|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 14:40:25   
piškamiška
Ojla!

Glede kavice.....joj a bi bile res tako prijazne in mi šle tako na roko, da bi se dobile v ponedeljek v porodnišnici na kavi? joj kako ste zlate!user posted image user posted image
Jaz imam pregled 9:30, vendar nikoli nisem na vrsti takrat.user posted image pred pregledom imam pa standard postopek: CTG, voda.  Sedaj se lahko zmenimo  ob 8:45 ali 9:00, lahko pa tam okoli 11, ne garantiram pa, da bom takrat ze frej. user posted image user posted image user posted image Sicer se pa ve lahko zmenite pa se bom jaz okvirno prilagodila.

Drugace sem pa dala gor par slikc od naše tanove sobe spalnice/otroške in mojega trebuha (33.teden). user posted image

uzivajte in cim manj tezav!

lp
user posted image user posted image



(odgovor članu Alfabeta)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 15:03:47   
Tinča1
Martinca, kaj me nisi pocukala, ko sem čakala na prost wc? A sva z user posted image  dosti zamudila. Veš to kar si napisala o kremicah sem jaz preslišala. Saj verjetno potem kasneje v P še enkrat ponovijo. Tudi meni je bilo včeraj zanimivo, ker je kar nekaj sprememb. Ko sem hodila v sr. šolo, sem se tega že naučila in tudi to delo kar je včeraj razlagala opravljala. Tudi previjat smo se učili drugače in tisti način, ki sem se ga jaz učila mi je bolj logičen kot ta ki ga je pokazala včeraj.

Suzana, upam, da si v polnem zagonu.user posted image

Vse ostale, pa božajte svoje bušije. 

(odgovor članu piškamiška)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 15:22:49   
klepetka
oj

glede  kave oz.lokacije ;lepo prosim najdite eno tako lokacijo ,ko se lahko pride čimbližje z avtom.No ,saj noter v lokal bom šla že pešuser posted image .Aha zdaj vidim ,da naj bi se dobile kar v P.Meni tudi odgovarja.
pa še glede ure;meni bi najbolj odgovarjalo tam okol 10 .

nalin,ko si rekla ,da  je Jonas že v nizkem štartu;ali se ti je potem tud trebuh že vidno spustil?Ker meni se je ,zato me zanima.Pa te kdaj dol tišči?Mene včasih.

mml,sem se prav nasmejala vašim pustolovščinam z Manco in njenim popadkomSem takoj začela obujati spomine user posted image .Pa daj da ne boš omare sama premikala ,zdaj ko so ti jo verjetno že dostavili.Čeprav pri tebi  je vs e možno ,ko si še tako zakajuser posted image

suzanaKK,zdaj je že  vse za tabo user posted image ;pa javi kako ti je šlo

alfabeta;Tale tvoj sine pa ni po starem atuuser posted image user posted image ;mislim radovednost pa touser posted image user posted image .Drugače pa verjamem da vam ni dolgčas ,tako kot nam ne ,ko včasih tako pripelja ,da te kar zalima.user posted image

klaja
,dobi se res nek priključek za na voziček ,tako da starejši  otrok gor stoji,samo ne vem če ni Julija še vseeno premajha za kaj takega.Po moje je še najboljš varianta voziček za dvojčke.Ker če sklepam po naših dveh ,se bo še kar nekaj časa vozila ,če praviš da še ne hodi.No,eni se pa čim shodijo ,ne marajo več vozit z vozičkom.
Aja,pa veš kaj še ;ko si rekla da si imela pri Juliji  tisto blazino Angel care;je to res vredu zadeva ?Ker jaz nameravam kupiti babyfon ,pa ne vem ,če nebi kar tole stvarco  vzela.Kako pa ta zadeva deluje?;mislim blazina ?!Ali moraš imeti hkrati vklopljeno in blazino in babyfon?Kolk daleč pa lovi ?300m ali manj?


tole zaenkrat
lp





_____________________________



(odgovor članu Tinča1)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 15:22:57   
Lunca1
Jaz pa ne vem čisto točno kje je porodnišnica. A ni tam nekje na tisti cesti ki gre od postaje za reševalne postaje do Zaloške? A je tam kakšna kavarna oz lokal?

