|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Dodatek za nego
13.2.2008 12:27:01   
Davana
Čestitam!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Pošlji MALIBORCI (brez presledka!) na 1919 in podari 1 € Društvu za prezgodaj rojene otroke Maribor.
Velja za Si.mobil-ove uporabnike.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Dodatek za nego
13.2.2008 13:45:37   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: emamair

Evo, da javim, da so mi porodniško podaljšali za oba, jupiiiuser posted image user posted image user posted image


ema čestitke, ful sem vesela zateuser posted image

Potem boš še dodatnih 6 mesecev doma al kako?

super resuser posted image

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Dodatek za nego
13.2.2008 17:30:15   
anajmad
Super

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Dodatek za nego
13.2.2008 19:09:57   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: emamair
Evo, da javim, da so mi porodniško podaljšali za oba, jupiiiuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Dodatek za nego
3.3.2008 15:35:17   
bibyzan
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Juhu!!!
Dobila odobreno odločbo za našo Tjašo!!! Za eno leto. Sm ful vesela. Zdej mam tud večje šanse za podaljšanje porodniške a ne''!!user posted image user posted image

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Dodatek za nego
3.3.2008 17:50:29   
emaa
po moje, da ti jo bodo podaljšali

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Dodatek za nego
3.3.2008 18:07:14   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: emamair
Evo, da javim, da so mi porodniško podaljšali za oba, jupiiiuser posted image user posted image user posted image


Emamair, koliko časa prej si pa vložila vlogo za podaljšanje porodniške?

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Dodatek za nego
3.3.2008 19:49:44   
emaa
6 tednov pred iztekom, da bi ja odločbo dobila pred nastopom službe. 

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Dodatek za nego
3.3.2008 19:56:13   
Noseckica
Pa si jo dobila, ne? user posted image

Meni poteče 8.8.08., pa da približno vem, kdaj bi naj vložila....
 
A za to obstaja kakšen poseben obrazec?
Nisem še nič gledala na spletni strani CSD.

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Dodatek za nego
3.3.2008 20:58:44   
Noseckica
Pa še nekaj, kar mi pa sploh ni jasno. user posted image

Pravite, da podaljšajo za 90 dni. V mojem primeru bi to bilo do 8.11.08.
Ker pa tukaj piše, da podaljšajo maksimalno do user posted image  15. mesecev starosti, je to recimo v mojem primeru cca. 60 dni (5.10. bo stara 15 mesecev).
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Dodatek za nego
3.3.2008 21:55:49   
emaa
Naša dva bosta stara 21 mesecev, ko se mi izteče porodniška, ob izteku nepodaljšane porodniške sta bila stara 15 mesecev (zdaj, danes bi drugače mogla it delat), jaz sem dobila odločbo 17 dni pred iztekom porodniške. Tako, da ti bodo podaljšali do novembra, na tvojem mestu bi vlogo oddala že začetek junija, zaradi dopustov. 

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Dodatek za nego
3.3.2008 22:04:29   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: emamair
Naša dva bosta stara 21 mesecev, ko se mi izteče porodniška, ob izteku nepodaljšane porodniške sta bila stara 15 mesecev (zdaj, danes bi drugače mogla it delat), jaz sem dobila odločbo 17 dni pred iztekom porodniške. Tako, da ti bodo podaljšali do novembra, na tvojem mestu bi vlogo oddala že začetek junija, zaradi dopustov. 


user posted image  HVALA. user posted image

(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Dodatek za nego
22.4.2008 21:13:24   
PIŠKICA
Tudi jaz sem dobila odobren dodatek za nego in podaljšali so mi porodniško. V službi pa se je zataknilo, saj pravijo, da mi na podlagi odločbe ne morejo odobriti 3 dodatnih dni dopusta, da potrebujejo mnenje zdravnika. A ni ta odločba dovolj al kaj?
Za vračilo cestnine moraš iti na upravno enoto urejat, to sledi v tem tednu.
Večja olajšava za dohodnino pa pride v poštev naslednje leto, če se ne motim.
Popravite me prosim, če se motim.

