|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   [Brisano sporočilo]
24.1.2008 16:05:51   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu StBarbara)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 16:13:04   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Maxica

Rahooooo???user posted image user posted image user posted image



jel' me netko tražio?

Ti pripopam sliko, Lara?

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 18:16:17   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Ti pripopam sliko, Lara?



Dej uno tandemsko, sam da ne boš potem koga na vesti imela. user posted image

Midve še nisva maratonski zizonki, ampak ja, Ela je ratala tud prava dudlarka, flaše pa nima.

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 19:07:41   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana

Ni mi jasno zakaj vedno ene in iste odpirajo takšne teme iz katerih pride samo kreganje..in obsojanje tistih, ki ne dojijo, pa tistih, ki dojijo predolgo...ma, brezveze..


Meni tudi ne user posted image .

Očitno jih dojenje zanima.

(odgovor članu skuštrana)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   [Brisano sporočilo]
24.1.2008 19:34:58   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 21:05:02   
skuštrana
Ja, Nalin, je fajn, da se takšne teme odpirajo, če bi ostalo na tem, da s tem osveščujemo ljudi, da je dojenje pomebno, da je dojenje do drugega leta priporočljivo, da dojenje do 3 leta ni nič čudnega..samo ponavadi ne ostane na tem, ampak nastane en vsesplošen kreg.. Žal..




_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 21:29:09   
valči
Nalin,
luštna slikica,me spominja na mojega 13. mesečnika,ko sem ga dojila,se je tudi kot klop prisesal na dojkouser posted image

Raho,
daj prilepi tandemcauser posted image


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 21:43:24   
birdy
Bom pa še jst povedala svoje mnenje.
Men se zdi pa čist normalno dolgo dojenje, kaj je pa s tem narobe? Sicer res v živo nisem še nikol vidla mamice, ki bi dojila recimo triletnika, pa vseen... Če mi ne bi blo všeč kaj vidm bi se obrnila stran.
Sicer pa moram rečt, da pri tistih ki ste proti dojenju večletnikov, opažam, da se verjetno sploh ne zavedate kako težko je otroka odvadit dojenja. Sicer mam sama zaenkrat samo šestmesečnico, pa vem kako težko je, ko se joka, pa samo joška pomaga. Pa ko se ponoči zbujamo na eno- dve ure. Pa ko se uspava na moji joški...
Ampak meni ni žal, da je, kot ji jst pravim, zasvojenc od moje joške. Sem se matrala, da sem jo začela polno dojit, sva se doijle na eno uro in manj, ampak dosegla pa sem polno dojenje. Je res, da sem jo preden sva dosegle to dajala na joško za vsak jokec, in ona je zdej to navajena. Če ne dobi joške je pa hudič.
Vem, da bom mela enkrat verjetno še konkretne težave glede odstavljanja. Če se bom odločila nekoč sama na silo odstavt. Samo pomoje bom počakala da se sama. Pa tud če jo bom dojila do petega leta.
Privezovanje nase, pa ja, jst bi najraj kr ušla k začne jokat, pa vem da bom mogla jošk ven poturit. Pa še grize me ta mal hudič s tistima dvema zoboma...

_____________________________

Moji otroci - moja sreča
Neli- 4.8.2007
Kristi- 8.2.2009
Lev- 3.12.2010


(odgovor članu valči)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 22:19:38   
Gina
Zagovarjam dojenje, vendar se mi zdi, da otroku pri 3. letih dojenje ne nudi več hrane, niti obrambnih snovi, za crkljanje na joški pa se mi tudi ne zdi potrebe, ker nalašč vzpostavljati tako veliko odvisnost med mamo in otrokom je škodljivo. Crkljati se da na mnogo načinov. Zagovarjam dejstvo, da mora biti otrok razvajen v ljubezni, vendar tak način dajanja ljubezni pri teh letih ni zdrav, je lastninjenje - kaj učiš otroka s tem? Da je mama objekt lastninjenja. Pa najhuje je, ker se take mame ne zavedajo, kaj sploh delajo- v prepričanju, da delajo otroku dobro. Odvaditi otroka se da, vendar je treba ujeti čas za odvaditi ga, zelo na izi način, ko je le ta primeren, ko je otrok še dovolj majhen, pa vendarle že dovolj velik, tam nekje med 1. in 2. letom, ko se v bistvu sam odstavlja, če dobro opazuješ, kakšni celo že prej, naš ta velik malo pred 1. letom. bolj je ta faza pri 1. kot pri 2., ker pri drugem letu dela te reči že iz navade in zavestno, ne pa iz potrebe. Ne zna se zadovoljiti drugače. In to je tisto, kar je zanič, da nima drugega način, za srečo poiskat, kot pa joško. Za dojenčka je to normalno, za večjega otroka pa ne. Mamicam se pa srce trga bolj zaradi sebe, ker bodo zgubila svoje crkljanje na tak način, pa ker otrok odrašča. Tako da....lahko se kdorkoli prepričuje v svojo dobroto, pa kaj dobrega dela s tem, ko ne zna otroka naučiti biti srečen brez silnega lastninjenja, pa je to vendarle enako temu, da ne zna otroku reči ne, kadar tuli, grize, ali pa zgolj dela reči, ki niso več primerne njegovi razvojni stopnji. Saj tudi en 6-letnik ne nosi več plenic, a ne. Zakaj pa ne? Ker je šel preko te razvojne stopnje. In 3-letnik je šel preko razvojne stopnje pitja na joški. Umetno ga zadržujete nazaj.

