|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  67 68 [69] 70 71   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 10:19:33   
sayuri
Živjo punce. user posted image  Vidim, da se je javilo zopet nekaj novih nosečkic user posted image user posted image user posted image . Res bo veselo letos poleti user posted image user posted image user posted image .

Povejte mi, kako boste letos planirali poletni dopust? JAz tko obožujem morje, pa zgleda, da nekako ne bo zneslo. A ve ste že kaj razmišljale o tem?

(odgovor članu Maja T.)
Neposredna povezava do sporočila: 1701
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 10:23:15   
ozziebo
Sem se šele zdaj včlanila. PDP 1.8.2008, glede na prvega pikca, ki se mu ni nikamor mudilo, pa najbrž še kasneje. Čakam še nuhalno, de bomo potem bolj sigurni. Sicer pa te slabosti ne grejo nikamor, grrr... LP vsem avgustovkam

(odgovor članu Maja T.)
Neposredna povezava do sporočila: 1702
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 10:34:37   
m_m
Maja T. user posted image  sam res user posted image  Joj, včeraj ni bil moj dan. Res ne. Jaz sem zdaj imela prvi pregled. Ej, pol sma pa medve na istem a ne? Kdaj si pa ti imela zadnjo M? Moj prvi dan zadnje M je bil 9.11.2007. Dragi pa bo prišel ko ga bodo spustli. Se 7m ne boma vidla user posted image

_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

(odgovor članu Maja T.)
Neposredna povezava do sporočila: 1703
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 10:34:47   
Nevaeva
Sayuri, midva bova šla na dopust verjetno aprila ko bom še dokaj agilna. Sicer si želim še pred porodom iti v Grčijo ampak moj pravi, da po 6. mesecu ni govora da greva kam čez mejo user posted image
Je pa tudi vprašanje ali greš na pot z avtom, avionom ali ladjo. Zaenkrat midva razmišljava da bi šla na križarjenje po sredozemlju. No itak imava še nekaj časa da se odločiva. A mogoče veste, kdaj se dela morfologija, ker nočem dopusta plačevati, potem pa bo takrat ravno kakšen pomemben pregled.

Lepo se imejte nosečke, pa seveda pozdravljam vse novo pridružene!!!

(odgovor članu ozziebo)
Neposredna povezava do sporočila: 1704
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 10:43:01   
m_m
Mi bomo letos morje preskočli. Same s tamalo ne grema nikamor. Pa isto ko nevaeva, po 6. m ne grem čez mejo. Sploh pa ne na Hrvaško. Da ne bo rojstni kraj kaki Zagreb user posted image

nevaeva morfologija je okol 24t in okoli 32t.
Pri taprvi se mali lepše vidi user posted image , ker celga na ekran spravjo, pri drugi (sem že bla) pa ne veš niti kaj ti kaže. Se pa vse boljše vidijo organi, je bolj ziher. Sem razmišljala, da bi šla na 3D pri 24t, in na morfologijo pri 32t.


A katera ve zakaj se dela 3D user posted image

_____________________________

* Čas je najboljši učitelj, a kaj ko na koncu ubije vse svoje učence.
* * Ni bogat tisti, ki ima največ, ampak tisti, ki najmanj potrebuje.
* * * Če mislite, da zmorete ali da nečesa ne zmorete, imate v obeh primerih prav.

(odgovor članu Nevaeva)
Neposredna povezava do sporočila: 1705
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 10:46:29   
mishel
Midva bova šla na morje v juniju, vendar z avtom in le na Mali Lošinj, tako da vožnja ne bo preveč utrudljiva, saj je blizu doma. Sem tako navdušena nad morjem, da se mu res ne morem odpovedatiuser posted image .

