jao jao! Upam, da bo kmalu kaj lažje!

Zvečer smo vsaj 3-4x na teden samiuser posted image . In vsakič mi nekdo pride pomagat, ker mi ni jasno kako naj sama obadva spedenam. Itak tamalega naj ne bi dvigala, tako da... Tamala se pa ravo tisti čas, ko gre Lovro spat, hoče nost!  V glavnem veselica!

No zdaj imam pa že tamalo v naročju, ker ornk nerga v košari, tako da bom zaključila.

Samo še pozdravček Principessiblu in mali Nikki!

Fajn se rihtajte!

< Sporočilo je popravil ajdaN -- 21.5.2007 18:42:33 >

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Majčice 2007
22.5.2007 11:12:57   
principessablu
pozdravljena ajdaN,vedi da nisi edina,jaz imam enake tezave,je na 3 ure kao,cez dan je kr pridna pa spi,ponoci ko bi pa clovek najbolj rabil pocitek,pa joka in se dere histericno,krcev naj ne bi imela,tako da ne vem kaj ji je,jo nahranim in previjem pa nic,gleda naokoli,igrala bi se...nocem jo pa navadit na najino posteljo,ker pol je pa zares konec intime,ni cudno da pari nimajo casa za razne igrice in da smo  na koncu ze tako obupani,da ....ah pa kaj bi govorili...

ti imas dva in pravis da je zadnji.no jat imam eno,in je zadnja..si ne predstavljam imet se enega,tako da velik srece pri vsem...se pisemouser posted image glavo po konci,sej samo se 18 let,pol pa kao zacnemo  mi mal zivetuser posted image

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Majčice 2007
22.5.2007 11:42:38   
iwa
Punce sam tolk da veste, lex je dans rodila alinouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Na majčicah sva redno aktivni le še midve s petrozg. Jest se tud počasi odpiram pa po malem me krči tko da v parih dneh bom tud jest na vrst!

Vsem želim veliko poguma in čimveč uspeha z dojenjem!user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Življenje je lepo!

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Majčice 2007
22.5.2007 15:22:31   
juniorka
Vsem lep pozdravček!
Nelson spi in celo v svoji postli! Večinoma se pa dojimo, ja, Ecauser posted image ! Jaz sem opazla, da je verjetno samo žejen včasih, ker po par požirkih zadrema... Ne vem, zdaj mu dam kapljice proti krčem v malo čaja po flaški in lepo spije, pa tudi moja zdravnica mi je rekla, da poleti pa res lahk dam prekuhano vodo malemu- če bo mel mehko glavico na vrhu- pomeni, da je žejenuser posted image  No, bomo vidli! Drugač sem jaz na antibiotikih- vnetje ušesa, ki se je začelo dan pred porodom, se nadaljuje, ko je usahnil ves adrenalin, pa še na očesu se mi je ječmenček naredil- no, bolj ječmen, ker komaj gledamuser posted image , da ne govorim o bolečinah.. Tako da smo ponoči nahranili malega, pol sem pa čla jaz v drugo sobo spat, dragi je pa čuval malega in ga tolažil, ko so ga krči matrali...

Tako je pri nas...

Kako pa ve punce, kilogrami pa to? Jaz sem na 10 manj, kot prej, apetita pa nimam nobenega... ampak dol pa tud ne gre! Trebuščka je še mal, ampak proti tretjemu dnevu, ko sem šla domov iz porodnišnice, je zdaj kul- takrat sem bla, kot da so mi pozabili še enga notri!
Čišča pa- a pri vas tudi kaj sluz v koščkih gre ven- mene je včeri kar strah ratalo, ko sem tisto zagledala, pa mi je mami rekla, da se pač čistim...

Ja, zdaj pa grem neki pojest, spat pa podnevi, ko je tudi naš priden tudi po dve uri skupaj, jaz ne morem...
Lep pozdrav vsem, ki berete!

_____________________________

11.11.09 ob 9.09 Leila 4065g in 58cm
1m: 5110g 60cm
2m: 6035g 62cm
3m: 6560g 65cm
4m: 7150g 70cm
6m: 8000g 74 cm
8m: 9000g 77 cm
11m: 10kg 80cm

(odgovor članu iwa)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Majčice 2007
22.5.2007 16:50:34   
Putka
Hej juniorka!

Glede kil - tudi men i je šlo s porodom -11kg, ostalo bo pa treba na težji načinuser posted image .

