|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Kdaj Smoki?
31.7.2008 20:12:48   
Naja30
Lona imaš prav. V prvem postu sem tudi odgovorila na vprašanje - da ga pri 20m še ni jedla.
Ne maram pa, da nekatere zmerjajo in govorijo, da so tiste, ki dajejo otroku za malico sadje, čistunke ipd. Mislim, da je vse odvisno, kako si bil sam vzgojen. Ko sem jaz bila majhna, tega sranja od smokija, čipsa ipd. nismo jedli. Oz. ni ga bilo doma, mama tega ni kupovala. In tako kot si navajen sam, tako navajaš svojega otroka. Moje mnenje.

(odgovor članu Lona76)
Neposredna povezava do sporočila: 51
   RE: Kdaj Smoki?
31.7.2008 20:50:34   
Lona76
Tudi jaz se ne strinjam da se zmerja kogar koli. Pa če daje mamica otročku sadje ali pa smokije, čipse čokolado. Vsak dela tako, kot njemu paše. Jaz sem pristaš tega da se z ničemer ne sme pretiravati. Moj starejši sin je vse od sadja in zelenjave, do kakšnega smokija. Za sadje celo sam prosi. In kakor jih bomo navadile tako bo. In vsaka zase in za svojega otroka najbolje ve, kaj je dobro zanj oz. s čim ga bo hranila. Tako da nobenega obsojanja jaz osebno ne prenesem.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 52
   RE: Kdaj Smoki?
31.7.2008 22:07:37   
hijenca
Moj sinček je star komaj 3 mesece in še ne razmišljam o tem, kdaj bo jedo smoki.

Moram pa vsem mamicam povedat, da je to javen forum in da lahko vsak vpraša kaj želi.  Če ne želite povedat, kdaj lahko otrok poskusi smoki, bodite tiho in ne pametujte po nepotrebnem, ker znate bit grozno zlobne z vašimi izjavami. Ve pa vsaka mama, da ni dobro preveč takšne hrane v otroškem jedilniku.

Pa še nekaj. Delam v vrtcu in imam eno vprašanje. Zakaj pa potem otroci prinašajo v vrtec smokije, predvsem ob rojstnih dnevih user posted image user posted image user posted image  Ker so tako ne zdraviuser posted image user posted image user posted image . Aja, tudi jaslični otroci si radi prinesejo smoki v jasli, ker čokolade ne smejo, se lahko umažejo, jabolko je pretrdo, se lahko zadušijo, banane zapirajo, hruške napenjajo, grozdje je nevarno lahko dobijo drisko, ......hmmm

< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 2.8.2008 18:52:43 >


_____________________________

Sonček Vid ( 8.5.2008 ob 10.36)
Sonček Jakob (4.5.2011 ob 10.43)
Sonček Filip (4.5.2011 ob 10.44)

(odgovor članu Lona76)
Neposredna povezava do sporočila: 53
   RE: Kdaj Smoki?
31.7.2008 22:23:11   
Rubin.
IZVIRNO SPOROČILO: Lona76

Joj smokiji in vsa ostala "dobra" hrana.
1. Če jo otrok poje kdaj pa kdaj mu sigurno ne bo nič.
2. Tudi starši naj potem ne jejo tega, ne pa da poznam ljudi ki se sami bašejo s piškoti otrok pa jih NE SME ker mu ne dovolijo sladkarij. Kot je napisala Picola 1 moramo biti sami zgled svojim otrokom
3. Ne mislite da lahko obvarujete svoje otroke pred vso to hrano. Če ne prej jo bojo dobili v vrtcu, ko bo kakšen prijateljček praznoval rojstni dan.
4. Punca je res vprašala kdaj kakšen smoki in ne po mnenju ali je to zdravo ali ne.



1. se strinjam, v mejah normale mu ne bo škodil, vendar po enem letu, ker je arašidov smoki alergen.

