|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: OKTOBER 2006
8.12.2007 13:14:03   
pikapolona2
Moci...a lahko pridemo potem na pokušinouser posted image ....pridna...najbrž lepo diši pri vas zdej

pa še recept za res doooobre MEDENJAKE:

300 g medu
100g sladkorja
125g masla
150g škroba-gustin
600g ržene moke
10g sode bikarbone
3 žlice ruma ali vinjaka
1 jajce
začimbe za medenjake


pa še potek:
Ob stalnem mešanju v kozici segreješ med, sladkor, maslo...počakaš da se sladkor res dobro raztopi...odstaviš in pustiš da se malo ohladi.
Moko zmešaš z začimbami ,notri vliješ sedaj zgornjo zmes (sladkor,maslo in med), dodaš še sodo bikarbono, ki si jo prej raztopila v rumu in jajcu. Vse dobro pregneteš zaviješ v folijo in pustiš v hladilniku najmanj 12 ur...še bolje 24 ur.

Ohlajeno testo nato razvaljaš na cca 8mm izrežeš poljubne oblike in spečeš na 175 stopinjah  C (12-15 minut). preden daš pečt lahko dodaš mandelje, pinjole, orehe, lešnike.....

lahko pa po pečenju narediš sladkorni preliv:
200g sladkorja v prahu 1 beljak in malo limoninega soka.....zmiksaš dobro......zmes mora biti lepo gosta(če je premalo dodaj še malo sladkorja). To zmes nato daš v plastično vrečko.....vrečki odreži špičko vogala in okrašuj piškote.


medenjaki so dobri ko malo odležijo v škatliuser posted image ...dober tek

(odgovor članu *anč*)
Neposredna povezava do sporočila: 4901
   RE: OKTOBER 2006
8.12.2007 13:15:47   
pikapolona2
IZVIRNO SPOROČILO: Arabela

Pa eno vprašanje, mogoče se sliši butasto... najprej sem bila bolana jaz, zdaj je mala, je pa malecka okužila tudi mojo sestro.. A zdaj se onidve lahko družita ko sta obe kužni ali ne? Saj vem da se bere butasto, ampak me res zanima....user posted image




po moje se lahko...sej sta isti virus fasale. Če sta kužni sta kužni.

Hitro se pozdraviteuser posted image

(odgovor članu Arabela)
Neposredna povezava do sporočila: 4902
   RE: OKTOBER 2006
8.12.2007 13:32:54   
moci
seveda lahko pridete. samo počakajte, da malo odlopatamuser posted image imam hud nered. kot ponavadi zadnje časeuser posted image

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 4903
   RE: OKTOBER 2006
8.12.2007 14:18:33   
Maxica
Psaša in Miha sta doma, kaj več bo pa verjetno sama napisala, kaj je pravzaprav bilo.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 4904
   RE: OKTOBER 2006
8.12.2007 17:11:58   
mis
Dan!

V hladilniku me čaka testo za piškote, stanovanje še posesat in pomit, ati je z malo zunaj, spala sem popoldan skoraj 2 uri, zvečer greva z možem ven.

piskot, Tina kar lepo spi. Tako nekako ali se 1x zbudi ali pa nič do ene pol šestih, potem pa gre k nama. Druga skrajnost je pa totalno razturana noč Ponavadi so ene 3 zapovrstjo, pol pa zobek pokuka. Tako da v bistvu dobro spi, pa še dlje zdaj spi. Nekje od 8h do pol osmih. odvisno kdaj gre spat.

_____________________________

17.10.2006 sva dobila sončico Tino.
28.6.2008 je prišla še barčica Neža.
13.9. 2010 pa še žabica Anja.
17.10.2012 je prišel dečko, Rok.

(odgovor članu pikapolona2)
Neposredna povezava do sporočila: 4905
   RE: OKTOBER 2006
8.12.2007 17:16:12   
Maxica
O, kako ste pridne, vse nekaj pečete. Jaz še nisem pri močeh. Edino, kar pečem, je kruh v kruhomatu.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu mis)
Neposredna povezava do sporočila: 4906
   RE: OKTOBER 2006
8.12.2007 18:16:07   
Pikabu
Vas samo malo pozdravim. Na hitro sem vas prebrala. Mi še kar bolevamo. Ema je boljše, zdaj je zakuhal še Maks, je prava mamina maza, ves čas pri meni v naročju. Jaz sem bolje, glas mora še na pravo frekvenco priti, pa bo. user posted image Ampak je res noro tole s temi boleznimi. user posted image

Vsi bolani se čim prej pozdravite, bomo res vse zdaj noter prinesli, da bomo za praznike zdravi in bomo lahko uživali, kajne?

