|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pralne bombazne plenicke
13.12.2010 9:02:56   
country
Pozdravljene!
Mene pa zanima, kako sušite racmanke tiste ki imate sušilni stroj? Meni jih namreč ne posuši popolnoma in jih moram še obesit vsaj čez noč da so suhe.
Aja, pa berem, da vam nič ne premočijo nobene?!? Sicer ne poznam vseh - mi imamo racman (zeleni), Bum genius in pa Baby Land. Rumenih racmank sploh ne dajem gor, ker gre takoj čez, zelene so za ene 3-4 ure, Bum genius dam oba vložka, pa je po treh urah mokro, Baby Land sem pa pospravila, ker nimam časa previjat na uro in pol, pa tudi dam dva vložka (in to sem pospravila že pri treh mesecih!). Za ponoči dajem papirnato. Pa je tudi že premočila, da je bila postelja mokra, čeprav spita v žakljih?!?
Kaj delate ve da malim ne premoči? Al moja dva res toliko lulata?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 626
   RE: Pralne bombazne plenicke
13.12.2010 11:14:45   
archie
pri naši punci zdrži dnevni racman ponoči 10 ur brez problema (če spi toliko časa). Pa ima notri samo en vložek. Vseh ostalih pralnih se ne upam pustit ponoči, ker ji ne bi zdržale. Stara je 3 mesece. 

_____________________________

16.9.2010 se nama je spremenilo življenje... :)

(odgovor članu country)
Neposredna povezava do sporočila: 627
   RE: Pralne bombazne plenicke
17.12.2010 12:19:51   
Teyla
IZVIRNO SPOROČILO: country

Pozdravljene!
Mene pa zanima, kako sušite racmanke tiste ki imate sušilni stroj? Meni jih namreč ne posuši popolnoma in jih moram še obesit vsaj čez noč da so suhe.
Aja, pa berem, da vam nič ne premočijo nobene?!? Sicer ne poznam vseh - mi imamo racman (zeleni), Bum genius in pa Baby Land. Rumenih racmank sploh ne dajem gor, ker gre takoj čez, zelene so za ene 3-4 ure, Bum genius dam oba vložka, pa je po treh urah mokro, Baby Land sem pa pospravila, ker nimam časa previjat na uro in pol, pa tudi dam dva vložka (in to sem pospravila že pri treh mesecih!). Za ponoči dajem papirnato. Pa je tudi že premočila, da je bila postelja mokra, čeprav spita v žakljih?!?
Kaj delate ve da malim ne premoči? Al moja dva res toliko lulata?


katere prekrivne hlačke pa uporabljaš? Probaj volno ali mikropor. user posted image

(odgovor članu country)
Neposredna povezava do sporočila: 628
   RE: Pralne bombazne plenicke
17.12.2010 13:07:34   
country
Teyla imam mikropor. Pri prvi ni bilo nobenega problema in tudi pri bumgenius ne. Res sem se naučila lepo dajat plenice gor, pazim pri robovih, ampak fantoma ne drži. Edino vložkov ne dajem v racmane, se mi zdi da je to preglomazno za čez dan.

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 629
   RE: Pralne bombazne plenicke
22.12.2010 12:59:41   
Teyla
IZVIRNO SPOROČILO: country

Teyla imam mikropor. Pri prvi ni bilo nobenega problema in tudi pri bumgenius ne. Res sem se naučila lepo dajat plenice gor, pazim pri robovih, ampak fantoma ne drži. Edino vložkov ne dajem v racmane, se mi zdi da je to preglomazno za čez dan.


Potem pa tu tiči problem. Poizkusi z dnevnim vložkom, saj tisti ni tako velik. Ne vem, če plenica sploh lahko zadrži vse, če nima tega vložka gor. user posted image Ali pa dvojne prekrivne hlačke.

(odgovor članu country)
Neposredna povezava do sporočila: 630
   RE: Pralne bombazne plenicke
22.12.2010 14:08:15   
country
IZVIRNO SPOROČILO: Teyla

IZVIRNO SPOROČILO: country

Teyla imam mikropor. Pri prvi ni bilo nobenega problema in tudi pri bumgenius ne. Res sem se naučila lepo dajat plenice gor, pazim pri robovih, ampak fantoma ne drži. Edino vložkov ne dajem v racmane, se mi zdi da je to preglomazno za čez dan.


Potem pa tu tiči problem. Poizkusi z dnevnim vložkom, saj tisti ni tako velik. Ne vem, če plenica sploh lahko zadrži vse, če nima tega vložka gor. user posted image Ali pa dvojne prekrivne hlačke.



user posted image user posted image user posted image
Jaz imam bombažne racmane, ki so že sešiti tako, da so debeli... Stari so ene tri leta. Mogoče sedaj drugačne delajo.