Z veselje preberem vse kar napišete, ker se tako še bolj zavedam kako naše pikice rastejo in napredujejo.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Nevaeva)
Neposredna povezava do sporočila: 1706
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 10:47:42   
Anonimen
Živjo,

meni se je krvavitev umirila, z otročkom je vse OK. gin me je dala na bolniško in mi dala tablete za krče oz. za bolečine tam doli. komaj čakam na NS, ki jo imam v petek user posted image user posted image .

hvala vsem za lepe želje in skrb. moram rečt, da sem se včeraj kar prestrašila in da bom zdaj malo bolj pazila, najhuje pa je, da ne morem na sprehod z mojima psičkama user posted image , pa fant mi je prepovedal pospravljanje stanovanja in moram rečt, da mi je kr grozn, ker se moram zanašati na druge. no, potrpela bom, saj si ne želim, da bi bilo z user posted image kaj narobe.

kar se tiče našega dopusta bo pa takole: zdaj gremo smučat - jaz bom se sprehajala, potem pa greva z user posted image mogoče v Ameriko - če bo dobil dopust, poleti oz. tam od maja pa bom jaz večinoma na morju in ko se bo user posted image rodila bomo šli na moreje zopet septembra.
no, tako smo se pogovarjali, da bi lahko bilo, a nikoli ne veš, kaj te preseneti.

uživajte in se pišemo, user posted image

(odgovor članu Nevaeva)
  Neposredna povezava do sporočila: 1707
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 10:49:30   
Anonimen
Živjo,

meni se je krvavitev umirila, z otročkom je vse OK. gin me je dala na bolniško in mi dala tablete za krče oz. za bolečine tam doli. komaj čakam na NS, ki jo imam v petek user posted image user posted image .

hvala vsem za lepe želje in skrb. moram rečt, da sem se včeraj kar prestrašila in da bom zdaj malo bolj pazila, najhuje pa je, da ne morem na sprehod z mojima psičkama user posted image , pa fant mi je prepovedal pospravljanje stanovanja in moram rečt, da mi je kr grozn, ker se moram zanašati na druge. no, potrpela bom, saj si ne želim, da bi bilo z user posted image kaj narobe.

kar se tiče našega dopusta bo pa takole: zdaj gremo smučat - jaz bom se sprehajala, potem pa greva z user posted image mogoče v Ameriko - če bo dobil dopust, poleti oz. tam od maja pa bom jaz večinoma na morju in ko se bo user posted image rodila bomo šli na moreje zopet septembra.
no, tako smo se pogovarjali, da bi lahko bilo, a nikoli ne veš, kaj te preseneti.

uživajte in se pišemo, user posted image

(odgovor članu Nevaeva)
  Neposredna povezava do sporočila: 1708
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 10:50:41   
Anonimen
a še keteri ta stran nagaja? meni je napisalo, da sporočilo ni bilo poslano, potem pa vidim, da ga je poslalo dvakrat user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 1709
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 11:05:13   
Maja T.
m_m jaz sem imela zadnjo M 21.10. Zdaj bi glede na M morala biti noseča že čez 12. t, ampak ker nimam ovulacijo na 28 dni (35 dni ali več), smo se mi oplodili malo kasneje. user posted image Meni se to zdi takoooo velik čudež, user posted image user posted image user posted image da nama je sploh uspelo, ker sva bila že prijavljena za postopek umetne oploditve.

Uh, sem tako vesela, da ne rabim to dajat skoziuser posted image user posted image user posted image . Moj user posted image je bil velik pri tem UZ 27 mm. Ja se bova nekje v istem obdobju "mučile". Komaj čakamuser posted image .

Sayuri jaz tudi razmišljam o dopustu aprila, maja, ampak malo bližje, SLO primorje, mogoče tudi Bled, Bohinj (imam brata v Radovljici - ti kraji so mi božanski). Je pa ena težava že zdaj user posted image , da mi daljša vožnja v avtu ne paše, vse me začne doli špikat, tako da ne vemuser posted image . Bi pa tako rada šla.
Sem možičku predlagala, če bi šli potem septembra že z našim malim user posted image v kakšen hotel, pa ga je nekako strah z malim user posted image ... no bomo videli

Ozziebo dobrodošla user posted image user posted image user posted image med nas avgustovke. Vedno več nas je, kako fajn.




