|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:11:23   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang



Ne, ni. Ravno nasprotno. Napisala ji je, da ji je tako zelo udobno.

In res mi je!

Saj, po pravici povedano, niti ne morem reči, da se mi ona smili, ker vidim, da trpi, ker je nisem nikoli videla.

Pa po čem sklepaš, da trpim, če me pa nikoli nisi videla?


Sem pa videla druge muslimanke in njim je bilo, glede na to, kakšne so bile v obraz, vroče.

In so ti seveda rekle da trpijo, ali si to kar sama zaključila? user posted image

Je pa stvar tudi taka, da če ji je tako zelo udobno v takih oblačilih, potem ne vem, zakaj jih ne nosi še doma.

Ja, kako pa veš da se ne?user posted image  Po resnici povedano pa bi jih( galabeje) z veseljem nosila še doma... Toda tudi trenirke so zame udobne. Če potegneš črto vedno se rada oblačim udobno toda ker ljubim moža in mu posledično želim ugajat se doma včasih tudi "doteram" v totalno neudobne cunje...user posted image
 


(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 801
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:15:54   
bumerang
Daddy, o vsem, kar si napisal, se strinjam. Pa **** nisem nikoli prepričevala, da je njej vroče. Je tudi ne bi mogla, ker je nisem nikoli videla. Si pa to mislim ob muslimankah, ki imajo potno čelo. Kar še ne pomeni, da jih bom prepričevala v to naj se slečejo.
Kot tudi ti nisi prepričeval svojega prijatelja in babico. Ampak mislil pa si si zraven kaj, ne?

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu daddy)
Neposredna povezava do sporočila: 802
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:16:16   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka



sploh ne vem kaj naj bi "vnaprej dana in dolocena" sploh pomenilo. tvoja je in ti delaj po svoji vesti. vest se ne more formirat skozi stoletja, razen, če si kot oseba toliko star.
vest je sicer dana do neke mere (v islamu ji rečejo "ruh" - "ruhullah"; **** popravi me pri spellingu, če sem narobe napisala) - to pomeni, da smo v biti vsi rojeni kot dobri/verniki. to je mišljeno v tistem delu, kjer nam je dano, da čutimo, da npr. nasilje, laganje, uboj/umor itd. ni ok. notri v srcu. seveda so izjeme. ljudje, ki jim ego (v islamu je to "naf"; ****, spet spelling please user posted image ) tako prevaga, da preplavi vest do te mere, da lahko čutijo zadovljstvo pri ubijanju. samo to je izkrivljen, bolan duh/duša.
torej, v tem smislu - če poslušaš svoje srce, kaj ti govori, da je pravično in prav (ne svoj ego, mind you!), v tem smislu fatva nima za burek.
samo to sem hotla povedat o vesti (in fatvah) in islamu ter kako jo islam obravnava.



Nimam kaj popravljat.
Spelling sedi 5.user posted image user posted image


(odgovor članu mateyka)
  Neposredna povezava do sporočila: 803
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:18:22   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
ne vem, če bi jaz temu rekla manipulacija marogica. dejstvo je, da je vsaka ženska tretirana kot kraljica, če se prakticira pravi islam. zdej koliko s(m)o pa to sposobni uveljaviti v praksi, je pa druga pesem.. jaz tukaj ne vidim zavajanja. njena izkušnja je naslovljena specifično na islam, ne na povprečje, ki se prakticira. bi po tvoje morala zraven poudarit, da je to redkost? zdi se mi da je to omenila.


**** ni edina, ki nekaj ve o islamu. In ko se bodo islamski "poglavarji" zedinili, da to kar se prakticira v afganistanu, da to kar se prakticira v Bosni, da to kar se prakticira na Kosovem ni islam in ko bodo to jasno in galsno objavili, bo to mogoce tako.
Dokler pa nihce od poglavarjev ne rece, da so islamski samomorilci nemuslimani, in da ne spadajo v islam, to je tako kot govorim.  kaj si **** o tem misli je njena osebna stvar. vendar je v goreci zelji predstaviti islam kot raj na zemlji, si prisvojila pravico, ki si jo ne prisvojijo poglavarji vere - dolociti kaj je pravi islam.

