|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
29.5.2008 22:39:41   
zolika
ko tole berem - sem kr bolše volje - ko vidim kaki borci so tile naši sončki! In ko vidim, da nam resnično nič ni pretežko prestati za njih! Biba  - carica si! Pa Alina tudi!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Le tako naprej!


_____________________________

28.2.2008 smo postali družinica

(odgovor članu mini80)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
29.5.2008 22:56:12   
biba 78
No, pa so nas poklicali iz LJ in sicer naslednji četrtek grema na sprejem. Najprej bo imela CMCRF, nato še PH-metrijo, potem pa se bodo v začetku tedna odločili, če je potrebna gastrostoma. Že komaj čakam da grema, ker je še en kup stvari, ki me zanimajo in želim, da ji res naredijo vse preiskave, kar se gastroenterologije tiče. Jaz namreč pri naši pupi sumim želodčni refluks. Odkar sva na infatrini mleku (3 obroki na dan po 150 ml) mi moja punca vedno po eni uri bruha. Enako se nama je že dogajalo pred tem, ko sva začeli jest po žlički in to gostejšo hrano. Zanimivo je tudi to, da po sadnem ali zelenjavnem obroku pa ni teh težav. Tako, da sem spet bolj kot ne obupana, ker zopet ne pridobiva toliko na teži, če vsaj 3 krat dnevno bruha. Začela je tudi močno kašlat in temu potem sledi bruhanje. Ne vem no, predvidevam..... 

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu zolika)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
30.5.2008 5:31:41   
anajmad
Te meritve CMRCF sva tudi z Ulo imeli. Na mojo grozo so prvič izgubili izvide in sva še mogle enkrat na meritve. Kaj za refluks ti niso dali nobenega zdravila? Mogoče ji pa ravno tekočina ne paše. Naša je imela,sam ko je bila še na EINT. Takrat so ji dajali mal rižkota v mleko in jst sem potem še dolgo prakticirala,ker je v glavnem po vsakem obroku polivala....oz. kar orng bruhala. Toda nisem se ustrašila,ker tavečja  ga je tudi imela,čeprav ni bila tako ekstremno nedonošena(34.T) in je takrat v loku bruhala. Dobile sva takrat zdravila(samo se ne spominjam,kako so se imenovala),ker je že 13 let od tega. Tam nekje pri kronoloških 7 mesecih je izvenelo,pri Uli pa še prej. Mislim,da pri njenih kronoloških 6 mesecih.
Vem,da ste že vse probal,pa vprašaj dietičarko,kako ji lahko še pomagaš.
Držim pa pesti,da bi čimbolj v redu uredile in da bi vama čas zelo hitro šel v bolnišnici.

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
30.5.2008 6:36:35   
bačko
Držim pesti za malo Alino!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
30.5.2008 13:57:04   
* Mateja *
Fajn odpravita. CMDRF smo imeli tudi mi, ko so ugotavljali ali še rebi kisik ali ne. Tisto ji bodo merili par ur ponoči, ko bo spala.  Glede refluksa pa ti ne znam nič povedat, ker ga naš ni imel, tudi bruhal ni nikoli. Ti si zapiši vprašanja in jih postavi zdravnikom, vse kar te zanima, da boš vedla pri čem ste. Sicer vama pa želim še naprej uspeše "boj"-

LP, Mateja

(odgovor članu bačko)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
30.5.2008 16:46:06   
biba 78
Midve sva že tudi imeli enkrat CMCRF, zdaj ga pa ima ponovno zaradi tega, ker so ji ukinli teophylin in morajo preverit, če je vse ok zdaj, ko nima zdravil. Prvič smo bili zelo zadovoljni z meritvami. Tudi saturacijo so ji merli 4 ure, ko je spančkala, pa en kup ultrazvokov in slikanj je imela. Krvi pa so ji tudi tolko vzeli, da ko sma prišle domov, je imela še vedno čisto blede ustnice. Jaz res upam, da ji bojo nekak pomagali s tem refluksom. Saj je res škoda, da vse kar poje, zbruha in potem se kar pozna na teži. Sem pa zdaj dala stran sadne soke in pije zdaj vodo, pa se mi zdi, da je malo boljše. Pa eno uro po hranjenju jo imam v sedečem položaju, pa tudi od sinoči še ni nič bruhala.  

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
5.6.2008 14:24:37   
neisha80
Če se ne motim,sta danes biba in Alina šli v Lj..? Torej vso srečo in dobro opravita.user posted image user posted image

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
9.6.2008 13:02:42   
biba 78
Pozdravček, midve sva že doma. Greva pa julija po gastrostomo. So še vedno mnenja, da je to najboljša varianta, da se moja punca začne redit. Drugače so vsi izvidi v redu, so zelo zadovoljni, edini problem je teža. Pa saj tudi to se bo porihtalo. Vse ob svojem času.