(odgovor članu Davana)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Dodatek za nego
22.4.2008 21:27:33   
bibyzan
Jst sem dala odločbo notr v službi-no moj ma pisano in je dobil 5 dni dopusta zraven, brez problemov. Sej odločba bi mogla veljat. Za cestnino pa urejaš, ko pač avto registriraš oz. podaljšuješ, mislim, da je tako.

(odgovor članu PIŠKICA)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Dodatek za nego
22.4.2008 21:31:51   
emaa
Piškica odločba je dovolj, je bolj pomembna od mnenja zdravnika, saj gre tu za komisijo zdravnikov, to jim povej v službi. 

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Dodatek za nego
22.4.2008 22:06:58   
Sisy
Meni porodniška poteče 6.7.08 pa sem vlogo že oddala.

Prav tako so mi v službi dali 3 dodatne dneve dopusta na podlagi kopije odločbe o dodatku za nego,mi niso nič komplicirali. Hvala Ema za ta namig,brez tebe jih ne bi dobilauser posted image user posted image

Glede cestnin in tega pa mi še ni jasno kako pa kaj. Lahko katera še enkrat razloži pliiiz?

Aja-če dobiš dodatek za nego ali imaš potem res boljše možnosti da ti podaljšajo porodniško?

_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu emaa)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Dodatek za nego
23.4.2008 7:30:41   
anajmad
Za avto je pa tako. Najbolje je,da gre enih 10 dni prej,preden ti potee registracija,odda vlogo in na podlagi te odlobe,ti poljejo odlobo o oprostitvi cestne takse.Jst sem bila pozna in sem naredila ravno na tisti dan,ko mi je poteklo in sem morala kljub temu plaat. Denar sem pa akala skoraj en mesec,da so mi ga vrnili. O,za slubo pa tudi jst nisem vedela. Bom danes takoj vpraala.

< Sporočilo je popravil anajmad -- 23.4.2008 7:32:12 >


_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu Sisy)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Dodatek za nego
23.4.2008 9:30:46   
Sisy
IZVIRNO SPOROČILO: anajmad

Za avto je pa tako. Najbolje je,da gre enih 10 dni prej,preden ti potee registracija,odda vlogo in na podlagi te odlobe,ti poljejo odlobo o oprostitvi cestne takse.Jst sem bila pozna in sem naredila ravno na tisti dan,ko mi je poteklo in sem morala kljub temu plaat. Denar sem pa akala skoraj en mesec,da so mi ga vrnili. O,za slubo pa tudi jst nisem vedela. Bom danes takoj vpraala.


kje pa najdem to vlogo,je kje na spletu mogoce?

a je potrebno se kej prilozit?



_____________________________

najina skraužlana sreča: Sara, 10.8.2007

je 1.8.2009 dobila bratca Marka

pa imamo dva levčka :-)








(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Dodatek za nego
23.4.2008 12:29:46   
POLAND
Tud men so zaštrikali,včasi mam občutek,da probajo al boš se kaj pritožil,če se dobiš,če se ne pa bolje za njih.Jaz sem dala v roku 90dni pa je na CSD rekla,da mi ne pripada za nazaj,pa sem se mal razkurla,da naj si prebere zakon pa se je hitro opravičila vzela staro odločbo in napisala novo.Moraš bit kar vztrajen in razgledan,da te ne prinesejo okoli.Itak pa ti nič ne povejo do česa si upravičen se moraš kar sam znajt(vsaj pri nas)

(odgovor članu Kalina)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Dodatek za nego
23.4.2008 17:25:48   
mravljica3
Mene pa zanima ali ti dodatni dopust pripada ne glede na to kje si zaposlen (npr. v javni upravi), seveda v primeru dodatka za posebno nego. Pa tisto o uveljavljanju pri dohodnini me tudi zanima?
Sicer pa moram povedati, da pa mene na CSD gledali debelo, ko sem prišla z vlogo za dodadatek.., potem pa bedna vprašanja, kdo mi je to svetoval in podobno. Kot da dajo kaj iz svojega žepa.
Svetuje ti pa tako nihče nič, kar sam izveš iz izkušenj drugih.