btw, v afriki nima mama skoraj nobene druge hrane, kot ziz, zato je srečna, če lahko dobi otrok vsaj požirek vsaj od tam. To je glavni vzrok tako dolgega pristavljanja v vseh zelo revnih krajih zemlje. Pozabljate da živimo na najbogatejših tleh.

(odgovor članu birdy)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 22:27:28   
Anonimen
vendar se mi zdi, da otroku pri 3. letih dojenje ne nudi več hrane, niti obrambnih snovi, za crkljanje na joški pa se mi tudi ne zdi potrebe,


Nekaterim se pa zdi, da otrok to še dobi :).

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 22:35:31   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

btw, v afriki nima mama skoraj nobene druge hrane, kot ziz, zato je srečna, če lahko dobi otrok vsaj požirek vsaj od tam. To je glavni vzrok tako dolgega pristavljanja v vseh zelo revnih krajih zemlje. Pozabljate da živimo na najbogatejših tleh.


Gina, s prvim delom tvojega posta se sicer ne strinjam, ampak pustimo to.

tem o dojenju več ne komentiram, se pa vidi, da je polna luna, ker se na vsakem od podforumov odpria vsaj ena kreg tema.

Drugi del pa komentiram: Saj pa vsi trdite, da je Prekmurje najbolj revni del Slovenije. Nekateri ga primerjate celo s Sibirijo. Torej jaz mojega trietnika popolnoma upravičeno dojim.user posted image user posted image user posted image user posted image

Valči, tandemca imaš v albumuuser posted image

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 22:41:13   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Valči, tandemca imaš v albumuuser posted image  


Fajn, da si album zaklenila :).

Da ne bo teme treba....user posted image

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 22:43:14   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: Mič RR

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Valči, tandemca imaš v albumuuser posted image  


Fajn, da si album zaklenila :).

Da ne bo teme treba....user posted image


Z leti se človek na RR marsičesa naučiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 23:13:57   
valči
Raho,prava faca siuser posted image in svaka čast,da tako dobro furate.
Kaj je vsaki mami pomembnejše,kot miren in zadovoljen otrok?Saj se verjetno vsak odstavi do vstopa v šolo?Kaj pa tisti otroci,ki do šole,oziroma še dlje,pijejo po flaški?Je pa ja lažje dat zizo,da spije,kot flaško umivat zjutraj in zvečer...

Boljše,da grem spat,da ne bom še katere razjezila,kar pa ni moj namen.


_____________________________

Sedaj pa imamo doma tri čudovite sončke,ki mi pomenijo vse na svetu.

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   [Brisano sporočilo]
24.1.2008 23:15:45   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 23:26:32   
Seven*
  • Although there has been little research done on children who breastfeed beyond the age of two, the available information indicates that breastfeeding continues to be a valuable source of nutrition and disease protection for as long as breastfeeding continues.

