|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Problemi v vrtcu
19.6.2008 13:22:52   
frutka_
Pa pravi, da ta teden je nemogoče in potem v tem smislu, da nam ravno ni v interesu da bi prišlo do tega sestanka in tako.
[quot
No, to sem imela v mislih. Da vam ni v interesu da bi sploh prišlo do sestanka. Očitno si mislila vzg. stran. Se opravičujem.


Vsekakor sem še vedno mnenja da se zadeva razpihuje po nepotrebnem. Zate je tvoj otrok sonček. Naj takšen tudi ostane. Verjetno je doma res drugačen.
Da pa ste šli celo do vzg. na dom se mi zdi nedopustno. Jaz vas ne spustim noter. Dom je dom in služba je služba. Pa sosedje gor ali dol. To so stvari, ki se tičejo službe in ne popoldanskih debat.
Vesela sem, da ste uredili zadevo. Je itak bolj zdravo kot pa po forumih iskat rešitve. user posted image  Upam, da boš v prihodnje tudi pozitivno reševala morebitne težave.

Vso srečo!


(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: Problemi v vrtcu
19.6.2008 13:27:50   
Anonimen
šel moj mož do te vzgojiteljice domov


user posted image

(odgovor članu Bejba )
  Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: Problemi v vrtcu
19.6.2008 16:19:53   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Misek najbrž si slabo prebrala Bejbin post. Ona namreč piše, da vzgojiteljica želi, da pridejo skupaj! Povabilo velja tudi za moža in za pomočnico. To je normalno reševanje takšnih zapletov. Vendar ravno Bejba pravi, da ne ve kako bodo prišli skupaj, če pa je mož službeno odsoten. Še več, po njenem mnenju vzgojiteljica pretirava in meni, da je sestanek odveč.


jaz sem drugace razumela in sicer, da vzgojiteljica hoce sestanek, samo ji noben cas ne pase, ne pase ji pa tudi povedati o cem se gre. Ce pomislim, da meni otrokova vzgojiteljica ne bi htela povedat kaj se to tako kriticnega dogaja z mojim otrokom, se mi prav dozdeva, da ne bi prav mirno sprejela.

Ali res starši tako slabo prenesete odgovornost in konstruktivno kritiko o svojem otroku? Res je, tudi vzgojiteljica ima svoje odgovornosti in dolžnosti. In med drugim je njena dolžnost tudi obvestiti starše o posameznih izpadih otrok, ki ogrožajo druge otroke. Ker tvoj otrok ni edini v skupini! So še drugi. So skupina.


No saj se strinjamo. Naj obvesti in v parih stavkih naj pove kaj je otrok naredil. Sproti. Ne da dela cirkus in napihuje stvari. V tej situaciji niti ne vidim konstruktivne kritike, niti kakrsne koli kritike. Ker vzgojiteljica noce nic povedat.

Kot sem napisala, ne delajmo iz muhe slona. To je zadeva, ki se rešuje v vrtcu s starši in ne na forumu.


Podpora se dobi tudi na forumu user posted image

V prvi vrsti ne razumem kako lahko dvomiš v njeno mnenje. Pa ji vendar zaupaš?  Saj pa ima tvojega otroka več ur na dan kot ti. Vidi kako se otrok obnaša v širšem družbenem okolju.


Zakaj pa ne bi dvomila? Dvomim v bede zdravnika in zahtevam drugo mnenje, dvomim tudi v strokovnost tega in onega in zato stvari preverjam. Ne vidim vzroka, da ne bi dvomila tudi v strokovnost in cloveske kvalitete vzgojiteljice. Do neke mere zaupam, ce bi mi pa tako manipulirala in skrivala podatke, bi ji pa zelo tezko zaupala in verjela.

Jaz vsekakor mislim, da si ji tudi ti kot starš dolžna in obenem odgovorna (saj pa si starš tega otroka) se pogovoriti z njo. Sploh, ker si bila povabljena na razgovor.


Meni se zdi, da je problem v nacinu, ne sestanku. Kot nacin, kako si dati na veljavi in pomembnosti. Ce bi pa res zadeva bila kriticna, potem bi morala vsekakor zraven biti tudi psihologinja.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: Problemi v vrtcu
19.6.2008 16:25:59   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Bejba
Problem naj bi bil v tem, da naj bi, ko se s kom skrega v vrtcu, otroka potisnil na tla in ga držal. Bila sva malo začudena, ker doma tega ni naredil še niti enkrat, prav tako tega ni nikoli počel njegov brat, tako da ne vem kje je to videl. Po vsej verjetnosti od koga drugega v vrtcu. Ali se je pač sam spomnila take obrambe. Zdej je težko biti pameten. V glavnem vzgojiteljica takole nepripravljena sploh ni znala povedat kakšnih konkretnih primerov.


In zakaj to ni mogla povedati "med vrati" v vrtcu? Mene to zanima.


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: Problemi v vrtcu
19.6.2008 16:33:54   
pikapaka
. Glih tok, da je nisem prilimala.

Meni pa je zanimiv ta stavek. Mislim, da to veliko pove od kot otroku agresivnost. Malo se je potrebno zamislit nad tem.
Da pa greste na pogovor na dom, pa je že preveč, to za mene predstavlja kot grožnjo vzgojiteljici.
Pa lep pozdrav.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: Problemi v vrtcu
19.6.2008 17:06:37   
eva1
IZVIRNO SPOROČILO: pikapaka

. Glih tok, da je nisem prilimala.

Meni pa je zanimiv ta stavek. Mislim, da to veliko pove od kot otroku agresivnost. Malo se je potrebno zamislit nad tem.



A dajte no, zdej se boste pa obešale na vsak stavek...prosim vas lepo, pol pa bi vsak lahko vsakemu vsaj nekaj očital..mislimuser posted image

(odgovor članu pikapaka)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: Problemi v vrtcu
19.6.2008 21:03:18   
lenika
Sma sem učiteljica in če bi meni kakšen starš zvonil doma na vratih, bi mu rekla, da se bova pogovorila v šoli. To je isto kot če bi šla k sosedi, ki je trgovka v Merkatorju in želela kupit kruh in mleko.

