|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Epiduralna anastezija
31.8.2007 17:06:35   
Gordana-3
če imaš kakršnekoli težave s hrbtenico, se epiduralna 100 % odsvetuje.

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Epiduralna anastezija
31.8.2007 17:41:27   
Mokka1
IZVIRNO SPOROČILO: triša

Jaz sem rodila z EA in sem verjetno ena izmed redkih, ki ti bo rekla"brez veze".
Jaz po tistem ko so mi jo dali nisem čutila nobene razlike, bolečine so se samo stopnjevale tako da so mi dali še proti bolečinsko inekcijo.


No, jaz sama imam rok 3.9. in sem prvorodka kar pomeni, da nimam izkušenj z EA in jih tudi ne bom imela.
Poznam pa tri, ki so rodile z EA in vsala ima drugačno mnenje. 1. je imela takšno izkušnjo kot triša, 2. ne more prehvalit in bo v drugo tudi rodila z EA, 3. pa pravi, da nikoli več z EA. Iz tega lahko sklepam, da je vse odvisno od posameznice in v osnovi njenega praga bolečine.


(odgovor članu triša)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Epiduralna anastezija
31.8.2007 18:45:41   
benika
nayya28, kako je bilo na razgovoru? Si vprašala tudi za ultivo? Kaj so ti rekli?

Sem ful firbčna, ker bom tudi sama rodila v KR in po možnosti z ultivo.

lp in srečno

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Epiduralna anastezija
31.8.2007 19:44:28   
mu
Ja moje mnenje je tudi tako, da je EA zakon.Mislim,da če nam je sedanja medicina omogočila,da lahko rodimo z EA  in brez  bolečin zakaj pa ne .Saj nismo v pra veku.Kaj bi dale ženske pred tolkimi leti nazaj za EA.Zakomplicira se pa lahko, če se misli pri naravnem porodu ali pa pri EA. Moje izkušnje z EA so take da ko sem rodila sem babici rekla a lahko grem zdaj domov jaz sem čist spočita nič me ne boli...Vsaka se pa odloča po svoje.Jaz vem, da bom drugega otroka šla rodit zopet z EA ker sem bila zelo zadovoljna.

(odgovor članu benika)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Epiduralna anastezija
31.8.2007 21:57:58   
rožica81
Oj!

Jaz sem rodila z EA na Jesenicah po priporočilu ginekologa (sin je bil ful velik), sem bila ful zadovoljna, ampak bi naslednjič raje po naravni poti... Če bo ta drugi otroček kaj manjši user posted image  Ne vem no, se mi zdi, da sem bila kar malo zalepljena user posted image  Res pa je, da je fino, ker čutiš samo pritisk in ne bolečine.

Vso srečo!!! user posted image

(odgovor članu Pinkyca)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Epiduralna anastezija
31.8.2007 22:11:05   
Vrtnica79
A je katera v Mb rodila z EA? Če je, bi mi lahko napisala kakšne so kaj izkušnje.

Hvala in lep pozdrav.......

_____________________________

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri.

(odgovor članu rožica81)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Epiduralna anastezija
1.9.2007 11:51:48   
Tanayya29
ojla...
no sem bila na razgovoru pri dr.Ažmanu v Kranju(fajn gospod)user posted image ..mi je vse razložil,mal me je pregledal,in predvsem pomiril(kar se tiče zapletov).Tok sem prebrala,in sm bla na koncu,ko zbegana kura...
Res je super gospod,vse razloži,jaz sem ga vse vprašala,kar me je zanimalo in kar me je begalo...
Glede ultive nisem nič vprašalauser posted image ..sm kar pozabla..
Jaz,če se bom odločila,se bom odločila za EA.
Tako,da vsaki svetujem,da gre prej na posvet,ki se bo odločila za tak način poroda!

No,moj G. mi je bolj svetoval jesenice,naj bi bili anasteziologi tam najbolj zverzirani..ampak nekam bomo že mogl it...
Kranj mi je res najbližji...
benika če te še kaj zanima mi piši na Z.s....

lep pozdravček in hvala za informacije...


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu Vrtnica79)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Epiduralna anastezija
2.9.2007 21:01:17   
MAJA127
Hojla!

Jaz pa bom veselega decembra rodila prvič user posted image , tako da izkušenj za enkrat še ne morem povedati. Sem pa zagovornica EA in se strinjam z SuzanoKK-če bi bila bližje, bi tudi sama poizkusila z ultivo. 
Bi pa lepo prosila, če je katera že imela izkušnje z EA v Slovenj Gradcu, za njene izkušnje v tej porodnišnici. Hvala že v naprej.

Čao

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Epiduralna anastezija
3.9.2007 17:06:39   
SuzanaKK
Maja! Glede na to, da boš prej rodila kot jaz (PDP imam 3. 1. 2008) boš lahko ti meni iz prve roke povedala, kako je bilo v SG. Drugače pa mene tudi zanima, kako gre to v SG-ju, do sedaj sem slišala same pozitivne stvari. Lp, S.