Saj držijo ene tri ure, čez noč pa tudi z dodatnim vložkom ne. No, vsaj nekaj.

Kako pa jih sušiš?

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 631
   RE: Pralne bombazne plenicke
22.12.2010 15:05:24   
archie
jaz jih sušim na zraku ali na krušni peči. 

_____________________________

16.9.2010 se nama je spremenilo življenje... :)

(odgovor članu country)
Neposredna povezava do sporočila: 632
   RE: Pralne bombazne plenicke
22.12.2010 15:09:15   
dvojčica6
js mam Pop in in GroVia...popinke so zakon...majo nek nočni vložek mi zdrži brez problema 12 ur ponoči...pa tut prekrivne hlačke so ful dobre...

(odgovor članu archie)
Neposredna povezava do sporočila: 633
   RE: Pralne bombazne plenicke
22.12.2010 21:32:00   
AnciM

IZVIRNO SPOROČILO: country

jaz imam bombažne racmane, ki so že sešiti tako, da so debeli... Stari so ene tri leta. Mogoče sedaj drugačne delajo.

Saj držijo ene tri ure, čez noč pa tudi z dodatnim vložkom ne. No, vsaj nekaj.

Kako pa jih sušiš?


Mi uporabljamo dve leti in pol stare racmanke - še od prvega sina, pa ne premočijo. Smo sicer imeli probleme tam okoli 6 meseca po noči, ker je drugi res pravi lulavček, in smo tako za ponoči dokupili nove nočni racman in je sedaj spet OK.

Mogoče je problem v prekrivnih? Katere pa imaš? Mogoče tiste potiskane? Te namreč rade spuščajo pri super lulavčkih. Smo imeli probleme pri prvem sinu in tako sedaj uporabljamo samo navadne bele.

Vložek je pa res tudi nujno potreben, tam po 1 mesecu. Ali pa bolj pogosto previjat!

Sušim jih pa v sušilcu - do konca. Samo ne na programu za suho. V plenicah se namreč nabere preveč vode in se prej varnostno izklopi kot pa do konca posuši. Tako moram najprej nastavit na 75 minut in nato še 60 minut. Tako pridejo ven popolnoma suhe.

_____________________________

27.8. 2008 se nama je pridružil čmrlj Uroš.
17. 2. 2010 pa še Blaž.

(odgovor članu country)
Neposredna povezava do sporočila: 634
   RE: Pralne bombazne plenicke
22.12.2010 22:34:10   
Teyla
IZVIRNO SPOROČILO: country

IZVIRNO SPOROČILO: Teyla

IZVIRNO SPOROČILO: country

Teyla imam mikropor. Pri prvi ni bilo nobenega problema in tudi pri bumgenius ne. Res sem se naučila lepo dajat plenice gor, pazim pri robovih, ampak fantoma ne drži. Edino vložkov ne dajem v racmane, se mi zdi da je to preglomazno za čez dan.


Potem pa tu tiči problem. Poizkusi z dnevnim vložkom, saj tisti ni tako velik. Ne vem, če plenica sploh lahko zadrži vse, če nima tega vložka gor. user posted image Ali pa dvojne prekrivne hlačke.



user posted image user posted image user posted image
Jaz imam bombažne racmane, ki so že sešiti tako, da so debeli... Stari so ene tri leta. Mogoče sedaj drugačne delajo.

Saj držijo ene tri ure, čez noč pa tudi z dodatnim vložkom ne. No, vsaj nekaj.

Kako pa jih sušiš?


Ja, saj so debele plenice, ampak vložek dobiš že zraven, vsaj sedaj je tako. Dnevni je ožji, nočni pa širši in debelejši. Se dobi zraven vsake plenice, lahko pa jih dokupiš posebej, če jih nimaš zraven. Drugače pa prekrivne iz kombinacije bombaža ter mikroporja zdržijo manj kot samo mikropor ali tiste iz volne.
Probaj z vložkom, po moje v tem tiči problem, ker res ne vem, kako bi plenica drugače zdržala.

(odgovor članu country)
Neposredna povezava do sporočila: 635
   RE: Pralne bombazne plenicke
23.12.2010 12:01:34   
izalina
Jaz tudi dajem mali kdaj za čez dan bambus racman brez vložka, ampak jo moram potem bolj pogosto previjat (cca.1,5-2h). Je mala tako bolj 'mobilna', sedaj ko se je začela plazit. Jo raje večkrat previjem. Ponoči, ko gre spa ali ko greva ven ji pa dam vložek. Uporabljam mikropor prekrivne hlačke, so boljše kot volnene, mikropor/bombaž je pa kriza. Če je res nujno jih dam gor, ker vedno premoči.