(odgovor članu Tinča1)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 16:40:17   
sayuri
Se opravičujem, ker kar takole vletim user posted image user posted image user posted image , samo klepetki moram povedat, da nisem še ponovno teta user posted image user posted image user posted image . Pa hvala za čestitke. Upam, da bo tokrat vse ok. user posted image

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 16:55:47   
Lusa
Sunny-vredu ,da poveš to kar si slišala.Samo ,da še dodam to ,da voda je sterilna ,v njej si lahko največ dve uri in v teh dveh urah ,če ti pritisne lulat ,lahko komot greš na stranišče.Pri Luši sem bila 23ur v porodni pa sem šla samo 2x lulat ,pri Ajši pa sem bila 5ur in vedi ,da mi ni bilo niti 1x in takrat itak niti ne misliš na lulanje.Ma saj boš videla.Je pa babica nonstop zraven in je še posebaj rekla ,da je v mojem primeru zelo fajn ,da sem mnogorodka(da grem tretjič rodit) in ,da so vsi ti porodi do sedaj zelo lepo uspeli ,pa še šivan nisi(v zelo redkih primerih).

Nana-ne ni prozorna kad ,bela je z ročaji.

piškamiška-lepo si opremila sobicouser posted image

alfabeta-user posted image

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 16:58:14   
klaja
Klepetka  jaz sem imela oboje, Babyfon in Angelcare, ker je Angelcare bil namenjen samo za zaznavanje dihanja otroka in če ni zaznal dihanja se je vklopil. Ob drugih zvokih pa ne, torej ob joku, zato sem imela še posebej Babyfon. Če bi se odločala za nakup enega od teh dveh, bi se raje za Babyfon, saj če je z otrokom vse vredu, potem ni straha, da bi bilo kaj narobe. Je pa res, da riziko obstaja, saj tudi zdrav otrok lahko preneha dihat.

Angelcare imaš nameščen pod jogijem in ko ne zazana dihanja, se vklopi in začne ful glasno tulit, tako da ga lahko slišiš po celi bajti. Oddajnik pa moraš imeti pritrjen na posteljo oz. zibelko, saj je povezan z blazino.



(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 17:07:19   
klepetka
sayuri,še enkrat ;držim pestiuser posted image user posted image user posted image

klaja
,amapk kaj ni en model od angel care ,ki je hkrati tud z baby fonom?sem samo videla sem eno reklamo tlele gor,tako da nimam blage veze.


_____________________________



(odgovor članu klaja)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 17:11:03   
klepetka

evo ,tukaj sem zasledila.Ne znam pa aktivnega linka naredituser posted image


http://www.angelcare.si/ac301.htm




_____________________________



(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 17:11:43   
klepetka
opa ,celo znam.To pa nisem vedelauser posted image

_____________________________



(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 17:21:39   
klaja
Ja, sem jaz tudi to videla, samo ne vem kako deluje. Si grem zdaj prečitat.

(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 17:22:21   
Lunca1
No sem že nazaj s pregleda, vse je v redu,  Tamal zdaj tehta 2016 g (34t 2d), HC 8,7 (35t), AC 28,2 (32 t), FL 6,2 (32t). V glavnem zgodovina se ponavlja, zaostajamo v vsem, razen v obsegu glavice.user posted image user posted image

A je možno, da mi je namesto pod GV/TT/BPD vpisala pod HC. ker 8 cm se mi zdi pa malo malo za obseg glavice???

< Sporočilo je popravil Lunca1 -- 28.11.2007 17:28:40 >

(odgovor članu klepetka)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 17:33:13   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: Lusa
pa še šivan nisi(v zelo redkih primerih).

