|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 22:56:24   
kofetek2010
Nas čaka še oboje. user posted image


Moje ime je Ela in sem dudoholik in pleničarka. user posted image  

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 22:57:23   
Marogica
Vi še imate čas, ste še mladi...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 23:00:45   
kofetek2010
Tavelik ni imel dude in je bil tak čas že suh čez dan. user posted image

Tamala pa noče bit brez plenice in noče z nago rito na kahli sedet.

In non-stop najeda dudo, dudo, dudo. user posted image

In ker nismo več mladi in imamo radi mir....

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 23:02:09   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: jana73



In ker nismo več mladi in imamo radi mir....


Saj nisem tebe mislila...temveč tamalouser posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
14.11.2007 23:18:38   
kofetek2010
aaaa jaaaa? user posted image user posted image user posted image




















user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Prva noč po odvzemu dudice-nadaljevanje
15.11.2007 8:32:29   
Marogica
Uh to noč je bilo pa pestro... Sinko je lepo zaspal, prišel enkrat ven, ko sem napisala v prejšnjem postu...okrog 23.30 pa se je začelo...Ni hotel več spati in neprestano je ponavljal "duda, duda". Ni hotel ležati, ni hotel sedeti, ni hotel, da ga cartamo, božamo..v glavnem nič in predvsem jok. VSe mu je šlo na živce-pižama, odejica... pa pil bi in jedel. SEm ga preobleka, mu dala zajest in zapit, spat sva ga dala v spalnico....Pa se je kljub temu premetaval in ni mogle zaspati, tam vse do 2.ure zjutraj...

Mi je prišel naprej kot nekdo, ki prestaja abstinenčno krizouser posted image  Resnično.

Tega pa res nisem pričakovala, da bo drugo noč slabše kot pa prvo. SEm že mislila, da smo na "konju"...



_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Prva noč po odvzemu dudice-nadaljevanje
15.11.2007 8:42:44   
Anonimen
Marogica, kaj konkretno pa je narobe z otrokovimi zobki?

Ker nam je zobarca rekla, da duda zobem ne škoduje, da lahko, da gresta zaradi nje prva dva zoba malo naprej, ampak gresta po koncu dudlanja lepo nazaj v vrsto. In mi imamo dejansko tako izkušnjo. Pa tudi nekje sem zadnjič prtebrala, da če ne gre brez dude, naj otroku pač kupimo kavčukovo, ki je mehkejša in zob ne poriva toliko naprej. NUK ima tavelike itak samo kavčukove, najbrž zato.
Je pa Tibor imel dudo do 5. let. Že Kakšne pol leta prej sva se zmenila, da do 5. leta jo lahko ima, potem bo pa res že prevelik in na 5. roj. dan je z dudo konec. In se je čisto strinjal. Tako da ni bilo nobenega problema. Le duda je morala biti tam visoko v omari, nisem je smela vreči v smeti. Kot nekakšen back-up. Prej, pri kakšnih treh letih ali malo pozneje, pa sva se zmenila, da dude čez dan ne bo imel več, ampak samo ponoči. Tudi to se je takrat strinjal. Ne vem, pri nas nikoli niso palile razne finte, se je bilo vse treba lepo zmenit, razložit in potem če je bilo O.K., je bilo, če ne pa pač ne. 

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
15.11.2007 9:02:57   
barbas
Naši smo pa postopoma najprej čez dan odvzeli dudo,to sploh ni bil problem, čez noč je bilo pa tako, da je vedno zaspala z dudo, pa smo ji jo potem vzeli iz ust. Ko pa smo dudo "izgubili" je bila pa "kriza" 3-4 dni, pol jo je pa kak teden samo še omenjala. "Absinenčna kriza" po dudi je hudauser posted image
Aja pa setstrični je vedno pomagala popravit dudo, pa ni niti pomislila da bi jo vzela v usta.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
15.11.2007 10:05:54   
trinityslo
Zdravo!
Mene pa zanima kolk so bli pa vaši otroci stari ko ste jim odvzel dude? Ker vidim da ste eni nekak omenjali 3 leta, kar se mi zdi pozno. No naši so sicer šeloe 14 mesecev, sam, že kar mal gledam v to smer.

