|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Nesamostojen otrok
16.5.2008 19:21:46   
LEJLA
Jaz bi samo rekla, da se mogoce otroku tudi pozna, da sta starsa locena.
To je za njega sigurno zelo bolece(verjetno se bolj kot prihod dojencka). Mogoce se pokaze tudi v kaksni regresiji pri obnasanju/razvoju. Tko da jaz kar dvomim, da je fer primerjava.....sicer je pa odvisno kako dolgo sta ze locena.
Mogoce bi bilo res dobro prebrat kaksno knjigo o vzgoji (ali pa tudi pogovor s kaksnim psihologom)....ampak o vzgoji locenih starsev....ker se mi zdi, da moras/ mora oce najprej pridobit zaupanje potem pa bo lahko nekako z nule zacel gradit.


(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Nesamostojen otrok
16.5.2008 22:54:01   
* Mateja *
A pa ti mosliš, da je otrok zadovoljen z nastalo situacijo. Njegova mama in očka sta šla narazen, njega pa sedaj selita gor in dol. Verjetno mu ni lih fajn in mu je ločitev pustila nek pečat! POmoje je to krivo. tebe bo pa valda zavračal, saj si mu vsiljivka, tata je mamo zamenjal zate! Ne moreš vedet kaj vse se dogaja v otrokovi glavi ko vidi tebe in tatkota skupja, prej je bil pa navajen ga gledat z mamico!
jaz bi rekla, da otorok rabi čas, da se stvari umirijo in da jih bo moral prerasti, da jih bo sploh razumel.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Nesamostojen otrok
16.5.2008 23:21:00   
Anonimen
Ja, Mič II, lepo je tebi to reči Kdo sem jaz da bom o tem sodila.  navsezadnje je ta forum namenjen temu, da si izmenjujemo svoje izkušnje. To pa mi zelo prav pride, glede na to, da še nimam svojih otrok.  Hotela sem  primerjavo z otroci iste starosti, da vidim, kako se obnašajo drugi v primerjavi z njim.


Aha, to zelis vedeti...user posted image .

Zelo grdo in neutemeljeno je soditi o otroku, ki ga niti dobro ne poznas, da je mehkuzen, posebej zato, ker je "izgubil" oceta.

Pa se malo lekcije za naprej...user posted image .
Ne primerjaj otrok, tudi svojega ne, z drugimi, ker je vsak otrok svet zase in vsak hodi po svojih stopinjah. Primerjanje je jalovo pocetje. Kadar so odstopanja v razvoju taksna, da otroka zavirajo, se je najbolje obrniti na pediatra ali otroskega psihologa.

Za zacetek otroka samo opazuj....ga skusaj razumeti....in mu pomagaj. Brez pricakovanj in brez sodb.

