|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Pretepanje
7.11.2007 22:54:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jana73

čikn fajt user posted image


ne, ne....danes se borimo ko mož na moža user posted image . Levi kroše :))

(odgovor članu kofetek2010)
  Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Pretepanje
8.11.2007 7:34:45   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Hm, naš je še dojenček, ampak, ko bo starejši, ga bom učila, da pretepanje ni ok, pa tudi, da se nasilje ne rešuje z nasiljem. Ne, jaz ga definitivno ne bom spodbujala, naj se tepe. Samozavest si lahko krepi tudi drugače, ne s pestjo. Četudi ga bodo tepli drugi, ga bom poskušala učiti, da se v takem primeru umakne, ne pa, da se spusti na primitiven nivo in vrača udarce. user posted image


Jaz sem tudi tako mislila, ko je bil moj ta prvi še dojenček. In marskikaj drugega tudi....pa vse samo zato, ker je bil še dojenček, sama pa sem bil polna teorij, ki v praksi absolutno ne držijo. Žal. Ko bo tvoj dojenčke zrasel, boš nekje pri dveh letih ugotovila, da bo tepel, ker ne bo drugače znal izražati negativnih čustev ali pa se boriti za igračo. Dveletni ne zna diskutirati v smislu, pametnejši odneha....Pa triletni tudi ne.  Tako, da si "samozavesti" ne zna in ne more krepiti druače. Pa tudi če mu boš rekla, naj ne tepe v tej starosti, bo mahnil, če bo kdo njega, ko tebe ne bo zraven, verjemi...

Ko pa zrastejo, pa če imajo dovolj samozavesti, ne tepejo....do takrat pa bo preteklo še mnogo vode...

Me pa veseli, da si optimitist.

To, da bo tu in tam koga mahnil mi je popolnoma jasno. Vendar pa ga k temu ne bom spodbujala sama. Če ga bo en nevzgojeni smrkavec poslal v p.m. mu tudi ne bom rekla: "Pošlji ga nazaj v p.m." user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Pretepanje
8.11.2007 7:54:22   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

To, da bo tu in tam koga mahnil mi je popolnoma jasno. Vendar pa ga k temu ne bom spodbujala sama. Če ga bo en nevzgojeni smrkavec poslal v p.m. mu tudi ne bom rekla: "Pošlji ga nazaj v p.m." user posted image



Tudi jaz otroka nisem vzpodbujala sama in ostale, ki so tukaj pisale najbrž tudi ne. In ko ga bo en nevzogjeni smrkavec poslal v p.m., ti bo tvoj otrok 3, 4 tedne ponavljal besedo p.m. ob vsaki priložnosti in pred vsakim, ne da bi vedel, kaj govori. To je praksa.

Pa saj je brezveze, da o tem diskutirava, počakaj še kakšno leto, dve...

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Pretepanje
8.11.2007 7:57:43   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Pa saj je brezveze, da o tem diskutirava, počakaj še kakšno leto, dve...

OK, se tipkava takrat user posted image user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Pretepanje
8.11.2007 7:57:57   
ZARA
Nisem vsega brala....ampak.... a resno jih učite naj vdarijo nazaj?! Moram mojo pol mal spodbujat začet, da ne bo edina z bulami hodila po svetu.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Pretepanje
8.11.2007 8:07:41   
Marogica
ZARA, kakaj naj ti rečem? VZPODBUJAM v bistvu ne. Se o tem nismo tudi nikoli pogovarjali, dokler enkrat situacija ne pride do roba in mu rečeš, potem pa nazaj udari. Mi smo tudi najprej govorili, da ne sme nobenega udariti, da se to ne dela...ipd. Tudi ne vem, če in kolikokrat je koga v vrtcu udariluser posted image  Za doma vem, da mlajšega brata udaril ni, pa čeprav ga ta mali "bimbo"user posted image  kar rad izziva in mu ne da miru. Se kdaj zadere, da naj mu da že mir ali pa pride do mene in ga "zatoži".

Tudi ne pravim, da je prav, vendar ko sem rekla, v teoriji je tako lepo in vse veš, kaj naj nebi ali kaj lahko...praksa ti pa kar naenkrat podre vse "ideale".

