|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
27.3.2008 18:36:39   
Sonnja
Marčevke čestitke za 3.deluser posted image user posted image user posted image
perp čestitke za punčko veliko zdravjauser posted image user posted image user posted image user posted image

ribica 85 čestitke za sineka lepo imeuser posted image user posted image user posted image user posted image

Naš Kristjan pa aja tak da imam čas malo tu gor viset, pa čestitke vsem novim mamicam če sem katero pozabila.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 126
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
27.3.2008 18:37:51   
Sonnja
mergetka drži se !!!

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 127
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
27.3.2008 18:56:46   
Dinki
IZVIRNO SPOROČILO: san

dinki, midva sva lupinco za avto dobila tist dan ko sem šla v p. jaz sem jo še oprala, pol mi je pa on razstavljeno prinesel v p, ker je ni znal sestavituser posted image . men jo je ratal, ampak je pa nisva znala pol pripetuser posted image , tko da smo se odpeljali z dojenčkom v mojem naročju in prazno lupinico. še dobro, da smo tako blizu doma. tko, da vidva kar sprobita prej, da ne bo potem krize.

nčk, ker si ravno omenjala barvo sobeuser posted image . jaz sem rodila v sobi 10, marelične barve, bila sem v 3. nad., D odd., soba 3 - marelične barve in doma imajo moji otorci sobo marelične barveuser posted image . kakno naklučje... ampak nisem sama izbrala sobe, mi jo je kar babca določila. aja, če vas vprašajo n kateri oddelek b šle rade, pejte v 3. štuk na D oddelek, tam so super sestre in tehnikuser posted image .


San, sem se prav nasmejala tvoji štoriji z lupinico user posted image ....sej bi se tud nama lahko to zgodilo komot, ker vse večina delamo v zadnjem trenutku....jaz bom še rodila tako user posted image
....pa hvala za info glede oddelka...pa imajo navado, da te sploh vprašajo kam bi najraje šel? misliš, da bi me upoštevali če bi izrazila to željo al te fliknejo pač tja kjer je frej?

_____________________________

7.4.2008 je najino življenje dobilo nov smisel.....ime mu je Tit.


(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 128
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
27.3.2008 18:59:28   
Dinki
IZVIRNO SPOROČILO: san

ta članek margetka je pa superuser posted image user posted image user posted image in sedaj lahko rečem iz izkušenj, da še kako držiuser posted image . men se je drugič to zgodilo na koncu in je bila katastrofa, pa še babca me ni vzpodbujala, ampak spraševala, da kako ne morm pritisnit. toktrat sem spet pri tistem končnem pritisku navzdol zavpila, da nem morem in babci rekla, prosim te pomagaj mi, in ona me je lepo pobožala in rekla, jaz vem da ti to zmoreš in ne morš verjet, da sem se res sprostila in pritisnila točno tja kamor je rekla, se pravi tako kot bi mogla kakat in bi bila zaprta pa morm fajn dol pritisnit. ne smete pritiskat v trebuh oz gor proti vagini! no, men je babca pomagala tko, da je fajn s prsom navzdol pritisnila, da sem vedla kam usmert oz. iztisnit. aja, do tega končnega pritiska sem bila pa vedno čisto ok, lepo sem predihavala popadke in bolčine ni bilo.


Hvala San, si bom probala to zapomnit user posted image ....sem si tudi tisti članek sprintala in ga še dvakrat prebrala user posted image

_____________________________

7.4.2008 je najino življenje dobilo nov smisel.....ime mu je Tit.


(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 129
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
27.3.2008 19:17:12   
Lona76
Joj kok ste pridne! Jaz vam želim da čimprej pridete k nam k dojenčkom! Da bomo še tam čvekale, sicer verjetno malo manj kot tukaj, ker nam bo časa primanjkovalo ampak bomo ravno tako pridne!
Lepo se imejte in držim pesti za odhode v rim!

(odgovor članu Dinki)
Neposredna povezava do sporočila: 130
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
27.3.2008 20:39:43   
Tejka.387
Hoj Mergetka, vidim da si še med nami in nisi pobegnila v P user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: Tejka.387

Dinki: mogoče bomo pa hkrati ti, pomlad08 in jaz v LJ P user posted image  user posted image  user posted image .