To je pa zakon.user posted image

Alfabeta ti malčki se pa domislijo. Saj človek res ne ve kako bi otroku razložil kako nastane otrok.user posted image

piškamiška imaš lep trebušček. Glede na to, da nosiš dva user posted image  je prav majhen. Medvedki nad posteljico so full lušni. Jaz sem si tudi take ogledovala.

suzana KK upam, da je šlo in da že proslavljaš.

_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 17:34:39   
Sunny Morning
IZVIRNO SPOROČILO: Lunca1
A je možno, da mi je namesto pod GV/TT/BPD vpisala pod HC. ker 8 cm se mi zdi pa malo malo za obseg glavice???

Obseg glavice naj bi bil okrog 300 mm, tako da najbrž je pomota.

_____________________________

06.01.2008 se nama je rodila princeska Neja!

(odgovor članu Lunca1)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 17:37:01   
Lunca1
user posted image Po moje je to res narobe vpisala, ker pri 22t mi je merila BPD in je bil 5,3. Saj za ven pridet bi bilo pa fino,a  ne.

(odgovor članu Sunny Morning)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 17:58:41   
TRIŠ
Ha,ha,ha pa sem vas našla me je kar mal panika kje ste.user posted image
LUSA super da si se odločila za porod v vodi tudi jaz bi to rada sprobala,mogoče pri četrtem.user posted image
LUNCA pri nas je prvič pomagalo da smo Maticu kupili celotno kolekcijo z dojenčkom(posteljico,flaško,dudo,voziček,dojenčka,kahlico...),sedaj je on že fant star 9 let in je že zelo razumen,Lana pa ima 5 let in je že sedaj obsedena(maže trebuh vsak večer,mu popeva,vsako jutro mu da poljubčkako gre v vrtec)tako da me kar skrbi da ne bo potem kontra reakcijauser posted image
ALFABETA sem se nasmejala glede tvojega tasta.Veš moj večji že to dokaj razume-razen potankosti ki še niso primerni zanj,mali pa smo povedali tudi tako kot vi da se imata ati in mami zelo rada.Ti bom pa povedala štorjo moje kolegice kateri so hoteli biti zelo odkrita družina pri svoji 3 letni deklici.Na vprašanje koako pride dojenček v mamico so ji to razložili ODKRITO.Ati da lulčka mamiki v piško in potem začne v trebuščku rasti dojenček.Zelo ponosni so bili ker je mala to takoj razumela.DOKLER...niso prišli k dediju in babiki in mala je šla popoldne spat na kavč k dedotu in prijavila:dedo dej mi lulčka v piško da bom imela še jaz dojenčka.Starga je skori kap in je noru še cel mesec zaradi tega ,pametna starša pa sta vsa poklapana končno doumela da le ni vse tako enostavno pri otrocih.
Tako zdej grem pa v kopel in spat ker jutri me čaka naporen dan

NOČKA VSEMuser posted image IN NJIHOVIMuser posted image

(odgovor članu puri)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 18:14:08   
koala
Uj pa imamo novo nadaljevanje, kako lepo.

Ena je spraševala zakaj ni možnosti rojevanja v vodi v MB. Vzrok so pomoje predvsem finance, prav tako je z rojevanjem z Ultivo, za to bi bili potrebni anestezisti, kar pa spet potegna za sabo nove stroške. Škoda da se varčuje na takšnih področjih.

Lusa, jaz bi tudi ful rodila v vodi, samo mi je MS malo daleč, zato bom pač izbrala drugo možnost, rojevanje v pokončnem položaju( če bo dete sodelovalo seveda).

Ko smo že pri porodi, a ste že kaj razmišljale o porodnem načrtu? A ga boste pisale? In tiste ki že imate sončke doma, a je imela katera porodni načrt in koliko so ga upoštevali?

SuzanaKK kako je šlo na izpitu?



_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 18:39:30   
benika
Ko smo že pri porodi, a ste že kaj razmišljale o porodnem načrtu? A ga boste pisale? In tiste ki že imate sončke doma, a je imela katera porodni načrt in koliko so ga upoštevali?


