|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: TIČINA MASA
4.3.2010 11:23:31   
pety78
bom poskusila še enkrat čokoladni preliv... ali lahko dam drugič ko bom delala tičino kar nutelo spodaj namesto te maslene kreme?


Bi tudi šlo, ampak jo je ful težko res fajn namazat, ker je ponavadi biskvit namočen in vlažen. Razen, če jo boš dala res na debelo, ampak lahk za to ponucas cel kozarc. user posted image

Pa saj ni težko narediti čokoladni obliv. Nalomi čokolado na koščke in jo daj za 10-20 sekund v mikrovalovno, nato premešaj, spet za 10-20 skekund v mikrovalovno, nato spet premešaj, ...dokler ni skoraj vsa stopljena, nato pa prilivaj olje in mešaj. Olja je dovolj takrat, ko je masa fajn tekoča in ko daš vanjo žlico, ter jo vzameš ven, čokolada lepo dol steče, ampak vseeno je žlica čisto prekrita s čokolado. Upam, da razumeš, kaj ti hočem povedat. user posted image


_____________________________



(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: TIČINA MASA
5.3.2010 10:01:11   
Martinčka
pety bom probala še to varianto z mikrovalovno ker preden sem odkrila že narejene glazure sem na vodni kopeli topila čokolado in tako delala in je bila zanič...
bom poročala v torek kaj sem skupaj spacala!user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: TIČINA MASA
6.3.2010 16:45:11   
Martinčka
pety a lahko kako doma naredim črno barvo? haha... nisem je našla v trgovini.. našla sem samo v škatlici pakirano zeleno, rjavo in še dve... pa bi rada naredila pingvinčke.. sem kupila marcipanovo kremo in prebrala da jo lahko otrdim s sladkorjem v prahu:) pa bi rada naredila tri pingvinčke ampak ker nimam črne barve me zdaj to jeziuser posted image

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: TIČINA MASA
6.3.2010 17:12:04   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Martinčka

pety a lahko kako doma naredim črno barvo? haha... nisem je našla v trgovini.. našla sem samo v škatlici pakirano zeleno, rjavo in še dve... pa bi rada naredila pingvinčke.. sem kupila marcipanovo kremo in prebrala da jo lahko otrdim s sladkorjem v prahu:) pa bi rada naredila tri pingvinčke ampak ker nimam črne barve me zdaj to jeziuser posted image


črne ne moreš nardit kar sam. kako temno rjavo, če vse živo zmešaš, še mogoče, črno pa ne.

In še ko maš črno doma, je treba dat dosti črne barve, kar tičino zmehča in je treba dodat sladkor v prahu, pa spet črno barvo,...

Jaz črne dele, če ni veliko tega, kar pobarvam z čopičem. Je lažje.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: TIČINA MASA
6.3.2010 17:14:07   
blaža
http://katarinaktorteprisalmoneli.blogspot.com/ http://katarinak.moj-album.com/

tle lahko pogledaš, ko sem z čopičem barvala pikapoko v rdeče in črno. Tudi rdečo je težko dobit intenzivno, ravno tako kot črno.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: TIČINA MASA
6.3.2010 20:03:09   
Martinčka
a bo kaj narobe če glede na to da teh figuric tako nihče ne je kar s črno temparo in čopičem pobarvam? hihi... jah no ne vem kako naj drugače!? sej bodo samo za okras:)


(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: TIČINA MASA
6.3.2010 21:06:21   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Martinčka

a bo kaj narobe če glede na to da teh figuric tako nihče ne je kar s črno temparo in čopičem pobarvam? hihi... jah no ne vem kako naj drugače!? sej bodo samo za okras:)




Ma ne dej, raje dam kako plastično ali plišasto igračko na torto sedet za okras, kot pa da tole nardim. no po želji, jaz ne bi. ni varjante.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: TIČINA MASA
6.3.2010 21:06:57   
blaža
Naredi kaj, katere barve imaš na razpolago, pa bo.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: TIČINA MASA
7.3.2010 10:30:31   
Martinčka
hihi jah no to je bilo trenutni navdih za črno barvo:) hihi... sej sem se že odločila da pač ne bom delala pingvinčkov ampak motorček in voziček.. vsakega na polovico torto kot "prej" in "kasneje"... pa ne bom koplicirala za prvič in bo... zdaj najdem samo še en enostaven modelček za motorček pa je... ker tako ne bom delala stoječih figuric ampak kar tako da bo zgledalo kot da sem jih narisala "ploščate figurice"user posted image ... pa jih bom s temi sladkornimi barvami pobarvala pa bo:)

za naslednjič pa morem najt te barve ker jih res nisem kaj našla v trgovini razen teh osnovnih po štiri pakirane!

lepo nedeljo vsem!

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: TIČINA MASA
10.3.2010 9:26:07   
Martinčka
no sam da sporočim da sem na koncu naredila kar marcipanove srčke ker iz marcipana se mi ni dopadlo kaj ustvarjat... je bila taka čudna masa da jojuser posted image

drugače obliv za torto iz čokolade pa tokrat ni pokal ampak mi še vedno ni jasno kako vam uspe tako lepe torte nardit... pri meni ob straneh ni nikoli tako lepo, čeprav sem jo tokrat še malo namazala s kremo okoli da se pokrijejo nepravilnostiuser posted image ... 

pozdravček

(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: TIČINA MASA
10.3.2010 10:45:32   
pety78
He, he, veš v čem je skrivnost. Ko jaz torto nadevam, je še vedno okoli nje obod od tortnega modela in tako jo pustim tudi čez noč.