    "Human milk expressed by mothers who have been lactating for >1 year has significantly increased fat and energy contents, compared with milk expressed by women who have been lactating for shorter periods. During prolonged lactation, the fat energy contribution of breast milk to the infant diet might be significant."
    -- Mandel 2005

  • "Breast milk continues to provide substantial amounts of key nutrients well beyond the first year of life, especially protein, fat, and most vitamins."
    -- Dewey 2001

  • In the second year (12-23 months), 448 mL of breastmilk provides:
      29% of energy requirements
      43% of protein requirements
      36% of calcium requirements
      75% of vitamin A requirements
      76% of folate requirements
      94% of vitamin B12 requirements
      60% of vitamin C requirements
    -- Dewey 2001

    Studies done in rural Bangladesh have shown that breastmilk continues to be an important source of vitamin A in the second and third year of life.
    -- Persson 1998

  • It's not uncommon for weaning to be recommended for toddlers who are eating few solids. However, this recommendation is not supported by research. According to Sally Kneidel in "Nursing Beyond One Year" (New Beginnings, Vol. 6 No. 4, July-August 1990, pp. 99-103.):

    The American Academy of Family Physicians notes that children weaned before two years of age are at increased risk of illness (AAFP 2001).

    Nursing toddlers between the ages of 16 and 30 months have been found to have fewer illnesses and illnesses of shorter duration than their non-nursing peers (Gulick 1986).

  • "Antibodies are abundant in human milk throughout lactation" (Nutrition During Lactation 1991; p. 134). In fact, some of the immune factors in breastmilk increase in concentration during the second year and also during the weaning process. (Goldman 1983, Goldman & Goldblum 1983, Institute of Medicine 1991).

  • Per the World Health Organization, "a modest increase in breastfeeding rates could prevent up to 10% of all deaths of children under five: Breastfeeding plays an essential and sometimes underestimated role in the treatment and prevention of childhood illness." [emphasis added]

Many studies have shown that one of the best ways to prevent allergies and asthma is to breastfeed exclusively for at least 6 months and continue breastfeeding long-term after that point.

Breastfeeding can be helpful for preventing allergy by:
    reducing exposure to potential allergens (the later baby is exposed, the less likely that there will be an allergic reaction),
    speeding maturation of the protective intestinal barrier in baby's gut,
    coating the gut and providing a barrier to potentially allergenic molecules,
    providing anti-inflammatory properties that reduce the risk of infections (which can act as allergy triggers).

    According to Sally Kneidel in "Nursing Beyond One Year" (New Beginnings, Vol. 6 No. 4, July-August 1990, pp. 99-103.):

    "Research reports on the psychological aspects of nursing are scarce. One study that dealt specifically with babies nursed longer than a year showed a significant link between the duration of nursing and mothers' and teachers' ratings of social adjustment in six- to eight-year-old children (Ferguson et al, 1987). In the words of the researchers, 'There are statistically significant tendencies for conduct disorder scores to decline with increasing duration of breastfeeding.'"

    According to Elizabeth N. Baldwin, Esq. in "Extended Breastfeeding and the Law": 
    "Breastfeeding is a warm and loving way to meet the needs of toddlers and young children. It not only perks them up and energizes them; it also soothes the frustrations, bumps and bruises, and daily stresses of early childhood. In addition, nursing past infancy helps little ones make a gradual transition to childhood."

    Baldwin continues: "Meeting a child's dependency needs is the key to helping that child achieve independence. And children outgrow these needs according to their own unique timetable." Children who achieve independence at their own pace are more secure in that independence then children forced into independence prematurely

  • The American Academy of Pediatrics recommends that "Breastfeeding should be continued for at least the first year of life and beyond for as long as mutually desired by mother and child... Increased duration of breastfeeding confers significant health and developmental benefits for the child and the mother... There is no upper limit to the duration of breastfeeding and no evidence of psychologic or developmental harm from breastfeeding into the third year of life or longer." (AAP 2005)

  • The American Academy of Family Physicians recommends that breastfeeding continue throughout the first year of life and that "Breastfeeding beyond the first year offers considerable benefits to both mother and child, and should continue as long as mutually desired." They also note that "If the child is younger than two years of age, the child is at increased risk of illness if weaned." (AAFP 2001)

  • A US Surgeon General has stated that it is a lucky baby who continues to nurse until age two. (Novello 1990)

  • The World Health Organization emphasizes the importance of nursing up to two years of age or beyond (WHO 1992, WHO 2002).

    Scientific research by Katherine A. Dettwyler, PhD shows that 2.5 to 7.0 years of nursing is what our children have been designed to expect (Dettwyler 1995





In še koristi za mamo!!
  • Extended nursing delays the return of fertility in some women by suppressing ovulation (References).

  • Breastfeeding reduces the risk of breast cancer (References). Studies have found a significant inverse association between duration of lactation and breast cancer risk.

  • Breastfeeding reduces the risk of ovarian cancer (References).