Jaz ga nisem imela, pa tudi če bi ga, gre porod v svojo smer in ga po moje nič ne zanima kaj ti hočeš ali neuser posted image  Ne, ne vem no, ne bom ga delala niti tokrat, kar bo, pa bo.

Lunca, ja glede obsega glavice se je sigurno zmotila. Ampak tile naši januarčki (no, vsaj nekateri) bodo pa malce lažje sorte.

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 18:47:58   
martinca
tinča1, saj niem dolgo tam čakala pol si pa že tak noter šla. glede predavanj nisi dosti zamudila. ono za kremico je pa pol po predavanju povedala ko smo še eni trije noter ostali in nekaj spraševali. sem jaz zdaj šla to na enem dojenčku (igrački) sprobat še enkrat to široko povijanje. pa sem že pozabla kak to gre. še zmajčka nisem znala več skupaj zložit. user posted image user posted image ojoj boga moja user posted image , še previt je ne bom znala na široko. ono standard varianta že gre, planica za enkratno uporabo. mislim da samo vaja in vaja bo iz mene delala mojstra.user posted image user posted image

sem pa bila danes pri G in mi je povedala da so izvidi od krvi in vode v redu. da ni možno da bi imela preeklampsijo ker na vodi ni nič videt. tak da zatekam od tega ker pač že grem proti koncu user posted image in plod pritiska navzdol za to pa nastaja zatekanje. mi je pa rekla da če bom imela pritisk več kot 140/90 pa  moram takoj nazaj prit. pa sem rekla da bom rajš kr doma mirovala kot pa da ležim v bolnici.
si bom zdaj doma lepo pritisk merila, je včeraj user posted image aparat kupo. user posted image priden moj dragi.

(odgovor članu Tinča1)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 19:02:47   
vaney
TRIŠ, ob tej tvoji zgodbici sem pa še jaz z odprtimi usti obsedela pred ekranomuser posted image  . Vidiš, kaj vse otroci skupaj spravijo, kako so zabavni. Saj ne mislijo nič slabega, samo odraslim je potem nerodnouser posted image user posted image user posted image  

Jaz sem pa danes dragega poslala v DM po Denkmit detergent in mehčalec, da začnem jutri oblekice v red spravljat, ker nimam še nič pripravljeno, vse je še v škatlah, vrečkah...pa bi bil čas, da vsaj torbo za user posted image  pripravim, če me slučajno kaj prehiti. Pred mesecem dni se mi je zdelo še prehitro pripravljat, zdaj se mi pa ne da, sem ratala lena in utrujena. Skuham kosilo in sem koma. Se bo kar treba potrudit in pripravit, ne? Sploh ste pa tukaj vse tako pridne, da imate že vse v omarahuser posted image . Jutri pa še jaz začnem...............user posted image

Zdaj grem pa barvat okraske za na smrekico.

Suzana KK, kako je šlo?

(odgovor članu martinca)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 19:50:19   
benika
No da vam nekaj povem. Prejle sem stala pred ogledalom in ugotovila, da se mi je trebuh drastično spustil. Dobesedno ga imam skoraj med nogamiuser posted image Sedaj pa res upam, da se me bi slučajno začelo kaj dogajati. Je še malo prezgodaj.

(odgovor članu vaney)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 19:53:01   
Lunca1
Triš zdaj si me pa fejst nasmejala.user posted image

(odgovor članu TRIŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   [Brisano sporočilo]
28.11.2007 19:58:07   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu benika)
  Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 20:20:10   
koala
benika, stiskam pesti, da malček še nekaj časa počaka v toplem trebuščku.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Januarčice 08-2.del
28.11.2007 20:35:07   
klaja
Benika tud jaz upam, da bo tvoj user posted image še malo počakal! Nalin tudi ti še imaš čas!

Triš ta pa je dobra, je včasih bolje, da ne vejo vsega!

Koala jaz nimam namena pisat porodnega načrta, tudi prvič ga nisem.

Nama pa je uspelo naredit adventni venček, ga bom v bližnji prihodnjosti slikala in bom dala v album. Samo moram baterije na fotoaparatu napolnit.



(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?