|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
19.10.2007 22:07:28   
maychika
sam na hitro...

eya...je itak rekla da je dosti da da flaško tako, da približa obrazu...ni treba v usta da da. samo da ve kam gre...

zvezdica...smo tii rekli naj proba rečt katerega od imen, ampak tega pa res noče ponovit. noče nosti bremena napačne izbire imena, če nam bo potem kdaj očitano...hi hi

aja, eya...moja soseda je imela en teden pred nami pregled pri enem letu in pol, pa je 3 mesece starejša, tko da,...če se njim ne mudi...

nič...tolk za zdaj...o včerajšnjem večeru pa še zdaj ne bom pisala...saj ni nič pomembnega ali posebnega, samo...imam mami tukaj, pa jo grem zabavat...hi hi

lp, maja

_____________________________

Tia in Neli....moji mali zvezdici

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
19.10.2007 22:32:35   
alička
Kok mi je hecno, ko grem na forum brat, pa piše da ima debata samo dve strani...

Eya moja Živa bi p.razložila kako avto vozi, pa avion leti, flaško naciljala v usta user posted image , no ja mogoče me preseneti. Ima enega dojenčka vendar je totalno nezanimiv, vsake par dni ga sleče do nagega in to je to. Se mi vedno bolj zdi, da bi morala bit fantek, jo bolj avtomobili, motorji, bagerji fascinirajo. Jutri ji grem kupit en komplet za nego dojenčkov (flaške, žličke, krožnički, ropotuljice), sem zadnjič videla v drogeriji Watson, pa bova trenirale user posted image user posted image .
Je pa ful luštna, ko vzame lonček od moje kreme (prazen) odvije pokrovček in me "maže" po obrazu, po rokah in to tako lepo in nežno user posted image . S tem lončkom ima zabavo že 10 dni! Kaj bi ji potem kupovali igrače  user posted image user posted image user posted image .

Aja, ima tudi vožiček za dojenčka, v njem prevaža vse živo samo dojenčka ne (brezveze !) Na ročaje si pa navesi vse mogoče torbice in cekarčke, ki so polni kostanja, želodov, starih mobitelov in podobne šare in potem s tem šiba po celem stanovanju. Seveda se ji sem in tja prevrne, ker je pretežko in potem pobirava to šaro po celem stanovanju. Juhuhu, dolgčas mi pa ni! user posted image

< Sporočilo je popravil alička -- 19.10.2007 22:33:09 >

(odgovor članu maychika)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
20.10.2007 12:39:34   
Marelica
Uaaaaa, pri nas pa je začelo snežit!!!user posted image

_____________________________

Moji trije sončki: aprilka Katarina, avgustovček Dominik in njun zlati ati
http://marelica79.moj-album.com/
http://www.mojvideo.com/uporabnik/marelica

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
20.10.2007 13:13:47   
Marelica
No, pa da še kaj napišem, ko imam ravno mir in čas. Otroka oba spita.user posted image

Barba, u, ta je pa dobra! Je zdaj prava misterija postala, kdo je Meto naučil, koliko je stara. user posted image  Ma, če mene vprašate, so ti malčki kar bolj pametni, kot jim prisodimo. Tisti ki znajo povedat so živ primer za to, koliko razumejo in znajo. Joj, pa take stavke že slišiteuser posted image user posted image .... jaz komaj čakam, da naša dobi dar govora, da se bom malo smejala in čudila.user posted image

Maychika, a Tia pa nosi že 92 teh hlač? U, je pa res velika!! Jaz sem ravno včeraj (sem jo peljala k frizerju) tiste tamale pospravila (za Dominika) in sem ji 80 oblekla (zapela pa s spodnjim gumbkom, tak da smo za en gumbek še v dobrem). 92 so ji pa le še krepko prevelike.

Aja, jaz tudi glasujem za Neli. Mi tudi lepše k Tia paše.user posted image  Pa še en glas za neli od Netmana - je včeraj glasoval, ko sem ga vprašala.

