|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: nosečniška sladkorna
12.2.2008 17:46:16   
Naja30
Tudi če nimaš prekomerne teže in nisi sladkosneda, lahko imaš NS. Malo preberi za nazaj to debato.
Ta test se dela po 24t, ja. Če te G nima namena sama napotiti nanj, mu sama reci.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: nosečniška sladkorna
12.2.2008 18:23:59   
eva78
Bušica, tako nekako je bilo pri meni po tistem 100g glukoznem testu. Glede nato,da si že sama ugotovila, da imaš po "skromnem" zajtrku precej visok KS, se mi zdi pametno,da gin.to čimprej omeniš. Mislim,da boš tudi ti morala na dieto in si kontrolirati KS po 1,5h, saj kot zgleda na tešče nimaš težav. Mogoče bi si še zmerila po 2 urah, pa potem še po treh urah, da vidiš, če ti KS lepo pada. Meni so npr. rekli,da moram imeti na tešče pod 5,3. Po 60 min pod 7.8, po 90 min pod 7.2. Ponekod pa imajo meritve še strožje določene.
Verjetno boš imela težave s previsokim KS samo po zajtrku tako kot večina, potem pa ne bo več težav.  

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: nosečniška sladkorna
12.2.2008 18:26:40   
eva78
Bušica še to, NS nima veliko veze s prekomerno težo kot si večina ljudi razlaga. Tudi jaz sem si tako razlagala, pa sem se žal zmotila. user posted image  Je pa res, da sem do 26.tedna kar precej zredila + 10 kg.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: nosečniška sladkorna
12.2.2008 21:07:45   
Azzurra
IZVIRNO SPOROČILO: eva78

Meni so npr. rekli,da moram imeti na tešče pod 5,3. Po 60 min pod 7.8, po 90 min pod 7.2.


vau, po 90 minutah nad 6,5 pri nas dobiš že insulin!

kaj ima katera kakšno idejo za zajtrk? bi potrebovala spremembo.
do zdaj je bil kruh in piščančje prsi ter sadež.
si katera kuha pšenični zdrob ali kaj podobnega?

_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu eva78)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: nosečniška sladkorna
12.2.2008 22:15:46   
Suzi*
IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra

kaj ima katera kakšno idejo za zajtrk? bi potrebovala spremembo.
do zdaj je bil kruh in piščančje prsi ter sadež.
si katera kuha pšenični zdrob ali kaj podobnega?


Jaz si sicer cukra ne merim, pa tudi hrane ne rabim tehtat.....samo mogoče kakšna ideja za zajtrk:
polenta z mlekom
gres
namesto piščančjih prsi kakšen kuhan ali brez maščobe pečen jajček
jogurt in ovseni kosmiči in sadje
kruh in tuna in pečena paprika ali kumarice
mleko (ali jogurt) in cornflakes
bela kava in kruh
kruh in lahek sirni namaz, čaj
kruh in sir, čaj
...

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: nosečniška sladkorna
13.2.2008 6:34:52   
XZY75
IZVIRNO SPOROČILO: Suzi*
mleko (ali jogurt) in cornflakes
bela kava in kruh

Od takega zajtrka bo šele KS v višavah user posted image

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: nosečniška sladkorna
13.2.2008 6:37:54   
XZY75
IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra

IZVIRNO SPOROČILO: eva78

Meni so npr. rekli,da moram imeti na tešče pod 5,3. Po 60 min pod 7.8, po 90 min pod 7.2.


vau, po 90 minutah nad 6,5 pri nas dobiš že insulin!

kaj ima katera kakšno idejo za zajtrk? bi potrebovala spremembo.
do zdaj je bil kruh in piščančje prsi ter sadež.
si katera kuha pšenični zdrob ali kaj podobnega?

Pšenični zdrob ni najbolj priporočljiv. Poskusi raje polnozrnat pirin zdrob ali pa kuhane ovsene otrobe (navadne, ne instant) ali pa mešanico tega dvojega.
Kaj pa kakšna omleta z zelenjavo ali pa umešana jajčka (npr. 1 jajce in 2 beljaka)?