2. Ponavadi je tako, da tisti starši, ki dajo veliko na zdravo prehrano, doma nimajo junk fooda. Vsaj pri meni je tako. Kar lahko jem jaz lahko je tudi mala miss, vendar je stara že 3 leta, pri enem je bilo durgače.

3. V vrtcu, ki ga bo obiskovala, ne prakticirajo nošenja hrane za RD, tako da tam smokija sigurno ne bo dobila, je namreč eko vrtec.

4. Če se debata razvije malce drugače, kot je prvotno nastavljena ni nič narobe. Se še kaj drugega zve.


Pa še nekaj bom dodala. Mala miss je do svojega drugega leta jedla praktično vso zelenjavo in sadje. Potem pa se je naenkrat vse spremenilo. Sedaj zavrača skoraj vso zelenjavo in sadje. Kolikor morem jo pretentam, da ga kam zmešam ali naredim omako, tako da ne vidi kaj je, ampak da bi poskusila grozd ali pa jagodo to pa ne. Pa jaz jem vso zelenjavo in sadje in to vsak dan, ona se ob tem samo namrdne, je nič ne prepriča. Upam, da se bo to spremenilo z vstopom v vrtec.

< Sporočilo je popravil Rubin. -- 31.7.2008 22:24:11 >

(odgovor članu Lona76)
Neposredna povezava do sporočila: 54
   RE: Kdaj Smoki?
1.8.2008 12:49:11   
Lona76
IZVIRNO SPOROČILO: hijenca


Pa še nekaj. Delam v vrtcu in imam eno vprašanje. Zakaj pa potem otroci prinašajo v vrtec smokije, predvsem ob rojstnih dnevih user posted image user posted image user posted image  Ker so tako ne zdraviuser posted image user posted image user posted image . Aja, tudi jaslični otroci si radi prinesejo smoki v jasli, ker čokolade ne smejo, se lahko umažejo, jabolko je pretrdo, se lahko zadušijo, banane zapirajo, hruške napenjajo, grozdje je nevarno lahko dobijo drisko, ......hmmm


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu hijenca)
Neposredna povezava do sporočila: 55
   RE: Kdaj Smoki?
1.8.2008 12:54:48   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: hijenca

Pa še nekaj. Delam v vrtcu in imam eno vprašanje. Zakaj pa potem otroci prinašajo v vrtec smokije, predvsem ob rojstnih dnevih user posted image user posted image user posted image  Ker so tako ne zdraviuser posted image user posted image user posted image . Aja, tudi jaslični otroci si radi prinesejo smoki v jasli, ker čokolade ne smejo, se lahko umažejo, jabolko je pretrdo, se lahko zadušijo, banane zapirajo, hruške napenjajo, grozdje je nevarno lahko dobijo drisko, ......hmmm


Tudi sama sem delala v vrtcu in sploh v jaslih kakšnih smokijev ipd. niso nosili za RD. Starejši že mogoče. Sicer pa vem, da bo če ne kje drugje, najprej v vrtcu probala smoki. Naj ga, saj ni to nič takega. Jaz pravim samo, da ji sama tega ne dajem in ne bom dajala in da tega ne jemo doma.

Vidiš, to mi je malo mimo, da če pa rečeš, da se z nečem ne strinjaš, si pa kar "pametna" mamica. user posted image

(odgovor članu hijenca)
Neposredna povezava do sporočila: 56
   RE: Kdaj Smoki?
1.8.2008 13:47:21   
tosja
IZVIRNO SPOROČILO: hijenca


Moram pa vsem mamicam povedat, da je to javen forum in da lahko vsak vpraša kaj želi.
user posted image In tudi odgovori!!! 