(odgovor članu POLAND)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Dodatek za nego
23.4.2008 17:43:00   
mravljica3
Včasih je dobro tudi kaj za nazaj prebrati! Sem izvedela kar me zanima!

Seveda hvala

(odgovor članu mravljica3)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Dodatek za nego
7.11.2009 10:46:55   
majola
Oj, punce!

Eno vprašanje, če bo katera vedela...

Dobila sem odobreno odločko za nego svojega sinčka. Zanima me, za koliko časa naj bi navadno izdajali odločbe... Sama sem vlogo oddala, ko je bil sin star dorih 9 mesecev, ko sem oddala tudi vlogo za podaljšanje porodniške. Vlogi sem priložila en kup izvidov (nedonošenček, zahiranček, hodiva na fizioterapijo, ker je otrok hipoton, bila na infekcijski kliniki, ker sem bila okužena s tokso, pa imela sm preeklampsijo...), skratka vse izvide, ki sva jih imela... Po kateri logiki so oni odločili, da nama pripada dodatek za nego le za 7 mesecev in ne recimo za 1 leto? Kolegica je s hčerko hodila le na fizioterapijo, pa so ji odobrili dodatek za 1 leto...

Vem, da uradno piše, da dodatek velja za obdobje, ko se otroku zagotavlja posebno varstvo zaradi zdravstvenih razlogov, ampak vseeno - mi ve katera povedat, na podlagi česa se oni odločijo?!? Saj ne vedo, ali otrok rabi nego 7 mesecev, 1 leto, 2 leti... To še jaz ne vem...

Hvala vam!
Maja


_____________________________

Lp, Maja

(odgovor članu mravljica3)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Dodatek za nego
7.11.2009 11:52:14   
biba 78
Hmmmmm...to pa je zanimivo..za samo 7 mesecev....a veš kaj bi jaz nardila...poklicala bi in pač prosila za pojasnilo...tako boš vsaj najbolje vedla...drugače pa napiši pritožbo....

lp

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu majola)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Dodatek za nego
7.11.2009 17:39:42   
Katy78
Moj je 33. tedenski, brez kakršnh koli težav, le nekoliko hipoton v trebušnih mišicah in zato hodiva na fizioterapijo. Vlogo za dodatek za nego sem vložila ko je bil star 8 ali 9 mesecev in sem dobila odločbo za 1 leto. Jaz tudi mislim, da se pozanimaj, zakaj samo za 7 mesecev... Res čudno, ampak po moje je vse odvisno od komisije, ki dobi vlogo v roke... Isto je zgleda za podaljšanje porodniške - meni je naša P rekla, da naj dam vlogo (jaz sploh nisem pomislila na to, ker je otrok zdrav in nima nobenih posledic nedonošenosti), ker da pri nas dobijo podaljšano vsi, ki hodijo na fizioterapijo. user posted image  Jaz sem vlogo oddala prejšnji teden, rekli so mi, da začetek decembra dobim odločbo. Bomo videl, kako se bodo odločili...

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Dodatek za nego
9.11.2009 8:58:33   
majola
Živjo!

No punce sem vprašala na CSD, ampak želenega odgovora nisem dobila... Tako se je pač odločila komisija, ker predvideva, da bo v teh mesecih že dovolj napredoval, da dodatne nege ne bo rabil. Jih ne zanima, kaj je bilo vse narobe, ampak gledajo za na naprej in kako bo vse ok. In jih ne zanima, da je bil nedonošen, zahiran, z zgodnjo možgansko okvaro, s pozitivnimi telesi glede moje toxe, pa brez sesalnega rekleksa itd... Poznam jih res veliko, ki hodijo zgolj za fizioterapijo in so brez težav dobile odločbo za 1 leto... Je odvisno tudi od komisije po moje...

In zdaj premišljujem, če naj se pritožim... Mi je na CSD-ju rekla, da so bili tudi primeri, ko so se mamice pritožile, na koncu pa dobile odločbo celo za krajši čas, kot je bila izdana prvotna...

Ne vem še, kaj bom naredila in kaj bi bilo bolj pametno...


_____________________________

Lp, Maja

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?