|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  197 198 199 [200] 201   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Majčice '08
14.1.2008 9:31:29   
narava
IZVIRNO SPOROČILO: barbaw

Joj. škrat. Ni meni noga počrnela, enmu sosedu je.


ja, ja..zdej je kao skrat kriv, dejansko si  pa hotla se en post napisat, da bi bla ziher 200-ica! user posted image  joj, hecam se..

_____________________________

Recept za zdravo pridobivanje zobkov: 12 neprespanih noci, 14 dni vrocine, 36 ml sline, 24 ur tecnobe in mamica s 6l kave in podocnjaki.
Kuhati cca 6 mesecev pri 38,5-39, od cca enih zjutraj do petih.
Uspeh zagotovljen!

(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 4976
   RE: Majčice '08
14.1.2008 9:34:07   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: narava

IZVIRNO SPOROČILO: barbaw

Joj. škrat. Ni meni noga počrnela, enmu sosedu je.


ja, ja..zdej je kao skrat kriv, dejansko si  pa hotla se en post napisat, da bi bla ziher 200-ica! user posted image  joj, hecam se..


Neeeee, to si bila ti user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu narava)
Neposredna povezava do sporočila: 4977
   RE: Majčice '08
14.1.2008 9:34:47   
narava
slucajno je ratala! user posted image user posted image  skrat je krivvvvvvvuser posted image

_____________________________

Recept za zdravo pridobivanje zobkov: 12 neprespanih noci, 14 dni vrocine, 36 ml sline, 24 ur tecnobe in mamica s 6l kave in podocnjaki.
Kuhati cca 6 mesecev pri 38,5-39, od cca enih zjutraj do petih.
Uspeh zagotovljen!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4978
   RE: Majčice '08
14.1.2008 9:36:23   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: narava
slucajno je ratala! user posted image user posted image  skrat je krivvvvvvvuser posted image


Ja, jaaaaaaaaaaaaaa user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 
Madona, ampak smo pa pridne: na približno polovici nosečnosti smo naklofale toliko strani user posted image user posted image

(odgovor članu narava)
Neposredna povezava do sporočila: 4979
   RE: Majčice '08
14.1.2008 9:40:55   
barbaw
Zdaj pa lahko odpremo drugi del?! Pa je bil vseeno škrat user posted image

V "našem" hoferju pa nas je bilo 5 mamic in ena babica. Nič gužve pa fajn je, ker je malo izven mesta in nikoli (skoraj) ni gužve. Tukaj so imeli pisane bodije od 62 naprej, ampak pri mojih izkušnjah bodo 62/68 kratki rokavi že mimo, ker so toliko veliki, da bo že premrzlo. Jaz sem si premislila in jih kar lepo odložila nazaj kljub lepi izbiri. Ta male pa so imeli samo bele. Bom prvo naredilo inventuro, ker ta mali ni imel toliko temnih fantovskih stvari in tudi ne samo modrih.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 4980
   RE: Majčice '08
14.1.2008 10:10:24   
Anonimen
Punce,

jaz že pridno po malem nakupujem za našega user posted image , in ker je to moja prva user posted image , sem malo zgubljena user posted image .
Potrebujemo več dolgih ali kratkih rokavov user posted image
Kupujete stvari od 0 - 1 meseca user posted image , ali večje stvari od 1-4 meseca user posted image .
Vse kar sem do zdaj kupila, mi mami pravi, da bo mojemu user posted image  premajhno, kupila pa sem res 0-1 mesecauser posted image user posted image .

Estrella: 30.1. 3D, superca tudi jaz komaj čakam da grem, ker mi ta moja G itak, nič ne pokaže, tukaj pa mi bodo morali vsaj kaj pokazati za 110 EUR??Kje ga boš delala?
Martina25: dobro opravi na GP
****: draga ti nam kar piši, verjamem da kar vse z veseljem beremo o nosečnosti z čisto drugega konca sveta.

No bom končala, da ne bom predloga.

lp

(odgovor članu barbaw)
  Neposredna povezava do sporočila: 4981
   RE: Majčice '08
14.1.2008 10:12:17   
TamaraJ
Sej mislim, da nas bo moderator obvestil preden bodo zaprli temo. No, zdej pa akcija za naslednjo 200-tkouser posted image user posted image

_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu barbaw)
Neposredna povezava do sporočila: 4982
   RE: Majčice '08
14.1.2008 10:14:20   
TamaraJ
edinaos... malo nazaj smo se pogovarjala o tem, kaj kupiti. Mislim, da vsaj 10 strani nazaj.. malo poglej (sem nekje celo jaz en roman napisala o cujnah). Sicer pa je zelo uporaben seznam od Katine. Ga grem poiskat.