Čišča - normalno, da se tkivo lušči, torej koščki ki gredo ven so (podobno kot pri m) del odebeljene maternice, Je pa res kar malo grozljivouser posted image Vsaj prvič

Mi smo bili danes 5 ur zdoma, na upravni enoti in v centru Lj, smo rihtal moje zgubljene dokumente, pa bančne kartice, pa še novo osebno za Vesno in Katjo - hkrati sem pa še od vseh treh stalno prebivališče zamenjala. Zdaj smo še uradno družinica, ker smo bile prej vse 3 pri mojih starših prijavljene.

Bilo je pasje vroče, Katja se je vmes 1x zbudila in podojila, drugače pa je cukr ves čas spaluser posted image . Tako da smo že za kak Tivoli pripravljeneuser posted image

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Majčice 2007
23.5.2007 12:19:49   
iwa
Ja punce, spet ste padle na drugo stran, a je res pol tolk dela al kaj?user posted image

Ja se vidi da sam jest še očitno čakam na srečni dogodek pa se mam čas kratkočasit z RRjem! Pa srčno upam da bom tud jest kmal!
Vsem čestitam da se tako pogumno borite! Lepo naj vam gre in čimmanj problemov!user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Življenje je lepo!

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Majčice 2007
23.5.2007 16:36:14   
Putka
Jaz sem danes čist zanič!! Katja končno spi, dopoldne je sicer za kako uro zaspala, drugače pa je danes preveč budna. Sej se mi je zdelo, ko je bila že v trebuhu ful aktivna, da ne bo prav miren otrok. Pa je zaenkrat zelo dobro kazalo...

Se kaj zvečer javim, pa vidim da tudi ostale danes niste prav nič zgovorne.



(odgovor članu iwa)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Majčice 2007
23.5.2007 17:58:31   
petrinja
helou mamice!

Kako ste se utekle z malimi sončki? dojenje, previjanje, kopanje? jaz moram rečt, da dojenje gre super-se fino redimo, previjanje smo itak že profi, edino kopanje pa mi je šele v ponedeljek patronažna prvič pokazala, in ga bom danes zvečer prvič sama ( sam upam da ne bo preveč jokal, ker namreč tistega ''suhega'' umivanja s krpico ni kaj preveč maral ). Krčke smo imeli doslej le dvakrat-enkrat ko je mami smotana jedla zeleno papriko v solati -kisuser posted image , in pa ko je bila nuja in je dobil adaptirano mleko, pa ga je čisto zaprlo. Ampak mam pa super kapljice- sem kar angažirala mojo staro mamo, da mi jih prinese iz Trsta, imenujejo se namreč Mylicon, če slučajno katero zanima.

Drgač pa sem v ponedeljek večer in še delno noč preživela na urgenci, ker sem takoj ko sem podojila Matevža, in ga dala spat, začela tako dušit-vse znake sem imela kot infarkt, in sva poklicala moje starše ( mami je med.sestra na pediatrični, in obvlada dojenčkeuser posted image  ) da so poskrbeli za mojega misška-predvsem me je najbolj skrbelo za hranjenjeuser posted image , in pa nato rešilca zame. Na urgenci pa so rekli da je to zgaga, in da sploh ni nujno da te karkoli peče kot opozorilo, in da je to dosti pogosto po rojstvu, ker so notranji organi še itak čisto zmešani in ne na svojih položajih. tako da sem dobila 2 rupuruta, 2 lekadola in buscopan, pa kri so mi vzeli-in na ta izvid smo čakali zeeeelooo dolgo ( na urgenco prišla ob 11h, odšla ob 3h zjutraj ). No hvala bogu je blo pol vse v redu. Tako groznega občutka pa še ne!!!!! smo se pošteno ustrašli!!
No ne bom vas preveč v slabo voljo spravljala z mojimi '' dogodivščinami''...

Že kaj vozičkate?

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Majčice 2007
23.5.2007 18:39:39   
mravljica3
Pozdravljene punce! Vsem, ki ste že rodile čestitke. Žal nisem imela časa, da bi vas spremljala in vsaki posebej čestitala, kar ne pomeni, da nisem vesela za vas. Pri nas doma nam gre kar dobro, moja dvojčka bostra jutri stara 1 mesec. Dela je res veliko, vendar še vedno manj kot pri prvi punčki. Občasno imata krče, punčka malo bruha, vendar večji težav nimamo. Dojim oba in mi še ni potrebno dodajati. Upam, da tako ostane čim dlje.

Po dolgem času bom možu pripravila večerjo, zato se vam malo bolj posvetim drugič.
Lepo se imejte in čim manj težav pri negovanju malčkov.

