|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nosečniška sladkorna
8.2.2008 20:15:07   
Azzurra
XZY75, žal nimam časa eksperimentirat glikemične indekse, ker imam še par tednov do poroda. meni je zdravnica razložila tako: v tabeli, kjer imam našteta dovoljena živila, je teža ene enote preračunana v ogljikove hidrate. Zato lahko recimo pojem več pire, manj pa testenin, več kruha, zato pa manj prepečenca, kajti ena enota nekega živila vsebuje točno določeno količino OH. V tabeli imam jasno označena živila, katera bolje vplivajo na krvni sladkor in so zato priporočljiva.
Ne vem, no. Vidim, da imaš te zadeve v malem prstu. Si delala dieto z GI ?


_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu eva78)
Neposredna povezava do sporočila: 101
   RE: nosečniška sladkorna
8.2.2008 21:28:04   
mkonec
LP,

Eva 78, moja bebeica je imela 30.1. 2300 g, tri tedne prej pa 1700. Rok mam pa 7. marca. No, potem pa sem začela še malo ponoči jest, (ker sem pol ali pa še več noči pokonci) kako pomarančo, čokolešnik z vlakninami in brez sladkorja (mi prav paše). Za ziher, da bi bebica rasla.
tako, da mladiček raste in je čisto čisto malo pod povprečjem, skratka OK.

Dieta v SG je preračunana na 8,4 MJ in nivo sladkorja naj bi bil pod 6,5.

Pa saj mi vedno ne uspeva, mi včasih zbezlja. Kadar pojem zraven veliko zelenjave je vedno OK, drugače pa ne pretiravam več s štetjem enot ipd., ker se mi ne da več.
Predvsem pa moram pazit pri zajtrku. Jem pa ovsen kruh, graham, ržen. Rekli so nam pa, da ne polnozrnatega in s semeni, ker da je že preveč. Pa piščančje prsi ali manj masten sir in nesladkan čaj. Če za zajtrk spijem mleko, se mi zdi, da je že preveč. Pa včasih jabolko ali pomarančo.

Upam samo, da bo po porodu čimprej boljše.
V sredo imam spet cukr kontrolo in G, pa ctg, tk da bom morala s sabo nest najmanj 3 obroke, ker se bo ziher vleklo v nedogled.

Imejmo se pod kontrolo!!!!!!

M

(odgovor članu eva78)
Neposredna povezava do sporočila: 102
   RE: nosečniška sladkorna
9.2.2008 7:56:44   
XZY75
IZVIRNO SPOROČILO: eva78

XZY75, imam vprašanje


Kaj pa lahka gorenjka ali pa dietna milka? Jaz si jo vsake toliko kupim. Na tisto meritev po 90 min, vidim,da ne vpliva na KS. Res pa je,da si takoj po čokoladi nisem merila KS. Čokolado si privoščim popoldan ali pa zvečer, ko imam nasplošno nizke vrednosti KS.

A je pomembno,koliko je KS takoj  po obroku?

Košček po obroku v katerem si imela malo OH ali po vadbi ti ne bo preveč vplival na KS. Najboljše bo pa da si ga meriš.

Takoj po obroku je KS visok, potem pa s časom pada. Odvisno od vrste ogljikovih hidratov in količine le teh pa je odvisno kako ti padal. Enostavni ogljikovi hidrati (sladkor (tudi rjavi), beli kruh in testenine, grozdje, ananas, sladice, ...) povzročijo, da ti KS hitro zraste na zelo visoko vrednost. Kompleksni ogljikovi hidrati (polnozrnate stvari, kaše, stročnice, ...) pa povzročijo počasnejšo rast KS do manjših vrednosti kot pri enostavnih OH in vrednost KS ostane konstantna dlje časa oziroma tudi pada počasneje. Cilj je da je KS čim bolj konstanten oziroma, da ni preveč velikih nihanj.