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: nosečniška sladkorna
13.2.2008 8:34:54   
eva78
Azzura,tudi jaz nevem zakaj imamo postavljene tako različne meje. Jaz sicer poskušam,da pridem po 90 min pod 7 oz.6.5. Žal zjutraj težko rata. Pa tudi idej za zajtrk mi je zmanjkalo. Sploh nevem več,kaj bi še probala.

(odgovor članu XZY75)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: nosečniška sladkorna
13.2.2008 8:40:39   
pikica36
pozdravljene punce!

a je mogoče katera od vas sama opazila kake znake sladkorne?

mene namreč full skrbi, ker sem nenormalno žejna že ene 4 dni.
imam pa vse možnosti, da jo "fašem", če je res dedno kot pravijo. v naši žlahti jih ima veliko sladkorno, tudi moja sestra je imela nosečniško sladkorno.
jaz je sicer v prvih dveh user posted image nisem staknila , zdaj pa sem 3user posted image  v 8. tednu. ta nenormalna žeja mi ne da miru, kaj menite, je pametno da ginekologu na prvem pregledu to omenim?user posted image

(odgovor članu XZY75)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: nosečniška sladkorna
13.2.2008 9:04:18   
aleži
Jaz sem tudi brez idej za zajtrk, saj jem non stop eno in isto, pa tudi kosila in večerje niso kaj dosti različne.
Saj se tolažim, da bo kmalu konec.
Pametnih predlogov jih nimam!!

(odgovor članu pikica36)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: nosečniška sladkorna
13.2.2008 13:21:38   
eva78
Aleži + ostale, ki ste samo na dieti, a strogo jeste po obrokih, ali vmes tudi pojeste kako sadje ali pa karkoli?

Jaz jem te glavne obroke, vmes pa tudi kako pomarančo, pa spijem kaki kapučino, včasih si naredim kaki lahki sendvič itd...

(odgovor članu aleži)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: nosečniška sladkorna
13.2.2008 14:08:34   
Suzi*
Eva, jaz jem tako kot ti....ko sem lačna. med obroki pojem kaj lažjega in manj, kakšen kapučin ali belo kavo si tudi čist vmes naredim. Sicer pa obrokov nimam predpisanih.

_____________________________

Vedno imej pred očmi nekaj lepega,
pa čeprav je to le marjetica v kozarcu od marmelade!

(odgovor članu eva78)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: nosečniška sladkorna
13.2.2008 15:33:24   
aleži
Ne, jaz se kar držim zjutraj strogo do kosila in popoldanske malice. Imam pa obrnjeno, da pojem z mojima kosilo-mojo večerjo in potem večerjo malico, vmes pa tudi kakšno kavico ali pa sadje. Preveč strogo pa se res ne držim, ker se bi mi.....! Obrnila sem pa zato, ker biti cel dan med lonci je težka!! tako, da vsaj skupaj pojemo kosilo.
PUNCE ne obupat!!user posted image

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: nosečniška sladkorna
13.2.2008 15:44:11   
Azzurra
jaz vmes med obroki ne jem, saj je kar 5 obrokov v načrtu, ki so mi ga dali, in sledijo si na 3 ure, tako da težko rečem, da sem recimo med zajtrkom in malico lačna.

sicer je bil današnji zajtrk KATASTROFA! sem mislila, da bom bruhala! kupila sem tiste pakirane kvadratne kruhe (pumpernickel ali kaj so že), sicer sem ene že kupila prejšnji teden in ajde - so bili znosni, vendar tej novi - ma sem mislila, da me bo kap. nisem pa vedela kaj naj naredim. enega sem s težavo spravila dol skupaj s 25 g nemastnega sira, pol pa je zmanjkalo sira, pa bi še tisti kos kruha morala pa ni in ni šlo. kar na jok mi je hodilo. nisem vedela, če lahko pustim ali naj zamenjam s čim drugim, bala sem se, da če ne pojem, da bom šla v hipo, zato sem enostavno preračunala ogljikove hidrate v tem kruhu in ogljikove hidrate v enem pakiranem polnozrnatem toastu in sem odmerila nekaj približnega in zamenjala s toastom. moram rečt, da je bil cuker po 90 minutah več kot odličen!!! tistega kruha pa jaz žal ne morem jest, obupen je.