Altati, tvoja žalostna novička me je tudi zelo prizadela. user posted image user posted image user posted image Staršem želim veliko moči, mali Nini pa da zmaga. user posted image Mislim na njih. user posted image user posted image user posted image

Zdaj se grem pa nazaj k mojim cukrom crkljati. Se imamo prav lepo. utaborimo se na sedežno, ki smo jo raztegnili in se igramo, gledamo TV, rišemo, barvamo, beremo in se zabavamo.

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 4907
   RE: OKTOBER 2006
8.12.2007 20:09:03   
Arabela
Naša piška že pančka... je bila že precej utrujena, čeprav je čez dan spala 3ure, je bila že prava mala tečka..

Mami pa pred tv in pred knjige... le kje so sobotni večeri ko smo ga zunaj čagali...user posted image


_____________________________

KATARINA 19.9.2006
SERGEJ 25.2.2008

(odgovor članu Pikabu)
Neposredna povezava do sporočila: 4908
   RE: OKTOBER 2006
8.12.2007 21:14:14   
@lina
IZVIRNO SPOROČILO: piskot
@lina a danes pa nisi nic vecerjala? 



Ne boš verjela, ampak nisemuser posted image

Sem imela prisilno dieto in prisilno odvajanje od RR user posted image  Z nečim sem si "zastrupila" želodec in sem imela res hudo drisko včeraj od 17h ure naprej... No, ob 21.30 nazadnje, pa potem spet zjutraj ob 5h in se je končno nehalo. Sem pa v 12 urah zgubila dve kili, je pa tud fino, a neuser posted image

Resnično sem se pa bala, da sem fasala kak rota in da bi to zaokrožilo po moji družini. Po vsakem obisku WC sem s Spitadermom razkuževala školjko in pipo in kljuko.... No, pa očitno ni šlo za tak virus...

Drugače smo pa mi kar v redu, danes bolj potepuško, jutri se bomo pa bolj doma držali, bomo pa okrasili smrečico, recept za altatijine piškote imam tudi že sprintan, če bo Jure asistiral, bo toliko bolj luštno...

Lahko noč!

(odgovor članu piskot)
Neposredna povezava do sporočila: 4909
   RE: OKTOBER 2006
8.12.2007 22:00:31   
lucika
naš gospodič je pa zdajle zaspal. ma, sem že bila malo nervozna. nosit in pet, kak sem ga dala dol, pa jok. pa po pojstli valat, pa ko se mi ze zdi, da bo zaspal, se gospod vstanerjo in dol iz postelje v dnevno malo pogledat. na trenutke mi pokrov dviguje, priznam. samo, evo, tule mamo zdaj ujčkanje pa pesmice, pa rokice .... ati zdaj hodi z njim v spalnico ležat, pol pa spi ene dve uri z njim. danes ga pa ni doma, pa bi jaz mogla to naredit... če ga pa pustim, da se dere, dse mi pa zdi, da se mi bo zadušil od tega. al pa mam premehko srce, kaj te vem. vem da ni vredu to, sam nimam kaj. smo imeli neke treninge, kak se zaspi samo od sebe, pa so bolj ali manj v vodo padli. in potem ga ati razvaja zvečer, ko ga mami cel dan. in je razvajen kolk se da:(

grem zdaj frrrr-jine zapiske brat, mogoče dobim kako pametno misel za lahko noč.

(odgovor članu @lina)
Neposredna povezava do sporočila: 4910
   RE: OKTOBER 2006
8.12.2007 23:05:51   
piskot
cer.

no pa sva sla na vecerjo. prvic sama ven od lanskega oktobra. se malo sva zamujala, ker je babi prisla 15 minut prezgodaj in je bil martin potem ves v luftu, pa ni hotel spat. uspelo nama je pojest celo vecerjo v eni uri in pol user posted image . tolk o tem koliko sva pogresala izhode.

nc, grem spat pocas.

_____________________________

Martin se je odlocil za petek trinajstega, Ana pa za Valentinovo.

