|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: decembrke 2008
2.4.2008 20:17:14   
Strawberrie Cherrie
Juhu, spet nove decembrčice. Ja, jaz ne morem verjeti, da je že 2leti okoli, ko sem zagledala user posted image  user posted image

Pikec, ČESTITKEuser posted image user posted image user posted image in vse ostale tudi!

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: decembrke 2008
2.4.2008 22:16:46   
katja_p
Dejte men neki povedat ... Js sm misla, da se začetek nosečnosti šteje od dneva oploditve ... pa sm se uštela, očitno. user posted image

Začetek štetja nosečnosti je v bistvu prvi dan zanje menstruacije! Je to res?

Ker pol js nism noseča 3 tedne (kot se je men zdelo), ampak 5!

Ktero štetje je zdaj pravo? Kk pa ginekologi štejejo oz. je zapisano v materinski knjižici?

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: decembrke 2008
2.4.2008 22:38:23   
Anonimen
katja šteje se od prvega dneva zadnje menstruacije, se pravi nosečka si 5 tednov, oziroma verjetno v 6 tednu nosečnosti. tako štejejo tudi ginekologi

(odgovor članu katja_p)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: decembrke 2008
2.4.2008 22:46:18   
tany83
Tako je katja_p, kot je lunica24 povedala, se steje od prvega dne zadnje M...user posted image

odvisno kdaj si mela zadnjo M, po vsej verjentosti si ze v 5. tednu user posted image

_____________________________

Tu tienes la receta, la formula secreta
para poner en ritmo mi corazon
no existe medicina, doctores ni aspirinas
para el dolor que siente mi corazòn...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: decembrke 2008
2.4.2008 22:46:46   
Anonimen
Ja, šteje se od prvega dneva zadnje menstruacije. Torej se šteje, da si noseča tudi unih 14 dni, ko niti ovulacije še ni bilo. Zato pa nosečnost traja 40 tednov, če pa preračunaš to ni 9 mesecev, ampak več, ravno zaradi tega, ker se štetje nosečnosti začne s 1. dnem zadnje M. Datum poroda (PDP) pa si najbolj enostavno izračunaš tako - datumu zadnje M  prišteješ 7 dni in 9 mesecev. user posted image Še praktičen primer; ZM: 8.3.2008, 8+7= 15, 3+9=12, potem bi bil PDP 15.12.2008
Lahko pa si z izračunom pomagaš TULE, pa ti točno pove koliko tednov in dni si noseča.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 6:13:51   
Anonimen
sulfinija  pa nisi ti bila komaj na laporoskopiji user posted image user posted image
BRAVO ČESTITKE

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 6:43:11   
Sulfinija
Anonimna,točno 23.2 sem imela laparoskopijo v LJ na katero em čakala skoraj pet let,prej mi je noben ni della zato sem tudi zamenjala kliniko.Peti teden sem po lapari zagledala +.

Štetje nosečnosti od zadnje M tudi jaz sem danes noseča točno 5tednov in se takole prestopila v šesti teden.Komaj čakam danes teden,ko bom mela prvi pregled.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 8:33:28   
katja_p
Ja pol je pa to to. Ne tretji, ampak končevanje petega tedna :) To se sliši pa že zelo velik user posted image
Kdaj pa začne kaj trebuh rastit? Js se tega namreč zelo veselim :)

Še neki mi povejte: katere preiskave je fajn nardit? Ker js bi nardila vse, tud tiste plačljive, ker bi res rada se prepričala, da je vse OK.

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 9:45:54   
Anonimen
Jutro punce!
Anonimna št. ena tu - tista, ki je odprla temo. Kako ste? Vam je že kaj slabo? Vas kaj špika v jajčnikih? In bolijo joškice? In nihate v razpoloženju (beri: ubogi možje/partnerji zaradi vaših/naših sitnobnih izpadov ...)? In zelo dobro vohate, da bi komot dobile službo v francoski parfumeriji ali v iskanju tartufov...? user posted image
Meni je trenutno (razen slabosti) vse znano.

