|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:40:34   
Anonimen
No, tako... Bog je v lončku za baziliko... zdaj pa AMEN... mir... jasno? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 76
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:41:49   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

No, tako... Bog je v lončku za baziliko...


Neeeeeeeee...

V čokoladi...user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 77
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:42:15   
Freycha
karin ne mislit, da ta zajebavam.... samo mene to čisto resno zanima. Kako ti je potem pomagal?

meni se je namreč vedno zdelo, da ko rečejo, da jim je Bog pomagal, da mislijo, da se recimo držijo zapovedi in nekega načina življenja, ki ga odobravajo bog in cerkev in jim je tak način pomagalo do boljšega jaza in mogoče celo do boljšega življenja.

Ampak če pa mislim na pomoč, si pa ne znam predstavljati, da bi ti bog lahko pomagal. Še v bibiji piše, da pomagaj si sam in bog ti bo pomagal. V čem je potem poanta verovanja v boga in bog kot tak, če itak piše, da si moraš sam pomagati?

kaj ni to potem to vera samega vase?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 78
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:47:14   
Anonimen
Pomagalo mi je tako da sm verjela da je obstajal razlog zakaj so se mi določene stvari zgodile. Da pač ni vse brezveze in je vsega konec s smrtjo. Ker tega ne verjamem. Ne verjamem niti v nebesa. Verjamem pa recimo to da "duša", karma al kar koli že pokojnika potem "živi". Pač ne verjamem da smo ljudje samo meso, verjamem tudi v energijo ki jo imamo. Pač meni je pomagalo, kako mi je pomagalo ti pa žal res ne znam razložituser posted image . Si ne predstavljam boga kot neko osebo, bolj kot neko pozitivno energijo. Mah ne znam razložit.....žal

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 79
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:50:11   
Freycha
ne ne... sej si fajn razložila, hvala!

ampak pri meni se spet zatakne, ker si želim, da smo samo kos mesa, k ga zakopljejo par metrov pod zemljo in je to-to......finito!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 80
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:50:22   
gaya24
Ja.
Ne verjamem pa v cerkev.


Enako!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 81
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:53:46   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha

ne ne... sej si fajn razložila, hvala!

ampak pri meni se spet zatakne, ker si želim, da smo samo kos mesa, k ga zakopljejo par metrov pod zemljo in je to-to......finito!


Sej to ni nič narobe. Jaz pač lažje živim če verjamem da temu ni tako, ti pa da je. Glavno je da živimo tako da smo mi zadovoljni, pa verjamemo v nekaj al pa v nič.

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 82
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:54:59   
CIPRESA
IZVIRNO SPOROČILO: Freycha


Ampak če pa mislim na pomoč, si pa ne znam predstavljati, da bi ti bog lahko pomagal. Še v bibiji piše, da pomagaj si sam in bog ti bo pomagal. V čem je potem poanta verovanja v boga in bog kot tak, če itak piše, da si moraš sam pomagati?

kaj ni to potem to vera samega vase?


V mojih očeh to še zdaleč ni vera samega vase, lahko se še tako trudim in trudim, če ni božje volje potem nebo nič - v to jaz verjamem.
In Bog mi pomaga vsak dan že z tem da me varuje pred nesrečami, pred boleznimi,....jaz pač tako razmišljam da mi je vsak dan ki ga preživim podarjen, je božji dar in glede na vse stvari ki se ti lahko zgodijo se mi že samo en dan ki ga preživim jaz in moja družina zdi pravi čudež - zato čudeži se dogajajo.user posted image

< Sporočilo je popravil CIPRESA -- 22.3.2008 16:55:52 >


_____________________________

09.08.2005 - ŽIGA
04.12.2008 - ANJA

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 83
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 16:55:51   
Netopirčy81
IZVIRNO SPOROČILO: karin24

Ja.
Ne verjamem pa v cerkev.

Mi pa ni jasno zakaj ljudje k ne verujejo krstijo svoje otroke in jih s tem porinejo v nekaj v kar ne verjamejouser posted image

Kar se pa tiče slabega na svetu.....večino zla nardijo ljudje, nima bog oz. višja sila nč pr tem. Človek ma svobodno voljo.



Se podpišem.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 84
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 17:11:43   
Majuska
Ne verjamem v boga ali Cerkev kot institucijo.

Imam pa svoja prepričanja o tem, da nekdo oz. nekaj bdi nad nami in nam daje, moč da preživimo. Če bi malo bolj verjeli v boga, ki ga nosimo v sebi, bi bilo za vse veliko lažje user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 85
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 17:13:54   
janjja
Ne verjamem v nobenega Boga.
Verjamem samo sama vase.


Ni pa nič slabega. Tradicija pač (Velika noč, božič)user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 86
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 17:18:44   
anckabancka
Ja, verjamem v Boga. Vera predstavlja pomemben del mojega življenja. In sem tudi že marsikdaj izkusila, da mi je Bog pomagal, me obvaroval ali pa poskrbel da mi ni hudega.

Seveda pa mi naloži tudi kakšen križ, da ne pozabim nanj.user posted image


_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu janjja)
Neposredna povezava do sporočila: 87
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 18:42:21   
yellowcrystalstar
ja verjamem.



(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 88
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 19:15:39   
Aja1
Ne, ne verjamem. user posted image

_____________________________




(odgovor članu yellowcrystalstar)
Neposredna povezava do sporočila: 89
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 19:17:54   
Anonimen
Sem preživela žegnanje.

Ampak sem bila pa edina v cerkvi, ki je na fotoaparatu pozabila ugasniti fleš. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 90
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 19:20:56   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Sem preživela žegnanje.