_____________________________

ZARA - 08.07.2008

Nemogoče pomeni le, da vam bo vzelo nekaj več časa, kot ste načrtovali

(odgovor članu Nevaeva)
Neposredna povezava do sporočila: 1710
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 11:21:43   
Maja T.
Anonimna sem tako vesela zate, da ti je user posted image prenehalo, v bistvu za vsako in res komaj čakam, da bomo vse kmalu čez to magično mejo 12. t.. So mi vse rekle, da je drugo tromesečje pravi užitek user posted image (razen, da ni res kakšnih komplikacij), zadnji pa je spet bolj naporen.
Samo, da vse do konca donosimo naše user posted image .

3D UZ je v bistvu sodobnejši UZ, pri katerem se vidi naš user posted image v 3D perspektivi. Dosti lažje vidiš organe, rokice, nogice, obrazek, vse je bolj plastično
V dar sem dobila knjigo Glej kako rastem (dr. stuart Campbell), kjer je v 3D prikazan celoten razvoj user posted image od 0-9 mesecev. Zraven je razlaga za vsak teden posebej, čudovito. Besedilo je Ringaraja, če si kaj gledala tabelo po tednih in slikice UZ, povzela ravno po tej knjigi.




_____________________________

ZARA - 08.07.2008

Nemogoče pomeni le, da vam bo vzelo nekaj več časa, kot ste načrtovali

(odgovor članu Maja T.)
Neposredna povezava do sporočila: 1711
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 11:59:28   
bambi14
Midva planirava kak oddih v toplicah, če bo vse OK pomladi user posted image in morje pri kolegih kar v prikolici v Šibeniku(3-4 ure vožnje) nekje v drugi polovici junija, ko bodo vsi izpiti mimo in me bo po dopustu čakala samo še diploma oz. zagovor.
Uf...pri zagovoru bom stala tam spredaj pred folkom z ogromnim trebuhom.user posted image

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 1712
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 12:02:53   
lana777
No, drage moje pa je za mano prvi GP.

Se že vse od takrat user posted image , ker ne vem ravn, na čem sem.

Sej sm vedla, da me je blo upravičeno strah.
Skratka naša pikica je za svojo starost premajhna (14 mm),
pa še - ker imam maternico nekje zadaj??? - se ni vse dobro videlo,
tako da me je naročila na UZ čez 14 dni, da vidimo, kako je.

Če sm jo prav razumela, je lah dvoje - da je prišlo do
oploditve kasneje kot kaže ZM, ali pa se pikica ne razvija, kot
je trebauser posted image user posted image user posted image

Sej ne morm verjet, da se mi to dogaja. sm bla pa
potem tk žalostna, da sm še za slikico pozabla rečtuser posted image



_____________________________

Vsak trenutek mine. A v nas ostanejo tisti, ki nas delajo boljše in srečnejše. Taki postanejo neminljivi.

(odgovor članu Maja T.)
Neposredna povezava do sporočila: 1713
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 12:07:09   
Erin


user posted image SEZNAM GIN. PREGLEDOV user posted image


14.1. - anonimnauser posted image
15.1. - anonimna user posted image
15.1. - Lana777
15.1. - srecka30
17.1. - majah
17.1. - košuta
17.1. - Krysia
18.1. - K_a_t_j_a
18.1. - aradej
18.1. - Muklla
18.1. - Maja T.
18.1. - iva77

18.1. - m@j@
19.1. - bambi14
22.1. - Barbarinha
22.1. - Neža7
23.1. - Erin

23.1. - kat007
24.1. - cicmic
24.1. - Gajka
24.1. - pingo80

25.1. - anonimna A.
28.1. - bella02
28.1. - *zvezdica*
28.1. - sandra123
28.1. - ANA_P
28.1. - maya maya
29.1. - bibika24
30.1. - tejkaz
04.2. - mishel
05.2. - astrea
05.2. - naty13
06.2. - anonimna user posted image
11.2. - supermiška
11.2. - anaya
11.2. - sayuri
12.2. - matejchi
12.2. - mkj
13.2. - Nevaeva
18.2. - PABLO
05.3. - nell

NUHALNA SVETLINA:

17.1. - Muklla
17.1. - iva77
18.1. - anonimna user posted image
21.1. - PABLO
22.1. - Erin

