|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Moj porod z ULTIVO
7.9.2007 11:38:21   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: *tajda*

Vsaka ima pravico odločat kako bo rodila in prav je tako.user posted image Tud za Cr se da zmenit.Vedno se pa najde nekdo ki pridiga.user posted image



Definitivno, ampak fajn je poznat vse detajle, da se lahko odlocis.

Pa a ste ful prepricane, da zdravnik VEDNO dela v dobro vas? In ce ima dve moznosti, lahko se vedno izbere eno drugo. Vse je v marketingu, tudi zdravila, to se morate zavedat.

Kakorkoli, ce bo se katera imela kaksno vprasanje, sem dosegljiva na ZS. Tukaj sem OFF.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: Moj porod z ULTIVO
7.9.2007 12:14:12   
Tanayya29
Tut za CR se da zmenit,sam ne vem če ne sam Helena Blagne?user posted image he he.....
baje se prav slednje odločajo za to obliko poroda ;)...

no,vsak po svoje se odloča,tako da je res brezveze se kregat ,kaj keri paše itd....

mamina kolegica mi je tudi odsvetovala porod z EA,pa je anastezistka,medtem,ko moj G. in anastezist,ki sem bila pri njemu na razgovoru,sta odločno za..
no,sicer sta oba moška,pa pravita,da full manj boli...user posted image
no,če bi rojevali moški bi to že zdavnaj uvedl,tako kot v tujini,kjer je to že stalna praksa...
pri nas,pa še vedno forsirajo naravni porod...

jaz imam PDP čez 8 tednov..in še zdaj ne vem kaj bi...

lep pozdrav


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: Moj porod z ULTIVO
7.9.2007 15:45:35   
sinnerka
v bistvu zakaj bi me moglo nevem kako bolet??? če ni nujno???  otrok bo mel več koristi od mene v tistih prvih minutakh če nebom tam ko neka cota izmučena od bolečin pa tečna.

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: Moj porod z ULTIVO
7.9.2007 16:25:21   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: sinnerka

v bistvu zakaj bi me moglo nevem kako bolet??? če ni nujno???  otrok bo mel več koristi od mene v tistih prvih minutakh če nebom tam ko neka cota izmučena od bolečin pa tečna.



Zakaj? Da manj skodis otroku? Cisto mozno, da bo otrok zaradi tega zaspan in se ne bo mogel dojiti, pa bos imela vec tezav, cetudi bos "spocita". Jaz sem imela dva dokaj tezka poroda, pa ne bi bilo nic drugace, ce bi me nefilali.

Bolecina ima svoj namen. Nisem pristas tega, da bi se morale porodnice ful mantrat, ampak za vsako ceno brez bolecin na racun otroka, ne vem no..


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu sinnerka)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: Moj porod z ULTIVO
7.9.2007 16:49:31   
Anonimen
o moj bog....
kot ponavadi najbolj udarjajo tiste,ki same sploh nimajo izkušenj!

jaz sem rodila z EA in moj porod je bil fantastičen,v primerjavi z prvič,ko sem se matrala in je bil moj porod prava polomija...zadnje 4 ure se sploh ne spomnim...
tako,da,če bi šla še enkrat se definitivno odločim za EA.

tako,da mislim,da je prav ,da vsaka,ki se odloči za kakršnokoli obliko lajšanj bolečin,naj se dodobra pogovori z svojim zdravnikom(ginekolog,anastezist,kdorkoli že).

Verjetno bojo prav oni najbolj strokovni,se vam ne zdi???

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: Moj porod z ULTIVO
7.9.2007 16:56:05   
Slončica
Živimo v dobi napredka in meni osebno se zdi logično da me ne bo bolelo če ni treba.Rodila sem z EA in naslednjič ko bom bom preštudirala možnosti z ultivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: Moj porod z ULTIVO
7.9.2007 17:44:22   
Anonimen

Zakaj? Da manj skodis otroku? Cisto mozno, da bo otrok zaradi tega zaspan in se ne bo mogel dojiti, pa bos imela vec tezav, cetudi bos "spocita".


jaz lahko samo povem, da moj otrok, ni bil nič zaspan in da to, da sem bila čisto spočita je ne samo meni dosti pomenilo, ampak tudi otroku. pa tudi tokrat sem imela preveč mleka in sva se že v porodni takoj dojile in ne kot pri 1., ko sem bila od šoka zaradi hudega poroda čisto hin in živčna, in skoraj brez mleka.  

(odgovor članu Seven*)
  Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: Moj porod z ULTIVO
7.9.2007 17:47:42   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

o moj bog....
kot ponavadi najbolj udarjajo tiste,ki same sploh nimajo izkušenj!

jaz sem rodila z EA in moj porod je bil fantastičen,v primerjavi z prvič,ko sem se matrala in je bil moj porod prava polomija...zadnje 4 ure se sploh ne spomnim...
tako,da,če bi šla še enkrat se definitivno odločim za EA.

tako,da mislim,da je prav ,da vsaka,ki se odloči za kakršnokoli obliko lajšanj bolečin,naj se dodobra pogovori z svojim zdravnikom(ginekolog,anastezist,kdorkoli že).