(odgovor članu barbas)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
15.11.2007 12:45:11   
barbas
Naša je bila stara 2 leti

(odgovor članu trinityslo)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
16.11.2007 7:11:57   
Marogica
Današnja noč je bila zopet "mirna", moj mali sine je spal brez problema in brez zahteve po dudici.

SPlišni, narobe  z zobki je "samo" to, da se že vidi, da so "zamaknjeni". Koliko pa to res pomeni škodo za v bodoče, pa resnično ne vem.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu barbas)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
17.11.2007 17:27:24   
Marogica
V glavnem...mi spimo in duda je pozabljenauser posted image ..upam, da bo tako tudi ostalo...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
17.11.2007 17:41:03   
zoom zoom
A je imela kaktera otroka, ki je cuzal prst/palec. Naša je stara šele 7 mesecev, dude ne mara, bi pa kar naprej cuzala prst. Me že sedaj skrbi kako bomo to odvadili.

Starejšemu smo dudo vzeli pred 2. letom in ni bilo nobenih problemov, je pa v zameno za dudo dobil eno igračko in z njo potem spal.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
17.11.2007 18:13:55   
Marogica
Ti lahko kar jaz odgovorimuser posted image . Naš ta starejši je še vedno "cuca" prste, pa je star že 6,5 let. Odvaditi??? Smo vse sprobrali, pa ne gre... Očitno bo sam odnehal, ko ga bo sram.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu zoom zoom)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
17.11.2007 18:30:02   
Pi-kica 1
user posted image user posted image user posted image za tamalega, ki spi brez dude. Pri nas pa s prepričevanjem in besedami "kako si že velik, tri leta boš že star" nič ne dosežemo. Reče, da je še maliuser posted image Se mi zdi, da bo težka ta z dudo. 

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
17.11.2007 18:34:33   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Pi-kica 1

user posted image user posted image user posted image za tamalega, ki spi brez dude.


.... in starše, ki tudi spijo...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
18.11.2007 21:33:06   
TaRe*
Eto še mene z podobnim---rešenim ---problemom.
Smo "nedudkarji"celih 12 dni.
tudi jaz sem bila še pred 14imi dnevi čisto obupana nad tem,da moramo enkrat vzeti dudo.
Splišni...da ti vidiš,kako je mene zobarca nadrla na pregledu...ajme meni.
Mi je rekla"imate deformiranega otroka in zato ste krivi vi.Kaj boste rekli ,ko bo velika in vam bo očitala,da ima deformiran obraz zaradi tega,ker ji niste vzeli dude?
Si lahko predstavljaš,da sem bla čist preč.Pa ne vem,če se je moji tako grozno poznalo.Sem vidla že hujše primere.
No,potem pa mi je prišlo prav,ko smo se poleg tega dajali še z tem,da v vrtcu ni skoraj nič več jedla(kaj jedla,niti probat ni hotla)
Imela je pa še tri dude.Potem pa sem ji v četrtek,ko je povedala,da ni jedla kosila,ker ji juha ni bila lepa ,rekla,da ko naslednjič ne bo poskusila juhe ,bom vrgla dudo v smeti.
In to se je zgodilo že v petek.Je šla prva.V ponedeljek je šla druga,v torek pa tretja....(seveda sem imela še eno novo doma za vsak slučaj)
Ko je blo treba v torek spat,pa je rekla"mami,ka pa bom zdaj,ko nimam dude?" jaz pa sem rekla....brez boš.On pa "prav",pa je šla.Brez problema.Sploh nimo mogli verjet.Prej je bla pa čisto obsedena.Kaj vse nismo poskusili....miške ,velikonočni zajčki,zobne vile....so nosili darila,pa vzeli dudo,pa zobozdravnici sem jo nesla,pa v Savo sva jih vrgle,da bojo šle v morje k delfinom,pa..............eno leto muk,potem pa reče "prav" in gre.
Zdaj jo že upam malo podražit zvečer...če mogoče rabi dudo,pa me vsa zgrožena hitro spomne,da je ona že velika in res ne rabi dude.
Res pa je tudi,da mi vsak dan,ko umijeva zobke vpraša,če so se že kej poravnali (malo jo je pa vseen skrbelo)