(odgovor članu eva78)
Neposredna povezava do sporočila: 103
   RE: nosečniška sladkorna
9.2.2008 8:01:56   
XZY75
IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra

XZY75, žal nimam časa eksperimentirat glikemične indekse, ker imam še par tednov do poroda. meni je zdravnica razložila tako: v tabeli, kjer imam našteta dovoljena živila, je teža ene enote preračunana v ogljikove hidrate. Zato lahko recimo pojem več pire, manj pa testenin, več kruha, zato pa manj prepečenca, kajti ena enota nekega živila vsebuje točno določeno količino OH. V tabeli imam jasno označena živila, katera bolje vplivajo na krvni sladkor in so zato priporočljiva.

Ljudje različno reagiramo na enaka živila. Poskusi le zmanjšati količino kruha in testenin ter na račun tega dodaj več zelenjave. Lačna ne boš, otrok bo dobil vse kar rabi in sigurno bo tvoj KS boljši.

IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra
Ne vem, no. Vidim, da imaš te zadeve v malem prstu. Si delala dieto z GI ?

Če misliš po knjigi ne (je nisem nikoli imela v rokah), ga pa upoštevam oziroma bolj glikemično obremenitev na splošno v svoji prehrani. za revijo Moj trener sem napisala tudi članek o tem - ga bom pozneje prilepila - mogoče bo kateri pomagal.


(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 104
   RE: nosečniška sladkorna
9.2.2008 9:02:36   
eva78
XZY75, hvala za odgovor. Zdaj mi je vsaj približno jasno, kako to funkcionira. Upam samo,da z napačnim razumevanjem vsega tega otročku  do zdaj nisem naredila prevelike škode. Namreč, po obroku si KS nisem merila, ampak mi je bilo važno tistih 90 min, tako kot so me podučili v bolnici. Kolikor vem,v Celju ne merijo nosečkam mesečnega povprečja KS,da bi lahko dobila občutek glede nihanja.  Zato sem včasih pojedla tudi kaj takega, kar mogoče ne bi smela, saj je bila meritev po 90 min vedno OK. Pa sem mislila,da to lahko oz.da mi ne škodi. Npr. med obroki imam KS okoli 3.8-4.8 in potem sem pri malici pojedla kak kos te lahke čokolade ali pa kako pomarančo.

Še eno vprašanje- ali morda veš, kaj je to fruktozamin? To merijo nosečkam v Celju.

(odgovor članu XZY75)
Neposredna povezava do sporočila: 105
   RE: nosečniška sladkorna
9.2.2008 14:28:46   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: XZY75

IZVIRNO SPOROČILO: eva78

XZY75, imam vprašanje


Kaj pa lahka gorenjka ali pa dietna milka? Jaz si jo vsake toliko kupim. Na tisto meritev po 90 min, vidim,da ne vpliva na KS. Res pa je,da si takoj po čokoladi nisem merila KS. Čokolado si privoščim popoldan ali pa zvečer, ko imam nasplošno nizke vrednosti KS.

A je pomembno,koliko je KS takoj  po obroku?

Košček po obroku v katerem si imela malo OH ali po vadbi ti ne bo preveč vplival na KS. Najboljše bo pa da si ga meriš.

Takoj po obroku je KS visok, potem pa s časom pada. Odvisno od vrste ogljikovih hidratov in količine le teh pa je odvisno kako ti padal. Enostavni ogljikovi hidrati (sladkor (tudi rjavi), beli kruh in testenine, grozdje, ananas, sladice, ...) povzročijo, da ti KS hitro zraste na zelo visoko vrednost. Kompleksni ogljikovi hidrati (polnozrnate stvari, kaše, stročnice, ...) pa povzročijo počasnejšo rast KS do manjših vrednosti kot pri enostavnih OH in vrednost KS ostane konstantna dlje časa oziroma tudi pada počasneje. Cilj je da je KS čim bolj konstanten oziroma, da ni preveč velikih nihanj.



Tole si res dobro razložila.