Aha, pa še Mergetka je iz LJ okolice, če nam ne bo pobegnila že danes.



user posted image  meni bi bilo super in sem za!!!!...sej se bomo zagotovo zavohale user posted image ....
samo če nam Mergetka pobegne danes oz. jutri, mormo tudi me hitr stopit v akcijo user posted image

Moj dragi ravno zunaj pred hišo probava montirati v avto lupinico, pa imava to kupljeno že od decembra user posted image ....sem jo prav pogledala in si zamislila malega škratka notri user posted image


No, katero sobo si bomo zbrale????? user posted image user posted image  user posted image  ?????


Jap, tud midva sva imela kar nekaj težav pri sestavljanju lupinice. Približno 3 tedne nazaj sem jo oprala, pol jo je pa moj kar v avto namontiral, ker je v stanovanju bolj malo prostora user posted image .

< Sporočilo je popravil Tejka.387 -- 27.3.2008 20:40:24 >

(odgovor članu Lona76)
Neposredna povezava do sporočila: 131
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
27.3.2008 20:40:40   
Naša črtica koraka
IZVIRNO SPOROČILO: mergetka
IZVIRNO SPOROČILO: Naša črtica koraka
Prejle sem pisala, da nič ne dogaja ... nekaj dogaja, pa ne morem pisat, ker ni nič velikega v smislu: skoz trd buši ali čep je preč ... spet ko ena velika revma (pa menda nau sneg again?!!!)

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image si faca s to revmo!!! Po mojem ti kr širi kaj spodi....

tKO, zdej pa grem kmal na južno. Jo danes kuha mož in se že iz pečice bohotijo dišave ... user posted image user posted image

Dober tek! Kak fajn, da ti kuha!


ne vem no, mislim da je revma ... jutri bom videla user posted image  na pregledu!
Južna je bila fuul dobra. Sem še zdaj sita user posted image


IZVIRNO SPOROČILO: san
in pritisnila točno tja kamor je rekla, se pravi tako kot bi mogla kakat in bi bila zaprta pa morm fajn dol pritisnit. ne smete pritiskat v trebuh oz gor proti vagini! no, men je babca pomagala tko, da je fajn s prsom navzdol pritisnila, da sem vedla kam usmert oz. iztisnit.


no, to pa priznam, mi ni jasnouser posted image ... končni iztis ... kako, kam??? Meni se zdi, da sem po babičino potisnila takrat, ko dejansko nisem ... ko sem totalno sprostila "tisti porodni del", kot bi hotela z njim reči "O".

San, dej še enkrat napiš, zame k mam bolj leseno glavo ...


user posted image Obedve Katyici že zibata, se strinjam ... sploh če se nista javili ... pa ravno v toplice te dni ne hodimo, ne?user posted image

(odgovor članu mergetka)
Neposredna povezava do sporočila: 132
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
27.3.2008 22:58:29   
gaya24
Se kr vidi, da nas je še sam enih par ostalo. Še obe Katy sta pobegnili po svoje user posted image .
Js sem že tk naveličana tega čakanja, moj user posted image se pa še tako veselo kobaca not po trebuhu. Očitno se ima prav fajn, ker je tolk aktivenuser posted image .

Js grem počasi v meževo deželo.

Punce, če nas katera zapusti....sej veste....SREČNO!!!

(odgovor članu Naša črtica koraka)
Neposredna povezava do sporočila: 133
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
27.3.2008 22:59:12   
pomlad08
Lahko noč vsem, jaz še zmeraj čakam 1. popadek, mogoče me pa preseneti ponoči user posted image

(odgovor članu Naša črtica koraka)
Neposredna povezava do sporočila: 134
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
28.3.2008 7:41:50   
pomlad08
No ponoči se ni nič dogajalo. Zdaj grem na pregled, upam, da bo vsaj malo akcije na CTG-ju!
Kako ste ostale, je šla katera že v P?
Mislim, da je včeraj najbolje kazalo mergetki! user posted image

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 135
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
28.3.2008 9:30:47   
Tejka.387
Dobro jutro!
Ja kje pa ste res vse?
Pomlad08: nama se pa res še nič ne dogajauser posted image  Bova midve na koncu same tle gor na forumu ostale user posted image . Jaz tudi še čakam na moj prvi popadek, pa kar noče bit.
Dobro opravi na pregledu in naj ti CTG kaj akcije pokaže user posted image .