Punce, ne mislite, da vaši malčki ne znajo flaške dat dojenčku pa ostale stvari, ki jih Denverjev test preizkuša. Katarini je že pred meseci v razvojni dala to nalogo... Jaz sem si mislila, ja-ja, kak te naj to zna, če ji še nisem nikoli kazala. Pa tako mini pupiko (ene 7cm veliko) pa mini flaško ji je v roke dala. Katarina je samo vzela pa sama to naredila, da sem gledala kot neumna. user posted image user posted image  Ja, saj pravim, da malčki marsikaj vejo... tak da pazite, kaj počnete pred njimi.user posted image

Ankica, te je luštno brat po dolgem času. Ja, presneti kabli... boš imela dosti za nadoknadit, da boš čveko eyo dohitela... Adijo, ja, vidve sta pa res čveki na visoko potenco.user posted image

Flecker, jaz marsikatero ime prvič slišim... Samo jaz sem itak za časom, so mi ta imena premoderna. Ja, na perilo me pa kar ne spominjam. Pri nas je nosnstop gora v čakanju na likanje, zadaj se pa že nove runde sušijo.user posted image

Alička, si me nasmejalauser posted image ... si znam kar predstavljat Živo, kako se igra. Ja, saj najdem kar veliko podobnosti pri nas.

Ja, pa vsem hvala za pohvale naših sončkov. user posted image Hehe, pri nas se spet skozi "bliska" in disk se polni s slikami.user posted image  Zdaj najraje slikam take, ko sta oba gor. Sem spet dve novi v album dala. Hehe, bom eno kar gor prilepila, da bom lahko ob vaših hvalah še za en cm zrasla.user posted image :

user posted image

No, pri nas je sneg ponehal. Zdaj je pa skrajni čas, da poberem bučke iz vrta.

Naredite si lep vikend!

_____________________________

Moji trije sončki: aprilka Katarina, avgustovček Dominik in njun zlati ati
http://marelica79.moj-album.com/
http://www.mojvideo.com/uporabnik/marelica

(odgovor članu Marelica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
20.10.2007 18:42:45   
Krista28
Živjo,
Pri nas tudi glasujemo za Neli. Je dons tak čudn vreme, da popoldne sploh nismo šli ven. Dopoldne sva bila pa s Kristjanom v nabavi. Jutri sem svaka, svakinjo in mojo sestro z družinami povabla na kosilo. Bom delala eno mehiško varianto. Sem shranla prilogo od ene Lise, pa so super recepti notri.

Pri nas ni še nič na novo izgovorjenih besed. Vrtec pa je ta teden sprejel čist OK. Nič joka zjutraj.



_____________________________

Otroka sta moja sreča in skrb. Ničesar ne zamenjam! Kristjan april 2006, Nadja - april 2008

(odgovor članu Marelica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
20.10.2007 21:01:17   
eya
Oj...

Za ime Nel pa tud jaz prvič slišim...prej sem na rr videla, da je eni mamici všeč ime Nali, vse sorte imen se zadnje čase pojavlja...

No, Marelica, a se že kepateuser posted image  Spet luštna slikicauser posted image

Maychika, samo še tri tedne do PDPja... a je Tia malo pohitela, če se prav spomnim?

Drugače pa ni nič kaj novega, tako da samo še-lahko noč, jutri pa lepo preživite nedeljo.

(odgovor članu flecker1)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
20.10.2007 22:07:43   
maychika
Ja tudi pri nas je bila na pregledu lutkica čisto majhna. Je bla flaška za pol dojenčka :)

No, po vsej verjetnosti bo res kar Neli...sej bom itak sporočila. Bom poslala message tistim od katerih tel. imam pa bo itak naprej posredovala novico... Se mi zdi da to ime paše tudi s priimkom bolj kot Lianna, čeprav je bil ta predlog prej kot Neli. No, pa je Neli predlagal moj dragi in pol ko sem rekla da mi je ful všeč, da lahko dava tudi to ime, je rekel, da bo pol spet ime po njegovi izbiri (je že Tio on predlagal) in pol se je kar sekiral. Sem rekla...halooo...da ni važno kdo ime predlaga, ampak da je obema všeč. Ane...

Joj, danes sem bila tako aktivna...dopoldne s Tio v Žiri (35 km stran) pa z babi seveda...je šla babi čevlje gledat...pa pol sva šli na obisk, pol domov pa dat Tio spat in pol sva šli sami naprej v LJ v bolnico na obisk k dedku, pol pa še v Leclerc in me je nazaj grede tako začelo matrati med vožnjo, da nisem vedela ali me daje utrujenost in BH popadki ali gre zares. Tko da sem se doma samo dol vsedla in gruntala kaj se dogaja. Vam povem, da sem bila tri ure zbegana kot kura, ker je bilo vse skupaj na čase nadležno, na čase nežno, pa na tako različne razmake, da nisem vedela kaj si mislit. Zdaj sem dala Tio spat, jaz pa vas berem in ugotavljam, da se stanje umirja. MAdona...sem žejna...