22.1. - sayuri
22.1. - Nevaeva
22.1. - bella02
22.1. - m@j@
24.1. - gajka
25.1. - supermiska
28.1. - mkj
28.1. - Maja T.
28.1. - mishel
31.1. - K_a_t_j_a
31.1. - Arašida
05.2. - astrea
05.2. - lana777
05.2. - naty13
05.2. - buhtlčk
06.2. - Krysia
06.2. - tejkaz
07.2. - sandra123
07.2. - Neža7
07.2. - nell
11.2. - bibika24
11.2. - majah
11.2. - bambi14
11.2. - anonimnauser posted image
12.2. - buruolan
12.2. - aradej
12.2. - Vilika


 
user posted image         
Punce, datume prosim sproti sporočajte, da bomo imele lepo pregleden seznamček in ne bomo katero pozabili.
Za vse napakice prosim povejte, da se bodo lahko čimprej odpravile. Hvala.user posted image


(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 1714
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 12:07:32   
Erin

user posted image user posted image user posted image

                   ~  trenutno nas je 59 user posted image ~

Ime
(št.user posted image , št.user posted image )  starost, kraj roj. user posted image , spol user posted image , +kg
---------------------------------------------
30.07.
~ Muklla (1.user posted image ,user posted image ) 

31.07.
~ PABLO (2.user posted image , user posted image ) 33.let  Celje

01.08.

~ Erin (1.user posted image , user posted image ) 26. let   Jesenice
~ ozziebo (2.user posted image )

03.08.

~ mkj
(1.user posted image , user posted image ) 26.let  Ljubljana

04.08.

~ bella02
(2.user posted image ,user posted image ) 28.let


05.08.

~ sayuri
(2.user posted imageuser posted image user posted image ) 31.let  Postojna

~ katjakoc

~ izabella08
(1.user posted image , user posted image ) 27.let
~ m@j@
(2.user posted image ) 27.let  Ljubljana
~ mishel (1.user posted imageuser posted image ) 23.let Celje

06.08.
~ Nevaeva (1.user posted image .user posted image ) 27.let  Ljubljana
~ anonimnauser posted image (1.user posted image ,user posted image ) 26.let  Ljubljana

07.08.

~ Gajka
(1.user posted image ,user posted image ) 28.let  Celje


08.08.
~ simona2 (2.user posted image )

10.08.

~ Arašida
(1.user posted image ,user posted image ) 24.let
~ *zvezdica*
(2.user posted imageuser posted image )
30.let

12.08.

~ kat007
(1.user posted image ) 28. let
~ K_a_t_j_a (1.user posted image ,user posted image ) 22.let  Celje
~ supermiška (2.user posted image ,user posted image ) 28.let

13.08.
~ buhtlčk
(1.user posted image ) 31.let  Jesenice
~ meeryana
(1.user posted image ,user posted image ) 30.let
~ Maja T.(1.user posted imageuser posted image ) 33.let  Maribor

14.08.
~ ANA_P (1.user posted image ,user posted image ) 29. let
~ m_m (2. ) 26.let
 

15.08.
~ košuta (1.user posted image ,user posted image ) 25.let  Celje

16.08
~ mbrume6 (3.user posted image ,user posted image )

17.08.

~ tejkaz
(2. user posted image ,user posted image ) 24.let  Ljubljana
~ ena_mici (2.user posted image )

18.08.

~ astrea
(1.user posted image ,user posted image ) 30.let

~ naty13
(2. user posted image ,user posted image )
23.let  Kranj
~ KRNEKDO

19.08.
~ anaya
(1.user posted image ) 27.let  Maribor
~ cicmic
(3.user posted image ) 30. let
~ maya maya
(1.user posted image ) 25.let  Postojna
~ Neža7
(2.user posted imageuser posted image ) 27.let  Celje

20.08.
~ nell (
1.user posted image ) 27.let Celje
~ pingo80
(1.user posted image ) 27.let
~ BOJTKA
(1.user posted image ) 25. let
~ srecka30
(1.user posted image ,user posted image ) 30 let
~ Ariella
(1.user posted image ,user posted image ) 31. let
~ TINA0100 (2.user posted image )