Jaz si ne merim KS, niti prve kontrole še nisem imela in se še zelo lovim. Ne vem, kaj naj, ker sem večinoma lačna in mislim, da sem tudi shujšala že malo. Občutek imam, da ves čas samo nekaj jem, a ves čas sem lačna user posted image Tisti kos kruha s sirom in 2 dcl mleka me nasiti za 2 ure, potem imam malico npr. 2 tablici polnozrnatih krekerjev in jogurt, pa sadje in pol komaj čakam na kosilo, ki je pa malo bolj obilno.
Ugotovila pa sem, da se po zajtrku malo bolj slabo počutim - prav nenormalno utrujena sem in brez energije. Pomaga sprehod.

(odgovor članu XZY75)
Neposredna povezava do sporočila: 106
   RE: nosečniška sladkorna
9.2.2008 14:31:56   
Naja30
Aja, še to. Nam so na polikliniki v LJ rekli, da rajši ne jemo dietnih izdelkov. Dietno čokolado naj raje menjamo za temno čokolado (70% kakava). Dietni izd. imajo veliko umetnih sladil, kar pa spet ni dobro.

Kaj pa npr. grah iz konzerve? Vem, da tuno lahko vsake toliko, seveda tisto v olivnem olju ali lastnem soku.

Če katera ve, kje se da še kaj prebrat o tej prehrani, bom vesela, če bo povedala. Seveda bom vesela tudi vaših konkretnih odgovorov. user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 107
   RE: nosečniška sladkorna
9.2.2008 16:45:30   
eva78
Naja3, bom upoštevala tvoj nasvet glede čokolade. Mislim,da mi je tudi že ena druga nosečka napisala, da raje ne jem teh dietnih sladkarij. Se jim pa komaj odrekam. Bom prešaltala nazaj na grenko čokolado. Tudi meni se je dogajalo od začetka diete, da sem malo shujšala, pa lačna sem bila kot volk. Zdaj se mi zdi,da je malo boljše. Čeprav ni najbolj fajn merit KS, mislim,da bi tudi ti lažje shajala z dieto, če bi si mogla merit KS. Bi vsaj vedela pri čem si, pa po mojem bi lahko dosti več pojedla kot si upaš sedaj. Žal pa nevem, kje kaj piše več o načinu prehranjevanja z NS. Tuno v olivnem olju jem 1x na teden s polnozrnatimi testeninami, pa mi nekak znese glede KS. Prav tako zamrznjen grah dodam k mesu, ki si ga popečem na olivnem olju- pa tudi gre. Čeprav so mi na predavanju rekli,da vložene koruze, graha, fižola ne smemo jesti.

Mkonec, no potem sta pa najini user posted image  glede na trajanje nosečnosti pri eni glihi. Naša je tudi imela v 34.tednu cca.2,40 kg. Tudi jaz samo upam,da lepo napreduje in si privoščim vsake toliko nekaj sladkega- pomarančo ali pa košček čokolade. Se mi zdi,da potem kar ponori. Zgleda,da bo sladkosneda kot jaz. user posted image

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 108
   RE: nosečniška sladkorna
9.2.2008 18:13:47   
Azzurra
IZVIRNO SPOROČILO: XZY75

Ljudje različno reagiramo na enaka živila. Poskusi le zmanjšati količino kruha in testenin ter na račun tega dodaj več zelenjave. Lačna ne boš, otrok bo dobil vse kar rabi in sigurno bo tvoj KS boljši.



Upoštevala sem tvoj nasvet in prepolovila količino kruha, zamenjala pomarančo z zeleno papriko in pridelala KS 8.5, prvič tako visoko, odkar si merim user posted image user posted image user posted image


< Sporočilo je popravil Azzurra -- 9.2.2008 18:19:42 >


_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu XZY75)
Neposredna povezava do sporočila: 109
   RE: nosečniška sladkorna
9.2.2008 20:34:43   
Jelenche
oj