Ja, do konca je še 3 tedne. Tia je prehitela za 6 dni, ma jaz za tega upam, da bo naslednji vikend imel dost. Sej zdej bom šla v 38 teden, Tia pa je bila v 38 tednu tudi rojena, pa je bila super dojenček. Res sem naveličana vsega. Moram pa spet malo trebušček slikat...preden me prehiti... pa še za Barbo moram slikat "modele" ane barba...dokler mi še pristajajo...hi hi hi

marelica...otroka sta res sončka...pa ful mata luštne medote...hi hi. še onadva pašeta skupaj...

ja hlače imamo št. 92. malo so ji velike, ampak ne preveč. v bistvu bojo lih fajn za celo zimo. zdaj jih enkrat malo zavihamo, da jih ne pohoja, sploh ko se še uči hoditi.

ja tudi jaz sem danes videla padati sneg, samo ne pri nas ampak tam v žireh, ko sem zgoraj napisala. je pa kar hladno. smo tii oblekli tisti plašček iz H&M in ji takooooo hudooo paše da je kaj. jo moram prav slikat enkrat, pa bom slikco prilepila. se začenja ja...obdobje jaknic in plaščev in kap in šalov...joj joj

aja, no zadnjič so nam prišli menjat vhodna vrata v stanovanje. in so prišli šele ob petih popoldne in so končali ob desetih zvečer. halooo...so ob pol desetih žagali s cirkularko sredi hodnika v bloku, da je odmevalo ko hudič. smo jih kleli sto na uro. ker pri nas so/smo vsi malo mahnjeni na tale red kdaj in kako hrupno je ipd. mi gre vedno vse na živce, na koncu pa smo najhujši med vsemi. sem kar opravičilo napisala in nalimala na oglasno desko, ker zabijanje do desetih zvečer pač ne gre v bloku polnem upokojencev in otrok (od tega jih je 6 pod dvema letoma starosti in so res spali takrat). no...za povrh so pa še tako slabo naredili, da sva šla drug dan reklamirat. pridejo v ponedeljek zrihtat. "goža" kot bi rekla tia (GROZA)

nič, lepo bodite in se beremo in pišemo še kaj...

_____________________________

Tia in Neli....moji mali zvezdici

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
20.10.2007 22:28:25   
Marelica
IZVIRNO SPOROČILO: maychika
nič, lepo bodite in se beremo in pišemo še kaj...


Ja, maychika, če nam ti prej v P ne pobegneš!user posted image  Uf, jaz skoraj ne morem verjet, da si že ti na vrsti. Sem že čisto polna pričakovanja vaše nove dojenčice!!!user posted image

Ojej, kaj še jaz ob tej uri tu gor delam?user posted image  Lahko noč!

_____________________________

Moji trije sončki: aprilka Katarina, avgustovček Dominik in njun zlati ati
http://marelica79.moj-album.com/
http://www.mojvideo.com/uporabnik/marelica

(odgovor članu maychika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
21.10.2007 16:05:47   
Marelica
Glu-glu-glu-glu-gluuuuuuuuu...

Spet reševalna akcija iz največjih globin.user posted image

_____________________________

Moji trije sončki: aprilka Katarina, avgustovček Dominik in njun zlati ati
http://marelica79.moj-album.com/
http://www.mojvideo.com/uporabnik/marelica

(odgovor članu Marelica)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
21.10.2007 19:48:42   
eya
Hej...

bom prilepla dve slikci, da ne bomo spet potoniliuser posted image

A vaši tudi dajo vam kaj nogice za povohat? Mi imamo eno tako foro, da nam da noge za povohat in potem se zgražamo, ker naj bi mu smrdele...evo...

user posted image

user posted image

(odgovor članu Marelica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
21.10.2007 20:14:21   
maychika
IZVIRNO SPOROČILO: Marelica

Glu-glu-glu-glu-gluuuuuuuuu...