mislim, da **** tukaj vztraja pri tej terminologiji zato, ker to je islam. pravi islam. in ne tisto kar nekateri ljudje radi imenujejo za islam. da se zadeve razjasni (aka da je islam kot teorija jasno razložen).
zdaj, če bi hoteli to ločit, bi morali uporabiti drugi izraz - kateri? saj to (kar pravi **** je islam). a naj potem prakticirajoči se islam (ki to ni) poimenujemo "kaoislam"? user posted image ne vem.
je pa ljudem , ki se trudijo živet islam kot ideal pomembno, da ni imenovan "žblj" ali v karkoli bi ga že radi preimenovali, ker za njih to je islam in ne "žblj" imho


To je samo za njo islam, a **** se ne pogovarja sama s seboj. Niso nekateri ljudje temvec splosno priznana terminologija - tudi s strani pripadnikov islama, ki se uporablja v svetovnem merilu. Manipulativna pa je - zelo dobro vem o cem govorim.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 804
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:19:56   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Jaz nikoli nisem nestrpna če kdo ne misli tako kot jaz. Jaz ljudi sprejmem kakršni so. Jaz postanem nestrpna samo če mi kdo dela krivico ali mi proba dokazati da ve kako" je nositi moje čevlje".


Mi ti pa skusamo povedati, da nisi obula cevlje vseh muslimank, niti nisi probala cevlje vseh izdelovalcev in, da po cevljih , ki so v tvoji omari, ne mores soditi o cevljih vseh zensk. Ti imas salonarje, druge pa opanke. Nekatere pa sploh se nobenih cevljev niso imele.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 805
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:20:58   
bumerang
Odgovarjam v rdeči.

IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang



Ne, ni. Ravno nasprotno. Napisala ji je, da ji je tako zelo udobno.

In res mi je!

Saj, po pravici povedano, niti ne morem reči, da se mi ona smili, ker vidim, da trpi, ker je nisem nikoli videla.

Pa po čem sklepaš, da trpim, če me pa nikoli nisi videla?
Nikoli trdila, da ti trpiš.

Sem pa videla druge muslimanke in njim je bilo, glede na to, kakšne so bile v obraz, vroče.

In so ti seveda rekle da trpijo, ali si to kar sama zaključila? user posted image
Ja, sama sem zaključila. Oblečena v črno sintetiko pri 45 stopinjah v senci s potnim rdečim obrazom verjetno fizično zelo uživa. Če je pa njena vera tako močna, da prepriča njeno telo v nasprotno, se mi pa še toliko bolj smili. In ja, tudi to sem zaključila sama. Ti prihranim vprašanje.

Je pa stvar tudi taka, da če ji je tako zelo udobno v takih oblačilih, potem ne vem, zakaj jih ne nosi še doma.

Ja, kako pa veš da se ne?user posted image  Po resnici povedano pa bi jih( galabeje) z veseljem nosila še doma... Toda tudi trenirke so zame udobne. Če potegneš črto vedno se rada oblačim udobno toda ker ljubim moža in mu posledično želim ugajat se doma včasih tudi "doteram" v totalno neudobne cunje...user posted image
Vem, ker si sama napisala, da se doma preoblečeš. 




_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 806
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:21:25   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: ****
Se pravi se katolicizem lahko posploši in enači z Slovenijo? Saj se vendar v večini prakticira v Sloveniji... In je večinska vera v Sloveniji.
 

Tudi ti ko se referiras na katolicizem se referiras na slovensko podrocje, ne na poljsko. Sprega vere na poljskem je nekaj drugacna kot je sprega ta iste vere v Sloveniji , ali na Hrvaskem.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 807
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:30:50   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

****, počneš točno to kar očitaš meni.
Jaz nisem napisala, da tebe žge na kožo, ampak sem napisala, da mene žge na kožo. Jaz nisem ti in ti nisi jaz, hvala Bogu (in to misliva tako obe).

Tvoj citata stran 7:

Pravim, da se mi smiliš, ko naokoli hodiš zakrita. Ja, res se mi smiliš kot tudi ostale zakrite ženske. Tudi tiste, oz. predvsem tiste, ki hodijo zakrite po Sloveniji.
Prvič zato, ker ti/jim je vroče. In to je dejstvo. Vsak, ki fizično trpi, se mi smili. In komur je vroče, trpi.


Vse ostalo pa o.k. res si napisala, da tebe žge in da se ti lepi. No meni se ne lepi in me ne žge.