(odgovor članu eva1)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: Problemi v vrtcu
19.6.2008 21:43:51   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Sma sem učiteljica in če bi meni kakšen starš zvonil doma na vratih, bi mu rekla, da se bova pogovorila v šoli. To je isto kot če bi šla k sosedi, ki je trgovka v Merkatorju in želela kupit kruh in mleko.


Dvomim, da si kaksnemu starsu odtegovala informacije kaj otrok pocne v soli, a istocasno govorila o grozni situaciji.
Z ene strani stekam, z druge pa ne. Tebe ne bi skrbelo pa zvijalo kaj se z otrokm v vrtcu dogaja? Tebe ne bi motilo, da ti noce povedat kaj je na stvari? Mene bi in to posteno bi me motilo.
Sama ne bi sla na dom vzgojiteljici, ker bi zadevo resila ze takoj na zacetku v vrtcu. Ker je popolnoma nesprejemljivo, da ti v taksni situaciji in ob taksnih insinuacijah noce povedati kaj je na stvari. To je manipulativno in nasilno dejanje, ki si ga pedagoski delavec ne bi smel privosciti. Kaj naj bi stars naredil? Plazil se, prosil.. kaj naj naredi, da lahko zve kaj je z njegovim otrokom, dokler vzgojiteljica izsiljuje in postavlja pogoje, ob katerih izpolnitvi se bo blagovoljila povedati kajs e z otrokom dogaja. Se bolj iztirjeno se pokaze njeno obnasanje, ko se pokaze, da od vsega skupaj pravzaprav ni nic.

In primerjava s trgovko iz mercatorja - osebno za svojega otroka, pa tudi za tujega, grem sredi noci kamor je treba - za kruh pa mleko ne. In vzgojiteljici je dovolj jezik in usta odpreti, da pove kaj ima, prodajalka pa doma nima kruha pa mleka iz trgovine za prodajo.
Nekaterim  podrocjem svojega dela sem popolnoma predana, ker ih delam s srcem in v primeru, ko se gre za to kar delam s srcem, posebej ko to delam za drugo clovesko bitje, odstopim od "sluzbenega" casa. Mogoce zato, ker vem koliko nekomu pomeni, da nekaj lahko zve ali opravi takoj in ne mora cakati dan, dva, tri.
Saj ne govorimo o struci kruha, temvec o otroku in zaskrbljenem starsu.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: Problemi v vrtcu
19.6.2008 21:47:43   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: pikapaka

. Glih tok, da je nisem prilimala.

Meni pa je zanimiv ta stavek. Mislim, da to veliko pove od kot otroku agresivnost. Malo se je potrebno zamislit nad tem.
Da pa greste na pogovor na dom, pa je že preveč, to za mene predstavlja kot grožnjo vzgojiteljici.
Pa lep pozdrav.


Jutri se bomo srecale. Jaz te bom gnjavila po dolgem in pocez in se bom  s tabo sla slepe misi, vpletajoc tudi otroka. Cez kaksno uro me bos mela toliko zadosti, da bi me najraje kloofnila. Zakljucek - ti si agresivna - pojdi se zdravit.

Nekatere reakcije so popolnoma cloveske.
Pravzaprav dobim vtis, da je nekako avtorica posta na tapeti. Ne vem ali sem nekaj zamudila ( nisem pogosto na tem forumu) ali je taksno negativno nastrojeno reagiranje zgolj slucajnost.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu pikapaka)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: Problemi v vrtcu
19.6.2008 21:52:15   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: Misek






Sama ne bi sla na dom vzgojiteljici, ker bi zadevo resila ze takoj na zacetku v vrtcu.


Sama bi naredila enako. Jaz se z vsem absolutno strinjam, samo na dom pa res ne bi šla, če ne bi šlo za življenja.

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: Problemi v vrtcu
19.6.2008 22:09:10   
Gina
IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Meni je jasno, da je naš mali pač bolj žive narave in mimogrede kakšnega flosne ali porine, ampak ali ne delajo to več ali manj vsi otroci. Doma se trudimo, da bi ga tega odvadili in tudi nismo mislili, da bi bil to kakšen velik problem, ker je bilo vse v mejah normale. Z starejšim bratcem se pač na momente malo zravsata kot vsi bratje in to je to.



Vidiš s tem se pa jaz ne strinjam. Takšni niso vsi otroci, plus tega moraš vedeti, da je vrtec ustanova v kateri mora biti nek red in disciplina, seveda primerna otrokovi starosti, ampak to se pa ne sme tolerirat. Mogoče pa je težava v tem, da ti tega ne jemlješ dovolj resno. Kaj pa pomeni v mejah normale, a da se lahko otroci po mili volji postikajo, fockajo, ščipajo ....?
Če bi šlo za mojega otroka, bi se vsekakor takoj organizirala in se čimmprej dogovorila z vgojiteljico za sestanek.


Jaz se s telim zelo strinjam.

Med vrati pogovarjat se ne da. Tudi doma pogovarjat se ne da. Za te reči sta potrebna čas in prostor, ter koncentracija. Med vrati na hitro in neorganizirano in predvsem včasih precej po domače ali ne dovolj v celofan zavito človek pove, starši to napihnejo, razumejo zelo po svoje in na koncu ugotoviš, da nimajo pojma, o čem si govoril, ker so razumeli samo, da je otrok "grozen", pa nič drugega. Zakaj moraš zelo pazit, kako poveš, ker moraš biti zelo konkreten in zelo zelo specifičen in natančen pri izrazoslovju, sicer se tvoj stavek obrne okrog v čisto neko napačno smer. Poleg tega imaš s seboj zapiske o konkretnih situacijah, če si zmenjen za govorilno uro, sicer pa zapiskov nimaš pri sebi, moraš govoriti iz glave. Verjemite mi, če imaš vsakodnevno otroka, ki naredi milion drobnih reči, (ki se morda materi sploh ne zdijo nič groznega, v skupini, če imaš veliko otrok, pa je to nesprejemljivo vedenje za v družbo, ki moti ali ogroža veliko ostalih otrok), na koncu dneva zradiraš vse grozote iz glave, samo da lahko popoldne normalno funkcioniraš - vsaj z mano je tako. Ž e tako ti en tak nevzgojen otrok pobere tolk energije, da ti jo za lastne otroke zmanjka. Ja, najboljše pa je, da starš misli, da se zmišljuješ potemuser posted image user posted image . POtem rabim zelo dobro koncentracijo, da se vseh oslarij, ki jih je en otrok naredil, spomnim, če pride na vrata, da bodo tudi staršu zvenele razumljivo glede na realno situacijo takrat v skupini, ne da si jih bo po svoje prikrojil.