(odgovor članu lucika)
Neposredna povezava do sporočila: 4911
   RE: OKTOBER 2006
9.12.2007 9:27:19   
moci
jutro,
midva tudi ne greva nikamor več sama. enkrat sva šla na pijačo, enkrat v kino in v ikeo. vedno se nama je pa ful mudilo domovuser posted image

(odgovor članu piskot)
Neposredna povezava do sporočila: 4912
   RE: OKTOBER 2006
9.12.2007 9:29:06   
moci
punce, dobila sem zs od moderatorke, ki jo zanima kje točno manjkajo strani na naši temi. je katera že ugotovila, da ne bom iskala kot nora. 

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 4913
   RE: OKTOBER 2006
9.12.2007 9:35:12   
Arabela
Dobro jutro!

Pikapolona, hvala za nasvet kako dati ponoči sirup skozi cucelj.. je uspelo!!!user posted image user posted image user posted image

Ampak spale sva bolj tako tako, ker ima mala spet zabasan nosek in je začela kašljati.. A to pomeni da se ji grlo čisti?
Ugotavljam da sploh nimam pojma kako te osnovne bolezni (gripa, prehlad, nahod) potekajo..user posted image ..  ker ko sem sama bolana gre to kar tako mimo mene...           

Lepo nedeljo vsem...


_____________________________

KATARINA 19.9.2006
SERGEJ 25.2.2008

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 4914
   RE: OKTOBER 2006
9.12.2007 9:55:23   
Anonimen
Jutro!

Tinkara je že ok, mal je še bolj slabotna, pa še zmeraj dosti spi, ampak je pa drugače že živahna, nagajiva.........pa driske ni večuser posted image

Jaz tudi od včeraj nimam več driske- ma kako se to meni smešno sliši, ko tole pišemuser posted image , sem pa še švoh, pridem na drugi konec stanovanja in se moram vsesti.........
@lina- ja pri meni je bilo -3kg v enem dnevuuser posted image , potem pa cel dan nisem šla na wc, pa sem samo pila, pa je bilo zvečer že skoraj +1kg! Toliko o dietiuser posted image

Mojga dedca bom pa enkrat zadavla- mi gre včasih tolk na živce s svojimi izjavami- kako je vse easy( otroke cel dan pedenat), da on jo komot posluša, če se dere......potem pa ne ve, kaj bi ji za jest dal- pa zmeraj najde nekaj takega, da Tinkara ne je (danes zjutraj npr. moj jogurt z musliji), potem pa pravi, če ne bo jedla, pa ni lačna........in Tinkara se od lakote dere ko žival........pol se je v službo spokal in je Tinkara zmazala 8 Liebniz piškotovuser posted image , pa skoz se dere- kje je duda, kje ma to, pa ono.........ne da bi se kej premaknil in pogledal!
V četrtek sem še cunje zlikala, do danes (ko sem jih sama v omare zložila), so stale tam kjer sem jih pustila (ker v spalnici je že Tinkara spala)............

no mal sem se skašljala.......

(odgovor članu Arabela)
  Neposredna povezava do sporočila: 4915
   RE: OKTOBER 2006
9.12.2007 10:03:27   
Maxica
IZVIRNO SPOROČILO: moci

punce, dobila sem zs od moderatorke, ki jo zanima kje točno manjkajo strani na naši temi. je katera že ugotovila, da ne bom iskala kot nora. 


Mislim, halo, to pa menda res ni naša stvar, al kako?!user posted image  Pa naj nehajo brisati, če ne znajo. user posted image  V glavnem, kolikor sem jaz ugotovila, manjkajo kar od junija naprej - tam, kjer se zdaj ta naša tema konča (nekaj čez 800 strani), pa do oktobra, ko smo odprle to novo temo (takrat je bilo pa nekaj čez 1300 strani). Zdaj, če je pa vmes še kaj, pa pojma nimam, kako naj ga tudi imam.user posted image

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu moci)
Neposredna povezava do sporočila: 4916
   RE: OKTOBER 2006
9.12.2007 11:52:47   
muki1
Dobro jutro. Za nami drug ali tretji zdrav vikend v letošnjem šolskem letu user posted image  user posted image  user posted image . Seveda ne tretji zapovrstjo, da ne bo pomote user posted image , ampak po teh driskanjih in bruhanjih pri naših oktobrčkih sem presrečna, da smo se vsaj enkrat izmuznili.