Pa bi tako rada bila perfektna mama...user posted image user posted image

BAMBINA, ja se tipkava...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Pretepanje
8.11.2007 15:36:27   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Nisem vsega brala....ampak.... a resno jih učite naj vdarijo nazaj?! Moram mojo pol mal spodbujat začet, da ne bo edina z bulami hodila po svetu.


ne, mi našo učimo, da ne sme pretepati otrok. naša punca včasih kar koga fanj odrine ali mahne. kar je še huje, je to odraslim očitno všeč user posted image  in jo potem še dodatno dražijo, da jih namaha. in tako očitno dobi občutek, da je to v redu. zaradi tega pa jaz čisto ponorim. na odrasle, sevede in ne vpričo tamale.

z možem se samo čudiva po kom ima to. oba sva bila namreč v vrtcu med tepenimi in ne med pretepači user posted image

na srečo so nenehni pogovori na to temo obrodili sadove - naj le tako ostane!

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Pretepanje
8.11.2007 15:39:52   
dory
IZVIRNO SPOROČILO: ZARA

Nisem vsega brala....ampak.... a resno jih učite naj vdarijo nazaj?! Moram mojo pol mal spodbujat začet, da ne bo edina z bulami hodila po svetu.



HAHA jst tud nisem vedla,da ga morm tega naučit...al pa še nismo do bul pršli...tko da, k bo cajt bom vidla, itak pa pomoje ne bi pustila,da bi mi z bulami po svet skakal...mene ni zmer zraven:)

(odgovor članu ZARA)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Pretepanje
9.11.2007 9:17:38   
Nikica
Ok, na žalost svojega sina nisem učila, da mora udarit nazaj, ampak kot vidim,, bo to nujno. Ati je že vstopil v akcijo in sina že dva dneva uči, kako mora reagirati. Sem kar presenečena, vidim, da sem popolnoma sfalila pri vzgoji.user posted image
Zanima me pa še nekaj, ker vem, da moj sin ne bo čez noč začel vračati udarcev. Kako reagirate vi, kot starši, če veste, da se dva vedno spravljata na vašega otroka? Sama sem z vzgojiteljico govorila, je rekla, da posredujejo po udarcih,user posted image user posted image user posted image da včasih vidijo šele, ko moj sin začne jokati. user posted image Naj govorim s starši teh dveh otrok? Lahko pri tako majhnih otorcih rečemo, da gre za fizično maltretiranje? Vzgojiteljica je še rekla, da se kao igrajo Ninđa želve, pa pravljico o volku in sedem kozličkov so brali, tako so fantje zadnje čase bolj nasilni in pogumni. Šele zdaj mi je jasno, zakaj je zadnje čase sin postal dobesedno obseden z Ninđa želvami, čeprav sploh nikoli ni gledal teh risank, ker mu niso bile všeč. Možu se je tudi utrgalo in pravi, da bo sin zdaj gledal samo še risanke, v katerih se fajtajo. user posted image Nabavil mu je figurice ninđa želve in se učita karate. Iz ene skrajnosti v drugo. Kakšen je ta svet!!!Prej sem podpirala sinov značaj, miren, nežen, nikomur ni storil nič žalega,user posted image kaj pa zdaj?!user posted image
Hvala vsem za odgovore, mišljenja, debate...

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Pretepanje
9.11.2007 9:36:06   
Lenny
Na to temo biti pameten je presneto težko. Tudi midva učiva oba sina, da se tepsti ne sme. Vendar obenem poveva, da se lahko brani. Ko je maxi prvo leto obiskoval vrtec, je po treh tednih pošteno mahnil 2 leti starejšega fantka, ki se je konstantno norčeval iz njega. Po tem je imel mir. Kot najmlajši v skupini vseh konfliktov še ni znal rešiti s pogovorom. Tekom leta je skupino opazoval tudi psiholog in si zapisoval ugotovitve o vedenju in reakciji otrok. Njegov komentar na to, da otroci tudi fizično obračunajo med seboj, me je v bistvu presenetil. Rekel nam je, da se otrok MORA postaviti zase. Če mu to ne uspe verbalno, se mora braniti tudi fizično. Tako da se drživa načela, da se oba otroka lahko branita. V vrtcu jih učijo, da naj "nasprotniku" glasno rečejo NE, ali PUSTI ME, NOČEM. Vendar večkrat to ne pomaga, saj so si otroci hudo različni, zato pride tudi so udarcev, ugrizov, brc, porivanja, ....
Poznan mi je primer, ko so 5 letnega fantka dali na trening boksa. Učinek je katastrofalen. Otrok seveda zna udariti, je veliko močnejši od vrstnikov, svojega novo pridobljenega znanja in sposobnosti pa seveda še ne zna usmeriti v pravo smer, torej v telovadnico, ne pa nad vrstnike v vrtcu in na igrišču. Iz tega razloga absolutno nasprotujem učenju udarcev.
Katera pot je prava, ali pacifizem, ali obramba? Mislim, da je edino prav, da otroku vcepimo zavest, da nasilje ne rešuje problemov.

