|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Porodnišnica Šempeter
11.4.2008 15:07:49   
pajkica
Jaz sem rodila v Šempetru začetek februarja. Nimam ravno lepih spominov, ampak dobro...je minilo.
Pleničke za enkratno uporabo za user posted image  morate imeti sami. Oni ga v njihove zavijejo le zjutraj, ko jih peljejo na nego. Drugače ga previjaš sama v sobi. Vložkov vir 80 dobiš le en paket. Ostalo moraš imeti sama.
V porodnišnici je bila takrat grozna gužva, glih za glih je bilo dovolj prostora za vse. Kasneje sem slišala, da so 14 dni za mano mogli eno peljati z user posted image  vred v 4. štuk na ginekologijo, ker v porodnišnici ni bilo prostora. Tako, da gužva je res. Imajo povprečno 30-40 porodov mesečno več kot par let nazaj.
Razumem, da so zato tudi sestre malo sitne. No, saj ne vse.

Če vas še kaj zanima kar vprašajte, moj user posted image  trenutno joka in moram it.

(odgovor članu zvončica sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Porodnišnica Šempeter
11.4.2008 17:14:59   
zvončica sandra
IZVIRNO SPOROČILO: pajkica

Jaz sem rodila v Šempetru začetek februarja. Nimam ravno lepih spominov, ampak dobro...je minilo.
Pleničke za enkratno uporabo za user posted image  morate imeti sami. Oni ga v njihove zavijejo le zjutraj, ko jih peljejo na nego. Drugače ga previjaš sama v sobi. Vložkov vir 80 dobiš le en paket. Ostalo moraš imeti sama.
V porodnišnici je bila takrat grozna gužva, glih za glih je bilo dovolj prostora za vse. Kasneje sem slišala, da so 14 dni za mano mogli eno peljati z user posted image  vred v 4. štuk na ginekologijo, ker v porodnišnici ni bilo prostora. Tako, da gužva je res. Imajo povprečno 30-40 porodov mesečno več kot par let nazaj.
Razumem, da so zato tudi sestre malo sitne. No, saj ne vse.

Če vas še kaj zanima kar vprašajte, moj user posted image  trenutno joka in moram it.


Spet sitne sestre?user posted image  Kaj pa izkušnje z porodom?
Ali je potrebno zraven plenic in vložkov prinesti še kaj?

(odgovor članu pajkica)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Porodnišnica Šempeter
12.4.2008 21:32:33   
minimami
za v porodnišnico rabiš:

vso dokumentacijo - potrjeno zdravstveno, materinsko knjižico, vse izvide
krtača za lase
zobnaščetka
zobna pasta
šampon
tekoče milo (intimno ne rabiš, kre se je bolje samo z vodo umivat)
mleko za telo
krema  za roke
balzam za ustnice
rbčki za enkratno uporabo
gumica ali španga za lase
vir vloški
blazinice za prsa (3 dan je naval mleka)
nedrček za dojenje
mehke spodnjice za domou
copete z gumjastim podplatom (ponavadi je v kopalnici poplavauser posted image )
obleka za domou (lahko ti jo prinesejo domači)
mobitel in povnilec
fotoaparat in/ali kamera
kemični svinčnik
revije ali knjiga za branje - nekja za se kratkočasit  ko otroček spi

za dojenčka:
paket plenic za enkratno uporabo 2-5kg
oblekica za domou:
1 povijalka
2 tetra planici (za na ritko in za pokrit)
2 spodnji majički ali bodi
kapica
rokavičke, da se ne popraska
zgornja lepa oblekica
copatke
dekica
pozmi če topla kapica, topel pajac ali vreča
lupinica

Upam,da sem vse naisala. Če sem kaj pozabla pa dodajte.

(odgovor članu zvončica sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Porodnišnica Šempeter
12.4.2008 21:36:30   
minimami
nekja sem pa pozabla napisat - bepanten krema za dojke

(odgovor članu minimami)
Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Porodnišnica Šempeter
12.4.2008 21:38:43   
Anya22
No, naj napišem tudi jaz par besed. Sem rodila lansko leto junija in tisti mesec je bila taka gužva, da so mogle delati tudi babice iz Izole.

Dobila sem 1 paket vložkov Vir, otroka sem morala sama previjat, razen zjutraj, ko so ga odpeljale na negico, takrat je prišel ves odišavljen in čist.