Verjetno bojo prav oni najbolj strokovni,se vam ne zdi???



Ta drugic sem na 8 cm zahtevala EA in jo dobila. Do 8 cm je bilo znosno. No, ampak potem sem pa tako ze rodila.. Nisem proti lajsanju bolecin, sem ze napisala. In tudi dosti bolj naklonjena sem EA kot Ultivi.


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: Moj porod z ULTIVO
8.9.2007 15:30:10   
Martinčka
ojla sevenRR,

sam zanima me zakaj si bolj naklonjena EA kot ultivi. sicer sama nimam nikakršnih izkusenj, pa vendar sem do zdaj razumela da ima ultiva manj stranskih učinkov in da se porod še vedno normalno čuti, vendar se stopnja bolečine zmanjša.
hihi jst se že vnaprej sekiram kak bom rodila pa še nosečka nisem;)

pozdravček

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: Moj porod z ULTIVO
8.9.2007 19:43:15   
*tajda*
Martinčka najboljš da kontaktiraš z anastezistko v porodnišnici kjer imaš namen rodit in jo povprašaš o vsem zvezi z ultivo in pa v zvezi z epiduralno.tako boš lahko pretehtala kaj je bolje zate oziroma pluse in minuse obeh.Tako boš dobila boljši odgovor kot tukaj.user posted image

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: Moj porod z ULTIVO
10.9.2007 19:18:31   
neja.bor2007
Se popolnoma strinjam z Tajdo!
jaz sem prvič rodila brez EA in drugič z EA.O razliki ne bom pisala,ker je že veliko napisanega.Vsekakor vsaki priporočam epiduralno!
Najbolj strokovn in utemeljen odgovor ti da le anastezist!


(odgovor članu *tajda*)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: Moj porod z ULTIVO
14.9.2007 21:57:26   
kaya2007
men je pa full smešno, da se vedno ko je govora o EA in drugih lajšanjih bolečin (pa tudi pri drugih temah) pojavijo osebe, ki pridigajo kako je to škodljivo, kolk je bolje če je naravno itd. pa po možnosti sploh nobenih izkušenj nimajo. ne vem, jaz te forume razumem kot izmenjavanje izkušenj, ne pa da se moralizira in pametuje. na živce mi gre, če nekdo sprašuje katero kašico naj kupi, potem ji pa napišejo odgovor v smislu jaz ne kupujem kašic, ker so nezdrave...halooo! sej ni o tem govora! mal sem zabluzila, mapak sej razumete moj point...

mi je pa tudi smešno kako v tujini nič ne komplicirajo...meni so v avstriji dali EA ko sem jaz hotela in ne ko se je njim zdelo, plačala nisem nič itd. itd. pri nas te pa vsi čudno gledajo, če si hočeš malo olajšat delo user posted image

(odgovor članu neja.bor2007)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: Moj porod z ULTIVO
17.9.2007 21:44:15   
picola1
Zanimivo pri vsem tem se meni zdi to, da sta Ultiva in EA samo ena od najboljših načinov lajšanja bolečin. V tem je fora. Tudi če se boste odločile za porod brez EA in Ultive, boste po vsej verjetnosti dobile zdravila proti bolečinam (najprej Dolantin pa še kaj najbrž, če je porod daljši (ne vem točno,kaj...najbrž pa od porodnišnice do porodnišnice različno). Edina razlika bo ta, da ta zdravila manj pomagajo. Vplivajo na otroka pa po moje vsa zdravila. Tako da tiste, katere so proti Ultivi in proti Ea (zaradi vpliva na otroka), so potem za popolnoma naraven porod brez vseh zdravil. Po moji logiki.
Morda pa se motim...user posted image

(odgovor članu kaya2007)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: Moj porod z ULTIVO
11.1.2008 19:09:42   
mergetka
Ali lahko prosim še kakšna mamica, ki je rodila zadnje čase,  pove, kakšne so njene izkušnje z ultivo?

Lep pozdrav

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: Moj porod z ULTIVO
12.1.2008 0:00:18   
TheAngel
Jaz sem septembra v Kranju.
Grem takoj jutri šeenkrat.

Ko sem prišla sem rekla da bi ultivo in med čakanjem sem dobila klistir in ostale kolobocije. Medtem je prišel anesteziolog in je rekel, da če še lahko zdržim naj pač se pomatram če ne pa da mi jo da takoj. Pa sem še nekaj časa s kletvicami speljala čakanje ko ni šlo več sem šla pa tja.
Mi je dal lepo v roko črpalko ko se popadek začne pritisneš in to je to. Si pa na aparatih pa pulz pa pritisk pa otrokov tako da sigurno ne more biti nič narobe. Piska ko nor če je kaj... pri meni je malčku preveč padel pulz tako da so mi jo potem vzeli ampak res super super super reč... Grem takoj spet rodit.
Bolelo pa je nekje hmmm preden mi jo je dal ene 8 potem pa ene 2/3 in na koncu .... malo več heh


_____________________________

Kako lepo je biti v troje...