Spet reševalna akcija iz največjih globin.user posted image


kaj naj bi to blo? a ste imeli poplave al kaj...? a ste vsi lulali? a sem samo jaz tolk neumna, da ne kapiram, al se drugi sam oglasit ne upate? hi hi

joj, če se dobro spomnim je ena enkrat napisala, da ima doma risanke telebajske. a bi mi lahko mogoče posnela in poslala? naši tii so všeč in se vsake toliko spšomni da bi jih gledala...začne govorit "bajski"...hi hi...

eh, se mi nič ne da. danes smo bili kar pridni, tko da komaj čakam da najmlajši član gre spat in se vržem dooool...hi hi
zvečer pa pol planice za večerjo pa bo...hi hi hi...mljask. sem včeri možu poslala message na GSM (ob dveh zjutraj... - ker je on bil buden, ker je cel večer prespal, jaz pa še nisem spala, ker mi mala frajlica v trebuhu ni dala miru), kako bi mi pasal sladoled...kaka planica ali vieneta...mmmmmljask... sem vam pocedila sline kaj...he he...zakaj bi se samo meni cedile, če se lahko še vam....

in s tem se poslavljam...hi hi...kaj sem baraba

lahko noč

_____________________________

Tia in Neli....moji mali zvezdici

(odgovor članu Marelica)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
21.10.2007 20:16:59   
maychika
hi hi eya...poznamo foro že dooolgo dooolgo. je vedno rada nogice porinila pod nos in čakala reakcijo. in pol smo mi se zmrdnili in rekli "bleka bleka" in je ona ponovila "bljeka bljeka"...ampak slikati pa mislim da nismo uspeli niti se spomnili. vidiš...lep spomin...hi hi

_____________________________

Tia in Neli....moji mali zvezdici

(odgovor članu maychika)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
21.10.2007 20:23:37   
eya
Maychika, mene nič ne gane tvoja Planica, ker sem danes ful sladkarij pojedla...torto, pa kokosove kocke, pa orehove kocke, pa 2 mini Snickersa dopoldanuser posted image user posted image user posted image  No, zdaj sem vam pa še jaz malo sline pocedila...user posted image  Aja, ti bom jaz zapekla Telebajske, pa ti jih pošljem. Naslov se mi zdi, da se ga spmnim, ma daj za ziher mi ga še 1x pošlji na ZS.

Na temu linku pa lahko malo ponovite znanje geografije...učiteljica: še ne dve letna deklicauser posted image user posted image user posted image

Lep večer!

(odgovor članu maychika)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
21.10.2007 20:55:39   
*zvezdica*
Čeer! Dons po dolgem času uživam v miru nedeljskega večerauser posted image . Možek je šel na hokej, Marcel pa je zaspal že ob 8h (in to samo po 10 minutah uspavanja). Sem še mislila, da bi pospravljala, pa sem se rajš na kavč zleknla pa uživam...sej si tud jaz kdaj zaslužim, aneuser posted image

Joj, kako je vikenda hitro konecuser posted image . Komaj čakam krompirjeve počitnice!

Ankica, lepo te je bilo spet mal brat. Upam, da ko se konektate na net, da boš mal več imela spet za povedat.Tvoji nasveti so bili vedno prvovrstniuser posted image .

Alička, Živa mora bit pa res faca. Taka ta prava gavnaracauser posted image . Ta vam bo še dala vetrauser posted image .

Maychika, mislim, da je Marelica s tistim glu glu glu mislila, da nas rešuje iz globin (ko smo tako globoko padle na strani, oz. potonile)...no, vsaj mislim da je to to.

_____________________________

Marcel in Zarja

(odgovor članu eya)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
21.10.2007 22:39:51   
maychika
IZVIRNO SPOROČILO: *zvezdica*

Čeer! Dons po dolgem času uživam v miru nedeljskega večerauser posted image . Možek je šel na hokej, Marcel pa je zaspal že ob 8h (in to samo po 10 minutah uspavanja). Sem še mislila, da bi pospravljala, pa sem se rajš na kavč zleknla pa uživam...sej si tud jaz kdaj zaslužim, aneuser posted image



tako je prav zvezdica....kar večkrat si to privošči...točno tko kot si rekla...si zaslužiš....zakaj bi pa v prostem času vedno samo pospravljali...sej se včasih še usest ne znamo več ane...

sam eya...una tamala je pa genij...mene prekaša sto na uro...