tudi jaz sem imela v prejšnji nosečnosti sladkorno.
Pri meni je potekalo tako, da sem bila sprva samo na dieti, potem sem šla pa kar na inzulin.
Sladkor se je pojavil pri 26 tednu( mogoče tudi prej, ker sem bila žejna, vendar so me poslali takrat na merjenje) takrat so me dali na dieto,... v 28 tednu sem imela zopet pregled in me je diabetologinja dala kar lepo na inzulin.
Sprva sem se špikala samo zvečer,.. vendar, kakor je nosečnost, rasla, tako je rasel tudi sladkor,.. kar je seveda popolnoma normalno. No, na koncu sem se špikala pol ure pred vsemi glavnimi obroki (v trebuh), ter zvečer (v stegno) torej 4x dnevno. No,... pa lahko rečem da mi je bilo to špikanje proti koncu nosečnosti že kar zoprno. (ampak vse za naše user posted image ) Diete sem se strogo držala in se nisem nič zredila, .. še bolje, .. iz porodnišnice sem šla 6kg lažja, kot sem zanosila. To so seveda naredili pogosti obroki, ter pravilno prehranjevanje. Sladkarij načeloma user posted image  nisem jedla. Povprečje sladkorja sem imela med 4,7 in zadnji mesec celo 5,9

Po porodu je sladkor izginil. Inzulina več ne potrebujem. user posted image

Pozdravček vsem sladkim user posted image

aja, zdaj sem spet noseča, in bom garant spet fasala sladkor (sem si ta mesec reees duška dala s sladkarijami, ker se baje v 2 nosečosti pojavi veliko prej kot v prvi) no, zdaj moram G zatežit naj me kar pošlje na test.
verjetno se še slišimo ....

LP

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 110
   RE: nosečniška sladkorna
9.2.2008 22:52:42   
Katina
eva78, hvala za dobrodošlico. Vmes se mi je kar dogajalo v zvezi s sladkorno, zato se tudi nisem javljala na RR. Sem v 27t, tako da imam do PDP še kar daleč.
V petek sem bila na pregledu pri diabetologinji. Na tešče in po zajtrku so mi vzeli kri (5,9 in 8,6), pa tudi urin so pregledali. Baje so bile moje vrednosti res visoke (normalne 5,5 na tešče in 6,6 90min po jedi). Dobila sem merilec in se moram 4x dnevno pikat in 2x dnevno odčitavati ketone v urinu, zraven pa še zapisovati kaj jem. Odkar si merim z merilcem, so moje vrednosti v okviru dovoljenega user posted image in upam, da tako tudi ostane. V ponedeljek bova s sestro delali jedilnike, v torek imam pa že kontrolo. Iskreno upam, da je to to in mi ne bo treba na inzulin.

Drugače pa mi je zdravnica rekla, da so pri nosečnicah bolj restriktivni v višini dovoljene KS v krvi.
Naja3, žal mi je, da so tudi tvoje vrednosti pokazale na diabetesuser posted image . Jaz se res poskušam striktno držati navodil. Sem pa včeraj naredila rižoto iz basmati riža, pa so bile vrednosti v okviru dovoljenih. Zgleda ad občasni kiksi ne vplivajo močno na KS.
Tudi jaz imam težave po zajtrku. Pčutim se, kot da bi mi energija odtekla neznano kam. Sem tudi jaz šla potem na sprehod, pa mi je bilo bolje. KS pa je pred zatrkom in malo pod max vrednostjo, po zajtrku pa tudi v okviru dovoljenega. Sploh ne vem kaj je temu vzrok.
XZY75, jaz sem tudi jedla podoben zajtrk kot Azzura, pa sem imela vrednost KS 6,6, kar je dovoljeno. Moj zajtrk je bil npr. 60g kornspitz, 40g puranje šunke, 1 actimel (0% maščobe in manj sladkorja - če je to res kar piše na ovitku), 1 jabolko 196g. Po knjižici,ki sem jo dobila sem pojedla samo preveliko jabolko.
Azzura, kdo ve kaj vse vpliva na ta user posted image cuker. Morda je bila pa je pomaranča in ekstra eksotičnih krajev in je prejela ekstra dozo sonca in je bila presladkauser posted image user posted image . Kdo bi vedel kaj vse vpliva na naše telo.
Jelenche, sem kar vesela, da sem prebrala tvojo zgodbo. Jaz sem se bala, da bom dobila inzulin in da mi bo po porodu sladkor ostal. Zdaj vidim, da obstajajo tudi bolj ugodne variante. Upam, da se ti v tej user posted image sladkor ne bo pojavil, če pa že, potem pa čim pozneje. Če ni preveč osebno vprašanje: koliko boš imela razlike med user posted image ?