_____________________________

Smo že trije, januarja bomo pa štirje :)!

(odgovor članu MAJA127)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Epiduralna anastezija
3.9.2007 22:01:08   
MAJA127
Vsekakor bom poročala o moji izkušnji, ko bo za mano (PDP imam 3.12.).Sem pa upala da bom lahko slišala več mnenj o EA iz SG porodnišnice (za enkrat sem jih res bolj malo).
Ampak verjamem da je tako kot drugje po SLO ta metoda že dobro razvita in da ne bo nobenih težavuser posted image    

(odgovor članu SuzanaKK)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Epiduralna anastezija
22.12.2007 11:34:12   
Tanayya29
uuu..sem prebrala temo,ki sem jo odprlauser posted image .
No jaz sem na koncu rodila z EA,in tok super,da ne morem prehvalituser posted image .
No,sicer pa že tako prežvečena temauser posted image .

Hvala vsem za prijazne odgovore,jaz pa priporočam naprej.Je res super stvarca.


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu MAJA127)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Epiduralna anastezija
22.12.2007 12:44:52   
buči
Jaz sem šla prvič, pa ne bom šla več, ker je bilo potem preveč nezaželjenih stvari. Bolečine tako ali tako ne morejo vzeti vse, popadkov nisem čutila, smo zaključili z vakuumom.

_____________________________

TDAT - štirje prestopniki!

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Epiduralna anastezija
22.12.2007 13:27:50   
Tanayya29
Jaz sicer ne vem,ampak ko berem kakšne komentarje,ne razumem,ali je odvisno od tega,kako ti anastezist ustavi kateteruser posted image .
Jaz sem prej imela svoje popadke,in mene je res ful bolelelo,ko so mi ustavili kateter,pa mene ni bolelo,sem pa čutila,kako moram pritiskati.
Sem pa imela tko super anastezistko,kasneje pa še anastezista,oba sta full za pohvalit.

Jaz sem se po anasteziji takoj odprla do konca,prej sem se pa tok matrala.Sem se pa potem do konca sprostila,in to je res pomembno.

_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu buči)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Epiduralna anastezija
22.12.2007 14:02:45   
Anonimen
EA je definitivno ena najboljših stvari za katere sem se odločilauser posted image user posted image user posted image drugič grem spetuser posted image

(odgovor članu Tanayya29)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Epiduralna anastezija
22.12.2007 20:17:29   
gabi29
Pozdrav vsem skupaj.

Tudi jaz sem prvorodka in sem se odločila za EA v SG-PDP 31.1.08. Anestezistka nam je na predavaju vse lepo predstavila in povedala glede neg. in poz. izkušenj, ki so jih do tedaj imeli.
Zakaj bi moral človek prenašati bolečino, ko ti pa omogočajo lajšanje le-te?
Najbolj všeč mi je pa bilo, ko je rekla, da če si zlomiš roko (da ti jo naravnajo), tudi dobiš proti bolečinam-zakaj bi moral potem prenašat bolečine pri porodu???????
Aja, EA se zelo pogosto uporablja pri operacijah kolkov, sp. okončin, skratka sp. dela telesa.
Seveda bom o tem poročala kako je bilo, ko bo vse lepo za menoj.
Edino kar me še zanima je, ali ste morale pred EA narediti kakšne preiskave-EKG,KKS,urin? Meni so nekaj omenili, vendar kasneje ni bilo več govora o tem.

lep vikend

user posted image

(odgovor članu Gordana-3)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Epiduralna anastezija
22.12.2007 20:30:05   
Tanayya29
Meni so nekaj omenili, vendar kasneje ni bilo več govora o tem.

meni tudi na razgovoru,potem pa niso nič nardili.
user posted image user posted image za odločitev.


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu gabi29)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Epiduralna anastezija
22.12.2007 21:24:36   
Rozmarinka
Rodila z AE v Postojni pred nekaj meseci. Epiduralna mi je precej zmanjsala bolecino popadkov, le odpiranje je po vstavitvi katetra slabse napredovalo. Koncni del (iztis otroka) pa cutis, saj ti zmanjsajo dozo AE. Priporocam !

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Epiduralna anastezija
5.4.2008 15:14:39   
TRIŠ
Je šlo tako hitro da ni bilo časauser posted image

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Epiduralna anastezija
5.4.2008 19:27:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tianna

Speli, tvoja prijateljica, tvoja una itd. user posted image user posted image user posted image
Če se ne motim, je Nayya28 vprašala za izkušnje tistih, ki so rodile z EA; ne pa neko strokovno mnenje, oz. mnenje tistih, ki niso rodile z EA itd.
Če prav razumem tvoj post, je to le tvoje mnenje, čeprav z EA nisi nikoli rodila. user posted image  In ponavadi imajo prav te vse slabo za povedati o epiduralni. user posted image
Strinjam pa se s tabo, da mora biti vsaka nosečka seznanjena s pozitivnimi in negativnimi posledicami EA.
Ne prenesem pa tega, da nekatere pljuvajo čez EA, a jo nikoli niso imele. user posted image
Rekla-kazala... To je samo en bla bla bla. Le izkušnje iz prve roke veljajo. Vsaj zame.
Sama sem za EA, vendar jo ne bom ne hvalila ne pljuvala, saj izkušnje z njo še nisem imela. Ko pa jo bom, bom lahko povedala svoje mnenje oz. svojo izkušnjo.