aaaa vidiš zvezdica...jaz nikoli nisem znala dobro med vrsticami brat...po domače...a jesam tupa...hi hi...bo verjetno res kar držala tvoja razlaga

nič...pridne bodite...pa pa

_____________________________

Tia in Neli....moji mali zvezdici

(odgovor članu *zvezdica*)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
22.10.2007 9:19:50   
DrejcDrejc
Jeeej, a samo dve strani imate? Bom pridna, pa bom malo prispevala.
Sem si pogledala seznam aprilčkov, ampak se mi zdi, da bi morali dodat še kakšno podvrstico k vsakemu: bratci/sestrice (z imenom in rojstvom). Ste za?
user posted image
Kako kaj vaši lumpi v vrtcu? Že vsi bili kaj bolančki?
Naš se je lepo uvedel, ima dneve, ko mi zjutraj veselo pomaha, pa ko ga popoldne komaj dobim iz igralnice; potem so pa dnevi, ko zjutraj nikakor noče od mene, pa popoldne komaj folga pobirat dudo in plišeka preden se mi vrže v objem. Stara pesem: nikoli ne veš, kaj te čaka.
Sem pa kr malo žalostna, ker je še tolk majhen, da mi ne zna povedat, kaj so počeli v vrtcu, kakšne pesmice pojejo itd. Včasih opazim kakšne nove gibe, nove besede, pa ne vem, v kakšen kontekst spadajo. No, pa saj bo vse ob svojem času. Govorimo namreč še zelo malo. Kratke besede, ata, mama, teta, baba, dudu (duda), ni-ni, ato (avto), mi (muca), še, ne (ta je itak zakon, vse je ne),...
user posted image
A pri letu in pol bi naj malčki imeli pregled / posvetovalnico? Mi nismo še nobenega vabila dobili... Bi ga pa morala zdaj počasi naročiti pri zobozdravniku. Ste že bili na drugem obisku?
Naemu lumpu zgleda spet nekaj zobkov poganja... včeraj je bil slabe volje, pa rob postelje in sedežne se je spravil grizit, kot pravi kuža je bil.
user posted image
Tudi Rene je na številki 80, ima še kakšno 74, pa kakšno 86, številke 92 pa nimamo prav nič, ker bi se zgubil v njej. Je pa zanimivo, ko začenjaš kupovat na drugem koncu otroškega oddelka.
user posted image
LP in se oglasim spet čez...




_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu maychika)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
22.10.2007 10:46:55   
barba
Ojla!

Mi smo preživeli prav lep vikend z manjšimi izjemami. user posted image  Je Meta imela »nastop« pri naših doma. Pela je pesmice, ki jih zna iz vrtca (Ringaraja, Kuža pazi, Ježek teke teka) in zraven plesala. Mi smo umirali od smeha,user posted image user posted image user posted image ona pa je na koncu naredila »bravo« in si ploskala. Za umret! user posted image user posted image user posted image

Marelica – se ne ukvarjamo več s tem kdo jo je kaj naučil. Zdej imamo največjo težavo, ki se ji reče trma. To pa je groza! user posted image  Ko se punca nekaj zamisli, se dere tud po 45 min brez ene same solzice.user posted image Pol se po tleh meče, igrače in duda letijo po zraku, brca, se zvija, … Prav katastrofa! user posted image user posted image user posted image user posted image Upam, da jo to trmarjenje kmalu mine. Nimam lih živcev za tako početje. Bi jo kar čez rit, če bi vedla, da bo kaj zaleglo.

Sej ko jo dretje mine, je pa nabolj pridna punčka daleč naokrog. Samo kaj ko trmari po 5x na dan.user posted image

Maychika – če pač ne bo slik jih pa nebo. Ni panike! Glede imena se morata kar sama odločit. Jst ne bom za nobenega glasovala.

