|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 10:22:20   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Speedy07

bla bla bla....men grete na zivce s temi dojenji.pa kwa pol ce zenske nece dojiti,to je njeno zivljenjo ne vase.........zacnite ze enkrat gledati le na svoj lajf in ne tujcev...samo o dojenju se se le pise...fauser posted image ..


a čem potem na forumu o dojenju pisati kako se ne razumem s taščouser posted image

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 17.10.2007 17:31:15 >

(odgovor članu Speedy07)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 10:27:09   
Speedy07
pravim da je skozi tema o mamicah ki necejo dojiti.pa kaj.saj so one mame svojim otrokom,ne ti.pac nekateri dajo adaptirano da spijo ponoc.kaj pa otroci sploh rabijo mamo,ki nic ne sp in je tecna.neee.potrebujejo spocito mamo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 10:29:41   
Anonimen
To če ponoči dojiš še ne pomeni, da nič ne spiš.....

Pa tudi tečna žena še ni nujno neprespana in obratno.

(odgovor članu Speedy07)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 10:32:57   
Naja31
Pa tudi tečna žena še ni nujno neprespana in obratno


ha,nha, razen v mojem primeru ko to drži 100%. Če sem neprespana, sem tećna sto na uro. Ampak sem se navadila da potrebujem manj spanca kot včasih, in sem redkeje tečna. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 10:43:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Speedy07

kaj pa otroci sploh rabijo mamo,ki nic ne sp in je tecna.neee.potrebujejo spocito mamo.


In zakaj si potem ti tečna?

Zmernost, preudarnost in zdrava pamet. Noben ekstrem ni zaželen. Itak se pa teme o ne/dojenju ponavljajo in gre v bistvu samo za prepričevanje prepričanih.

(odgovor članu Speedy07)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 10:55:56   
Speedy07
IZVIRNO SPOROČILO: Žabonka

IZVIRNO SPOROČILO: Speedy07

kaj pa otroci sploh rabijo mamo,ki nic ne sp in je tecna.neee.potrebujejo spocito mamo.


In zakaj si potem ti tečna?

Zmernost, preudarnost in zdrava pamet. Noben ekstrem ni zaželen. Itak se pa teme o ne/dojenju ponavljajo in gre v bistvu samo za prepričevanje prepričanih.


js sm moski,d ne bo pomote.pac pravm,da otroci bolj potrebujejo zadovoljno mamo,ne zagrenjeno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 10:58:49   
Anonimen
Ponavadi ne komentiram poste na temo dojenja, ker je itak na koncu en sam kreg. Rada bi le napisala moja opažanja glede na prvi post. Mogoče najprej avtorici priporočam malo strpnosti, oziramo kako bi rekli, dobro je pomesti pred svojim pragom ali pa še lepše, živi in pusti živeti. Tudi tiste mamice, ki ne dojijo ali so prenehale.
Veš , s takim načinom kot si napisala , da smo mame , ki smo prenehale dojiti egoistične , da bi nam vrgla kaj v obraz (besede?) da nismo zrele, si me užalila. Mene osebno. Ti bom povedala mojo zgodbo. Veš, to je enako kot , da bi jaz napisala, da so tiste mame, ki ne pogledajo za vsak otrokov vzdihljaj k njemu - mame za v smeti.
No nazaj moji zgodbi. Mali se je rodil s skoraj petimi kilogrami, že prvih par minut po rojstvu se je prisesal in sesal -16 mesecev. Ja, vsako uro do dveh ur, dan na dan, noč za nočjo. Ko je bil star 13 mesecev sem zanosila , zbolela za bronhitisom in začetkom pljučnice. Prebolela , seveda brez antibiotikov (vse za zdravo, čisto mleko) in splavila. Domnevni vzrok: izčrpanost telesa, nezdravljena bakterijska infekcija. Ko sem prišla iz bolnice domov, sem čez par dni kolabirala, pritisk 89/54...cela panika. Odločila sem , da ga ne bom več dojila. Ker sem hotela spati. Ja spati. Ker sem hotela spet vzpostaviti stik z možem. Ker nisem zaupala svojim rokam, da ga bodo obdržale, ko mi ga mož n-tič dal v naročje, da ga podojim. Zdaj, ko gledam nazaj in pomislim, če bi ga prej nehala dojiti, bi lahko jemala antibiotike, bi bilo telo dovolj močno in bi obdržalo nosečnost, bi imela še eno malo žabico.
Tako, da draga Paštetov kruh, ne obsojaj vse počez. Uživaj v tistem kar imaš, saj sama vidiš kako krhko je. Želim vam se dobro, doječim, ne doječim, bivšim doječim, bodočim doječim, flaškarcam, tistim , ki ne morete dojiti pa bi, tistim , ki nočete dojite...vsem.
.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 11:00:32   
BAMBINA_
Ah dobro, da še nimam tako dolgočasnega življenja, da bi se ukvarjala s tem kakšne so druge mamice ter porabljala svojo energijo zato, da bi se jezila nanje, ker svoje otroke vzgajajo, hranijo in se ukvarjajo z njimi pač tako, kot se njim zdi prav. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 11:16:30   
pety78
user posted image user posted image user posted image

