|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   testenine na sto in en način
26.11.2007 11:06:03   
Anonimen
V restavracijah imaš vedno na jedilniku ful veliko različnih testenin.. Ko pa doma gledam recepte, se pa ponavljajo - ali s paradižnikom, ali s tuno, ali z mletim mesom....

Rada bi kakšne ideje, ker takšnih sem se že malo naveličala.
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: testenine na sto in en način
26.11.2007 11:35:37   
s.
Se strinjam s tabo.

Jaz ponavadi kar experimentiram. Nisem ne vem kakšen mesojed in potem v/zraven testenin dodam razno zelenjavo( bučke, paradižnik, jajčevci, fižol,..), sadje, jajca, gobe, omake-kupljene ( sire ne, ker nisem ljubitelj sirov), včasih jih preprosto polijem s kakšno gotljato juho iz vrečke ( zelo redko), potem smetana + razne začimbe ( od azijskih, mehiških, provansa...),
kdaj pa kdaj pa tud kakšno meso mleto.

Nardim jih kot pašato al pa jih gratiniram.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: testenine na sto in en način
26.11.2007 12:11:00   
lukec
Kaj pa čisto preprosto z drobtinami, ali pa z morskimi sadeži, mi mamo radi z gobicami, šunko in gorgonzolo pa s sirom in zapečene v pečici ...

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: testenine na sto in en način
26.11.2007 12:26:28   
MARTINŠČICA
Nam so všeč še špageti:
  • carbonaro (pršut, jajca, sladka smetana in začimbe), zanimiv je tudi carbonaro z bučkami
  • kremaste z gobicami (skuta, kisla smetana in gobe sirovke)
  • kitajsko (rezanci s piščancem, jajcem, bambusovini vršički, sojino omako, papriko in korenjem)
  • gratinirane z rdečim radičem
  • gratinirane s šunko in sirom
  • v solati (paradižnik, sir, olive, šopek svežih zelišč - žajbelj, rožmarin, bazilika, peteršilj, origano, meta, melisa in drobnjak)
  • kot priloga raznim omakam k divjačini



_____________________________

200% MAMI

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: testenine na sto in en način
26.11.2007 13:28:25   
Anonimen
Moj brat jih je tako da jih je bianco in po njih potrosi sladkor.user posted image  Pravi da so dobre.user posted image user posted image

(odgovor članu MARTINŠČICA)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: testenine na sto in en način
26.11.2007 13:30:29   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Moj brat jih je tako da jih je bianco in po njih potrosi sladkor.user posted image  Pravi da so dobre.user posted image user posted image


ja to je ful dobr..al pa z drobtincam zabeljene :)

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: testenine na sto in en način
26.11.2007 13:31:44   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: LARA

IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Moj brat jih je tako da jih je bianco in po njih potrosi sladkor.user posted image  Pravi da so dobre.user posted image user posted image


ja to je ful dobr..al pa z drobtincam zabeljene :)


Ti si tud čudna user posted image ...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: testenine na sto in en način
26.11.2007 13:39:12   
Anonimen
Ja, z drobtinami so ful dobre!!user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: testenine na sto in en način
26.11.2007 13:41:19   
Anonimen
Jaz včasih ko se mi res ne da še omake delat, naredim takole: stopim tri zdenka sirčke, pa zalijem s sladko smetano. Meni je ful dobro.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: testenine na sto in en način
26.11.2007 13:55:10   
poliloni
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Moj brat jih je tako da jih je bianco in po njih potrosi sladkor.user posted image  Pravi da so dobre.user posted image user posted image


Moj jih je tudi že z Nutelo jedel....


_____________________________

(\__/)
(='.'=)
(")_(")

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: testenine na sto in en način
26.11.2007 14:01:58   
Anonimen
okej, priznam, da je ta še huj primerek k naš.

Drgač pa tud sam putr gor stopijo, pa je. Pa ne tko da ga segrevajo na ognju ampak sam kocko masla na vroče testenine.
Pustmo stat holesterol.

(odgovor članu poliloni)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: testenine na sto in en način
26.11.2007 14:07:08   
klavdijas
Pri nas obožujemo makarone vseh vrst :  s paradajzom, makaronflajš, sladke makarone ( s skuto ali z orehi in drobrincami), s sirom ali pa makaronov juho.

http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=3881
http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=3640

Dober tek !