Žiga FACA! user posted image Sam mu res noge smrdijo.user posted image

Aja, Meta nosi cunje vel.86, 92 so ji še ful prevelike, 82 pa premajhne. Prejšnji teden sem ji v H&M spet nabavila ful cunj. Sploh ne sfolgam tok hitro prat cunj kot jih ona v vrtcu umaže.user posted image user posted image user posted image

No toliko v roku službe …

_____________________________

LP, barba
9.4.2006 - moja punčka Meta
27.1.2009 - moj fantek Tine

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
22.10.2007 13:02:47   
Nenya
Ojla!
Tudi moji začuda obe spita in lahko mal pridem sem, namest likanja ali kaj podobnega. user posted image

Mini se odpira govorjenje in počasi bo šlo, zavzeto mi na sprehodu kaže vrane in govori uana in podobno, seveda ni tako klepetava kot Meta, napredek pa sigurno vidiva.
Kar se pospravljanja tiče je za naju enkrat na teden dovolj, vmes le toliko da se da hodit. user posted image user posted image

Ravno v soboto sem v H&M iskala bodije za 86 in naprej pa jih nisem našla , ne vem ali jih nimajo ali jih samo jaz ne najdem.

Ravnokar pa je stara mama prinesla Mini ene zelo fajne podložene žametke iz Lidla, ji bojo prav še celo zimo. Majo kar fajn stvari v Lidlu, vsaj tako pravi moja v.d. tašča.

Sem še vedno jezna ker sem Mino zastonj peljala k p. pol je pa ni pregledala, grrr, sem morala mami vlečt s sabo, če bi šla z Brino bi šla lahko sama.

V soboto sva kupila tudi nekaj svetil-lustrov po domače, zdaj jih moramo še montirati.

Vreme je tu obupno, piha, prši in je mrzlo, smo šle vseeno mal ven, da sta mal na zraku in da se B. utrdi

Ankica, lepo da si se javila.
Kar se tiče Mininega denverja me ni pretirano strah tudi prejšnjega je krasno napravila, pa sem se jaz ful obremenjevala s tem.

Evo B se je zbudila, grem
Lepo se mejte kje na toplem.
N

_____________________________

Ever stopped to think ...
then forgot to start again?

(odgovor članu barba)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
22.10.2007 13:48:06   
Krista28
Pri nas smo še tudi negovoreči, tako da user posted image user posted image za čeveke Meto, Tio, Žiga, Marcela in še koga...

Pri cunjicah je pri nas tako da 80 ni šans, kaka stvar 86 pride še prav, ostalo pa vse 92. Ma se je tko potegnu, da smo naekrat ostali brez cujn.

Včeraj je kosilo uspela in tud jst sm se ful dobr počutila, samo ponoči mi je bilo pa slabo (pa ne zaradi hrane, ker ostali so pohvalili user posted image ). Je blo prav luštno, Kristjanu se je pa tolk dogajal, da je še pred spanjem podoživljal in ponoči sanjal user posted image .

Tolk iz službe....se še kaj beremo.

_____________________________

Otroka sta moja sreča in skrb. Ničesar ne zamenjam! Kristjan april 2006, Nadja - april 2008

(odgovor članu barba)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
22.10.2007 18:30:42   
alička
Pri nas je pa Živa dolga ko ponedeljek... 86 so ji vsi rokavi in hlačnice prekratki, 92 pa ji je preveliko in preširoko. Se bojim da bo imela v življenju iste probleme z garderobo kot jaz. Najti dovolj dolge hlače je bilo zame leta in leta podvig. Hvala za Mangote, Zare in Orsey, ki so mi te probleme končno rešili user posted image user posted image user posted image .
Maychika ti si tudi velika, kako pa ti rešujejš probleme s hlačami?

Vreme je sitno in neprijetno, tako da sva po varstvu šli ven samo za pol urce, ker se morala nekaj kupiti.

(odgovor članu Krista28)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
23.10.2007 8:38:15   
alička
Dobro jutro!

Spet reševalna akcija....smo bile globoko na drugi strani...cccc user posted image

Kaj ve obujete vašim malčkom te dni za v vrtec ali varstvo. Jaz dam Živi take močne čevlje bolj visoke, sem bila pa včeraj presenečena, ko sem videla da v predsobi v varstvu stojijo sami goreteks polškornji (kot nekakšne skibucke). Jaz sem jih sicer že kupila pa se mi zdi, da so še pretopli... pa še suho je... kaj pa vem. Kaj pravite ve?

lp, A.

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
23.10.2007 8:46:01   
barba
Dobro jutro!