No, vprašanje, ki me najbolj daje pa je sledeče: Kakšen razlog naj bi vzgojiteljica imela, da bi se ti lagala? Ali bi od tega imela kaj koristi? Bi namenoma tebe jezila? A misliš da ji je tolk dolgčas, da rabi popoln mir v skupini, pa da ...kako si že rekla....se ji ne ljubi motivirat otroka? Daj, preberi še enkrat, kaj si napisala.... da ga ne motivira dovolj? Ona cel dan ne dela drugega, kot da ga motivira. In ne, ni ok, če se tepe. Ni ok, če ti zanikaš, da je vse ok, če ni.
Mislim pa tudi, da obstaja velika možnost, da je ona tebi povedala enako kot možu, samo da si ti vse skupaj drugače razumela kot on. Moški ne jemljejo tega, če reče vzgojitelj, da se je stepel, kot nekaj groznega. Še malo ponosni so na to, sploh na sina. Pač razumejo, kto da je malo bolj živahen...saj je vendar jasno, da se mora fant po njihovo boriti za svoj prostor v družbi. No, na glas jih tega večina ne pove, misli jih pa večina tako. Zato takih razgovorov ne jemljejo kot groze. Nasprotno pša mame slišijo samo to, da je njihov otrok "zanič". Ne slišijo realno, da nekaj počne, kar ni fajn, da počne, ter da vzgojitelj prosi za pomoč, ker ne zmore sam obvladati otroka. Če bi ti vzg. rekla: Prosim, pomagajte! , bi bilo najbrž drugače z odzivom, a ne. Ampak povedala bi na koncu isto, a veš, samo ti bi poslušala  najbrž malo bolj natančno, česa te prosi.

(odgovor članu Rubin.)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: Problemi v vrtcu
19.6.2008 22:51:29   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Bejba

Sem pa govorila včeraj s kolegico, ki ima tudi hčerko v isti skupini, pa je rekla, da je ta vzgojiteljica njej že od začetka antipatična, da je ful vsiljiva in pretirava v vsaki stvari (tako v dobri kot v slabi).



Kakorkoli, nekatere res rade pretiravajo.

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: Problemi v vrtcu
20.6.2008 8:48:13   
zmajči25
Kot ponavadi, se popolnoma strinjam z Gino. user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: Problemi v vrtcu
20.6.2008 9:58:11   
Bejba
IZVIRNO SPOROČILO: pikapaka

. Glih tok, da je nisem prilimala.

Meni pa je zanimiv ta stavek. Mislim, da to veliko pove od kot otroku agresivnost. Malo se je potrebno zamislit nad tem.
Da pa greste na pogovor na dom, pa je že preveč, to za mene predstavlja kot grožnjo vzgojiteljici.
Pa lep pozdrav.



Res vidim, da nima pomeni več na forumu iskati kakšnih razumnih odgovorov, nasvetov ali kaj podobnega.
Iz vsega tega je prišlo sedaj ven, da se pri nas itak skoz klofamo, da se nočem pogovarjat z vzgojiteljico, da si zatiskam oči, da sem ne vem kako grozna, nasilna mama.

PIKAPOKA, a ti nikoli ne uporabljaš podobnih fraz. Vedno dobesedno misliš, ko komu rečeš npr. ma, pejt v rit ali kaj podobnega. Ma, kr neki res. Zdej se boste obešale na take besede. S tem sem hotla poudarit kako me je vse skupaj razjezilo, ker ni hotela povedati bistva. Ve pa vzemite kakor hočete.



_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu pikapaka)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: Problemi v vrtcu
20.6.2008 10:07:29   
Bejba
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Da pa ste šli celo do vzg. na dom se mi zdi nedopustno. Jaz vas ne spustim noter. Dom je dom in služba je služba. Pa sosedje gor ali dol. To so stvari, ki se tičejo službe in ne popoldanskih debat.


Takole je s to zadevo. Vzgojiteljica nikakor ni našla časa za naju in za sestanek in prvi pravi termin se ji je zdel šele septembra (ker bo enkrat ena na dopustu, drugič druga), čeprav sva VSAK DAN znova spraševala, če je možno
organizirati sestanek. Šlo se je za najinega otroka in, ker se je ona obnašala tako do nas, mi je bilo prav vseeno kaj si misli, če pridemo do nje. NIkakor nisem bila pripravljena čakati na njeno razlago do septembra. Vsaka normalna mama se bo strinjala z menoj, če ji je otrok pač na prvem mestu (drugače bi bilo, če bi nama vsaj malo pojasnila za kaj se gre).

Kot drugo, pa je to v bistvu mama od praktično zelo dobrega prijatelja mojega moža, so tudi naši sosedje, vidimo se tudi v prostem času (tako in drugače), mož je velikokrat pri njih tudi privat, ker je njen sin mizar in tam dostikrat kaj ustvarjata za našo bajto, tako da ne moreš to primerjati z neko prodajalko, ki dela v Mercatorju user posted image .
Hotela sva priti stvari do dna. Kljub najini vsakodnevni zainteresiranosti za sestanek do tega nikakor ni prišlo in to je bil pač edini način.



_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: Problemi v vrtcu
20.6.2008 10:24:53   
Bejba
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

IZVIRNO SPOROČILO: Rubin.

Meni je jasno, da je naš mali pač bolj žive narave in mimogrede kakšnega flosne ali porine, ampak ali ne delajo to več ali manj vsi otroci. Doma se trudimo, da bi ga tega odvadili in tudi nismo mislili, da bi bil to kakšen velik problem, ker je bilo vse v mejah normale. Z starejšim bratcem se pač na momente malo zravsata kot vsi bratje in to je to.