21.08.
~ bambi14
(1.user posted image ) 27.let 
~ bibika24 


22.08.
~ sandra123
(2.user posted image , user posted image user posted image ) 30.let Celje
~ matejchi (2.user posted image ,user posted image ) 29. let

24.08.
~ Krysia (1.user posted image ) 31.let   Ljubljana
~ majah
(1.user posted image ) 28.let  Ljubljana
~ lana777 (1.user posted image ) 30.let  Celje
~ Vilika
(1.user posted image ,user posted image ) 27.let Ljubljana


25.08.
~ Barbarinha (1.user posted image ) 28.let Slo.Bistrica/Mb

26.08.
~ anonimna A.
(3.user posted image ) 27.let

27.08.
~ aradej (2. user posted image ,user posted image ) 25.let  Celje

28.08.
~ anonimnauser posted image
(1.user posted image )

29.08.

~ anonimna user posted image
(5.user posted image ) 33.let

xx.08.

~ iva77
(3.user posted image ) 30.let  Kranj
~ cinca marinca
(2.user posted image ) 

~ buruolan
(1.user posted image ) 27.let  Ljubljana
~ Jelenche
(2.user posted image )
27.let


Z nami so začeleuser posted image :

kind ladyuser posted image user posted image ,kajsicauser posted image user posted image ,urskajuser posted image ,mišuser posted image ,*nina*user posted image ,vebo user posted image
----------------------------------------------
Dekleta, ko izveste datume PDP,  kar sporočite, lahko pa mi poveste tudi katera nosečnostuser posted image je to za vas, starost, kje boste rodile, če vas seveda kje drugje ne primeuser posted image , spol user posted image (user posted image ,user posted image ali user posted image ), pridobljene kilogramčke (če katera ne želi ni trebauser posted image ) in pa seveda  koliko malih sončkov pričakujete...ja, lahko sta tudi dvauser posted image user posted image  

Lepo in mirno nosečnostuser posted image s čimmanj slabostmiuser posted image ter zdrave user posted image vam želim! Srečno!

Dobrodošleuser posted image  

ZANIMIVE SPLETNE STRANI:
  • Punce če vas zanima kako naše pikice sedaj izgledajo, si oglejte tukaj:
PRVO TRIMESEČJE:
LINK
SLOVENSKO

DRUGO TRIMESEČJE:
LINK
SLOVENSKO


TRETJE TRIMESEČJE:
LINK
SLOVENSKO
  • Pa če še katero zanima kako je s pregledi v nosečnosti:
PREGLEDI
  • Še nekaj strani:user posted image
SEZNAMI ZA BODOČE MAMICE
NOSEČNOST
PREHRANA V NOSEČNOSTI
NOSEČNIŠKI KALKULATORČEK
VSE O NOSEČNOSTI
PRVO TRIMESEČJE-VELIKOST
NUMEROLOŠKI IZRAČUN IMENA
MAMA.SI
MED.OVER.NET
  • Informativni izračun višine osnove starševskega nadomestila
LINK


(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 1715
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 12:21:50   
Erin
lana - ne bodi žalostna - ko sem bila jaz na pregledu pri 8 t je bila tudi moja pikica manjša in je ustrezala za 7t in 4 dni ter je bila velika 13 mm (za primerjavo - ti si noseča 8t2d, dva dni več od mene takrat in imaš 14 mm veliko pikico, tako da je pri tebi tudi to možno). Seveda je možnost da je prišlo do kasnejše oploditve, poglej samo pri Maji ki so ji PDP prestavili za 10 dni. Ne boj se, vse bo uredu. user posted image
ozziebo - dobrodošla med nami in čestitke!user posted image Povej kaj o sebiuser posted image
m_m - meni se zdi tvoj PDP normalen , zadnjo M si imela 15 dni zamenoj in PDP imaš približno toliko za menoj...aja, hotela sem ti še povedati da ti ticker narobe šteje dni nosečnosti. Najbolje da ga narediš še enkrat,...user posted image
anonimnauser posted image - me veseli da se je izcedek ustaviluser posted image ..sedaj pa le počivaj...pa berem kakšna srečkica boš..jaz bi bila tudi na morju, tako me bodo pa naše alpe hladile...user posted image .dopust sem predvidevala da bi šla za kake tri dni v toplice pa poleti za dva dni do prijateljice v Koper, več pa ne...ni denarja..bomo šli drugo leto malo večuser posted image itak imam pa Bled blizu pa Bohinj..user posted image
Maja T - a ti maš pa brata v Radovljici? Jaz sem iz Radovljice veš?user posted image user posted image Ti si pa v Mb - sta pa daleč narazen...kdo se je tako daleč odselil?