(odgovor članu eva78)
Neposredna povezava do sporočila: 111
   RE: nosečniška sladkorna
9.2.2008 23:37:45   
Jelenche
katina, jaz sem tudi se špikala v prstke...
pa ketone sem tud si merila...
pa sej je vse za preživet
aja na sladkor full vpliva stres.
Kaj pa če je bila pomaranča prevelika? Poglej tja v mere,.. jaz sem knjizico zgubila, mi bojo mogli novo dat!

aja, razlika med mojima user posted image  user posted image , če bo vse po sreči, bo 14 mesecev, če pa ne pa 13,5 mesecev.
ja ja ja bomo še gagal
user posted image
želim ti, da ti cukr ne dela preglavic,.. sej se boš vnesla, men je bilo preveč za jest, pa sem zmanjšala. Sicer se pa jaz sadju nisem kej preveč odpovedovala (sem vedno mal več pojelda kot je pisalo) user posted image

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 112
   RE: nosečniška sladkorna
10.2.2008 6:18:55   
Katina
Jelenche, a si si ves preostanek nosečnosti merila ketone? Kdaj po porodu pa je bil sladkor ok? Si se tega načina prehranjevanja držala tudi po porodu? Ali imaš kakšna posebna navodila glede na to, da si kmalu po prvem porodu zanosila?
Upam, da po porodu ne boste preveč gagal in da bo naslednji user posted image zelo priden. Sicer pa mora bit tudi ta, ki ga že imate priden, da si boš lahko pripravljala redne obroke po dieti. Je bil potem user posted image težji od povprečja, ko se je rodil? Si rodila predčasno ali so čakali, da se porod sproži sam? Kaj pa CR?

No, dost bo vprašanj za danes, čao...

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 113
   RE: nosečniška sladkorna
10.2.2008 8:34:18   
XZY75
IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra

IZVIRNO SPOROČILO: XZY75

Ljudje različno reagiramo na enaka živila. Poskusi le zmanjšati količino kruha in testenin ter na račun tega dodaj več zelenjave. Lačna ne boš, otrok bo dobil vse kar rabi in sigurno bo tvoj KS boljši.



Upoštevala sem tvoj nasvet in prepolovila količino kruha, zamenjala pomarančo z zeleno papriko in pridelala KS 8.5, prvič tako visoko, odkar si merim user posted image user posted image user posted image


Res neverjetno. Koliko pa si ga imela pred obrokom?

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 114
   RE: nosečniška sladkorna
10.2.2008 12:40:33   
XZY75
Pri kupuvanju polnozrnatega kruha bodite pozorne na sestavo (če ni pakiran vam mora prodajalec dati sestavo oziroma seznam sestavin), ker jih kar precej sploh ni iz polnozrnate moke ampak iz bele z dodatkom polnozrnate, nekateri pa so celo barvani z rženim sladom. Sestavine so vedno navedene od tiste, ki je izdelek vsebuje največ do tiste ki jo je vsebuje najmanj. Tako, da če ni na prvem mestu polnozrnata pšenična ali pirina moka, potem ga raje ne kupite. Pravi polnozrnat kruh mora biti kompakten in ne puhast kot beli. V Leclercu pa imajo kruh z nizkim glikemičnim indeksom Glyx (pakiran po 500 g). Sicer nima napisane vsebnosti vlaknin, ampak sodeč po sestavinah jih vsebuje kar precej.

