|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: tresenje dojenčka
1.7.2008 8:10:16   
Paštetka
aja, definicijo makadama najdete na spletuuser posted image  

http://www.slovarji.com/slovarji/slovarji-07/7m.html

makadam - cesta iz drobjenega gramoza, neazfaltirana cesta
 
Upam, da vest, kaj je gramoz user posted image



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 26
   RE: tresenje dojenčka
1.7.2008 8:12:50   
BAMBINA_
 
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

BAMBINA, jaz sem rojena na vasi in makedam je za nas makedam samo eno.  Nisem še slišala, da je utrjena pot z nekaj kamenčki makedam. user posted image user posted image user posted image  Potem vas, kar nekaj sploh nima pojma kaj je pravi makedam user posted image user posted image user posted image .


No, tudi jaz živim na vasi in pri nas makedam izgleda tako:
user posted image
Torej s kamenčki in peskom posuta cesta, po kateri se je peljalo žnj avtomobilov, ki so jo fino utrdili. Jaz zdaj ne vem, kdo je pravzaprav tisti, ki nima pojma, kaj je makedam...



_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 27
   RE: tresenje dojenčka
1.7.2008 8:20:45   
Volga
V čem pa je potem smisel fensi šmensi vozičkov z napihljivimi gumami, F1 amortizerji, raznimi oblogam proti vibracijam, ......user posted image  A niso eni res namenjeni makadamu ipd? Ker za takole potko, kot jo je BaMBINA nalimala, je bil tudi moj čisto navaden, z malimi koleščki dober, star osem let, dober.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 28
   RE: tresenje dojenčka
1.7.2008 10:01:20   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

BAMBINA, jaz sem rojena na vasi in makedam je za nas makedam samo eno.  Nisem še slišala, da je utrjena pot z nekaj kamenčki makedam. user posted image user posted image user posted image  Potem vas, kar nekaj sploh nima pojma kaj je pravi makedam user posted image user posted image user posted image .



kako pa ti veš, kak makedam je mislila matic0105, ki je odprla temo?

dajte nehat bluzit, pa delat doktorsko dizertacijo iz tega, kaj je makedam in kaj ne. Vse, kar vsebuje neasfaltirano pot, posuto s kamenčki je makedam. Koliko je pa zadeva utrjena in so kamenčki zbiti vkup je pa odvisno od vsake ceste posebej. Torej paštetka, razen če ne živiš res u p.m, kjer pride 1x na leto avto mimo, mate verjetno dokaj utrjene poti.  In noben otrok ne bo debilček, še manj ga bo kap zaradi takega makedama.

pa če delate doktorsko dizertacijo iz makedama, pa vprašajte še avtorja te teme kak voziček ima! Razen če nimate kakega z malimi kolesi, ki se trese tudi po ravnem, ne bi smel biti problem?! Mi imamo z napihljivimi gumami, pa fajn je vzmeten, ker je ravno namenjen za naravo. Pač otroka raje po kakem makedamu vozim, kot pa ob glavni cesti med hišami in bloki,.


(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 29
   RE: tresenje dojenčka
1.7.2008 10:02:56   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

aja, definicijo makadama najdete na spletuuser posted image  

http://www.slovarji.com/slovarji/slovarji-07/7m.html

makadam - cesta iz drobjenega gramoza, neazfaltirana cesta
 
Upam, da vest, kaj je gramoz user posted image




sorry, ampak ne vem, če delaš budalo iz sebe, al iz drugih?

kaj pa se zgodi z gramozom, po katerem se dnevno kar nekaj avtov in druga prevozna sredstva vozijo??

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 30
   RE: tresenje dojenčka
1.7.2008 12:53:02   
Paštetka
IZVIRNO SPOROČILO: matic0105

Joj, punce, dons sem se pa kar zasekirala. Mojega user posted image  sem peljala na sprehod, šla sva hitro in po makadamu in je kar poskakoval v vozičku. Star je dva meseca. Voziček je sicer amortiziran, a ležišče je precej ztrdo. In glede na to, da imajo ta mali miškolinčki še mehke glavice... a mislite, da zna bit kej nevarno? Kar groza me je.


frejča in vse ostale. Še 1x si preberite 1. post. No, če je matic, peljala otroka po tej utrjeni potki, otrok ne bi poskakoval v vozičku in mu ne bi škodilo. Če pa je otroka peljala po hujši potki - makedamu, kot ga jaz poznam ali ima slabši voziček, in je otrok noter poskakoval kot pravi ona, potem pa lahko škodi tresenje otroku.