Nayya28, srečno pri porodu.


Hahahaha, kaj sem napisala mesec pred porodom. user posted image  Madona, sem bila neki jezna!!! user posted image  user posted image  user posted image  Kakorkoli, septembra sem v Postojni rodila z EA in je bilo FENOMENALNO. Brez EA me v porodnišnici ne vidijo. Nedvomno je (bila) to ena izzmed najboljših odločitev v mojem življenju, kar sem že 100x napisala. Priporočam. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Epiduralna anastezija
6.1.2009 15:48:32   
lananai
Mene tudi neki glede EA zanima... Sem tole prebrala, pa marsikaj drugega že tudi. Odločena sem, da bom vzela epiduralno (seveda moram še na posvet v porodnišnico). Zanima me pa, kaj se zgodi na koncu poroda, pri iztisu? Ti epiduralno prekinejo al zmanjšajo al kako? In kako to občutiš? Jst se nagibam k EA, ker si predstavljam, da si po dolgem porodu ves izmučen brez EA (če je vsaj malo dedno in bom kot moja mama, potem me to čaka user posted image  ). In tudi če mi zadnje 10 minut vzamejo EA, bom lažje prenesla tisto malo časa bolečin kot pa ene 10 ur matranja. Druga pozitivna stvar je pa sigurno v tem, da me (odkar vem za EA in sem se za to odločila) ni strah poroda.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Epiduralna anastezija
6.1.2009 15:59:47   
TomTaylor
Jz sem z EA rodila na Jesenicah, in ti lahko rečem, da je bilo vse brez pripomb.

Iz Kranjske porodnišnice pa sem jz osebno slišala več graj kot pohval.

Na jesenicah je EA postala nekako že rutina, saj je takih porodov na Jes. veliko (ker je zastonjuser posted image ). Tudi anesteziolog je praviloma na razpolago, razen, če nimaš res izredne smole, da je v operacijski.

Kranjska porodnišnica pa prvič plačljiva, drugič, ne premore toliko anesteziologov (ker tudi operacij, razen ginekoloških ni tako množično kot na jes), in tretjič, imajo tudi posledično manj opravka z EA...

no, ampak to je samo moje skromno in laično razmišljanje.

Jz samo vem, da se bom še odločila za EA, ampak na jesenicah.user posted image

(odgovor članu lananai)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Epiduralna anastezija
6.1.2009 17:10:42   
mateyka
hmm, ultiva.. meni se zdi ful čudno, da je povsod drugje prepovedana, samo v Sloveniji ne.. user posted image

za EA - v SLoveniji dajo enormno dozo imo. meni so na Švedskem dali samo toliko, da sem lahko vseeno hodila okoli in čutila popadke (kot bolečino), na koncu pa so jo odvzeli. na Finskem npr. jo dajo malo več, samo ne toliko da si nepokreten (da ne moreš hodit). vsaj jaz sem razumela, da pri nas ves čas ležiš z EA?

(odgovor članu TomTaylor)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Epiduralna anastezija
6.1.2009 17:20:55   
Anonimen
Ja, in pri večini porodnic otroka na koncu dobijo ven z vakumom. Doze so res premočne, vsaj kakršno sem jaz dobila v Postojni. Sicer sem 3 ure po porodu že stopila na noge, pa še to zaradi tega, ker sem bila lačna in sem zahtevala večerjo.user posted image Noge so mal klecale, ampak je šlo, s pomočjo seveda.

(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Epiduralna anastezija
6.1.2009 18:27:25   
čipka
Sem rodila z EA v Postojni in je blo fenomenalno-naslednjič bom šla spet definivno tja. user posted image

_____________________________

my little babygirl - moja največja sreča
-

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Epiduralna anastezija
7.1.2009 7:03:30   
kattix
Zdravo, no ker bom tudi jst ENKRAT nosečauser posted image  imam eno vprašaje.
A je ta epiduralna analgezija/anastezija ista kot tista če ti dajo za operacijo kolena. Zapičijo ti iglo v hrbet. Jaz sem imela
že 3 operacije kolena vedno na ta postopek, da so mi v hrbet dali injekcijo in nisem od pasu dol več nič čutila v par minutah??

Kaj to je to ali je kakšna razlika za porod in operacijo kolena,..se katera spozna?user posted image

(odgovor članu čipka)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?