(odgovor članu XZY75)
Neposredna povezava do sporočila: 115
   RE: nosečniška sladkorna
11.2.2008 8:57:43   
Jelenche
katina

ketone sem se merila do konca nosečnosti. Sladkor je bil ok nekje drugi dan po porodu. Po porodu se nisem mogla držati tega načina prehranjevanja, ker sem morala na dieto brez mleka in jajca, saj je Filip bil ves pikast.
Rodila sem 11 dni pred rokom, brez svojih popadkov, venadr sem bila že odprta, zato so mi porod sprožili.  porod je bil vredu, nič pretežkega, Filip je imel 3750g in 53cm. Sicer so mi celo nosečnost napovedovali, da bom rodila velikega otroka, saj je bil na vseh UZ za 3 tedne večji za svojo gestacijo. A se je proti koncu rast umirila. Mislim, da je Filipova teža in velikost bila čisto normalna. Sicer imamo pa tudi velikega očeta čez 190cm user posted image

no,nič ne skrbi, ta sladkorna ni tak bav bav.

če te še kaj zanima me vpraši,.. če ti ne bom odgovorila, mi pošlji na zasebno, ker je Filip pač Filip user posted image

LP

_____________________________

Morja ne moreš prečkati, če le zreš v vodo

R. Tagore

(odgovor članu XZY75)
Neposredna povezava do sporočila: 116
   RE: nosečniška sladkorna
11.2.2008 14:33:11   
Azzurra
No, jaz sem danes dobila hemoroide in insulinske injekcije user posted image user posted image user posted image  Ne vem, oboje mi je odveč!
Glede na moje vrednosti, mi je odmerila 3kratno pikanje, pred zajtrkom, kosilom in večerjo. Najprej si moram zmerit vrednost, nato vbrizgat 4enote insulina, po 20 min pa pojest obrok. Skratka - en kup dela. Bomo videli, upam na dobre rezultate, sicer pa imam do konca še slabe 3 tedne (če bomo rodili v terminu).

Sem malo povprašala glede OH. Je rekla, da ni šans zmanjševat obrokov v nosečnosti. Da na sladkor ne bo pomembno vplivalo, če pojemo 50 ali 90gr kruha, pomembno pa je, da počasi ugotovimo, kateri kruh nam zvišuje vrednost oz. katera vrsta OH (riž, testenine, krompir), vendar pri obroku OH morajo biti v polni teži. Zelo hitro smo ugotovili (oz. sem tudi sama), da je bila pri meni visoka vrednost ko sem za kosilo jedla riž. Torej se ga bom izogibala, ni pa nujno, da ga ukinem. Ma, jaz se bom tega držala naprej in bom jedla po spisku oz. po predpisanih enotah in sproti se bo videlo. Pri meni je največji problem dopoldanski sladkor.
Popoldne sem se 1krat celo pregrešila s piškoti (brez sladkorja, iz ovsene moke in jogurta), ker ni bilo nič bolj ustreznega pri roki (nisem bila doma) in je bila vrednost kot zjutraj na tešče. Zdaj pa bodi pameten.

_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu Jelenche)
Neposredna povezava do sporočila: 117
   RE: nosečniška sladkorna
11.2.2008 14:49:21   
XZY75
Azzurra, seveda ne smeš zmanjševati obrokov. Jaz sem ti predlagala, da zmanjšaš količino OH (pol manj kruha) na račun da potem povečaš količino beljakovin (100 g namesto 40 g piščančjih prsi).

Glede izbire OH - glikemični indeks je povezan s količino vlaknin tako, da ti je tudi to lahko merilo kaj bi lahko bilo primerno in kaj ne. Diabetični piškoti ponavadi niso najboljša izbira, ker imajo namesto sladkorja sladkorne alkohole in zato ne vsebujejo sladkorja (sladki so pa vseeno), moka je ponavadi večinoma kar bela, pa maščobe imajo tudi kar precej (20 % ali celo več). In maščoba v konbinaciji z OH tudi povzroči, da ima hrana visok GI.

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 118
   RE: nosečniška sladkorna
11.2.2008 15:37:42   
Azzurra
No, saj to pravim, da zmanjševanje obrokov oz OH na račun druge hrane mi je strogo prepovedala! Mi je rekla, da nič ne pomaga, če bom zmanjšala kruh za 50 gramov in zato pojedla 50gr več mesa! Da s tem ne bom naredila nič za sladkor, nič za otroka, še najmanj pa za sebe, ki te OH potrebujem za moč, energijo, delo.