Vidiš s tem se pa jaz ne strinjam. Takšni niso vsi otroci, plus tega moraš vedeti, da je vrtec ustanova v kateri mora biti nek red in disciplina, seveda primerna otrokovi starosti, ampak to se pa ne sme tolerirat. Mogoče pa je težava v tem, da ti tega ne jemlješ dovolj resno. Kaj pa pomeni v mejah normale, a da se lahko otroci po mili volji postikajo, fockajo, ščipajo ....?
Če bi šlo za mojega otroka, bi se vsekakor takoj organizirala in se čimmprej dogovorila z vgojiteljico za sestanek.


Jaz se s telim zelo strinjam.

Med vrati pogovarjat se ne da. Tudi doma pogovarjat se ne da. Za te reči sta potrebna čas in prostor, ter koncentracija. Med vrati na hitro in neorganizirano in predvsem včasih precej po domače ali ne dovolj v celofan zavito človek pove, starši to napihnejo, razumejo zelo po svoje in na koncu ugotoviš, da nimajo pojma, o čem si govoril, ker so razumeli samo, da je otrok "grozen", pa nič drugega. Zakaj moraš zelo pazit, kako poveš, ker moraš biti zelo konkreten in zelo zelo specifičen in natančen pri izrazoslovju, sicer se tvoj stavek obrne okrog v čisto neko napačno smer. Poleg tega imaš s seboj zapiske o konkretnih situacijah, če si zmenjen za govorilno uro, sicer pa zapiskov nimaš pri sebi, moraš govoriti iz glave. Verjemite mi, če imaš vsakodnevno otroka, ki naredi milion drobnih reči, (ki se morda materi sploh ne zdijo nič groznega, v skupini, če imaš veliko otrok, pa je to nesprejemljivo vedenje za v družbo, ki moti ali ogroža veliko ostalih otrok), na koncu dneva zradiraš vse grozote iz glave, samo da lahko popoldne normalno funkcioniraš - vsaj z mano je tako. Ž e tako ti en tak nevzgojen otrok pobere tolk energije, da ti jo za lastne otroke zmanjka. Ja, najboljše pa je, da starš misli, da se zmišljuješ potemuser posted image user posted image . POtem rabim zelo dobro koncentracijo, da se vseh oslarij, ki jih je en otrok naredil, spomnim, če pride na vrata, da bodo tudi staršu zvenele razumljivo glede na realno situacijo takrat v skupini, ne da si jih bo po svoje prikrojil.

No, vprašanje, ki me najbolj daje pa je sledeče: Kakšen razlog naj bi vzgojiteljica imela, da bi se ti lagala? Ali bi od tega imela kaj koristi? Bi namenoma tebe jezila? A misliš da ji je tolk dolgčas, da rabi popoln mir v skupini, pa da ...kako si že rekla....se ji ne ljubi motivirat otroka? Daj, preberi še enkrat, kaj si napisala.... da ga ne motivira dovolj? Ona cel dan ne dela drugega, kot da ga motivira. In ne, ni ok, če se tepe. Ni ok, če ti zanikaš, da je vse ok, če ni.
Mislim pa tudi, da obstaja velika možnost, da je ona tebi povedala enako kot možu, samo da si ti vse skupaj drugače razumela kot on. Moški ne jemljejo tega, če reče vzgojitelj, da se je stepel, kot nekaj groznega. Še malo ponosni so na to, sploh na sina. Pač razumejo, kto da je malo bolj živahen...saj je vendar jasno, da se mora fant po njihovo boriti za svoj prostor v družbi. No, na glas jih tega večina ne pove, misli jih pa večina tako. Zato takih razgovorov ne jemljejo kot groze. Nasprotno pša mame slišijo samo to, da je njihov otrok "zanič". Ne slišijo realno, da nekaj počne, kar ni fajn, da počne, ter da vzgojitelj prosi za pomoč, ker ne zmore sam obvladati otroka. Če bi ti vzg. rekla: Prosim, pomagajte! , bi bilo najbrž drugače z odzivom, a ne. Ampak povedala bi na koncu isto, a veš, samo ti bi poslušala  najbrž malo bolj natančno, česa te prosi.


Gina,

prvič mi je čisto jasno, da se je treba usest in pogovort, da se med vrati ne da stvari razrešit, pa vendar če do tega nikakor ne pride in se druga stran tudi ne potrudi dovolj, da bi kaj na tem naredila, potem druge rešitve ni. Če mi je pač že začela "med vrati" stvari razlagat, naj tudi pove bistvo oz. naj odgovori na vprašanje, ki  ji ga zastavim. Poleg tega je bila ona že prosta in na odhodu domov, tako da ni imela naokoli še kakšnih drugih otrok ali česa podobnega. NI imela nekih motenj, da mi ne bi mogla povedati bistva.

In drugič, Gina, kje v mojem postu si prebrala, da sem rekla, da bi se mi vzgojiteljica lagala? Rekla sem, da mogoče pretirava in napihuje zadevo, ne pa da laže. Ker kjer je dim je tudi ogenj, to mi je jasno kot beli dan. Pa vendar jo imajo tudi drugi za preveč panično, tako v eno kot v drugo smer.

Glede motiviranja: Tukaj se lahko razplete že druga debata. Kolikokrat sem prišla v vrtec npr. predčasno (če so klicali, da je zbolel), pa sem imela priliko vidt kako vzgojiteljice med sabo debatirajo in imajo kavo na mizi, med tem ko se mali zabavajo sami s seboj ali med seboj.
Poleg tega je razlagala, da je zadnjič sedela poleg mojega sina in mu govorila, da dokler ne bo jabolka pojedel, ne bo šel ven z drugimi otroci. Vsi so že šli, le ona dva sta notri ostala in potem je naš mali moral pojeti jabolko na silo, da je šel lahko ven. Sama nisem pristaš siljenja otrok s hrano in to me je zelo razočaralo.

Poleg tega Gina: NAŠ OTROK NI NEVZGOJEN, JE PA BOLJ ŽIVE NARAVE!!!!!!!!

In moj mož ne bi bil nikakor ponosen, če njegov sin pretepe nekoga kar tako user posted image . Niti slučajno. Ker je naredil vse, kar se da, da bi se stvari rešile.