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 1716
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 12:33:38   
gajka
lana777 - user posted image  Jaz verjamem, da si najbrž malo kasneje zanosila. A to ''starost'' dobrih 8t, ki jo imaš v tickerju, si izračunala sama na podlagi ZM? Jaz bi mogla imeti glede na ZM rok konec julija, mislim, da okrog 27.7., pa se je na 1. pregledu izkazalo, da sem kasneje zanosila (no, sem tudi sama malo sumila, ker so moji cikli malo bolj čudnih dolžin, nekje 28-34 dni) in da naj bi bil PDP okrog 6.8. To je torej 9-10 dni kasneje! In na 1. pregledu moja G ni zaradi tega peljala kake posebne panike, ker je srček lepo bil. Pa bi mogla bit takrat noseča nekje 8t3d, bila pa sem slabih 7t (6t6d in velikost ploda 8.9mm). Samo vprašala me je, če so moji ciklusi vedno na 28 dni, pa sem ji povedala, da so bili po prenehanju s KT precej samosvoji.  Kasneje sem malo razmišljala in se je ta novi datum tudi poklopil z dnevi, ko sem imela zelo mali rjavkast izcedek, pa sem najprej mislila, da je začetek M, očitno pa je bila šele vgnezditvena krvavitev... Mislim, da se po nepotrebnem sekiraš in mi res ni vseeno, kako uspejo nekateri G svoje pacientke samo v slabo voljo spravit in jih prevsem spravit do točke, ko se po nepotrebnem sekirajo. Oni so tam tudi zato, da paciente potolažijo in naj bi bili v prvi vrsti ljudje, ne pa da so za nekatere pacienti le številke!

(odgovor članu Erin)
Neposredna povezava do sporočila: 1717
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 12:43:56   
gajka
anonimna user posted image  - lepo slišat dobre novičke in upam, da te presotanek nosečnosti izcedki ne bodo več srečali.

ozziebo, Barbarinha - dobrodošli med nami!

Maja T. - mogoče si pa za mene zasledila, da se vozim v službo v MB... user posted image

(odgovor članu gajka)
Neposredna povezava do sporočila: 1718
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 12:45:14   
Lea2007
Lep pozdrav avgustovsek nosečke. Čestitke in mirno ter zdravo nesečnost.

Jaz spadam pod septembrke, bi pa vas lepo prosila za en nasvet, ker se verjetno že malo več zanimate za naslednji pregled.

No mene zanima naslednje, naj povem, da ne živim v Slo, na preglede pa hodim v Slo, zato mi je malo bedno, ker moram vse dost prej vedeti. No samo nekaj bi prašala...4.2. bom noseča točno 10 tednov, ali je takrat za Nuhalno še prezgodaj in zakaj (se ne vidi dovolj) in naslednje 25.2. bom noseča točno 13 tednov, torej je to v štirinajstem tednu...kaj pa ta datum, je že prepozen.
Lih zdej tele datume lovim, ... Prosim vas za pomoč.

Hvala.


(odgovor članu Maja T.)
Neposredna povezava do sporočila: 1719
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 12:50:27   
Erin
Merjenje nuhalne svetline

je presejalni test, kjer s pomočjo ultrazvoka ugotovimo ali obstaja povečano tveganje, da se rodi otrok s kromosomsko nepravilnostjo. Preiskava se dela med 11. in 14. tednom nosečnosti in je za plod nenevarna.
Izmerimo nuhalno svetlino – širino špranje med kožo in mehkimi deli, ki pokrivajo vratno hrbtenico ploda. Z ultrazvokom pregledamo tudi plodovo telo in odkrivamo različne razvojne nepravilnosti. Nuhalna svetlina je povečana pri 80% plodov, ki imajo Dowsonov sindrom.
Če je tveganje za rojstvo otroka s kromosomsko napako 1:300 ali več, se posvetujete z izbranim ginekologom o nadaljnjih diagnostičnih postopkih.

