|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
30.4.2008 12:02:21   
andie
Nisem brala. Nič ni dejaven, ker ga nikoli ni doma. Dobro, da imamo njegovo sliko.



Hahahauser posted image  to sm pa zgrešlauser posted image

quote]Bolj je point v tem, da moški gradijo kariero, ki je mamice zaradi materinstva ne moremo in so pol oni tisti ki več delajo, imajo svoje firme. Mislim, da tle ne gre pa pipivanje okol, ampka delo (več ali manj ), kar pomeni celodnevno odsotnost od doma in družine!

Ne, pri nas ni point v nobeni karieri, ampak gre za bluzenje okol.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
30.4.2008 12:09:17   
Seven*
Midva sva si zelo enakovredna. Enkrat je eden od doma, drugič drugi. Ker imam takšno službo, sem pogosto odsotna tudi po par dni. Takrat on naredi čisto vse sam. Kar se tega tiče in tudi ostalih stvari na splošno ne odstopam od deljenja dela. Kolegicam, ki pa nimajo tak poštimano, pa vedno rečem, da naj prej na to mislijo. Takih dedcev, ki skrb za otroke prelagajo na ženske (dostikrat je služba samo izgovor), ne trpim! user posted image

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
30.4.2008 12:13:23   
Dashenka
, oh, aveš kaj, tule na RR boš našla same krasne mamice s še bolj krasnimi možovi, ki so hkrati tudi še bolj krasni očetje.

A ni čudno, ko pa se v realnem življenju pogovaraš z znankami, pa vse jamrajo čez svoje "dedce". Jaz tudi.



Kaj pa vem, jaz sem pa šele tule na RR spoznala, da obstajajo tudi ženske, ki same skrbija za otroke in živijo življenje samohranilk in to kljub temu, da biološki očetje obstajajo in z njimi živijo v skupnem gospodinjstvu, ali so celo z njimi poročene.

V mojem krogu prijateljev in znancev taki "družin" ni. Pa smo vsi precejšnji individualisti, marsikdo nas ima za karieristke in karieriste.




(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
30.4.2008 12:41:02   
Markova
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


Kaj pa vem, jaz sem pa šele tule na RR spoznala, da obstajajo tudi ženske, ki same skrbija za otroke in živijo življenje samohranilk in to kljub temu, da biološki očetje obstajajo in z njimi živijo v skupnem gospodinjstvu, ali so celo z njimi poročene.

V mojem krogu prijateljev in znancev taki "družin" ni.


Se strinjam. In zakaj se vedno, ko kdo to napiše, označi za nakladanje in hvaljenje? Nekaj, kar naj bi bilo v današnjem času nekaj najbolj samoumevnega.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
30.4.2008 13:00:55   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka

Kaj pa vem, jaz sem pa šele tule na RR spoznala, da obstajajo tudi ženske, ki same skrbija za otroke in živijo življenje samohranilk in to kljub temu, da biološki očetje obstajajo in z njimi živijo v skupnem gospodinjstvu, ali so celo z njimi poročene.



Potem pa očitno nisva istih tem brali. Ker kar jaz berem, je v glavnem povsod vse super truper. Pod takimi vprašanji, kot je tale mislim.

Tam, kjer si potem lahko anonimen, tam je pa potem čisto druga stvar ... to je pa res.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
30.4.2008 13:03:27   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Markova

IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


Kaj pa vem, jaz sem pa šele tule na RR spoznala, da obstajajo tudi ženske, ki same skrbija za otroke in živijo življenje samohranilk in to kljub temu, da biološki očetje obstajajo in z njimi živijo v skupnem gospodinjstvu, ali so celo z njimi poročene.

V mojem krogu prijateljev in znancev taki "družin" ni.


Se strinjam. In zakaj se vedno, ko kdo to napiše, označi za nakladanje in hvaljenje? Nekaj, kar naj bi bilo v današnjem času nekaj najbolj samoumevnega.


Prvič: ne vedno, malokrat kdo to tako označi. Večinoma je vse super truper.

Drugič: sem pa že pojasnila, zakaj. Zato, ker v realnem življenju, ne tu na forumu, potem slišiš marsikaj drugega. Zato.

(odgovor članu Markova)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
30.4.2008 13:18:03   
Bejba


MJA.. točn tak.
Js poznam dva tipa, ki sta res parva atija, drgač pa vidim, da so atiji večinoma po gostilnah.
In popoldan vidiš na igrišču kup žensk z vozički, niti ENEGA tipa.
No js sm že prej za sebe po resnici povedla, ****.
Se ne sekiram. Valda ne bojo pisale tiste, ki se jim dedi okol gonijo, namest da bi jih mal razbremenil in bli atiji. Lepo da se pohvalite tiste, ki vam je ok.