(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 808
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:36:20   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
sploh ne vem kaj naj bi "vnaprej dana in dolocena" sploh pomenilo. tvoja je in ti delaj po svoji vesti. vest se ne more formirat skozi stoletja, razen, če si kot oseba toliko star.


Vest ni ledvica s katero se rodis in ki ima tocno dolecene funkcije. Vest je oblikovana preko okolja, okolja , ki se je oblikovalo nekoliko stoletij. ne vem kaj je tako tezkega za zastopiti.

vest je sicer dana do neke mere (v islamu ji rečejo "ruh" - "ruhullah"; **** popravi me pri spellingu, če sem narobe napisala) - to pomeni, da smo v biti vsi rojeni kot dobri/verniki. to je mišljeno v tistem delu, kjer nam je dano, da čutimo, da npr. nasilje, laganje, uboj/umor itd. ni ok. notri v srcu. seveda so izjeme. ljudje, ki jim ego (v islamu je to "naf"; ****, spet spelling please user posted image ) tako prevaga, da preplavi vest do te mere, da lahko čutijo zadovljstvo pri ubijanju. samo to je izkrivljen, bolan duh/duša.


Vest pa nikoli ni na razpotju.  Ves je pa tako strogo crno - bela. Sivine nikoli ni.
****na vest sigurno pravi, da ni dobro zaliti ljudi. pa nas je kar nekaj uzalila. Takrat je bilo receno, bila je izzvana. Skratka, ce bi **** bila ta prava muslimanka, tega ne bi naredila, ravnala bi se po svoji vesti - ne zali. Ali lahko iz te vesti sklepamo, da je **** "naf" ali da ni muslimanka temvec kafar? oz. neprava muslimanka. Ali potemtakem **** lahko sploh govori o tistih , ki islam zivijo, ker ona ga ne. Ne uposteva svojo vest...



_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 809
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:39:40   
Anonimen
Takrat je bilo receno, bila je izzvana


Ne vem, ce je bila izzvana, saj nas je sama povabila k debati o "cemer nas je volja".

Dejstvo, da je muslimanka, je, vsaj meni, ze nekaj casa znano, pa je nisem nikoli "izzivala". V bistvu sem jo ze v debati, ki je bila osnova za to, opozorila, da to ne bo debata zanjo.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 810
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:40:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang



****, kako si prišla do stanovanja, ki je zdaj tvoje?


Z 10 let dela in šparanja, kreditom,očetovo dediščino ...žal sem zamudila Jazbinška in sem stanovanje drago plačala.


(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 811
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:42:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Pa vendar mi ni bilo nikoli jasno zakaj tako sovraštvo do Islama in muslimanov,ki priznavajo in spoštujejo Jezusa med tem ko tako prijateljstvo z judji,ki pravijo da je Jezus prevarant


Reakcija bi bila zelo podobna, ce bi nekdo zapisal posploseno trditev, da vsi zidi zivijo bogato kot grofi. In to nima nic opraviti niti s sovrastvom, niti z vero.


Ze zdavnaj sem napisala, da debata ni o veri. Zapletlo se je okoli elementarne logike.



Vem.

Samo se ponavljam, kot reklame user posted image .

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 812
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:51:12   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Misek
**** ni edina, ki nekaj ve o islamu. In ko se bodo islamski "poglavarji" zedinili, da to kar se prakticira v afganistanu, da to kar se prakticira v Bosni, da to kar se prakticira na Kosovem ni islam in ko bodo to jasno in galsno objavili, bo to mogoce tako.
Dokler pa nihce od poglavarjev ne rece, da so islamski samomorilci nemuslimani, in da ne spadajo v islam, to je tako kot govorim.  kaj si **** o tem misli je njena osebna stvar. vendar je v goreci zelji predstaviti islam kot raj na zemlji, si prisvojila pravico, ki si jo ne prisvojijo poglavarji vere - dolociti kaj je pravi islam.


seveda ni edina. samo si pozabila nekaj, ko si pisala tale setavek. islam nima uradne inštitucije in bottom line je to zato tako, da ni nekih uradnih izjav. sicer delajo na tem, samo temu ti res ne slediš in naši mediji tudi ne. si mogoče vedela, da se v Egiptu trudijo proti obrezovanju deklic z zakonom? ne. ker ne slediš temu in naši mediji tudi ne. sem prepričana da veliko učenjakov kaj pove čez določene navade, ki niso ok, samo mediji tega res ne bobnajo na veliko okoli. to je to.
saj obstaja tudi islamski rdeči križ (mislim, da ima polmesec v znaku) - si kdaj slišala kaj delajo in koliko ter komu pomagajo? a misliš da sedijo križem rok? po moje ne, samo medijem ni v interesu pisat o tem, češ "koga pa to zanima". to je bolj problem imho