Ne vem zakaj se tako obremenjujete z drugimi? Evo, meni je pa ....hmmm, ne vem, kako se naj izrazim....recimo neokusno, ali bolje povedano nesprejemljivo, da se še vedno dojijo dvo in več letni otroci, ker otrok že vse je in vse hranljive stvari dobi iz hrane in je dojenje zgolj crkljanje.  Mi pa, ker pač jaz tako razmišljam, niti na misel ne pride, da bi šla do takšne mamice in ji povedala par krepkih. Pa zaradi tega zame tudi ni mamica slaba.
Slaba je tista, ki zaradi malomarnosti ne poskrbi, da je otrok sit in umit, da mu je toplo, da je ljubljen, da se ga ne zanemarja, da se ga ne pretepa,...




_____________________________



(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 12:05:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Mislim, da ti zahajaš v drugi extrem. Otrok nimamo SAMO zaradi nas(staršev), kakor jih nimamo SAMO zaradi sebe. Potrebno je najti pravilno ravnotežje, po tvoje egoizem. TOrej, naj ne bo otrok tisti, ki bo "kontroliral" življenje celotne družine. Tudi otroci se morajo naučiti, da je v življenju potrebno prilagajanje.

Otrok se tudi mora naučiti, da se svet  NE vrti okoli njega, temveč, da je on samo del sveta, kakor mi vsi. Če s tem začnemo dovolj zgodaj, je za vse enostavneje, drugčae je lahko tako "ujčkan" otrok zelo prizadet ali celo šokiran, že ko pride v vrtec, kjer naenkrat želijo vsaj trije eno igračko.


Se s tem čisto strinjam. Najbrž do tega pridemo potem mamice, ko otrok malo odraste. Tako da tudi tista flaša zvečer ne bo nič hudega naredila, je čisto dobro, da mamica gleda tudi malo nase.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 12:10:20   
Anonimen
Pašteta, se ti kdaj vprašaš, kako to, da se skoraj vsaka tvoja tema sprevzrže v nekakšen prepir? A nisi malo preveč obsojajoča, zaverovana v samo svoj prav? Ni vse črno - belo in mogoče je pri kakšni mami, ki otroka neha dojiti zato, da bo lahko spala, tudi še kaj drugega v ozadju. Pa tudi če ni, pa kaj pol? Ona že ve, kako in kaj in zakaj. Važno, da ga nafutra.
Sem mogoče jaz slaba mama, ker sem se odločila, da malega neham dojit, ker mi je pomembnejše moje zdravje, zaradi katerega bom posledično na drugih področjih lažje skrbela zanj? Pa se je še hotel dojit, ampak sem se jaz odločila, da ne bom več čakala s teerapijo, čeprav bi načeloma lahko.
Ah, saj bi lahko še kej napisala, pa ne bom. Vsaj zaenkrat ne.

(odgovor članu pety78)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 12:21:39   
srki
Bom samo to rekla, da tudi če niso dojeni, ne spijo celo noč. Vsaj moj ni.

Upam pa, da ko bom imela naslednjega otroka, da ga bom dojila in da se bom tudi bolj potrudila za to, da mi uspe.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 12:44:53   
SANAYA
Punce, če bi ve poznale Paštetov kruh, bi vedele da samo naklada, in misli da je najbolj pametna in da ona najboljše vzgaja otroke in bla bla.
Kako si lahko tako primitivna in se drugim vmešavaš v življenje in vzgojo otrok?Pa kaj t briga če katera ne doji, pa kaj te briga če se pritožuje da ne more spati.Pa saj je to njeno živjenje, pa njen otrok.Misliš da ga samo s tem da ga ti dojiš pravilno vzgajaš in ga imaš zato bolj rada?A misliš, da tiste mamice, ki ne dojijo zaradi kateregakoli vzroka imaj svoje otroke manj rade????Veš kaj, ti si tako obremenjena ženska in očitno imaš sindrom manjvrednosti, da potem s tem ko drugim soliš pamet, svoj iskompleksiranost skriješ.Brigaj se že enkrat za sebe, in nam ne bodi vauš, ker ne boš nikamor prišla, saj itak več nimaš skoraj nič prijateljic, ker greš s svojim obnašanjem že vsem pošteno na živce, čudno da ne še svojemu možu!!!