Ne vem, ****75, jaz nimam razloga, da bi dvomila ne v tvoje, ne v njene besede, tega se zavedaj. Vendar očitno tvoja razlaga velja za zdrave ljudi, ki nimajo takih nihanj v sladkorju in ki jih zato z GI ali karkoli že tudi lažje uravnavajo, tudi tako, da zmanjšajo OH na račun beljakovin ali zelenjave or whatever. Mene je izrecno opozorila, da bi zmanjševanje OH oz. njihova ukinitev ne pomenila, da smo pa zdaj sladkorni bolniki kar naenkrat zdravi, nasprotno, to bi vodilo še v povišanje holesterola. Kar se tiče piškotov, dietnih proizvodov itd, sem si tudi že vse prebrala in mi je jasno, da se jih ne uporablja oz. se jih izogiba. Toda, kot sem napisala, ni bilo drugega pri roki, glede na to, da je bil čas malice ter po konkretni fizični dejavnosti sem se  pa že naučila kaj pomeni, če je sladkor prenizek in res je bil. Pa pregrešila sem se, pa mastni so, pa moka je bela, pa dodani so razni cukri, alkoholi itd itd....in še vedno je bil cuker v mejah normale.  To me čudi. A tako je in kaj čem.

MOJE mnenje je, da je to zelo individualna reč in da očitno ne moremo tako posploševat, še posebej ne, ko gre za nosečnost. Se ne reče zastonj, da je to "drugo stanje". Mislim in upam, da zdravniki skrbijo za nas na najboljši možen način, in ker poznam kar nekaj nosečnic, ki je dalo to skozi in so bili otroci rojeni zdravi, bom kar zaupala njihovi presoji in zdravljenju.

Je pa res tudi to, da se včasih tega ni poznalo in ni zdravilo, in ne samo včasih, tudi danes presejalni test za sladkorno NI obvezen in je stvar presoje zdravnika, to pomeni da nek določen % nosečnic sploh ne ve, da imajo motnje v toleranci glukoze oz. nosečniški diabetes in veselo papajo čokoladice, tortice, smokije, čipse in prestice in pljuckajo dietno ali kar navadno kokakolo. Ne vem, kaj si točno mislit user posted image

_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu XZY75)
Neposredna povezava do sporočila: 119
   RE: nosečniška sladkorna
11.2.2008 16:54:33   
Naja30
Azzura, čisto tako sem zmedena kot ti user posted image  Bolj ko tole berem in spremljam, manj mi je jasno. Vem pa, da nam bo zneslo do konca in bomo rodile na koncu ene fejst luštne otročke in dan po porodu ne bo ne sluha ne duha o kakšni NS!
Popolnoma se strinjam glede tega, da včasih ne odkrijejo NS in mislim, da se je to zgodilo pri meni v prvi user posted image
Sicer sem šla na test okoli 24t in ni bilo povečanega sladkorja, na koncu pa je G merila tamalo 3 tedne pred pdp-jem in je imela že 3.300g. Ko sem rodila, je imela pa čez 4 kile. Tako da mislim, da na koncu sem jo že takrat imela.

Še eno vprašanje. Jaz si ne merim sladkorja in me zanima, če se kaj drugače počutite, ko se vam sladkor dvigne?

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 120
   RE: nosečniška sladkorna
11.2.2008 17:36:42   
eva78
Naja3, tudi jaz sem ful zmedena glede tega. Včasih ko takole berem,da ste ene kar pristale na inzulinu, imam občutek, da mogoče bi jaz tudi mogla, nevem no..... Jutra so še vedno kritična in sploh ne vem več, kaj bi že zajtrkovala,da bi KS ostal v mejah normale. Po zajtrku se takoj poženem na sprehod. No,včeraj zvečer sem si za foro enkrat vmes zmerila, pa sem tudi imela čez 7, za par minut pa je že padlo na 5.

Zanimivo, ve ste bolj obremenjene s preveliki otročki, mene je pa strah, da bi pa naša zaradi te NS lahko bila premajhna.