To je samo za njo islam, a **** se ne pogovarja sama s seboj. Niso nekateri ljudje temvec splosno priznana terminologija - tudi s strani pripadnikov islama, ki se uporablja v svetovnem merilu. Manipulativna pa je - zelo dobro vem o cem govorim.


poznam kar nekaj ljudi, ki mislijo enako kot ona. in so mi razložili islam na podoben način. tudi dali literaturo. tako da ni edina in nima monologa. jih pa ni veliko, če gledaš večino. jaz sem imela srečo (seveda there is no such thing user posted image ), da sem jih kar nekaj spoznala.

o splošno priznani terminologiji na zahodu misliš. hm, kaj pa vem, če je tako ok ta zahodna terminologija. tako revna. a veš, da so hindujce naredili za hude politeiste, ko so prevajali Vede? ker Vede omenjajo enega stvarnika in njegove lastnosti (aka lepa imena v islamu) so prevedli kot bogove. tukaj je podobno. kaj ti pomaga zahodna terminologija, če ne zadaneš bistva? mislim, da moraš bit fleksibilen v tej smeri, da se približaš ideji sami in ne ona tebi - če želiš kaj razumet seveda.

manipulacija - če jo ona kaj premore, potem si ti v istem košu imho. je to fer? user posted image

(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 813
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:51:47   
daddy
IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

Kot tudi ti nisi prepričeval svojega prijatelja in babico. Ampak mislil pa si si zraven kaj, ne?


Ma, nič posebnega si nisem mislil. Dokler gre pri posameznikih za prostovoljne odločitve, zaradi katerih ni nihče drug oškodovan, mi je cool.


(odgovor članu bumerang)
Neposredna povezava do sporočila: 814
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:53:48   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Takrat je bilo receno, bila je izzvana


Ne vem, ce je bila izzvana, saj nas je sama povabila k debati o "cemer nas je volja".

Dejstvo, da je muslimanka, je, vsaj meni, ze nekaj casa znano, pa je nisem nikoli "izzivala". V bistvu sem jo ze v debati, ki je bila osnova za to, opozorila, da to ne bo debata zanjo.


Izzvana se je nanasalo na mene. Baje sem bila zaljiva, ker sem na ****no Pa kje ih pobirate (primere)zapisala :

"Na ulicah Kaira. Dokazi, da ih ne. Sicer pa, kje pa ti pobiras podatke o izkoreninjenosti obrezovanja? Med kamencki na obali Nila ali kar na domacem dvoriscu? "
 
Njeno Pa kje ih pobirate je bilo skratka misljeno saljivo, to kar sem jaz zapisala pa zaljivo. Niti za trenutek ni pomislila, da je to samo saljiv odgovor na njen saljiv zapis. Ali pa mogoce, da je to malo cudna "saljivost", ki nekoga zali.

Odogovr je bil:

"Kje pa na kateri Ulici v Kairu? Ali pa vsaj kateri del mesta da ne bomo na ulice... "
 
"Zaradi tega stavka se s tabo ko končam ta post  ne mislim več pogovarjat, ker ne samo da ne zmoreš svojih besed podkrepit z dokazi si celo nesramna in žaljiva... "

Ti je sedaj bolj jasno?
In to z vestjo.... a sama vest doloca kaj je zaljivo, kaj saljivo, ali ima osebnost, pocutje itn s nekaj vmes....


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 815
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:54:53   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Pa vendar mi ni bilo nikoli jasno zakaj tako sovraštvo do Islama in muslimanov,ki priznavajo in spoštujejo Jezusa med tem ko tako prijateljstvo z judji,ki pravijo da je Jezus prevarant


Reakcija bi bila zelo podobna, ce bi nekdo zapisal posploseno trditev, da vsi zidi zivijo bogato kot grofi. In to nima nic opraviti niti s sovrastvom, niti z vero.


Ze zdavnaj sem napisala, da debata ni o veri. Zapletlo se je okoli elementarne logike.



Vem.