Sanaya

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 12:47:26   
tanikaa
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu SANAYA)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 12:48:41   
pety78
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Tanikaa, to je pa tvoj priljubljen smajli na forumu, a? user posted image user posted image user posted image
Saj sem tudi jaz zmedena, ja, ko berem take in podobne teme. user posted image


_____________________________



(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 12:50:56   
tanikaa
user posted image user posted image  A mi verjameš, da velikokrat že po naslovu teme vem, na kateri strani bo prišlo do fajta? user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 13:03:40   
SANAYA
Kako lahko nekumu soliš pamet, in govoriš, da s tem ko ne dojijo imajo manj rade svoje dojenčke in bla bla.Brigaj se za sebe, vsaka mati ve, kaj je dobro za svojega otroka, a misliš da ti veš?Nehaj se bigati za drue in jim soliti pamet,

Ti lahko dojiš 10 let če hočeš, jaz pa če sem dojila samo en mesec, sem imela razlog zakaj sem prenehala, in zaradi tega imam mojega sineka še rajši.

In ne pozabi, vsaka mamica ve, kaj je dobro za njenega otroka, ne rabi tebe, da bi ji solila pamet.Kdo pa pravi, da si ti dobra mati?!

Sanaya

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 18.10.2007 21:08:36 >

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 13:09:05   
viv_
IZVIRNO SPOROČILO: nefretiti
Ene reči pa res ne razumem: mamice, ki črpajo mleko zato, da vidijo koliko user posted image popapa. Potem pa se čudijo, ko pristanejo na aptamilu.user posted image


Če bi imela otroka, ki bi v prvih dneh ali tednih konstantno zgubljal na teži, bi tole še kako razumela. Takrat, ko je pomemben vsak gramček ki ga pridobi... Res smešno!

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 13:12:01   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: SANAYA

Kako lahko nekumu soliš pamet, in govoriš, da s tem ko ne dojijo imajo manj rade svoje dojenčke in bla bla.Brigaj se za sebe, vsaka mati ve, kaj je dobro za svojega otroka, a misliš da ti veš?Nehaj se bigati za drue in jim soliti pamet,

Ti lahko dojiš 10 let če hočeš, jaz pa če sem dojila samo en mesec, sem imela razlog zakaj sem prenehala, in zaradi tega imam mojega sineka še rajši.

In ne pozabi, vsaka mamica ve, kaj je dobro za njenega otroka, ne rabi tebe, da bi ji solila pamet.Kdo pa pravi, da si ti dobra mati?!

Sanaya


Ujžešuser posted image

Kaj ko bi se vidve dobile na kavi pa si to v obraz vse skupaj povedali a?

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 18.10.2007 21:12:58 >

(odgovor članu SANAYA)
  Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 13:12:30   
NRMM
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Tudi jaz sem drugo punco nehala dojit,ker sem bila totalno v zosu,neprespana,izčrpana ipd in se nič ne počutim slaba mama in mi tudi ni nerodno povedat,da moja pupa pije po flaški adaptirano mleko.
Od kar smo uvedli flaško,je življenje znosnejše,imam čas se za skoraj 2-letno punco,malo časa tudi zase in tudi naspana in spočita sem,kar je zame pomembno pri dveh malih puncah.Prva je bila tudi zalivanček in je zdrava dvoletnica.
Paštetka tako da taka razmišljanja obdrži zase in skrbi za svoja otroka kot sama misliš,da je prav.Otroci in mamice smo si različne.

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu SANAYA)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 13:14:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: viv

Če bi imela otroka, ki bi v prvih dneh ali tednih konstantno zgubljal na teži, bi tole še kako razumela. Takrat, ko je pomemben vsak gramček ki ga pridobi... Res smešno!


Ja popolnoma razumem, ker sem imela zahiranega user posted image , ki pa absolutno ni smel zgubljat na teži (2030g pri 37T).  Res, da sem jo tehtala....ampak njo, ne pa črpala. Pa razumem, da to počneš do recimo prvega meseca, ne pa kasneje.