Nuhalna svetlina

Nuhalna (tilnična) svetlina
je tekočina, nabrana pod kožo v zatilju nerojenega otroka. Svetlina se imenuje zato, ker je to območje na ultrazvočni sliki svetlejše od okolice. Nuhalna svetlina se pri plodu pojavi med 11. in 14. tednom nosečnosti; v tem času se mezgovni sistem in ledvice še razvijajo, zato se tekočina ne more normalno odvajati in se nabira v območju zatilja, kjer je koža zelo raztegljiva. Posledica je nuhalna svetlina, ki jo opazimo z ultrazvokom. Ko se mezgovni sistem popolnoma razvije, svetlina izgine. Opazovanje nuhalne svetline je zadnja leta pomembna metoda predrojstvene diagnostike. Na ultrazvočni sliki lahko s povečavo v nuhalni svetlini opazimo določene nepravilnosti, ki kažejo na genske abnormalnosti, zlasti srčne anomalije in Downov sindrom.

Merjenje nuhalne svetline Merjenje nuhalne svetline je presejalni poskus in ne diagnostična metoda. To pomeni, da se pri deležu otrok pojavi lažni negativni izid (čeprav ima plod anomalije, tega preiskava ne pokaže) ali lažni pozitivni izid (pri zdravem plodu preiskava pokaže na anomalije). Preiskava nuhalne svetline se ne opravi pri vseh nosečnicah, marveč se lahko zanjo nosečnica prostovoljno odloči in je samoplačniška. Preiskava nuhalne svetline je smotrna zlasti pri nosečnicah, za katere velja statistično zvišano tveganje za anomalije pri plodu, na primer pri starejših nosečnicah ali nosečnicah z genskimi boleznimi v sorodstvu. Anomalije, ki jih preiskava pokaže Genske anomalije, na katere kaže zvečana nuhalna svetlina: Druge anomalije, ki so lahko izražene s povečano nuhalno svetlino: Vrednosti meritev Pri plodu med 11. in 14. tednom nosečnosti je nuhalna svetlina povprečno velika 1-2,5 mm. Vrednosti višje od 3,0 mm veljajo za povišane, nad 6,0 mm pa močno povišane. Statistično je kromosomska mutacija prisotna pri 2 od 10 otrok z nuhalno svetlino večjo od 3,0 mm. Nekateri zdravniki svetujejo analizo kromosomov pri svetlini, večji od 2,5 mmm, zlasti zato, ker gre za preiskavo, ki lahko pokaže tudi lažne negativne izide. Pogostejši od lažnih negativnih so lažni pozitivni rezulati. Torej preiskava pokaže na anomalije, čeprav je otrok zdrav. Razlog za lažne pozitivne rezultate je često napaka pri merjenju; zdravnik lahko namreč nuhalno svetlino zamenja s plodnikom in izmeri preveliko vrednost.

< Sporočilo je popravil Erin -- 15.1.2008 12:55:21 >

(odgovor članu Lea2007)
Neposredna povezava do sporočila: 1720
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 12:53:07   
gajka
Lea2007 - NS se izvaja med 11. in 14. tednom nosečnosti, vsaj tako povsod piše. Prej je plod najbrž še premajhen, kasneje pa prevelik. user posted image  A to, koliko časa si user posted image  si določila sama glede na ZM, ali pa si že dala skozi 1. pregled in je bilo to bolj ali manj potrjeno? Gre za to, da če si zanosila kak dan kasneje, je tudi tvoja nosečnost kak dan krajša... Vsekakor je 10 tednov prehitro, 13 tednov pa pa precej bolj ustrezno. Lahko pa sama vprašaš svojega G in mu razložiš svojo dilemo.

(odgovor članu Lea2007)
Neposredna povezava do sporočila: 1721
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 12:53:18   
sayuri
Lea2007, kolikor jaz vem, se nuhalno opravlja od 11 tedna pa do 14. tedna.