_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 4983
   RE: Majčice '08
14.1.2008 10:16:44   
Anonimen
A  dr. Pušenjaku se gre lahko na 3D?
Sem klicala v PO, pa pravi da še vedno vse zasedeno vse do aprila...user posted image
Domžale pa so full drage (110 EUR)user posted image , imate še kakšne naslove, za 3Duser posted image .

lp

(odgovor članu TamaraJ)
  Neposredna povezava do sporočila: 4984
   RE: Majčice '08
14.1.2008 10:32:01   
jana81
ja na Dobrni imajo 3D-stane 80 eur, pa ena mi je rekla da je v Velenju tudi, sam morem najdit številko pa pokličem in vprašam...jst grem na Dobrno.

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4985
   RE: Majčice '08
14.1.2008 10:39:25   
TamaraJ
IZVIRNO SPOROČILO: Katina

Za pokušino vam pošiljam en primer seznama potrebščin  (kopiran od: FEBRUAR 2008 – pina-1), se mi zdi kar dobro narejen (razen kombinezona, ki ga me maja ne bomo uporabljale, pa mogoče rokavičk, da se ne bi dojenček praskal). Fino bi bilo, da ga malo pokomentirate.

1.OPREMA:
- VOZIČEK
- AVTOSEDEŽ
- TORBA ZA POTREBŠČINE (naj bo s čimveč predali)
- ZIBELKA ali KOŠEK ali POSTELJICA + POSTELJNINA (najbolje sposojeno, ker naš je spal 2x v zibki, hvalabogu sposojeni) 
- MIZICA ZA PREVIJANJE + previjalna blazina
- BANJICA (samo ne kupovat tiste za dojenčke, ker je zelooo malo časa uporabna. Najboljša je navadna banjica za cujne)


Komentarji: Pri vozičku se prepričajte, da gre v prtljažnik od avta!!!! (z vso pripadajočo opremo)! Nekatere mamice odsvetujejo uporabo košare za voziček, ker je uporabna le kratek čas in le, če zunaj ni prevroče. Zibelka in košek se tudi uporabljata manj časa, zato nekatere priporočajo, da otrok spi od začetka v posteljici.
 
2.PRIPOMOČKI ZA HRANJENJE:

- STEKLENIČKA ZA HRANJENJE (kupiti eno ali max dve. Raje kasneje, če ali ko jo potrebujete. Jaz ga do 6 meseca nisem, ker sem polno dojila.)
- ŠČETKA ZA ČIŠČENJE STEKLENIČK
- DUDA ZA NOVOROJENČKA - 2 kom
- CUCLJI z različnimi velikostmi luknjic

Komentarji: Nekatere priporočajo Aventove, druge NUK stekleničke - v bistvu je vseeno, le da imajo cucelj za novorojenčka. Kupiš jih po potrebi, če dojenje ne steče. Dude izdelujejo iz silikona in kavčuka. Silikonske prodaja Avent, kavčukove pa Chicco. Slednji ima dudo, ki sicer ni lepa na pogled, je pa popolnoma mehka in se dojenček lahko tudi uleže nanjo.

3.OBLAČILA:
- TETRA MAJČKE , body – 10 kom (za na kožo) – št. 56/58/62
- MAKO MAJČKE – 5 kom (za čez)
- ŽABICE bombažne – 4 kom
- NOGAVIČKE – 4 kom
- KAPICI tetra ali mako – 2 kom + 2 volneni kapici za čez (za nas ne pridejo v poštev volnene)
- COPATKI – 2 kom (ne rabimo po moje...samo nogavičke)
- PAJACEK PLIŠ – 5 kom (bombaž raje, ker bo toplo. Morda max dva za rezervo)
- BRISAČA ZA PO KOPANJU,(S KAPUCO)
- PAJAC oz. KOMBINEZON ZA VEN (ne rabimo)
- PLENICE, TETRA – 20-30 kom (za široko povijanje, nego)
- PLENICE, npr. Pampers Newborn 1 ali BOMBAŽNE PLENICE
- POVIJALNE PLENICE - 10 ( lahko manj, če samo na začetku povijamo na široko; jaz sem do 7.meseca v tetra in sem jih rabila 10, drugače je 10 preveč) 
- ODEJICA – 2 kom
- SLINČEK – 2 kom (Hmmm, po 6 mesecu raje 10user posted image )
- ROKAVIČKE ZA DOJENČKA - če se bo praskal z nohtki 

Komentarji: Nekatere pravijo, da spalna vreča ni potrebna, druge pa da je bolje, da navadiš dojenčka na njo zgodaj, preden začne s sebe odrivati odejico. Namesto mako in tetra majčk mamice raje uporabljajo kar bodije. Bodije je priporočljivo kupovati s stranskim zapenjanjem, da se ne mučiš z oblačenjem čez glavico. Plenice za enkratno uporabo kupi le en zavoj, če bo dojenček slučajno imel alergijo ravno na to vrsto plenic. Pajacke je priporočljivo imeti tudi bombažne, ne samo plišaste, ker je v njih lahko prevroče.