Sorči, ampak midva imava kar veliko prijateljev z otroki in čisto noben očka izmed njih ne hodi po gostilnah in pije namesto, da bi bil doma z družino. Niso vsi popolni, daleč od tega, tudi moj ne, vendar pa mislim, da so vsi vzorni očetje, eni bolj eni manj, se pa trudijo po svojih močeh.
Včasih jih zanese ob kakšnem pirčku, ko tok v debato padejo, da ne vidijo ničesar okoli sebe, ampak kot smo že v drugi temi ugotavljali: dec lahko dela samo eno stvar hkrati ali pije pivo ali čuva otroke user posted image  (malo heca no, pa brez zamere).

V glavnem, jaz še vedno stojim za tem, da svojega ne menjam user posted image .

LP; B


_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
30.4.2008 13:34:35   
Anonimen
midva si vse deliva, gospodinjstvo, denar, vzgojo in vse drugo kar se tiče otrok. tako pri kosilu recimo en futra eno drug drugo, zvečer da en spat eno drug drugo,. zjutraj on pelje tamalo k babi, js tavečjo v vrtec čez teden, čez vikend en dan vsatnem jaz en dan on, skupaj se igramo, skupaj ju kopava, skupaj se kregamo, mogoče js mal bolj komandiram celo zadevo kot on, drugače je pa ful prisoten, še na tek k mu je za hobi gre ko da tamalo spat, al pa gre mal prej da pride tačas domov da jo da pol spat. nimam se kej prtožvat. edin kar mi gre mal na jetra je pa da nima tizga filinga..recimo, js predno grem spat pogledam k vsaki, če sta pokriti, zaoprem okno če je potrebno, odprem vrata. on to pozabi oz sploh ne misli da je potrebno in potem se zgodi da tamala spi celo noč z odprtim oknom, ali pa z zaprtimi vrati, pokakana celo noč da je v sobi smrdkljivo k v svinjaku. js če grem zvečer pogledat zavoham da se je pokakala kuj k stopim v sobo in jo v spanju previjem. recimo. drugač je pa super user posted image

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
30.4.2008 13:43:24   
lemavrica
Moj mi pomaga že od začetka. Prve tri mesece ga je itak samo on lahko uspaval in mu umiril krčke. Zdaj pa ga tudi previje, nahrani in skopa. Nejbrž bi to delal še večkrat če jaz nebi bila včasih sitna in sitnarim če kaj ne naredi tako kot si pač jaz zamislim. Vsak dan nori z njim po dnevni, trudi se da bi mu pomagal da se postavi na vse štiri.
Itak ima napake kot vsak človek.Ne hodi pa po gostilnah, ne pije in se ne goni okoli. Dela pa veliko in to je tisto kar mu vzame ogromno časa, služba + firma in včasih je res odsoten ( ne fizično, psihično ). Pa se nič ne hvalim ali olepšujem, ne bom pa pisala da je grozen in ne vem kaj, samo zato da se bodo nekatere dobro počutile in si mislile ah lej sej una ima pa tudi takega doma ki nič ne pomaga.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
30.4.2008 15:44:21   
andie
Sorči, ampak midva imava kar veliko prijateljev z otroki in čisto noben očka izmed njih ne hodi po gostilnah in pije namesto, da bi bil doma z družino. Niso vsi popolni, daleč od tega, tudi moj ne, vendar pa mislim, da so vsi vzorni očetje, eni bolj eni manj, se pa trudijo po svojih močeh.


Ma ker sorčiuser posted image
Kake prjatle maš ti, že veš, js ti pravm, kak je pr nas.
Če je pa pr vs tko, pa super.

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
30.4.2008 22:23:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: decembrka

Nič ni dejaven, ker ga nikoli ni doma. Dobro, da imamo njegovo sliko.


user posted image user posted image

Huda user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
30.4.2008 22:25:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mojca345

V kolikšni meri se vaši partnerji zanimajo za svojega otroka ?


Toliko, da 100% zaupam, da je otrok v vsaj tako dobri druzbi pri njem kot bi bil pri meni.