_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
9.6.2008 13:50:30   
neisha80
Super,samo da je vse ok.Saj gastrostoma pa bo najbrž tudi začasna,kajne? lpuser posted image user posted image

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
9.6.2008 14:32:03   
Noseckica
IZVIRNO SPOROČILO: biba 78
Pozdravček, midve sva že doma.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

IZVIRNO SPOROČILO: biba 78
Greva pa julija po gastrostomo. So še vedno mnenja, da je to najboljša varianta, da se moja punca začne redit. Drugače so vsi izvidi v redu, so zelo zadovoljni, edini problem je teža. Pa saj tudi to se bo porihtalo. Vse ob svojem času.


Super, da so izvidi v redu. user posted image   

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
10.6.2008 20:53:59   
Janeja
Super, da so izvidi OK! user posted image

Pa koliko kg pa ima tale tvoja princeska, da je tako hudo premalo? Naša Lea že ves čas konkretno zaostaja v teži za ostalimi oziroma za tisto povprečno krivuljo, pa niso nikoli tako hudo reagirali. OK, saj sva dali na Gastro skoz vse možne preiskave in testiranja, ampak ko so bili na konci izvidi BP, so jo pač samo redno na kontrole klicali. Še danes, pri svojih 3 letih je 2 kg pod najnižjo krivuljo. user posted image Pa kaj naj, če je pa bolj slab jedec, energije za divjanje ji pa v celem dnevu ne zmanjka niti za 5 minut. Saj pol se pa res ne more zredit...


(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
10.6.2008 22:16:43   
anajmad
No,hvalabogu. Sem prav vesela,da je v reduuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

* na žalost , štirje jurji so že tukaj.....smrk*

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
11.6.2008 14:36:33   
biba 78
Alina ima 5850g, kar je za otroka starega 3 mesece. Ne vem, zakaj tako paniko zganjajo. Res pa je, da bi imela več energije in moči in bi lažje dihala in s tem razširila prsni koš, če bi se zredila in bi bila močnejša. Pa saj se ne more zredit, če pa je hiperaktivna. Ona kar naprej nekaj miga, brca, se premetava sem ter tja, tako, da .... Je pa strašno neješča. Ona poje po žlici samo sadni obrok, kar ji je dobro, ostalo pa noče. Gastrostoma pa bo samo začasno, oziroma tako dolgo, dokler naša punca ne bo vseh obrokov pojedla po žlici. Sonda bo v bistvu samo za dohranjevanje, jaz pa se bom z vso močjo trudila in jo navajala jest po žlici. Upam, da mi bo že enkrat ratalo....user posted image

< Sporočilo je popravil biba 78 -- 11.6.2008 14:37:28 >


_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu anajmad)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
11.6.2008 16:50:09   
Janya
Samo tole bi povedala, draga Biba 78!

Že od tvojih prvih postov spremlajm napredek tvoje drage pupe oziroma borke z veliko začetnico. In bi rada rekla samo tole, kako je lahko srečna da ima prav tebe za mamico. Tako pozitivno, ljubečo, in sploh 1a mamico. Marsikateri si lahko samo vzor. user posted image  user posted image  user posted image
In zato tudi sem stoprocentna da bosta pregnali to oviro z težo sigurno.

Lp

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
11.6.2008 21:34:38   
Janeja
Biba78, sem šla prav v knjigico pogledat, koliko je bila Lea težka pri 1 letu in 2 mesecih - 5730 gramov je imela. Torej še malo manj kot Alina. Pa so tudi vsi paniko delali, ampak po vseh preiskavah so ugotovili isto kot sem sama že ves čas slutila oziroma vedela: premalo poje in preveč pokuri. Je tudi ves čas v gibanju in se enostavno ne more zredit. Ni variante, če pa pokuri več kalorij kot jih uspe pojest. Vidim, da je Alina ista. user posted image
Lea je zdaj, pri 3 letih še vedno dosti prelahka - 9,5 kg ima. Ampak je pa motorično spretna, da je noben ne dohaja. Izgleda, da gre Alina po njenih stopinjah. Mi pa vsi pravijo: "saj je punčka, pa kaj če je bolj drobna" in res je. Se sploh ne sekiram več. Upam, da se tudi ti ne.

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
11.6.2008 22:04:04   
bibyzan
No, naša pa ima pri 13 mesecih 6300g. Tudi suhcena, poje pač tako tako, ampak tudi taki migec.