Prosim, če izraze kot so talanje budal itd. pustite na strani in komunicirate na kulturni ravni. user posted image  



_____________________________

http://www.220stopinjposevno.com/220730-food-styling.html



(odgovor članu matic0105)
Neposredna povezava do sporočila: 31
   RE: tresenje dojenčka
1.7.2008 12:56:10   
BUBICA17
Pa kaj vam je...halo...
20 let nazaj ali še več ste se vozile v veliko slabših vozičkih. Nobenih amortizerjev, neudobni...ne bi vedla, ker sem verjetno malo mlajša od večine in nisem  videla ravno veliko vozičkov stare ganeracije. Asfalt je bil pa itak redkost še takrat, ko sem bila majhna. Pa sem iz zelo razvitega slovenskega mesta. Imam pa dober spomin iz otroštva.
Zdaj pa mene zanima kera od nas je sedaj zaradi vozičkanja po makadamu "debilna" (izraz povzemam od ene od vas)? Mogoče slabo deluje na spomin.
To je sam finta teh kvazi strokovnjakov, ki nas strašijo na vsakem koraku. Čez en teden bo pa debata o tem, kako škodljivi so izpušni plini.
Jaz se sprehajam ob reki. Ob njej je narejena peš pot..s kamenčki. Namenjena je pa tudi mamicam z vozički. Asfalta pa ne maram...sploh če ni povsod pločnika...ker to pa je nevarno za otroka in mamico.
Pa dvomim v to, da bi zaradi take zadeve otrok postal ne vem kaj, ker bi drgač že človeštvo izumrlo. Le kaj je delal pračlovek s svojim dojenčkom. Pa če bi bili vsi "debili"...pol smo tudi mi "debili".


_____________________________

Sreča je čudežni prah,ki ga narava iz svojih angelskih rok strese v naše naročje, da ga čuvamo in negujemo z medsebojno toplino in razumevanjem, s prijateljsko iskrenostjo in pomočjo!

(odgovor članu Freycha)
Neposredna povezava do sporočila: 32
   RE: tresenje dojenčka
1.7.2008 14:42:43   
špelin@
IZVIRNO SPOROČILO: BUBICA17
Pa kaj vam je...halo...
20 let nazaj ali še več ste se vozile v veliko slabših vozičkih. Nobenih amortizerjev, neudobni...ne bi vedla, ker sem verjetno malo mlajša od večine in nisem  videla ravno veliko vozičkov stare ganeracije. Asfalt je bil pa itak redkost še takrat, ko sem bila majhna. Pa sem iz zelo razvitega slovenskega mesta. Imam pa dober spomin iz otroštva.
Zdaj pa mene zanima kera od nas je sedaj zaradi vozičkanja po makadamu "debilna" (izraz povzemam od ene od vas)? Mogoče slabo deluje na spomin.
To je sam finta teh kvazi strokovnjakov, ki nas strašijo na vsakem koraku. Čez en teden bo pa debata o tem, kako škodljivi so izpušni plini.
Jaz se sprehajam ob reki. Ob njej je narejena peš pot..s kamenčki. Namenjena je pa tudi mamicam z vozički. Asfalta pa ne maram...sploh če ni povsod pločnika...ker to pa je nevarno za otroka in mamico.
Pa dvomim v to, da bi zaradi take zadeve otrok postal ne vem kaj, ker bi drgač že človeštvo izumrlo. Le kaj je delal pračlovek s svojim dojenčkom. Pa če bi bili vsi "debili"...pol smo tudi mi "debili".


Amen user posted image user posted image user posted image

_____________________________

~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

(odgovor članu BUBICA17)
Neposredna povezava do sporočila: 33
   RE: tresenje dojenčka
1.7.2008 15:07:14   
skuštrana
Zdaj pa mene zanima kera od nas je sedaj zaradi vozičkanja po makadamu "debilna" (izraz povzemam od ene od vas)?


Hj, no..Mogoče pa ravno zaradi tega ker so nas vozili v takšnih vozičkih in po makedamski cesti tule gor prebereš toliko "debilnih" stvari od "debilnih" ljudi user posted image


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu BUBICA17)
Neposredna povezava do sporočila: 34
   RE: tresenje dojenčka
1.7.2008 17:30:19   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: BUBICA17