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: Problemi v vrtcu
20.6.2008 10:26:13   
Bejba
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Misek najbrž si slabo prebrala Bejbin post. Ona namreč piše, da vzgojiteljica želi, da pridejo skupaj! Povabilo velja tudi za moža in za pomočnico. To je normalno reševanje takšnih zapletov. Vendar ravno Bejba pravi, da ne ve kako bodo prišli skupaj, če pa je mož službeno odsoten. Še več, po njenem mnenju vzgojiteljica pretirava in meni, da je sestanek odveč.


jaz sem drugace razumela in sicer, da vzgojiteljica hoce sestanek, samo ji noben cas ne pase, ne pase ji pa tudi povedati o cem se gre. Ce pomislim, da meni otrokova vzgojiteljica ne bi htela povedat kaj se to tako kriticnega dogaja z mojim otrokom, se mi prav dozdeva, da ne bi prav mirno sprejela.

Ali res starši tako slabo prenesete odgovornost in konstruktivno kritiko o svojem otroku? Res je, tudi vzgojiteljica ima svoje odgovornosti in dolžnosti. In med drugim je njena dolžnost tudi obvestiti starše o posameznih izpadih otrok, ki ogrožajo druge otroke. Ker tvoj otrok ni edini v skupini! So še drugi. So skupina.


No saj se strinjamo. Naj obvesti in v parih stavkih naj pove kaj je otrok naredil. Sproti. Ne da dela cirkus in napihuje stvari. V tej situaciji niti ne vidim konstruktivne kritike, niti kakrsne koli kritike. Ker vzgojiteljica noce nic povedat.

Kot sem napisala, ne delajmo iz muhe slona. To je zadeva, ki se rešuje v vrtcu s starši in ne na forumu.


Podpora se dobi tudi na forumu user posted image

V prvi vrsti ne razumem kako lahko dvomiš v njeno mnenje. Pa ji vendar zaupaš?  Saj pa ima tvojega otroka več ur na dan kot ti. Vidi kako se otrok obnaša v širšem družbenem okolju.


Zakaj pa ne bi dvomila? Dvomim v bede zdravnika in zahtevam drugo mnenje, dvomim tudi v strokovnost tega in onega in zato stvari preverjam. Ne vidim vzroka, da ne bi dvomila tudi v strokovnost in cloveske kvalitete vzgojiteljice. Do neke mere zaupam, ce bi mi pa tako manipulirala in skrivala podatke, bi ji pa zelo tezko zaupala in verjela.

Jaz vsekakor mislim, da si ji tudi ti kot starš dolžna in obenem odgovorna (saj pa si starš tega otroka) se pogovoriti z njo. Sploh, ker si bila povabljena na razgovor.


Meni se zdi, da je problem v nacinu, ne sestanku. Kot nacin, kako si dati na veljavi in pomembnosti. Ce bi pa res zadeva bila kriticna, potem bi morala vsekakor zraven biti tudi psihologinja.


MIŠEK, vidim da me ti razumeš. Hvala. Z vsem, kar si napisala se popolnoma strinjam user posted image .

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: Problemi v vrtcu
20.6.2008 11:22:27   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Med vrati pogovarjat se ne da. Tudi doma pogovarjat se ne da. Za te reči sta potrebna čas in prostor, ter koncentracija. Med vrati na hitro in neorganizirano in predvsem včasih precej po domače ali ne dovolj v celofan zavito človek pove, starši to napihnejo, razumejo zelo po svoje in na koncu ugotoviš, da nimajo pojma, o čem si govoril, ker so razumeli samo, da je otrok "grozen", pa nič drugega.


No, takole se je tudi meni zgodilo. Pridem po Jana in potem vzg.: mamica, imate minutko časa? In zvem take in drugačne stvari, tista minuta se je raztegnila na 10 minut in ko sva odhajala iz vrtca, mi je v glavi brnelo: moj otrok je najbolj nemogoč, moteč, nepripravljen sodelovati, grdo govori s prijateljčki itd. No, vsaj nasilen ni. Doma pa taaaakšen sonček.

Ampak ko sem se potem čez dan ali dva zamislila, sem ugotovila, da starši res nosimo rožnata očala, ko gledamo naše sončke in dejstvo je, da se otrok drugje obnaša drugače kot doma. In če vzgojiteljica v pogovoru z otrokom ne doseže kar želi, verjamem, da mora zadevo jasno in glasno predstavit staršem takšno kot je, saj računa na to, da bomo mi lažje vplivali na njih.
Zdej kolk pri tem pretirava, je pa seveda druga reč.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: Problemi v vrtcu
20.6.2008 13:13:01   
Bejba
IZVIRNO SPOROČILO: CatJa

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Med vrati pogovarjat se ne da. Tudi doma pogovarjat se ne da. Za te reči sta potrebna čas in prostor, ter koncentracija. Med vrati na hitro in neorganizirano in predvsem včasih precej po domače ali ne dovolj v celofan zavito človek pove, starši to napihnejo, razumejo zelo po svoje in na koncu ugotoviš, da nimajo pojma, o čem si govoril, ker so razumeli samo, da je otrok "grozen", pa nič drugega.


No, takole se je tudi meni zgodilo. Pridem po Jana in potem vzg.: mamica, imate minutko časa? In zvem take in drugačne stvari, tista minuta se je raztegnila na 10 minut in ko sva odhajala iz vrtca, mi je v glavi brnelo: moj otrok je najbolj nemogoč, moteč, nepripravljen sodelovati, grdo govori s prijateljčki itd. No, vsaj nasilen ni. Doma pa taaaakšen sonček.

Ampak ko sem se potem čez dan ali dva zamislila, sem ugotovila, da starši res nosimo rožnata očala, ko gledamo naše sončke in dejstvo je, da se otrok drugje obnaša drugače kot doma. In če vzgojiteljica v pogovoru z otrokom ne doseže kar želi, verjamem, da mora zadevo jasno in glasno predstavit staršem takšno kot je, saj računa na to, da bomo mi lažje vplivali na njih.
Zdej kolk pri tem pretirava, je pa seveda druga reč.