NAjbolje je, da pokličeš tja, kamor bi šla na NS in poveš, kakšna je situacija ter vprašaš, če imajo 25.2. še kaj prostora (v kar ne dvomim) in ti bojo takrat nuhalno opravili.

(odgovor članu Lea2007)
Neposredna povezava do sporočila: 1722
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 12:55:50   
Erin
IZVIRNO SPOROČILO: Lea2007

...4.2. bom noseča točno 10 tednov, ali je takrat za Nuhalno še prezgodaj in zakaj (se ne vidi dovolj) in naslednje 25.2. bom noseča točno 13 tednov, torej je to v štirinajstem tednu...kaj pa ta datum, je že prepozen.



Sem iskala podatke zakaj je NS med 11-14 tednom pa sem našla samo ta dva članka. Upam da ti bosta kaj pomagala. 
datum 4.2 je glede na te podatke prezgodaj zato ti priporočam datum 25.2.

Lepo user posted image nosečnost in zdravegauser posted image ti želimuser posted image

(odgovor članu Lea2007)
Neposredna povezava do sporočila: 1723
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 13:18:16   
Maja T.
Lana - da te še jaz probam potolažiti. Ne se sekirat. Sta ti že Gajka in Erin lepo napisali, da zadnja M ni relevanten pokazatelj, na podlagi katerega se izračuna PDP, ampak šele UZ, naš user posted image , pa bo na koncu prišel na svet po tretjem datumu, ko se bo njemu zahotelouser posted image .

Kako to G. brez podlage prestrašijouser posted image . Če boš na 69 st. prebrala, kako situacijo imam jaz, v bistvu isto kot ti in Gajka, pa še marsikatera. So se pač naši mali malo kasneje oplodiliuser posted image . Šele po 12 t. se lahko reče, ali je plod premajhen ali prevelik. Tako je meni moj G. razložil.

Erin ja moj brat je prav iz Radovljice, v tisti ulici, ko je Dom upokojencev. Da zdaj ne bom pisala imen, tam ko je velik kozolec pred hišo.

Iz MB ga je potegnila ljubezenuser posted image . Z deklico sta se spoznala, ko sta oba študirala v LJ: on fiziko, ona mikrobiologijo. Mogoče se celo poznate. Joj je svet res majhenuser posted image

Sva kar dosti na obisku, ker meni je Gorenjska prekrasna, gore, ljudje...user posted image Če bi morala kam drugam živeti, bi šla sem. Lani za majske praznike, sva bila pri vas par dni. Smo se po Radovljici s kolesi vozili, pa do Bleda in okrog jezera smo šli s kolesi, pa na Bohinj (z avtom user posted image ), pa v Kranjsko goro... skratka noro lepo


_____________________________

ZARA - 08.07.2008

Nemogoče pomeni le, da vam bo vzelo nekaj več časa, kot ste načrtovali

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 1724
   RE: Avgustovke 2oo8
15.1.2008 13:34:33   
Maja T.
ps. Erin - ste istih let oz. brat in deklica sta 1 leto starejša. user posted image Jaz mislim, da se poznateuser posted image

Gajka ja sem zdaj našlauser posted image , da si ti pisala o vožnji v MB. Ko bodo malo toplejši dnevi in če boš imela čas, bi se lahko res na kakšni user posted image dobile. Erin bi pa bila vesela, če se bi tudi midve kaj videle. Midva načrtujeva obisk na Gorenjskem nekje marca in če si za (na liniji smo tako non-stop), pa se takrat dogovoriva za user posted image .

Jupi, danes greva z možičkom avtomobile gledat, pogovarjala sva se, da bova nekaj večjega kupila. Sva oba bolj športna tipa, rada kolesariva, ljubiva gore in smo dosti na poti. Našega user posted image pa bova tudi probala v tem duhu vzgajat.


_____________________________

ZARA - 08.07.2008

Nemogoče pomeni le, da vam bo vzelo nekaj več časa, kot ste načrtovali

(odgovor članu Maja T.)
Neposredna povezava do sporočila: 1725
Stran:   <<   < Prejšnja stran  67 68 [69] 70 71   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  67 68 [69] 70 71   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?