|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Denarna pomoč v bolniški
25.3.2008 20:28:34   
emi*
še nekaj.jaz sem v bolniški od 4.1.2008 a začetek septembra imam PDP.Kaj dobim po teh 6 mesecih tudi,če grem na porodniško?tukaj je treba še dopust izkoristit.

(odgovor članu emi*)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Denarna pomoč v bolniški
25.3.2008 21:06:55   
ključek
ja, pri nas je tako, 1x v koledarskem letu.

(odgovor članu emi*)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Denarna pomoč v bolniški
25.3.2008 22:02:14   
katy82
Moraš biti 3 mesece neprekinjeno v B,pa tud od delodajalca je odvisn

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Denarna pomoč v bolniški
25.3.2008 22:05:14   
BUŠICA
zakaj je odvisno od delodajalca?

(odgovor članu katy82)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Denarna pomoč v bolniški
25.3.2008 22:08:21   
N _ B
IZVIRNO SPOROČILO: BUŠICA

zakaj je odvisno od delodajalca?


Ker po nekaterih kolektivnih pogodba solidarnostna pomoč ni obvezujoča za delodajalca in je izplačilo odvisno od njegove dobre volje. Žal.

(odgovor članu BUŠICA)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Denarna pomoč v bolniški
26.3.2008 10:27:51   
rokapi
Vsekakor se splač poslati pisno vlogo in potem vidiš kako in kaj. Ni kaj izgubiti, lahko samo pridobiš cca. 500 EUR neto.

V glavnem si potem, ko je vloga enkrat že v hiši, ne upajo blamirat in nakažejo. Včasih pa so v kadrovski preprosto nevedni in sploh zadev ne poznajo. Potem grejo gledat kolektivno pogodbo in vidijo, da nimajo kaj drugega kot, da nakažejo.

(odgovor članu N _ B)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Denarna pomoč v bolniški
26.3.2008 13:43:17   
emi*
Dan!

Ma sem vesela,da sem zasledila to temo.user posted image Zdaj sem prav klicala v firmo socialno delavko in mi je rekla,da mi pripada po 3 mesecih neprekinjeno. Prav vesela sem da bom nekaj dobila,ki nam prav rabi. Ma meni je rekla,da nek del bom sigurno dobila,ampak me zanima,če vsi dobijo povprečje plače neto 547,49? Rokapi če ni skrivnost pa koliko imaš drugače plače,če je odvisno od tega ali vsak dobi enako ne glede na plačo?

Samo nekaj,da dobim pa bo.user posted image

(odgovor članu rokapi)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Denarna pomoč v bolniški
26.3.2008 14:00:04   
jolly123
emi odvisno je kaj piše v kolektivni. Pri nas mislim, da je določen nek znesek kot minimum in to je to. Ampak imamo nove šefe, ki so tako žleht, da sodelavcu, ki je že več kot pol leta na bolniški sploh nočejo izplačati pomoči, ker oni se tega ne bodo šli user posted image

(odgovor članu emi*)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Denarna pomoč v bolniški
26.3.2008 14:23:07   
emi*
Nič novega po firmah,ko delaš in ko jim skačeš kot oni rečejo ni problema ko pa si doma te ne j***** niti 5%.Vse firme so iste,ko se gre za denar.user posted image

(odgovor članu jolly123)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Denarna pomoč v bolniški
26.3.2008 14:36:21   
ključek
solidarnostna pomoč je enaka za vse-pa če si direktor ali snažilka. vsaj na listu piše tko. user posted image

(odgovor članu emi*)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Denarna pomoč v bolniški
26.3.2008 15:14:05   
emi*
Prav zdaj sem zvedela,da v naši firmi dajo od 100- 250€. Bomo vidli kolko se bodo izprsili.user posted image

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Denarna pomoč v bolniški
26.3.2008 15:15:09   
emi*
Še nekaj,obstaja še kaka pomoč ali bo to vse ?user posted image  Samo gledam kje bi se dalo pridobiti kaj zraven,ko pa so bolniške tako majhne.

(odgovor članu emi*)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Denarna pomoč v bolniški
26.3.2008 15:22:05   
Taula
Samo to je. Višina je pa enaka za vse zaposlene..glede na pogodbo. Jaz sem dobila okoli 550 evrov neto. Je pasalo.user posted image

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu emi*)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Denarna pomoč v bolniški
26.3.2008 18:23:15   
Anonimen
Tud jaz sem vesela,ker ste odprle to temo.Ampak žal,pri nas tega ne izplačujejo.(tuš)!Mi je sploh žal,da sem kej vprašala,ker je tako vse skupaj izpadlo,kot da fehtam za denar.Gladko me je po telefonu v parih besedah odslovila.Žal.Pa čeprav delam že v firmi 10 let.Bom se pa še drugod pozanimala.Ne bom odnehala samo pri tem.