         Klavdija

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: testenine na sto in en način
26.11.2007 20:09:21   
Peteršilj
moji nečaki jih jejo posipane  z benkom.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu klavdijas)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: testenine na sto in en način
26.11.2007 20:11:25   
Anonimen
Meni so dobre s kaprami, inčuni in črnimi olivami.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: testenine na sto in en način
26.11.2007 20:21:09   
petja
1.) Na olivnem olju prepražiš čebulo, da porumeni, dodaš česen, gor vržeš pelate, pustiš nekaj časa, da pelati spustijo sok, dodaš na majhne koščke narezan pršut, vse skupaj pacač nekaj časa, potem pa na koncu dodaš mocarelo in počakaš, da se mocarela malo stopi.

2.) Na olivnem olju prepražiš česen, daš gor na majhne koščke narezano šunko/pečen pršut/kuhan pršut (ali kaj podobnega), daš čez skuhane testenine, dobro premešaš, čez to zliješ mešanico enega jajca in kisle smetane, še nekaj časa vse skupaj kuhaš, potem daš gor na kocke narezan sir (gauda, jošt ...), kuhaš toliko časa, da se sir stopi in na koncu potreseš z origanom.

To dvoje Lumpa obožuje.

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: testenine na sto in en način
27.11.2007 10:16:56   
mojsoncek
Še nekaj predlogov:

Polžki z jurčki in bučkami

Polžke skuhamo, splaknemo ter odcedimo. Čebulo nasekljamo in popražimo, dodamo na koščke narezane bučke in namočene jurčke. Dušimo do mehkega. Pekač namažemo in potresemo z drobtinami. Najprej stresemo v pekač polžke, dodamo bučke in jurčke, potresemo s timijanom, baziliko, posolimo, popopramo in prekrijemo z lističi sira. Vse prelijemo z žvrkljanim jajcem in zapečemo cca 20 min pri 200 C.

Široki rezanci s slanino in gorgonzolo

Testenine skuhamo in odcedimo. Slanino narežemo na rezance, popečemo, dodamo nadrobljeno gorgonzolo, maslo, česnov prah ter smetano. Dodamo rezance in pokuhamo. Pomešamo, solimo in popramo, potresemo s peteršiljem in takoj postrežemo.

Gurmanske testenine

Na kocke zrezano meso (v original receptu je svinjina) prepražimo na čebuli, začinimo, dodamo zrezano šunko in rdečo papriko, ter dušimo do mehkega. Posebej naredimo bešamel (na maslu svetlo popražimo moko in zalijemo z mlekom), ga prevremo in dodamo omaki, ter dodamo še na koščke narezane beluši. Omako zamešamo v testenine ali jih samo prelijemo.

Špageti po vrtnarsko

Korenje narežemo na kocke. Vso zelenjavo skuhamo (korenje, cvetača, brokoli, grah) in odcedimo. Iz moke, masla in mleka naredimo bešamel, dodamo muškatni orešček, sol, poper, česen in peteršilj ter vino in omako prevremo. Dodamo kuhano zelenjavo. Špagete skuhamo, odcedimo, ter prelijemo z omako.

"Potica" iz makaronov

Makarone skuhamo in odcedimo. Posebej zmešamo 4 žlice kisle smetane, 2 rumenjaka, na drobno zrezano šunko ter drobtine. Dodamo makarone, peteršilj in sneg iz beljakov. Vse premešamo, dodamo v namazan pekač in pečemo cca 30 min. 

_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: testenine na sto in en način
27.11.2007 11:06:21   
tinkamiška
kadar nimam časa jih nardim takole:

skuham testenine.
v loncu pogrejem malo olja, vržem noter testenine, jih malo popečem, dodam jajčko, koruzo, fino zmešam in pražim, dokler jajček ni pečen. Ko dam na krožnik pa dam še gor kechupuser posted image zgleda ne lepo, je pa dobrouser posted image

tinka


_____________________________

May be I'm not an angel, but I can still fly...

(odgovor članu mojsoncek)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: testenine na sto in en način
27.11.2007 11:45:31   
robinzon
V mercatorju se kupi na koščke narezan, vakuumsko pakiran pršut. Je precej poceni, okroh 1400 starih tolarjev za kilogram, v sparu je 400 dražji. Ajoj, še zdaj vse v sitih računam.