Pa kaj vam je...halo...
20 let nazaj ali še več ste se vozile v veliko slabših vozičkih. Nobenih amortizerjev, neudobni...ne bi vedla, ker sem verjetno malo mlajša od večine in nisem  videla ravno veliko vozičkov stare ganeracije. Asfalt je bil pa itak redkost še takrat, ko sem bila majhna. Pa sem iz zelo razvitega slovenskega mesta. Imam pa dober spomin iz otroštva.
Zdaj pa mene zanima kera od nas je sedaj zaradi vozičkanja po makadamu "debilna" (izraz povzemam od ene od vas)? Mogoče slabo deluje na spomin.
To je sam finta teh kvazi strokovnjakov, ki nas strašijo na vsakem koraku. Čez en teden bo pa debata o tem, kako škodljivi so izpušni plini.
Jaz se sprehajam ob reki. Ob njej je narejena peš pot..s kamenčki. Namenjena je pa tudi mamicam z vozički. Asfalta pa ne maram...sploh če ni povsod pločnika...ker to pa je nevarno za otroka in mamico.
Pa dvomim v to, da bi zaradi take zadeve otrok postal ne vem kaj, ker bi drgač že človeštvo izumrlo. Le kaj je delal pračlovek s svojim dojenčkom. Pa če bi bili vsi "debili"...pol smo tudi mi "debili".


user posted image


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu BUBICA17)
Neposredna povezava do sporočila: 35
   RE: tresenje dojenčka
1.7.2008 17:44:50   
sonchek
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

IZVIRNO SPOROČILO: BUBICA17
Pa kaj vam je...halo...
20 let nazaj ali še več ste se vozile v veliko slabših vozičkih. Nobenih amortizerjev, neudobni...ne bi vedla, ker sem verjetno malo mlajša od večine in nisem  videla ravno veliko vozičkov stare ganeracije. Asfalt je bil pa itak redkost še takrat, ko sem bila majhna. Pa sem iz zelo razvitega slovenskega mesta. Imam pa dober spomin iz otroštva.
Zdaj pa mene zanima kera od nas je sedaj zaradi vozičkanja po makadamu "debilna" (izraz povzemam od ene od vas)? Mogoče slabo deluje na spomin.
To je sam finta teh kvazi strokovnjakov, ki nas strašijo na vsakem koraku. Čez en teden bo pa debata o tem, kako škodljivi so izpušni plini.
Jaz se sprehajam ob reki. Ob njej je narejena peš pot..s kamenčki. Namenjena je pa tudi mamicam z vozički. Asfalta pa ne maram...sploh če ni povsod pločnika...ker to pa je nevarno za otroka in mamico.
Pa dvomim v to, da bi zaradi take zadeve otrok postal ne vem kaj, ker bi drgač že človeštvo izumrlo. Le kaj je delal pračlovek s svojim dojenčkom. Pa če bi bili vsi "debili"...pol smo tudi mi "debili".


Amen user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  bravo

_____________________________

Kaj ti pove moj topli objem,
ko k sebi te privijem:
ljubo moje detece,
zate le živim in bijem...(26.11.2007 in 27.09.2009)
--------------------------------
str. U-84

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 36
   RE: tresenje dojenčka
1.7.2008 20:57:11   
Freycha
kapo dol bubica17, zelo dobro napisano user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sonchek)
Neposredna povezava do sporočila: 37
   RE: tresenje dojenčka
2.7.2008 12:20:30   
Anonimen
a nimate nobenega drugega dela bolj pametnega kot gruntat kaj je makedam in kaj ni. Kak so nas pa včasih vozil pa ni blo nobenih amortizerjev pa ne vem kakih finih vozičkov pa smo v redu. če bi bil makedam res tko škodljiv bi vsi imel zej sam osnovno šolo pa še to komi ne da mamo tud  kak fax narjen pa tko dalje.
Pa tud pomoje ni nobena tolk naumna da bi otroka  ne vem kje vozila, če je pa kje kaka lukna jo pa obvoziš sej ne voziš rejlija z vozičkom, tko da imaš tud kako lukno čas obvit.

(odgovor članu Freycha)
  Neposredna povezava do sporočila: 38
   RE: tresenje dojenčka
2.7.2008 12:34:33   
angel_rebelde
Pa ni se vam treba kregati no user posted image

_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 39
   RE: tresenje dojenčka
2.7.2008 12:34:54   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Pa ni se vam treba kregati no user posted image


Pa ti moraš pa vedno miriti al kaj user posted image

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 40
   RE: tresenje dojenčka
2.7.2008 12:36:15   
angel_rebelde
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Pa ni se vam treba kregati no user posted image


Pa ti moraš pa vedno miriti al kaj user posted image


Kaj? Nič ne mirim.. Porka fliks, še pisat ne smem več ali kaj user posted image


_____________________________

Življenje brez otrok je kakor akvarij brez ribic..