(odgovor članu petrinja)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Majčice 2007
23.5.2007 19:25:56   
Putka
IZVIRNO SPOROČILO: petrinja
Že kaj vozičkate?


Jaz sem že kar dobra, tako da smo skoraj vsak dan zunaj. Naslednji teden se že s sodelavkami v Tivoliju dobim, kmalu pa še z majčicami, ane? Junija bi se pa res že lahko kaj dogovorile.

(odgovor članu petrinja)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Majčice 2007
23.5.2007 21:12:27   
juniorka
Hej punce!
Jaz pa imam problem! Mi mleko štrajka.user posted image user posted image  Ponoči, ko se na 4 ure al pa več podojiva, ga mam full, pol čez dan pa hoče itak jest na vsako uro in pol, pa zravn zadrema in se ne naje do konca, mleko se ne dela in pol mam do večera spraznjene joške in pol je jok! Tako da smo morali včeraj zvečer naredit adaptirano in je pojedel 100 ml, po 2 urah pa je še pri meni popil... Ne vem, a je samo tako zelo požrešen naš mali, ali res rabi tolkuser posted image  Mi je patronažna rekla, naj probam vsaj samo na 2,5 ure dojit, ampak ko ti otrok začne tulit od lakote, pa ga res ne morm pustit... pa ko je lepo zunaj, pol ga še nekako zamotim, ker v vozičku rad zaspi, ko pa sva notri, je pa druga pesem. Danes ni skoraj nič spal čez dan, zdajle malo drema! Res bi rada dojila, pijem full, a je mogoče zaradi antibiotikov kaj vplivauser posted image  Ne, vem..če ima katera kakšen nasvet, bom hvaležna!

Lepo se imejte...
Mi gremo prvič v LJ 13.6., ker imam g. pregled, če bo ktera vozičkala...

_____________________________

11.11.09 ob 9.09 Leila 4065g in 58cm
1m: 5110g 60cm
2m: 6035g 62cm
3m: 6560g 65cm
4m: 7150g 70cm
6m: 8000g 74 cm
8m: 9000g 77 cm
11m: 10kg 80cm

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Majčice 2007
23.5.2007 21:29:16   
juniorka
petrinja- to je blo pa res grozno zate, samo da je vse v redu!

kopali se še nismo, še vedno teče mal krvi iz popka, se pa zelo rad umiva!

pa pa


_____________________________

11.11.09 ob 9.09 Leila 4065g in 58cm
1m: 5110g 60cm
2m: 6035g 62cm
3m: 6560g 65cm
4m: 7150g 70cm
6m: 8000g 74 cm
8m: 9000g 77 cm
11m: 10kg 80cm

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Majčice 2007
24.5.2007 15:12:46   
kjava
Juniorka,tole z mlekom je pa res smotano.Saj bi ga ja moglo bit zmer več (povpraševanje- ponudba pa to).Kaj pa če mu poskusiš vmes dat malo čaja, da se ti dojke mal nafilajo?Mogoče je samo žejen. Mogoče so pa res antibiotiki krivi oz. to, zaradi česar jih jemlješ.

Naša Erika je tud še krvavela iz popka, pa smo jo vseeno kopali, zdaj je pa že itak nehala. Samo nisem čist prepričana, če je dobro, da jo zvečer umivam, se mi zdi ,da jo zbudi, namesto, da bi jo utrudilo in bi potem spala.

Pa kar ne morem verjet, kako je pridna punčka!

Na faksu mi pa nič kaj nočjo spregledat-skor vsak dan morm na kakšne vaje pa to. Pol moram pa ful tempirat, da glih preden grem Eriko podojim, nato pa spet norim domov, na naslednji obrok. Vožnje mam pa v eno smer pol ure, tko, da mi sam to vzame eno uro. Še dobro, da se tud s čajčkom malo potolaži.

No, ok, saj bo kmal konc faksa. Aja, pol pa izpiti user posted image

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Majčice 2007
24.5.2007 15:56:09   
iwa
Uh kjava kolk si pridna, maš novorojenko pa še tko pridna na faxu!user posted image user posted image user posted image user posted image Sej bo kmal bolš!

Jest mam tud še diplomo za dokončat a zej te dni ko čakam da naša miška končno ugleda luč sveta nč več ne morm delat, komaj čakam da jo vidim! Upam da bo kmal! Vsem ki mate svoje zakladke že v rokah želim vse najlepše in čimmanj težav!