Dvojčica6 zakaj pa uporabljaš prekrivne hlačke, če so GroVia in PopIn AIO? Kaj ti premočijo brez?Ali sem jaz to narobe razumela kar si napisalauser posted image ?

(odgovor članu Teyla)
Neposredna povezava do sporočila: 636
   RE: Pralne bombazne plenicke
12.1.2011 18:10:08   
MalaNeli
ojla punce.
dajte mi neki povedat. mi že 3mesece uporablamo pleničke, perem jih s pralnimi oreščki, kisom in malo sode bikarbone. imam pa plenične podloge ki se dobijo v Mullerju. ampak ima mala že 1 mesec vneto ritko. celo ima rdečo, tut po nogicah.
pa sem bila pri P. pa je rekla da ima suho kožo (to je blo v petek). dala mi je kremo za suho in za vneto kožo. pa sva sedaj cel mesec uporabljali Pampers,  ampak tut s tistimi ni zginlo. je blo pa boljše.
nimam več ideje kaj naj naredim?
bi bilo možno da se bi ji to naredilo zaradi pralnih plenic?

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 637
   RE: Pralne bombazne plenicke
12.1.2011 22:49:28   
izalina
Malaneli nimam kakšnega pametnega nasveta zate, lahko ti samo opišem kako je bilo pri nas.
Imeli kakšen mesec nazaj isto težavo. Se je vleklo kar ene tri, štiri tedne, da se je porihtalo. Pri nas je bil najbolj učinkovit Bepanthen. Praška pasta in sudocare nista nič pomagala. Sem pa tudi zamenjala pralni prašek pa ni bilo nič bolje, potem sem namesto dvojnega izpiranja dala trojno pa nič bolje. Plenične predloge dvakrat oprala in zlikala pa nič bolje. No po nekje dobrih treh tednih in rednem mazanju z Bepanthenom se je stanje izboljšalo. Sem tudi vmes poskusila s plenicami Babylovo od DM pa je bilo isto. 

(odgovor članu MalaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 638
   RE: Pralne bombazne plenicke
22.1.2011 20:48:34   
kiklada
Živjo punce!
Če katero zanima, PRODAM popolnoma nov komplet POP-IN AIO MULTI PACK, ene prekrivne hlačke THIRSTIES PUL (številka S), eno plenico BAMBUS RACMAN ter ene RACMANOVE prekrivne hlačke (številka M).
Vse navedeno je popolnoma novo in nerabljeno, večina ima še originalno embalažo (KOMPLET pop-in), vse pa ima tudi račun (kupljeno okt. 2010).
Cena za vse omenjeno je 170 EUR.

(odgovor članu izalina)
Neposredna povezava do sporočila: 639
   RE: Pralne bombazne plenicke
5.2.2011 20:20:16   
nanny.girll
Prodam komplet 20 pralnih plenic iz bambusa POP IN ALL IN ONE. V kompletu je še 6 nočnih vložkov in 2 vreči za shranjevanje plenic. GRATIS dodam še 400 kom pleničnih podlog. Plenice so bile v uporabi 4 mesece.

Cena 220€

(odgovor članu kiklada)
Neposredna povezava do sporočila: 640
   RE: Pralne bombazne plenicke
5.4.2011 18:30:51   
nely81
Moj sin je tudi dobil rdečo ritko, pa če prav uporabljam pralne plenice, ki jih še pri vsakem pranju dam na dodatno izpiranje. Zato mi ni bilo jasno kako je kar naenkrat po 2 mesecih uporabe dobil rdečo ritko. Pol sem pa ugotovila da mu to povzročajo novi čistilni robčki, ki jih mogoče 1x ali 2x na dan uporabim. Kak sem jih nehala uporabljat in prešla nazaj na to-to robčke več ni problema.... Povej mi, pa odstranijo oreščki vse fleke? Ker meni froschov prašek tu pa tam pusti konkretne rumene fleke, pa še vedno dam sodo, pa kis poleg.

IZVIRNO SPOROČILO: MalaNeli

ojla punce.
dajte mi neki povedat. mi že 3mesece uporablamo pleničke, perem jih s pralnimi oreščki, kisom in malo sode bikarbone. imam pa plenične podloge ki se dobijo v Mullerju. ampak ima mala že 1 mesec vneto ritko. celo ima rdečo, tut po nogicah.
pa sem bila pri P. pa je rekla da ima suho kožo (to je blo v petek). dala mi je kremo za suho in za vneto kožo. pa sva sedaj cel mesec uporabljali Pampers,  ampak tut s tistimi ni zginlo. je blo pa boljše.
nimam več ideje kaj naj naredim?
bi bilo možno da se bi ji to naredilo zaradi pralnih plenic?