Ampak sem bila pa edina v cerkvi, ki je na fotoaparatu pozabila ugasniti fleš. user posted image


Kaj ste pa slikal v cerkviuser posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 91
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 19:21:17   
SOULatka
je v lončku za baziliko, in v čokoladi, in v tebi..je POVSOD...vse kaj pogledaš, ampak čisto vse je Bog...samo spomnit se moraš tega, kar si pozabil...

_____________________________

Vse je tako, kot je. Samo naš odnos do tega je pomemben, In tega lahko vedno spremenimo, saj mi odločamo o njem!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 92
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 19:24:05   
Anonimen
Ena taka lepa steklena reč je bila tam... kakor oltar... iz barvnega stekla, pa en kup enih okraskov gor... enostavno sem morala slikati... ljudem pa nekako to ni bilo jasno... kakor tebi. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 93
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 20:01:39   
bskrle
Na taka vpr. ne odgovarjam, ker vedno izpade:
da je cerkev bogata, mateialistična
ker večina odgovarja,da krsti otroka, da potem ne bo imel težav user posted image
ker je veliko RR slabo izobraženih na tem področju in mešajo večino pojmov povezanih  s krščanstvom-user posted image user posted image

Danes je naš župnik imel od 11-16 blagoslov jedi na pol ure. Pojma nimam, ljudje tolko  pljuvate po duhovnikih, a  za veliko noč, pa hrana mora biti požegnana.
Razumi, če moreš.

Aleleluja!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 94
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 20:08:38   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Plemenita007

Ena taka lepa steklena reč je bila tam... kakor oltar... iz barvnega stekla, pa en kup enih okraskov gor... enostavno sem morala slikati... ljudem pa nekako to ni bilo jasno... kakor tebi. user posted image


Ja če bi te vidla bi si mislna da si trčena....sori

Drgač se pa strinjam z bskrle......vsi tako totalno proti cerkvi, pol pa otroke krstijo, hrano nosijo žegnat...user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 95
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 20:55:41   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Pozdravljene.
Mene pa zanima, ali verjamete v Boga ali ne. Mogoče v višji jaz ali podobno. Da nekaj je prisotno nad človeštvom? Pa vesele praznike user posted image


  Seveda ne. Pa vesele praznike tudi tebi user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 96
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 20:56:37   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: daddy

Seveda ne. Pa vesele praznike tudi tebi user posted image


Seveda ne, dobra...user posted image .

Ja, uzivajte v praznikih :)

(odgovor članu daddy)
  Neposredna povezava do sporočila: 97
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 22:35:29   
Marogica
Ne verjamem v boga in cirkus okoli tega. ČE bi bog obstajal, bi utišal te "smetarke" že na drugi strani te teme, ne pa da jih moram brati vsaj 4. user posted image

Tudi tebi lepe praznike.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 98
   RE: Vera v Boga
22.3.2008 23:48:11   
Miška76
IZVIRNO SPOROČILO: hmm...

Ja verjamem. Že od majhnega. Sem hodila k verouku imam vse zakramente, skratka sm verna.
Vera mi tudi pomaga skozi življenje. Npr. ko sm v kakšni situaciji kjer se ne znajdem in ni nobenega ob meni, si vedno rečem: Bog je z menoj vedno in povsod, ter mi bo pomagal. Vera mi je nekaj zelo lepega. Seveda je odvisno od vsakega posameznika. Kadar me je strah, na nek način vem da se mi ne bo nič zgodilo, ker me varuje Bog.
Nekateri ljudje nehajo verovati zaradi tega, ker se jim je v življenju zgodilo kaj takšnega, česar niso nikoli pričakovali, in se sprašujejo zakaj ravno oni. Očitno se ne zavedajo, da v življenju ni vse samo lepo. Je pa tudi odvisno kaj se je zgodilo.

Mi pa gre na živce, predvsem nekateri mladi (ne vsi), ko jih njihovi vrstniki vprašajo ali so verni, vero zanikajo. Očitno jih je sram priznati, se sramujejo vere in mislijo da so frajerji.

PS: Nobenega ne napadam. To je zgolj moje osebno mnenje.



Zelo lepo si opisala svojo vero v Boga, nimam kaj dodati.
Tudi jaz bi svojo vero opisala v podobni luči. Pa lepe velikonočne praznike vam želim!

(odgovor članu hmm...)
Neposredna povezava do sporočila: 99
   RE: Vera v Boga
23.3.2008 0:54:52   
cmrucek


[/quote]

ok, zdaj pa čisto resno vprašanje? Kaj je potem smiselno verjeti v boga, če itak ni nič povedal oz. je vsakomur nekaj drugega?! v čem je potem fora? Meni se zdi smiselno verjeti v neke zapovedi, ki jih (ali nekdo drug) pač dal, meni se zdi smiselno verjeti v nekaj, kar naj bi ustvaril, pa v njegovo moč in vsemogočnost. Ampak na neko vero se je menda treba opreti, ne? Ker pomoje, če se ne, potem lahko tut verjameš v lonček, v katerem je posejana bazilika, ker bo enkrat zrasla in ima nek svoj namen......
[/quote]

Kaj pa lahko izgubiš? Če Bog je, in veruješ vanj, je vse ok. In tudi če veruješ, pa v kočni fazi  Boga ne bi bilo, to sploh ni pomembno...  vera sama vseeno prinese v življenje toliko upanja in spodbude k dobremu, da v končni to sploh ni več pomembno. Se mi zdi, da še največ izgubiš, če Bog je, pa ne veruješ...



(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 100
Stran:   <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  2 3 [4] 5 6   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?