Tole se čisto strinjam. In vem, da naš mali škorček ni kakšen angelček. Je zdrav, živahen 2-letnik (in hvala bogu da je tako). Je pa zgleda res, da počne stvari v vrtcu, ki jih doma nikoli ni.

In kako naj sedaj midva rešiva to, če se pri nama to ne dogaja. Ne moreva ga "kaznovat" za nekaj kar je naredil v vrtcu, pa midva sploh nisva bila prisotna. Vse lepo in prav, da vzgojiteljica vse to predstavi staršem in se o tem pogovorimo (če se le da), vendar pa je v tem primeru na njej, da poskuša to zadevo v vrtcu omiliti, če se le-ta pojavlja samo v vrtcu.
2-letnemu otroku še ne moreš razložiti, da tisto kar pa dela v vrtcu, pa ni v redu user posted image . Reagirati je potrebno v danem trenutku, takrat pa na žalost naju z možem ni zraven.

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: Problemi v vrtcu
20.6.2008 13:45:14   
Bejba
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Verjemite mi, če imaš vsakodnevno otroka, ki naredi milion drobnih reči, (ki se morda materi sploh ne zdijo nič groznega, v skupini, če imaš veliko otrok, pa je to nesprejemljivo vedenje za v družbo, ki moti ali ogroža veliko ostalih otrok), na koncu dneva zradiraš vse grozote iz glave, samo da lahko popoldne normalno funkcioniraš - vsaj z mano je tako. Ž e tako ti en tak nevzgojen otrok pobere tolk energije, da ti jo za lastne otroke zmanjka. Ja, najboljše pa je, da starš misli, da se zmišljuješ potemuser posted image user posted image . POtem rabim zelo dobro koncentracijo, da se vseh oslarij, ki jih je en otrok naredil, spomnim, če pride na vrata, da bodo tudi staršu zvenele razumljivo glede na realno situacijo takrat v skupini, ne da si jih bo po svoje prikrojil.



Še tole me je močno zbodlo in zmotilo GINA. Na koncu dneva zradiraš vse grozote?????? Madona, kot da govoriš o terorističnih napadih in ne o neubogljivosti 2-letnika user posted image .  
Kot sem že napisala MOJ OTROK NI NEVZGOJEN  in NE DELA OSLARIJ, ker pri dveh letih še ne ve kaj so to oslarije. Poskuša prekoračiti meje. Vsak otrok jih poskuša na tak ali na drugačen način. Pri tem pa ga je pač potrebno usmirit in mu jasno začrtat meje. V vrtcu je to pač naloga vzgojiteljice, doma vloga staršev. Seveda pa je nujno medsebojno usklajevanje.
Ne vem ali si ti mogoče vzgojiteljica (kot se mi iz tvojega posta malo dozdeva), ampak taki vzgojiteljici, ki bi na mojega otroka gledala kot na nevzgojenega pobalina, ki dela oslarije in pri katerem  komaj čakaš, da izbrišeš iz glave vse grozote, ki ti jih je ušpičil čez dan, niti slučajno ne bi pustila mojega sina.

Madona, moj mož dela v službi vsakodnevno z duševno in fizično prizadetimi, doživi tisoč in eno neprijetno stvar (poleg 10 000 in več prijetnih), pa še v življenju ni rekel, da doma komaj čaka da izbriše grozote delovnega dne iz glave.

Tvoje mišljenje me čisto odbija. Ampak to je samo moje mnenje.

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: Problemi v vrtcu
20.6.2008 15:41:00   
žirafica
En kratek povzetek:

Vse mame na RR ste lahko zelo srečne, ker imate doma zlate, najbolj pridne sončke. Med seboj se samo razlikujejo v živahnosti, pa še v kakšnih malenkostihuser posted image  Kakšne vzgoje so pa deležni doma, pa kakšni so medsebojni odnosi, odnos staršev do soljudi in okolja (ki se ga sončki tudi navzamejo od svoji staršev)...pa ni toliko pomembno, ker ste itak vse mame najboljše mameuser posted image

(odgovor članu Bejba )
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: Problemi v vrtcu
20.6.2008 17:43:48   
CatJa
Aja? Pol pa že, če ti tako praviš, žirafica.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu žirafica)
Neposredna povezava do sporočila: 47
   RE: Problemi v vrtcu
20.6.2008 19:02:20   
bumerang
En kratek povzetek:
Nekateri enostavno ne razumejo (ali ne vedo), da vsak, ki dela z otroki, ni po defaultu primeren za delo z otroki. In mogoče, glede na čas, v katerem otroka pripeljejo ali odpeljejo z vrtca, niti ne vidijo, kaj vse se v vrtcih dogaja. Ali pa nočejo videti. Kaj mi je že ena napisala... da kompliciram, drugje pa mame ne dobijo niti mesta za svojega otroka. A zdaj naj ga pa pustim kar kjerkoli, samo da nekje bo, ko sem jaz v službi?

