|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:00:06   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Inteligenca, pamet, izobrazba, razgledanost v takem primeru ne pomaga kaj dosti...


V takem ne....

...ampak...ne škodi sebi s tem, da na njegov račun zmanjšuješ pomen izobrazbe, tudi svoje. Ni vredno.Upam, da kmalu sama prideš do tega :)


Mič meni so še vedno všeč pametni - v smislu inteligence - moški (če pa so še v oblekah pol pa sploh njami)... Nisem nikol trdila da ne. Ker vem kaj pomeni se pogovarjati, ker sem to imela in mi je blo fajn. In to si tudi želim za naprej. Ampak to NI VEČ EDINO MERILO. Nekoč je bilo. Danes vem, da je potrebno tudi tisto več. Ne vem morda se temu reče srčna kultura. Šele OBOJE je tisto pravo.

In kar se izobrazbe tiče - jst sem ponosna na to kar sem dosegla (magisteriju še mal manjka, ampak bo) in vse kar še bom. Ampak to sem dosegla sama in zase. In zelo žalostna bom če bo kdo v meni videl samo to... nekoga z izobrazbo, s širino (svetovljan nisem in se ne bom delala da sem)... Ker to kar sem 'dosegla' je samo del mene in ne moje bistvo. In močno upam, da ta 'del' ne bo nikoli odločujoč, da pa bo pripomogel k 'dodani vrednosti'.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 326
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:03:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR


Mič meni so še vedno všeč pametni - v smislu inteligence - moški (če pa so še v oblekah pol pa sploh njami)... Nisem nikol trdila da ne. Ker vem kaj pomeni se pogovarjati, ker sem to imela in mi je blo fajn. In to si tudi želim za naprej. Ampak to NI VEČ EDINO MERILO. Nekoč je bilo. Danes vem, da je potrebno tudi tisto več. Ne vem morda se temu reče srčna kultura. Šele OBOJE je tisto pravo.

In kar se izobrazbe tiče - jst sem ponosna na to kar sem dosegla (magisteriju še mal manjka, ampak bo) in vse kar še bom. Ampak to sem dosegla sama in zase. In zelo žalostna bom če bo kdo v meni videl samo to... nekoga z izobrazbo, s širino (svetovljan nisem in se ne bom delala da sem)... Ker to kar sem 'dosegla' je samo del mene in ne moje bistvo. In močno upam, da ta 'del' ne bo nikoli odločujoč, da pa bo pripomogel k 'dodani vrednosti'.


Ja, verjamem, da tako misliš.

Ampak iz tvojih postov včasih veje neka čudna žalost in nezavedno zanikanje izobrazbe....verjetno ravno zaradi izkušnje iščeš "opravičila", da ni tako pomembna.

Še vedno JE pomembna, najbolj za tebe in ne dovoli, da grenka izkušnja izniči njen pomen.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 327
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:04:33   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: dadd0

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Slovenije http://zarisce.acs.si/datoteke/Dokumenti/Dosezki_in_usmeritve.pdf
 
user posted image  

In kaj želiš povedati s strateškimi usmeritvami ACS-a?
Nadslednjič pa citiraj celo poved in ne samo del, ker je nerazumljivo.


kvantiteta izobrazbe = količina izobrazbe

A se količina veča ali viša? user posted image user posted image user posted image



Žal se izobrazba pri nas še vedno šteje po stopnjah in stopnje se ne večajo, ampak višajo. Preberi vse in ne traj iz nekega teksta samo tistega dela, ki ti je "pisan" na kožo.

In kolikor mi je znano, lahko govorimo samo o količini pridobljenega znanja...
Pojdi malo prečekirat SSKJ.

(odgovor članu dadd0)
Neposredna povezava do sporočila: 328
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:06:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

In kolikor mi je znano, lahko govorimo samo o količini pridobljenega znanja...


A se ne govori ponavadi samo o pridobljenem znanju, brez pridevnikov?

Npr.: kaj si se danes naučil v šoli? In ne koliko si se naučil...