Glede počutja: Zjutraj, ko se zbudim, sem že precej lačna in mi že kruli ( takrat je okoli 4). Če imam en tak fajn občutek sitosti, mogoče kot da bi mi hotelo biti malo slabo,kot da sem se preveč najedla, pa je ziher nad 8.


Jelenche,jaz bi te vprašala, a so tebe in Filipa  pri porodu, ko si jim omenila,da imaš NS, kaj drugače obravnavali? Namreč mene je ginekologinja kar zastrašila,da lahko pride pri otročku po rojstvu  do stiske oz. lahko zapade v hipo, potem ko se loči od mamice in njenih  višjih sladkorjev itd....

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 121
   RE: nosečniška sladkorna
11.2.2008 21:07:34   
Azzurra
ja, jaz sem se zdaj že naučila, kdaj mi zraste cuker. sem se začela opazovat in ni trajalo dolgo, mogoče par dni in mi je bilo točno jasno, kdaj je višji. zanimivo, ker so simptomi točno taki, kot jih navadno slišim v službi od sodelavk, ki temu rečejo mi je PADEL cuker in grejo hitro na avtomat po čokoladice ali kakav. v bistvu pa so tej simptomi, ko cuker zraste: zaspanost, pomanjkanje energije, slabo počutje, žeja...

moram napisat sodelavkam mail, da to ni padec, pač pa porast cukra. bogve, saj verjetno niso bile testirane na glukozo, pa seveda tega ne vejo.

skratka, treba se je pazit...
mene je trenutno strah hipoglikemije, če ne poješ dovolj OH oziroma če jih preveč porabiš in si daš dozo insulina, lahko cuker pade do te meje, da greš v nezavest...

_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu eva78)
Neposredna povezava do sporočila: 122
   RE: nosečniška sladkorna
11.2.2008 21:21:17   
XZY75
Azzurra, tvoje sodelavke imajo prav. Tile njihovi simptomi so res simptomi padca KS. S čokoladicami in drugimi sladkarijami ne naredijo nič kaj dobrega, ker se jim KS (spet) ful dvigne in ko ponovno pade, so na koncu spet na istem.
Jaz imam za razliko od vas prenizki KS in moram ravnotako paziti na hrano in se ne basati s sladkarijami, ki bi mi ga dvignile user posted image Ker z nizkim KS - 1 uro po zajtrku (čokolešnik z vlakninami s posnetim mlekom) so mi ga namerili 3.0 - se počutiš dosti bolje kot če si ga "dvigneš" s sladkarijami in ti potem hitro pade.


(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 123
   RE: nosečniška sladkorna
11.2.2008 21:23:39   
XZY75
IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra
skratka, treba se je pazit...
mene je trenutno strah hipoglikemije, če ne poješ dovolj OH oziroma če jih preveč porabiš in si daš dozo insulina, lahko cuker pade do te meje, da greš v nezavest...

Prav zaradi tega se meni zdi vredno malo bolj potruditi s prehrano in se ne takoj začeti z insulinom. Ampak nosečnost je zgleda malo prekratka, da bi vsaka ugotovila kakšna hrana ji ne povzroča prevelikega nihanja KS.

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 124
   RE: nosečniška sladkorna
12.2.2008 15:49:14   
BUŠICA
pozdravljene! ne vem kaj me še čaka ampak stvar je sledeča: sem si sposodila kak teden nazaj napravo za merjenje KS (predvsem zaradi žeje po obrokih) in rezultati so naslednji: na tešče 4.4, po obroku od 7.2-9.3.danes sem zajtrkovala graham žemljo,rezino sira in 1.5dcl mleka-po1.5h je bil KS 8.3!!! grem G čeprav sem šele v 23.tednu-imam prav,a ne?(ker je napotnica za po 24.tednu). a mislite da je hudo? P.S.nimam prekomerne teže pa tudi sladkosneda nisem! LP

(odgovor članu XZY75)
Neposredna povezava do sporočila: 125
Stran:   <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  3 4 [5] 6 7   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?