Lep dan vsem!


_____________________________

Življenje je lepo!

(odgovor članu kjava)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Majčice 2007
24.5.2007 20:46:25   
Putka
Hej majčice!

A ste videle, da so se na nosečniškem forumu že sugar in Majchi javile? Jih v kratkem pričakujem tukaj..

Pa počasi gredo aktivne rr majčice vse v porodno. Rodila je tudi dodi - čestitke za dvojčkauser posted image user posted image user posted image

Se jutri kaj več javim, danes smo bili precej z doma. Zdaj pa se je otrok zbudil, že par minut joka v vozeku.

Aja, pa če bi se juniorka 13.6. kaj dobila- jaz sem za!! Zaradi mene pa lahko tudi že prej, če je katera za sprehod po Tivoliju ali kje drugje.

(odgovor članu iwa)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Majčice 2007
25.5.2007 9:47:20   
Anol
Živ,

Da se vam še jaz pridružim, sem šele danes zasledila tole temo, mi čas kar ne dopušča kaj preveč brskat po računalniku.
Moj dragi je šel danes v službo in je konec strežbe user posted image , hvala bogu starejši Ažbe rad hodi v vrtec, tako da sva z Galom sama.

Gal se tudi zelo rad crklja, kar malo preveč, pa tolk se jezi če ni na rokah.

Dojenje nama na žalost ne gre najbolje, ker mali ni preveč zainteresiran za hranjenje pri meni, ponoči pa sploh ni šans da bi jedel pri meni pride v poštev samo flaša. Ker je imel nizko porodno težo in ker je ob samem dojenju shujšal mu zato vedno ponudim še flašo.

Kopali smo se in ni nič jokal, ko ga je kopala patronažna, včeraj ko sem ga pa jaz mu pa ni bilo toliko všeč, se bo treba še potrudit.

No, toliko zaenkrat bo treba jet naštimat za jest.

Anol

_____________________________

Mojim ušesom najlepši zvok je smeh mojih otrok.

(odgovor članu Putka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Majčice 2007
25.5.2007 12:17:43   
iwa
Ja punce zej sem pa od nosečk majčic očitno sam še jest ostala. In ker se mi že noooooooooro vleče bom z vami kar klele čvekala ker se na nosečkah še redko kera oglasi. Danes je moj PDP o porodu pa ne duha ne sluha. Na čase kak krč a nič resnega. Joj jest bi pa že tko rada v roke vzela svojo user posted image . Upam da bo kmal! A mate kakšen pameten nasvet za pospešitev?!
Me veseli da ste fajn kar je pa težavic naj pa čim hitreje minejo!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Življenje je lepo!

(odgovor članu Anol)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Majčice 2007
25.5.2007 12:39:25   
tejč
Ojla, imam zelo malo časa, pa sej bo. Zagotovo se vam priključim, samo malo mi dajte dihat.user posted image

Maša je super, lepa in pridna. Ajša tudi se dobro drži. Dela je veliko. Možek pridno pomaga. Dojenje gre še kar, ne bom se hvalila. Bo, bo.

Punce, pozdravček od nas-danes smo že bili prvič zunaj.
LP

(odgovor članu iwa)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Majčice 2007
25.5.2007 15:33:07   
juniorka
Hojla!

kjava- hvala za vzpodbudo, ko poslušam, da ne rabjo čaja... bom kar po svoje nardila, saj redi se skor preveč, tako da je po moje res žejen... Ti si pa res pridna, jaz se še iz pižame preobleč ne uspem vsak dan, kaj šele, da bi kaj pametnega nardila, pred hišo pa me nihče v pižami ne vidi, ko vozičkam malega okol!

iwa- ti pa res moraš kmalu v p., ker si najbolj pridna na tem forumuuser posted image , samo se bojim, da te pol ne bo user posted image - mal heca... saj upam, da se nam kmalu ostale pridružijo

Vsem lep pozdrav!

_____________________________

11.11.09 ob 9.09 Leila 4065g in 58cm
1m: 5110g 60cm
2m: 6035g 62cm
3m: 6560g 65cm
4m: 7150g 70cm
6m: 8000g 74 cm
8m: 9000g 77 cm
11m: 10kg 80cm

(odgovor članu tejč)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Majčice 2007
25.5.2007 17:07:12   
iwa
Ja Juniorka maš provuser posted image user posted image user posted image zej se vidi da sm še fraj in da mam veeeeeelik preveč časa....upam da mi ga kmal zmanjka.....user posted image user posted image user posted image
Hvala za vzpodbudo!user posted image


_____________________________

Življenje je lepo!