Danes sta pa Dinki in Naša črtica koraka na vrsti.

Js si grem pa danes vozniško podaljšat, ker mi kmal poteče.

Pozdravček


(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 136
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
28.3.2008 10:18:18   
san

IZVIRNO SPOROČILO: san
in pritisnila točno tja kamor je rekla, se pravi tako kot bi mogla kakat in bi bila zaprta pa morm fajn dol pritisnit. ne smete pritiskat v trebuh oz gor proti vagini! no, men je babca pomagala tko, da je fajn s prsom navzdol pritisnila, da sem vedla kam usmert oz. iztisnit.


no, to pa priznam, mi ni jasno ... končni iztis ... kako, kam??? Meni se zdi, da sem po babičino potisnila takrat, ko dejansko nisem ... ko sem totalno sprostila "tisti porodni del", kot bi hotela z njim reči "O".

San, dej še enkrat napiš, zame k mam bolj leseno glavo ...



nčk, točno tako, najprej se moraš sprostit, da se osredotočiš na končni pritisk in ta pritisk izvedeš tako, da se z rokami primeš pod noge, glavo potisneš proti prsim in fajn pritisneš kot bi hotela kakat, se pravi ne s trebuhom oz. v trebuh, ampak dol v danko... hm, ne znam razložit drugačeuser posted image . ampak to se mi zdi najjtežje, ugotovit kam pritisnit. no, meni je babica s prstom fajn dol poyisnila, da sem vedla kam usmert oz. kam iztisnit.. v bistvu si hkrati čisto sproščen spodaj in z zgornjim delom pritiskaš...se čudno slišiuser posted image

(odgovor članu Tejka.387)
Neposredna povezava do sporočila: 137
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
28.3.2008 10:22:44   
san
...pa hvala za info glede oddelka...pa imajo navado, da te sploh vprašajo kam bi najraje šel? misliš, da bi me upoštevali če bi izrazila to željo al te fliknejo pač tja kjer je frej?


hm... dinki, ne vem, mene je vprašala, če mam kakšno posebno željo. se pa ne spomnim, če so me tud kdaj prej. no tuki so bili sedaj vse zelo ustrežljivi, sicer jih jaz nisem veliko rabila, soseda pa kar in so bili ful v pomoč. smo si pa tud med sabo ful pomagale.

aja, me je pa sama dala na ta oddelek, ker sem rekla, da nimam pojma kje so ok.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 138
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
28.3.2008 11:14:30   
gaya24
Dobro jutro!

Js sem šele pred pol ure vstala. Spanje je blo super, popadkov nobenih, na wc sm šla pa ene 5xuser posted image user posted image

Sem se odločla da grem dans zvečer verjetno v P, če se prej kaj ne začne. Bom tečna pa si bom namišljevala. Mogoč mi pa sprožijo. Otrok je itak zrel.

Vidim, da je zatišje tu gor. Js grem pa na en kratek sprehod...mogoče pa kaj pospeši.

Lepo bodite

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 139
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
28.3.2008 11:26:23   
pomlad08
Lepo pozdravljene!
Jaz sem nazaj s pregleda in danes se je prvič pokazala ena mala majcena krivulja! user posted image  Ji še ne moremo reči popadek, ampak vsaj nekaj se pa le dogaja! Sem ful vesela.

Gaya, ti si imela rok šele včeraj, a te bojo že sprejeli v P? Pri nas gremo šele po enem tednu lahko tja, prej pa k svoji G.


Lp

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 140
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
28.3.2008 12:00:18   
Dinki
Hoh, hoj punce, tudi jaz sem še tukaj, nisem nikamor pobegila. Sem imela danes ob 9h pregled pa zjutraj ni bilo časa. Noč je bila tokrat obupna...ma niti ne noč, ampak včeraj sploh nisem mogla zaspat....ne jaz, ne moj dragi in ne dete v trebuhu....k trije mesečniki smo bili user posted image ...ne in ne zaspat....pomojem sva bila midva z mojim malo na trnih ker je danes moj PDP pa kar nič od nič.