Pršut popečem na ponvi, toliko, da zadiši, dodam en sesekljan strok česna, potresem z žlico škroba - gustina, premešam, zalijem z mlekom, caa 2dl, počakam, da se zgosti in potresem s peteršiljem, malo popopram.

Jed je zelo slana brez solenja. Pred kratkim mi je recept zaupala znanka, katera je v trgovini iskala tale pršut. Sama sem bila zelo skeptična, potem pa sem se opogumila in ga kupila, mislila sem, da je noter bolj odpadna roba, pa je zelo dober. Po njenem receptu ni škroba in mleka, ampak samo sladka smetana (20% sladka smetana za kuho), meni je to prekalorično.

(odgovor članu tinkamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: testenine na sto in en način
27.11.2007 12:17:13   
Anonimen
Iskala in iskala verzijo v slovenščini pajo nažlot nisem našla,škoda,ker je tu 500 receptov za pašto.user posted image

http://www.italianpasta.net/ricette/index.htm

(odgovor članu robinzon)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: testenine na sto in en način
27.11.2007 12:24:26   
Anonimen
Ful so mi dobre z tunino omako, z smetanovo omako z zelenjavo in piščancem, z čežano, z zelenjavno omako, z koruzo, kislo smetano in kislimi kumaricami, ....

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: testenine na sto in en način
29.11.2007 18:48:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: poliloni

IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Moj brat jih je tako da jih je bianco in po njih potrosi sladkor.user posted image  Pravi da so dobre.user posted image user posted image


Moj jih je tudi že z Nutelo jedel....



user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu poliloni)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: testenine na sto in en način
29.11.2007 19:22:57   
Peteršilj
jaz sem oni dan tako:
popražila sem čebulo, dodala na tanke rezance narezano korenje, čez nekaj časa dodala na tanke   rezance  narezan por in še malo pražila. Posebej sem popražila na male koščke narezano belo piščančje meso( poppekla  na visoki temperaturi), prej sem ga začinila z vegeto in poprom.
To meso sem potem dodala oni zelenjavi, noter vlila smetano za kuhanje, dodala malo vode, da ni blo čisto suho. Malo sem še pokuhala, dodala posebej skuhane špagete Barrila št.3 in jed je bila fenomenalna. To je moj avtorski recept.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: testenine na sto in en način
2.12.2007 11:22:31   
TIA22
Malo dam v ponev olja, nato žlico moke in pustim, da malo porumeni. Nato zalijem z sladko smetano in pustim, da zavreje. Dodam gorgonzolo, kar v velikih kosih, saj se raztopi. Tik predn odstavim iz ognja, pa narežem še olive-kar na pol. Zraven pa torteline ali široke rezance. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

PA DOBER TEK

(odgovor članu Peteršilj)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: testenine na sto in en način
2.12.2007 11:27:10   
Jessy
IZVIRNO SPOROČILO: Pikec0 RR

Drgač pa tud sam putr gor stopijo, pa je. Pa ne tko da ga segrevajo na ognju ampak sam kocko masla na vroče testenine.
Pustmo stat holesterol.


Pri nas to naredimo za kakšno večerjo, le da na koncu še parmezan posujemo gor.

_____________________________

http://www.mojalbum.com/taia/moje-torte

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: testenine na sto in en način
3.12.2007 13:08:41   
mojsoncek
Sem vceraj malo "pucala" hladilnik in zmrzovalnik in naredila sledece:

Na pol sem skuhala makarone in zelenjavo (zmrznjeno korenje, koruzo in cvetaco) in jih stresla v ognjevarno posodo.
Za "polivko" sem zmesala eno jajce, smetano za kuhanje (lahko je tudi kisla smetana, ampak meni gre s prsutom bolj skupaj sladka), prsut (od celega kosa mi je ostal tak koscek, da ga nisem mogla vec na masino narezat in sem ga zrezala na majhne kockice) in sveze nariban parmezan.
Polivko sem dala cez makarone in zelenjavo in premesala. Po vrhu sem dala se nekaj majhnih kosckov masla in naribala parmezan.
Dala v pecico na 180 za 20 minut.

Njami...


_____________________________

Vse kar smo, je posledica našega dosedanjega mišljenja (Buda)

(odgovor članu Jessy)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...
Kdaj otroku ponuditi ribe in ostalo morsko...
Poletje je tu in že nam diši morska hrana. Kdaj in kako ponuditi takšne specialitete dojenčku?




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?