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 329
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:07:30   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR
Še vedno JE pomembna, najbolj za tebe in ne dovoli, da grenka izkušnja izniči njen pomen.


Ne vem, zakaj imam občutek, da je v Sloveniji še vedno tako pomembno, kaj imaš napisano na pildku...

Mogoče ti ta pildek nudi boljšo štartno osnovo. Ampak nikakor pa ne moremo trditi, da je višja izobrazba mirodajna pri delu, ki ga opravljaš. Najbolj pomembne so vedno izkušnje. Teh pa ti ne da noben faks. Je pa živa resnica, da z višjo izobrazbo imaš več možnosti, da zasedeš boljše delovno mesto.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 330
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:10:01   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

In kolikor mi je znano, lahko govorimo samo o količini pridobljenega znanja...


A se ne govori ponavadi samo o pridobljenem znanju, brez pridevnikov?

Npr.: kaj si se danes naučil v šoli? In ne koliko si se naučil...



Pri pisanju vsakega testa je pomembna količina pridobljenega znanja. Pri testu te nihče ne vpraša: Kaj si se naučil, ampak koliko podatkov si osvojil. Gre pa predvsem za teste, ki vsebujejo esejski tip vprašanj. Pri esejskem tipu vprašanj pa se gleda na količino pridobljenih podatkov.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 331
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:13:33   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Kaj si se naučil, ampak koliko podatkov si osvojil.


In hodimo po svetu z ogromno količino podatkov, ki jin ne znamo uporabiti.

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 332
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:16:22   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Kaj si se naučil, ampak koliko podatkov si osvojil.


In hodimo po svetu z ogromno količino podatkov, ki jin ne znamo uporabiti.


Zato pa sprašujem: Ali je izobrazba mirodajna za karkoli drugega kot za to, da imaš boljšo štartno pozicijo, da zasedeš določeno delovno mesto?

Še lepše: Kaj imaš končano Mič? Napiši, koliko znanja, ki si si ga pridobila v šolskem sistemu, lahko s pridom uporabljaš pri vsakodnevnem delu?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 333
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:19:08   
Moyca_
vi ste se pa poglobili v temouser posted image user posted image

_____________________________

Lp, Mojca
*****************************************
"Življenje nam vrača samo tisto, kar dajemo drugim"
*****************************************
Plačano oglasno sporočilo:
www.atrium-nep.si

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 334
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:20:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Napiši, koliko znanja, ki si si ga pridobila v šolskem sistemu, lahko s pridom uporabljaš pri vsakodnevnem delu?


Matematiko :).
Francoščino :).
Makroekonomijo :).
Razvojno psihologijo :).
Dve pikici računovodstva :).
Poslovne finance :).

Mogoče še kaj.


(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 335
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:20:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Zato pa sprašujem: Ali je izobrazba mirodajna za karkoli drugega kot za to, da imaš boljšo štartno pozicijo, da zasedeš določeno delovno mesto?


Ja, je.

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 336
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:23:50   
Anonimen
Tko fajn sem napisala pa me je ven zabrisalo.

Veš kaj jst vidim pr tem izobrazba - neizobrazba (govorim 7+)...

Da je problem, če se človek ceni samo skozi to izobrazbo. Če je to TISTI uspeh.
No sej to je uspeh, ker neko izobrazbo doseč je USPEH samo po sebi. Ampak, da je samopodoba in občutek lastne vrednosti merjen skozi to izobrazbo. Da v lastnih očeh nekaj pomeniš samo skozi ta kriterij - in to projeciraš na okolico, češ da te bo okolica zaradi tega cenila... ni nujno da te bo... In pol ponavadi sledijo razočaranja.

Viš tle jst ne razumem ljudi... kako lahko tako dojemajo izobrazbo. Saj učiš se zase, ne da boš drugim nekaj dokazoval. Po svoje mi je takih ljudi žal.