Sulfinja, jaz imam prvi pregled 21. aprila, torej čez dobra dva tedna. To bo tudi hitro in se že kar veselim.
Upam, da bo tokrat vse o.k. in da bomo vse lahko upravičeno rekle letošnjemu decembru "VESELI DECEMBER"!

Ajde, mejte se fajn in naj bo čim več decembrčic (sam ne preveč, da bom jaz lahk dobila svojo pojstlo v porodnišnici user posted image !)
Papa



(odgovor članu katja_p)
  Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 10:47:06   
Anonimen
Jaz sem anonimna 3 . Počutje je kar vredu razen slabosti, ki jo čutim skoraj ves dan. Pa se ne pritožujem, mi je čisto vredu, ker vem zakaj. user posted image Ja kavica je groznega okusa, daje me požrešnost ( se najem, pol mi je pa slabo), od včeraj tudi utrujenost (sem si morala privoščit počitek po kosilu), čokolada več nima dobrega okusa in mi povzroča slabost, vsa hrana v omaki je ogabna... tako, da ne bo problemov s kilogrami, vsaj sedaj v začetku ne. user posted image Na pregled se še nisem naročila. Lahko počaka do naslednjega tedna. user posted image

Tudi jaz želim vsem VESELI DECEMBER!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 11:01:28   
janney
Ojla!

Tudi jaz še nimam datuma za prvi pregled sem komaj v 4 tednu in 5dni in tudi še iščem G ker bi rada svojo zamenjala!

Moji znakci nič posebnega: malo slabosti, jesti mi sploh ne paše še najraje kruh ker nima tok okusa, pa joškice me bubajo o ja pa razpoloženje niha 100 na uro!

Punce imama že kakšna kakšno idejo kakšen seznamček bi imele?

Janney 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 11:14:28   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: janney


Punce imama že kakšna kakšno idejo kakšen seznamček bi imele?

Janney 


Samo ne kakšnega glomaznega z n sličicami in linki. user posted image  Če se da, čiiiiisto osnovnega z vzdevki, PDPji,...

(odgovor članu janney)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 11:15:40   
Anonimen
ojla user posted image

tudi jaz sem zagledala user posted image in sem decembrka...

doma že imam 7 mesečnega user posted image , bomo mel full pestro. Nosečnost nas je malo presenetila ampak smo vseeno full veseli user posted image user posted image

Od znakov imam pa zaenkrat samo malo povišano temparaturo...


Prvi pregled imam 14.4.2008, že komaj čakam.

A more mogoče še kera prvi pregled v user posted image plačati, jaz ga moram, pa mi ni čisto jasno zakaj ker pred enim letom še ni blo treba

lepo se imejte in čuvajte svoje pikice user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu janney)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 11:29:55   
Sulfinija
Joj kok vas je anonimnih.Anonimna zadnja zakaj pa moreš ti prvi pregled plčati?Mi ni janso kajti jaz ga ne rabim.Mogoče pa tvoja G nima več koncesije lai zakaj?
Čestitke za user posted image ,je fino bo 7.mesečnik hitro dobil družbo vam je rensično hitro ratalo.Mi lahko poveš kdaj boš imela PDP?In kok boš nosečka takrat 14.4 ko boš šla na prvi pregled.Jaz imam pregled drugi teden četrtek in bom nosčeka 5t6dni in se mi nekam hiter zdi upam,da bo vse kot mora biti.
 
LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 11:51:49   
faka
user posted image Kuku, tu še ena, ki bi delila svoje izkušnje z vami.Sicer,ko  sem zagledala obe črtici sem bila zelo vesela, zdaj pa se že počasi pojavljajo strahovi.user posted image user posted image user posted image   Prvo me je strah sporočit bližnjim, da sem v pričakovanju, ker imam že user posted image user posted image . Punčko(6 let) in fantka(4 leta), zatem me je strah, da morda ne bom zmogla vsega naredit, še preden pride na svet( smo v gradnji), največ pa me je strah, da ne bo kaj z otrokom narobe, ker imam kar stresno službo, ki je prej nisem imela. Le kdaj bo prišel ta december!!!

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 11:56:54   
Sulfinija
Faka,user posted image user posted image user posted image user posted image  za tretjo nosečnost.Vse strahove vrži na stran in uživaj v tretji user posted image .Kdaj pa imaš po zandji M PDP?