Pa še nekaj. Delam v vrtcu in imam eno vprašanje. Zakaj pa potem otroci prinašajo v vrtec smokije, predvsem ob rojstnih dnevih user posted image user posted image user posted image  Ker so tako ne zdraviuser posted image user posted image user posted image . Aja, tudi jaslični otroci si radi prinesejo smoki v jasli, ker čokolade ne smejo, se lahko umažejo, jabolko je pretrdo, se lahko zadušijo, banane zapirajo, hruške napenjajo, grozdje je nevarno lahko dobijo drisko, ......hmmm

user posted image Zanimivo... Tud sama delam v vrtcu - jasli; pa otroci ne prinašajo smokijev user posted image

Glede zgoraj napisanega o čokoladi, grozdju, bananah, jabolkih,...user posted image user posted image   user posted image




< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 2.8.2008 18:54:46 >


_____________________________

Ko hodiš, pojdi zmeraj do konca...

(odgovor članu hijenca)
Neposredna povezava do sporočila: 57
   RE: Kdaj Smoki?
1.8.2008 14:59:08   
špelin@
Jezus, kaj se je napletlo okrog enega bogega smokija... user posted image

(odgovor članu hijenca)
Neposredna povezava do sporočila: 58
   RE: Kdaj Smoki?
1.8.2008 15:52:14   
Kaja30
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Jezus, kaj se je napletlo okrog enega bogega smokija... user posted image


A ne?

Ne vem ali naj se user posted image  ali user posted image .

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 59
   RE: Kdaj Smoki?
1.8.2008 16:08:04   
barbaw
Ekaz si se mi prav zasmilila. user posted image

_____________________________

Nobody is perfect and I'm nobody!

(odgovor članu Ekaz)
Neposredna povezava do sporočila: 60
   RE: Kdaj Smoki?
1.8.2008 16:09:20   
Freycha
IZVIRNO SPOROČILO: želva

sem za zdravo prehrano in moj otrok jo tudi je, mešano in pestro. proba pa tudi vse "neumnosti", to ne pomeni da bo za večerjo pojedel vrečko smokjijev, pa čez jagodni sok.
sploh pa kakršno zelenjavo in sadje se kupuje v trgovinah, če lahko otroci to jedo, lahko tudi kakšen smoki pojejo.



ja, ampak če imaš doma alergika, je tudi en smoki lahko dovolj, da se otrok zaduši, ker mu zateče sapnik zaradi alergije......

in ja, za hrano zelo kompliciram, ker imam raje živega otroka in brez NEPOTREBNIH živil, kot pa s hudimi alergijami ali celo mrtvega otroka.....

Je zlo simpl se odločit, kaj bi rad, ne?

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 61
   RE: Kdaj Smoki?
1.8.2008 20:02:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Jezus, kaj se je napletlo okrog enega bogega smokija... user posted image
[/quote


se strinjam]

(odgovor članu špelin@)
  Neposredna povezava do sporočila: 62
   RE: Kdaj Smoki?
1.8.2008 23:01:22   
sandra85
IZVIRNO SPOROČILO: špelin@

Jezus, kaj se je napletlo okrog enega bogega smokija... user posted image

user posted image

no pa da še js napišem: moj mišek bo ta mesec dopolnil 1 leto, pa še ni probal ne čipsa ne cmokija. zadnjič je videl odprto vrečko čipsa in je hotel probat-pa mu nisem dovolila-sem vrečko skrila, da mu nisem gušte delalauser posted image
je pa že probal čokolado, sladoled,...kar tudi ni zdravo!!! ni samo cmoki nezdrav!


_____________________________

kako je če imaš v življenju 2 moška: enega neizmerno ljubiš in se mu z užitkom cela predaš, drugega imaš neizmerno rada, vsak njegov napredek je zate ponos in vsak njegov nasmeh ti polepša dan! oba pa mi pomenita VSE na tem svetu! ¦ ¦

(odgovor članu špelin@)
Neposredna povezava do sporočila: 63
   RE: Kdaj Smoki?
2.8.2008 11:49:01   
Anonimen
Punce, ne se kregati.

Moj sine ima 10mesecev in nisem niti pomislila, da bi mu dala smoki. user posted image  Al pa čips, kar koli takega.. Zakaj že?! Raje mu dam marelico al pa rižev vafelj za grickat.