(odgovor članu MalaNeli)
Neposredna povezava do sporočila: 641
   RE: Pralne bombazne plenicke
5.4.2011 18:36:48   
MalaNeli
kaj pa vem. ne tolk da bi se opazlo.
sedaj ko bo pa sonce, se pa tut zun obesijo pa bodo vsi fleki pobledeli.

(odgovor članu nely81)
Neposredna povezava do sporočila: 642
   RE: Pralne bombazne plenicke
5.4.2011 18:38:24   
nely81
Ima katera še probleme z plenicami POP IN AIO in ITTI BITTI, ker mi vsakič premočita pri nogicah, včasih pa tudi zadaj na hrbtu... včasih celo tak zategnem da me je malo strah da ga ne tišči preveč v pasu, pa vseeno premoči.user posted image

(odgovor članu nely81)
Neposredna povezava do sporočila: 643
   RE: Pralne bombazne plenicke
28.4.2011 16:49:12   
dana80
nely81

Sem uporabnica obeh omenjenih plenic že skoraj 20 mesecev in s tem nimamo težav razen takrat, ko spegledamo in nam izpod plenic štrli plenična predloga....tekočina se prek nje nato prenese do oblačil. Pomembno je tudi, da čez dan previjaš na vsaj vsake 3 ure....še posebej takrat, ko ima "obdobje lulanja".
Torej, bodi pozorna, da lastika naseda direkt na kožo in da ne pride kaj vmes med nogico in elastiko kar bi lahko "prevajalo" mokroto. Po potrebi dodaj še kakšen dodaten vpojni vložek.

(odgovor članu nely81)
Neposredna povezava do sporočila: 644
   RE: Pralne bombazne plenicke
29.7.2011 15:54:12   
caramel
Ker so mi pri odločitvi za pralne plenice pomagale tudi izkušnje, zapisane v tej temi, sem se odločila, da tudi jaz napišem naše.

Po prebiranju različnih forumov in ocen sem se odločila za nakup pralnih plenic Pop in Dream Dri V3 in Fuzzi Bunz (vsakih po 10 kom). Pralne plenice smo začeli uporabljati, ko je bila hčerka stara dober mesec (rodila se je v 34. tednu težka 2490g, tako da ji prej niso bile prav). Z obema znamkama pralnih plenic sva izredno zadovoljna.
Pop in so neverjetno vpojne, preproste za uporabo in zaradi ježkov super nastavljive. Hčerka je stara 3 mesece in pol, pa ji plenica z obema vložkoma (night boosterjev še ne uporabljava) brez problema zdrži celo noč. Mogoče niso tako srčkane kot Fuzzi Bunz, so pa vseeno lepe, tako da tudi te z veseljem razkazujemo.
Pri Fuzzi Bunz je privajanje trajalo malenkost dlje časa. Odlkar pa sva ugotovila primerno nastavitev elastike in optimalen način zapenjanja pritiskačev, pa ni več nobenega problema. So prav tako dobro vpojne, je pa res, da so na trenutnih nastavitvah z obema vložkoma precej konkretne, tako da jih za nočno plenico še ne uporabljava.

Nekaj manjših težav s puščanjem sva imela na začetku - preden sva ugotovila, na katere detajle morava biti še posebej pozorna. Seveda iz plenice ne sme nič 'štrleti ven' - npr. vložek ali plenična podloga, pomembno pa je tudi, da je vložek čim lepše 'razgrnjen', ter da pri zapenjanju pazimo, da tako tudi ostane (to je še posebej pomembno pri Fuzzi Bunz).

Trenutno pa z velikim veseljem čakam tudi na 4 dodatno naročene plenice Itti Bitti Tuto. Že na začetku so mi bile namreč zelo simpatične, pa se mi visoka cena ni zdela upravičena. Sem pa zadnjič med brskanjem za dodatne plenice (sem že na začetku predvidevala, da bom za lažje 'shajanje' potrebovala še kakšno več) naletela na posebno ponudbo za 14 funtov (http://www.cheeksandcherries.co.uk/acatalog/Itti_Bitti.html), in sva jih seveda takoj naročila.