Dajte mi povedat kako rešujete težave s trmo? Kje ste kaj brale o tem?
Pri nas je nevzdržno! Meta se mi je dons pred vrtcem na tla vrgla in se drla ko sraka. Mi je blo pošteno nerodno, ko sem jo prinesla noter vso umazano. Nobena stvar ne zaleže. Ko se neki zamisli, da bo po njenem in potem ni, je cela štala.user posted image  Včeraj je v vrtcu vrgla žlico, ko je bilo treba kosilo jest, potem ni hotla ležat in so jo pestvale, da je zaspala. Ti izpadi brezveznega dretja kar pošteno načnejo živce.

Dajte mi prosim kakšen nasvet.

_____________________________

LP, barba
9.4.2006 - moja punčka Meta
27.1.2009 - moj fantek Tine

(odgovor članu alička)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
23.10.2007 9:16:44   
Nenya
Barba, kasr sem jaz brala oz gledala po tv je tole:

ne smeš reagirat in ne smeš se še sem razjezit, ko vidijo da nič ne dosežejo s tem pol to nehajo delat.
Primer dobi 'napad' ker ji ne daš sladoleda, ko se zdere (brez tvojega reagiranja) ji ga še vseeno ne daš, ne daš ji ga tudi ne zato da bi nehala.
To je teorija, v prasksi je pa mal težko čakat pol ure da otroka mine teb se pa mudi v službo, ali pa te v trgovini vsi postrani gledajo.

Ene svetujejo da se usedeš zraven na tla (npr v trgovini) in otroku prigovarjaš in dopoveduješ, da se v takem stanju z njo ne moreš pogovarjati, težava je le v tem, da takrat ponavadi nič ne pride do nijh potem ko se mal pomirijo pa mogoče.

Še eni drugi pa pravijo da je treba biti pozoren na prve znake 'napada' in že takrat probat zadevo ustaviti.

Faktor je tudi če se tebi mudi in si živčna takrat bo ona to začutila in reagirala z napadom trme, predlagajo da se rajš prej začneš pripravljat da pol ni panike in živčnosti.

Aja, pa doslednost je tudi zelo pomembna, če enkrat dobi nekaj ko gresta v trgovino pol pa naenkrat ne se zna tudi upret.



To sem jaz prebrala., ne mislit da se tlele neki pametno delam, Mina je zdaj v fazi ušesaparajočeka kričanja, če ni po njenem, kaj šele bouser posted image .



B joka, se bom še pol mal oglasila, drži se

_____________________________

Ever stopped to think ...
then forgot to start again?

(odgovor članu barba)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
23.10.2007 11:35:29   
DrejcDrejc
Trma... user posted image  Grrr, še nismo v obdobju dvoletnikov, pa je trma že prva tema... Pri nas je isto, zna se brezveze dret za kakšno stvar, da ti živce pošteno najeda. kako reagirati, je pa odvisno od situacije do situacije. Najhuje je, ko v tem napadu trme sploh ne sliši, da mu kaj dopoveduješ. Včasih je preprosto treba ignorirat, včasih poskušat preusmerit, včasih pač potolažit, včasih okregat in si izmisliti kazen (samo ne vem, kako pri tej starosti sploh to funkcionira)...

Pri Reneju vidim, da prav dobro razume, kaj sme in kaj ne - ko je angelček, namreč čisto lepo uboga, ko je nekaj NE. V glavnem pa je raje hudiček in me preizkuša tako, da počne kr po tekočem traku ravno tiste stvari, ki jih ne sme. Pa sem dokaj omejila tiste NE-je, da jih ja ne bi bilo preveč.

Kaj vem, včasih to našo malo trmo preprosto odnesem v kakšno drugo sobo in ga okupiram s čim drugim. Eni imajo na zalogi radikalne ukrepe, kot so pošiljanje v sobo (ampak njegova soba je njegov rajski kotiček, ne vem, zakaj bi morala iz nje naredit zapor...?!), polivanje z mrzlo vodo (to je pa res skrajni ukrep, če mene vprašaš - take hude trme še mi nismo imeli...  ampak pravijo, da če otrok tako trmari, da že pomodri od tega, je mrzla voda edina učinkovita)...

Kaj naj rečem, situaciji primerno je pač treba otroku pokazat, kaj je prav in kaj ne. Na nek način vozit slalom med dopuščanjem in nepopustlivostjo. Ker vsaka stvar pač ne more bit NE. Predvsem pa vsakič razložit, kaj in kako, pa zakaj ne in tako naprej - nekaj bo že prišlo do malih ušes in se sčasoma prijelo.