4. KOZMETIKA:
- OTROŠKO MILO za kopanje dojenčka (trdo), ALI OLJNA KOPEL (jaz sem imela samo olje, nič šamponov)
- MLEKO za po kopanju (Hmmm, raje ne. Naj se koža čimkasneje navadi na kreme. razen če ima otroček zelooooo suho kožo. Meni je zakon Ribidermin)
- MANDLJEVO ali OLIVNO OLJE ali BEPANTHEN LOSION
- HLADILNO MAZILO za ritko (najboljše iz lekarne: zame)
- 70% ALKOHOL (za razkuževanje toplomera, mizice, popka)
- FIZIOLOŠKA RAZTOPINA (čiščenje popka in nosu)
- TETRA KRPICE – 12 kom
- ŠKARJICE ZA NOHTKE, ALI ŠČIPAČ
- GLAVNIK in KRTAČKO (ja, če ima laske. Naš jih do 1 leta ni imel)
- ROBČKI za nego ritke (čimkasneje; na začetku je dovolj topla voda in vatka)
- VATA (za »nacufati«)
- PALČKE – bibe (debele)
- MAZILO BEPANTHEN – roza (za celjenje bradavic in za dojenčka)
- LANOLIN MAZILO ZA BRADAVICE
- ZA ČIŠČENJE NOSU; npr. Sterimar iz lekarne (najboljše brizga, fiziološka in pumpica)
- KAPLJICE PROTI KRČEM; npr. Sap simplex iz lekarne (najbolje je prekuhati (pustiš nekaj časa povreti) polovico lovorjevega semena z dodatkom otroškega čaja; komarček,janež, kumina, koriander in pustiti, da se ohladi na ''mlačno''. Baje zelooo pomaga. Za probat je)

Komentarji: Nekatere so za, druge proti robčkom za ritko - če je ritka občutljiva, se robčki odsvetujejo, drugače pa naj bi se uporabljali v glavnem na kakšnem potovanju. Palčke za čiščenje noska in ušes se odsvetujejo - namesto tega se priporoča uporaba svaljka vate. Kapljice proti krčem kupiti po potrebi.

5. OSTALO:

- TERMOMETER ZA VODO
- TERMOMETER ZA MERJENJE VROČINE – klasični (ušesni je zakon!!)
- Babyphone ali Angelcare
- ROKAVIČKA ZA KOPANJE DOJENČKA
- TEHTNICA ZA DOJENČKA - ni nujen pripomoček 

Komentarji: Babyphone in podobne zadevice kupi po potrebi - odvisno od tega, ali je novorojenček v drugem prostoru, ko spi... Termometer je najbolj priročen/drag tisti, ki meri temperaturo v ušesu, ni pa nujno potreben pripomoček. Povsem dovolj je navaden digitalni termometer, ki meri temperaturo pod pazduho. Tehtnica tudi ni nujen pripomoček, saj na začetku lahko svojo prinese tudi patronažna, nato pa dojenčka tehta pediater.

6. ZAME:
- NEDRČEK ZA DOJENJE – 2kom
- BLAZINICE ZA V NEDERČEK
- PRSNA ČRPALKA – 1kom - kupi po potrebi
- NASTAVEK ZA BRADAVICE - kupi po potrebi
- VLOŽKI ZA V PORODNIŠNICO - bombažni Vir 80 (teh si pa le vzemite nekaj paketov-neprecenljivo)
- KREMA ZA BRADAVICE - lahko uporabljaš Bepanthen
- NAPIHLJIV OBROČ ZA PLAVANJE - po potrebi, če boš šivana  (super stvar, da lahko vsaj ješ sede)

Komentar: Prsno črpalko kupi po potrebi, če bo treba črpati in shranjevati mleko. Krema za bradavice je lahko Bepanthen ali pa krema z lanolinom (tole je)- za slednjo pravijo, da se bolje obdrži na bradavicah in da je pred dojenjem ni potrebo spirati. Nedrček kupi le 1 kom s čim manj šivi, drugi kos pa, ko bo znana številka :)) Jap!

7. ODHOD V PORODNIŠNICO
POTREBŠČINE
- OSEBNA NEGA (milo, zobna krtačka, pasta, glavnik, krema, vazelin za ustnice, brisača, krema za bradavice)
- NEDRČEK ZA DOJENJE in BLAZINICE
- NOGAVICE
- COPATI (z debelim podplatom, da se lahko zmočijo)
- MOBITEL + POLNILEC
- BOMBAŽNI VLOŽKI Vir 80
- KOPALNI PLAŠČ, po potrebi (za Postojno baje ni treba; vsaj 4 leta nazaj ne)
- hlačke za enkratno uporabo (dobiš v porodnišnici... samo malo skopi so)
DOKUMENTI
- NAPOTNICA ZA PORODNIŠNICO
- NAPOTNICA ZA REŠILCA
- IZVIDI: KG-Rh, WaRe (originali!)
- MATERINSKA KNJIŽICA
- ZDRAVSTVENA KARTICA
- OSEBNI DOKUMENT
- POROČNI LIST
- POTRDILO ZA SPREMLJEVALCA, ČE BO ZRAVEN

Komentarji: V porodnišnici dobiš spodnje hlačke, vložke, spalno srajco... Če pa mamica biva tam dalj časa in bi si rada npr. umila lase, se priporoča, da s seboj prinese sušilec za lase, ker ga tam baje ni.