(odgovor članu ninchi9)
  Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Nesamostojen otrok
17.5.2008 13:33:40   
ninchi9
Mateja, se strinjam s tabo kar si napisala. Samo je finta v tem, da je mali bil star 2 leti, ko sta šla narazen in se niti ne spomni časov, ko je bil še ati z mamico. Ona pa ima že od vsega začetka svojega partnerja, živijo skupaj in zdaj pričakujejo dojenčka. Je pa res, da moj partner to temo malemu prestavlja kot nek tabu. Meni pa se to ne zdi smiselno. Jaz pa ga kar vprašam, kdaj bo dobil sestrico, če ima že kakšno igračko pripravljeno za njo, pa takšne stvari, čisto normalne. Moj partner in ona sta si skoz nekaj v laseh. Po moje mali to čuti. Najbolj smešno pa je, da vsak rojstni dan (kljub temu, da ima pri mamici praznovanje in pri atiju posebej praznovanje) praznujejo tudi skupaj. Torej ata, mama (brez sedanjih partnerjev seveda), sinko, njegovi prijatelji in njujini (prejšnji prijatelji) in pol najamejo fotografa, da se slikajo kot ena srečna družinica. user posted image In potem je mali TAKO ZMEDEN. Starša pa se nič ne pogovarjata. user posted image Sem mu že rekla, da po moje takšno početje ni potrebno. Zavoljo malega, da bo mislil, da sta še vedno skupaj. Zakaj? Če pa se niti ne spomni, da sta bla mama in ati skupaj. Potem pa sem spet jaz najslabša in obsojam. In mislim, da v vsem tem tiči vzrok, da je ati ubral takšno vzgojo in da se mali pač temu primerno obnaša. Pri mamici pa zna vse samo nardit. Ha? Ja zdaj pa smo tu. Seveda vem, da je otroka treba kdaj pockrljat, se spomnim, da je tudi meni pasalo. Ni pa potrebe, da starši iz njega nardijo kripla, ker to ni. Sem se enkrat čisto by the way srečala z njegovo mamico, pa sva se lepo pogovarjali in mi je povedala par stvari. Mali si sam umije zobke, se obleče, sleče, (ok, ritke si ne obriše sam in ga ona stušira, kar se mi zdi normalno za ta leta), lulat gre sam, na dvorišče gre včasih sam (samo se je zgodilo enkrat da je pobegnil in ga je iskala in laufala za njim v 7 mescu nosečnosti), hrani se sam, tudi jajčke že zna spečt, spi v svoji sobi. Pri atiju pa je drugače, ker verjetno ne ve, da že vse to zna sam, al kaj. Vedno ga pelje lulat, tudi če gre sam, nori za njim, da bi mu držal lulčija user posted image , potem se eno uro odločata, kaj bi jedel (jaz bi na mojem mestu mu dala 2 stvari na izbiro, seveda takšni, ki jim ima rad) in potem ne bi nič jedel, pol pa še tisto kaj bo jedel, mu mora nosit v usta. Obuva, oblači ga vse on, ker je mnenja, da ne zna sam. In to vedno. Jaz sem mu že rekla, da ga ful podcenjuje. Ima ga iz srede na četrtek in iz sobote na nedeljo. Večkrat tudi ostale dni. Pa si predstavljajte, da dobi čisto vedno neko igračo, od velikih do malih. Zadnjič pa smo šli v trgovino samo po osnovne stvari, pa kao nič ni dobil in je bil jok in stok in cepetanje. In besede NIMAM TE VEČ RAD, NE BOM VEČ PRIŠEL K TEBI, SMOTAN SI ATA, in ostale stvari. Potem pa ga je po riti. Pa se mi je ful smilil - sem rekla partnerju, da zdaj pa ima dovolj. Veste kaj mi je rekel - kaj se jaz vmešavam, da je to med njima. Res je to med njima, je pa res tudi to, da če bi sprotno vzgojo opravljal malo drugače, niti ne bi prišlo do takšne situacije, da bi ga moral po riti. Zakaj pa se potem pri mamici ne dogajajo takšne stvari?user posted image Mislim, da zato, ker ga drugače vzgaja. No, mičII, upam, da sem ti pojasnila nekatere stvari, da me ne boš več obsojal. Jaz se zavedam tega, da ima vsak otrok svoj karakter. Se pa bojim, da zaradi dojenčkaste vzgoje otrok ne bo zrasel v samostojnega človeka, ki se zna potegnit zase. Že zdaj ga vsi tepejo v vrtcu, naslednje leto gre pa v šolo, tako da bo kriza, če se ne bo znal postavit zase. 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Nesamostojen otrok
17.5.2008 13:38:31   
ninchi9
Aja, pozabla sem povedat, da je zadnjič bil sam pri meni. Je bil tako priden!! Sem ga peljala na sladoled, pa sva šla pol na sprehod, pa ful se je pogovarjal z mano, pa še celo povedal mi je kaj se v vrtcu učijo vse. Sem bila kar presenečena. A kaj ko je čisto drugačen, če je ati zraven. Mogoče pa bi ga mogla met vsak posebej. user posted image

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Nesamostojen otrok
18.5.2008 14:09:55   
srki
Oče ga verjetno samo preveč crklja, ker ga ne vidi vsak dan in je pri njem drugače. Ne vem no. Ali pa bi morali očita najprej kaj naučit?

(odgovor članu ninchi9)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Nesamostojen otrok
18.5.2008 14:11:19   
Anonimen
A kaj ko je čisto drugačen, če je ati zraven. Mogoče pa bi ga mogla met vsak posebej. user posted image


Ali pa samo pretirano isce svojo dozo pozornosti. Ko si sama ve, da je edini, ki se mu posvecas. Ko ste skupaj, si mu verjetno ti "konkurenca" v razdelitvi ocetove pozornosti.

(odgovor članu ninchi9)
  Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Nesamostojen otrok
18.5.2008 20:57:20   
Anonimen
Kaj pa če bi pogovor z očetom zastavila nekako v smislu, kakšen cilj ima pred sabo - kdo bi rad, da je njegov sin, ko odraste?