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu faka)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 12:00:00   
Anonimen
Ojla

Anonimna sam samo zato, ker tukaj sodeluje ena bližnja sorodnica pa nočeva, da zvejo pred prvim pregledom.

Nimam pojma zakaj morem plačat pa še drago je kot user posted image 33 evrov.
Mam pa ginekologinjo na ginekološki kliniki v Lj, me je kr mal strah da me bo mal kregala ker sem tko hitro spet noseča, mi je na zadnjem pregledu rekla da nej ene 3 leta počakam.....

PDP mam pa 1.12.2008 po zadnji menstruaciji , samo jaz mislim, da bo malo kasneje ker točno vem ker dan je blo....

Sej še zdej ne verjamem prvič je trajalo 1,5 leta, zdej pa kr v prvo

lp, m

(odgovor članu faka)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 12:00:39   
faka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Hihihihi!!!Enkrat konc februarja. Nisem  sledila, ker nisem mislila, da se mi bo zgodilo iz prve. Kako me bo šele ginekolog pogledal, ko mu bom rekla, da ne vem točnega dne zadnje user posted image . Saj bo na ultrazvoku presodil, če je res dojenček že star  toliko koliko mislim, da je!!user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 12:10:10   
Sulfinija
Anonima,kok boš ti na pregledu nosečka?Kaj ti misliš se bo že videl srček na mojem UZ dane steden noseča bom 5t6/7.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu faka)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 12:22:33   
inja2
Ojla

v prejšnji nosečnosti se je pri meni videl srček pri točno 5 tednih ...

jaz bom takrat noseča 6/2 dni

lp

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 12:22:37   
Anonimen
Bom kar tukaj vprašala kjer ste bolj izkušene s testi.user posted image
Danes sem delala test s Clear blue in sem ga nekaj posračkala.user posted image
Na testu piše, da konico držiš pod curkom 5 sekund, no jaz sem se polulala v lonček in test namakala 5 sekund.
Zdaj sem pa videla na škatlici, da če namakaš v lonček moraš držati 20 sekund.Mislite, da mi je zaradi te napake pokazal negativno, čeprav mislim, da sem noseča.Vsaj znake imam vse.
Hvala za vaša mnenja.

(odgovor članu Sulfinija)
  Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 12:25:31   
Sulfinija
Inja2,pri moji prejšnji nosečnosti se je srček videl komaj v 7tednu,samo sem potem ss.Vendar bo sedaj vse ok.Res pa je,da je takrat imela G nek star UZ sedaj pa ima novega.Komaj čakam drugi četrtek.

LP Mojcauser posted image

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 12:28:25   
katja_p
Vidim, da nas je kar nekaj user posted image  Bravo punce!

Jaz sem očitno ena tistih user posted image , ki nima nobenih znakov, razen izostanek M. Včasih se prav vprašam, če sploh sem noseča user posted image
Zna bit, da bom še nekrat šla delat test, čeprav je bil že dvakrat user posted image  user posted image

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 12:29:39   
katja_p
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Bom kar tukaj vprašala kjer ste bolj izkušene s testi.user posted image
Danes sem delala test s Clear blue in sem ga nekaj posračkala.user posted image
Na testu piše, da konico držiš pod curkom 5 sekund, no jaz sem se polulala v lonček in test namakala 5 sekund.
Zdaj sem pa videla na škatlici, da če namakaš v lonček moraš držati 20 sekund.Mislite, da mi je zaradi te napake pokazal negativno, čeprav mislim, da sem noseča.Vsaj znake imam vse.
Hvala za vaša mnenja.


Js ti predlagam, da narediš test še enkrat. Čist za ziher. Če še enkrat pokaže negativno pa počak par dni in pol ponovi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: decembrke 2008
3.4.2008 12:59:59   
inja2
No pa nisem več anonimna....user posted image

(odgovor članu inja2)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Druga nosečnost in rojstvo: dejstva in nas...
Se opogumljate, da bi se ponovno podali na pot? Za vas imamo nekaj koristnih nasvetov.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?