8. ODHOD IZ PORODNIŠNICE (prinese nekdo pred odhodom):
ZA DOJENČKA
- 3 TETRA PLENIC
- 1 POVIJALNO PLENICO
- 2 PLENICO ZA ENKRATNO UPORABO
- ODEJICA
- BODI Z DOLGIMI ROKAVI
- KOMPLETEK (hlačke + jopica ali majčka)
- COPATKI ali NOGAVIČKE
- TANKE ŽABICE
- KAPICA
- AVTOSEDEŽ / LUPINICA
ZA MAMICO
- OBLAČILA (majica, hlače, nogavice...)
- ČEVLJI
- SPODNJE PERILO

Komentarji: Posebej bodite pozorne pri pripravi oblačil zase, ker se je v praksi izkazalo, da če nič drugega, moški pozabijo prinesti čevlje ali spodnje perilo :))




Ja, nismo seznama še nič pokomentirale. Lahko bi ga, kaj pravite? No, bom jaz z rdečo dopisala zraven moje komentarje....

_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 4986
   RE: Majčice '08
14.1.2008 10:46:37   
petrahh
Dan,

No zopet malo med vami user posted image .

Sem zasledila, da ste se pogovarjale o dekoracijah v otroških sobah.
No moj je bil čez praznike malo doma, sva šla poškilit po trgovinah, kaj bi bilo potrebno kupiti, kako vse skupaj zgleda, cene,.......
No potem pa se kar odločiva in sva že kupila sobico za dojenčka, voziček, no pa tudi dekoracijo sem si zaželela. Sem pa v Arielu kupila samolepilni trak in posamezne nalepke (kupila pa sem motive medvedka Pu-ja). ul so luškane pa poživelo bo sobico.

Glede 3D . . . v Domžalah je še ena privat ordinacija pa bom danes preverila pa vam poročam. Cena naj bi bila ca 60 EUR.

Upam, da bom imela sedaj več časa da se zopet uključim v vsakodnevne debate.

LP

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 4987
   RE: Majčice '08
14.1.2008 10:49:17   
Anonimen
TamaraJ: super, zlata si. Ja, bo treba kar v akcijo, še posebej me ki smo prvič v tej vlogi.

Hvala in lp

(odgovor članu TamaraJ)
  Neposredna povezava do sporočila: 4988
   RE: Majčice '08
14.1.2008 11:02:06   
Anonimen
No najdla, za vse tiste, ki boste ostale brez 3D, pa še to skoraj vsi so že zasedeni. Edino v Domžalah, ki seveda računajo navitih 110 EUR.

No ordinacija dr. Ksenija Šelih Martinec: 01 72 44 300, stane 60 EURuser posted image user posted image , v Domžalah.
Jaz sem pri njej delala NS, super je profesionalna, nežna, zgovorna,...user posted image user posted image user posted image

lp

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4989
   RE: Majčice '08
14.1.2008 11:22:45   
narava
Tamara, hvala za seznam, sem si ga sprintala. Sicer bom kar sestro ponucala in jo lepo povabila zraven, ko bom sla po nakupih (ker drgac sm k Inglismen in Njujorkuser posted image ), ampak za vsak slucaj, da ne bova kaj pozabili.user posted image

_____________________________

Recept za zdravo pridobivanje zobkov: 12 neprespanih noci, 14 dni vrocine, 36 ml sline, 24 ur tecnobe in mamica s 6l kave in podocnjaki.
Kuhati cca 6 mesecev pri 38,5-39, od cca enih zjutraj do petih.
Uspeh zagotovljen!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4990
   RE: Majčice '08
14.1.2008 11:28:33   
petrahh
Edinaos . . . . ja si me prehitela. Sem pred tem klicala pa je 60 eur, pa slikce lahko dobiš pa lahko CD s seboj prineseš, da se posname.
Jaz sem bila pri tej ginekologionji do septembra, nato je dala koncesijo nazaj pa žal denarno nebi šlo, pa sem morala najti drugog.
Mi je bila pa čist ok g.
Danes sem klicala pa sem naročena že za v sredo, super a ne?