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 41
   RE: tresenje dojenčka
3.7.2008 11:16:54   
picola1
Če igrajo eni vedno vlogo napadalca...potem je logično, da je nekdo žrtev...jah, eni pa morjo vedno mirit, ane...user posted image Čista psihologija, ki se ji reče dramski trikotnik...

< Sporočilo je popravil picola1 -- 3.7.2008 11:17:39 >

(odgovor članu angel_rebelde)
Neposredna povezava do sporočila: 42
   RE: tresenje dojenčka
3.7.2008 14:10:58   
BUBICA17
Sori, ampak tega ne zastopim, kar si napisala. A ni dramski trikotnik, ki ima uvod, zaplet, vrh, razplet, sklep in zaključek. Men se zdi, da je dramski trikotnikuser posted image ...sam je že neki let od mature in lahko, da sem pomešala. Ne da se mi pa preverjat..te raj vprašam in se bom neki novga naučila.user posted image

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 43
   RE: tresenje dojenčka
3.7.2008 14:19:40   
BUBICA17
Potegnil mi je...vsaka tema se začne z nedolžnim vprašanjem. Nekdo sprašuje, če lahko nekaj stori. To je uvod. Potem sledi zaplet, ko zadevo čist zakomplicirajo...nekateri. Na to je vrh, ko se skregajo med sabo. Na koncu je razplet, ko se nekateri trudijo, da bi omirili sprte strani. Zaključek pa vsi poznamo...pustimo tisto temo pri miru, ker bi se drgač lahko pojedli, kar čez ekran.
In zakaj je tako?
Ker smo vsi tako zelo pametni. Pol se pa skregamo, ker poberemo različno znanje.
Picola...res je čista psihologija, ker si vsi želimo biti potrjeni v svojem znanju in hočemo imeti prav. Tudi jaz in ti ter vse ostale. 

(odgovor članu BUBICA17)
Neposredna povezava do sporočila: 44
   RE: tresenje dojenčka
4.7.2008 11:39:32   
picola1
Hehe, bubica...dobr si tole pogruntala.user posted image
Samo z dramskim trikotnikom sem jaz mislila na nekaj drugega...(upam, da me ne bo kdo kregal, ker sem čist off topic) In sicer tako se imanuje Igra v transkacijski analizi (veja psihoterapije), v kateri igrajo glavno vlogo Napadalec, Žrtev in Rešitelj. Pojavlja se v vsakdanjem življenju (kot npr. tukaj na forumu ali pa med recimo kakim prepirom) in je lahko dokaj nedolžna Igra (ja, Igra z velikim I), lahko pa ima tudi dokaj težke zaključke (alkoholizem, narkomanija, nasilje vseh vrst, itd.) Tolk, čist osnovno in na kratko...user posted image (če te pa zanima kej več pa na zs...)

Drugače pa ja...vsi želimo bit pametni na nek način ali pa želimo pomagat (zakaj neki si nekateri želimo/želijo kar naprej delit nasvete, čeprav dobronamerne...) ali pa želimo koga sprovocirat ali pa ga ponižat in sami izpast kao pametni...Vsak pač igra svojo vlogo in vsak ima neko (psihološko) korist od tega...

(odgovor članu BUBICA17)
Neposredna povezava do sporočila: 45
   RE: tresenje dojenčka
4.7.2008 13:14:58   
BUBICA17
....Dobra razlaga, všeč mi je.user posted image  
Poznam to, kar si napisala iz študija, čeprav se nismo veliko poglabljali v to.
Se javim na ZS, ker me zadeva zanima, da si malo osvežim znanje.

(odgovor članu picola1)
Neposredna povezava do sporočila: 46
   RE: tresenje dojenčka
4.7.2008 16:38:58   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: angel_rebelde

Pa ni se vam treba kregati no user posted image


Pa ti moraš pa vedno miriti al kaj user posted image


Kaj? Nič ne mirim.. Porka fliks, še pisat ne smem več ali kaj user posted image



Ni slaba ideja, sploh ne.





Volga, drugače pa je ona res tak "miroljuben" človek, pusti da opravlja svoje poslanstvo. user posted image

(odgovor članu angel_rebelde)
  Neposredna povezava do sporočila: 47
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 [2]
Pojdi na:





To so najbolj redka otroška imena
Med izumirajočimi imeni so po našem mnenju čudovita imena tudi za sodobne novorojenčke. Katera imena vse bolj izginjajo ...
Dotik vpliva na dojenčkov genetski zapis
Objemi, poljubčki, nošenje po rokah in nežnost, ki jih starši nudimo svojim dojenčkom, jim ne daje zgolj občutka varnost...




Vrtec.
пеперутка16

Hodi/jo vaš/i otrok/ci v vrtec? V kateri?