Je enkrat ena pisala, da ne verjame, da je še kje v Sloveniji vrtec, kjer ne zaklepajo vrat. V našem vrata niso nikoli zaklenjena. Ne samo, da so vrata vedno odklenjena, otroke sem, ko sem prišla v času po kosilu po sina, velikokrat v igralnici dobila same, dvoriščna vrata (obojna) pa na široko odprta. Kar nekajkrat sem dobila otroke za vrtcem (pri odprtih dvoriščnih vratih), vzgojiteljice pa pred vrtcem. Kar nekajkrat sem imela priložnost slišat, kako se z otroki pogovarjajo, jih nadirajo in zmerjajo. Napišem konkretne besede?
Tudi jokat nepotolažene sem jih videla. Tudi kaznovane v garderobi. Same.
Sina sem enkrat dobila domov s počeno glavo, na katero so namazale Kamagel. O tem so me obvestili, ko sem prišla ponj.
Zadnjič smo dobili domov letno mapo likovnih izdelkov. Je v njej deset listov. Deset. V enem letu. V vrtcu se je letos naučil par pesmic. Grejo ne nikamor. Ne vem, kaj delajo v t. i. usmerjenem času, prav dosti verjetno ne. Kadarkoli sem tja prišla, so se otroci prosto igrali, vzgojiteljice pa sedele skupaj in klepetale.
O kvaliteti govorilnih ur bi lahko napisala celo stran. In o tem, kaj vedo oz. ne vedo povedati o mojem otroku.
Vedo pa zato povedati toliko več o starših otrok. Tudi o tem sem imela priložnost poslušati med tem, ko sem čakala v garderobi. Da ne govorim o hierariji in odnosih, ki jih imajo med seboj. Vzgojiteljica gospa ne dvigne niti stola, pomočnica vzgojiteljice, po izobrazbi tudi vzgojiteljica, pa je njena dekla. Ki sama briše mize in pometa tla. Zaradi nje je moj otrok tudi ostal v tem vrtcu. Ne zato, ker briše mize, ampak zato, ker zna motivirati otroka. Se z njim ukvarja. Se pogovarja. Ga usmerja. In je do njega stroga a prijazna.
In ne, ne znajo in predvsem ne hočejo vsi, ki delajo z otroki, otrok motivirat. Imam to čast, ali težavo, da sem tudi sama v prosveti, in vidim, kaj se dogaja okoli mene še toliko bolj natančno.
Za naš vrtec ne vem, za šolo pa vem zagotovo da tu pa tam kdo od učiteljev komu navije ušesa, ga pocuka, potegne ali odrine, ena moja sošolka je enega učenca celo obrcala. Informacije so videne ali slišane s prve roke.

Ampak tega seveda tisti, ki hodijo s plašnicami ob očeh, ne vidijo, ali pa nočejo videti. Marsikdo je tudi solidaren s svojo kategorijo in se postavi v bran vsakič, ko bere kakršnokoli kritiko.
Dopuščam sicer možnost, da dela v takem oddelku, kjer je res vse idealno in tako kot bi po vrtcih in šolah moralo biti. Ampak takega jaz še nisem videla. Bi si pa resnično želela, da jih bi bilo čimveč! Jaz prva!

In ja, popolnoma verjamem zgodbi, ki jo je napisala uporabnica, in si predstavljam, kako ji je bilo. Ker marsikdo, ki dela v prosveti, s starši manipulira. Vidim v svoji službi in doživljam tudi sama. Meni tudi vzgojiteljica ne zna povedati nič konkretnega, samo jamra. Da bi pa otroka posedla in se z njim pogovorila, ja, to pa zahteva že malo preveč dela. Ker naj raje skače naokoli in rjove na ostale, bom že potem mami na vratih povedala, kako grozen je bil! Ko pa mama vpraša, kaj je ona naredila, da tega ne bi počel, je pa tema. Ampak ta mama je tista, ki išče zakone in standarde in samo pravice, ne?
In ne, moj otrok ni sonček. Vem, da je zahteven in sama prva čutim, koliko energije moram vlagati v to, da se obnaša tako kot je primerno. Ko sem se hotela lani in letos z dvema različnima vzgojiteljicama vsest in se pogovorit o svojem otroku, nobena ni imela nikoli časa za to. Govorit o tem, kako težko je z njim, pa je vedno čas. Tako, mimogrede med vrati.

... še dobro, da je bil samo kratek povzetek ...

V bistvu sem hotela povedati Bejbi samo to, naj tale forum vzame zelo relativno (očitno nisi dovolj Kdo user posted image , da bi na svoje vprašanje dobila dovolj človeških odgovorov) in dodat, da Gina ni mislila tako povedat, kot je tebi izpadlo, ker je, po mojem dovolj izkušenem mnenju, neutralen element foruma. Čeprav vidi svet prosvete prevečkrat z rožnatimi očali. Upam, da zato, ker res dela v takem okolju in ne verjame, da se kje drugje dogaja kaj drugače. 
Si verjetno vzela njene besede v afektu glede na to, kar si drugega prebrala nad njo. 

Ti še kaj kdaj vprašaj ampak vedi, da boš morala odgovore malo sortirat po relevantnosti in uporabnosti. Saj veš, ko koplješ za tartufi, najdeš poleg tartufov tudi gliste in črve. Tega je povsod dovolj. user posted image  
Jih pač prezreš in se smeješ človeški omejenosti.






_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 48
   RE: Problemi v vrtcu
20.6.2008 20:38:00   
Bejba
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

En kratek povzetek:
Nekateri enostavno ne razumejo (ali ne vedo), da vsak, ki dela z otroki, ni po defaultu primeren za delo z otroki. In mogoče, glede na čas, v katerem otroka pripeljejo ali odpeljejo z vrtca, niti ne vidijo, kaj vse se v vrtcih dogaja. Ali pa nočejo videti. Kaj mi je že ena napisala... da kompliciram, drugje pa mame ne dobijo niti mesta za svojega otroka. A zdaj naj ga pa pustim kar kjerkoli, samo da nekje bo, ko sem jaz v službi?

Je enkrat ena pisala, da ne verjame, da je še kje v Sloveniji vrtec, kjer ne zaklepajo vrat. V našem vrata niso nikoli zaklenjena. Ne samo, da so vrata vedno odklenjena, otroke sem, ko sem prišla v času po kosilu po sina, velikokrat v igralnici dobila same, dvoriščna vrata (obojna) pa na široko odprta. Kar nekajkrat sem dobila otroke za vrtcem (pri odprtih dvoriščnih vratih), vzgojiteljice pa pred vrtcem. Kar nekajkrat sem imela priložnost slišat, kako se z otroki pogovarjajo, jih nadirajo in zmerjajo. Napišem konkretne besede?
Tudi jokat nepotolažene sem jih videla. Tudi kaznovane v garderobi. Same.
Sina sem enkrat dobila domov s počeno glavo, na katero so namazale Kamagel. O tem so me obvestili, ko sem prišla ponj.
Zadnjič smo dobili domov letno mapo likovnih izdelkov. Je v njej deset listov. Deset. V enem letu. V vrtcu se je letos naučil par pesmic. Grejo ne nikamor. Ne vem, kaj delajo v t. i. usmerjenem času, prav dosti verjetno ne. Kadarkoli sem tja prišla, so se otroci prosto igrali, vzgojiteljice pa sedele skupaj in klepetale.
O kvaliteti govorilnih ur bi lahko napisala celo stran. In o tem, kaj vedo oz. ne vedo povedati o mojem otroku.
Vedo pa zato povedati toliko več o starših otrok. Tudi o tem sem imela priložnost poslušati med tem, ko sem čakala v garderobi. Da ne govorim o hierariji in odnosih, ki jih imajo med seboj. Vzgojiteljica gospa ne dvigne niti stola, pomočnica vzgojiteljice, po izobrazbi tudi vzgojiteljica, pa je njena dekla. Ki sama briše mize in pometa tla. Zaradi nje je moj otrok tudi ostal v tem vrtcu. Ne zato, ker briše mize, ampak zato, ker zna motivirati otroka. Se z njim ukvarja. Se pogovarja. Ga usmerja. In je do njega stroga a prijazna.
In ne, ne znajo in predvsem ne hočejo vsi, ki delajo z otroki, otrok motivirat. Imam to čast, ali težavo, da sem tudi sama v prosveti, in vidim, kaj se dogaja okoli mene še toliko bolj natančno.
Za naš vrtec ne vem, za šolo pa vem zagotovo da tu pa tam kdo od učiteljev komu navije ušesa, ga pocuka, potegne ali odrine, ena moja sošolka je enega učenca celo obrcala. Informacije so videne ali slišane s prve roke.