(odgovor članu mojca345)
  Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
30.4.2008 22:47:54   
Gina
Ma ne vem, po moje je problem tiste, ki je pisala prva tole temo v tem, da mogoče ne razume čisto funkcioniranja moških in žensk. Moderni časi so spremenili vloge enih in drugih. Smo bolj "demokratični". Vendar mnogo žensk še vedno vidi demokratičnost v tem, da naj bi dec naredil pol reči, ki jih dela ona. Npr. en pelje enega otroka v vrtec, drug drugega, en zloži posodo not, drugi ven iz stroja, en skuha, drug spegla.... malo karikiram seveda. Jaz ne vidim demokratičnosti tako. V skupnem življenju dveh ljudi trči med sabo mnogo interesov in potreb, pa nujnih reči in različnih občutkov odgovornosti. To uskladiti je včasih težko. Ženski bo najbrž v življenju vedno prva družina, otroci, odnos z možem, ljubezen in v tem oziru odgovornosti, take se ženske večinoma že rodimo, moški pa želi hkrati dve reči: familijo in hobi (beri zadovoljitev svojih dokazovanj, pa naj bo to šport, služba, gostilne, prijatelji ali kaj drugega) - če ima lahko oboje, bo komot odgovoren in delaven, ker bo srečen. komot bo delal doma reči nekako v smislu demokratičnosti, pod kar jaz štejem, da vsak dela tisto, kar njemu osebno bolj fajn, ne glede na področje, vendar v okviru delitve dela tako, da ni en preobremenjen, ker se drugemu ne da delati nič. Iz tega stališča pač funkcionira vsak zakon, kjer sta oba dovolj zrela, da sprejemata drug drugega taka, kot sta, z vsemi njunimi glavnimi potrebami in interesi vred. IN ne, ni res, da je večina decev čist lenih. Večina decev samo čisto drugače funkcionira, kot ženske. Oni rabijo tudi sami sebe, ne samo familijo. Saj me tudi, samo ne tolk zelo.

Če bi rekla na splošno se mi še vseeno zdi, da povprečna slo. ženska dela na splošno povprečno količinsko kar malo več kot povprečen slo. moški,  ker dela lahko 10 reči hkrati, pa ker ji to, da so reči narejene pomeni ogromno, ker ima v genih neko strašno odgovornost po tem, da so reči v familiji urejene, moškemu pa je to ena od dveh enako pomembnih reči v življenju (njegove lastne trentune potrebe so na istem mestu kot potrebe družine, kar za žensko ponavadi ne drži, so odgovornosti do družine prva stvar zanjo sploh, ne bo npr. pustila otroka jokat, zato ker je na tv-ju dnevnik, ali ostala na zabavi, če bo vedela, da mora otrok spat in bo otrok tam preveč siten, da bi oči lahko zaprl v vozičku....ali kaj podobnega), poleg tega moški najraje dela eno samo stvar, pa tisto v miru, plus ima vgrajeno varovalko, ki reče stop, kadar je preutrujen, ženska je pa nima, oz. dela še naprej, četudi varovalko že 5x ven vrže in če crkne zraven od utrujenosti.

Kar se vzgoje tiče, moj res veliko odleže. Sigurno vzgaja otroke vsaj toliko,kot jaz. Moram sicer priznati, da se najbrž največ ukvarja s ta velikim, povsod mu vse zraven kaže, kako se kaj dela, res od a do ž vse "moške reči", ker sam ni imel nikogar, ki bi mu to pokazal, pa se mu zdi, da to pa mora dec otroku pokazat, pa s ta malim seveda, ker je še tak cukr. Sicer pa prav gotovo ne dela pol toliko v gospodinjstvu kot jaz, ker za to pa ni nadarjen. Je pa bolj nadarjen za celo hišo skup spravit, tako da mi je čisto vseeno, če ne pere cot, pa če ne zlaga pogosto iz stroja in v stroj posodo al pa po tleh puca. Z otroki se pa ukvarja, fejst veliko.  

Moj nasvet prvi, najdi si takega, ki bo imel tiste reči, ki jih ti rabiš. Če rabiš nekoga, ki odleže pri vzgoji, se ga da najti, pogost primer je to, obstaja mnogo decov, ki imajo veselje z otroki. Če ne rabiš nekoga, ki hodi v gostilne, ga ravno tako komot najdeš, veliko decev ne hodi po gostilnah. Težko pa boš našla nekoga, ki se ne dokazuje nikjer, ki ne rabi samega sebe enako mnogo kot družine. Zato si najdi takega, čigar "hobije" lahko mirno prenašaš, ker so ti všeč in fajn. Srečno.