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
18.11.2007 21:38:25   
Marogica
Pri nas se je včeraj moj sinko domislil zadnje "bilke", kar se dude tičeuser posted image  Da obrazložim: prej je vsako dudo, ki jo je pregriznil, fliknil stran in ni bilo šanse, da bi jo še dal v usta. Včeraj pred dopoldanskim spanjem pa mi je rekel, da bi on imem "poglizeno" (beri pogriženo) dudouser posted image .. Torej res zadnji poizkus...ubogi revček moj....


Drugače pa še vedno spimo OK, čez dan je tudi OK.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
18.11.2007 21:44:45   
TaRe*
user posted image user posted image user posted image za pogumneža.



Božček..user posted image Sej bo...ampak ga vseen dolgo drži,saj je že 4.dan brez,ne.



_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
18.11.2007 21:50:25   
Marogica
Ja, moj mali odvisnež....user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
18.11.2007 21:55:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Ti lahko kar jaz odgovorimuser posted image . Naš ta starejši je še vedno "cuca" prste, pa je star že 6,5 let. Odvaditi??? Smo vse sprobrali, pa ne gre... Očitno bo sam odnehal, ko ga bo sram.


Moje sestre še v gimnaziji ni bilo sram ... no ja, v javnosti že, ampak privat ...user posted image  to se zna zavlečt.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
18.11.2007 22:05:23   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

IZVIRNO SPOROČILO: Marogica

Ti lahko kar jaz odgovorimuser posted image . Naš ta starejši je še vedno "cuca" prste, pa je star že 6,5 let. Odvaditi??? Smo vse sprobrali, pa ne gre... Očitno bo sam odnehal, ko ga bo sram.


Moje sestre še v gimnaziji ni bilo sram ... no ja, v javnosti že, ampak privat ...user posted image  to se zna zavlečt.


Ja to sem pa že slišala...Ena znanka, ki je starejša od mene, še kdaj "pocuca" prst...user posted image

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
19.11.2007 11:16:43   
Anonimen
user posted image  moj oče je do 12 leta cuzal prst user posted image  zdaj, razen to, da ima malo bolj ploščatega, ni z njim nič narobe (no, recimo) user posted image user posted image

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
19.11.2007 15:46:44   
pinki3
Jaz bi pa zamenjala zdravnico, ki je to rekla oz. je glede tega ne bi poslusala. Zelo lahko bos nasla tudi zdravnico, ki ti bo rekla, da tako majhen pac potrebuje dudo, prstek ali celo dojenje. Mislim, da tvoj ta vecji se najbolj ve, kaj govori - tisto, kar ti cutis.

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Prva noč po odvzemu dudice
19.11.2007 20:21:17   
Teja N
Marogica, čestitam za zmago!

Ja včasih krizica pride malo kasneje 8kot pri vas drugo noč) ampak vidiš, da gre.

Torej barvouser posted image

_____________________________

Oglasno sporočilo:
Zakaj uporabljati nekaj umetnega, če pa je naravno toliko boljše?
www.aubrey.si
Strupi v otroških izdelkih

(odgovor članu pinki3)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Še zadnjič: besede, ki jih mora prebrati v...
Ko ženska postane mama, se življenje obrne na glavo. Nič ni več tako kot prej. Vsaki mamici se kdaj zgodi, da hrepeni po...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?