|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Zgodnja nosečnost in kopanje
21.9.2007 17:47:43   
lara larissa
Pozdravljene,

Mene zanima kako je kaj z kopanjem v toplicah oz v termah v zgodnji  nosečnosti, slišala sem namreč da je vse  prej kot priporočljivo, ima katera kake izkušnje s tem ali ve kaj o tem??- pol prosim za kak nasvet.

Zahvaljujem se za odgovore že v naprej
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Zgodnja nosečnost in kopanje
21.9.2007 17:58:27   
gaya24
Edino kar ni priporočljivo je to, da ne hodiš v tiste jacuzzi bazenčke v katerih ima voda 40 stopinj al pa še več. Drugač je pa med nosečnostjo plavanje ful priporočljivo.

(odgovor članu lara larissa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Zgodnja nosečnost in kopanje
21.9.2007 18:57:52   
Petraa
Pojdi se kopat kamor hočeš!!!!Jaz sem se kopala v  vodi ,ki je imela najmanj 45 stopinj.otroka ne moreš pregret tako kot nekatere pravijo :))

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Zgodnja nosečnost in kopanje
21.9.2007 18:58:44   
Strawberrie Cherrie
Jaz ne bi hodila ravno v prevroče bazene, pa tiste tampončke za kopanje si nabavi.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Zgodnja nosečnost in kopanje
21.9.2007 19:37:54   
Pingvinčica
Na tej temi sem jaz zadnjič spraševala o tem. Mogoče ti bo kaj v pomoč.


http://www.ringaraja.net/forum/tm.asp?m=1871925&mpage=1


(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Zgodnja nosečnost in kopanje
21.9.2007 19:48:05   
eya
Prav topla voda ni priporočljiva, ker pregrevanje škoduje razvoju otrokovih možgan. V toplicah so lahko problematične razne bakterije v vodi, zaradi katerega lahko stakneš vnetje. Pojdi tja, kjer je kvaliteta vode res ok.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Pingvinčica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Zgodnja nosečnost in kopanje
21.9.2007 19:59:13   
mala pikica
Jaz sem se pač izogibala toplicam. Pa saj verjetno ni težko vzdržati 9 mesecev. Voda bi naj bila lani oporečna v kar 80% slovenskih toplic in term user posted image  Sem nekje slišala, več ne vem o tem. Vnetja sem imela že prej, pa bi ga zdaj lahko še toliko hitreje dobila, pa se predvsem zato nisem in ne hodim kopat.

_____________________________

Vsak dan nam sije sonček Gašper!


(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Zgodnja nosečnost in kopanje
21.9.2007 21:05:26   
Katy13
Res je, da je plavanje  med nosečnostjo priporočljivo, vendar je tu predvsem mišljeno v čisti vodi. V bazenih je velika verjetnost, da stakneš kakšne glivice ali pa kaj podobnega, kar ni dobro. Tudi jaz sem prebrala, da ni priporočljiva ful topla voda. Sama sem se odločila, da bom teh 9 mesecev zdržala. Drugače pa si nabavi tampone, ki se dobijo, kot ti je že ena napisala. 

_____________________________

Odlocitev, da boste imeli otroka, sprejmete v trenutku. Tako za vedno sklenete, da bo vaše srce hodilo zunaj vašega telesa.

(odgovor članu mala pikica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Zgodnja nosečnost in kopanje
21.9.2007 22:49:18   
Naja30
Katy, kje še danes najdeš čisto vodo? user posted image

Tudi jaz bi se izogibala pretople vode in bazenov. Sem enkrat staknila na bazenu vnetje, na srečo nisem bila user posted image . Ali pa si vsaj tiste tampone za kopanje nabavi.

(odgovor članu Katy13)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Zgodnja nosečnost in kopanje
22.9.2007 10:04:12   
scubadiver
Meni sta moj G in en družinski prijatelj ki je tudi G in je totalen flegmatik do vsega, močno odsvetovala kopanje že v navadnih bazenih in oba v en glas sta poevdala, da še sploh pa ne v toplicah. Eno je zaradi vnetij, drugo pa zaradi pregrevanja otroka v termalnih bazenih.
S tem da sem prej dvakrat tedensko hodila plavat v bazen in sta to oba tudi vedela. Pa sta mi oba rekla naj raje neham. Sem pa ful plavala v morju ko sem imela priložnost...

_____________________________

28.11.07 se je rodila naša princeska Lana


(odgovor članu lara larissa)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Zgodnja nosečnost in kopanje
22.9.2007 15:17:45   
Tanayya29
No,jaz pa sem se kopala v toplicah(sicer ne v prevroči vodi),itak je v vodi toliko klora,da vse uniči...
Zato mislim,da če se boš mal kopala sploh ni nobene panike.

Kopanje v nosečnosti je res zelo priporočljivo.Pazi le,da se preoblečeš v suhe kopalke ,jaz pa sem se tudi po vsakem kopanju umila z lactacydom...


_____________________________

Naš sonček škorpijonček Taj Tristan,6.11.2007*****

Življenje ni igra na srečo,temveč rezultat naših misli in dejanj.

(odgovor članu scubadiver)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Zgodnja nosečnost in kopanje
22.9.2007 18:14:39   
Petraa
http://med.over.net/forum5/search.php?19,search=pregretje+otroka,page=1,match_type=ALL,match_dates=0,match_forum=THISONE

(odgovor članu Tanayya29)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Zgodnja nosečnost in kopanje
22.9.2007 19:36:33   
naraščaj
Ojla, jaz sem tut okol 14t bla v Banovcih, se kopala, nispem pa šla v ta vročo vodi. Sem se po kopanju stuširala in takoj preoblekla vodod. Sem pred user posted image imela doskrat vnetje, pa ga sedaj v user posted image nimam in ga tut po kopanju nisem dobila. Nisempa uporabila tamponov, ker jih takrat niso mel. No toliko od mene.

Ps.s - mi je pa ful pasal:!!!!!!

_____________________________

Moji princeski: 23.11.2007 Taja
23.6.2010 Ajda

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   [Brisano sporočilo]
23.9.2007 10:35:53   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu naraščaj)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Zgodnja nosečnost in kopanje
23.9.2007 16:24:17   
Tinča1
Tudi meni je G in vsak naslednji dr. odsvetoval kopanje v toplicah, zaradi kot je že bilo povedano, glivic in bakterij.

Sem pred nosečnostjo bila v Čatežu, ki so kao toplice višje kakovosti, pa sem staknila glivice. Tako, da zdaj definitivno ne grem v klorirano vodo.

Je pa priporočljivo kopanje v morju, katerega sem izkoristila.

Toplicam, pa sem se tudi jaz odpovedala za 9 mesecev. Bom že nadoknadila.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 15
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?