(odgovor članu andie)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
30.4.2008 23:06:16   
karmy
To me je pa zmotilo... da mame ne moremo imeti kariere, če si jo želimo? saj se hecaš a ne? Sej ni problem da ne bi zmogle ker smo veliko bolj fleksibilne od moških, vendar moški bi dobili občutek manjvrednosti če bi služile več od njih

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   [Brisano sporočilo]
30.4.2008 23:41:28   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu andie)
  Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
1.5.2008 8:44:05   
KIKI****
user posted image  za mojega možekauser posted image

On je pa previjal, vozičkal (kolikor mu je seveda čas zaradi narave dela dopuščal), nosil, ko smo imeli krče,...zdaj pa tud ritke obriše, se z njima igra, divja,...user posted image

Res je, da to ni vsak dan, ker dela tudi do teme, ampak ko je z njima maksimalno racionalno porabijo ta čas.

Seveda pa gre tudi s prijatelji na pijačo, kar je čisto normalno.
Eni ga vidijo doma kako se igra , spet drugi ko gre s prijatelji v gostilno,. in če združiš te dve stvari,...potem dobiš dve zgodbe.


Niso vsi enaki-eni moški majo občutek da ženske želijo otroke da bodo postali družina, potem j epa družina samo mamica otrok,...

(odgovor članu * Mateja *)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
1.5.2008 9:39:34   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image  Mojca, postavila si nekaj zelo nehvaležnih vprašanj. Nehvaležnih zato, ker kar je meni fajn in dobro, ni nujno isto s tvoje perspektive ali perspektive kogarkoli drugega. In obratno, kar je tebi fajn, ni fajn meni.

Če npr. vzamem našo družino. Mož je hčerko preoblekel do sedaj mogoče 5x, na sprehod z vozičkom nikoli nista šla sama, nikoli nista šla na igrišče, hrano ji je pripravil mogoče 10x v dveh letih. Je zato slab očka, slab mož? Po moje ne. Po tvoje mogoče ja user posted image . A veš, meni ni tako pomembno, kar se tiče nege, kolikor se z njo ukvarja, temveč, kako preživlja čas z njo. In v določenih stvareh je izreden. Npr. da se 100% posveti igri s hčerko. Jaz se ne, vmes razmišljam, kaj je treba skuhat, pospravit, katerega mojstra moram poklicat,... On pa se z hčerko ukvarja 100%. In dve uri skupaj sestavljata legice, bereta knjige, prekladata pesek v samokolnico,... Meni je to super, tast misli, da jo preveč razvaja s časom, ki ji ga nameni, moja prijateljica misli, da ji nameni premalo časa. Kdo ima prav user posted image user posted image user posted image ? Važno, da se imamo mi fajn - ker svoj čas in preživljanje tega naredimo tako, da nam paše.
Moj dragi dela cele dneve in se čez teden malo vidimo. In ena moja priajteljica mi vsakič, ko se slišiva, navrže stavek, a si spet sama user posted image . Samo, vidiš, jaz se imam čisto fajn. Uživam v družbi hčerke, uživam v času, ki ga imam samo zase, ko njega ni, si čas razporedim po svoje, gospodinjska dela so večina na meni, ampak jih itak jemljem kot nujno zlo,... In ko smo skupaj, takrat smo res skupaj. In ta čas preživimo veliko kvalitetnejše kot nekateri, ki se vidijo več kot mi.

Meni se v končni fazi zdi pomembno to, da vsak h družinskemu življenju prispeva toliko kot lahko in predvsem tisto, kar najbolje zna, zato da so vsi člani zadovoljni, da vlada neka harmonija.

(odgovor članu mojca345)
  Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Koliko so pri vzgoji prisotni naši partne...
1.5.2008 23:52:32   
Olivija
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

V kolikšni meri se vaši partnerji zanimajo za svojega otroka ? Logično, da ga imajo radi, ampak ga tudi negujejo, se z njim igrajo, vzgajajo ?

Moja opažanja od mojih prijateljic so taka, da so večinoma kar same.



user posted image , oh, aveš kaj, tule na RR boš našla same krasne mamice s še bolj krasnimi možovi, ki so hkrati tudi še bolj krasni očetje.

A ni čudno, ko pa se v realnem življenju pogovaraš z znankami, pa vse jamrajo čez svoje "dedce". Jaz tudi.


pri meni je bilo tako - z nobenim od mojih bivših tipov si nisem želela imeti družine, takrat sem še razmišljala o tem, da nikoli ne bi imela otrok.

Pri meni je moral res priti on, da sem sploh začutila željo po naraščaju in verjetno ravno zato, ker mi je bilo jasno, da bo dober oče. In rezultat je, da se imamo fajn in smo happy family. user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 43
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?