Samo se ponavljam, kot reklame user posted image .


Saj se skoraj vsi.  Obticali smo pri elementarni logiki.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 816
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:54:55   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Takrat je bilo receno, bila je izzvana


Ne vem, ce je bila izzvana, saj nas je sama povabila k debati o "cemer nas je volja".

Dejstvo, da je muslimanka, je, vsaj meni, ze nekaj casa znano, pa je nisem nikoli "izzivala". V bistvu sem jo ze v debati, ki je bila osnova za to, opozorila, da to ne bo debata zanjo.


Da sem bila izvana je bilo v kontekstu, zakaj sem eni uporabnici rekla ,da je kokoš...Ne o tem o čem gre debata...
In vsak si gre lahko prebrat debato in bo videl, da me je ta uporabnica zelo žalila, upam da niso brisali...
Z njo se nisem šla naprej kregat ampak sem stisnila blkokiraj...


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 817
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:57:39   
Anonimen
Saj se skoraj vsi. Obticali smo pri elementarni logiki.


To je pa tudi res.

(odgovor članu Misek)
  Neposredna povezava do sporočila: 818
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 15:59:17   
Anonimen
Da sem bila izvana je bilo v kontekstu, zakaj sem eni uporabnici rekla ,da je kokoš...Ne o tem o čem gre debata...


Joj, pa kako si lahko uzaljena. To je samo mnenje ene uporabnice, nic vec in nic manj.
Ne vem, ce si tako verna....menda v sebi ves, da nisi kokos (ali kaj ti je ze bilo receno, nisem si zapomnila ali pa celo nisem prebrala).

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 819
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 16:02:21   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: Misek

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
sploh ne vem kaj naj bi "vnaprej dana in dolocena" sploh pomenilo. tvoja je in ti delaj po svoji vesti. vest se ne more formirat skozi stoletja, razen, če si kot oseba toliko star.


Vest ni ledvica s katero se rodis in ki ima tocno dolecene funkcije. Vest je oblikovana preko okolja, okolja , ki se je oblikovalo nekoliko stoletij. ne vem kaj je tako tezkega za zastopiti.

jah no, jaz pa ti razlagam iz islamskega gledišča. jaz se strinjam s to razlago - jaz sem to vedno čutila. če pa ti misliš drugače, pa to ne pomeni da je to res(nica). itak se psihologije ne da empirično dokazovat.

vest je sicer dana do neke mere (v islamu ji rečejo "ruh" - "ruhullah"; **** popravi me pri spellingu, če sem narobe napisala) - to pomeni, da smo v biti vsi rojeni kot dobri/verniki. to je mišljeno v tistem delu, kjer nam je dano, da čutimo, da npr. nasilje, laganje, uboj/umor itd. ni ok. notri v srcu. seveda so izjeme. ljudje, ki jim ego (v islamu je to "naf"; ****, spet spelling please user posted image ) tako prevaga, da preplavi vest do te mere, da lahko čutijo zadovljstvo pri ubijanju. samo to je izkrivljen, bolan duh/duša.


Vest pa nikoli ni na razpotju.  Ves je pa tako strogo crno - bela. Sivine nikoli ni.
****na vest sigurno pravi, da ni dobro zaliti ljudi. pa nas je kar nekaj uzalila. Takrat je bilo receno, bila je izzvana. Skratka, ce bi **** bila ta prava muslimanka, tega ne bi naredila, ravnala bi se po svoji vesti - ne zali. Ali lahko iz te vesti sklepamo, da je **** "naf" ali da ni muslimanka temvec kafar? oz. neprava muslimanka. Ali potemtakem **** lahko sploh govori o tistih , ki islam zivijo, ker ona ga ne. Ne uposteva svojo vest...

ne Mišek, to pomeni, da nismo popolni. in noben nepsihopat ni samo ego ali samo vest. hodimo sivo, a resnica je vedno bela. **** ne bi smela užalit nobenega, tudi če je bila izzvana.
če upoštevaš svojo vest, pa ne pomeni da si brez napak. vsi smo zaletavi in imamo svoje "gumbke", ki nas izzovejo da reagiramo. saj si se trudila pritisnit njen gumbek kar nekaj strani preden je reagirala tako da sedaj lahko to napišeš. victory is yours v tem primeru. ni pa treba zdaj banalizirat teme in jo označevat za nevernika, ker ni izpolnila 100%. ker dobro veš, da smo že omenili, da vsi grešimo.