(odgovor članu sandra85)
  Neposredna povezava do sporočila: 64
   RE: Kdaj Smoki?
2.8.2008 11:55:00   
butt3rfly
mislim, da te teme ne bom več brala, ker je že daleč presegla vse meje dobrega okusa. vsak dodaten post se mi zdi nepotreben, ker gre bolj kot ne za pljuvanje po drugih osebah. ne gre se več za to, ali dati ali ne. preveč žaljive ste vse skupi postale oz. vsaj nektere. namesto namazanega jezika priporočam mal več zdrave pameti in bolj vljudnega vedenja.user posted image

_____________________________

Hale: "Are you accusing me of being in someones pocket, you hypocrite son-of-a-bitch? You've been on Clay's tit since you were a goddamn uniformed officer. He barks and you jump. Whole town knows it. "Chief of Police". What a goddamn joke."

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 65
   RE: Kdaj Smoki?
2.8.2008 12:00:14   
ZARA
IZVIRNO SPOROČILO: butt3rfly

mislim, da te teme ne bom več brala, ker je že daleč presegla vse meje dobrega okusa. vsak dodaten post se mi zdi nepotreben, ker gre bolj kot ne za pljuvanje po drugih osebah. ne gre se več za to, ali dati ali ne. preveč žaljive ste vse skupi postale oz. vsaj nektere. namesto namazanega jezika priporočam mal več zdrave pameti in bolj vljudnega vedenja.user posted image

Ja, kakšen Bonton poleg smokija bi kateri res koristil.

_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu butt3rfly)
Neposredna povezava do sporočila: 66
   RE: Kdaj Smoki?
2.8.2008 12:22:53   
silvya
IZVIRNO SPOROČILO: hothien

Zakaj pa bi ji/mu želela dat smoki? Saj imaš polno drugih, bolj zdravih prigrizkov. Je že bolje, da mu daš pol žemlje. user posted image

Naša pri skoraj 18 mesecih še ni probala smokija in ga tudi še lep čas ne bo.


Če smo že pri zdravi hrani, tudi žemlja ni ravno zdrava hrana. Vsaj ta iz bele moke ne. Dobro poglej kakšni dodatki so vse v testu, da je le to bolj rahlo in žemlje obstojnejše.
Tako, da kakšen smoki, če otrok nima problemov z alergijami, res ne bo škodil. Konec koncev več nič ni ravno zdravo, ker smo zemljo že itak preveč onesnažli, da bi bilo lahko še kaj res 100% BIO.

Jaz sem vedno dala vse po občutku in sta otroka zdrava. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 67
   RE: Kdaj Smoki?
2.8.2008 13:47:30   
Raho
In vse to zaradi enega faking smokija!!!?????!!!?????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu silvya)
Neposredna povezava do sporočila: 68
   RE: Kdaj Smoki?
2.8.2008 15:15:37   
Naja30
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

In vse to zaradi enega faking smokija!!!?????!!!?????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Že zarad bolj glupih stvari je bilo po 10 strani napisanih...

ko bi smoki vedel! user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 69
   RE: Kdaj Smoki?
2.8.2008 15:19:57   
CUKRČEK
moji  jedo smoki od kakega 10-ega meseca naprej.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 70
   RE: Kdaj Smoki?
2.8.2008 20:02:51   
Bonnie_RR
Punce, js res ne morem verjeti, da tole klobaso, ki je na koncu nastala od te teme, pišejo odrasle osebe z vsaj malo vedenja o bontonu nasploh in (ob registraciji) prebranih pravilih uporabe in komuniciranja na RR.user posted image

Da vas malo spomnim na pravila:

Pravila sodelovanja na forumih

Obnašajte se tako, kot želite, da se drugi obnašajo do vas.

Prosimo vas, upoštevajte naslednje:

•   bodite vljudni, ne izzivajte in ne uporabljajte kletvic, ne kregajte se
•   javno napadanje in razkrivanje podatkov tretjih oseb ni dovoljeno, osebne zamere in pranje umazanega perila rešujte zasebno!