(odgovor članu mergetka)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: Moj porod z ULTIVO
16.1.2008 16:40:31   
katka37
Ve mogoče katera če je treba ultivo na Ptuju plačati?

(odgovor članu TheAngel)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: Moj porod z ULTIVO
28.1.2008 10:30:32   
Nevaeva
Sicer je moj PDP še daleč ampak vseeno že sedaj razmišljam o načinu lajšanja porodnih bolečin. Ker izbiram med EA in Ultivo naj povem, da sem slišala, da sicer EA zmanjša bolečine za 90% ampak pravijo da je potem porod lahko daljši in da se jih lahko cca. 17% konča ali s CR ali z rezom presredka ali z vakumom, ker porod počasneje napreduje.

A mogoče veste na kakšen način porodnica ki živi v Ljubljani pove, da želi roditi npr. v Kranju?

Pa hvala za vsak odgovor!

(odgovor članu katka37)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: Moj porod z ULTIVO
28.1.2008 10:44:30   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Nevaeva
A mogoče veste na kakšen način porodnica ki živi v Ljubljani pove, da želi roditi npr. v Kranju?


Nič ni treba govoriti, ti se samo odpraviš v željeno porodnišnico - s popadki ali recimo napotnico za hospitalizacijo ali npr. sprožitev poroda, ki ti jo izda tvoj G. V najbližjo porodnišnico te odpeljejo kvečjemu, če pokličeš rešilca, drugače imaš popolnoma proste roke - pač odvisno od nuje user posted image

(odgovor članu Nevaeva)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: Moj porod z ULTIVO
28.1.2008 21:53:35   
Paštetka
To je res, vendar, če želi roditi z EA ali Ultivo se mora zmeniti, kje bo rodila, da bodo pripravljeni.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: Moj porod z ULTIVO
28.1.2008 21:59:51   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka
To je res, vendar, če želi roditi z EA ali Ultivo se mora zmeniti, kje bo rodila, da bodo pripravljeni.


Imaš prav user posted image  Sem čisto spregledala prvotno temo user posted image  Če gre za porod z EA ali Ultivo, je pa resnično treba prej "pripraviti teren" user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: Moj porod z ULTIVO
1.2.2008 11:34:55   
willma
Mene zanima ali katera ve, da se lahko daje odmerek ultive na 15min recimo. Ali je bolje da redno na 2-5min?

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: Moj porod z ULTIVO
1.2.2008 19:12:29   
Paštetka
odmerek ultive ti dajo takrat, ko ti želiš. Če želiš lahko tudi na pol ure user posted image . Je pa največ na 2 minuti. Navzgor ni meje. user posted image Torej glede na to kako te boli, oz. je popadek poveš in ti dajo. Če pa je črpalka si pa pač pritisneš na 15 minut. Jaz sem imela na začetku tudi nekje na 15 minut, potem sem pa tudi po 4 popadke uspela predihati brez ultive. Na koncu, pa smo šibali vsakega user posted image , vendar največ na 2 minuti.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: Moj porod z ULTIVO
2.2.2008 10:41:24   
willma
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

odmerek ultive ti dajo takrat, ko ti želiš. Če želiš lahko tudi na pol ure user posted image . Je pa največ na 2 minuti. Navzgor ni meje. user posted image Torej glede na to kako te boli, oz. je popadek poveš in ti dajo. Če pa je črpalka si pa pač pritisneš na 15 minut. Jaz sem imela na začetku tudi nekje na 15 minut, potem sem pa tudi po 4 popadke uspela predihati brez ultive. Na koncu, pa smo šibali vsakega user posted image , vendar največ na 2 minuti.

Hvala Paštetka.

Še nekaj, kaj pa so ti povedali glede vpliva Ultive na otroka?

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: Moj porod z ULTIVO
3.2.2008 18:58:58   
Paštetka
Debato o vplivih Ultive otroka si lahko prebereš na prednjih straneh. Moja pupa, ni imela nobenih stranskih učinkov oz. ni bilo vpliva nanjo.

_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu willma)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: Moj porod z ULTIVO
12.2.2008 9:56:57   
arsha
Mene pa zanima, če morda katera ve, kako Ultiva v farmakološkem smislu deluje (substanca, prijemališča v živčnem sistemu)?

Thx

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Prihaja Baby Expo sejem za nosečke in bodo...
Nosečke in mamice pozor! Rezervirajte si datum 13. april. V Ljubljano prihaja že drugi Baby Expo, sejem za bodoče in mla...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?