(odgovor članu narava)
Neposredna povezava do sporočila: 4991
   RE: Majčice '08
14.1.2008 11:31:14   
špelin@
Pa grem še jaz malo komentirati - zeleno pisanje je moje user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: TamaraJ

IZVIRNO SPOROČILO: Katina

Za pokušino vam pošiljam en primer seznama potrebščin  (kopiran od: FEBRUAR 2008 – pina-1), se mi zdi kar dobro narejen (razen kombinezona, ki ga me maja ne bomo uporabljale, pa mogoče rokavičk, da se ne bi dojenček praskal). Fino bi bilo, da ga malo pokomentirate.

1.OPREMA:
- VOZIČEK
- AVTOSEDEŽ
- TORBA ZA POTREBŠČINE (naj bo s čimveč predali)
- ZIBELKA ali KOŠEK ali POSTELJICA + POSTELJNINA (najbolje sposojeno, ker naš je spal 2x v zibki, hvalabogu sposojeni)
- MIZICA ZA PREVIJANJE + previjalna blazina (Mizica sploh ni nujna, če imaš kakšno drugo primerno površino - mizo, pralni stroj ipd. Je pa najbolje kupiti tak predalnik, ki bo služil svojemu namenu še dolgo - ne plastik fantastik zadevo.)
- BANJICA (samo ne kupovat tiste za dojenčke, ker je zelooo malo časa uporabna. Najboljša je navadna banjica za cujne)


Komentarji: Pri vozičku se prepričajte, da gre v prtljažnik od avta!!!! (z vso pripadajočo opremo)! Nekatere mamice odsvetujejo uporabo košare za voziček, ker je uporabna le kratek čas in le, če zunaj ni prevroče. Zibelka in košek se tudi uporabljata manj časa, zato nekatere priporočajo, da otrok spi od začetka v posteljici.
 
2.PRIPOMOČKI ZA HRANJENJE:

- STEKLENIČKA ZA HRANJENJE (kupiti eno ali max dve. Raje kasneje, če ali ko jo potrebujete. Jaz ga do 6 meseca nisem, ker sem polno dojila.)
- ŠČETKA ZA ČIŠČENJE STEKLENIČK
- DUDA ZA NOVOROJENČKA - 2 kom
- CUCLJI z različnimi velikostmi luknjic

Komentarji: Nekatere priporočajo Aventove, druge NUK stekleničke - v bistvu je vseeno, le da imajo cucelj za novorojenčka. Kupiš jih po potrebi, če dojenje ne steče. Dude izdelujejo iz silikona in kavčuka. Silikonske prodaja Avent, kavčukove pa Chicco. Slednji ima dudo, ki sicer ni lepa na pogled, je pa popolnoma mehka in se dojenček lahko tudi uleže nanjo.

3.OBLAČILA:
- TETRA MAJČKE , body – 10 kom (za na kožo) – št. 56/58/62
- MAKO MAJČKE – 5 kom (za čez)
- ŽABICE bombažne – 4 kom
- NOGAVIČKE – 4 kom
- KAPICI tetra ali mako – 2 kom + 2 volneni kapici za čez (za nas ne pridejo v poštev volnene)
- COPATKI – 2 kom (ne rabimo po moje...samo nogavičke)
- PAJACEK PLIŠ – 5 kom (bombaž raje, ker bo toplo. Morda max dva za rezervo)
- BRISAČA ZA PO KOPANJU,(S KAPUCO)
- PAJAC oz. KOMBINEZON ZA VEN (ne rabimo)
- PLENICE, TETRA – 20-30 kom (za široko povijanje, nego)
- PLENICE, npr. Pampers Newborn 1 ali BOMBAŽNE PLENICE
- POVIJALNE PLENICE - 10 ( lahko manj, če samo na začetku povijamo na široko; jaz sem do 7.meseca v tetra in sem jih rabila 10, drugače je 10 preveč) 
- ODEJICA – 2 kom
- SLINČEK – 2 kom (Hmmm, po 6 mesecu raje 10user posted image )
- ROKAVIČKE ZA DOJENČKA - če se bo praskal z nohtki  (Rokavičke znajo ti miceni lumpi izredno hitro sneti z rokic, zato priporočam raje navadne majhne nogavičke - se bolje oprimejo rokice in ne zlezejo dol.)

Komentarji: Nekatere pravijo, da spalna vreča ni potrebna, druge pa da je bolje, da navadiš dojenčka na njo zgodaj, preden začne s sebe odrivati odejico. Namesto mako in tetra majčk mamice raje uporabljajo kar bodije. Bodije je priporočljivo kupovati s stranskim zapenjanjem, da se ne mučiš z oblačenjem čez glavico. Plenice za enkratno uporabo kupi le en zavoj, če bo dojenček slučajno imel alergijo ravno na to vrsto plenic. Pajacke je priporočljivo imeti tudi bombažne, ne samo plišaste, ker je v njih lahko prevroče.