(odgovor članu Janeja)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
12.6.2008 10:16:54   
Lusa
Biba tudi jaz vas redno spremljam ,vendar napišem redkokdaj kaj.Me veseli ,da mala Alina tako lepo napreduje ,glede gastrostome pa so ti verjetno itak že vse lepo povedali in na koncu boš videla ,da ni to tak bav ,bav.Kdo pa vaju vodi ina gastro in kdo ji bo opravil gastrostomo?Dr.HOman?

Močno si želim ,da alina postane pravi jedec in ,da začneta lepo pridobivat na hrani.Zate pa ,kapo dol ,si mamica z veliko začetnico,vzor marsikateri mamici.

Vse lepo vam želim!

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
12.6.2008 16:28:33   
biba 78
Hvala mamice za pohvale. Tako je Lusa, vodi jo gastroenterolog dr. Homan, zelo vredu človek, prijazen, vse mi je lepo pokazal in razložil, tako, da mu povsem zaupam. Sem pa se sprijaznila s tem, da bo Alina bolj drobna, pa saj sva midva z atijem tudi bolj med ta drobnimi.user posted image Tako da mene teža toliko ne obremenjuje kot zdravnike. Pa saj jih razumem, radi bi vidli, da bi se Alina čimprej znebila kisika. Jaz pa tudi seveda. Prahranjujema pa se po navodil dietetičarke in moram rečt, da se kar pozna na teži. je pa res, da imama vse točno določeno, kaj in koliko mora pojest. To je edino malo smotano, ker jaz bi ji že vse dala za jest. Ni pa hvala bogu na nič alergična, tako da komaj čakam, da bo korigirano stara eno leto, te  pa bom kuhala pa miksala kot nora.

Lp


_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu Lusa)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
17.6.2008 18:44:13   
Pi-kica 1
Biba, tudi jaz spremljam vašo zgodbo in te občudujem, da si tako pogumna in pozitivna mamica. Tudi moj sinek ima dr. Homana sicer zaradi čisto drugih težav in lahko mu izrečem samo vse pohvaleuser posted image , saj se je res zavzel zanj in mu pomagal na pravi način.

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
24.6.2008 12:48:29   
neisha80
Biba in Alina,upam,da sta v redu in,da dobro prenašata vročino...user posted image user posted image

(odgovor članu Pi-kica 1)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
26.6.2008 14:26:03   
biba 78
Midve sva za enkrat v redu, sva bolj kot ne v stanovanju zaprte, da ta pasja vročina ne pride do naju.user posted image Proti večeru, ko se pa da malo lažje dihat, pa grema na en sprehodek, da se malo svežega zraka  na užijema... (kolko je sploh sveži zrak user posted image )

8 julija pa grema ponovno v LJ po gastrostomo. Držite pesti, da se bo vse dobro končalo....

Lp


_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
26.6.2008 14:55:16   
Lunc_a
Moje prvo srečanje z dr. homanom-bi ti lahk onapisala zelo neprijazen človek,poln sam sebe itd.KO sva šla drugič je bil pravo nasprtoje :)

želim vama vse dobro

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
7.7.2008 13:28:53   
neisha80
Biba in Alina,vse dobro v Lj..user posted image user posted image

(odgovor članu Lunc_a)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
7.7.2008 15:58:53   
biba 78
Hvala, smo danes že kar malo na trnih. Po eni strani sem vesela, ker upam, da smo se pravilno odločili, po drugi strani pa me je ful strah posega.  Pa vseeno verjamem, da se bo vse dobro končalo.

Lp vsem skupaj in se tipkamo, ko pridemo domov...


_____________________________

http://www.myhero.com/myhero/hero.asp?hero=A_Lepej_LC_GMaribor_SI_2008_ul

(odgovor članu neisha80)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: V Ljubljano na pediatrijo
7.7.2008 16:19:51   
* Mateja *
Srečno!!!!

(odgovor članu biba 78)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako dojenček "reče" RAD TE IMAM?
Dojenček rad gleda obraze, maminega pa ima najraje, zato ji nenehno namenja nežne poglede. V bistvu vsakokrat ko dojenče...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




Pojav bolezni pri obisku vrtca
endrina

Kaj menite, da je najpogostejši vzrok, da so otroci prvo leto, ko obiskujejo vrtec tako zelo veliko bolani?

stres,ki ga ob tej spremembi doživlja otrok (26%)

premalo preventivnih (higienskih) ukrepov s strani vzgojiteljic (6%)

ker drugi starši vozijo bolane otroke v vrtec (58%)

ne vem (11%)


Število vseh glasov: 179

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!