Uglavnem na pregeldu me je dala na CTG.....nobenih popadkov, mali spet migal 100 na uro.
Pregledala me je vaginalno in se še ne odpiram, je pa zatipala glavico, da se lepo spušča v porodni kanal. Naredila mi je tudi UZ, plodovnice dovolj. Potem sva se malo pogovarjali, sem ji rekla, da meni načeloma ni panike počakat, me je le malce strah zaradi njegove velikosti in mi ga je še zmerila.....naj bi imel 3760 g in mi je rekla, da naj se ne bojim, da se otrok zelo lepo spušča in naj se prepustim naravnemu toku dogajanj, da bo tako tudi porod najlažji. Rekla je, sem sicer suha, ampak dovolj velika in da mi takega otroka ne bo problem roditi....iz njenih ust v božja ušesa user posted image .....pospešim lahko dogajanje s spolnimi odnosi in z vročim tuširanjem.

To je to zaenkrat od mene...me je kar malce pomirila....kaj pa čem, bolj ko bom nestrpna, počasneje bo šlo...se z mojim tolaživa, da bo pa toliko večje veselje potem ko bo prišel najin škratek na svet user posted image .

Ne morem verjeti, ampak naša Katy13 je pa čisto zares pobegnila v Rim in se že stiska ob svojemu user posted image ....
Mergetka se tudi danes še ni oglasila.....
očitno bom na koncu edina marčevka, ki bo na koncu postala aprilčica user posted image  pa sej je vseeno, važn, da bomo zdravi user posted image

_____________________________

7.4.2008 je najino življenje dobilo nov smisel.....ime mu je Tit.


(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 141
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
28.3.2008 12:08:00   
gaya24
IZVIRNO SPOROČILO: pomlad08

Gaya, ti si imela rok šele včeraj, a te bojo že sprejeli v P? Pri nas gremo šele po enem tednu lahko tja, prej pa k svoji G.


Nas sprejmejo 5 dni čez rok. Sam js bom šla not pa bom rekla, da se slabo počutim pa da mi ful dol tišči itd. Sam tolk da me pregledajo, da bom pomirjena da je vse ok, pa tud če me pol domov pošljejo.

(odgovor članu pomlad08)
Neposredna povezava do sporočila: 142
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
28.3.2008 12:19:06   
pomlad08
aha, razumem... kar pojdi, seveda, upam, da boš dobro opravila! jaz imam zdaj v torek pregled v P, ampak računam, da bom šla že prej rodit, ker res že komaj čakam user posted image

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 143
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
28.3.2008 12:22:01   
Naša črtica koraka
Ojla punce, še sem tu!

Sem prišla s pregleda tako utrujena, da sem kar spala ... do zdajle. Še dobro, da je mož poslušal nek jazz, da so me trobila zbudila, drugače bi ahko prespala kar cel dan user posted image .

Na pregledu v P je najprej zdravnik vzel bris, potem me je vaginalno pregledal, nazadnje pa še plodovnico. Samo to vem, da ni zelena, kot jo je najprej videl ... potem sem bila tako vesela, da sem pozabila vprašati, če že kaj dogaja ... uglavnem v ponedeljek naj spet pridem na ta pregled .... in vroč tuš in user posted image  - tudi meni so slednje priporočali user posted image ,

no, trenutno sem spodaj čisto razbolela in če bi dragi hotel kaj v zvezi s tem ...user posted image .

Sicer pa se tolažim, da je dan še dolg ... ane, DINKI?


SAN: hvala ti za pojasnilo ... torej je res finta v tem, da tam spodaj odpreš in s pomočjo zgornjega dela telesa potisneš ...
no, prav velik falit ne morem, ne ... še noben ni ven skoz usta šel, ne?user posted image


lep dan vsem!