  • Breastfeeding reduces the risk of uterine cancer (References).

  • Breastfeeding reduces the risk of endometrial cancer (References).

  • Breastfeeding protects against osteoporosis. During lactation a mother may experience decreases of bone mineral. A nursing mom's bone mineral density may be reduced in the whole body by 1 to 2 percent while she is still nursing. This is gained back, and bone mineral density may actually increase, when the baby is weaned from the breast. This is not dependent on additional calcium supplementation in the mother's diet. (References).

  • Breastfeeding reduces the risk of rheumatoid arthritis. (References).

  • Breastfeeding has been shown to decrease insulin requirements in diabetic women (References).

    Breastfeeding moms tend to lose weight easier (References




Še več pa tukaj:
http://www.google.si/search?hl=sl&q=extended+breastfeeding+benefits&meta=


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 23:29:05   
Raho
No, jaz vam iz prve roke povem, kaj je prednost tandemca - v 6 tenih po porodu imam točno toliko kg kot sem jih imela pred nosečnostjo - pa se bašem s hrano kot že dolgo ne. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Mogoče pa mi bo uspelo priti na mojo težo pred Črtojem:)user posted image

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   [Brisano sporočilo]
24.1.2008 23:29:31   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 23:32:32   
Raho
Živa je joško zagrabila sama 10 minut po rojstvu (takoj, ko so me zašili in so me zbudili iz narkoze, sem jo lahko podojila - še v operacijski) in so se vsi čudili, kakšen naturtalent za zizilandijo, da je. Je babica rekla, da tega še ni videla.

Pri nas je večji problem, da je ne zna spustiti:)

Potem pa vleče in vleče in vleče - potem pa bruhne. Enostavno ne zna preesoditi, kdaj ima dovolj. HUDO.

Tako,da se mi borimo s tem, da spusti bradavico.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   [Brisano sporočilo]
24.1.2008 23:39:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 23:44:18   
Raho
Mislim, da bo to, kar si napisala. Saj bo čez kak teden že znal sam zagrabiti bradavico. Mogoče pa ima premajhna usta - pri eni moji kolegici je bilo to krivo - deklica je imela premajhna usta za njeno bradavico. Ko pa je malce zrasla, pa je šlo brez težav.

Jaz sem na začetku imela težave, da se Živa ni dobro redila, ker se je najedla iz predmleka - imela sem preveč mleka. In smo to komaj uredili. Je pač tako, da se tudi pri izkušenih dojiljah zna kaj zalomiti - zato pa je vsko mnenje in vsaka izkušnja dobrodošla.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   [Brisano sporočilo]
24.1.2008 23:50:19   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: dojenje 3 letnikov
24.1.2008 23:51:55   
Raho
Ja, jaz sem si iztiskala ene 4 tedne predmleko. Sedaj pa se je stanje normaliziralo. Doji pa se na 2-3 ure. 

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   [Brisano sporočilo]
24.1.2008 23:54:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: dojenje 3 letnikov
25.1.2008 1:23:07   
Anonimen
No jaz menim da je dojenje zdravo in mi ni nic cudnega ali grdega ce se dojijo tudi tja do tretjega leta...
Imam pa kup vprasanj ce smem za tisteki dojite?!!
In sicer prvic sem fasala mastitis in sem morala prekiniti dojenje pri starosti manj kot dva meseca drugic pa sem se skoraj na glavo postavila da sem nekako z dodajanjem seveda zmogla do 5 meseca..
Zelim si dojiti!! Toda ne vem ali je mozno da nekatere mame enostavno nimamo mleka ali pa delamo kako napako...
Aja jedla sem kvalitetno hrano, pila caj za dojenje in celo tiste tablete za nastajanje mleka so mi dali pa nic...

No drugo bolj pomembno vprasanje pa je..
Ker bom maja zopet mamica imam pa tudi 19 mesecev staro punckome zanima glede na to da je ona zvecer pred spanjem se vedno na flaski mleka,kar je po mojem mnenju seveda nadomestek za mojo "zizo"... ali se lahko zgodi da bi se tudi ona zelela ponovno dojiti... stara bo manj kot 2 leti, ko bomo imeli spet dojencka??
In kaj potem narediti?
To bi bilo verjetno full cudno ce bi ji dovolila... ali ne?
In pa predvsem plz... plz... tiste ki dojite in ste imele na zacetku tezave kako ste dosegle polno dojenje???

Hvala pa brez zamere k to sprasujem... tukaj.user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...
To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?