(odgovor članu Misek)
Neposredna povezava do sporočila: 820
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 16:06:42   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka
seveda ni edina. samo si pozabila nekaj, ko si pisala tale setavek. islam nima uradne inštitucije in bottom line je to zato tako, da ni nekih uradnih izjav. 


In prav zato v enem delu sveta pravi muslimani imajo drugacno predtsavo o tem kaj je pravi islam, kot pravi muslimani z drugega konca sveta. A ti res mislis, da nek afganistanec ne misli, da je prav to kar on izvaja najboljpravi islam i alahu najljubsi?

o splošno priznani terminologiji na zahodu misliš.


Ne ne mislim samo na zahod. .

hm, kaj pa vem, če je tako ok ta zahodna terminologija. tako revna. a veš, da so hindujce naredili za hude politeiste, ko so prevajali Vede? ker Vede omenjajo enega stvarnika in njegove lastnosti (aka lepa imena v islamu) so prevedli kot bogove. tukaj je podobno.


Ni podobno. Terminologija se gradi. Terminologija ni enaka danes kot pred stoletji. Ce imas interes osmislis termin. In glede na situacijo, ce obstoja termin, ki oznacuje nepripadnike islama, ki se "za islamom skrivajo in uporabljajo njegovo ime" bi to imelo ustrezen termin tudi v drugem jeziku.
Sicer pa **** naj ne bi imela problemov s prevajanjem in z jasnostjo kaj kaj pomeni.

kaj ti pomaga zahodna terminologija, če ne zadaneš bistva? mislim, da moraš bit fleksibilen v tej smeri, da se približaš ideji sami in ne ona tebi - če želiš kaj razumet seveda.


In istocasno ali se prej - ce zelis da te zastopijo, govori tako, da te zastopijo. Bodi fleksibilen, posebej, ce si ti v situaciji da pojasnjujes in edino ti nimas jezikovnih ali kulturnih barijer.
Kot bi v soli ucitelj zahteval, da se otroci prilagodijo njegovi terminologiji za kemijo. Ne bi bilo kaj produktivno, a on zeli, da ga zastopijo, in da dojemejo kako je kemija oh in sploh, da si kot kralj.

manipulacija - če jo ona kaj premore, potem si ti v istem košu imho. je to fer? user posted image


Ko bos nasla napacno ali manipulativno rabo terminologije v mojih zapisih, mi komot to vrzi na nos.

_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 821
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 16:08:02   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Mič II

Da sem bila izvana je bilo v kontekstu, zakaj sem eni uporabnici rekla ,da je kokoš...Ne o tem o čem gre debata...


Joj, pa kako si lahko uzaljena. To je samo mnenje ene uporabnice, nic vec in nic manj.
Ne vem, ce si tako verna....menda v sebi ves, da nisi kokos (ali kaj ti je ze bilo receno, nisem si zapomnila ali pa celo nisem prebrala).


Ne, ne Mič nisem se čutila na ta način užaljena... njeno pisanje o Islamu ki pa je bilo btw samo posploševanje nekih primerov in se Islama kot takega ni niti dotaknilo se mi je zdelo žaljivo.

In da je kokš sem jaz njej rekla predno sem stisnila block...

Saj si mi ti tud po "živcih hodila" toda nikoli žaljivo...user posted image user posted image  Sam ne zdaj spet začet.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 822
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 16:11:44   
bumerang
IZVIRNO SPOROČILO: ****

IZVIRNO SPOROČILO: bumerang

****, počneš točno to kar očitaš meni.
Jaz nisem napisala, da tebe žge na kožo, ampak sem napisala, da mene žge na kožo. Jaz nisem ti in ti nisi jaz, hvala Bogu (in to misliva tako obe).

Tvoj citata stran 7:

Pravim, da se mi smiliš, ko naokoli hodiš zakrita. Ja, res se mi smiliš kot tudi ostale zakrite ženske. Tudi tiste, oz. predvsem tiste, ki hodijo zakrite po Sloveniji.
Prvič zato, ker ti/jim je vroče. In to je dejstvo. Vsak, ki fizično trpi, se mi smili. In komur je vroče, trpi.