•   odgovarjajte na zastavljena vprašanja in ne zahajajte s teme
•   komunikacijo dveh oseb opravljajte preko »zasebnih sporočil«, ne na forumu

•   moderator/administrator bo po svoji presoji vsako neprimerno temo ali sporočilo zbrisal, v kolikor se bodo kršitve nadaljevale avtorja tudi izključil


Temo sem temeljito prečistila (seveda dopuščam možnost, da sem tudi kaj spregledala) medsebojnih osebnih obračunavanj, žaljenja osebno in nasploh, nepotrebnih komentarjev, čvekanja in še verjetno česa.

Opozarjam vse, da bom v bodoče ob prvem žaljivem, neprimernem in izven konteksta objavljenem postu, temo začasno zaklenila.

Lp, Bonnie

P.S.: Pa še en dobronameren nasvet.
Ne jemljite virtuale preresno, predvsem pa se je brezveze nekomu, ki ga sploh ne poznaš, nekaj dokazovati in se spuščati v prepire na res nizki ravni.
Splet je le vir informacij, preganjanje dolgega časa, popestritev. Pomembna je realnost, zanjo pa vsak zase najbolj ve, kako jo živi, kaj mu je pomembno v življenju, kakšne nazore in vrednote ima...
Ob komuniciranju na forumu imejte vedno v mislih, da gre zgolj za izmenjavo mnenj in informacij. Zakaj bi nekoga bolela glava zaradi takšnih stvari kot je neka tema na nekem forumu?!







< Sporočilo je popravil Bonnie_RR -- 2.8.2008 20:04:44 >


_____________________________

Ponosna mamica dveh navihanih zakladkov, Nika in Vite.

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 71
   RE: Kdaj Smoki?
3.8.2008 22:28:06   
Čmrlika
user posted image user posted image user posted image -za zjokat, res......user posted image

_____________________________

Sreča je iskanje, je ti in tvoja pot.
Najina sreča je prišla 19. aprila 2008....naslednji paket sreče je z nami od 21.februarja 2010...Naša pot je zaključena in da...iskanje se je splačalo...srečna sem !

(odgovor članu Bonnie_RR)
Neposredna povezava do sporočila: 72
   RE: Kdaj Smoki?
8.8.2008 15:56:02   
Foxina
IZVIRNO SPOROČILO: Lianna

Čim kasneje oz. tudi če ji ga ne da. Vsebuje arašide, ki so pogosto alergeni. Sploh pa obstajajo veliko bolj zdravi prigrizki kot je smoki.


se podpišem pod to

(odgovor članu Lianna)
Neposredna povezava do sporočila: 73
   RE: Kdaj Smoki?
11.10.2008 18:38:02   
botrca
Punce čim manj kompicirat, saj v vrtcu dobijo čisto vse. Najin Jan je smoki začel pri 8 mesecih in ni pokazal kakih alergij, hvala bogu.

_____________________________

Če želimo živeti z namenom, moramo poiskati tisto, kar najbolj goreče ljubimo, dati vse, kar imamo, nato pa to predati naprej kot štafeto tistim, ki nam sledijo.

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 74
   RE: Kdaj Smoki?
12.10.2008 22:46:14   
picola1

IZVIRNO SPOROČILO: botrca

hvala bogu.



Si si kar oddahnila, ne?user posted image


(odgovor članu botrca)
Neposredna povezava do sporočila: 75
Stran:   <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  1 2 [3] 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Pet nepriporočljivih praks pri hranjenju s...
Hranjenje s stekleničko že od nekdaj velja za lažji način hranjenja. Verjetno je to razlog, zakaj v preteklosti nihče ni...
Dojenje: "Mozoljčki" na bradavicah...
Neverjetno, za kakšne podrobnosti je poskrbela Narava! Poglejte si video, kako pomembno vlogo imajo tiste drobne pikice,...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?