Midva pa sva včeraj bila na medenem dnevu na Dunaju. Bilo je XXL user posted image  . Je pa res, da sva nenormalno pogrešala punčki. Dopust brez otrok bo verjetno nastopil 2024 user posted image . DOJILJE, ENO VPRAŠANJE. Kako kaj vaša proizvodnja mleka user posted image ? Jaz sem prišla domov z zabetonirano desno dojko, me je že vse bolelo. A še katera še vedno ima toliko mleka user posted image

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 4917
   RE: OKTOBER 2006
9.12.2007 12:11:34   
muki1
Aja, še moj komentar na brisane strani:


user posted image  user posted image  user posted image

......NIKOLI VEČ JIH NE BOMO VIDELE, TO JE TO, NITI NE BO CD-ja. In zakaj sem tako prepričana? Zato, ker do zdaj niso izpolnili še nobene dane obljube.

_____________________________

Veliko več muh se ujame na med, kot na kis.

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 4918
   RE: OKTOBER 2006
9.12.2007 12:36:31   
frrrr
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica

Psaša in Miha sta doma, kaj več bo pa verjetno sama napisala, kaj je pravzaprav bilo.
sta me le ubogala user posted image pridna!

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 4919
   RE: OKTOBER 2006
9.12.2007 12:36:38   
frrrr
@lina, prisilna dieta, ki se samo tebe drži je ok... čeprav tist trenutek ni prav fino, a ne? ok, driskanje mi še ni tolk hudo, bruhanje pa sovražim in mi bi blo čist všeč, če nikoli v življenju ne bi rabla več bruhat.

Pikabu, vi se kr crkljajte in do konca pozdravite, da bodo lepi in zdravi prazniki!

Maxica, a kruh pečeš iz različnih mok? moževa babica se kdaj mau igra in poskuša razne še kaj nestandardnega... in je vse full njami user posted image

Arabela, tudi vaša miška se naj čimprej pozdravi, očka pa naj se vama čimprej pridruži pri crkljanju!

pikapolona, tvoj recept za medenjake sem spravla... mogoče me pa prime, pa kdaj kaj spečem user posted image obožujem medenjake...

js sm pa ravno pojedla kremšnito. pripravla jih je moja tašča. ona ni glih kuharca... pa se jih je lotila. torej jih tut js znam pripravit... morem enkrat poskusit.
včeraj smo se imeli fino. Jaša je čez dan spal samo 1 uro. sem ga poskušala med spanjem oblečt, ker ob 14ih smo že imeli kosilo v Polhovem Gradcu v eni gostilni naročeno. pa se je zbudil. no, pol je pa po poti do tja meditiral in bil skoz dobre volje. za kosilo je pojedel krožnik goveje juhe z rezanci, krompirja in mesa pa ni hote jesti user posted image tudi brokolija, ki ga sicer obožuje ne user posted image je pa pojedel ves korenček iz 4ih plošč user posted image
včeraj nam je uspelo še jelko okrasit. Jaša pomagal tako, da je preizkušal okraske kolk so elastični user posted image 2 kuglci je sploščil, ostale mi je pa uspelo brez poškodb spravit na jelko user posted image danes gre vsake tolk časa do jelke, reče oooo in se noro smehlja user posted image
zdaj se pa z možem igrata in sta naredila že cel kaos user posted image ampak mi je čsit všeč tako stanovanje... igrače povsod user posted image se je pa ravno naučil magnetno tablo zbrisat tako, da lahk popravi, če se kaj zmoti user posted image

lucika, mogoče bo kak zobek. tudi pri nas je bilo tako obdobje ta teden... zdej pa spet fino zaspi. so pa naši pikeci res razvajeni do konca user posted image ampak zato jih imamo, a ne?  js ga bom kr razvajala user posted image trudla sem bom le, da mu privzgojim učne navade in ga naučim spoštovanja do soljudi in živali.