po malici sem šla po trgovinah v iskanje kruha. izbira je zelo borna. ajdovega in pirinega kruha recimo sploh nisem našla, dobila sem samo pakiran pirin kruh, bo tudi čisto ok, od rženih pa na izbiro en sam samcat hlebček. graham se še kaj najde. to pa je že konec. sicer znam in zmorem pečt sama kruh (nisem zastonj kuharičina hčerka user posted image ), a zaenkrat se še nisem lotila, morda bom pa morala.
za kosilo sem pa imela piščančje meso na žaru ter zelenjavo kuhano na pari: krompir, stročji fižol, brokoli in korenček. po kosilu pa 6.2. mislim, da je kar ok, čeprav je to danes daleč najvišja vrednost, vse ostale so bile 5 in manj. sem opazila, da po vsakem obroku, kjer imam meso, je vrednost malce višja. če meso nadomestim s sirom, pa ni tako visoka. kaj pravite, je to mogoče?



_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu Suzi*)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: nosečniška sladkorna
13.2.2008 15:59:47   
eva78
Jaz sem danes npr.za kosilo pojedla piščančja prsa v naravnem soku, kislo zelje,pa enih par kosov kuhanega krompirja, pa imam po 90 min pod 5. Tako da meni osebno meso ne dviguje KS, vsaj mislim da ne. Meso jem včasih tudi za večerjo, pa ni nič posebnega. Max. pride KS do 6.7. 
Sir pa sem jedla edino za zajtrk, ampak mi je dvignil KS in si ga ne upam več.Medtem ko za malico ni problem.

Glede hipe, jaz mislim,da čez dan mi KS ne pade pod 3, me je pa strah,da se mi to zgodi ponoči.

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: nosečniška sladkorna
13.2.2008 20:03:15   
Naja30
Meni se tudi zdi, da vedno samo eno in isto jem. Se pa poskušam držat, da med enim in drugim obrokom ne jem nič, čeprav je včasih težko, ker npr. zajtrk komaj pojem do konca, pa je že akcija s tamalo. Potem pa npr. šeče čez pol ure pojem sadež.user posted image  Upam, da ni to narobe. KS si ne merim, tako da ne vem, koliko ga imam, ampak se pa včasih še vedno čudno počutim po obroku. kot brez energije, žejna sem, rahlo se mi vrti in glava me boli! In me res skrbi, če se takrat KS ni dvignil v astronomske višave?? Tako sem se danes počutila po kosilu - zelenjavna juhca, rjavi riž, bučke popečene na malo olja in solata motovilec.user posted image

Bi bilo fajn, da malo delimo svoje jedilnike. Pa tudi da komentirate, kaj je fajn in kaj ne. Ker jaz sem še vedno zmedena.

(odgovor članu eva78)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: nosečniška sladkorna
13.2.2008 20:54:58   
Azzurra
moja večerja: 90g graham kruha (3 enote), 80g pišančjih prsi v ovitku (2 enoti), 150g kisle paprike (1 enota) in zamenjava 2 enot zelenjave za 1 enoto sadja - 150g jagod.
ni blo cajta kuhat, zato je blo na hladno. 

Naja3, tudi jaz imam malega - 19 mesecev in je točno tako kot praviš ti - če je akcija, potem ni hranjenja user posted image . Sem se pa navadila vstajat bolj zgodaj in pojest zajtrk, ko on še spi. Na srečo spi tudi do 8. ure, tako si zajtrk pripravim zvečer (narežem kruh, salamo, pripravim sadež, pripravim skodelico), potem pa samo pogrejem mleko. Zdaj ko imam insulin je pa še toliko težje, ker si moram najprej vbrizgat injekcijo, šele čez 20 minut pa pojest obrok. No, zjutraj se med tem časom umijem, oblečem. Čez dan pa je kar hudo kuhat za sebe, se ukvarjat z njim, ga hranit, skuhat še kaj za očka (ki je v službi od jutra do sutra user posted image ), se vmes piknit, potem pa tempirat 20 minut za obrok...



_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: nosečniška sladkorna
13.2.2008 21:13:19   
Naja30
Sej to je to, ko je vse natempirano. Pa jaz še niti merim KS ne. V torek imam kontrolo in komaj čakam, da vidim, na čem sem.