_____________________________



(odgovor članu Martinčka)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: TIČINA MASA
10.3.2010 11:18:59   
NEA_TEJA
Mene pa zanima če se tale masa še dobi spodaj pod metalko v Ljubljani ,kjer naj bi jo prodajali tudi v manjšhih količinah ker glih 7kg jo ne rabim.

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   [Brisano sporočilo]
10.3.2010 11:26:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu NEA_TEJA)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: TIČINA MASA
10.3.2010 11:29:35   
blaža
na kul slo je recept za tičino maso, in je res ok, če je rabiš le kako kilco, se jo splača probat nardit. Je pa dala gor recept moja kolegica in je preverjeno ok.



http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=13342

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: TIČINA MASA
10.3.2010 13:36:55   
NEA_TEJA
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

na kul slo je recept za tičino maso, in je res ok, če je rabiš le kako kilco, se jo splača probat nardit. Je pa dala gor recept moja kolegica in je preverjeno ok.



http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=13342



A je ta masa bele barve ker bi jo rabila v beli barvi.In verjetno je mišljena una mala vrečka želatine in ne tista ki jo ni treba dajati v vodouser posted image .
Blaža vidim da si kr umetnica v peki tort zanima me kako narediš knjigo.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: TIČINA MASA
10.3.2010 16:19:30   
majch
za fajno čisto belo maso je recept nekle na hrvaški coolinariki. Delam z želatino v lističih. Jaz jo obožujem in se ful rada igram z njo, Tudi figurice so super. Nekaj začetnih poskusov imam v albumu. Barve so pa drug problem...v slo zelo težko prideš do pametnih.

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu NEA_TEJA)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: TIČINA MASA
10.3.2010 17:00:33   
blaža
majch,možno, da je to isti recept. No ta je tudi bela masa in je fajn.

Za knjigo mam pa jaz model oz pekač v obliki knjige. Prej, dokler ga nisem mela, sem pa zrezala na sredini in obstrani poševno, al pa kr zaprto nardila.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu majch)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: TIČINA MASA
11.3.2010 8:32:53   
teta torta
Jaz sem ravno včeraj poskusila narediti marshmallow maso in sem bila zelo pozitivno presenečena...zelo hitro narejena in fajn se oblikuje...Marshmallowe sem kupila v Mullerju...Bonbončke stopiš v mikrovalovni in zmesiš z sladkorjem v prahu...res fino...

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: TIČINA MASA
12.3.2010 16:01:07   
majch
ja tudi to je varianta, ker jaz sem enkrat pretiravala z želatino in sem dobila točno en gigantski marshmallows ven namesto tičino maseuser posted image

_____________________________

I'm back and I'm bad.

(odgovor članu teta torta)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: TIČINA MASA
22.3.2010 9:52:19   
NEA_TEJA
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

na kul slo je recept za tičino maso, in je res ok, če je rabiš le kako kilco, se jo splača probat nardit. Je pa dala gor recept moja kolegica in je preverjeno ok.



http://www.kulinarika.net/recept.asp?ID=13342


koliko pa pride te mase da jo nebi blo premalouser posted image user posted image za nas začetnike

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: TIČINA MASA
22.3.2010 15:08:26   
Putka
Mene tudi tale tičino žre... Sem bila danes v Pekarni vrhnika, 52 eurov mi je res malo veliko... user posted image

Kater recept zdaj priporočate bolj izkušene, se mi zdi tale z mletim cukrom in mlekom v prahu velik bolj enostaven. Pa tista slikca, ki je zraven nalimana je čisto ista kot na kulinarika.net, ampak zraven recepta z želatino, glicerinom (niti ne vem kaj to je ali kje se dobi, razen pri kemijskem krožkuuser posted image ).

Rabim pa v petek, najbrž bom kar z manjšo količino poskusila sama eksperimentirati...

(odgovor članu NEA_TEJA)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   [Brisano sporočilo]
22.3.2010 15:09:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Putka)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: TIČINA MASA
22.3.2010 15:23:37   
Putka
O rešiteljica!!!! Lahko bolj natančno poveš katera trgovina, bi sestro poslala pa niti ne vem kje naj išče...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: TIČINA MASA
22.3.2010 15:26:07   
NEA_TEJA
Koliko jo pa približno porabiš za eno torto.A imajo v podhodu Ajdovščina tudi barve za maso.Aja in koliko časa je lahko to čudo v hladilniku.Joj še neki a lahko dam to maso na smetanovo kremo in če ima mogoče kera tel od te trgovine da nebi glih zastojn hodila tja iz Cerknice.
Uf sm pa zahtevnauser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   [Brisano sporočilo]
22.3.2010 16:01:14   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu NEA_TEJA)
  Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





3 enostavni in drugačni recepti za velikon...
photo
Velika noč lahko postane obred, ki si ga podarimo drug drugemu za druženje in skupno ustvarjanje. Skupno pospravljanje s...
Jedi, ki ustavljajo drisko
Preverite, s katerimi jedmi lahko preženete drisko pri otroku, ki pogosto spremlja gripozna in virusna obolenja oziroma ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?