(odgovor članu Taula)
  Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Denarna pomoč v bolniški
26.3.2008 18:25:39   
Anonimen
Emi*,veš tud jaz kar razmišljam,kje bi bilo še kaj za dobit,ker imam bolniške komaj 350 evrov.Ampak do zdaj sem samo razmišljala,od zdej naprej bom pa zato tud kej poskušala narediti,ker s tem denarjem pa res ne moreš nič narediti.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Denarna pomoč v bolniški
26.3.2008 20:42:24   
emi*
Žanka ,če ti bo uspelo kaj zvedet mi kar sporoči,treba je res še kaj najt.Upam,da ti bo uspelo.Čeprav dvomim,na vse načine sem že probala,vsepovsod sem že gledala ma nič od nič. Še to pomoč dobro,da sem zasledila,če ne je obupno s takimi bolniškimi.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Denarna pomoč v bolniški
26.3.2008 22:21:25   
Anonimen
Bom ti javila Emi*!Jutri bom še poklicala na dva konca kako je s tem in potem se javim.Očitno sem danes podregala v osje gnezdo,al pa poklicala ob nepravem času,da so me tako odslovili.Ja prov imaš,dokler lahk delaš je vse ok,ko si pa na bolniški te pa ne je.....!!!!!!!!

(odgovor članu emi*)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Denarna pomoč v bolniški
27.3.2008 10:11:10   
ključek
IZVIRNO SPOROČILO: žanka

.Ja prov imaš,dokler lahk delaš je vse ok,ko si pa na bolniški te pa ne je.....!!!!!!!!
quote]


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Denarna pomoč v bolniški
27.3.2008 10:17:18   
rokapi
Žanka,
ne pustoi se kar tako odgnati nekomu, ki morda na hitro nepremišljeno in ustno nekaj izreče. te zadeve se rešujejo pisno. Po priporočeni pošti oddaš vlogo na kadrovsko (ali na direktorja), saj ti po kolektivni pogodbi pripada. Potem pa čakaš na njihov pisni (ne ustni!) odgovor. Običajno se, ko enkrat dobijo pisno vlogo, začno malo drugače obnašat. Že zato, ker se je pod tako ali drugačno odločitev treba podpisat... Začno malo gledat zakonodajo in si ne upajo izdat negativnega odgovora, če res ni pravne podlage zanj. Pošlji jim vlogo in počakaj kaj bo. V kater firmi pa si oz. panogi?

(odgovor članu ključek)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Denarna pomoč v bolniški
27.3.2008 10:28:53   
rokapi
Žanka, sem šele zdaj videla, da si napisala zgoraj firmo. Tukaj je kolektivn pogodba za trgovinko dejavost
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=2006111&stevilka=4697
Glej 66. in  80. člen, ki omenja solidarnostno pomoč.

(odgovor članu rokapi)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Denarna pomoč v bolniški
27.3.2008 11:07:14   
Anonimen
Sem se danes že pogovarjala z vodjo kadrovske službe pri nas pa mi je rekla,da če bi družinski člani imeli na mesec vsak po manj kot 250 evrov bi pa le prišlo to v poštev,drugače pa ne.Sigurno pa imate več,mi je rekla,zato se ne splača pisat prošnje in prilagat papirjev o dohodkih.Ampak jaz jih bom vseeno,ker ob drugih stvareh,kot so elementarne nesreče,izguba svojcev itd to izplačujejo,v primeru bolniške pa baje še niso.Eh,se mi malo vse skupaj zamerilo,ko pomislim koliko ur gratis sem pustila v firmi.Bom pa vseen poslala,me res zanima kakšen odgovor bom še dobila.Zaslužim 400 evrov,bolniške imam 350evrov,koliko bom pa imela porodniške pa pomislit ne upam,pa štirje bomo.user posted image

(odgovor članu rokapi)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Denarna pomoč v bolniški
27.3.2008 11:11:31   
Anonimen
Hvala rokapi,sem si prebrala,ampak žal se očitno oni tega ne držijo.Najbrž nobeden to ni vedel,da se to izplačuje,vsaj mi navadni trgovci ne.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Denarna pomoč v bolniški
27.3.2008 12:19:57   
rokapi
Ko boš pisala vlogo za solidarnostno pomoč, jo pošlji na direktorja in se sklicuj na 66. in 80. člen Kolektivne pogodbe, ki  to predvidevata.

Žal je prav nevednost (in včasih tudi aroganca) in nezainteresiraost kadrovske službe prav tista, ki je vzrok, da zaposleni ne dobijo tega, kar jim pripada.
Tudi pri meni v službi pred mano "še niso imeli takšnega primera", čeprav nisem prva na daljši bolniški.... Se je za svoje pravice kar treba postaviti in delodajalca včasih malo spomniti nanje.

Ne pravijo zastonj "jezika šparal, kruha stradal..."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Denarna pomoč v bolniški
27.3.2008 12:34:04   
srki
Madona, sem v JU, pa sploh ne vem, kakšno kolektivno pogodbo imam, no, sicer pa verjeteno oz. upam, da ne bom v bolniški. Če pa bom, pa vsaj vem, kaj mi pripada.

(odgovor članu rokapi)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Denarna pomoč v bolniški
27.3.2008 12:44:57   
ključek
jz isto. sem čist slučajno zvedla od sodelavke, ki je bila 3 leta nazaj na bolniški celo nosečnost. in zdej sem bolj pridno spremljala dopise in depeše in zasledila :Solidarnostna pomoč javnim uslužbencem ministrstva za notranje zadeve in organov v sestavi. če mi posreduješ naslov, ti pošljem kopijo dopisa + obrazec. lp.

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Je mogoč naravni porod po carskem rezu?
Kako pogost je naravni porod po carskem rezu, ali se priporoča in kako se na njega pripraviti, smo govorili z izr. prof....
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?