Kaj tega se držite, da moramo user posted image  pojesti še povečerek? Jaz si grem ravno zdaj po en jogurt in dve polnozrnati rezini. Pa še zgaga me peče in mi jogurt ponavadi pomaga.

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: nosečniška sladkorna
13.2.2008 21:35:40   
Azzurra
user posted image user posted image user posted image  povečerek??? user posted image user posted image user posted image  

meni je rekla, da povečerek pride samo v primeru prisotnosti menda acetona v urinu in če bi morala še povečerek jest - pa kdaj naj pa spim??? če zajtrkujem ob 7.30, imam malico ob 10.30, imam kosilo ob 13.30, imam malico ob 16.30 in imam večerjo ob 19.30...povečerek pa - kdaj - ob 22.30??? okej, res še ne spim ob 22.30, a tudi s polnim želodcem spat...
že tako je kar precej hrane, samo še povečerek se mi manjka user posted image

_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: nosečniška sladkorna
13.2.2008 22:35:20   
Naja30
Ja sej zato pa vprašam. nam so rekli, da se user posted image priporoča povečerek.user posted image

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: nosečniška sladkorna
14.2.2008 6:07:12   
XZY75
IZVIRNO SPOROČILO: Azzurra

jaz vmes med obroki ne jem, saj je kar 5 obrokov v načrtu, ki so mi ga dali, in sledijo si na 3 ure, tako da težko rečem, da sem recimo med zajtrkom in malico lačna.

sicer je bil današnji zajtrk KATASTROFA! sem mislila, da bom bruhala! kupila sem tiste pakirane kvadratne kruhe (pumpernickel ali kaj so že), sicer sem ene že kupila prejšnji teden in ajde - so bili znosni, vendar tej novi - ma sem mislila, da me bo kap. nisem pa vedela kaj naj naredim. enega sem s težavo spravila dol skupaj s 25 g nemastnega sira, pol pa je zmanjkalo sira, pa bi še tisti kos kruha morala pa ni in ni šlo. kar na jok mi je hodilo. nisem vedela, če lahko pustim ali naj zamenjam s čim drugim, bala sem se, da če ne pojem, da bom šla v hipo, zato sem enostavno preračunala ogljikove hidrate v tem kruhu in ogljikove hidrate v enem pakiranem polnozrnatem toastu in sem odmerila nekaj približnega in zamenjala s toastom. moram rečt, da je bil cuker po 90 minutah več kot odličen!!! tistega kruha pa jaz žal ne morem jest, obupen je.

po malici sem šla po trgovinah v iskanje kruha. izbira je zelo borna. ajdovega in pirinega kruha recimo sploh nisem našla, dobila sem samo pakiran pirin kruh, bo tudi čisto ok, od rženih pa na izbiro en sam samcat hlebček. graham se še kaj najde. to pa je že konec. sicer znam in zmorem pečt sama kruh (nisem zastonj kuharičina hčerka user posted image ), a zaenkrat se še nisem lotila, morda bom pa morala.
za kosilo sem pa imela piščančje meso na žaru ter zelenjavo kuhano na pari: krompir, stročji fižol, brokoli in korenček. po kosilu pa 6.2. mislim, da je kar ok, čeprav je to danes daleč najvišja vrednost, vse ostale so bile 5 in manj. sem opazila, da po vsakem obroku, kjer imam meso, je vrednost malce višja. če meso nadomestim s sirom, pa ni tako visoka. kaj pravite, je to mogoče?



Mercator ima pakiran pirin polnozrnat kruh in pa tudi polnozrnat toast.

Sir ti manj dvigne KS, ker ima za razliko od piščančjega mesa še kar precej maščob (če tudi vzameš lahkega ima 25 % MM v suhi snovi oziroma približno 12 g maščobe na 100 g sira) in ta maščoba upočasni prebavo v želodcu in s tem tudi porast KS.

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: nosečniška sladkorna
14.2.2008 7:43:55   
Katina
Sem preletela vaše poste. Ker sem bila zadnje dni kot namalana na diabetološki se nisem nič javila, bom pa zdaj malo pokomentirala.
Povečerek: jedle naj bi ga nosečnice, da telo ne bi bilo 8 ur brez hrane. Tudi jaz ga na začetku nisem jedla, ker sem mislila, da ga lahko jem 3 ure po večerji in potem moram bit še vsaj nekaj ur pokonci preden grem spat, pa so mi razložili, da temu ni tako. Povečerek lahko poješ 2 uri po večerji in greš nato lahko takoj spat. Predlog povečerja, ki so mi ga dali je: 1 enota mleka (200g), 1 enota polnozrnate žemljice (30g), 1 enota masla (6g). Jaz sem zadnje par dni žemljico zamenjala s 60g riža in namesto masla sladko smetano, ter tako jedla "mlečen riž".