O setrah imam slab govor, no v bistvu imam slabo besedo, samo o eni in sicer je bila ena setra na paž ostrižena s črnimi lasmi, ki je bila nesramna do mene. Pač je moj otrok bil zaspanček in ni hotel in ni hotel se dojit in ta sestra mi je zabrusila, da ku čes KDO TI BO PA DOMA POMAGAL!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Mislim sem hmal dobila živčni zlom, ker se moj Žanček ni tel dojit. Še dobro da sem imela ob sebi moža in tašćo, da sta me mirila, ker sem hmali padal v depresijo, sem nepresatno jokala in povth vsega sem še bila sama v sobi, v sobi 6A.  Je lepo v sobi, ker imaš svoj lasten tuš in wc imaš prav zdraven, vendar, sama  nočem več bit, ko  bom v drugo rodila, ker se ti zmeša.user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Moj pikec je prišel na svet 14.06.2007 po imenu Žan.

Moja pikica je prišla na svet 28.09.2009 po imenu Nika

28.09.2009 3320g, 51 cm
20.10.2009 4005g, 52 cm
24.11.2009 4900G, 54 CM

(odgovor članu zvončica sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Porodnišnica Šempeter
13.4.2008 11:32:35   
zvončica sandra
IZVIRNO SPOROČILO: minimami

za v porodnišnico rabiš:

vso dokumentacijo - potrjeno zdravstveno, materinsko knjižico, vse izvide
krtača za lase
zobnaščetka
zobna pasta
šampon
tekoče milo (intimno ne rabiš, kre se je bolje samo z vodo umivat)
mleko za telo
krema  za roke
balzam za ustnice
rbčki za enkratno uporabo
gumica ali španga za lase
vir vloški
blazinice za prsa (3 dan je naval mleka)
nedrček za dojenje
mehke spodnjice za domou
copete z gumjastim podplatom (ponavadi je v kopalnici poplavauser posted image )
obleka za domou (lahko ti jo prinesejo domači)
mobitel in povnilec
fotoaparat in/ali kamera
kemični svinčnik
revije ali knjiga za branje - nekja za se kratkočasit  ko otroček spi

za dojenčka:
paket plenic za enkratno uporabo 2-5kg
oblekica za domou:
1 povijalka
2 tetra planici (za na ritko in za pokrit)
2 spodnji majički ali bodi
kapica
rokavičke, da se ne popraska
zgornja lepa oblekica
copatke
dekica
pozmi če topla kapica, topel pajac ali vreča
lupinica

Upam,da sem vse naisala. Če sem kaj pozabla pa dodajte.



Hvala za ves ta seznam user posted image
Mislila sem predvsem stvari ki ti v porodnišnici(kao) pripadajo
pa jih ne dobiš dovolj npr.vložki ampak hvala vseeno!user posted image

(odgovor članu minimami)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Porodnišnica Šempeter
15.4.2008 17:02:34   
minimami
Zvončica Sandra prvi lahko tudi drugi dan nosišše tetra plenice, ker še veliko krvaviš. Te plenicve si lahko raztegneš od popga do hrbtenice user posted image , kar z vloškom ne moreš. Drugače v porodnišnici dobiš cel paket vloškov, samo ne vir80. Ti pa so vredu, ker so iz vate, ker če imaš kaj otečeno si lako s temi daš obklatke, kar z unimi ne moreš.

(odgovor članu zvončica sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Porodnišnica Šempeter
16.4.2008 10:46:45   
pajkica
Minimami ne vem sicer kdaj si ti rodila, jaz sem rodila začetek februarja letos in sem dobila paket vložkov vir 80.

Sestre pa so poglavje zase. Nimam glih dobrih spominov nanje, saj je bil mali zlateničen, redil se ni dovolj, ker nama dojenje ni steklo in niti ena sestra ni bila poleg, ko sem dojila. Tudi če sem prosila, da bi bila zraven so vedno samo pogledale in kar šle. Pa vsaka je rekla, da pride nazaj pogledat kako nama je šlo, pa je prišla nazaj čez dve uri. Že res, da je bila gužva, ampak pričakovala sem več.

(odgovor članu minimami)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Porodnišnica Šempeter
17.4.2008 12:27:20   
zvončica sandra
IZVIRNO SPOROČILO: pajkica

Minimami ne vem sicer kdaj si ti rodila, jaz sem rodila začetek februarja letos in sem dobila paket vložkov vir 80.

Sestre pa so poglavje zase. Nimam glih dobrih spominov nanje, saj je bil mali zlateničen, redil se ni dovolj, ker nama dojenje ni steklo in niti ena sestra ni bila poleg, ko sem dojila. Tudi če sem prosila, da bi bila zraven so vedno samo pogledale in kar šle. Pa vsaka je rekla, da pride nazaj pogledat kako nama je šlo, pa je prišla nazaj čez dve uri. Že res, da je bila gužva, ampak pričakovala sem več.


