|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: NUJNO! lekadol c praški in nosečnost
30.12.2007 14:15:25   
rokapi
Jaz sem  prebolela virozo (huda vročina 38 - 39,5 stopinj), kašelj, zamašen nos, boleče grlo... Sem v 18. tednu, jemati sem smel le Lekadol in piti čaje. Vročino mi je mož zbijal (kolikor je šlo) s kisovimi obkladki in tako, da me je tuširal z mlačno vodo ali me namočil v mlačno vodo v banjo. Bilo je kar hudo, vročina ni hotela pasti. Po 4 dneh je bio stanje še slabše, viroza se je razvila naprej v infekcijo. Dobila sem antibiotik Hiconcil, ki je primeren za nosečnice. Jesti ga moram polnh 10 dni. Sem pa zdaj malo bolje, odkar je zdravio prijelo.

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: NUJNO! lekadol c praški in nosečnost
30.12.2007 19:19:51   
Taula
KAHLO čestitamuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: NUJNO! lekadol c praški in nosečnost
30.12.2007 19:22:26   
Primoza
Lahko prosim pojasniš zakaj tako piše na originalnem navodilu proizvajalca za Lekadol plus C , verjetno ne zaradi lepšega???

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: NUJNO! lekadol c praški in nosečnost
30.12.2007 19:30:08   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR

Lahko prosim pojasniš zakaj tako piše na originalnem navodilu proizvajalca za Lekadol plus C , verjetno ne zaradi lepšega???


Zato:

"Re: Lekadolc plus in nosečnost
Napisal: Stanko Pušenjak user posted image Datum: 30.12.2007 17:52

opozorilo je zgolj formalno in je varnostne narave zaradi pravne zaščite farmacevtov, ne nosečnic. Če bi se slučajno kakšna nosečnica "najedla" tega zdravila in bi prišlo do posledic ter bi se izkazalo, da ni bilo nobenih opozoril, bi celo kdo lahko prišel na misel, da lahko na ta račun kaj zasluži." Bo obrazložitev zadostovala? Jebelacesta, no user posted image

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: NUJNO! lekadol c praški in nosečnost
30.12.2007 19:32:54   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: Pia77

IZVIRNO SPOROČILO: Seven RR

Jaz imam doma register zdravil, ce bo katero zanimalo mogoce za kaksno zdravilo.




Vse se najde tudi online:

Register zdravil RS
Predpisovanje zdravil v nosečnosti

Baza podatkov o zdravilih - brezplačna registracija, online so tudi .pdf z navodili za vsako posamezno zdravilo



Pia77, u hvala, tega pa nisem vedela. Super!! user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Pia77)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: NUJNO! lekadol c praški in nosečnost
30.12.2007 19:33:13   
špelin@
Evo, oba linka - KAHLO, bom tudi tvojega kar kopirala user posted image
 
http://med.over.net/forum5/read.php?19,4481662
 
http://med.over.net/forum5/read.php?19,4481668
 

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: NUJNO! lekadol c praški in nosečnost
30.12.2007 19:52:13   
Primoza
Ja samo pavšalna obrazložitev, da je to napisano, da kaka od nosečnic ne poje "pol kile" paracetamola ni ravno nekaj resnega. Po tej logiki bi moralo pisati podobno opozorilo na kuhinjski soli.

Vsekakor je pred jemanjem priporočljiv posvet s lečečim zdravnikom, pa še na iterakcije z drugimi zdravili je potrebno paziti, še celo s kofeinom.




(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: NUJNO! lekadol c praški in nosečnost
30.12.2007 19:54:28   
Anonimen
Jaz sem v 17 t user posted image , pa sem vzela danes lekadol v zrncih. In včeraj. S posvetom zdravnika res ni treba jemat nič. V nosečnosti je pa lekadol edino zdravilo, ki ga lahko vzameš. Samo vseeno ne brez posveta zdravnika.user posted image

(odgovor članu Primoza)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: NUJNO! lekadol c praški in nosečnost
30.12.2007 19:59:04   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: Primoza RR
Ja samo pavšalna obrazložitev, da je to napisano, da kaka od nosečnic ne poje "pol kile" paracetamola ni ravno nekaj resnega. Po tej logiki bi moralo pisati podobno opozorilo na kuhinjski soli.

Vsekakor je pred jemanjem priporočljiv posvet s lečečim zdravnikom, pa še na iterakcije z drugimi zdravili je potrebno paziti, še celo s kofeinom.


Vdam se, res... user posted image
 
Če bi VSAKA pretežno zdrava nosečnica (ki drugače redno ne jemlje kakšnih posebnih zdravil zaradi bolezni, okvare ipd., pri katerih je dejansko potrebna previdnost glede interakcij - že pri nenoseči ženski) pred jemanjem Lekadola klicala zdravnika ali celo hodila k njemu, bi se osebju verjetno res lahko že zmešalo.
 
Jaz sem s tole debato resnično zdaj zaključila, zase osebno pa povem, da brez pomislekov vzamem tableto Lekadola, če me boli glava ali imam povišano telesno temperaturo.

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 34
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?