Meni osebno, to da sem končala šole pomeni uspeh. Uspeh pa predvsem zato, ker vem, da sem vložila ogromno truda, da je bilo posredi veliko 'žrtvovanja'. Predvsem pa je to uspeh, ker imam poklic ki ga ljubim, ki ga z veseljem opravljam in ki me izpopolnjuje. Malokdo se lahko pohvali s tem.
In zakaj naprej... ker vidim, da sem z dodatnim znanjem samo boljša, da to kar se naučim še poleg mi pomaga da bolje delam kar delam.
A si lahko želim več?
Zavedam se da ne bom nikoli vrhunski znanstvenik v svoji stroki, da ne bom nikoli med 'top ten'. Bom pa vsak večer zaspala z zavestjo, da sem naredila nekaj dobrega in fajn, da sem pomagala kjer sem lahko in da bo nekdo morda imel nekaj več zaradi mene... Zame je to dovolj (zaenkrat) brez titul...

Rada sem kar sem... in to je največ kar ti lahko šole dajo. Da se izpopolniš kot strokovnjak in kot človek. Da veš kaj si in da znaš iskati...


No ni blo to napisano v prvo, pa še mal zabluzila sem user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 337
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:26:00   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Viš tle jst ne razumem ljudi... kako lahko tako dojemajo izobrazbo. Saj učiš se zase, ne da boš drugim nekaj dokazoval. Po svoje mi je takih ljudi žal.

Meni osebno, to da sem končala šole pomeni uspeh. Uspeh pa predvsem zato, ker vem, da sem vložila ogromno truda, da je bilo posredi veliko 'žrtvovanja'. Predvsem pa je to uspeh, ker imam poklic ki ga ljubim, ki ga z veseljem opravljam in ki me izpopolnjuje. Malokdo se lahko pohvali s tem.


Me veseli :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 338
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:27:56   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Zato pa sprašujem: Ali je izobrazba mirodajna za karkoli drugega kot za to, da imaš boljšo štartno pozicijo, da zasedeš določeno delovno mesto?


Ja, je.


Zakaj? Zato, da poveš, da imaš visoko izobrazbo?

Vse ostalo je namreč odvisno od posamenika. Ali želiš izvedeti kaj novega je vzgib, ki ga imaš v sebi in ne stvar šolskega sistema... Šolski sistem je prisila za vsakega od nas. Sprogramirani smo tako, da si "želimo" pridobiti izobrazbo, ker je to vzorec, po katerem smo vzgajani. Ker je v naši družbi pač mirodajno, da se izobražuješ in da si pridobiš neko izobrazbo. Vse, kar od tega odstopa, pa je za nas nesprejemljivo. Tako kot je npr. za večino ljudi naše družbe nesprejemljivo, da ženska doji triletnika...

To je samo družbeni vzorec po katerem živimo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 339
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:30:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

Mogoče še kaj.


Pa slovenski jezik.

Ker je profesorica vedno vprašala, kaj berete? In je bilo v redu, če si bral Victorio Holt (?).

Potem je še vprašala, v čem se razlikuje od Dostojevskega in zakaj Dostojevskega berem samo zato, ker je ona tako rekla in ne zato, ker bi ga sama izbrala.

Ja, dobro je znala spraševati.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 340
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:32:01   
Anonimen
Zakaj? Zato, da poveš, da imaš visoko izobrazbo?


Niti ne s tem se pohvali mama.

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 341
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:33:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Zakaj? Zato, da poveš, da imaš visoko izobrazbo?


Niti ne s tem se pohvali mama.


user posted image  user posted image

Lahko se tudi jaz :).

Ej, meni je pa kul, da si predelala tisti meter knjig, to je res kul.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 342
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:35:30   
Anonimen
Ej, meni je pa kul, da si predelala tisti meter knjig, to je res kul.



Mič a ti mene mal  ------------- ,a? user posted image

Viš to pa je blo sam zame... Zdej grem pa še drugi krog, ampak vemes mam še en izpit na faksu user posted image user posted image user posted image user posted image ....