(odgovor članu juniorka)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Majčice 2007
25.5.2007 18:09:54   
ajdaN
O Iwa upam, da res kmalu greš, da boš imela potem manj časauser posted image . Glede pospešitve pa meni ni nič nucalouser posted image . Lovro je zamujal 8dni, jaz pa naveličana kot user posted image ! Na srečo je vsaj Ana mejčkeno pohitela.

PRi nas vse po starem - tamala ga je spet celo noč srala, zdaj pa že cel dan spiuser posted image . Lahko njej! Jaz pa kot zombi! Zvečer je tudi problem zaspat - jo uspavam tudi po 1,5huser posted image . Da ne govorim o tem, da ponoči je na maksimalno 2huser posted image . KRIZA!

Drugač pa že veselo letamo naokrog - dokler je še oči doma, je treba izkoristit - samo še 2 dniuser posted image . Včeraj sem celo vozila naš "avtek". Sem prav pogrešala vožnjo.

Edino ne vem še, kako sfolgat obadva in kako oba sama dat spatuser posted image . Ker tamala se ponavadi tisti čas hoče nosit, Lovro pa tudi rabi enih 20 minutk, da ga zrihtam in da popije flašo. Upam, da bo čez kakšen mesec boljše.

Danes jo bomo prvič skopali - bomo imeli kar družinsko kopanje. Lovro v veliko banjo, Ana v malo, pa vsak svojega zrihtava pa spat. 

Lovro v ponedeljek začne "služit". Do sedaj sem ga imela skoz pri sebi, v ponedeljek pa začne z varstvom. Malo pri naših, malo pri tašči. Zaenkrat za dober mesec, potem pa upam, da bom že lahko oba sfolgala in bo pri nama doma. Malo sva razmišljala, da bi ga dala v jeseni v vrtec, ampak po drugi strani pa hočem izkoristit tele trenutke, ko je lahko pri meni, tako da bo šel drugo leto. Pa mogoče še Ana.

Dojenje zaenkrat laufa. Kljub kroničnem pomanjkanju spancauser posted image . Če ne bo šlo, bo pa dobila flašo. Jaz se sploh ne sekiram glede tega. Tudi Lovru smo že od rojstva zvečer dodajali, pa občasno še čez dan, pa je v 16m pokasiral samo par manjših prehladov, in eno vnetje ušes. Tako da jaz nič ne verjamem v to, da so dojeni otroci bolj odporni. Kakor kateri.

Juniorka tudi meni, je patronažna rekla, da naj probam potegnit med dojenji vsaj na 2,5h. Ja itak! Če je tamala pokonci hoče jest na 1h! A naj jo zdaj pustim da se dere al kaj?! PA po mojem ni žejna, ker kar konkretno vleče. Sicer potem velikokrat polije, ampak kaj naj.

No uživajte!

(odgovor članu iwa)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Majčice 2007
25.5.2007 22:37:56   
Putka
Dober večer!

Evo, jaz pa jutri sama z dvema puncama! Moj dragi gre po 20-ih dneh prvič v službo - za cel dan, od 7h zjutraj do 7h zvečeruser posted image . Moja starša gresta na morje, k sreči se je sestra napovedala, da bo prišla za kako urco. Pomoje bo za kosilo kakšna hitra pašta ali ravioliuser posted image . Če bo čas za kaj skuhat.

Mogoče res mal preveč paniko zganjam, na koncu se bom itak morala navadit. Pa sej vsem z več otroki znese za vse poskrbet. Samo ta prvič pa lahko malo pojamram, ne?

Danes sem se najedla češenj direkt z drevesa, pri prijateljici pod Šmarno goro. Bom šla vsaj na wc lahkouser posted image A ima še katera težave s prebavo? Jaz sem fasala hemoroide, tako da zdaj na sebi preizkušan zdravilo od naše firme. Dovolj o tem.

Da ne bo samo o dojenčkih - imam že ene 14 dni novo kuhinjo, še nisem uspela pfotkat. Ko pridfem do tega, bom dala v album, da se malo považim in pohvalim - na kar sem čakala par mesecev - sej veste koliko se vse te renovacije vlečejo.

Lahko noč!

In dobrodošle vse tiste majčice 2007, ki ste se nam pridružile po porodu. In iwa, daj pridi že na tale forum, tam med nosečkami je prav pustouser posted image .

(odgovor članu ajdaN)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?