V Ljubljani so kar strogi s tem koliko cukra lahko imaš. Pred obrokom do 5,5 po obroku pa do 6,6.
Jaz se striktno držim diete in vmes ne jem nič. Imam pa občutek, da se ves dan ukvarjam s sabo, hrano, merjenjem cukra in ketonov. Aha, by the way - ker nisem jedla povečerka, sem imela ketone v urinu. Zdaj ko ga jem, jih zaenkrat nimam.
Zajtrk:  Vidim, da imamo različne diete. Tudi jaz sem preden sem dobila njihovo dieto za zajtrk jedla pišančje prsi v ovoju ali pa sir. Sedaj pa v zajtrku nimam predvedenega mesa. Moj zajtrk je lahko sestavljen iz:
- 1e mleka npr. 200g jogurta ali mleka
- 1e sadja npr. 100g borovnic
- 2 enoti kruha: 60g polnozrnatega kruha
- 1 enota maščobe: npr. 6 g masla, 20 g tamarja

Tiste, ki imate predpisano dieto, koliko MJ ima vaša dieta?

Na žalost se mi zadnje dni vrednosti sladkorja nekam povišujejo, upam, da je to samo od stresa (včeraj sem imela izpit), pa to da kar naprej hodim okrog dohtarjev. Če v naslednjih dneh ne pride v normalo bom pa tudi jaz obupana, saj se diete res držim.


(odgovor članu XZY75)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: nosečniška sladkorna
14.2.2008 8:36:30   
eva78
No jaz sem sicer na strogi dieti, ampak nimam nič razdeljeno na enote, pa tudi na štev.obrokov ne. Sem pa vidla v tisti zloženki o sladkorni, kako naj bi te enote izgledale. Tudi ketonov v urinu si ne merim.

Katina, 6.6 imaš lahko 90 min po obroku?

(odgovor članu Katina)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: nosečniška sladkorna
14.2.2008 9:55:28   
Azzurra
IZVIRNO SPOROČILO: XZY75

Mercator ima pakiran pirin polnozrnat kruh in pa tudi polnozrnat toast.

Sir ti manj dvigne KS, ker ima za razliko od piščančjega mesa še kar precej maščob (če tudi vzameš lahkega ima 25 % MM v suhi snovi oziroma približno 12 g maščobe na 100 g sira) in ta maščoba upočasni prebavo v želodcu in s tem tudi porast KS.



No, pa smo spet tam, kjer tvoja teorija ne zdrži - očitno sem izjema, ki potrjuje pravilo. user posted image user posted image user posted image

Zajtrk: pakiran pirin kruh iz merkatorjeve linije zdravo življenje ter 25 g sira - KS 7.1 !!! Pred zajtrkom pa 4 enote insulina.
Jaz nisem več pametna za tole...

_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu XZY75)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: nosečniška sladkorna
14.2.2008 10:09:16   
Naja30
Katina, to o povečerku so meni točno tako razložili kot tebi. Jaz sem tudi na polikliniki v Lj to izvedela in če praviš, da so taki strogi z mejo, me je še bolj strah torka.Čudno mi je tudi, da so diete tako različne. Je pa mogoče vredno preizkusiti na sebi in vidiš, kaj ti bolj in kaj manj zviša KS. Za tiste, ki si merite.
Sem pa opazila, da kadar jem salamo za zajtrk, sem res bolj utrujena. Najbolj mi paše zjutraj sir ali namaz.

Danes sem jedla črn kruh, lahek sirni namaz in 2 dcl mleka. Povrhu pa pomarančo.

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





FOTO: Slabi trenutki vsake nosečnice
photo
Nosečnost je čudovito obdobje, vendar je hkrati lahko tudi naporna. Poglejte si serijo fotografij, ki prikazuje tudi te,...
Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?