4. KOZMETIKA:
- OTROŠKO MILO za kopanje dojenčka (trdo), ALI OLJNA KOPEL (jaz sem imela samo olje, nič šamponov) (Vedno sem uporabljala samo trdo milo.)
- MLEKO za po kopanju (Hmmm, raje ne. Naj se koža čimkasneje navadi na kreme. razen če ima otroček zelooooo suho kožo. Meni je zakon Ribidermin) (Bolje kakšno olje.)
- MANDLJEVO ali OLIVNO OLJE ali BEPANTHEN LOSION
- HLADILNO MAZILO za ritko (najboljše iz lekarne: zame)
- 70% ALKOHOL (za razkuževanje toplomera, mizice, popka)
- FIZIOLOŠKA RAZTOPINA (čiščenje popka in nosu)
- TETRA KRPICE – 12 kom
- ŠKARJICE ZA NOHTKE, ALI ŠČIPAČ
- GLAVNIK in KRTAČKO (ja, če ima laske. Naš jih do 1 leta ni imel)
- ROBČKI za nego ritke (čimkasneje; na začetku je dovolj topla voda in vatka)
- VATA (za »nacufati«)
- PALČKE – bibe (debele)
- MAZILO BEPANTHEN – roza (za celjenje bradavic in za dojenčka)
- LANOLIN MAZILO ZA BRADAVICE
- ZA ČIŠČENJE NOSU; npr. Sterimar iz lekarne (najboljše brizga, fiziološka in pumpica) (Toplo priporočam pumpico za nos, ki se montira na sesalec - je ne zamenjam za noben denar.)
- KAPLJICE PROTI KRČEM; npr. Sap simplex iz lekarne (najbolje je prekuhati (pustiš nekaj časa povreti) polovico lovorjevega semena z dodatkom otroškega čaja; komarček,janež, kumina, koriander in pustiti, da se ohladi na ''mlačno''. Baje zelooo pomaga. Za probat je)

Komentarji: Nekatere so za, druge proti robčkom za ritko - če je ritka občutljiva, se robčki odsvetujejo, drugače pa naj bi se uporabljali v glavnem na kakšnem potovanju. Palčke za čiščenje noska in ušes se odsvetujejo - namesto tega se priporoča uporaba svaljka vate. Kapljice proti krčem kupiti po potrebi.

5. OSTALO:

- TERMOMETER ZA VODO
- TERMOMETER ZA MERJENJE VROČINE – klasični (ušesni je zakon!!) (Pri nas se ušeni ni ni obnesel user posted image )
- Babyphone ali Angelcare
- ROKAVIČKA ZA KOPANJE DOJENČKA
- TEHTNICA ZA DOJENČKA - ni nujen pripomoček 

Komentarji: Babyphone in podobne zadevice kupi po potrebi - odvisno od tega, ali je novorojenček v drugem prostoru, ko spi... Termometer je najbolj priročen/drag tisti, ki meri temperaturo v ušesu, ni pa nujno potreben pripomoček. Povsem dovolj je navaden digitalni termometer, ki meri temperaturo pod pazduho. Tehtnica tudi ni nujen pripomoček, saj na začetku lahko svojo prinese tudi patronažna, nato pa dojenčka tehta pediater.

6. ZAME:
- NEDRČEK ZA DOJENJE – 2kom
- BLAZINICE ZA V NEDERČEK
- PRSNA ČRPALKA – 1kom - kupi po potrebi (Moja "potreba" je prišla 2x zelo hitro in presenetljivo, zato jo imam tokrat že kupljeno.)
- NASTAVEK ZA BRADAVICE - kupi po potrebi
- VLOŽKI ZA V PORODNIŠNICO - bombažni Vir 80 (teh si pa le vzemite nekaj paketov-neprecenljivo)
- KREMA ZA BRADAVICE - lahko uporabljaš Bepanthen
- NAPIHLJIV OBROČ ZA PLAVANJE - po potrebi, če boš šivana  (super stvar, da lahko vsaj ješ sede)

Komentar: Prsno črpalko kupi po potrebi, če bo treba črpati in shranjevati mleko. Krema za bradavice je lahko Bepanthen ali pa krema z lanolinom (tole je)- za slednjo pravijo, da se bolje obdrži na bradavicah in da je pred dojenjem ni potrebo spirati. Nedrček kupi le 1 kom s čim manj šivi, drugi kos pa, ko bo znana številka :)) Jap!