Uhh,to pa ves čas poslušam.Da so sestre tiste ki so tko arogantne user posted image  
Problem je če si prvorodka in da se ne znajdeš najbolje in da ti potem še take sestre morijo dan.Ja ni fajn,no!

(odgovor članu pajkica)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Porodnišnica Šempeter
23.4.2008 13:44:17   
poli*
Mislim, da se te sestre iz porodnišnice niti ne zavedajo, kako lep šiht majo. Bi jih dala gor na sedmo al pa na peto, pa bi pol delavnika samo riti brisale...pa bi se mogoče ktera mal zamislna. A obstaja dol kaka knjiga pritožb?
Glede na to, da se vse mamice pritožujejo predvsem nad "sestro, ki je ostrižena na paž", se mi to ne zdi tako nedolžna stvar.
Sama bom rodila nekje konec oktobra/začetek novembra in to verjetno v šempetru, pa kar znorim, ko slišim, da se tako obnašajo!!!user posted image

(odgovor članu zvončica sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Porodnišnica Šempeter
25.4.2008 16:39:09   
poli*
Saj je bilo že nekaj govora o tem, ma vseeno: kakšne načine lajšanja porodnih bolečin imajo v šempetru?

(odgovor članu poli*)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Porodnišnica Šempeter
29.4.2008 11:19:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anya22

No, naj napišem tudi jaz par besed. Sem rodila lansko leto junija in tisti mesec je bila taka gužva, da so mogle delati tudi babice iz Izole.

Dobila sem 1 paket vložkov Vir, otroka sem morala sama previjat, razen zjutraj, ko so ga odpeljale na negico, takrat je prišel ves odišavljen in čist.

O setrah imam slab govor, no v bistvu imam slabo besedo, samo o eni in sicer je bila ena setra na paž ostrižena s črnimi lasmi, ki je bila nesramna do mene. Pač je moj otrok bil zaspanček in ni hotel in ni hotel se dojit in ta sestra mi je zabrusila, da ku čes KDO TI BO PA DOMA POMAGAL!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Mislim sem hmal dobila živčni zlom, ker se moj Žanček ni tel dojit. Še dobro da sem imela ob sebi moža in tašćo, da sta me mirila, ker sem hmali padal v depresijo, sem nepresatno jokala in povth vsega sem še bila sama v sobi, v sobi 6A.  Je lepo v sobi, ker imaš svoj lasten tuš in wc imaš prav zdraven, vendar, sama  nočem več bit, ko  bom v drugo rodila, ker se ti zmeša.user posted image user posted image user posted image user posted image



Se podpišem pod to.
Ravno te besede sem dobila od te sestre. Meni je rekla tud sej srca točn ve kje mora sesat, pa tud da ta stara srnca nima nobenga da bi ji pomagal, doma boš prav na isem. Sama sem mislila da p.......Še mleko mi je genjalo tečt, tako da tamaal ni hotu vlečt  ker sem bila sama živčna. Groza. Pol pa sem ji nekaj zabrusila in mi je rekla da se sam mal heca.
Ma to po porodu ne morš kar tako sprejet, ker za prvega otroka še sam ne veš kaj bi delal, ali narediš kaj prou, pol ti pride pa ena sestra in ti teži. Halooo
Upam, res upam da bo v drugo boljše.

(odgovor članu Anya22)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Porodnišnica Šempeter
1.5.2008 19:15:46   
aprill
js sm pa 16.4.letos rodila u šempetru in sem dobila glih babco Renato, povem lahko samo to da če grem še kdaj dol rodit in bo Renata dežurna, bom stisnla noge skup in se obrnila user posted image
u porodnišnici je velik smotanih sester, nekaj je blo pa tud fajnih

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Porodnišnica Šempeter
6.5.2008 8:25:45   
aprilčica07
Ker vidim, da debatirate o porodnišnici v Šempetru, bom pa še jst povedala svoje mnenje, ki je pozitivno:). Rodila sem lani aprila, pri porodu sta bili babica Vanja in babica iz Izole, mislim, da ji je ime Kristina. Bli sta prijazni in fanj, tako, da imam z njima dobre izkušnje. Na koncu je bla zraven še dr. Krkočeva (mi je grozil vakumski porod, ma se je na srečo končalo brez tega), ki je bla tudi profesionalna in do mene prijazna. Kar sem vprašala mi je povedala. Skratka na delo v porodnem bloku user posted image nimam pripomb. Na oddelku, tiste tri dni, je blo malo manj lušno, ma ni blo hudobije. V spominu mi je ostala edino ena neprijazna sestra, vse ostale so ble fer. Ma una neprijazna je bla pa res biser, na paž ostrižena in tečna sto na uro. Ma smo preživeli.
Če grem še enkrat rodit bom  spet izbrala Šempeter. Tako, tolko od mene.

lp, D 

(odgovor članu aprill)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Porodnišnica Šempeter
6.5.2008 12:37:27   
zvončica sandra
Samo ta "sestra na paž" se pa ful omenja kod katastrofa od sestre user posted image
Kaj ji do zdej še ni nihče prišepnil kakšna je???
Ima katera izkušnje z babico Ksenijo?