Dolgoročno gledano, s pretirano pozornostjo oz. v nepravo smer usmerjeno pozornostjo, dela iz otroka čustvenega invalida, ki ne bo sposoben poskrbeti zase, ker bo vedno drug delal vse namesto njega.
Verjamem, da se očka trudi po svojih najboljših močeh, otroka ima rad in bi zanj rad samo najboljše, vendar pa je treba gledat dolgoročno - otrok rabi varnsot, ljubezen in stalnost, spodbujanje, ne pa zavijanje v vato in ujčanje.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Nesamostojen otrok
19.5.2008 0:22:10   
ninchi9
Ja, ful ga ima rad. V bistvu imata zelo zelo rada drug drugega. Sta zaljubljena. user posted image  In tako je tudi prav. Zelo vplivajo tudi starši od mojega partnerja. V bistvu je to ena sama nerešljiva godlja, ker ima otrok tri vzgoje, pol pa na vsaki strani izkorišča, kolko le more. Tako pač je. Zakaj ne bi, če lahko?
Jaz sem se odločila in tudi naučila, da manj kot se vmešavam, boljše je. Je pol manj slabe volje in očitanj. Navsezadnje bodo imeli zadnjo besedo vedno starši (pravi starši). Jaz pa lahko le opazujem in dajem nasvete, ki gredo vedno v nič in jih pogosto drugi vzamejo za zlonamerne. Jaz pa hočem ravno dobro. Težka je takšna situacija. Vem, ker sem sama bila tudi v takšni. Je pa res, da nikoli nisem bila hudobna do staršev in sem jim privoščila, da si ustvarijo nova življenja. Čeprav nimam polbratov in sester. Pa ne bi imela nič proti, če bi jih imela. user posted image  Zdaj vidim, kako težko je včasih biti kot partner nekomu, ki ima otroka iz prejšnjega razmerja. Ampak otrok je pač otrok. Treba se je dosti prilagajat, isto, kot da bi imel svojega. Mi je fajn tak, edino včasih postane mučno, ker zaškripa malo v odnosih.

V glavnem, odločila sem se, da partnerju ne bom več dajala nasvetov, ker mi govori, da kao tak nimam pojma o vzgoji, ker še nimam svojih otrok. To je po eno strani res. Bom pa sama ravnala z otrokom, tako kot se meni zdi prav, pa naj reče kdo kaj hoče. user posted image  (no, v takšni meri, da bo varen in da mi ne bo kaj zameril).
Hvala vam za nasvete, sem vesela, da obstaja ringaraja.net, da lahko počvekamo o tem in onem. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Nesamostojen otrok
18.7.2008 10:14:49   
blaža
Ravnokar sem se včlanla med vas. Tudi jaz imam pet let starega fantka, pa še enega ,ki ima pet mesecev. Na hitro sem pogledala kaj ste pisale, več časa si bom vzela zvečer, ko spokam otroka spat. Tudi jaz imam eno težavico s petletnikom. In sicer težava je ta, da se nikoli ne brani, če gakdo udari. Midva z možem sva absolutno proti nasilju in ga učiva, da ne sme nikoli prvi udarit, če pa kdo njega , da se mora branit. Še najmanjši prdci v vrtcu se bolje obranijo kot on. Drugače je pa zelo samostojen, živahen in na sploh ga imajo otroci zelo radi. To vidim,ko ga pripeljem v vrtec in kar vsklikajo: Matija je prišu in se grejo z njim igrat. Tudi zunaj vrtca si hitro najde prijatelje in brez problem sklepa prijateljstva. Moj mož pravi, da sem deloma kriva jaz, ki sem, ko je bil majhen vedno posegla v mes , ko se je s kom igral in je postalo napeto. Mislim, da ima kar prav. Deloma pa je tak karakter, nežna ribica po horoskopu. Je zelo nadarjen za ples, veliko poje in ustvarja. Če je imela ali ima katera podobne težave, prosim , če mi lahko svetuje. Hvala in lep pozdrav vsem!user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu LEJLA)
Neposredna povezava do sporočila: 35
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





Otroka ne vrtite za roke!
Starši uživamo ob pogledu na široko nasmejanega otroka, ko ga vrtimo tako, da ga držimo za roke. Ne počnite tega več! Pr...
Za družine BREZPLAČNO (od 15. do 22. maja)
Na pobudo ZPMS bo kar 40 muzejev in galerij po vsej Sloveniji, v tednu družin, med 15 in 22. majem 2024 (ali pa na določ...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?