Komu je zdej tle izobrazba (ne)pomebnauser posted image

Evo z dejanji negiram lastne teorijeuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 343
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:37:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Ej, meni je pa kul, da si predelala tisti meter knjig, to je res kul.


Mič a ti mene mal  ------------- ,a? user posted image


Ne, čisto nič :).

Res je kul. Meni je :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 344
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:37:25   
Raho
No, vidiš Mič, jaz nikoli nisem brala V. Holt. V šestem razredu sem brala Ano Karenino, med počitnicami iz sedmega v osmi razred sem prebrala dobršen del Cankarjevega opusa...

Ne zato, ker so me v to prisilili, ampak zato, ker me je zanimalo.

Ko sem prišla na sedanje delovno mesto, nisem imela pojma o financah. Sedaj jih obvladam v nulo. Prvo leto nisem vedela, kaj je poslvono poročilo, nisem vedela, kaj so računovodske kartice, v glavnem... področje računovodstva in financ je zame bilo španska vas (kje pa bi se jih naučila, če sem končala gimnazijo in po tistem SLO in PED). Pa sem se vsega naučila... Brez dodatnega izobraževanja. Temu se reče samoizobraževanje (veš, da po psihologiji osebnosti človeka aktualizirajo 3 dejavniki: dednost, okolje in samodejavnost) in pri slednjem je najpomembnejša samodejavnost. Tisto, kar si pridobimo s samoizobraževanjem je naša največja izkušnja.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 345
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:39:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

No, vidiš Mič, jaz nikoli nisem brala V. Holt.


Jaz pa samo pred izpiti na faksu user posted image .

Sploh ni poanta v Victoriji Holt.

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 346
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:40:20   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Zakaj? Zato, da poveš, da imaš visoko izobrazbo?


Niti ne s tem se pohvali mama.


A hočeš slišati boljšo foro? Ko sem jaz nesla indeks in diplomo na UE, da bi mi v delavsko knjižico vpiali stopnjo izobrazbe, je moj fotr prišel domov (delal je kot eden od šefov na UE) in je moji materi rekel, da je še ena končala enako šolo kot jazuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 347
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:42:45   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

No, vidiš Mič, jaz nikoli nisem brala V. Holt.


Jaz pa samo pred izpiti na faksu user posted image .

Sploh ni poanta v Victoriji Holt.


Ne, poanta je v tem, da si morala opredeliti razliko (najverjetneje v literarnem slogu, ne?, ker ne vem, v čem drugem bi še lahko) med Holtovo in Dostojevskim...

Mič, nisem butasta, ampak se včasih prav rada naredim...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 348
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:43:47   
Anonimen
Tisto, kar si pridobimo s samoizobraževanjem je naša največja izkušnja.


Jst sem se skozi samoizobraževanje morala ta mesec naučit Pravilnik o ravnanju s krvjo in krvnimi derivati....

Ampak sem pa v 3. razredu OŠ prebrala Bobre v dobrem dnevu, do konca OŠ pa komplet šolsko knjižnico, zato ker mi je blo fajn. Ker sem uživala. Ob krvnih derivatih mi je pa šlo na  bruhanje...

Jst vseen mislim, da jo kombinacija obojega - institucionalnega in lastnega izobraževanja kar varianta. Problem je najt tako institucionalno izobraževanje, ki te pritegne do te mere, da si pripravlejn naredit korak naprej in poglabljat stvari zaradi lastnega interesa...

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 349
   RE: Vam je pri partnerju pomembna...
13.11.2007 22:44:54   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

No, vidiš Mič, jaz nikoli nisem brala V. Holt.


Jaz pa samo pred izpiti na faksu user posted image .

Sploh ni poanta v Victoriji Holt.


Ne, poanta je v tem, da si morala opredeliti razliko (najverjetneje v literarnem slogu, ne?, ker ne vem, v čem drugem bi še lahko) med Holtovo in Dostojevskim...


Ne. Poanta je v tem, da nam je dovolila razmišljati.

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 350
Stran:   <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  12 13 [14] 15 16   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?