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Porodnišnica Šempeter
6.5.2008 17:36:31   
aprilčica07
Žal imena te sestre nevem, se mi je pa tiste tri dni bivanja v  porodnišnici presneto zamerila.user posted image Itak sem imela težave z dojenjem in mali je jokal  in jokal in ta sestra neprijazna do sto. Saj nevem al sem bla tako občutljiva une dni ali je pa z to žensko res nekaj narobe. Vse ostale so ble fer in prijazne,  ta je bla pa res nekaj posebnega, žal v negativnem smislu.
Babice Ksenije ne poznam, jst sem imela izkušnjo z Vanjo in Kristino, ki sta bli z mano v porodni sobi, sprejela me je pa Josipa. Vse tri so fanj.user posted image

(odgovor članu zvončica sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Porodnišnica Šempeter
13.5.2008 14:57:45   
TinaUros
Babica Ksenija je iz g ambulanta kamor jaz hodim Je super babica in ima veliko izkušenj. Poprej je delala v šempeterski porodnišnici in ko je šla proč so jo baje na veliko snubli, da bi prišla nazaj. Sedaj pomaga dežurat, ker je tak manjk babic. Z moje strani vse pohvale Kseniji. Sam škoda, da je komaj zdaj začela pomagat, da je ni blo že novembra.

(odgovor članu aprilčica07)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Porodnišnica Šempeter
17.5.2008 21:53:09   
zvončica sandra
Ja,eno tako kod je Babica Ksenija bi bilo fajn dobit v porodni sobi user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu TinaUros)
Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Porodnišnica Šempeter
19.5.2008 19:03:15   
zvončica sandra
Koliko komadov pampers je treba odnesti v P ?
Samo za zadnji dan ali več?

(odgovor članu zvončica sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Porodnišnica Šempeter
19.5.2008 21:20:06   
Anya22
Zvončica Sandra, jaz sem jih imela kar nekaj!! Približno 15 kom, rajši kakšno več kot premalo!!! No, mi smo bili malo več časa, ker je bil zlateničen in smo bili vsega skupaj v bolnici 7 dni!!!

_____________________________

Moj pikec je prišel na svet 14.06.2007 po imenu Žan.

Moja pikica je prišla na svet 28.09.2009 po imenu Nika

28.09.2009 3320g, 51 cm
20.10.2009 4005g, 52 cm
24.11.2009 4900G, 54 CM

(odgovor članu zvončica sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Porodnišnica Šempeter
19.5.2008 21:38:34   
tropical
IZVIRNO SPOROČILO: zvončica sandra

Ja,eno tako kod je Babica Ksenija bi bilo fajn dobit v porodni sobi user posted image user posted image user posted image


A ni delala v porodni sobi.

Babica Vanja je res super. Ko bom šla drugič rodit bi si full želela, da bi bila ona nazaj, ker je res uredu.




(odgovor članu zvončica sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Porodnišnica Šempeter
20.5.2008 13:25:36   
zvončica sandra
IZVIRNO SPOROČILO: Anya22

Zvončica Sandra, jaz sem jih imela kar nekaj!! Približno 15 kom, rajši kakšno več kot premalo!!! No, mi smo bili malo več časa, ker je bil zlateničen in smo bili vsega skupaj v bolnici 7 dni!!!


Najlepša hvala za odgovor! user posted image

(odgovor članu Anya22)
Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Porodnišnica Šempeter
24.5.2008 15:42:12   
zvončica sandra
Glede na to da je potrebno odnesti papers s sabo ali je porebno tudi povijalne plenice+tetra ali se le-te odnese samo za zadnji dan domov?

(odgovor članu zvončica sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Porodnišnica Šempeter
24.5.2008 21:59:28   
*Mojca*
samo malo....v šempetru ne dajo pampersk al kaj user posted image user posted image

_____________________________

Follow your dreams and keep on trying...

Luka, 24.6.2008
Sara, 26.12.2009

(odgovor članu zvončica sandra)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Porodnišnica Šempeter
24.5.2008 23:49:59   
sneguljčica
Prvi dan previjajo oni, drugi dan ti pokažejo in previjaš sama s svojimi pamperskami, razen, ko odnesejo otroka na nego. Ni treba imeti svojih tetra plenic, razen za odhod domov, ko ti otroka povsem uredijo oni.

(odgovor članu *Mojca*)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?