Da povzamem - pralne plenice so nam zelo všeč. S puščanjem nimamo problema, s pranjem pa ne veliko dela (je več dela s terta plenicami, ki pa so tako uporabne, da jih 1, 2, 3 umažemo cel kup). Peremo na dva do tri dni, s štirimi dodatnimi računam, da bomo lahko prali tudi na tri do štiri dni. Posušijo se oboje zelo hitro.

(odgovor članu dana80)
Neposredna povezava do sporočila: 645
   RE: Pralne bombazne plenicke
18.8.2011 12:13:36   
ava_sa
Mene pa zanima kako shranjujete umazane plenice preden jih date prat?
Imamo štorkljine in jih peremo na 2 dni in sem na parih opazila plesen, čeprav jih polulane obesim na rob koša - jih pa ne razgrnem tako kot če bi jih sušila. Kako pa delate s pokakano pleničko - papirnih predlog ne uporabljamo.

(odgovor članu caramel)
Neposredna povezava do sporočila: 646
   RE: Pralne bombazne plenicke
19.8.2011 23:13:54   
caramel
Mi uporabljene pleničke do pranja shranjujemo v plastičnem košu s pokrovom - v bistvu je to koš za smeti s stopalko. Pokakane plenice splahnemo in ožete prav tako shranimo v košu. Peremo na dva do tri dni, pa do sedaj ob takem shranjevanju ni bilo nobenega problema - ne s plesnijo niti s smradom.

(odgovor članu ava_sa)
Neposredna povezava do sporočila: 647
   [Brisano sporočilo]
20.8.2011 0:42:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu caramel)
  Neposredna povezava do sporočila: 648
   RE: Pralne bombazne plenicke
23.8.2011 20:01:33   
pasijonka
Tudi pri nas pralne pleničke shranjujemo v košu za plenice. Kakce skušamo prestreči s papirnatimi vložki, če gre kaj mimo, splaknemo in v koš. Perem na 2-3 dni. Nobenih težav s plesnijo ali smradom.

Ker vidim, da se tudi tukaj pogovarjate o nakupih in prodajah pleničk, naj dodam svoj piskrček:

Ker je naša punca velikanka, smo prerasli št. 1 naših bambusovih pleničk, zato bi jih z veseljem po zelo prijazni ceni dala naprej.

Gre za 12 komadov lepo ohranjenih (brez enega madeža) pleničk 1 (nekje do 9 kg) znamke Little Lamb.
V kompletu so tudi vložki iz flisa, ki prestrežejo najhujše in se krasno perejo (mi smo poleg tega uporabljali še papirnate vložke), dodatni vložki iz bambusa za čez noč oz. po potrebi (mi jih nismo nikoli potrebovali) in 4 prekrivne hlačke (bele, lila in turkizno modre).
Pleničke smo večinoma sušili na soncu, ki je naravno dezinfektor.
Zraven dam še dve nepremočljivi vrečki Little Lamb za shranjevanje umazanih plenic na terenu in mrežico za pranje.
Pleničke LL so super ljubke, ne puščajo (pri nas nismo imeli niti ene nesreče, pa ta male ponoči praktično ne previjamo) in koži prijazne (rita ko svilca:) V razvojni ambulanti so nam tudi rekli, da so načeloma proti pralnim plenicam, ker večinoma segajo pregloboko v razkoraku in so predebele, zato ovirajo otroka, naše pa da so OK. Mi imamo že št. 2:)
Pleničke Little Lamb so zelo kvalitetne in brez problema zdržijo več otrok - tako pravijo uporabniki na forumih, kjer sem brskala za informacijami, ko sem se odločala, katero znamko pralnih pleničk kupiti.
Cena za vse navedeno je 80 €.


(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 649
   RE: Pralne bombazne plenicke
16.9.2011 17:00:15   
_perla_
Tudi mi se odločamo za pralne bombažne pleničke. In sicer med Dnevnim racmanom (ki je iz 100% bombaža) in One size organic od Popolinija (dobijo se tudi pri Racmanu), so pa iz 100% BIO bombaža. Katerega od teh dveh bolj priporočate?
In še to - kaj je bolje: da se plenice zapirajo z ježki ali s pritiskači?

(odgovor članu pasijonka)
Neposredna povezava do sporočila: 650
Stran:   <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  24 25 [26] 27 28   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 nenavadnih značilnosti novorojenčkov
Preverite seznam desetih najbolj čudnih značilnosti novorojenčka, zaradi katerih pa vam kljub njihovi čudnosti ni treba ...
Očetje, častite žensko, ki vam je rodila o...
Dragi očetje, tole je za vas: pomembni razlogi, zakaj morate postaviti spomenik ženski, ki vam je rodila otroka oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?