7. ODHOD V PORODNIŠNICO
POTREBŠČINE
- OSEBNA NEGA (milo, zobna krtačka, pasta, glavnik, krema, vazelin za ustnice, brisača, krema za bradavice)
- NEDRČEK ZA DOJENJE in BLAZINICE
- NOGAVICE
- COPATI (z debelim podplatom, da se lahko zmočijo) (Še bolje: gumijasti oz. penasti natikači, ker se drugače v kopalnici hitro "napijejo" vode.)
- MOBITEL + POLNILEC
- BOMBAŽNI VLOŽKI Vir 80
- KOPALNI PLAŠČ, po potrebi (za Postojno baje ni treba; vsaj 4 leta nazaj ne) (V LJ svojega nisem rabila, ker ga dobiš tam.)
- hlačke za enkratno uporabo (dobiš v porodnišnici... samo malo skopi so) (So mi moje prišle zelo prav.)
DOKUMENTI
- NAPOTNICA ZA PORODNIŠNICO
- NAPOTNICA ZA REŠILCA (Če ti jo G izda - drugače lahko pokličeš rešilca tudi brez napotnice, ti jo izdajo naknadno.)
- IZVIDI: KG-Rh, WaRe (originali!)
- MATERINSKA KNJIŽICA
- ZDRAVSTVENA KARTICA
- OSEBNI DOKUMENT
- POROČNI LIST
- POTRDILO ZA SPREMLJEVALCA, ČE BO ZRAVEN

Komentarji: V porodnišnici dobiš spodnje hlačke, vložke, spalno srajco... Če pa mamica biva tam dalj časa in bi si rada npr. umila lase, se priporoča, da s seboj prinese sušilec za lase, ker ga tam baje ni.

8. ODHOD IZ PORODNIŠNICE (prinese nekdo pred odhodom):
ZA DOJENČKA
- 3 TETRA PLENIC
- 1 POVIJALNO PLENICO
- 2 PLENICO ZA ENKRATNO UPORABO
- ODEJICA
- BODI Z DOLGIMI ROKAVI
- KOMPLETEK (hlačke + jopica ali majčka)
- COPATKI ali NOGAVIČKE
- TANKE ŽABICE
- KAPICA
- AVTOSEDEŽ / LUPINICA
ZA MAMICO
- OBLAČILA (majica, hlače, nogavice...)
- ČEVLJI
- SPODNJE PERILO

Komentarji: Posebej bodite pozorne pri pripravi oblačil zase, ker se je v praksi izkazalo, da če nič drugega, moški pozabijo prinesti čevlje ali spodnje perilo :))




Ja, nismo seznama še nič pokomentirale. Lahko bi ga, kaj pravite? No, bom jaz z rdečo dopisala zraven moje komentarje....


Iz lastnih izkušenj (za bolj lačne) priporočam, da partner priskrbi še kakšen slasten sendvič po porodu. Drugače boste, če boste zamudile večerjo, lahko ponoči glodale le prepečenec user posted image

(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 4992
   RE: Majčice '08
14.1.2008 11:31:42   
TamaraJ
Ne, ne... hvala naši Katini. jaz sem ga samo poiskala za nazaj in ga prilepila, da ga obnovimo. Ker je seveda vedno bolj aktualenuser posted image . Ne vem, kako je sedaj, ampak jaz sem šla takrat kar v Tosamino tovarniško trgovino in sem tam kupila tetra majčke, mako majčke, žabice, hlačke s širokim pasom, tetra plenice, povijalne... Kolikor vem, je bilo kar ceneje in se je splačalo. Kako je pa zdaj pa ne vem. Se moram pozanimat

_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu narava)
Neposredna povezava do sporočila: 4993
   RE: Majčice '08
14.1.2008 11:35:17   
TamaraJ
spelin@, kje se pa dobi tisto pumpico za na seselec?

Ja, pa jez nebi preživela brez zalog sladkega, slanega, mleka, dodatne vode... vse sem skrbno čuvala v predalu. Spomnim se, da sem bila kljub kosilu kar naprej laaačnauser posted image

_____________________________

Amor Omnia Vincit


(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 4994
   RE: Majčice '08
14.1.2008 11:47:05   
valentina2006
Estrella*: Iskrene čestitke za uspešno opravljeno MORFO!!!!! user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

·.¸(¨`·.·´¨)
(¨`·.·´¨)¸.·´
`·.¸.·´

(odgovor članu Estrella*)
Neposredna povezava do sporočila: 4995
   RE: Majčice '08
14.1.2008 11:52:33   
Aurea
No, pa se še jaz pofočkam na 200-tici user posted image

Punce, super ste, da tako dopolnjujete seznam potrebščin z uporabnimi komentarji, ki nam, zelenkam, pridejo zelo prav user posted image

(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 4996
   RE: Majčice '08
14.1.2008 11:56:11   
jana81
ja tale seznamček sem tud jst kr sprintala...sem čist izgubljena...dobr da je od brata punca rodila 3 mesce nazaj, da mi bo kej še povedala. meni se zdi vse pomembno.
že čist panično iščem po netu vse kaj morem met v porodnišnici zraven...da ja ne bom kaj pozabila.
 
bi vas pa nekaj vprašala by the way..a že kateri teče iz bradavic..kolostrum al neki takega? jst mam včasih kr flek na majici zvečer,ko sem brez modrčka.