Remy, me veseli, da ste boljši. moj mož se je pa v zadnjih treh mesecih obrnil za 180 stopinj. prej je bil tak kot tvoj, zdej pa malega prej previje kot js. pa začel je načrtovati - septembra sva bila oba doma, js samo v pomoč, on naj bi pa pedenal malega... sem ga morala non-stop opozarjat ali sta previta, kaj bosta pa jedla in kdaj, kdaj pa gresta spat... zdaj sam pogrunta kdaj je čas za kaj. sva ravno včeraj o tem debatirala in mi je rekel, da je bil pa prvi teden, ko sem bila v službi RES naporen user posted image

muki - super za vajin kratek oddih na Dunaju... res bodo pravi dopusti v dvoje nekje okrog leta 2024, ker do takrat bomo preveč pogrešale otročke, da bi se lahk sprostile user posted image glede proizvodnje mleka - sem na istem kot ti... že zdaj imam obe malo trši, do večera bosta pa kot pri kakšnem kamenem kipu user posted image

(odgovor članu @lina)
Neposredna povezava do sporočila: 4920
   RE: OKTOBER 2006
9.12.2007 12:39:24   
frrrr
IZVIRNO SPOROČILO: muki1

Aja, še moj komentar na brisane strani:


user posted image  user posted image  user posted image

......NIKOLI VEČ JIH NE BOMO VIDELE, TO JE TO, NITI NE BO CD-ja. In zakaj sem tako prepričana? Zato, ker do zdaj niso izpolnili še nobene dane obljube.
se men tut zdi tako, ker mi ni jasno kako bi jih dobili nazaj? dvomim, da se bodo skozi stare back-upe prebijali in restavrirali izgubljene...
ne razumem zakaj nam niso poslali cdjev takrat, ko so obljubili... pa bi potem lahko tudi brisali naše strani, če so bile tolk napoti...

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 4921
   RE: OKTOBER 2006
9.12.2007 12:40:57   
frrrr
kosilo čaka... potem pa spanje in kratek potep... in že bo tu noč...
vmes imam pa v načtu še lučke okrog stebra sred stanovanja speljat, da bo še mau več prazničnega vzdušja...

lep dan!

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 4922
   RE: OKTOBER 2006
9.12.2007 14:19:04   
altati
Drage oktobrke- danes naša Piskot praznuje(ko bo tole prebrala,me bo pa preklelauser posted image user posted image user posted image ). še tukaj: Vse najboljše in čim več prespanih nočiuser posted image user posted image user posted image user posted image !

(odgovor članu piskot)
Neposredna povezava do sporočila: 4923
   RE: OKTOBER 2006
9.12.2007 14:20:44   
altati
IZVIRNO SPOROČILO: muki1

Jaz sem prišla domov z zabetonirano desno dojko, me je že vse bolelo. A še katera še vedno ima toliko mleka user posted image


ne, moj Jaša se doji samo še zgodaj zjutraj. Večerni obrok je sam izpustiluser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu muki1)
Neposredna povezava do sporočila: 4924
   RE: OKTOBER 2006
9.12.2007 14:24:58   
altati
Da samo še na kratko opišem kaj dogaja:
včeraj smo barvali okraske, ki sem jih med tednom vlivala. Uspeli smo jih tudi obesit na okna. Postavili jelko, na kateri so tudi Lindt-ove čokoladice (prideš Mociuser posted image user posted image ?). Danes obdelujemo škatle s servietno tehniko, nalepkami, bleščicami itd.........Vmes smo se šli včeraj popoldne še drsat na Mercatorjevo drsališče, pa z možičkom sva nakupila zadnja darila za otroke...danes nas je obiskala moja sestra z družino.....v glavnem dogaja....vmes se pa z možičkom še 100 na uro mečkava in izkoriščava čas pred operacijo (povedali smo mi namreč da po operaciji naj 3 mesece ne bi user posted image , pa sem jih resno vprašala če so dihtuser posted image user posted image user posted image , pa so 3 mesece skrajšali na 6 tednovuser posted image user posted image user posted image )....No, v glavnem, dogaja......

(odgovor članu frrrr)
Neposredna povezava do sporočila: 4925
Stran:   <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  195 196 [197] 198 199   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Kaj je zdravje?
Nacionalna agencija za javno zdravje poroča, da število izdanih receptov skozi leta ves čas narašča. Živimo torej dlje, ...
BLOG: Ko ti gredo otroci vse bolj na živce...
Ne morem več, je kričalo vse v meni. Nimam vam več kaj dati, je odzvanjalo v meni. Pa sem se še kar gnala. Nisem hotela ...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?