Ampak tega seveda tisti, ki hodijo s plašnicami ob očeh, ne vidijo, ali pa nočejo videti. Marsikdo je tudi solidaren s svojo kategorijo in se postavi v bran vsakič, ko bere kakršnokoli kritiko.
Dopuščam sicer možnost, da dela v takem oddelku, kjer je res vse idealno in tako kot bi po vrtcih in šolah moralo biti. Ampak takega jaz še nisem videla. Bi si pa resnično želela, da jih bi bilo čimveč! Jaz prva!

In ja, popolnoma verjamem zgodbi, ki jo je napisala uporabnica, in si predstavljam, kako ji je bilo. Ker marsikdo, ki dela v prosveti, s starši manipulira. Vidim v svoji službi in doživljam tudi sama. Meni tudi vzgojiteljica ne zna povedati nič konkretnega, samo jamra. Da bi pa otroka posedla in se z njim pogovorila, ja, to pa zahteva že malo preveč dela. Ker naj raje skače naokoli in rjove na ostale, bom že potem mami na vratih povedala, kako grozen je bil! Ko pa mama vpraša, kaj je ona naredila, da tega ne bi počel, je pa tema. Ampak ta mama je tista, ki išče zakone in standarde in samo pravice, ne?
In ne, moj otrok ni sonček. Vem, da je zahteven in sama prva čutim, koliko energije moram vlagati v to, da se obnaša tako kot je primerno. Ko sem se hotela lani in letos z dvema različnima vzgojiteljicama vsest in se pogovorit o svojem otroku, nobena ni imela nikoli časa za to. Govorit o tem, kako težko je z njim, pa je vedno čas. Tako, mimogrede med vrati.

... še dobro, da je bil samo kratek povzetek ...

V bistvu sem hotela povedati Bejbi samo to, naj tale forum vzame zelo relativno (očitno nisi dovolj Kdo user posted image , da bi na svoje vprašanje dobila dovolj človeških odgovorov) in dodat, da Gina ni mislila tako povedat, kot je tebi izpadlo, ker je, po mojem dovolj izkušenem mnenju, neutralen element foruma. Čeprav vidi svet prosvete prevečkrat z rožnatimi očali. Upam, da zato, ker res dela v takem okolju in ne verjame, da se kje drugje dogaja kaj drugače. 
Si verjetno vzela njene besede v afektu glede na to, kar si drugega prebrala nad njo. 

Ti še kaj kdaj vprašaj ampak vedi, da boš morala odgovore malo sortirat po relevantnosti in uporabnosti. Saj veš, ko koplješ za tartufi, najdeš poleg tartufov tudi gliste in črve. Tega je povsod dovolj. user posted image  
Jih pač prezreš in se smeješ človeški omejenosti.







Amen user posted image . Tole si pa tako resnično napisala, da ni kaj dodati.

Malo bolj živahni otroci postanejo v vrtcu takoj problem, ker se je treba z njimi RESNIČNO ukvarjat in jih motivirat. Tudi jaz sem že marsikaj videla, posebej pri uvajanju v vrtec, tako da nima smisla tega pogrevat. 

Sodelavka mi je rekla, da je slišala vzgojiteljico, ko je rekla punčki, da naj si ne umiva rok z milom (po lulanju), ker z milom si jih umivajo samo kadar pridejo od zunaj user posted image . In potem se sprašujem zakaj moja dva otroka (poleg ostalih v vrtcu) pogosto bruhata in driskata (Rota virus, Adeno viroza,...). Ampak to je že druga zgodba.

_____________________________

Odločitev, da boš mati, je usodno pomembna.
Takrat izbereš, da bo tvoje srce
za zmeraj hodilo po svetu zunaj tvojega telesa.
(Elizabeth Stone)

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 49
   RE: Problemi v vrtcu
20.6.2008 21:11:15   
kepa*
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang


Za naš vrtec ne vem, za šolo pa vem zagotovo da tu pa tam kdo od učiteljev komu navije ušesa, ga pocuka, potegne ali odrine, ena moja sošolka je enega učenca celo obrcala. Informacije so videne ali slišane s prve roke.




Tole pa kar malo težko verjamem. Da bi učenca obrcala ... Ne vem, no. V teh časih in s takšnimi pritiski ... Neverjetno!


Sicer pa je tudi naš mali v vrtcu zelo zelo nagajiv in so me vzgojiteljice že tudi večkrat opozorile na to. In res je sprva to težko slišat.


_____________________________

Letos pa bo!

(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 50
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2] 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Mesec rojstva lahko vpliva na poklic tvoje...
Si vedela, da mesec rojstva, v katerem je rojen tvoj otrok, lahko vpliva na njegov poklic?
Kdaj se vaš otrok začne spominjati?
Noben otrok nikoli ne pozabi materinega glasu. "Eden najzgodnejših spominov je spomin na materin glas."




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?