_____________________________

...21.4.08 sva dobila najlepše darilo,ki naju bo spremljalo skozi življenje...

(odgovor članu TamaraJ)
Neposredna povezava do sporočila: 4997
   RE: Majčice '08
14.1.2008 11:59:19   
kodrana
ja, super za seznamček..sem si ga tud jst shranila.

jana
meni teće kolostrum že kar par tednov. na pižamci mam tud jst zjutraj rumenkaste flekce.  je normalno.


_____________________________

sanje so se uresničile..
13. 5. 2008 sva dobila najlepše darilo.. Taro
26.10. 1010 pričakujemo še en zakladek.

(odgovor članu jana81)
Neposredna povezava do sporočila: 4998
   RE: Majčice '08
14.1.2008 12:02:45   
barbaw
Špelin@ jaz sem ena izmed tistih, ki sem glodala prepečenec user posted image . Pa ko bi vsaj nekaj dobila, ne pa 4 koščke in lonček čaja. Jaz pa tako lačna in žejna, ker nisem jedla zajtrka, kosilo je šlo v stranišče user posted image  (popadki so naredili svoje), brez večerje, ker sem bila med večerjo v porodni, potem pa dobim prepečenec. Zakaj mi ni to prej nihče povedal. user posted image  Zjutraj pa pošastna lakota.

Kar pa se tiče 0-1 meseca Edinos je pa tako fajn je, pa ne pretiravat, ker prehitro zrastejo. Pri nas je bila 50 prevelika, čeprav je bil user posted image  dolg 50. Potem ugotoviš, da so vse stvari v bistvu za eno št. večje kot je vel tvojega user posted image . Jaz sem to hitro ugotovila. Ampak kot novopečena mamica tudi jaz nisem tega vedela in nihče mi ni povedal. Tako da recimo kupiš v H&M bundo za eno leto, jo lahko ima za starost leto in pol ali dve. Nekako tako gredo stvari. Je pa odvisno od trgovine kjer kupuješ in znamke. Tukaj pri nas je Aladin in H&M in celo Babycenter ima nekatere stvari, ki so v bistvu za eno št. večje. Tudi E.Leclerc ima ta sistem. Upam, da sem dovolj jasno razložila kar hočem povedati.

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Aurea)
Neposredna povezava do sporočila: 4999
   RE: Majčice '08
14.1.2008 12:11:05   
valentina2006
Ojla Majčice!!!!!!! Jaz se javljam po dveh dneh ležanja.......kr naenkrat boleče grlo, pa hudi glavoboli, da o zanič splošnem počutju ne govorim.

Vidim, da vas je že full opravl MORFO, mene še čaka, na žalost. Kr morm neki o tem napisat, ker me tko skrbi (sej veste, lažje je če se nekomu izpoveš), upam, da ne tečnarm preveč. Full sem vesela za vse, ki sta bile na tem pregledu uspešne. Tud men se bliža in ravno tu je problem, zaradi tega me stiska user posted image . Že od samga začetka moje user posted image , sem čim manj probala razmišlat, sedaj si nič več ne morem...čas moje MORFO se hitro bliža, zato ta strah. Nebi se rada še 1X ponavljala, ker sem že kar nekajkrat omenila svojo prejšnjo nesrečno končano user posted image , ko smo šele na MORFO ugotovili, da je moja pikica vse prej kot uredu user posted image . In sedaj je ravno čas, ko podoživljam trenutke izpred 1 leta, obenem pa s strahom čakam na pregled.

Groza...........s tem nebi rada obremenjevala nobene izmed vas, samo nekoga nucam, da se izpovem.

Naj omenim, da vsem VAM iz srca privoščim, da imate zdrave pikice.

Še nekaj bi vam rada povedala............to, da sem lani uspela preživeti vse te grozne trenutke ob UPN, je zaslužna moja princeska, ki ima 5 let. In ravno to, da sem doma imela 1 zdravega otroka, me je v tistih trenutkih tolažilo in obenem dajalo energijo, da sem vse skupaj uspela prenesti...

< Sporočilo je popravil valentina2006 -- 14.1.2008 12:14:51 >


_____________________________

·.¸(¨`·.·´¨)
(¨`·.·´¨)¸.·´
`·.¸.·´

(odgovor članu Aurea)
Neposredna povezava do sporočila: 5000
Stran:   <<   < Prejšnja stran  197 198 199 [200] 201   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  197 198 199 [200] 201   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Novorojenček v prvih sekundah po roj...
photo
Fotografije so precej nazorne, saj so posnete v prvih sekundah po porodu, ampak dejstvo je, da prikazujejo čudež rojstva...
Pregled nuhalne je priporočljiv za vse nos...
S presejalnim pregledom nuhalne svetline v času od 11. do 14. tedna nosečnosti lahko licenciran ginekolog odkrije veliko...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?