(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 144
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
28.3.2008 12:44:52   
san
SAN: hvala ti za pojasnilo ... torej je res finta v tem, da tam spodaj odpreš in s pomočjo zgornjega dela telesa potisneš ...
no, prav velik falit ne morem, ne ... še noben ni ven skoz usta šel, ne?

user posted image user posted image user posted image


(odgovor članu Naša črtica koraka)
Neposredna povezava do sporočila: 145
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
28.3.2008 12:53:37   
san
nčk, sej verjetno se bo zdej tako in tako samo začelo dogajat, ponavadi je tako po odvzemu plodovnice, tko da držim pestiuser posted image user posted image user posted image

katy, tudi zate stiskam pesti, če se je kaj začelo ali pa se že dogaja in margetka, zate tudiuser posted image user posted image user posted image

dinki, sej bo, jaz sem tud mojega drugega sina ven stisnila, pa je bil ogromen in baje je res dosti na temu, če si sama velika in suha - je lažje. meni je tudi babca rekla, da ni panike, ker sem velika in dosti suha in da take nimajo problemov z iztiskom velikih otrok. sam glava zan bit zoprna. no, pri meni 36,5 in 37 cm veliki bučki nista delali večjih preglavicuser posted image , edino tista 38 cm, je bila malo težja.

gaya, v lj. te znajo res domov nazaj poslat, sam sej glavno, da boš vedela kako in kaj stojijo stvari spodajuser posted image . potem je kar lažje.

pomlad in tejka, jaz vama želim, da se bo kmalu začelo konkretno dogajanje s popaki na 5 minut.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 146
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
28.3.2008 12:58:16   
Naša črtica koraka
Hvala, San! Za navijanje user posted image user posted image ,

in spodbudne besede!user posted image user posted image

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 147
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
28.3.2008 12:58:35   
san
šele zdele sem opazila, da je janet rodila na isti dan kot jazuser posted image

JANET, ČESTITKE ZA TINČKA POBALINČKA TEBI, NEŽI IN TVOOJEMU DRAGEMU. VELIKO LEPIH TRENUTKOV SKUPAJ VAM ŽELIM!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ampak moj Urban je pa starejšiuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 148
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
28.3.2008 13:13:32   
sonček75
malo gledam po forumu,pa sem sedaj pristala na vaši temi.
Vsem novopečenim mamicam in očkom čestitam.
sedaj bom pa povedala to zaradi česar sem se oglasila:
gaya24-tudi meni je osebna gin. pred 7 leti rekla,da naj grem na rok kar v porodnišnico in naj si kaj zmislim,zato,ker na bi v porodnišnico šli šele 1 teden čez rok.Jaz se na rok odpravim pokazat v Lj. porod.,in že delam načrte kako bom šla po pregledu še malo v BTC....
Ko v porodnišnici rečem da ne vem ali mi oddteka voda,ali mi uhaja urin (seveda ni bilo ne eno ne drugo),me pregledajo in reče zdravnica,seveda,odteka vam voda,kar v porodno.Pri meni se pa ni še nič dogajalo. Otrok se mi sploh še ni spustil,popadka seveda nobenega...
Grem v porodno,mi našopajo umetne popadke,zdravnik mi predre mehur(seveda je videl da mi ne oddteka voda) in čakamo Odpirala se tudi po več urah nisem nič,tako da je po 12-h urah sledil CR.
Jaz še vedno mislim,da bi mogoče rodila naravno,ker sem imela občutek da moje telo še ni bilo pripravljeno..
Jaz pa pričakujem konec septembra,zato tudi pohajam po teh forumih

(odgovor članu gaya24)
Neposredna povezava do sporočila: 149
   RE: Marčevke 2008 - 3.del
28.3.2008 13:21:20   
san
zdele gledam, od teh aktivnih, ki se pridno javljate ste ostale meridaub, tejka387, pomlad08, gaya24, nčk in dinki

katy13 in margetka sta pa verjetno že na pol poti, če ne že kar s svojimi sončki

a sem še katero od aktivnih pozabila? se pravi od tistih bolj čvekicuser posted image

čeprav meridaub se danes tudi ni javila?user posted image

sonček75, jaz sem tudi že slišala, da če še res ni nič pripravljeno, da je boljše počakat še par dni, kot pa forsirat. sej proti devetim mesecem tistih 10 dni več res ni veliko

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 150
Stran:   <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  4 5 [6] 7 8   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?