(odgovor članu viv_)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 13:15:48   
viv_
Sicer se pa strinjam z Marogico in somišljenicami - in ni mi žal! user posted image

_____________________________

Mirna - 19. 12. 2003
Zarja - 30. 10. 2006

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 13:31:16   
Dejča
Lahko je drugim soliti pamet, Paštetka ... Meni gre pa na bruhanje, da mamice kdajkoli (ne pa celo pri **** mesecih) otroka dajo pred TV, da gleda poneumljene španske nadaljevanke. 100 % jim bodo te dolgoročno naredile več škode kot adaptirano mleko.
Pa da ne bo pomote - svojo prvo user posted image  sem dojila 15 M, pa tudi drugo želim čim dlje, pa čeprav ponoči vstajam zaradi nje. Pa mi ni hudo. Bolj bi mi bilo, če bi jo kdajkoli morala pustiti pred TV zaradi limonad. user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 13:49:57   
Raho
Evo, meni je pa ....hmmm, ne vem, kako se naj izrazim....recimo neokusno, ali bolje povedano nesprejemljivo, da se še vedno dojijo dvo in več letni otroci, ker otrok že vse je in vse hranljive stvari dobi iz hrane in je dojenje zgolj crkljanje.


Samo to bom komentirala: Ne razlagaj, da si strpna, če pišeš take komentarje.

Drugače pa - potrebno je najti zdravo mero, ki omogoča normalno življenje neke družine. Se pravi, da vsi imamo čas za vse družinske člane in tudi za to, da uresničujemo lastne potrebe.

Sama sem težko pustila najinega fantka komurkoli v varstvo, sedaj pa vidim, da je to potrebno. Ne vem, morda sem pri vzgoji popolnoma zgrešila, morda ne... O tem, kako mi je uspelo, bom poročala čez kakih 15 let.

In ja, dojim ga še, morda 1-2x na dan, star je 34 mesecev, čez 2 mesca dobimo novega člana in upam, da bom se uspela obema enako posvečati. Zakaj še dojim? Ker ni do sedaj zalegla nobena metoda odvajanja, preizkusili pa smo popolnoma vse, le te ne, da bi odšla jaz od doma (ta sem mi zdi preveč kruta). Sedaj pa ga ne želim na grobo odstaviti, da ne bo zaradi tega imel odpora do dojenčka. Če sem utrujena? Mnogokrat sem. Potem malo pojamram na RR, nekaj me jih razume, nekaj me jih skrega (pa jim dam popolnoma prav), vidim, da v  tem zosu nisem sama in življenje teče dalje.

Veste, kaj pa je dobro pri dojenju? To, da sem se v tej nosečnosti zredila do sedaj samo za 7 kg, v prvi pa do enakega termina 25.user posted image

Bom pa najverjetneje ena izmed redkih, ki bo poskusila tandemca - v dojenju, da ne bo pomoteuser posted image . In morda bodo moje izkušnje kdaj komu prišle prav.

In čez 3 mesece se kar pripravite, da bom jokala, kako utrujena semuser posted image . Ampak kako že pravijo;: vsaka šola nekaj staneuser posted image  Pa spet boste me ene napadale, druge tolažile in čas bo pač šel naprej...

Ja, hotela pa sem napisati to: Imam srečo, da so mi 4 ure spanca popolnoma dovolj.





(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: kaj se dogaja z nekaterimi mamicami
17.10.2007 13:53:59   
Anonimen
Opala, fajt na RR in to že spet na dojenju? Kdo se bo tokrat izpisaluser posted image

Drugače pa meni res ne gre nekaj čisto v mojo blond glavo.....zakaj naj bi user posted image prespali celo noč če so na Aptamilu, če so dojeni pa neuser posted image . A niso eni in drugi prav tako lačni ponoči in jih je treba nahranituser posted image . In pri dojenju samo dojko ven zvlečeš, pri flaški pa moraš to pripravit. Dokler to naredim je z dojenjem že konec in gremo nazaj spat.....
No, ne vem no.....jaz polno dojim in prespi ponoči najprej 6 ur in potem še 4 ure, tako da dejansko ponoči vstanem samo 1x. In ne rečem da vsakič skočim iz postelje od veselja, vendar sem se sprijaznila (ali se vsaj poskušamuser posted image ) da to tako pač je in je stvar rešena.
Tisto z črpanjem in merjenjem črtic na flaški pa tudi jaz ne razumem. Če vidiš da je mir ene 3 ure po dojenju je nekako že pokazatelj da je user posted image sit. Če nebi bil bi naša ušesa to hitro slišalauser posted image . In enkrat popijejo več in drugič manj. Če bi se živcirala vsakič za vsak ml ki ga je popil ali ne bi se mi prej zmešalo....

Vsak pa naj naredi kot je njemu prav, mene prav malo briga kako hrani in vzgaja svojega otroka sosedova Mici, dokler zadeva ne vpliva neposredno name.
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?