En način je tudi zanikanje. Če noče jest, da mu rečeš: ne, saj ti ni treba jest - pa bo potem hotel jest.

Če se vrže na tla... pa nobena beseda ne pomaga, ga pač preprosto odneseš stran, ali pa pustiš tam in pride za tabo, ko te nima na vidiku. Po moje moraš pokazat, da si jezen, ne smeš pa pokazat, da ti živce para.

Teorija...
Kaj vse nas še čaka...user posted image


_____________________________

Carpe diem!

http://drejcdrejc.moj-album.com
http://www.najblog.com/drejcdrejc/

(odgovor članu Nenya)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Aprilke in Aprilčki 2006 (2)
23.10.2007 13:42:32   
ČebelicaMaja
Ojla... se moram oglasit, ko je govora o trmi... tudi pri nas je trma na dnevnem redu, vmes pa pravi mali angeljček, ki osvaja vse okoli sebe... pri nas v vrtcu, nam vsak mesec dajo v omarice časopis otroci in ta mesec je tema meseca Trma- res fajn pišejo o tem- bom jutri prinesla s sabo in skenirala ter poskusila prilepit sem na forum...
Na kratko pa piše o več načinih premagovanja trme- včasih tudi ni dobro ignorirat, saj otrok v napadu trme, še sam sebe ne razume kaj in zakaj to počne... včasih iščejo mejo in se jim moramo postaviti po robu, ker tako dobijo občutek varnosti, včasih pa niti ne marajo naših dotikov in sodelovanja- takrat je bolje, da se jih pusti pri miru... aja, naša se včasih tako po tleh meče, da z glavo butne v pohištvo- takrat tudi piše, da je treba otrokovo pozornost preusmerit na kaj drugega- jaz prižgem Nodija ali radio, pa je takoj boljš...
Sicer pa je trma povsem običajno, zdravo obdobje otrokovega odraščanja, ko se oblikuje njegov jaz in se identiteta počasi ločuje od mame- otrok je v konstantnem stresu- slediti mami ali biti samostojen- v bistvu prihaja do ene vrste frustracije in jo včasih s trmo malce sprostijo... sem pa brala tudi knjigo Izbruhi togote- tudi dobra...

No mi tudi še nismo govoreči, pa me ne skrbi- ker sem zadnjič na MONu brala en odgovor pediatrinje, da naj bi otrok pri tej starosti verbalno ali neverbalno obvladal 3 besede !?, da je važno da razumejo in sodelujejo, da vedo kako se stvari imenujejo, če rečeš da nekaj prinese in tako... razmah za Denverja je pa ful velik, tko, da se ni treba bat...vsak otrok ima svoj tempo...

em pa ravno danes klicala, da bi se naročila na sistematskega, pa je pogledala sestra v rač. in videla, da je bila naša cepljena točno 13.11. lani in je rekla, da je otrok šele po enem letu od zadnjega cepljenja zrel za naslednje cepljenje, tako, da moram zopet poklicat po 12.novembru.

Za vse bolančke naj povem še, da sem kupila od Justa kopel Materine dušice in je super- baje ful pomaga in se dopolnjuje s kremo...pa odločila sem se, da kupim tudi slezenovo kremo za obrazek- jo ful hvalijo (na RR) za mrzle zimske dni, za otročke...

Mi smo tudi že na 92, nove majčke ji kupujem kar 98 in malo zaviham rokavčke, da bodo zdržali sezono...

Alička, btw... danes sem v Trgovinici Alenka naročila njihove krznene copatke za otroke, na ta način so delane kot Robeez, le da so krznene... upam, da bodo OK... bom poročala, sem se spomnila, da ima vaša Živa tiste njihove rdeče, ki pa nam niso šli na nogico, ker je bil previsok nart, sicer so mi pa ful všeč...

Jaz imam pa drugo težavo; naša pikica bi lahko bila 100ur na dan zunaj- ampak ne samo zunaj- ona se vleže na tla, pa na njivo, pa mal se gre v gozd vržt med listje, sploh je ne morem prepričat, da je zima in da so tla pač mrzlauser posted image user posted image

Zdej sem se pa tolk razpisala... moram it delatuser posted image

_____________________________

Življenje je plamen, ki dogoreva, toda vsakič, ko se rodi otrok, znova zažari. (George Bernard Shaw)

(odgovor članu DrejcDrejc)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?