Če boš prebrala nekaj strani naprej, ko mi je daddy ali dadd0 očital, da se mi ne smeš smiliti, če sama tako hočeš, sem napisala, da je to res, kot je predvsem res, da sploh ne morem trditi, da se mi zaradi vročine ti osebno smiliš, ker te še nikoli nisem videla. Torej definitivno ne morem trditi, da ti je vroče, torej se mi ne smiliš, ker ti je vroče.
Se mi pa smiliš zato, ker se je tvoj razum podredil tvoji veri.
 

Vse ostalo pa o.k. res si napisala, da tebe žge in da se ti lepi. No meni se ne lepi in me ne žge.

Mogoče pa bi se ti, če si ne bi mogla privoščiti nakupa materiala, iz katerega je tvoja obleka, in bi morala biti oblečena in ovita v sintetiko.






_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 823
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 16:24:30   
Misek
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

ne Mišek, to pomeni, da nismo popolni. in noben nepsihopat ni samo ego ali samo vest. hodimo sivo, a resnica je vedno bela.


O tem tudi sama govorim.

če upoštevaš svojo vest, pa ne pomeni da si brez napak. vsi smo zaletavi in imamo svoje "gumbke", ki nas izzovejo da reagiramo. saj si se trudila pritisnit njen gumbek kar nekaj strani preden je reagirala tako da sedaj lahko to napišeš.


Ne nisem se trudila. Pisala sem tisto kar mislim, tako kot mislim. Da je to za njo zaljivo, je mogoce. Za marsikoga je zaljivo da napise: kaj je v Bibliji lepo oz. da ne iscem sedaj nekak v smislu, da v Bibliji ne more biti nic lepega. pa se je "opravicila" tako, da je to njeno mnenje in da do takega ima pravico. Pa ne nabijam na nos. Ker se mi nekako dozdeva, da se ne zaveda, da je to zalitev, ker je istocasno to tudi njeno mnenje. Tako sem tudi napisala - da se verjetno ne zaveda in da ga kot zalitev ne prepozna.

  ni pa treba zdaj banalizirat teme in jo označevat za nevernika, ker ni izpolnila 100%. ker dobro veš, da smo že omenili, da vsi grešimo.


Potrebno je bilo zgolj zaradi pogleda, da je tisti zapis o islamu : ali si ali nisi, druge ni ( ali sredine ni)... kontradiktoren z njenimi dejanji. Se vedno se pa ima za pravo muslimanko in ima "obraz" soditi kdo je pravi in kdo ni. Po njeni logiki ona ne more vec biti prava muslimanka, ker ne zivi pravega islama oz dela v nasprotju s pravim islamom. Na preizkusnji je bila njena izkljucnost v trditvah.
In ker iz malega raste veliko, ob uporabi istega principa, so nekatere stvari, ki zivijo za njih pravi islam, drugacne, kot so pri njej, ki tudi zivi nek drugi pravi islam. 

< Sporočilo je popravil Misek -- 24.8.2008 16:25:31 >


_____________________________

http://www.youtube.com/watch?v=h-8PBx7isoM&feature=related

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 824
   RE: Da ne bomo smetile...
24.8.2008 16:25:40   
Anonimen
njeno pisanje o Islamu ki pa je bilo btw samo posploševanje nekih primerov in se Islama kot takega ni niti dotaknilo se mi je zdelo žaljivo


Tudi ti posplosujes.

Koliko se te neko mnenje dotakne, je stvar tvoje osebne percepcije in ne mnenja samega.

Glej, ce bi bila jaz vsakic uzaljena, ko se nekdo ne strinja z mojim nacinom zivljenja, bi ze zdavnaj nehala ne samo tipkati ampak tudi dihati user posted image . Ker pac zivim po svojem mustru, ki meni v vecini pase, ni pa idealen, ne za mene, kaj sele za vseh tistih 95% in se kaksen odstotek za povrh ljudi, s katerimi se druzim tako ali drugace. To je moj muster, za katerega celo sama vem, da ni idealen, je pa najboljsi od vseh trenutno moznih. In do tukaj sezejo vse moje kompetence, da ga sprejmem, kot meni najbolj adekvatnega. Posplosevati, da je dober, ker se v njem pocutim carsko, je nepotrebno in neosnovano, tako kot je nepotrebno, da sem uzaljena, ko mi kdo rece, da sem idiot, ker tako zivim.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 825
Stran:   <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Stran: <<   < Prejšnja stran  31 32 [33] 34 35   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?