(odgovor članu Nikica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Pretepanje
9.11.2007 18:32:25   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Nikica

Mene pa prav zanima, kako naj se otrok sam odloči, kdaj naj prvi udari oz. kdaj je pametno vrnit udarec? Ali je mlatenje res pravi način reševanja problemov? A se vi odrasli tudi tepete?user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image A resnično učite otroka, naj udari nazaj?


Jaz mu še nikoli nisem rekla, naj udari, če mu kaj ni prav. Torej da naj udari prvi.

Da pa naj udari nazaj, pa zdaj že psihologi po vrtcih predavajo. Kajti prvič: se mora otrok naučit braniti se in postaviti zase, drugič pa se tudi tisti, ki tepe, ne sme kar hodi sem in tja in tepsti vseh po vrsti po mili volji, saj bo doživel, da se mu vsak umakne. Če jih bo enkrat ali dvakrat temeljito fasal nazaj, ga bo najhitreje minilo.

(odgovor članu Nikica)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Pretepanje
9.11.2007 18:38:11   
Anonimen
Nuikica, ne biti tako žalostna. Tvoj otrok je po značaju miren, torej je najbrž bolj nežen in dojemljiv, ni grob in napadalen, ni pretepaški in tak nikoli ne bo. Takim tudi gledanje Ninja želv in treniranje karate udarcev doma po moje ne more škodovati. Če bi bil to v osnovi  kak razgrajač oziroma agresiven otrok, potem ne rečem, ampak takim bolj občutljivim pa to ne pride do take faze, ko bi te potem moralo skrbeti, da zdaj ga pa vzgajaš v nasilneža.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Pretepanje
9.11.2007 20:31:04   
Magi*
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Če jih bo enkrat ali dvakrat temeljito fasal nazaj, ga bo najhitreje minilo.


no, s tem se zelo strinjam. kdor tepe, je enkrat tudi sam tepen.

naša sicer ni neka pretepačica (da ne bo tako izpadlo user posted image ), zna pa mahniti, ko ji kaj ni prav. jaz jo predvsem učim, da se na šibkejše nikoli ne sme spravljati, da se mora znati pogovoriti - zato ima jezik, da se nikdar ne smejo s skupino otrok na koga spraviti... to ji ne govorim tako kot zdaj vam, ampak se pač pogovarjamo vsi skupaj o raznih situacijah in ji povemo kako pa ta otrok zdaj trpi... to je pač moja stran. enako bi se poskusila pogovarjati z otrokom, ki bi bil bolj plašen.

meni se zdi ključno, da poskusimo otroke naučiti čutiti z drugimi (razviti empatijo). otroci, tudi majhni, znajo biti zelo kruti. seveda so eni bolj ekstravertirani in pogumni, drugi pa bolj vase zaprti in plašni. ampak na starših je (in konec koncev tudi na vzgojiteljih), da pač svoje otroke usmerjajo ali biti bolj sočutni, ali spodbujati, da so bolj pogumni.

jaz bi se pogovorila na kakem od sestankov o tem, ali pa s starši in vzgojiteljico. kaj jaz vem no, kdo bi to lahko vzel kot napad. če pa vam uspe razviti lep in konstruktiven (neobtoževalni) pogovor, pa bi znalo obroditi sadove.

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 38
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





BLOG: Ni lepšega, kot je rojevanje novega ...
Porodne babice so velik del mojega življenja. Delala sem že z mnogimi babicami, nekaj pa jih poznam tudi na bolj osebni ...
BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?